The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | UCI | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | ERDENEBAT Bilguunjargal Ferei Mongolia Team | Ferei Mongolia Team | 1:48:27 | |||
2 | LI Jin WFC - Pro | WFC - Pro | ,, 0:00 | |||
3 | MARINI Nicolas NMTA | NMTA | 0:54 0:54 | |||
4 | LI Yangyu WFC - Pro | WFC - Pro | ,, 0:54 | |||
5 | RIKUNOV Petr SY - CD - CCN | SY - CD - CCN | ,, 0:54 | |||
6 | STEPANOV Andrei SY - CD - CCN | SY - CD - CCN | ,, 0:54 | |||
7 | WANG Qiang SY - CD - CCN | SY - CD - CCN | ,, 0:54 | |||
8 | RÄIM Mihkel Ferei Mongolia Team | Ferei Mongolia Team | ,, 0:54 | |||
9 | ZHANG Shulin SY - CD - CCN | SY - CD - CCN | ,, 0:54 | |||
10 | WANG Xin QD - CR Cycling | QD - CR Cycling | ,, 0:54 | |||
11 | PACHÓN Oscar Mauricio Nusantara Cycling Team | Nusantara Cycling Team | ,, 0:54 | |||
12 | LI Zhiping Tavelo - Lameda - PMT | Tavelo - Lameda - PMT | ,, 0:54 | |||
13 | QIAO Liyao Bross - Young | Bross - Young | ,, 0:54 | |||
14 | WU Zejun Tavelo - Lameda - PMT | Tavelo - Lameda - PMT | ,, 0:54 | |||
15 | YE Cong Tavelo - Lameda - PMT | Tavelo - Lameda - PMT | ,, 0:54 | |||
16 | BAT-ERDENE Narankhuu Ferei Mongolia Team | Ferei Mongolia Team | ,, 0:54 | |||
17 | PING Caoyun WFC - Pro | WFC - Pro | ,, 0:54 | |||
18 | YANG Zidong QD - CR Cycling | QD - CR Cycling | ,, 0:54 | |||
19 | LIU Xiaojun Hunan Cycling | Hunan Cycling | ,, 0:54 | |||
20 | ZHENG Yuman MCC - Lún | MCC - Lún | ,, 0:54 | |||
21 | KHADBAATAR Temuulen Ferei Mongolia Team | Ferei Mongolia Team | ,, 0:54 | |||
22 | BAASANKHUU Myagmarsuren Ferei Mongolia Team | Ferei Mongolia Team | ,, 0:54 | |||
23 | MA Zequan Kung Cycling Team | Kung Cycling Team | ,, 0:54 | |||
24 | HU Jing CCN - Union | CCN - Union | ,, 0:54 | |||
25 | NAGASHIO Konosuke Nusantara Cycling Team | Nusantara Cycling Team | ,, 0:54 | |||
26 | WANG Peichen UP - Vine - CD318 | UP - Vine - CD318 | ,, 0:54 | |||
27 | JIA Peixin UP - Vine - CD318 | UP - Vine - CD318 | ,, 0:54 | |||
28 | LI Xiangbin Tavelo - Lameda - PMT | Tavelo - Lameda - PMT | ,, 0:54 | |||
29 | FIRDAUS Nur Prasetyo Nusantara Cycling Team | Nusantara Cycling Team | ,, 0:54 | |||
30 | LI Shuai Kuota - Komcas | Kuota - Komcas | ,, 0:54 | |||
31 | HUANG Borui HC - 2Y3 | HC - 2Y3 | ,, 0:54 | |||
32 | SUN Raohuai MCC - Lún | MCC - Lún | ,, 0:54 | |||
33 | ZENG Antao HC - 2Y3 | HC - 2Y3 | ,, 0:54 | |||
34 | PEUNGRANG Pichet Nich | Nich | ,, 0:54 | |||
35 | GONG Linlang Gusto Superteam Badastar Cycling Team | Gusto Superteam Badastar Cycling Team | ,, 0:54 | |||
36 | LU Jiaquan Ruthless Dream | Ruthless Dream | ,, 0:54 | |||
37 | LI Chaoyi SAU Cycletrack | SAU Cycletrack | ,, 0:54 | |||
38 | ZHANG Yao NMTA | NMTA | ,, 0:54 | |||
39 | GAO Jinbao UP - Vine - Onirii | UP - Vine - Onirii | ,, 0:54 | |||
40 | HUANG Junjie UP - Vine - Onirii | UP - Vine - Onirii | ,, 0:54 | |||
41 | LEE Kwai CCN - Union | CCN - Union | ,, 0:54 | |||
42 | HAN Jun LDF - Jens | LDF - Jens | ,, 0:54 | |||
43 | CUI Chaofei Kuota - Komcas | Kuota - Komcas | ,, 0:54 | |||
44 | HUANG Junhua UP - Vine - CD318 | UP - Vine - CD318 | ,, 0:54 | |||
45 | ZHAN Xiong Himmel - CN | Himmel - CN | ,, 0:54 | |||
46 | XU Hang Himmel - CN | Himmel - CN | ,, 0:54 | |||
47 | Nich | ,, 0:54 | ||||
48 | TU Yueh HC - 2Y3 | HC - 2Y3 | ,, 0:54 | |||
49 | KEAWJUN Kritsana Nich | Nich | ,, 0:54 | |||
50 | LI Dongliang UP - Vine - CD318 | UP - Vine - CD318 | ,, 0:54 | |||
51 | ZHU Guangzhao Hunan Cycling | Hunan Cycling | ,, 0:54 | |||
52 | HOU Huoli WFC - Pro | WFC - Pro | ,, 0:54 | |||
53 | QIU Zhilong Tavelo - Lameda - PMT | Tavelo - Lameda - PMT | ,, 0:54 | |||
54 | ZHU Haiyue LDF - Jens | LDF - Jens | ,, 0:54 | |||
55 | QU Gaowen Hunan Cycling | Hunan Cycling | ,, 0:54 | |||
56 | KARPENKO Gleb Ferei Mongolia Team | Ferei Mongolia Team | ,, 0:54 | |||
57 | ZHOU Yifei Pardus - DCH | Pardus - DCH | ,, 0:54 | |||
58 | THEERATEEP Moltree Nich | Nich | ,, 0:54 | |||
59 | RAN Cong HXDL - Bross | HXDL - Bross | 1:03 1:03 | |||
60 | ZHOU Wenjie Tavelo - Lameda - PMT | Tavelo - Lameda - PMT | ,, 1:03 | |||
61 | ZHAO Xiaoyang Pardus - DCH | Pardus - DCH | ,, 1:03 | |||
62 | ZHANG Changxin HXDL - Bross | HXDL - Bross | ,, 1:03 | |||
63 | YANG Kai Ruthless Dream | Ruthless Dream | ,, 1:03 | |||
64 | YIN Zhiquan Ruthless Dream | Ruthless Dream | ,, 1:03 | |||
65 | LONG Shijie Ruthless Dream | Ruthless Dream | ,, 1:03 | |||
66 | LONG Xiu Hui LDF - Jens | LDF - Jens | ,, 1:03 | |||
67 | CHEN Baoquan Bross - Young | Bross - Young | ,, 1:03 | |||
68 | SU Kuang Hsin HC - 2Y3 | HC - 2Y3 | ,, 1:03 | |||
69 | MAO Ren HXDL - Bross | HXDL - Bross | ,, 1:03 | |||
70 | XIA Yuchen UP - Vine - Onirii | UP - Vine - Onirii | ,, 1:03 | |||
71 | YANG Song Nanchong | Nanchong | ,, 1:03 | |||
DNS | POPOV Anton Kung Cycling Team | Kung Cycling Team | - | |||
DNS | KIRZHAYKIN Nikita Kung Cycling Team | Kung Cycling Team | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
This result is processed as a national result. We keep limited information on national races.
- Date:27 October 2023
- Avg. speed winner:44.26 km/h
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:80 km
- Points scale:
- Departure:
- Arrival:
Competitions
Race profile
Sites
Have missing information? Contribute here!