1 -
GC 27 Saunier Duval 75 3:50:38
2 -
GC 26 Caisse d'Epargne 55 0:40 0:40
3 -
Climber 26 Saunier Duval 40 0:43 0:43
4 -
GC 30 Relax - Gam 32 1:00 1:00
5 -
Climber 25 Relax - Gam 28 1:19 1:19
6 -
Sprint 27 Karpin - Galicia 24 1:43 1:43
7 -
GC 29 Caisse d'Epargne 20 1:47 1:47
8 -
Climber 28 Caisse d'Epargne 18 1:51 1:51
9 -
GC 23 Viña Magna - Cropu 16 1:58 1:58
10 -
Sprint 27 Extremadura-Spiuk 14 2:10 2:10
11 -
GC 24 Euskaltel - Euskadi 12 2:17 2:17
12 -
GC 23 Extremadura-Spiuk 10 2:23 2:23
13 -
Sprint 24 Fuerteventura - Canarias 8 2:30 2:30
14 -
Climber 26 Saunier Duval 7 2:34 2:34
15 -
GC 21 Viña Magna - Cropu 6 2:38 2:38
16 -
GC 25 Caisse d'Epargne 5 2:45 2:45
17 -
Sprint 26 Relax - Gam 4 2:48 2:48
18 -
Sprint 27 Yawadoo-ABM-TV-Vlaanderen 3 2:51 2:51
19 -
Classic 23 Orbea - Oreka 2 3:10 3:10
20 -
GC 25 Relax - Gam 1 3:20 3:20
21 -
Sprint 30 Fuerteventura - Canarias 3:32 3:32
22 -
TT 23 Extremadura-Spiuk 3:37 3:37
23 -
GC 26 Andalucia-Caja Sur 3:40 3:40
24 -
GC 27 Euskaltel - Euskadi 3:44 3:44
25 -
Sprint 29 Karpin - Galicia 3:55 3:55
26 -
Sprint 23 Viña Magna - Cropu 4:08 4:08
27 -
Sprint 24 Extremadura-Spiuk 4:36 4:36
28 -
Sprint 23 Grupo Nicolás Mateos 4:39 4:39
29 -
TT 32 Grupo Nicolás Mateos 4:46 4:46
30 -
GC 26 Relax - Gam 5:13 5:13
31 -
Sprint 27 Viña Magna - Cropu 5:26 5:26
32 -
GC 27 Caisse d'Epargne 5:44 5:44
33 -
Sprint 26 Grupo Nicolás Mateos 5:47 5:47
34 -
Classic 23 Fuerteventura - Canarias 5:54 5:54
35 -
Sprint 25 Andalucia-Caja Sur 6:02 6:02
36 -
Sprint 26 Karpin - Galicia 6:22 6:22
37 -
Sprint 25 Orbea - Oreka 6:40 6:40
38 -
Climber 23 Karpin - Galicia 6:51 6:51
39 -
GC 22 Caisse d'Epargne 7:26 7:26
40 -
GC 32 Saunier Duval 8:08 8:08
41 -
GC 33 Caisse d'Epargne 9:16 9:16
42 -
Sprint 30 Caisse d'Epargne ,, 9:16
43 -
TT 26 Orbea - Oreka 9:37 9:37
44 -
GC 28 Saunier Duval 9:56 9:56
45 -
Classic 26 Saunier Duval 10:03 10:03
46 -
Sprint 25 Orbea - Oreka 10:26 10:26
47 -
Sprint 25 Viña Magna - Cropu 10:30 10:30
48 -
GC 26 Euskaltel - Euskadi 10:37 10:37
49 -
Classic 26 Andalucia-Caja Sur 10:43 10:43
50 -
TT 25 Extremadura-Spiuk 11:29 11:29
DNF -
Sprint 27 -
DNF -
Sprint 21 -
DNF -
Sprint 21 -
DNF -
Sprint 20 -
DNF -
Sprint 25 Viña Magna - Cropu -
DNF -
TT 24 Grupo Nicolás Mateos -
DNF -
GC 21 Grupo Nicolás Mateos -
DNF -
Sprint 26 Grupo Nicolás Mateos -
DNF -
Sprint 21 Grupo Nicolás Mateos -
DNF -
Sprint 22 Grupo Nicolás Mateos -
DNF -
Sprint 26 Euskaltel - Euskadi -
DNF -
Sprint 28 Euskaltel - Euskadi -
DNF -
GC 21 Euskaltel - Euskadi -
DNF -
GC 25 Euskaltel - Euskadi -
DNF -
GC 27 Euskaltel - Euskadi -
DNF -
Climber 25 Euskaltel - Euskadi -
DNF -
Sprint 26 Extremadura-Spiuk -
DNF -
GC 25 Extremadura-Spiuk -
DNF -
Sprint 27 Extremadura-Spiuk -
DNF -
GC 25 Extremadura-Spiuk -
DNF -
Climber 23 Saunier Duval -
DNF -
GC 28 Saunier Duval -
DNF -
Sprint 30 Relax - Gam -
DNF -
Sprint 23 Relax - Gam -
DNF -
GC 27 Relax - Gam -
DNF -
GC 25 Relax - Gam -
DNF -
GC 30 Relax - Gam -
DNF -
Sprint 24 Team Sparebanken Vest -
DNF -
Sprint 30 Team Sparebanken Vest -
DNF -
Sprint 18 Team Sparebanken Vest -
DNF -
TT 26 Team Sparebanken Vest -
DNF -
Sprint 25 Team Sparebanken Vest -
DNF -
Sprint 26 Team Sparebanken Vest -
DNF -
Sprint 28 Karpin - Galicia -
DNF -
GC 24 Karpin - Galicia -
DNF -
TT 27 Karpin - Galicia -
DNF -
GC 23 Karpin - Galicia -
DNF -
Sprint 27 Yawadoo-ABM-TV-Vlaanderen -
DNF -
Sprint 27 Yawadoo-ABM-TV-Vlaanderen -
DNF -
Sprint 25 Caisse d'Epargne -
DNF -
GC 21 Fuerteventura - Canarias -
DNF -
Sprint 27 Fuerteventura - Canarias -
DNF -
Sprint 23 Fuerteventura - Canarias -
DNF -
TT 29 Fuerteventura - Canarias -
DNF -
GC 31 Fuerteventura - Canarias -
DNF -
GC 26 Andalucia-Caja Sur -
DNF -
Sprint 24 Andalucia-Caja Sur -
DNF -
GC 25 Andalucia-Caja Sur -
DNF -
Sprint 30 Andalucia-Caja Sur -
DNF -
GC 24 Andalucia-Caja Sur -
DNF -
Sprint 25 Andalucia-Caja Sur -
DNF -
Sprint 29 Andalucia-Caja Sur -
DNF -
GC 24 Orbea - Oreka -
DNF -
Sprint 26 Orbea - Oreka -
DNF -
Sprint 22 Orbea - Oreka -
DNF -
Sprint 25 Orbea - Oreka -
DNF -
Classic 25 Orbea - Oreka -
DNF -
TT 27 Orbea - Oreka -
DNF -
Climber 31 Caisse d'Epargne -
DNF -
Sprint 22 Viña Magna - Cropu -
DNF -
Sprint 26 Yawadoo-ABM-TV-Vlaanderen -
DNF -
GC 26 Karpin - Galicia -
DNF -
Classic 34 Euskaltel - Euskadi -
DNF -
Sprint 21 Grupo Nicolás Mateos -