1 4 +2:22 20
Climber 21 Vendée U 8 5 4:14:34
2 1 +0:00 90
Climber 20 Lotto - Belisol U23 5 2 0:24 0:24
3 10 +4:22 13
Climber 20 United States 2 1 0:25 0:25
4 3 +1:53 85
Classic 20 Lotto - Belisol U23 0:27 0:27
5 6 +3:12 74
Climber 21 Occitane Cyclisme Formation 0:46 0:46
6 2 +1:05 12
GC 21 Chambéry Cyclisme Formation 1:13 1:13
7 5 +2:34 5
GC 21 4-72 - Colombia 1:33 1:33
8 9 +4:20 73
GC 19 Occitane Cyclisme Formation 1:53 1:53
9 15 +5:08 7
Climber 22 Chambéry Cyclisme Formation 2:00 2:00
10 7 +3:38 101
GC 19 Denmark 2:10 2:10
11 14 +4:54 18
Climber 20 United States 2:20 2:20
12 18 +6:55 21
Sprint 21 Vendée U 2:21 2:21
13 11 +4:30 43
TT 20 Verandas Willems 2:33 2:33
14 23 +9:44 60
Climber 19 CR4C Roanne 2:43 2:43
15 13 +4:49 67
Sprint 21 GSC Blagnac 2:58 2:58
16 21 +9:37 87
Sprint 21 Lotto - Belisol U23 3:20 3:20
17 22 +9:41 99
Sprint 20 Denmark 3:24 3:24
18 29 +12:55 102
Sprint 20 Denmark 3:37 3:37
19 8 +3:49 40
Climber 21 Team Ecuador 4:09 4:09
20 25 +10:41 97
Sprint 21 Denmark 4:24 4:24
21 27 +11:28 53
Sprint 19 Selection PACA 4:27 4:27
22 16 +5:15 19
Climber 20 Vendée U 4:34 4:34
23 32 +13:41 56
GC 21 CR4C Roanne 4:39 4:39
24 12 +4:36 33
TT 22 Itera - Katusha 5:14 5:14
25 17 +5:50 32
GC 20 Itera - Katusha 5:16 5:16
26 20 +7:54 6
GC 19 4-72 - Colombia 5:22 5:22
27 19 +7:47 9
Climber 20 Chambéry Cyclisme Formation 5:25 5:25
28 28 +11:54 50
Sprint 21 Selection PACA ,, 5:25
29 35 +15:38 103
Sprint 20 Selection Limousin 7:03 7:03
30 24 +10:22 88
Classic 20 Lotto - Belisol U23 7:11 7:11
31 36 +16:17 26
TT 21 Mixte Sud Gascogne - Armee de Terre 7:12 7:12
32 26 +11:15 2
Sprint 20 4-72 - Colombia 7:28 7:28
33 34 +14:46 80
Sprint 21 DRC de Mol 7:44 7:44
34 37 +17:05 23
GC 20 Vendée U 7:53 7:53
35 44 +19:03 46
GC 20 Verandas Willems 8:01 8:01
36 30 +13:28 59
GC 18 CR4C Roanne 8:22 8:22
37 39 +17:42 89
Sprint 18 Lotto - Belisol U23 8:51 8:51
38 40 +17:50 70
Climber 20 GSC Blagnac 8:59 8:59
39 42 +18:23 24
Sprint 19 Vendée U 9:03 9:03
40 38 +17:17 44
Sprint 20 Verandas Willems 9:06 9:06
41 43 +18:32 79
Sprint 21 DRC de Mol 9:27 9:27
42 70 +34:34 42
Sprint 21 Team Ecuador 10:01 10:01
43 52 +25:57 100
GC 20 Denmark 10:18 10:18
44 31 +13:30 63
GC 19 Océane U-Top 10:28 10:28
45 50 +25:55 10
GC 20 Chambéry Cyclisme Formation 11:09 11:09
46 41 +18:20 47
Sprint 20 Verandas Willems 11:26 11:26
47 33 +14:04 51
Climber 22 Selection PACA 12:05 12:05
48 45 +19:25 11
GC 21 Chambéry Cyclisme Formation 13:45 13:45
49 48 +23:17 3
Sprint 22 4-72 - Colombia 14:35 14:35
50 55 +26:40 75
Classic 22 Occitane Cyclisme Formation 14:57 14:57
51 47 +22:34 55
