The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | Pnt | Time |
---|---|---|---|---|
1 | TVEIT Nora DAS - Hutchinson - Brother - UK | DAS - Hutchinson - Brother - UK | 2:11:23 | |
2 | SCAVONE Dina Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:00 | |
3 | GROVE S'Annara Doltcini O'Shea | Doltcini O'Shea | ,, 0:00 | |
4 | SOONIK Kristel Sandra Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | ,, 0:00 | |
5 | DE ROECK Naomi Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | ,, 0:00 | |
6 | STOCKMAN Julie DD Group - Multum Accountants - Foca Keukens | DD Group - Multum Accountants - Foca Keukens | ,, 0:00 | |
7 | KLINGE Ellen Hjøllund Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:00 | |
8 | CRAMER Mathilde Team Rytger - Carl Ras | Team Rytger - Carl Ras | ,, 0:00 | |
9 | ,, 0:00 | |||
10 | GJERTSEN Mia Team Rytger - Carl Ras | Team Rytger - Carl Ras | ,, 0:00 | |
11 | JULIEN Naomie Watersley R&D Road Team | Watersley R&D Road Team | ,, 0:00 | |
12 | VAN LOOCK Hanne Cyclingteam Belco / Van Eyck | Cyclingteam Belco / Van Eyck | ,, 0:00 | |
13 | DEVIGNE Camille Doltcini O'Shea | Doltcini O'Shea | ,, 0:00 | |
14 | ,, 0:00 | |||
15 | SZABÓ Zsófia Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:00 | |
16 | ,, 0:00 | |||
17 | SMITHSON Libby Doltcini O'Shea | Doltcini O'Shea | ,, 0:00 | |
18 | ,, 0:00 | |||
19 | KERKHOF Falke GMS Cycling Team Glabbeek | GMS Cycling Team Glabbeek | ,, 0:00 | |
20 | HEREMANS Kato Cyclingteam Belco / Van Eyck | Cyclingteam Belco / Van Eyck | ,, 0:00 | |
21 | VANDECAVEYE Fleur KDM - Pack Cycling Team | KDM - Pack Cycling Team | ,, 0:00 | |
22 | AERNOUTS Amber Proximus - Cyclis CT | Proximus - Cyclis CT | ,, 0:00 | |
23 | DUCHATEAU Emma Cyclingteam Belco / Van Eyck | Cyclingteam Belco / Van Eyck | ,, 0:00 | |
24 | DESMET Chloe DD Group - Multum Accountants - Foca Keukens | DD Group - Multum Accountants - Foca Keukens | ,, 0:00 | |
25 | HEZINOVA Daniela Watersley R&D Road Team | Watersley R&D Road Team | ,, 0:00 | |
26 | DERIE Paquita Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | ,, 0:00 | |
27 | VAN BAELEN Nele Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | ,, 0:00 | |
28 | ,, 0:00 | |||
29 | DEBOUCK Elena Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:00 | |
30 | LINDÉN Ursula Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | ,, 0:00 | |
31 | ,, 0:00 | |||
32 | ,, 0:00 | |||
33 | HOLM Mikka KDM - Pack Cycling Team | KDM - Pack Cycling Team | ,, 0:00 | |
34 | MCKIBBEN Matilda Doltcini O'Shea | Doltcini O'Shea | ,, 0:00 | |
35 | BREUGELMANS Rosanne Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | ,, 0:00 | |
36 | CASSIERS Cato DD Group - Multum Accountants - Foca Keukens | DD Group - Multum Accountants - Foca Keukens | ,, 0:00 | |
37 | THOOLEN Femke Restore Cycling | Restore Cycling | ,, 0:00 | |
38 | TROELSEN Mille KDM - Pack Cycling Team | KDM - Pack Cycling Team | ,, 0:00 | |
39 | JACQUEMIN Louise Cyclingteam Belco / Van Eyck | Cyclingteam Belco / Van Eyck | ,, 0:00 | |
40 | VAINIONPÄÄ Laura Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:00 | |
41 | ,, 0:00 | |||
42 | PRIAU Jana Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | ,, 0:00 | |
43 | ,, 0:00 | |||
44 | WILLEMS Lore GMS Cycling Team Glabbeek | GMS Cycling Team Glabbeek | ,, 0:00 | |
45 | ,, 0:00 | |||
46 | ,, 0:00 | |||
47 | ,, 0:00 | |||
48 | ,, 0:00 | |||
49 | DEBBOUDT Evelien Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | ,, 0:00 | |
50 | ,, 0:00 | |||
51 | DOBBELAERE Jana Chevalmeire | Chevalmeire | ,, 0:00 | |
52 | ,, 0:00 | |||
53 | MEERPOEL Marie UVCA Troyes | UVCA Troyes | ,, 0:00 | |
54 | BROUCKAERT Sophie KDM - Pack Cycling Team | KDM - Pack Cycling Team | ,, 0:00 | |
55 | ,, 0:00 | |||
56 | VAN DEN BORN Eva GRC Jan van Arckel | GRC Jan van Arckel | ,, 0:00 | |
57 | MERTENS Fiona Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:00 | |
58 | BRUNEEL Anna Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:00 | |
59 | 0:10 0:10 | |||
60 | CRABBÉ Kiona Proximus - Cyclis CT | Proximus - Cyclis CT | ,, 0:10 | |
61 | SCHOKKAERT Febe Carbonbike Giordana by Gen Z | Carbonbike Giordana by Gen Z | ,, 0:10 | |
62 | BULLARD Georgia Doltcini O'Shea | Doltcini O'Shea | 0:15 0:15 | |
63 | 0:35 0:35 | |||
64 | VAN LOMMEL Yenthe Cyclingteam Belco / Van Eyck | Cyclingteam Belco / Van Eyck | 1:02 1:02 | |
65 | 1:40 1:40 | |||
66 | ,, 1:40 | |||
67 | YANNIC Tifenn Team Breizh Ladies | Team Breizh Ladies | ,, 1:40 | |
68 | MEEUS Liesl Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | ,, 1:40 | |
69 | KOSTER Laura Restore Cycling | Restore Cycling | ,, 1:40 | |
70 | ULEN Aurora Storlien Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | ,, 1:40 | |
71 | SKJELDE Matilde Team Rytger - Carl Ras | Team Rytger - Carl Ras | ,, 1:40 | |
72 | ,, 1:40 | |||
73 | GOESSENS Brenda Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | ,, 1:40 | |
74 | ,, 1:40 | |||
75 | ,, 1:40 | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | - | |||
DNF | DE PRIJCK Shania Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | - | |
DNF | DHONT Glacia Keukens Redant Cycling Team | Keukens Redant Cycling Team | - | |
DNF | HARGREAVES Samantha Restore Cycling | Restore Cycling | - | |
DNF | MURPHY Niamh Doltcini O'Shea | Doltcini O'Shea | - | |
DNF | CHAPELLE Eléanore Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | - | |
DNF | MICHOTTE Maelle Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | - | |
DNF | VANHENDEN Britt Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | - | |
DNF | WAUTELET Alexia Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | - | |
DNF | KOWALSKA Agata Baloise-WB Ladies | Baloise-WB Ladies | - | |
DNF | HANSEN Anna Margrethe Team Rytger - Carl Ras | Team Rytger - Carl Ras | - | |
DNF | VAN WETTERE Nanoi Team Rytger - Carl Ras | Team Rytger - Carl Ras | - | |
DNF | ZWAENEPOEL Tessa Proximus - Cyclis CT | Proximus - Cyclis CT | - | |
DNF | SAUGRAIN Liloo Team Avesnois | Team Avesnois | - | |
DNF | BURIDON Rachel Team Avesnois | Team Avesnois | - | |
DNF | KNAEPS Kim Cyclingteam Belco / Van Eyck | Cyclingteam Belco / Van Eyck | - | |
DNF | KNOLL Nico Watersley R&D Road Team | Watersley R&D Road Team | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
This result is processed as a national result. We keep limited information on national races.
- Date:07 April 2024
- Avg. speed winner:-
- Race category:WE - Women Elite
- Distance:0 km
- Points scale:
- Departure:
- Arrival:
Competitions
Race profile
Sites
Have missing information? Contribute here!