Time table
Timetable for keypoints at estimated speeds.
KM | Keypoint | 36 km/h | 40 km/h | 44 km/h |
---|---|---|---|---|
0 | Start | |||
44.7 | Lessen | |||
56.5 | La Folie | |||
59 | Les Papins | |||
64.5 | Le Semenil | |||
71 | Le Bourliquet | |||
76.3 | Le Beau Site | |||
104.5 | Tournai | |||
109.3 | Col de la Croix Jubaru | |||
118.8 | Tournai | |||
124 | Col de la Croix Jubaru | |||
133.5 | Tournai | |||
138.7 | Col de la Croix Jubaru | |||
148.2 | Tournai | |||
153.4 | Col de la Croix Jubaru | |||
162.9 | Tournai | |||
168.1 | Col de la Croix Jubaru | |||
177.5 | Finish |