2021»36th
Settimana Internazionale Coppi e Bartali
(2.1)2021»Stage 4»San Marino›San Marino(154.8km)
Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
Finishline points
KOM sprint (1) San Marino 1
(view location)
KOM sprint (1) San Marino 2
(view location)
KOM sprint (1) San Marino 3
(view location)
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
1 | Romo Javier | Astana - Premier Tech | 4:26:37 |
2 | Hayter Ethan | INEOS Grenadiers | ,, |
3 | Vansevenant Mauri | Deceuninck - Quick Step | ,, |
4 | Ayuso Juan | Team Colpack Ballan | ,, |
5 | Tesfatsion Natnael | Androni Giocattoli - Sidermec | 0:02 |
6 | Tiberi Antonio | Trek - Segafredo | ,, |
7 | Van Wilder Ilan | Team DSM | ,, |
8 | Jorgenson Matteo | Movistar Team | ,, |
9 | Colleoni Kevin | Team BikeExchange | 0:09 |
10 | Cepeda Jefferson Alexander | Androni Giocattoli - Sidermec | 0:14 |
11 | Gall Felix | Team DSM | 0:40 |
12 | Vandenabeele Henri | Team DSM | ,, |
13 | Frigo Marco | Italy | 0:47 |
14 | Fisher-Black Finn | Team Jumbo-Visma | ,, |
15 | Rubio Einer | Movistar Team | ,, |
16 | Mulubrhan Henok | Team Qhubeka | 1:04 |
17 | Murguialday Jokin | Caja Rural - Seguros RGA | 1:30 |
18 | Parisini Nicolò | Beltrami TSA - Tre Colli | 3:41 |
19 | Lazkano Oier | Caja Rural - Seguros RGA | 3:51 |
20 | Berwick Sebastian | Israel Start-Up Nation | 4:28 |
21 | Ponomar Andrii | Androni Giocattoli - Sidermec | 5:47 |
22 | Brenner Marco | Team DSM | 6:31 |
23 | Draghi Guido | Mg.K Vis VPM | 6:56 |
24 | Leemreize Gijs | Team Jumbo-Visma | ,, |
25 | Monaco Alessandro | Bardiani-CSF-Faizanè | ,, |
26 | van Dijke Mick | Team Jumbo-Visma | ,, |
27 | Fetter Erik | EOLO-Kometa | ,, |
28 | Brussenskiy Gleb | Astana - Premier Tech | 9:31 |
29 | Garrison Ian | Deceuninck - Quick Step | ,, |
30 | Balestra Lorenzo | Beltrami TSA - Tre Colli | ,, |
31 | Vermaerke Kevin | Team DSM | ,, |
32 | Wright Paul | Mg.K Vis VPM | 9:57 |
33 | González Abner | Movistar Team | ,, |
34 | Azparren Xabier Mikel | Euskaltel - Euskadi | 10:19 |
35 | Syritsa Gleb | Russia | 10:59 |
36 | Mayrhofer Marius | Team DSM | 11:09 |
37 | Petrucci Mattia | Team Colpack Ballan | 11:51 |
38 | Martinelli Alessio | Team Colpack Ballan | ,, |
39 | Guasco Mattia | Team Qhubeka | ,, |
40 | Puppio Antonio | Team Qhubeka | ,, |
41 | Cretti Luca | Beltrami TSA - Tre Colli | ,, |
42 | Christensen Drew | Team Qhubeka | 13:45 |
43 | Osorio Alejandro | Caja Rural - Seguros RGA | 13:47 |
44 | Visintainer Lorenzo | General Store - Essegibi - F.Lli Curia | 15:01 |
45 | Di Benedetto Stefano | Work Service Marchiol Vega | ,, |
46 | Vacek Mathias | Gazprom - RusVelo | ,, |
47 | Rocchetta Cristian | General Store - Essegibi - F.Lli Curia | ,, |
48 | Gorak Dominik | General Store - Essegibi - F.Lli Curia | ,, |
49 | Hayter Leo | Team DSM | 15:08 |
50 | Mukhomediarov Dmitrii | Russia | 15:15 |
51 | Zecchin Michael | Work Service Marchiol Vega | 15:55 |
52 | Carollo Francesco | Mg.K Vis VPM | 16:07 |
53 | Hessmann Michel | Team Jumbo-Visma | 16:24 |
54 | Pluimers Rick | Team Jumbo-Visma | 17:32 |
55 | Fancellu Alessandro | EOLO-Kometa | 19:56 |
56 | Plebani Nicola | Team Colpack Ballan | ,, |
57 | Tosin Riccardo | General Store - Essegibi - F.Lli Curia | ,, |
58 | Piras Andrea | Beltrami TSA - Tre Colli | ,, |
59 | Tolio Alex | Italy | ,, |
60 | Pesenti Thomas | Beltrami TSA - Tre Colli | ,, |
DNF | Rodríguez Carlos | INEOS Grenadiers | |
DNF | Boscaro Davide | Team Colpack Ballan | |
DNF | Szarka Gergely | Giotti Victoria - Savini Due | |
DNF | Baseggio Matteo | General Store - Essegibi - F.Lli Curia | |
DNF | De Pretto Davide | Beltrami TSA - Tre Colli | |
DNF | Milesi Lorenzo | Beltrami TSA - Tre Colli | |
DNF | Smirnov Ivan | Russia | |
DNF | Bersenev Nikita | Russia | |
DNF | Rivera Kevin | Bardiani-CSF-Faizanè | |
DNF | Umba Santiago | Androni Giocattoli - Sidermec | |
DNS | Umbri Gidas | Team Colpack Ballan | |
Team day classification