1 1 +0:00 141
Classic 22 CC Étupes 7 5 3:36:23
2 2 +0:14 86
Sprint 32 Kuwait Pro Cycling Team 3 2 ,, 0:00
3 3 +0:19 101
Sprint 21 Dukla Banska Bystrica 1 1 ,, 0:00
4 4 +0:20 62
Climber 23 Vendée U ,, 0:00
5 6 +0:23 113
Sprint 23 Excelsior ,, 0:00
6 8 +0:27 4
Sprint 30 Embrace The World ,, 0:00
7 5 +0:20 22
Sprint 24 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:00
8 7 +0:24 194
Sprint 33 Uni Sport Lamentinois 0:04 0:04
9 28 +1:07 65
GC 23 Vendée U 0:39 0:39
10 50 +1:21 185
Sprint 22 Jeunesse Cycliste des Abymes ,, 0:39
11 32 +1:08 143
Sprint 21 CC Étupes ,, 0:39
12 9 +0:51 23
Sprint 28 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:39
13 31 +1:08 44
GC 37 Inteja Imca DCT ,, 0:39
14 58 +1:29 81
Sprint 27 Kuwait Pro Cycling Team ,, 0:39
15 25 +1:05 25
Sprint 24 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:39
16 15 +0:56 105
Sprint 21 Dukla Banska Bystrica ,, 0:39
17 12 +0:54 75
TT 28 Karukera Assainissement PDL ,, 0:39
18 18 +0:58 24
Sprint 26 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:39
19 33 +1:09 34
Sprint 19 Convergence SC Abymienne Propreté 2000 ,, 0:39
20 40 +1:13 164
Sprint 21 Team USCG ,, 0:39
21 45 +1:16 146
Climber 20 CC Étupes ,, 0:39
22 10 +0:52 46
TT 21 Inteja Imca DCT ,, 0:39
23 16 +0:58 61
Sprint 20 Vendée U ,, 0:39
24 27 +1:06 102
Sprint 34 Dukla Banska Bystrica ,, 0:39
25 46 +1:17 84
Sprint 24 Kuwait Pro Cycling Team ,, 0:39
26 63 +1:32 26
Sprint 21 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:39
27 48 +1:20 42
Classic 21 Inteja Imca DCT ,, 0:39
28 17 +0:58 63
TT 20 Vendée U ,, 0:39
29 47 +1:20 103
Sprint 20 Dukla Banska Bystrica ,, 0:39
30 29 +1:07 106
TT 19 Dukla Banska Bystrica ,, 0:39
31 60 +1:31 133
Sprint 27 Mix Autolagon ,, 0:39
32 52 +1:22 94
Sprint 28 ASC Karak ,, 0:39
33 13 +0:55 53
TT 38 Team Cama CCD ,, 0:39
34 71 +1:46 175
TT 26 USR Velo Sotranfamat ,, 0:39
35 36 +1:11 202
TT 21 Martinique ,, 0:39
36 38 +1:12 201
Sprint 27 Martinique ,, 0:39
37 42 +1:14 134
Sprint 19 Mix Autolagon ,, 0:39
38 67 +1:36 132
Sprint 18 Mix Autolagon ,, 0:39
39 22 +1:03 52
Sprint 30 Team Cama CCD ,, 0:39
40 43 +1:15 83
Sprint 30 Kuwait Pro Cycling Team ,, 0:39
41 19 +0:59 21
Climber 29 Team Pro Immo Nicolas Roux ,, 0:39
42 20 +1:00 51
TT 35 Team Cama CCD ,, 0:39
43 11 +0:53 55
TT 26 Team Cama CCD ,, 0:39
44 34 +1:10 142
Climber 21 CC Étupes ,, 0:39
45 53 +1:23 111
Sprint 30 Excelsior ,, 0:39
46 61 +1:31 144
Climber 21 CC Étupes ,, 0:39
47 65 +1:33 152
Sprint 44 Equipe Gwada 971 ,, 0:39
48 35 +1:11 66
Climber 19 Vendée U ,, 0:39
49 66 +1:35 203
Sprint 42 Martinique ,, 0:39
50 68 +1:39 56
Sprint 32 Team Cama CCD ,, 0:39
