1 42
Sprint 22 Mróz - Supradyn Witaminy 20 4:07:30
2 53
Sprint 32 Cologne 12 ,, 0:00
3 25
Classic 28 Alessio 7 ,, 0:00
4 99
Sprint 25 MAT - Ceresit - CCC 5 ,, 0:00
5 72
Sprint 24 Team Colpack 4 ,, 0:00
6 34
Sprint 33 Bankgiroloterij - Batavus 3 ,, 0:00
7 40
Sprint 30 Mróz - Supradyn Witaminy 2 0:03 0:03
8 1
Classic 29 Team Telekom 1 ,, 0:03
9 37
Sprint 27 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 0:03
10 75
Sprint 26 Gerolsteiner ,, 0:03
11 128
Sprint 21 Czech Republic ,, 0:03
12 23
Sprint 25 Lampre - Daikin ,, 0:03
13 97
Sprint 32 MAT - Ceresit - CCC ,, 0:03
14 38
Sprint 35 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 0:03
15 44
Sprint 25 KRKA - Telekom Slovenije ,, 0:03
16 60
Sprint 29 Team Nürnberger ,, 0:03
17 52
TT 24 Cologne ,, 0:03
18 57
Sprint 31 Team Nürnberger ,, 0:03
19 58
Sprint 31 Team Nürnberger ,, 0:03
20 110
Sprint 30 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 0:03
21 54
Sprint 26 Cologne ,, 0:03
22 14
Classic 22 Farm Frites ,, 0:03
23 126
Sprint 26 Slovakia ,, 0:03
24 41
Sprint 29 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 0:03
25 76
GC 25 Gerolsteiner ,, 0:03
26 67
Classic 22 Team Colpack ,, 0:03
27 91
GC 35 Team Bunte Berte Leipzig ,, 0:03
28 21
TT 24 Lampre - Daikin ,, 0:03
29 87
Sprint 24 PSK - Unit Expert ,, 0:03
30 10
Sprint 22 Mapei - Quickstep ,, 0:03
31 79
Sprint 34 Agro - Adler - Brandenburg ,, 0:03
32 55
Sprint 28 Team Nürnberger ,, 0:03
33 78
TT 28 Gerolsteiner ,, 0:03
34 4
Sprint 26 Team Telekom ,, 0:03
35 95
Sprint 27 Team Bunte Berte Leipzig ,, 0:03
36 90
Sprint 28 PSK - Unit Expert 0:13 0:13
37 73
Sprint 22 Gerolsteiner ,, 0:13
38 59
Sprint 31 Team Nürnberger ,, 0:13
39 100
Sprint 34 MAT - Ceresit - CCC ,, 0:13
40 27
GC 25 Alessio ,, 0:13
41 61
TT 26 Wüstenrot - ZVVZ ,, 0:13
42 26
Sprint 27 Alessio ,, 0:13
43 18
Sprint 23 Farm Frites ,, 0:13
44 88
Sprint 26 PSK - Unit Expert ,, 0:13
45 65
Sprint 24 Wüstenrot - ZVVZ ,, 0:13
46 43
Sprint 23 KRKA - Telekom Slovenije ,, 0:13
47 29
Sprint 22 Alessio ,, 0:13
48 17
Sprint 26 Farm Frites ,, 0:13
49 62
Sprint 29 Wüstenrot - ZVVZ ,, 0:13
50 63
Sprint 23 Wüstenrot - ZVVZ ,, 0:13
51 24
Climber 24 Lampre - Daikin ,, 0:13
52 51
Sprint 22 Cologne ,, 0:13
53 113
Sprint 23 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 0:13
54 49
Sprint 27 Cologne ,, 0:13
55 89
TT 24 PSK - Unit Expert ,, 0:13
56 98
GC 33 MAT - Ceresit - CCC ,, 0:13
57 31
Sprint 24 Bankgiroloterij - Batavus ,, 0:13
58 74
Sprint 25 Gerolsteiner ,, 0:13
59 101
Sprint 33 MAT - Ceresit - CCC ,, 0:13
60 64
Sprint 26 Wüstenrot - ZVVZ ,, 0:13
61 111
Sprint 24 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 0:13
62 127
Sprint 22 Czech Republic ,, 0:13
63 121
Sprint 30 Slovakia ,, 0:13
64 7
TT 23 Mapei - Quickstep ,, 0:13
65 71
Classic 23 Team Colpack ,, 0:13
66 47
Sprint 26 KRKA - Telekom Slovenije ,, 0:13
67 45
TT 24 KRKA - Telekom Slovenije ,, 0:13
68 39
TT 23 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 0:13
69 50
Sprint 31 Cologne ,, 0:13
70 66
Sprint 26 Wüstenrot - ZVVZ ,, 0:13
71 20
TT 20 Lampre - Daikin ,, 0:13
72 130
GC 21 Czech Republic ,, 0:13
73 120
GC 22 Germany ,, 0:13
74 83
Sprint 24 Agro - Adler - Brandenburg ,, 0:13
75 117
GC 20 Germany ,, 0:13
76 102
Sprint 23 MAT - Ceresit - CCC ,, 0:13
77 56
TT 31 Team Nürnberger ,, 0:13
78 12
GC 22 Mapei - Quickstep ,, 0:13
79 11
Classic 22 Mapei - Quickstep ,, 0:13
80 115
TT 20 Germany ,, 0:13
81 82
Sprint 23 Agro - Adler - Brandenburg ,, 0:13
82 8
Sprint 26 Mapei - Quickstep ,, 0:13
83 36
TT 24 Bankgiroloterij - Batavus ,, 0:13
84 2
GC 24 Team Telekom ,, 0:13
85 13
GC 24 Farm Frites 0:31 0:31
86 114
TT 25 Atlas - Lukullus - Ambra 1:48 1:48
87 5
Classic 20 Team Telekom ,, 1:48
88 6
Sprint 27 Team Telekom 6:38 6:38
89 3
Sprint 21 Team Telekom ,, 6:38
90 48
Sprint 29 KRKA - Telekom Slovenije ,, 6:38
91 124
Sprint 24 Slovakia ,, 6:38
92 118
TT 32 Germany 8:09 8:09
93 131
Sprint 20 Czech Republic ,, 8:09
94 70
Classic 25 Team Colpack ,, 8:09
95 86
TT 24 PSK - Unit Expert ,, 8:09
96 69
Classic 23 Team Colpack ,, 8:09
97 112
Classic 23 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 8:09
98 35
Sprint 28 Bankgiroloterij - Batavus ,, 8:09
99 129
Sprint 20 Czech Republic 11:27 11:27
100 122
Sprint 19 Slovakia ,, 11:27
101 132
Sprint 20 Czech Republic ,, 11:27
102 77
Sprint 26 Gerolsteiner ,, 11:27
103 93
Sprint 30 Team Bunte Berte Leipzig ,, 11:27
104 96
Sprint 25 Team Bunte Berte Leipzig ,, 11:27
105 119
TT 20 Germany ,, 11:27
106 85
Sprint 26 PSK - Unit Expert ,, 11:27
107 104
Sprint 22 Legia - Bazyliszek ,, 11:27
108 116
Sprint 20 Germany ,, 11:27
109 81
Sprint 22 Agro - Adler - Brandenburg ,, 11:27
110 84
Sprint 24 Agro - Adler - Brandenburg ,, 11:27
111 107
Sprint 23 Legia - Bazyliszek ,, 11:27
112 16
Sprint 22 Farm Frites ,, 11:27
113 125
Sprint 27 Slovakia ,, 11:27
114 32
Sprint 26 Bankgiroloterij - Batavus ,, 11:27
115 46
Classic 35 KRKA - Telekom Slovenije ,, 11:27
116 80
Sprint 30 Agro - Adler - Brandenburg ,, 11:27
117 33
Sprint 28 Bankgiroloterij - Batavus ,, 11:27
118 28
Sprint 30 Alessio ,, 11:27
119 30
Sprint 21 Alessio ,, 11:27
120 105
Sprint 24 Legia - Bazyliszek 15:58 15:58
121 68
Sprint 22 Team Colpack ,, 15:58
122 15
Sprint 30 Farm Frites ,, 15:58
123 103
TT 26 Legia - Bazyliszek ,, 15:58
124 108
TT 23 Legia - Bazyliszek ,, 15:58
125 22
Sprint 26 Lampre - Daikin ,, 15:58
126 109
Sprint 29 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 15:58
127 92
Sprint 22 Team Bunte Berte Leipzig ,, 15:58
128 106
Sprint 21 Legia - Bazyliszek ,, 15:58
129 94
Sprint 21 Team Bunte Berte Leipzig ,, 15:58
130 9
Sprint 21 Mapei - Quickstep ,, 15:58
DNF 123
TT 27 Slovakia -
DNF 19
GC 23 Lampre - Daikin -