Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up
2010
2008
»
«

 2009   »   53rd Okolo Slovenska (2.2)

Stage 5  »  Ilava  ›  Ilava  

« previous  
  Remove filter
RnkRiderAgeTeamPntGCGC-TimeTime
1 Jorgensen Jonas Aaen 23Team Capinordic514+1:452:38:50 2:38:50
2 Muto Pasquale29Team Miche - Silver Cross23+0:15,, ,,
3 Howard Leigh19Australian Institute Of Sport11+0:00,, ,,
4 Kusztor Peter24Atlas - Romer's Hausbäckerei 10+1:24,, ,,
5 Giunti Massimo35Team Miche - Silver Cross18+3:42,, ,,
6 Valach Ján36ELK Haus-Simplon16+2:23,, ,,
7 Sagan Juraj20Dukla Trencin - Merida54+35:18,, ,,
8 Dlask Petr32Telenet - Fidea 24+9:43,, ,,
9 Racenajs Kristofers2327+11:12,, ,,
10 Bengsch Robert254+0:29,, ,,
11 Schäfer Stefan23LKT Team Brandenburg2+0:03,, ,,
12 García Rena Rodrigo29Team Miche - Silver Cross8+1:120:04 0:04
13 Ericsson Fredrik30Team Capinordic6+0:44,, 0:04
14 Broniš Roman32Ck Windoor's Pribram9+1:15,, 0:04
15 Morajko Jacek28Mróz Continental Team5+0:37,, 0:04
16 Moletta Andrea30Team Miche - Silver Cross7+1:03,, 0:04
17 Schneider Nico22Atlas - Romer's Hausbäckerei 28+11:29,, 0:04
18 Polievka Pavol40Dukla Trencin - Merida11+1:26,, 0:04
19 Niemiec Przemyslaw29Team Miche - Silver Cross12+1:30,, 0:04
20 Fabisovsky Ladislav28AC Sparta Praha42+26:10,, 0:04
21 Selder Taavi55+35:23,, 0:04
22 Stybar Zdenek 23Telenet - Fidea 25+10:47 -2:38:50 -2:38:50
23 Gavenda Robert21Telenet - Fidea 30+12:360:49 0:49
24 Czajkowski Konrad2134+19:000:52 0:52
25 Zieliński Kamil21CCC - Polsat - Polkowice20+4:25,, 0:52
26 Lozinskiy Denis19Team Moscow60+39:28,, 0:52
27 Seubert Timon2213+1:360:54 0:54
28 Baestaens Vincent20Telenet - Fidea 32+14:490:55 0:55
29 Jurčo Matej2544+29:00,, 0:55
30 Persson Lucas25Team Capinordic26+10:53,, 0:55
31 Matthews Michael1823+6:38,, 0:55
32 Mahďar Martin20Dukla Trencin - Merida22+5:42,, 0:55
33 Kluge Roger23LKT Team Brandenburg29+11:56,, 0:55
34 Krotky Rostislav32AC Sparta Praha59+37:56,, 0:55
35 Bommel Henning26LKT Team Brandenburg17+2:28,, 0:55
36 Dassler Ingmar24LKT Team Brandenburg19+4:14,, 0:55
37 Roe Timothy19Savings & Loans Cycling Team15+1:56,, 0:55
38 Nagy Robert3657+37:06,, 0:55
39 Jovanovic Nebojsa26AC Sparta Praha21+4:26,, 0:55
40 Cador Rida28Atlas - Romer's Hausbäckerei 43+26:511:00 1:00
41 Faltus Richard32Milram61+39:291:36 1:36
42 Marycz Jaroslaw2233+17:057:55 7:55
43 Linden Andreas58+37:499:54 9:54
44 Boubal Martin25Ck Windoor's Pribram37+22:49,, 9:54
45 Novak Jakub21Ck Windoor's Pribram40+24:21,, 9:54
46 Kováč Maroš32Dukla Trencin - Merida46+29:23,, 9:54
47 Danacik Tomas18Ck Windoor's Pribram67+49:47,, 9:54
48 Šipeky Ján36Dukla Trencin - Merida35+19:24,, 9:54
49 Wolf Fabien25Atlas - Romer's Hausbäckerei 64+46:11,, 9:54
50 Rohner Lukas21Atlas - Romer's Hausbäckerei 68+51:58,, 9:54
51 Haring Martin2270+53:27,, 9:54
52 Čanecký Marek2165+47:56,, 9:54