51 55 +1:25 2
Sprint 28 Embrace The World ,, 0:39
52 14 +0:56 15
Sprint 31 U.Velocipedique M-Galante ,, 0:39
53 57 +1:28 72
TT 29 Karukera Assainissement PDL ,, 0:39
54 56 +1:26 115
TT 21 Excelsior ,, 0:39
55 37 +1:12 45
Sprint 28 Inteja Imca DCT ,, 0:39
56 51 +1:22 114
Sprint 30 Excelsior ,, 0:39
57 21 +1:01 14
Climber 26 U.Velocipedique M-Galante ,, 0:39
58 62 +1:31 112
TT 21 Excelsior ,, 0:39
59 39 +1:13 193
Sprint 19 Uni Sport Lamentinois ,, 0:39
60 49 +1:21 13
Sprint 33 U.Velocipedique M-Galante ,, 0:39
61 59 +1:29 85
TT 26 Kuwait Pro Cycling Team ,, 0:39
62 54 +1:24 96
Sprint 28 ASC Karak ,, 0:39
63 44 +1:15 165
Sprint 24 Team USCG ,, 0:39
64 70 +1:44 162
Sprint 28 Team USCG ,, 0:39
65 26 +1:05 64
TT 19 Vendée U ,, 0:39
66 69 +1:44 54
TT 30 Team Cama CCD ,, 0:39
67 41 +1:13 31
Sprint 23 Convergence SC Abymienne Propreté 2000 ,, 0:39
68 23 +1:04 195
TT 34 Uni Sport Lamentinois ,, 0:39
69 64 +1:32 205
TT 31 Martinique ,, 0:39
70 72 +1:48 151
TT 28 Equipe Gwada 971 ,, 0:39
71 24 +1:04 32
TT 24 Convergence SC Abymienne Propreté 2000 ,, 0:39
72 30 +1:08 71
Sprint 22 Karukera Assainissement PDL ,, 0:39
73 73 +3:25 11
Sprint 28 U.Velocipedique M-Galante 2:15 2:15
74 76 +4:34 192
Sprint 28 Uni Sport Lamentinois 3:50 3:50
75 75 +4:25 3
Sprint 25 Embrace The World 3:57 3:57
76 74 +4:17 1
Sprint 24 Embrace The World ,, 3:57
77 77 +8:21 184
Sprint 39 Jeunesse Cycliste des Abymes 7:31 7:31
78 78 +12:30 176
Sprint 30 USR Velo Sotranfamat 11:45 11:45
79 80 +12:43 41
Sprint 30 Inteja Imca DCT ,, 11:45
80 79 +12:32 43
Classic 19 Inteja Imca DCT ,, 11:45
81 85 +19:07 116
Classic 21 Excelsior 18:23 18:23
82 83 +19:04 6
Sprint 33 Embrace The World 18:24 18:24
83 81 +18:55 163
Sprint 22 Team USCG ,, 18:24
84 86 +19:16 82
Climber 34 Kuwait Pro Cycling Team ,, 18:24
85 84 +19:06 174
Climber 31 USR Velo Sotranfamat ,, 18:24
86 87 +19:19 204
Climber 26 Martinique ,, 18:24
87 89 +19:36 92
Climber 34 ASC Karak ,, 18:24
88 90 +19:37 182
Climber 24 Jeunesse Cycliste des Abymes ,, 18:24
89 82 +19:02 161
Sprint 19 Team USCG ,, 18:24
90 91 +19:45 12
Sprint 24 U.Velocipedique M-Galante ,, 18:24
91 88 +19:23 145
Sprint 19 CC Étupes 18:29 18:29
92 92 +34:59 166
Sprint 19 Team USCG 33:46 33:46
93 93 +36:21 93
Sprint 48 ASC Karak 34:50 34:50
94 94 +38:10 16
Sprint 31 U.Velocipedique M-Galante 37:07 37:07
95 95 +43:22 76
Sprint 24 Karukera Assainissement PDL 42:24 42:24
DNF 5
Sprint 31 Embrace The World -
DNF 33
TT 23 Convergence SC Abymienne Propreté 2000 -
DNF 173
TT 24 USR Velo Sotranfamat -
DNS 153
TT 23 Equipe Gwada 971 -
DNS 181
TT 20 Jeunesse Cycliste des Abymes -