The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | UCI | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | KEMPS Aaron V Australia | V Australia | 8 | 5 | 3:02:37 | |
2 | HUFF Charles Bradley Jelly Belly presented by Kenda | Jelly Belly presented by Kenda | 5 | 2 | ,, 0:00 | |
3 | SHPILEVSKY Boris Tabriz Petrochemical Team | Tabriz Petrochemical Team | 1 | ,, 0:00 | ||
4 | KAŇKOVSKÝ Alois ASC Dukla Praha | ASC Dukla Praha | ,, 0:00 | |||
5 | JANORSCHKE Grischa Nutrixxion Sparkasse | Nutrixxion Sparkasse | ,, 0:00 | |||
6 | BELKA Mathias Test Team Raiko - Argon 18 | Test Team Raiko - Argon 18 | ,, 0:00 | |||
7 | KADÚCH Jan ASC Dukla Praha | ASC Dukla Praha | ,, 0:00 | |||
8 | ERLER Tobias Tabriz Petrochemical Team | Tabriz Petrochemical Team | ,, 0:00 | |||
9 | ,, 0:00 | |||||
10 | HANSON Ken Jelly Belly presented by Kenda | Jelly Belly presented by Kenda | ,, 0:00 | |||
11 | ,, 0:00 | |||||
12 | JI Xitao Gammax | Gammax | ,, 0:00 | |||
13 | ZAGORODNII Vladimir Miche-Guerciotti | Miche-Guerciotti | ,, 0:00 | |||
14 | OJAVEE Mart Champion System | Champion System | ,, 0:00 | |||
15 | HASIBEDER Thomas Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer | Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer | ,, 0:00 | |||
16 | SYDLIK Benjamin Nutrixxion Sparkasse | Nutrixxion Sparkasse | ,, 0:00 | |||
17 | HAČECKÝ Vojtěch ASC Dukla Praha | ASC Dukla Praha | ,, 0:00 | |||
18 | WALKER Johnnie V Australia | V Australia | ,, 0:00 | |||
19 | KÖRBER Sebastian Nutrixxion Sparkasse | Nutrixxion Sparkasse | ,, 0:00 | |||
20 | KADLEC Milan ASC Dukla Praha | ASC Dukla Praha | ,, 0:00 | |||
21 | BROWN David Test Team Raiko - Argon 18 | Test Team Raiko - Argon 18 | ,, 0:00 | |||
22 | ,, 0:00 | |||||
23 | WANG Meiyin Hengxiang Cycling Team | Hengxiang Cycling Team | ,, 0:00 | |||
24 | CHANG Wei Kei Giant Kenda Pro Cycling Team | Giant Kenda Pro Cycling Team | ,, 0:00 | |||
25 | VAN PUYVELDE Jan Test Team Raiko - Argon 18 | Test Team Raiko - Argon 18 | ,, 0:00 | |||
26 | ZHANG Wenlong Gammax | Gammax | ,, 0:00 | |||
27 | ,, 0:00 | |||||
28 | ,, 0:00 | |||||
29 | ,, 0:00 | |||||
30 | ,, 0:00 | |||||
31 | ,, 0:00 | |||||
32 | ,, 0:00 | |||||
33 | BARES Jiri ASC Dukla Praha | ASC Dukla Praha | ,, 0:00 | |||
34 | HAN Xuyang Hengxiang Cycling Team | Hengxiang Cycling Team | ,, 0:00 | |||
35 | MAN CHAU Wai Champion System | Champion System | ,, 0:00 | |||
36 | DONG Xiaoyong Qinghai Tianyoude Cycling Team | Qinghai Tianyoude Cycling Team | ,, 0:00 | |||
37 | WILLIAMS Christopher Champion System | Champion System | ,, 0:00 | |||
38 | ,, 0:00 | |||||
39 | ,, 0:00 | |||||
40 | HUANG En Max Success Sports | Max Success Sports | ,, 0:00 | |||
41 | ,, 0:00 | |||||
42 | KLÖPPING Marten Test Team Raiko - Argon 18 | Test Team Raiko - Argon 18 | ,, 0:00 | |||
43 | ,, 0:00 | |||||
44 | LIU Yilin Hengxiang Cycling Team | Hengxiang Cycling Team | ,, 0:00 | |||
45 | ,, 0:00 | |||||
46 | ,, 0:00 | |||||
47 | PRIA Lars Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer | Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer | ,, 0:00 | |||
48 | PENG Kuei Hsiang Giant Kenda Pro Cycling Team | Giant Kenda Pro Cycling Team | ,, 0:00 | |||
