The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|
1 | GARDNER Dan Pista Corsa Development | Pista Corsa Development | 19:32:22 | ||
2 | COOPER Joseph Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | 0:15 0:15 | ||
3 | CLARK Boris Quality Food Services Southland | Quality Food Services Southland | 0:45 0:45 | ||
4 | OLIVER Ben MitoQ - NZ Cycling Project | MitoQ - NZ Cycling Project | 1:05 1:05 | ||
5 | OLIVER Craig Transport Engineering - Deep South Cycling Team | Transport Engineering - Deep South Cycling Team | 1:17 1:17 | ||
6 | CHRISTIE-JOHNSTON Alastair Powernet | Powernet | 1:30 1:30 | ||
7 | MEYER Arthur Oxford Edge Cycling Team | Oxford Edge Cycling Team | 1:31 1:31 | ||
8 | RICHARDS Kane Team Couplands - Booths Logistics | Team Couplands - Booths Logistics | 1:33 1:33 | ||
9 | HEANEY Alex Quality Food Services Southland | Quality Food Services Southland | 1:42 1:42 | ||
10 | PITHIE Campbell Transport Engineering - Deep South Cycling Team | Transport Engineering - Deep South Cycling Team | ,, 1:42 | ||
11 | FEINT Camden Oxford Edge Cycling Team | Oxford Edge Cycling Team | 2:23 2:23 | ||
12 | JONES Ollie Powernet | Powernet | 2:42 2:42 | ||
13 | HARRIS Jonty Southern Cross Racing | Southern Cross Racing | 3:32 3:32 | ||
14 | WATSON-PALMER Oliver Team Daiken Ray White | Team Daiken Ray White | 3:39 3:39 | ||
15 | COOPER William Transport Engineering - Deep South Cycling Team | Transport Engineering - Deep South Cycling Team | 3:44 3:44 | ||
16 | DUYVESTEYN Kees MitoQ - NZ Cycling Project | MitoQ - NZ Cycling Project | 3:55 3:55 | ||
17 | O'DONNELL Bailey Oxford Edge Cycling Team | Oxford Edge Cycling Team | 4:15 4:15 | ||
18 | KIRKHAM Will Business South Cycling Team | Business South Cycling Team | 4:20 4:20 | ||
19 | JENNER Samuel Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | 4:26 4:26 | ||
20 | PERRIMAN Louis Business South Cycling Team | Business South Cycling Team | 4:37 4:37 | ||
21 | MURPHY Finnegan Southern Cross Racing | Southern Cross Racing | 4:39 4:39 | ||
22 | KEAST Hamish Transport Engineering - Deep South Cycling Team | Transport Engineering - Deep South Cycling Team | 5:15 5:15 | ||
23 | JAMIN Leo Paul C Brown Builders - Olphert Contracting | C Brown Builders - Olphert Contracting | 5:59 5:59 | ||
24 | KOJIMA Naoki Team Daiken Ray White | Team Daiken Ray White | 6:12 6:12 | ||
25 | WATTS Kiaan Powernet | Powernet | 6:38 6:38 | ||
26 | GILLINGHAM Jack BJ Carters | BJ Carters | 6:51 6:51 | ||
27 | KRZANICH James Southern Cross Racing | Southern Cross Racing | 6:56 6:56 | ||
28 | RIVETT Josh Oxford Edge Cycling Team | Oxford Edge Cycling Team | 7:06 7:06 | ||
29 | HEFFERNAN William BJ Carters | BJ Carters | 7:24 7:24 | ||
30 | ERWOOD Marshall Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | 7:30 7:30 | ||
31 | GRAVE Oliver MitoQ - NZ Cycling Project | MitoQ - NZ Cycling Project | 7:54 7:54 | ||
32 | HADEN Glenn Team Couplands - Booths Logistics | Team Couplands - Booths Logistics | 8:05 8:05 | ||
33 | BEAUMONT Cameron BJ Carters | BJ Carters | 8:11 8:11 | ||
34 | CROWTHER Elliot Quality Food Services Southland | Quality Food Services Southland | 8:24 8:24 | ||
35 | GOUGH Regan Quality Food Services Southland | Quality Food Services Southland | 8:47 8:47 | ||
36 | CHAPMAN Adam RushVelo - Ridley | RushVelo - Ridley | 9:43 9:43 | ||
37 | PAWSON Edward Pista Corsa Development | Pista Corsa Development | 10:42 10:42 | ||
38 | ALLINGTON Chris Holmes Solutions | Holmes Solutions | 10:44 10:44 | ||
39 | LINDSEY Dylan Holmes Solutions | Holmes Solutions | 11:03 11:03 | ||
40 | NICOL Corban Onya Bike 1.5M | Onya Bike 1.5M | 12:27 12:27 | ||
41 | MEDLICOTT Sam BJ Carters | BJ Carters | 13:26 13:26 | ||
42 | EVANS Toby Team Couplands - Booths Logistics | Team Couplands - Booths Logistics | 14:19 14:19 | ||
43 | SCOTT Ari Team Couplands - Booths Logistics | Team Couplands - Booths Logistics | 14:51 14:51 | ||
44 | MACPHERSON Luke Share the Road - Macauley Ford | Share the Road - Macauley Ford | 14:57 14:57 | ||
45 | MITCHELL Finn RushVelo - Ridley | RushVelo - Ridley | 15:06 15:06 | ||
46 | KENNEDY Callum ITM Cycling | ITM Cycling | 15:40 15:40 | ||
47 | LARCOMBE Oliver Southern Cross Racing | Southern Cross Racing | 15:47 15:47 | ||
48 | CAMPBELL Andy Holmes Solutions | Holmes Solutions | 15:57 15:57 | ||
49 | TAIT-JONES Blake Share the Road - Macauley Ford | Share the Road - Macauley Ford | 17:08 17:08 | ||
50 | RUSH Christian RushVelo - Ridley | RushVelo - Ridley | 17:12 17:12 | ||
51 | MURPHY Lucas Quality Food Services Southland | Quality Food Services Southland | 17:45 17:45 | ||
52 | MATSUDA Shoi Team Daiken Ray White | Team Daiken Ray White | 17:46 17:46 | ||
53 | JAMIESON Mathew Business South Cycling Team | Business South Cycling Team | 17:47 17:47 | ||
54 | STRONG Hayden Team Daiken Ray White | Team Daiken Ray White | 18:21 18:21 | ||
55 | FRANCIS Adam Southern Cross Racing | Southern Cross Racing | 18:26 18:26 | ||
56 | HAMILTON Ben Team Couplands - Booths Logistics | Team Couplands - Booths Logistics | 19:13 19:13 | ||
57 | GRAY Kyle Onya Bike 1.5M | Onya Bike 1.5M | 20:18 20:18 | ||
58 | MORRISON Liam Holmes Solutions | Holmes Solutions | 20:19 20:19 | ||
59 | AITKEN Kyle Pista Corsa Development | Pista Corsa Development | 21:49 21:49 | ||
60 | MORRISON Maui Pista Corsa Development | Pista Corsa Development | 22:49 22:49 | ||
61 | MURPHY Sean C Brown Builders - Olphert Contracting | C Brown Builders - Olphert Contracting | ,, 22:49 | ||
62 | GALEA Alexander Business South Cycling Team | Business South Cycling Team | 23:45 23:45 | ||
63 | AUDEAU Michael BJ Carters | BJ Carters | 23:56 23:56 | ||
64 | BATT Ethan Transport Engineering - Deep South Cycling Team | Transport Engineering - Deep South Cycling Team | 24:23 24:23 | ||
65 | ASHLEY James ITM Cycling | ITM Cycling | 24:37 24:37 | ||
66 | BRIDGWATER Daniel Team Couplands - Booths Logistics | Team Couplands - Booths Logistics | 25:30 25:30 | ||
67 | GILBERTSON Theo MitoQ - NZ Cycling Project | MitoQ - NZ Cycling Project | 25:57 25:57 | ||
68 | NIQUET-OLDEN Bentley Powernet | Powernet | 27:00 27:00 | ||
69 | DOMIGAN Craig Onya Bike 1.5M | Onya Bike 1.5M | 27:12 27:12 | ||
70 | KERGOZOU DE LA BOESSIERE Nick Transport Engineering - Deep South Cycling Team | Transport Engineering - Deep South Cycling Team | 28:06 28:06 | ||
71 | HOLDER Stuart Advanced Personnel | Advanced Personnel | 28:40 28:40 | ||
72 | KUBOKI Kazushige Team Daiken Ray White | Team Daiken Ray White | 29:27 29:27 | ||
73 | LAWSON Richard Oxford Edge Cycling Team | Oxford Edge Cycling Team | 29:36 29:36 | ||
74 | WILLIAMSON James MitoQ - NZ Cycling Project | MitoQ - NZ Cycling Project | 29:56 29:56 | ||
75 | GARDNER James Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | 29:59 29:59 | ||
76 | WILSON James Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | 30:40 30:40 | ||
77 | DAVIS Matthew Pista Corsa Development | Pista Corsa Development | 31:02 31:02 | ||
78 | PRICE Corby RushVelo - Ridley | RushVelo - Ridley | 31:39 31:39 | ||
79 | TURNER Jacob Share the Road - Macauley Ford | Share the Road - Macauley Ford | 32:02 32:02 | ||
80 | CAMPBELL Max C Brown Builders - Olphert Contracting | C Brown Builders - Olphert Contracting | 34:01 34:01 | ||
81 | GILCHRIST Jack Onya Bike 1.5M | Onya Bike 1.5M | 35:30 35:30 | ||
82 | ROBERTSON Elliot Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | Central Benchmakers - Willbike Cycling Team | 38:49 38:49 | ||
83 | ZENOVICH Matthew Share the Road - Macauley Ford | Share the Road - Macauley Ford | 39:06 39:06 | ||
84 | CARABINE Glen Advanced Personnel | Advanced Personnel | 39:14 39:14 | ||
85 | DOUGLAS Joel Pista Corsa Development | Pista Corsa Development | 41:02 41:02 | ||
86 | RITCHIE Samuel MitoQ - NZ Cycling Project | MitoQ - NZ Cycling Project | 42:21 42:21 | ||
88 | PATTERSON Zakk C Brown Builders - Olphert Contracting | C Brown Builders - Olphert Contracting | 44:16 44:16 | ||
89 | EDDY Samual Powernet | Powernet | 45:47 45:47 | ||
90 | GOLLINS Tom ITM Cycling | ITM Cycling | 47:27 47:27 | ||
91 | BORRIE Morgan Share the Road - Macauley Ford | Share the Road - Macauley Ford | 48:48 48:48 | ||
92 | WADE Samuel ITM Cycling | ITM Cycling | 50:02 50:02 | ||
93 | CULEY Marcus Share the Road - Macauley Ford | Share the Road - Macauley Ford | 51:56 51:56 | ||
94 | KERR Thomas C Brown Builders - Olphert Contracting | C Brown Builders - Olphert Contracting | 54:54 54:54 | ||
95 | GOUGH Hunter RushVelo - Ridley | RushVelo - Ridley | 56:42 56:42 | ||
96 | HUISMAN Robert C Brown Builders - Olphert Contracting | C Brown Builders - Olphert Contracting | 58:22 58:22 | ||
97 | HILL Samuel Powernet | Powernet | 1:18:29 1:18:29 | ||
98 | MASON Euan ITM Cycling | ITM Cycling | 1:52:05 1:52:05 | ||
99 | MCCAULEY Gordon Advanced Personnel | Advanced Personnel | 1:56:18 1:56:18 | ||
100 | JONES Michael Advanced Personnel | Advanced Personnel | 2:11:43 2:11:43 |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
This result is processed as a national result. We keep limited information on national races.
- Date:06 November 2023
- Avg. speed winner:-
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:0 km
- Points scale:
- Departure:
- Arrival:
Competitions
Race profile
Sites
Have missing information? Contribute here!