53 Kratochvila Jakub21Ck Windoor's Pribram69+52:09,, 9:54
54 Aistrup Nikola22Team Capinordic36+21:36,, 9:54
55 Syrtsev Ilya21Team Moscow38+23:38,, 9:54
56 Palcak Jozef2139+23:45,, 9:54
57 Pavek Ondrej28AC Sparta Praha63+45:11,, 9:54
58 Salzinger Florian26Atlas - Romer's Hausbäckerei 50+31:08,, 9:54
59 Honkisz Adrian21CCC - Polsat - Polkowice31+13:51,, 9:54
60 Sorokin Dimitriy2766+48:01,, 9:54
61 Pedersen Martin26Team Capinordic41+24:36,, 9:54
62 Kalz Marcel2253+33:4216:57 16:57
63 Reinhardt Theo1845+29:15,, 16:57
64 Viglasky Ivan2474+0:57,, 16:57
65 Eisaks Kalvis2652+33:19,, 16:57
66 Bekmanis Indulis2051+32:57,, 16:57
67 Kosut Peter3072+55:11,, 16:57
68 Masny Miloš71+54:40,, 16:57
69 Sibl Jiri22Ck Windoor's Pribram47+30:2017:00 17:00
70 Valynin Sergey21Team Moscow49+31:02,, 17:00
71 Mohs Erik22Nutrixxion Sparkasse56+36:1417:05 17:05
72 Juhas Thomas1973+0:23,, 17:05
73 Uher Martin23AC Sparta Praha75+1:15:5118:38 18:38
74 Kovalev Evgeny20Team Moscow62+43:13,, 18:38
75 Klyuev Andrey22Team Moscow48+30:54,, 18:38
RnkRiderAgeTeamPntGCGC-TimeTimeTime won/lost
1 Howard Leigh19Australian Institute Of Sport251+0:00 14:08:59 14:08:59+0:00
2 Schäfer Stefan23LKT Team Brandenburg182+0:030:03 0:03+0:03
3 Muto Pasquale29Team Miche - Silver Cross143+0:150:15 0:15+0:15
4 Bengsch Robert25114+0:290:29 0:29+0:29
5 Morajko Jacek28Mróz Continental Team85+0:370:37 0:37+0:37
6 Ericsson Fredrik30Team Capinordic66+0:440:44 0:44+0:44
7 Moletta Andrea30Team Miche - Silver Cross47+1:031:03 1:03+1:03
8 García Rena Rodrigo29Team Miche - Silver Cross38+1:121:12 1:12+1:12
9 Broniš Roman32Ck Windoor's Pribram29+1:151:15 1:15+1:15
10 Kusztor Peter24Atlas - Romer's Hausbäckerei 110+1:241:24 1:24+1:24
11 Polievka Pavol40Dukla Trencin - Merida11+1:261:26 1:26+1:26
12 Niemiec Przemyslaw29Team Miche - Silver Cross12+1:301:30 1:30+1:30
13 Seubert Timon2213+1:361:36 1:36+1:36
14 Jorgensen Jonas Aaen 23Team Capinordic14+1:451:45 1:45+1:45
15 Roe Timothy19Savings & Loans Cycling Team15+1:561:56 1:56+1:56
16 Valach Ján36ELK Haus-Simplon16+2:232:23 2:23+2:23
17 Bommel Henning26LKT Team Brandenburg17+2:282:28 2:28+2:28
18 Giunti Massimo35Team Miche - Silver Cross18+3:423:42 3:42+3:42
19 Dassler Ingmar24LKT Team Brandenburg19+4:144:14 4:14+4:14
20 Zieliński Kamil21CCC - Polsat - Polkowice20+4:254:25 4:25+4:25
21 Jovanovic Nebojsa26AC Sparta Praha21+4:264:26 4:26+4:26
22 Mahďar Martin20Dukla Trencin - Merida22+5:425:42 5:42+5:42
23 Matthews Michael1823+6:386:38 6:38+6:38
24 Dlask Petr32Telenet - Fidea 24+9:439:43 9:43+9:43
25 Stybar Zdenek 23Telenet - Fidea 25+10:4710:47 10:47+10:47
26 Persson Lucas25Team Capinordic26+10:5310:53 10:53+10:53
27 Racenajs Kristofers2327+11:1211:12 11:12+11:12
28 Schneider Nico22Atlas - Romer's Hausbäckerei 28+11:2911:29 11:29+11:29
29 Kluge Roger23LKT Team Brandenburg29+11:5611:56 11:56+11:56
