The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|
1 | CHRISTIE-JOHNSTON Alastair Team BridgeLane | Team BridgeLane | 8:47:20 | ||
2 | JENNER Samuel Team BridgeLane | Team BridgeLane | 0:13 0:13 | ||
3 | PARTRIDGE-MADSEN Torben Blackshaw Racing | Blackshaw Racing | 1:28 1:28 | ||
4 | GREENWOOD Matthew Team BridgeLane | Team BridgeLane | 1:39 1:39 | ||
5 | TREZISE Declan ARA | Skip Capital | ARA | Skip Capital | 2:02 2:02 | ||
6 | WALSH Liam Team BridgeLane | Team BridgeLane | 2:12 2:12 | ||
7 | HENDERSON Kobe Rauland Development Team | Rauland Development Team | 3:11 3:11 | ||
8 | METCALFE Ben Team BridgeLane | Team BridgeLane | 3:15 3:15 | ||
9 | TOMKINSON Tyler ARA | Skip Capital | ARA | Skip Capital | 3:24 3:24 | ||
10 | 3:29 3:29 | ||||
11 | STENNING Oliver Blackshaw Racing | Blackshaw Racing | 3:48 3:48 | ||
12 | LUDMAN Joshua Rauland Development Team | Rauland Development Team | 3:49 3:49 | ||
13 | WALSH Finn Tandem Co Pro Cycling | Tandem Co Pro Cycling | 3:59 3:59 | ||
14 | CRANAGE Joshua NCMG Criterion Racing | NCMG Criterion Racing | 4:01 4:01 | ||
15 | FRASER Cameron Onyva Racing | Onyva Racing | 4:03 4:03 | ||
16 | 4:08 4:08 | ||||
17 | CARMAN Ben NCMG Criterion Racing | NCMG Criterion Racing | 4:15 4:15 | ||
18 | AGNOLETTO Blake ARA | Skip Capital | ARA | Skip Capital | 4:20 4:20 | ||
19 | SCOTT Ari Team Couplands | Team Couplands | 4:34 4:34 | ||
20 | SIMS Oliver NCMG Criterion Racing | NCMG Criterion Racing | 4:37 4:37 | ||
21 | ROBOTHAM Rhys Team BridgeLane | Team BridgeLane | 4:40 4:40 | ||
22 | SCHOUTEN Jack Onyva Racing | Onyva Racing | 4:48 4:48 | ||
23 | 4:55 4:55 | ||||
24 | 5:05 5:05 | ||||
25 | TSEN Ren Bao NCMG Criterion Racing | NCMG Criterion Racing | 5:09 5:09 | ||
26 | HEFFERNAN William CCACHE x Par Küp | CCACHE x Par Küp | 5:11 5:11 | ||
27 | MURPHY Sean Blackshaw Racing | Blackshaw Racing | 5:17 5:17 | ||
28 | HILL Samuel Blackshaw Racing | Blackshaw Racing | 5:28 5:28 | ||
29 | CAMPBELL Max Tandem Co Pro Cycling | Tandem Co Pro Cycling | 5:29 5:29 | ||
30 | HOLMES Wil ARA | Skip Capital | ARA | Skip Capital | 5:40 5:40 | ||
31 | 5:59 5:59 | ||||
32 | LANGLANDS Marc Team Couplands | Team Couplands | 6:14 6:14 | ||
33 | CLAYTON Thomas Launceston City Cycling Club | Launceston City Cycling Club | 6:20 6:20 | ||
34 | CHEESMAN Tom UTAS/Fairbrother Development Team | UTAS/Fairbrother Development Team | 7:19 7:19 | ||
35 | MCADAM Matson NCMG Criterion Racing | NCMG Criterion Racing | 7:53 7:53 | ||
36 | 8:24 8:24 | ||||
37 | BEIKOFF Joshua Tandem Co Pro Cycling | Tandem Co Pro Cycling | 8:29 8:29 | ||
38 | SESSINI Hugh Rauland Development Team | Rauland Development Team | 8:33 8:33 | ||
39 | SAUNDERS Tristan Team BridgeLane | Team BridgeLane | 8:44 8:44 | ||
40 | BLANNIN Noah ARA | Skip Capital | ARA | Skip Capital | 9:06 9:06 | ||
41 | MARSHALL Jack Team Couplands | Team Couplands | 9:08 9:08 | ||
42 | LINDSEY Dylan Team Couplands | Team Couplands | 9:22 9:22 | ||
43 | OLIVER Lachlan Launceston City Cycling Club | Launceston City Cycling Club | 9:33 9:33 | ||
44 | CHAMBERLAIN Oscar Blackshaw Racing | Blackshaw Racing | 17:31 17:31 | ||
45 | 19:09 19:09 | ||||
46 | DONOHOE Alistair Tandem Co Pro Cycling | Tandem Co Pro Cycling | 19:26 19:26 | ||
47 | EATHER Kurt CCACHE x Par Küp | CCACHE x Par Küp | 21:44 21:44 | ||
48 | 21:54 21:54 | ||||
49 | SPENCELEY Ben Blackshaw Racing | Blackshaw Racing | 22:38 22:38 | ||
50 | GREENWOOD Sam Rauland Development Team | Rauland Development Team | 23:56 23:56 | ||
51 | WINFIELD Cameron NCMG Criterion Racing | NCMG Criterion Racing | 25:40 25:40 | ||
52 | CLARK Jack Van D'am Racing p/b Butterfields | Van D'am Racing p/b Butterfields | 25:56 25:56 | ||
53 | CAMERON Timothy Rauland Development Team | Rauland Development Team | 27:12 27:12 | ||
54 | CULEY Marcus CCACHE x Par Küp | CCACHE x Par Küp | 31:11 31:11 | ||
55 | AURIK Daniel UTAS/Fairbrother Development Team | UTAS/Fairbrother Development Team | 32:20 32:20 | ||
56 | GELDARD Sam Hawthorn CC | Hawthorn CC | 37:46 37:46 | ||
57 | LACK Alex UTAS/Fairbrother Development Team | UTAS/Fairbrother Development Team | 38:43 38:43 | ||
58 | EATHER Dylan CCACHE x Par Küp | CCACHE x Par Küp | 39:55 39:55 | ||
59 | MORIARTY James CCACHE x Par Küp | CCACHE x Par Küp | 41:58 41:58 | ||
60 | EARLY Joshua Rauland Development Team | Rauland Development Team | 48:59 48:59 | ||
61 | 54:02 54:02 | ||||
62 | 1:14:17 1:14:17 | ||||
63 | JOHNSTONE Caleb Sunshine Coast Cycling Club | Sunshine Coast Cycling Club | 1:17:49 1:17:49 | ||
64 | STEEP Jacob NCMG Criterion Racing | NCMG Criterion Racing | 1:28:08 1:28:08 | ||
65 | SHANAHAN Patrick Van D'am Racing p/b Butterfields | Van D'am Racing p/b Butterfields | 1:34:21 1:34:21 | ||
66 | 1:39:41 1:39:41 | ||||
67 | HILL Aidan Blackshaw Racing | Blackshaw Racing | 1:50:23 1:50:23 | ||
68 | GIBBS Kyle Townsville CC | Townsville CC | 2:03:23 2:03:23 |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
This result is processed as a national result. We keep limited information on national races.
- Date:22 October 2023
- Avg. speed winner:-
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:0 km
- Points scale:
- Departure:
- Arrival:
Competitions
Race profile
Sites
Have missing information? Contribute here!