Sprint 22 CR4C Roanne 15:01 15:01
52 46 +21:49 54
TT 19 Selection PACA 16:15 16:15
53 49 +24:12 98
Sprint 18 Denmark 17:32 17:32
54 56 +26:46 16
Sprint 19 United States 17:37 17:37
55 58 +27:38 14
TT 18 United States 17:38 17:38
56 51 +25:57 8
TT 19 Chambéry Cyclisme Formation 17:56 17:56
57 67 +31:34 15
Sprint 19 United States 18:11 18:11
58 80 +39:08 95
Sprint 18 Team EDP 18:54 18:54
59 53 +26:25 37
Climber 21 Team Ecuador 19:02 19:02
60 64 +30:35 39
Classic 21 Team Ecuador ,, 19:02
61 86 +46:22 82
Classic 20 DRC de Mol 19:10 19:10
62 69 +32:20 65
Classic 21 Océane U-Top 19:14 19:14
63 72 +35:32 77
Classic 19 Occitane Cyclisme Formation 19:33 19:33
64 84 +44:12 58
Classic 19 CR4C Roanne 19:44 19:44
65 75 +37:14 93
Classic 19 Team EDP 19:48 19:48
66 54 +26:40 49
Sprint 21 Selection PACA 20:11 20:11
67 61 +29:47 48
Sprint 19 Verandas Willems 20:23 20:23
68 60 +28:54 17
Sprint 19 United States 20:25 20:25
69 73 +36:14 96
Classic 18 Team EDP 20:33 20:33
70 77 +37:32 31
GC 22 Itera - Katusha 20:50 20:50
71 71 +35:10 45
Classic 21 Verandas Willems 20:56 20:56
72 63 +30:24 91
Classic Team EDP 21:13 21:13
73 59 +28:15 25
GC 19 Mixte Sud Gascogne - Armee de Terre 21:17 21:17
74 65 +30:41 84
GC 19 DRC de Mol 21:29 21:29
75 62 +30:23 41
Classic 21 Team Ecuador 21:45 21:45
76 74 +36:31 94
GC 18 Team EDP 21:58 21:58
77 57 +27:19 83
GC 20 DRC de Mol 22:15 22:15
78 81 +39:11 35
Sprint 22 Itera - Katusha 22:29 22:29
79 78 +37:57 34
Sprint 21 Itera - Katusha ,, 22:29
80 85 +44:20 30
Sprint 20 Mixte Sud Gascogne - Armee de Terre 23:43 23:43
81 66 +31:03 4
GC 18 4-72 - Colombia 24:18 24:18
82 68 +32:16 64
Classic 20 Océane U-Top 24:23 24:23
83 83 +43:29 27
Classic 20 Mixte Sud Gascogne - Armee de Terre 24:52 24:52
84 79 +38:17 62
Classic 19 Océane U-Top 26:15 26:15
85 76 +37:26 104
Classic 19 Selection Limousin 26:21 26:21
86 82 +40:07 108
Classic 21 Selection Limousin 32:04 32:04
87 89 +1:01:01 106
Classic 20 Selection Limousin 37:23 37:23
88 88 +55:47 81
GC 20 DRC de Mol 37:56 37:56
89 87 +51:45 72
GC 18 GSC Blagnac 38:39 38:39
90 91 +1:08:47 105
GC 20 Selection Limousin 41:35 41:35
91 90 +1:06:41 36
Sprint 21 Itera - Katusha 50:18 50:18
DNF 22
Sprint 19 Vendée U -
DNF 86
GC 18 Lotto - Belisol U23 -
DNF 57
GC 18 CR4C Roanne -
DNF 66
TT 22 Océane U-Top -
DNF 61
TT 22 Océane U-Top -
DNF 71
TT 20 GSC Blagnac -
DNF 68
TT 21 GSC Blagnac -
DNF 29
Sprint 19 Mixte Sud Gascogne - Armee de Terre -
DNF 28
Sprint 21 Mixte Sud Gascogne - Armee de Terre -
DNF 52
Sprint 19 Selection PACA -
DNF 92
GC 22 Team EDP -
DNF 107
GC 19 Selection Limousin -
DNF 38
GC 19 Team Ecuador -