2019»

Visegrad 4 Bicycle Race- GP Slovakia

(1.2)
2019»One day race»BratislavaSenec(155km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkBIBH2HSpecialtyRiderAgeTeamUCIPntTime
1-
Sprint
KAŇKOVSKÝ Alois Elkov - Author Cycling Team
35Elkov - Author Cycling Team40153:27:09
2-
Sprint
FRANCZAK Paweł Voster ATS Team
27Voster ATS Team3010,,
0:00
3-
Sprint
NEUMAN Dominik Elkov - Author Cycling Team
23Elkov - Author Cycling Team257,,
0:00
4-
TT
KUKRLE Michael Elkov - Author Cycling Team
24Elkov - Author Cycling Team204,,
0:00
5-
Sprint
ZAHÁLKA Matěj Elkov - Author Cycling Team
25Elkov - Author Cycling Team152,,
0:00
6-
Sprint
KRAWCZYK Szymon Voster ATS Team
20Voster ATS Team1010:02
0:02
7-
TT
BOGUSŁAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R
21Wibatech Merx 7R5,,
0:02
8-
Sprint
2130:14
0:14
9-
Sprint
BANASZEK Adrian Voster ATS Team
25Voster ATS Team31:31
1:31
10-
Sprint
CULLY Ján Andrej Dukla Banska Bystrica
23Dukla Banska Bystrica31:44
1:44
11-
Sprint
TRETTWER Helmut Maloja Pushbikers
35Maloja Pushbikers,,
1:44
12-
Sprint
35,,
1:44
13-
Sprint
GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic,,
1:44
14-
Sprint
HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang
28Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
1:44
15-
Sprint
TYBOR Patrik Dukla Banska Bystrica
31Dukla Banska Bystrica1:46
1:46
16-
GC
20,,
1:46
17-
Sprint
PSZCZOLARSKI Wojciech TUFO - Pardus Prostějov
28TUFO - Pardus Prostějov,,
1:46
18-
Sprint
23,,
1:46
19-
Sprint
27,,
1:46
20-
Sprint
301:55
1:55
21-
Sprint
322:29
2:29
22-
TT
SYKALA Wojciech Wibatech Merx 7R
25Wibatech Merx 7R2:33
2:33
23-
Sprint
GASIOROWSKI Mariusz Hurom BDC Development
22Hurom BDC Development2:39
2:39
24-
Sprint
18,,
2:39
25-
Sprint
WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team
19CCC Development Team,,
2:39
26-
Sprint
BÁRTA Tomáš TUFO - Pardus Prostějov
20TUFO - Pardus Prostějov,,
2:39
27-
Sprint
BELLAN Juraj Dukla Banska Bystrica
23Dukla Banska Bystrica,,
2:39
28-
GC
19,,
2:39
29-
TT
20,,
2:39
30-
Sprint
18,,
2:39
31-
TT
232:41
2:41
32-
Sprint
MAHĎAR Martin Dukla Banska Bystrica
29Dukla Banska Bystrica,,
2:41
33-
Sprint
30,,
2:41
34-
TT
26,,
2:41
35-
Sprint
22,,
2:41
36-
Sprint
KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic
25Ljubljana Gusto Santic,,
2:41
37-
TT
OROS Samuel Dukla Banska Bystrica
21Dukla Banska Bystrica,,
2:41
38-
Hills
KOLB Stefan Maloja Pushbikers
21Maloja Pushbikers,,
2:41
39-
Sprint
HAMMERSCHMID Marvin SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,
2:41
40-
Sprint
19,,
2:41
41-
TT
252:43
2:43
42-
GC
PEKALA Piotr CCC Development Team
20CCC Development Team,,
2:43
43-
Sprint
PENG Yuan Tang Ljubljana Gusto Santic
26Ljubljana Gusto Santic,,
2:43
44-
GC
RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang
24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
2:43
45-
SZABÓ Miklos Pannon Cycling Team
20Pannon Cycling Team,,
2:43
46-
Sprint
HAMMERSCHMID Raphael SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,
2:43
47-
Sprint
26,,
2:43
48-
Sprint
27,,
2:43
49-
Sprint
292:52
2:52
50-
Sprint
232:54
2:54
51-
Sprint
26,,
2:54
52-
TT
SCHLEMMER Lukas Maloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers,,
2:54
53-
Sprint
BANASZEK Norbert Hurom BDC Development
21Hurom BDC Development2:56
2:56
54-
Sprint
ZIELIńSKI Kamil Hurom BDC Development
31Hurom BDC Development,,
2:56
55-
Classic
183:15
3:15
56-
TT
SALZMANN Jodok Maloja Pushbikers
24Maloja Pushbikers3:52
3:52
57-
TT
GÖTZINGER Valentin Maloja Pushbikers
18Maloja Pushbikers4:38
4:38
58-
GC
BUDZIŃSKI Tomasz Hurom BDC Development
21Hurom BDC Development4:44
4:44
59-
TT
22,,
4:44
60-
Sprint
25,,
4:44
61-
Sprint
OROSZ Gergő Pannon Cycling Team
20Pannon Cycling Team,,
4:44
62-
Sprint
33,,
4:44
63-
22,,
4:44
64-
184:46
4:46
65-
TT
24,,
4:46
66-
TT
29,,
4:46
67-
TT
19,,
4:46
68-
Sprint
TYRPEKL Karel TUFO - Pardus Prostějov
19TUFO - Pardus Prostějov,,
4:46
69-
Sprint
GUY Timothy Ljubljana Gusto Santic
29Ljubljana Gusto Santic,,
4:46
70-
TT
MIKSANIK Vladimir TUFO - Pardus Prostějov
18TUFO - Pardus Prostějov,,
4:46
71-
Sprint
19,,
4:46
72-
Sprint
36,,
4:46
73-
19,,
4:46
74-
TT
21,,
4:46
75-
TT
284:49
4:49
76-
Sprint
33,,
4:49
77-
Climber
23,,
4:49
78-
Sprint
23,,
4:49
79-
TT
GRAF Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang
33Team Hrinkow Advarics Cycleang4:53
4:53
80-
MASTALLER Stefan SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
24SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich ,,
4:53
81-
Sprint
BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov
19TUFO - Pardus Prostějov5:00
5:00
82-
Sprint
285:30
5:30
83-
Sprint
257:11
7:11
DNF-
Sprint
21-
DNF-
Sprint
29-
DNF-
18-
DNF-
19-
DNF-
TT
21-
DNF-
23-
DNF-
TT
20-
DNF-
Sprint
20-
DNF-
19-
DNF-
18-
DNF-
19-
DNF-
TT
26-
DNF-
TT
29-
DNF-
18-
DNF-
18-
DNF-
20-
DNF-
TT
22-
DNF-
TT
23-
DNF-
19-
DNF-
19-
DNF-
GC
20-
DNF-
Sprint
25-
DNF-
TT
29-
DNF-
TT
26-
DNF-
TT
20-
DNF-
GC
20-
DNF-
TT
23-
10077-
TT
22-
DNF-
TT
26-
DNF-
Classic
20-
DNF-
19-
DNF-
Sprint
18-
DNF-
TT
28-
DNF-
TT
25-
DNF-
TT
20-
DNF-
Sprint
20-
DNF-
TT
23-
DNF-
Sprint
29-
DNF-
GC
19-
DNF-
Sprint
19-
DNF-
18-
DNF-
TT
19-
DNF-
22-
DNF-
TT
21-
DNF-
TT
30-
DNF-
TT
TU Sergio CCC Development Team
22CCC Development Team-
DNF-
TT
WALKOWIAK Kacper CCC Development Team
19CCC Development Team-
DNF-
Sprint
VARHAŇOVSKÝ Jakub Dukla Banska Bystrica
20Dukla Banska Bystrica-
DNF-
TT
SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic
18Ljubljana Gusto Santic-
DNF-
Hills
RUČIGAJ Žiga Ljubljana Gusto Santic
23Ljubljana Gusto Santic-
DNF-
Sprint
WARCHOŁ Bartosz Wibatech Merx 7R
27Wibatech Merx 7R-
DNF-
Sprint
KISTOWSKI Kacper Wibatech Merx 7R
25Wibatech Merx 7R-
DNF-
Sprint
DOLNICEK Marek TUFO - Pardus Prostějov
19TUFO - Pardus Prostějov-
DNF-
RECKENDORFER Lukas Team Hrinkow Advarics Cycleang
22Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF-
TT
EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang
23Team Hrinkow Advarics Cycleang-
DNF-
PARMA Krzysztof Voster ATS Team
32Voster ATS Team-
DNF-
Hills
KUŚ Adam Hurom BDC Development
20Hurom BDC Development-
DNF-
Sprint
DETKO Artur Hurom BDC Development
36Hurom BDC Development-
DNF-
Sprint
DINA Daniel Pannon Cycling Team
21Pannon Cycling Team-
DNF-
TT
PELIKÁN János Pannon Cycling Team
24Pannon Cycling Team-
DNF-
TT
FETTER Erik Pannon Cycling Team
19Pannon Cycling Team-
DNF-
GC
DINA Márton Pannon Cycling Team
23Pannon Cycling Team-
DNF-
GC
TUREBEKOV Hurgali Apple Team
23Apple Team-
DNF-
ZHUKENOV Aspan Apple Team
22Apple Team-
DNF-
Sprint
CHSHERBININ Yuriy Apple Team
23Apple Team-
DNF-
Sprint
TSOY Vladimir Apple Team
22Apple Team-
DNF-
TT
LAVRENTYEV Anton Apple Team
23Apple Team-
DNF-
GRUBER Julian SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
21SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich -
DNF-
TT
UMHALLER Thomas SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich
23SPORT.LAND. Niederösterreich Selle SMP - St. Rich -
DNS-
TT
36-
DNS-
25-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton

Race information

  • Date:
    12 May 2019
  • Start time:
    -
  • Avg. speed winner:
    44.895 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    155 km
  • Points scale:
  • UCI scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    7
  • Vertical meters:
    692
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
  • Startlist quality score:
  • Won how:
  • Avg. temperature: