Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
Points at finish
Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Pedersen Mads | Lidl - Trek | 15 |
2 | Wærenskjold Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 12 |
3 | Cort Magnus | EF Education - EasyPost | 10 |
4 | Hoole Daan | Lidl - Trek | 9 |
5 | Skjelmose Mattias | Lidl - Trek | 8 |
6 | Larsen Niklas | Uno-X Pro Cycling Team | 7 |
7 | Pedersen Casper | Soudal Quick-Step | 6 |
8 | Černý Josef | Soudal Quick-Step | 5 |
9 | Vermeersch Florian | Lotto Dstny | 4 |
10 | Muff Frederik | Team ColoQuick | 3 |
11 | Skujiņš Toms | Lidl - Trek | 2 |
12 | Bregnhøj Mathias | Leopard TOGT Pro Cycling | 1 |
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
---|---|---|---|
1 | Berckmoes Jenno | Team Flanders - Baloise | 19:00 |
2 | Currie Logan | Bolton Equities Black Spoke | 0:03 |
3 | Svrček Martin | Soudal Quick-Step | 0:05 |
4 | Mikutis Aivaras | Tudor Pro Cycling Team | 0:08 |
5 | Svarre Tobias | Team ColoQuick | 0:09 |
6 | Leijnse Enzo | Team dsm - firmenich | 0:10 |
7 | Brenner Marco | Team dsm - firmenich | 0:11 |
8 | Pedersen Henrik | Team ColoQuick | 0:18 |
9 | Skivild Robin Juel | Leopard TOGT Pro Cycling | 0:30 |
10 | Giddings Joshua | Lotto Dstny | 0:34 |
11 | Andresen Tobias Lund | Team dsm - firmenich | 0:35 |
12 | Mengel Nikolaj | BHS - PL Beton Bornholm | 0:42 |
13 | Pedersen Rasmus Søjberg | Denmark | 0:47 |
14 | Kopecký Matyáš | Team Novo Nordisk | 0:51 |
15 | Lysgaard Boas | BHS - PL Beton Bornholm | ,, |
16 | Blume Levy William | Uno-X Pro Cycling Team | 1:10 |
17 | Paletti Luca | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 1:13 |
18 | Andersen Kasper | Denmark | 1:19 |
19 | Biehl Kevin | Denmark | 1:22 |
20 | Bluhm Oscar | Restaurant Suri - Carl Ras | ,, |
21 | Ridolfo Filippo | Team Novo Nordisk | 1:23 |
22 | Nieri Alessio | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 1:48 |
23 | Dupont Hougaard Mads-Emil | BHS - PL Beton Bornholm | 1:50 |
24 | Grenaae Alfred | Uno-X Pro Cycling Team | 2:43 |
25 | Schandorff Iwersen Emil | BHS - PL Beton Bornholm | ,, |
Team day classification
Rnk | Team | Time | Time |
---|---|---|---|
1 | Lidl - Trek | 00:55:06 | 55:06 |
2 | Uno-X Pro Cycling Team | 00:55:53 | 0:47 |
3 | Soudal Quick-Step | 00:56:37 | 1:31 |
4 | Leopard TOGT Pro Cycling | 00:56:55 | 1:49 |
5 | Lotto Dstny | 00:56:57 | 1:51 |
6 | EF Education - EasyPost | 00:57:00 | 1:54 |
7 | Team ColoQuick | 00:57:17 | 2:11 |
8 | Team dsm - firmenich | 00:57:28 | 2:22 |
9 | Tudor Pro Cycling Team | 00:57:46 | 2:40 |
10 | Bolton Equities Black Spoke | 00:58:03 | 2:57 |
11 | Alpecin - Deceuninck | 00:58:07 | 3:01 |
12 | Team Flanders - Baloise | 00:58:35 | 3:29 |
13 | Q36.5 Pro Cycling Team | 00:58:37 | 3:31 |
14 | Restaurant Suri - Carl Ras | 00:59:05 | 3:59 |
15 | BHS - PL Beton Bornholm | 00:59:19 | 4:13 |
16 | HRE Mazowsze Serce Polski | 00:59:37 | 4:31 |
17 | Human Powered Health | 00:59:53 | 4:47 |
18 | Denmark | 01:00:28 | 5:22 |
19 | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 01:00:41 | 5:35 |
20 | Team Novo Nordisk | 01:00:52 | 5:46 |
Fighting jersey
Rnk | Rider | Team | Points |
---|---|---|---|
1 | Kristensen Mads Østergaard | Leopard TOGT Pro Cycling | 12 |
2 | Vinjebo Emil Mielke | Leopard TOGT Pro Cycling | 12 |
3 | Pedersen Nicklas Amdi | Team ColoQuick | 12 |
4 | Stampe Daniel | Restaurant Suri - Carl Ras | 12 |
5 | Muff Frederik | Team ColoQuick | 8 |
6 | Wallin Rasmus Bøgh | Restaurant Suri - Carl Ras | 8 |
7 | Aaskov Pallesen Jeppe | HRE Mazowsze Serce Polski | 8 |
8 | Stewart Mark | Bolton Equities Black Spoke | 8 |
9 | Grignard Sébastien | Lotto Dstny | 4 |
10 | Johansen Julius | Denmark | 4 |
11 | Pellaud Simon | Tudor Pro Cycling Team | 4 |
12 | Mengel Nikolaj | BHS - PL Beton Bornholm | 4 |
ITT starting order
Rnk | Rider | Team | Starting time |
---|---|---|---|
1 | Banaszek Adrian | HRE Mazowsze Serce Polski | 13:09:00 |
2 | Pedersen Martin | Lidl - Trek | 13:10:00 |
3 | Pedersen Rasmus Søjberg | Denmark | 13:11:00 |
4 | Jones Ollie | Bolton Equities Black Spoke | 13:12:00 |
5 | Larsen Mathias | Restaurant Suri - Carl Ras | 13:13:00 |
6 | Muff Frederik | Team ColoQuick | 13:14:00 |
7 | Madsen Martin Toft | BHS - PL Beton Bornholm | 13:15:00 |
8 | De Lie Axel | Lotto Dstny | 13:16:00 |
9 | Hesters Jules | Team Flanders - Baloise | 13:17:00 |
10 | Pawlak Tobiasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 13:18:00 |
11 | Kusztor Péter | Team Novo Nordisk | 13:19:00 |
12 | Beadle Hamish | Team Novo Nordisk | 13:20:00 |
13 | Grenaae Alfred | Uno-X Pro Cycling Team | 13:21:00 |
14 | De Graeve Quinten | Team Novo Nordisk | 13:22:00 |
15 | Peák Barnabás | Human Powered Health | 13:23:00 |
16 | Mikutis Aivaras | Tudor Pro Cycling Team | 13:24:00 |
17 | Krul Wessel | Human Powered Health | 13:25:00 |
18 | Toudal Emil | Team ColoQuick | 13:26:00 |
19 | Bluhm Oscar | Restaurant Suri - Carl Ras | 13:27:00 |
20 | Banaszek Alan | Human Powered Health | 13:28:00 |
21 | Lysgaard Boas | BHS - PL Beton Bornholm | 13:29:00 |
22 | Černý Josef | Soudal Quick-Step | 13:30:00 |
23 | Egholm Jakob | Restaurant Suri - Carl Ras | 13:31:00 |
24 | Leijnse Enzo | Team dsm - firmenich | 13:32:00 |
25 | Giddings Joshua | Lotto Dstny | 13:33:00 |
26 | Kristensen Mads Østergaard | Leopard TOGT Pro Cycling | 13:34:00 |
27 | Aniołkowski Stanisław | Human Powered Health | 13:35:00 |
28 | Dens Tuur | Team Flanders - Baloise | 13:36:00 |
29 | Irvine Declan | Team Novo Nordisk | 13:37:00 |
30 | Banaszek Norbert | HRE Mazowsze Serce Polski | 13:38:00 |
31 | Schebye Jacob Maegaard | Denmark | 13:39:00 |
32 | Parisini Nicolò | Q36.5 Pro Cycling Team | 13:40:00 |
33 | Norman Leth Lasse | Uno-X Pro Cycling Team | 13:41:00 |
34 | Scully Tom | EF Education - EasyPost | 13:42:00 |
35 | Naberman Tim | Team dsm - firmenich | 13:43:00 |
36 | Nieri Alessio | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 13:44:00 |
37 | Wallin Rasmus Bøgh | Restaurant Suri - Carl Ras | 13:45:00 |
38 | Hoole Daan | Lidl - Trek | 13:46:00 |
39 | Wirtgen Luc | Tudor Pro Cycling Team | 13:47:00 |
41 | Bendixen Louis | Uno-X Pro Cycling Team | 13:49:00 |
42 | Schandorff Iwersen Emil | BHS - PL Beton Bornholm | 13:50:00 |
43 | Blume Levy William | Uno-X Pro Cycling Team | 13:51:00 |
44 | Plowright Jensen | Alpecin - Deceuninck | 13:52:00 |
45 | Tusveld Martijn | Team dsm - firmenich | 13:53:00 |
46 | Mengel Nikolaj | BHS - PL Beton Bornholm | 13:54:00 |
47 | Biehl Kevin | Denmark | 13:55:00 |
48 | Dupont Hougaard Mads-Emil | BHS - PL Beton Bornholm | 13:56:00 |
49 | Lucca Riccardo | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 13:57:00 |
50 | Ludvigsson Tobias | Q36.5 Pro Cycling Team | 13:58:00 |
51 | Mudgway Luke | Bolton Equities Black Spoke | 13:59:00 |
52 | Heidemann Miguel | Leopard TOGT Pro Cycling | 14:00:00 |
53 | Oram James | Bolton Equities Black Spoke | 14:01:00 |
54 | Salby Alexander | Denmark | 14:02:00 |
55 | Nielsen Sebastian | Team ColoQuick | 14:03:00 |
56 | Paletti Luca | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 14:04:00 |
57 | Pedersen Henrik | Team ColoQuick | 14:05:00 |
58 | Pedersen Nicklas Amdi | Team ColoQuick | 14:06:00 |
59 | Fouché James | Bolton Equities Black Spoke | 14:07:00 |
60 | Peron Andrea | Team Novo Nordisk | 14:08:00 |
61 | Stampe Daniel | Restaurant Suri - Carl Ras | 14:09:00 |
62 | Moschetti Matteo | Q36.5 Pro Cycling Team | 14:10:00 |
63 | Rastelli Luca | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 14:11:00 |
64 | Aaskov Pallesen Jeppe | HRE Mazowsze Serce Polski | 14:12:00 |
65 | Jensen Frederik Irgens | BHS - PL Beton Bornholm | 14:13:00 |
66 | Sinkeldam Ramon | Alpecin - Deceuninck | 14:14:00 |
67 | Ridolfo Filippo | Team Novo Nordisk | 14:15:00 |
68 | Bauer Jack | Q36.5 Pro Cycling Team | 14:16:00 |
69 | Stewart Mark | Bolton Equities Black Spoke | 14:17:00 |
70 | Santaromita Alessandro | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 14:18:00 |
71 | Mørkøv Michael | Soudal Quick-Step | 14:19:00 |
72 | Sajnok Szymon | Q36.5 Pro Cycling Team | 14:20:00 |
73 | Jakobsen Fabio | Soudal Quick-Step | 14:21:00 |
74 | Andresen Tobias Lund | Team dsm - firmenich | 14:22:00 |
75 | Mosca Jacopo | Lidl - Trek | 14:23:00 |
76 | Bassett Stephen | Human Powered Health | 14:24:00 |
77 | Riesebeek Oscar | Alpecin - Deceuninck | 14:25:00 |
78 | Svrček Martin | Soudal Quick-Step | 14:26:00 |
79 | Kolze Changizi Sebastian | Tudor Pro Cycling Team | 14:27:00 |
80 | Rutsch Jonas | EF Education - EasyPost | 14:28:00 |
81 | Sweeny Harry | Lotto Dstny | 14:29:00 |
82 | Grignard Sébastien | Lotto Dstny | 14:30:00 |
83 | Vinjebo Emil Mielke | Leopard TOGT Pro Cycling | 14:31:00 |
84 | Johansen Julius | Denmark | 14:32:00 |
85 | Brenner Marco | Team dsm - firmenich | 14:33:00 |
86 | Colnaghi Luca | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 14:34:00 |
87 | Chrétien Charles-Étienne | Human Powered Health | 14:35:00 |
88 | Eriksson Jacob | Tudor Pro Cycling Team | 14:36:00 |
89 | Van den Bossche Fabio | Alpecin - Deceuninck | 14:37:00 |
90 | Pellaud Simon | Tudor Pro Cycling Team | 14:38:00 |
91 | Valgren Michael | EF Education - EasyPost | 14:39:00 |
92 | Larsen Niklas | Uno-X Pro Cycling Team | 14:40:00 |
93 | Stork Florian | Team dsm - firmenich | 14:41:00 |
94 | Berckmoes Jenno | Team Flanders - Baloise | 14:42:00 |
95 | Honoré Mikkel Frølich | EF Education - EasyPost | 14:43:00 |
96 | Charmig Anthon | Uno-X Pro Cycling Team | 14:44:00 |
97 | Skivild Robin Juel | Leopard TOGT Pro Cycling | 14:45:00 |
98 | Kragh Andersen Søren | Alpecin - Deceuninck | 14:46:00 |
99 | Pedersen Casper | Soudal Quick-Step | 14:47:00 |
100 | Kopecký Matyáš | Team Novo Nordisk | 14:48:00 |
101 | Eriksson Lucas | Tudor Pro Cycling Team | 14:49:00 |
102 | Zukowsky Nickolas | Q36.5 Pro Cycling Team | 14:50:00 |
103 | Svarre Tobias | Team ColoQuick | 14:51:00 |
104 | Declercq Tim | Soudal Quick-Step | 14:52:00 |
105 | Budziński Tomasz | HRE Mazowsze Serce Polski | 14:53:00 |
106 | Currie Logan | Bolton Equities Black Spoke | 14:54:00 |
107 | Andersen Kasper | Denmark | 14:55:00 |
108 | de Bod Stefan | EF Education - EasyPost | 14:56:00 |
109 | Bak Simon | Team ColoQuick | 14:57:00 |
110 | Magli Filippo | Green Project - Bardiani CSF - Faizanè | 14:58:00 |
111 | Kaczmarek Jakub | HRE Mazowsze Serce Polski | 14:59:00 |
112 | Stokbro Andreas | Leopard TOGT Pro Cycling | 15:00:00 |
113 | Budziński Marcin | HRE Mazowsze Serce Polski | 15:01:00 |
114 | Apers Ruben | Team Flanders - Baloise | 15:02:00 |
115 | Skujiņš Toms | Lidl - Trek | 15:03:00 |
116 | Sbaragli Kristian | Alpecin - Deceuninck | 15:04:00 |
117 | Bregnhøj Mathias | Leopard TOGT Pro Cycling | 15:05:00 |
118 | Klaris Magnus Bak | Restaurant Suri - Carl Ras | 15:07:00 |
119 | Braet Vito | Team Flanders - Baloise | 15:09:00 |
120 | Van Moer Brent | Lotto Dstny | 15:11:00 |
121 | Kamp Alexander | Tudor Pro Cycling Team | 15:13:00 |
122 | Wærenskjold Søren | Uno-X Pro Cycling Team | 15:15:00 |
123 | Vermeersch Florian | Lotto Dstny | 15:17:00 |
124 | Conci Nicola | Alpecin - Deceuninck | 15:19:00 |
125 | Cort Magnus | EF Education - EasyPost | 15:21:00 |
126 | Pedersen Mads | Lidl - Trek | 15:23:00 |
127 | Skjelmose Mattias | Lidl - Trek | 15:25:00 |