30 Gavenda Robert21Telenet - Fidea 30+12:3612:36 12:36+12:36
31 Honkisz Adrian21CCC - Polsat - Polkowice31+13:5113:51 13:51+13:51
32 Baestaens Vincent20Telenet - Fidea 32+14:4914:49 14:49+14:49
33 Marycz Jaroslaw2233+17:0517:05 17:05+17:05
34 Czajkowski Konrad2134+19:0019:00 19:00+19:00
35 Šipeky Ján36Dukla Trencin - Merida35+19:2419:24 19:24+19:24
36 Aistrup Nikola22Team Capinordic36+21:3621:36 21:36+21:36
37 Boubal Martin25Ck Windoor's Pribram37+22:4922:49 22:49+22:49
38 Syrtsev Ilya21Team Moscow38+23:3823:38 23:38+23:38
39 Palcak Jozef2139+23:4523:45 23:45+23:45
40 Novak Jakub21Ck Windoor's Pribram40+24:2124:21 24:21+24:21
41 Pedersen Martin26Team Capinordic41+24:3624:36 24:36+24:36
42 Fabisovsky Ladislav28AC Sparta Praha42+26:1026:10 26:10+26:10
43 Cador Rida28Atlas - Romer's Hausbäckerei 43+26:5126:51 26:51+26:51
44 Jurčo Matej2544+29:0029:00 29:00+29:00
45 Reinhardt Theo1845+29:1529:15 29:15+29:15
46 Kováč Maroš32Dukla Trencin - Merida46+29:2329:23 29:23+29:23
47 Sibl Jiri22Ck Windoor's Pribram47+30:2030:20 30:20+30:20
48 Klyuev Andrey22Team Moscow48+30:5430:54 30:54+30:54
49 Valynin Sergey21Team Moscow49+31:0231:02 31:02+31:02
50 Salzinger Florian26Atlas - Romer's Hausbäckerei 50+31:0831:08 31:08+31:08
51 Bekmanis Indulis2051+32:5732:57 32:57+32:57
52 Eisaks Kalvis2652+33:1933:19 33:19+33:19
53 Kalz Marcel2253+33:4233:42 33:42+33:42
54 Sagan Juraj20Dukla Trencin - Merida54+35:1835:18 35:18+35:18
55 Selder Taavi55+35:2335:23 35:23+35:23
56 Mohs Erik22Nutrixxion Sparkasse56+36:1436:14 36:14+36:14
57 Nagy Robert3657+37:0637:06 37:06+37:06
58 Linden Andreas58+37:4937:49 37:49+37:49
59 Krotky Rostislav32AC Sparta Praha59+37:5637:56 37:56+37:56
60 Lozinskiy Denis19Team Moscow60+39:2839:28 39:28+39:28
61 Faltus Richard32Milram61+39:2939:29 39:29+39:29
62 Kovalev Evgeny20Team Moscow62+43:1343:13 43:13+43:13
63 Pavek Ondrej28AC Sparta Praha63+45:1145:11 45:11+45:11
64 Wolf Fabien25Atlas - Romer's Hausbäckerei 64+46:1146:11 46:11+46:11
65 Čanecký Marek2165+47:5647:56 47:56+47:56
66 Sorokin Dimitriy2766+48:0148:01 48:01+48:01
67 Danacik Tomas18Ck Windoor's Pribram67+49:4749:47 49:47+49:47
68 Rohner Lukas21Atlas - Romer's Hausbäckerei 68+51:5851:58 51:58+51:58
69 Kratochvila Jakub21Ck Windoor's Pribram69+52:0952:09 52:09+52:09
70 Haring Martin2270+53:2753:27 53:27+53:27
71 Masny Miloš71+54:4054:40 54:40+54:40
72 Kosut Peter3072+55:1155:11 55:11+55:11
73 Juhas Thomas1973+0:230:23 0:23+0:23
74 Viglasky Ivan2474+0:570:57 0:57+0:57
75 Uher Martin23AC Sparta Praha75+1:15:511:15:51 1:15:51+75:51

Race information

Okolo Slovenska logoDate: 6th September 2009
Race category: Men Elite
Start/finish: Ilava › Ilava
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
www.okoloslovenska.com/

Advertisement

All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.08699 sec.