49 | MÜLLER Dirk Nutrixxion Sparkasse | Nutrixxion Sparkasse | ,, 0:00 | |||
50 | ,, 0:00 | |||||
51 | ,, 0:00 | |||||
52 | MCCANN David Giant Kenda Pro Cycling Team | Giant Kenda Pro Cycling Team | ,, 0:00 | |||
53 | PAVITSCHITZ Christian Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer | Arbö Gebrüder Weiss - Oberndorfer | ,, 0:00 | |||
54 | ,, 0:00 | |||||
55 | ,, 0:00 | |||||
56 | ,, 0:00 | |||||
57 | LIU Heng China Wuxi Jilun Cycling Team | China Wuxi Jilun Cycling Team | ,, 0:00 | |||
58 | ALIZADEH Hossein Tabriz Petrochemical Team | Tabriz Petrochemical Team | ,, 0:00 | |||
59 | WU Shengjun Qinghai Tianyoude Cycling Team | Qinghai Tianyoude Cycling Team | ,, 0:00 | |||
60 | ,, 0:00 | |||||
61 | PETERSON Cameron V Australia | V Australia | ,, 0:00 | |||
62 | ,, 0:00 | |||||
63 | XING Fu Hengxiang Cycling Team | Hengxiang Cycling Team | ,, 0:00 | |||
64 | BURKHARDT Holger Champion System | Champion System | ,, 0:00 | |||
65 | WACKER Eugen Letua Cycling Team | Letua Cycling Team | ,, 0:00 | |||
66 | DENG Ting Max Success Sports | Max Success Sports | ,, 0:00 | |||
67 | ZHAO Guibao Hengxiang Cycling Team | Hengxiang Cycling Team | ,, 0:00 | |||
68 | ASKARI Hossein Tabriz Petrochemical Team | Tabriz Petrochemical Team | ,, 0:00 | |||
69 | LI Chao Holy Brother Cycling Team | Holy Brother Cycling Team | ,, 0:00 | |||
70 | BOK Yannick Test Team Raiko - Argon 18 | Test Team Raiko - Argon 18 | ,, 0:00 | |||
71 | MIZBANI Ghader Tabriz Petrochemical Team | Tabriz Petrochemical Team | ,, 0:00 | |||
72 | HAMILTON Nic Jelly Belly presented by Kenda | Jelly Belly presented by Kenda | ,, 0:00 | |||
73 | WANG Jiong Max Success Sports | Max Success Sports | ,, 0:00 | |||
74 | ,, 0:00 | |||||
75 | PIDGORNYY Ruslan Vacansoleil - DCM | Vacansoleil - DCM | 0:07 0:07 | |||
76 | MIXA Marek ASC Dukla Praha | ASC Dukla Praha | ,, 0:07 | |||
77 | VAN ULDEN Bernard Jelly Belly presented by Kenda | Jelly Belly presented by Kenda | 0:09 0:09 | |||
78 | 1:40 1:40 | |||||
79 | LIU Biao Qinghai Tianyoude Cycling Team | Qinghai Tianyoude Cycling Team | ,, 1:40 | |||
80 | ,, 1:40 | |||||
81 | CHEN Zhi An Gammax | Gammax | 0:00 0:00 | |||
82 | 2:00 2:00 | |||||
83 | KHALILI KHOSROSHAHI Behnam Tabriz Petrochemical Team | Tabriz Petrochemical Team | 3:13 3:13 | |||
84 | YAN Yongsheng Max Success Sports | Max Success Sports | 6:16 6:16 | |||
85 | 10:37 10:37 | |||||
86 | ,, 10:37 | |||||
87 | 10:39 10:39 | |||||
88 | ZHANG Yuanxin China Wuxi Jilun Cycling Team | China Wuxi Jilun Cycling Team | ,, 10:39 | |||
89 | ,, 10:39 | |||||
90 | DICKESON William Jelly Belly presented by Kenda | Jelly Belly presented by Kenda | ,, 10:39 | |||
91 | QIU Guangyuan Holy Brother Cycling Team | Holy Brother Cycling Team | ,, 10:39 | |||
DNF | XUE Cheng Gammax | Gammax | - | |||
DSQ | HASSINK Arne Test Team Raiko - Argon 18 | Test Team Raiko - Argon 18 | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
- Date:03 November 2011
- Start time:-
- Avg. speed winner:44.68 km/h
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:136 km
- Points scale:
- UCI scale:
- Parcours type:
- ProfileScore:
- Vert. meters:
- Departure:
- Arrival:
- Race ranking:
- Startlist quality score:
- Won how:
- Avg. temperature: