2014
2016
«
»
2015»12th

Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy

(2.2)
2015»Stage 3 (Final)»PazinUmag(156k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
125+1:060 KUMP MarkoAdria Mobil26Adria Mobil853:25:09
2141+9:280 MALUCELLI MatteoTeam Idea 2010 ASD21Team Idea 2010 ASD52,,
0:00
3123+5:500 VIGANÒ DavideTeam Idea 2010 ASD30Team Idea 2010 ASD21,,
0:00
4142+9:420 OTONICAR MartinRadenska Ljubljana20Radenska Ljubljana,,
0:00
597+3:350 FORTIN FilippoGM Cycling Team26GM Cycling Team,,
0:00
696+3:150 BERGER LeonLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg,,
0:00
770+2:220 BOUHANNI RayaneAWT-GreenWay19AWT-GreenWay,,
0:00
831+1:180 LATOŃ ErykCCC Sprandi Polkowice 21CCC Sprandi Polkowice ,,
0:00
9102+3:410 ZANELLI RenzoKemo Dukla Trencin26Kemo Dukla Trencin,,
0:00
102+0:080 NIKOLAEV SergeyItera - Katusha27Itera - Katusha,,
0:00
1178+2:440 MANDRYSCH JohnMLP Team Bergstraße18MLP Team Bergstraße,,
0:00
12116+4:570 SOKOL JanWSA-Greenlife24WSA-Greenlife,,
0:00
13136+7:350 EDMÜLLER BenjaminTeam Heizomat 27Team Heizomat ,,
0:00
14107+4:150 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team21Cycling Academy Team,,
0:00
15138+8:480 WILLWOHL WilliLKT Team Brandenburg20LKT Team Brandenburg,,
0:00
16133+6:480 MISKULIN JureRadenska Ljubljana20Radenska Ljubljana,,
0:00
17118+5:020 KATRAŠNIK Gašper19,,
0:00
1839+1:260 MALTAR BrunoMeridiana Kamen Team20Meridiana Kamen Team,,
0:00
19151+17:040 BENHAMOUDA Mehdi20,,
0:00
2061+2:110 BUGGE Vegard RobinsonTeam Sparebanken Sør25Team Sparebanken Sør,,
0:00
2164+2:140 SÜßEMILCH EricMLP Team Bergstraße20MLP Team Bergstraße,,
0:00
22110+4:280 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project,,
0:00
2381+2:450 BAJC AndiAmplatz - BMC26Amplatz - BMC,,
0:00
2480+2:440 PARRA JordanGM Cycling Team20GM Cycling Team,,
0:00
2587+2:530 EGGER MikeMLP Team Bergstraße22MLP Team Bergstraße,,
0:00
26159+19:100 STOSZ PatrykCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice ,,
0:00
2784+2:460 KOROŠEC RokRadenska Ljubljana21Radenska Ljubljana,,
0:00
2857+2:080 BROCKHOFF JanAWT-GreenWay20AWT-GreenWay,,
0:00
2944+1:330 FLÜCKIGER Lukas31,,
0:00
30156+18:180 LICHNOVSKÝ LudekSKC Tufo Prostějov20SKC Tufo Prostějov,,
0:00
316+0:360 SIMÓN JordiTeam Ecuador24Team Ecuador,,
0:00
3279+2:440 JENSEN ChristerTeam Ringeriks - Kraft 25Team Ringeriks - Kraft ,,
0:00
3312+0:530 TUSVELD MartijnRabobank Development Team21Rabobank Development Team,,
0:00
3415+0:570 PAVLIČ MarkoRadenska Ljubljana22Radenska Ljubljana,,
0:00
35163+22:490 SCARTEZZINI MicheleMG.Kvis Vega 23MG.Kvis Vega ,,
0:00
3618+1:030 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC26Amplatz - BMC,,
0:00
378+0:400 REDA FrancescoTeam Idea 2010 ASD32Team Idea 2010 ASD,,
0:00
38119+5:140 ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sør22Team Sparebanken Sør,,
0:00
3974+2:260 DOLEZEL RadovanSKC Tufo Prostějov21SKC Tufo Prostějov,,
0:00
40148+15:070 AUER DanielWSA-Greenlife20WSA-Greenlife,,
0:00
4134+1:190 FROLOV IgorItera - Katusha25Itera - Katusha,,
0:00
4273+2:250 FAJT KristjanAdria Mobil32Adria Mobil,,
0:00
4341+1:280 VAN WINDEN DennisSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project,,
0:00
4460+2:100 MEIJERS JeroenRabobank Development Team22Rabobank Development Team,,
0:00
45137+7:370 BURKHARDT HolgerTeam Heizomat 27Team Heizomat ,,
0:00
4628+1:100 FANKHAUSER ClemensTeam Hrinkow Advarics Cycleang29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
47104+4:010 HOFER AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang24Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
4885+2:470 SAMOKHVALOV AntonItera - Katusha28Itera - Katusha,,
0:00
491+0:000 EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project30Synergy Baku Cycling Project,,
0:00
5037+1:240 KACZMAREK JakubCCC Sprandi Polkowice 21CCC Sprandi Polkowice ,,
0:00
5163+2:130 MEIER AlexanderTeam Hrinkow Advarics Cycleang23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
5258+2:100 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg18LKT Team Brandenburg,,
0:00
5322+1:050 MATYSIAK BartłomiejCCC Sprandi Polkowice 30CCC Sprandi Polkowice ,,
0:00
54114+4:440 OBERSTEINER Florian19,,
0:00
5523+1:050 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife27WSA-Greenlife,,
0:00
564+0:350 OOMEN SamRabobank Development Team19Rabobank Development Team,,
0:00
5798+3:370 KRITSKIY Timofey28,,
0:00
5814+0:570 POLNICKÝ JiříWhirlpool Author 25Whirlpool Author ,,
0:00
595+0:360 ROGLIČ PrimožAdria Mobil25Adria Mobil,,
0:00
6042+1:290 FRISCHKNECHT Andri20,,
0:00
6191+2:590 RAZINGAR Matej20,,
0:00
6269+2:210 FERNANDEZ HiginioTeam Ecuador26Team Ecuador,,
0:00
6340+1:280 MÜHLBERGER GregorTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
649+0:430 GROßSCHARTNER FelixTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
65162+21:480 HOLOMEK MilanKemo Dukla Trencin19Kemo Dukla Trencin,,
0:00
66122+5:440 TALAGA PatrykCycling Academy Team19Cycling Academy Team,,
0:00
6717+1:000 SCHACHMANN MaximilianAWT-GreenWay21AWT-GreenWay,,
0:00
6866+2:160 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife31WSA-Greenlife,,
0:00
6932+1:180 TUREK DanielCycling Academy Team22Cycling Academy Team,,
0:00
7089+2:540 VETSCH Enea21,,
0:00
71160+19:310 AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sør19Team Sparebanken Sør,,
0:00
723+0:200 HERKLOTZ SilvioTeam Stölting 20Team Stölting ,,
0:00
73128+6:170 JENKO RobertRadenska Ljubljana24Radenska Ljubljana,,
0:00
7494+3:060 CARBONELL IsaacTeam Ecuador20Team Ecuador,,
0:00
7516+0:590 GUERIN AlexisAWT-GreenWay22AWT-GreenWay,,
0:00
7630+1:130 KIŠERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team30Meridiana Kamen Team,,
0:00
7772+2:240 HUNAL MartinWhirlpool Author 25Whirlpool Author ,,
0:00
7838+1:240 SCHLEGEL MichalAWT-GreenWay19AWT-GreenWay,,
0:00
7919+1:030 TRATNIK JanAmplatz - BMC25Amplatz - BMC,,
0:00
8083+2:460 POKIDOV MaximItera - Katusha25Itera - Katusha,,
0:00
81145+13:570 RUMAC JosipAdria Mobil20Adria Mobil,,
0:00
8224+1:060 TOLHOEK AntwanRabobank Development Team20Rabobank Development Team,,
0:00
83103+3:480 DINKLER Jonathan19,,
0:00
8413+0:560 SANTORO AntonioMG.Kvis Vega 25MG.Kvis Vega ,,
0:00
85106+4:120 CAMBIANICA EneaMeridiana Kamen Team25Meridiana Kamen Team,,
0:00
86120+5:380 FUßNEGGER MoritzMLP Team Bergstraße19MLP Team Bergstraße,,
0:00
8751+1:400 KOUDELA TomasSKC Tufo Prostějov22SKC Tufo Prostějov,,
0:00
88153+17:440 DAMIANO MaurizioTeam Idea 2010 ASD21Team Idea 2010 ASD,,
0:00
89108+4:170 BROŻYNA PiotrCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice ,,
0:00
9029+1:130 HRINKOW DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
91161+21:300 ŠAFARIC MaticRadenska Ljubljana19Radenska Ljubljana,,
0:00
92143+10:110 SVAB Jernej19,,
0:00
9356+1:430 GROŠELJ Žiga21,,
0:00
9476+2:430 ZWINGENBERGER PhilippTeam Heizomat 21Team Heizomat ,,
0:00
9535+1:200 HERNÁNDEZ José TitoGM Cycling Team20GM Cycling Team,,
0:00
9620+1:050 LEBAS ThomasBridgestone Anchor Cycling Team29Bridgestone Anchor Cycling Team,,
0:00
977+0:370 GOGL MichaelTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
9871+2:240 GASPAR JoãoTeam Ecuador23Team Ecuador,,
0:00
9959+2:100 KUSZTOR PéterAmplatz - BMC30Amplatz - BMC,,
0:00
10065+2:150 PALUTA MichałCCC Sprandi Polkowice 19CCC Sprandi Polkowice ,,
0:00
101130+6:280 GROŠELJ Matic18,,
0:00
102127+6:140 SCHIEWER FranzLKT Team Brandenburg24LKT Team Brandenburg,,
0:00
10311+0:530 GAFFURINI NicolaMG.Kvis Vega 25MG.Kvis Vega ,,
0:00
10482+2:460 SAMOKHVALOV DmitriiItera - Katusha28Itera - Katusha,,
0:00
105135+7:080 POLJANEC Miha19,,
0:00
10667+2:180 FRANKOVIC MateoMeridiana Kamen Team20Meridiana Kamen Team,,
0:00
10786+2:500 KØRNER Max EmilTeam Ringeriks - Kraft 23Team Ringeriks - Kraft ,,
0:00
10826+1:090 GOLČER JureTeam Felbermayr - Simplon Wels 37Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
10921+1:050 KVASINA MatijaTeam Felbermayr - Simplon Wels 33Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
110129+6:180 MIGDAł WojciechCycling Academy Team23Cycling Academy Team,,
0:00
11149+1:380 GAUGL FlorianWSA-Greenlife24WSA-Greenlife,,
0:00
11268+2:190 PAULUS DennisAmplatz - BMC20Amplatz - BMC,,
0:00
113111+4:300 TAMOURIDIS IoannisSynergy Baku Cycling Project34Synergy Baku Cycling Project,,
0:00
11452+1:400 PIASKOWY EmanuelCycling Academy Team24Cycling Academy Team,,
0:00
115121+5:400 KALOJÍROS TomášWhirlpool Author 20Whirlpool Author ,,
0:00
116126+6:110 CAVASIN DanieleGM Cycling Team26GM Cycling Team,,
0:00
11746+1:360 D'URBANO MarcoGM Cycling Team23GM Cycling Team,,
0:00
118112+4:300 JURČO MatejKemo Dukla Trencin30Kemo Dukla Trencin,,
0:00
11910+0:510 PÖSTLBERGER LukasTirol Cycling Team23Tirol Cycling Team,,
0:00
12077+2:430 SCHORMAIR FabianTeam Heizomat 20Team Heizomat ,,
0:00
121144+13:510 PER DavidAdria Mobil20Adria Mobil,,
0:00
12227+1:100 ESSERS JulienTeam Heizomat 22Team Heizomat ,,
0:00
12353+1:400 BUCHÁČEK TomášWhirlpool Author 37Whirlpool Author ,,
0:00
12436+1:220 TAFERNER MichaelWSA-Greenlife21WSA-Greenlife,,
0:00
125157+18:280 ASGREEN KasperMLP Team Bergstraße20MLP Team Bergstraße,,
0:00
126132+6:440 SIPOS Marek19,,
0:00
12748+1:370 DI FRANCESCO Gian MarcoMG.Kvis Vega 25MG.Kvis Vega ,,
0:00
128131+6:310 REIMER MartinLKT Team Brandenburg27LKT Team Brandenburg,,
0:00
12992+2:590 ZAKARIN Aydar20,,
0:00
130155+17:530 SOBALLA CarlLKT Team Brandenburg20LKT Team Brandenburg,,
0:00
131101+3:400 REPŠE UrošMeridiana Kamen Team21Meridiana Kamen Team,,
0:00
132164+25:250 DUBEN MartinKemo Dukla Trencin20Kemo Dukla Trencin,,
0:00
133100+3:400 KUEN MaximilianAmplatz - BMC22Amplatz - BMC,,
0:00
13462+2:120 CUADROS ÁlvaroAWT-GreenWay19AWT-GreenWay,,
0:00
13550+1:390 MAMYKIN MatveyItera - Katusha20Itera - Katusha,,
0:00
136125+5:590 BENETSEDER JosefTeam Hrinkow Advarics Cycleang32Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
137139+8:500 HAGEN Carl FredrikTeam Sparebanken Sør23Team Sparebanken Sør,,
0:00
13843+1:320 BRÜNGGER NicoRoth - Skoda26Roth - Skoda,,
0:00
139154+17:520 IMHOF Claudio24,,
0:00
14090+2:550 KOEP ThomasTeam Stölting 24Team Stölting ,,
0:00
14188+2:540 SCHAFBAUER Josef32,,
0:00
14255+1:420 GAZZARA MicheleMG.Kvis Vega 24MG.Kvis Vega ,,
0:00
14354+1:410 RYBAKOV AlexanderRusVelo26RusVelo,,
0:00
144147+14:510 GIAMPAOLO MorenoMG.Kvis Vega 23MG.Kvis Vega ,,
0:00
14575+2:290 ZAHÁLKA MatějSKC Tufo Prostějov21SKC Tufo Prostějov,,
0:00
146158+18:570 BARNICK JonasMLP Team Bergstraße18MLP Team Bergstraße,,
0:00
14747+1:360 WORMSEN KristofferTeam Ringeriks - Kraft 23Team Ringeriks - Kraft ,,
0:00
148140+9:140 LUKKEDAHL ØivindTeam Ringeriks - Kraft 20Team Ringeriks - Kraft ,,
0:00
14945+1:350 VANGSTAD AndreasTeam Sparebanken Sør22Team Sparebanken Sør,,
0:00
15033+1:190 WILMANN FrederikTeam Ringeriks - Kraft 29Team Ringeriks - Kraft ,,
0:00
151150+15:170 HOFSTEDE LennardRabobank Development Team20Rabobank Development Team,,
0:00
152115+4:480 MONIER DamienBridgestone Anchor Cycling Team32Bridgestone Anchor Cycling Team,,
0:00
153149+15:130 TSUBAKI HiroshiBridgestone Anchor Cycling Team23Bridgestone Anchor Cycling Team,,
0:00
15499+3:380 TYBOR PatrikKemo Dukla Trencin27Kemo Dukla Trencin,,
0:00
155152+17:380 GEßNER Konrad19,,
0:00
156113+4:360 KOVÁČ MarošKemo Dukla Trencin37Kemo Dukla Trencin,,
0:00
157124+5:580 BALDAUF SebastianTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
158109+4:180 DAŠKO MárioCycling Academy Team20Cycling Academy Team,,
0:00
159105+4:080 TERASAKI TakeroBridgestone Anchor Cycling Team23Bridgestone Anchor Cycling Team,,
0:00
16093+3:010 HATSUYAMA ShoBridgestone Anchor Cycling Team26Bridgestone Anchor Cycling Team,,
0:00
16195+3:080 NOVAK DomenAdria Mobil19Adria Mobil,,
0:00
162117+4:580 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 23Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
163166+29:330 JÄGELER Robert181:40
1:40
164167+29:590 STEGER Lukas192:02
2:02
165134+7:000 TIZZA MarcoTeam Idea 2010 ASD23Team Idea 2010 ASD,,
2:02
166165+29:030 VALOGNES Quentin186:24
6:24
167146+14:470 RUSCETTA AndreaGM Cycling Team25GM Cycling Team7:14
7:14
DNF0 FÖRSTER Peter19-
DNF0 SCHUCHMANN Franz-leon18-
DNF0 WALBRÜL GeroTeam Heizomat 24Team Heizomat -
DNF0 HERBERT Luca21-
DNF0 REUTTER SvenTeam Stölting 18Team Stölting -
DNF0 CAMPBELL Daragh19-
DNF0 PETTITI AlessandroTeam Idea 2010 ASD24Team Idea 2010 ASD-
DNF0 PSZCZOLARSKI WojciechSKC Tufo Prostějov23SKC Tufo Prostějov-
DNF0 WARD-PACKARD Ezra Matthias20-
DNF0 FORSTER Lars21-
DNF0 BECKER Benedikt29-
DNF0 POLI Umberto18-
DNF0 ILIASOV IsmailSynergy Baku Cycling Project20Synergy Baku Cycling Project-
DNF0 XANKE Torben21-
DNF0 NAPPA Fabio23-
DNF0 FLØTTEN Audun BrekkeTeam Ringeriks - Kraft 24Team Ringeriks - Kraft -
DNF0 CAMPAGNARO SimoneMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team-
DNF0 OSSYRA Gabriel21-
DNS0 BRKIC BenjaminTirol Cycling Team18Tirol Cycling Team-
DNS0 EGNER ArneTeam Stölting 21Team Stölting -
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11-0 EIBEGGER MarkusSynergy Baku Cycling Project30Synergy Baku Cycling Project4025 10:45:33..
22-0 NIKOLAEV SergeyItera - Katusha27Itera - Katusha30180:08
0:08
..
33-0 HERKLOTZ SilvioTeam Stölting 20Team Stölting 16140:20
0:20
..
47▲30 OOMEN SamRabobank Development Team19Rabobank Development Team12110:35
0:35
..
54▼10 ROGLIČ PrimožAdria Mobil25Adria Mobil1080:36
0:36
..
65▼10 SIMÓN JordiTeam Ecuador24Team Ecuador86,,
0:36
..
76▼10 GOGL MichaelTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels 640:37
0:37
..
88-0 REDA FrancescoTeam Idea 2010 ASD32Team Idea 2010 ASD330:40
0:40
..
99-0 GROßSCHARTNER FelixTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels 20:43
0:43
..
1012▲20 PÖSTLBERGER LukasTirol Cycling Team23Tirol Cycling Team10:51
0:51
..
1110▼10 GAFFURINI NicolaMG.Kvis Vega 25MG.Kvis Vega 0:53
0:53
..
1211▼10 TUSVELD MartijnRabobank Development Team21Rabobank Development Team,,
0:53
..
1313-0 SANTORO AntonioMG.Kvis Vega 25MG.Kvis Vega 0:56
0:56
..
1414-0 POLNICKÝ JiříWhirlpool Author 25Whirlpool Author 0:57
0:57
..
1515-0 PAVLIČ MarkoRadenska Ljubljana22Radenska Ljubljana,,
0:57
..
1616-0 GUERIN AlexisAWT-GreenWay22AWT-GreenWay0:59
0:59
..
1717-0 SCHACHMANN MaximilianAWT-GreenWay21AWT-GreenWay1:00
1:00
..
1818-0 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC26Amplatz - BMC1:03
1:03
..
1919-0 TRATNIK JanAmplatz - BMC25Amplatz - BMC,,
1:03
..
2020-0 LEBAS ThomasBridgestone Anchor Cycling Team29Bridgestone Anchor Cycling Team1:05
1:05
..
2121-0 KVASINA MatijaTeam Felbermayr - Simplon Wels 33Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
1:05
..
2222-0 MATYSIAK BartłomiejCCC Sprandi Polkowice 30CCC Sprandi Polkowice ,,
1:05
..
2323-0 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife27WSA-Greenlife,,
1:05
..
2424-0 TOLHOEK AntwanRabobank Development Team20Rabobank Development Team1:06
1:06
..
2533▲80 KUMP MarkoAdria Mobil26Adria Mobil,,
1:06
..
2625▼10 GOLČER JureTeam Felbermayr - Simplon Wels 37Team Felbermayr - Simplon Wels 1:09
1:09
..
2726▼10 ESSERS JulienTeam Heizomat 22Team Heizomat 1:10
1:10
..
2827▼10 FANKHAUSER ClemensTeam Hrinkow Advarics Cycleang29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
1:10
..
2928▼10 HRINKOW DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang1:13
1:13
..
3029▼10 KIŠERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team30Meridiana Kamen Team,,
1:13
..
3130▼10 LATOŃ ErykCCC Sprandi Polkowice 21CCC Sprandi Polkowice 1:18
1:18
..
3231▼10 TUREK DanielCycling Academy Team22Cycling Academy Team,,
1:18
..
3332▼10 WILMANN FrederikTeam Ringeriks - Kraft 29Team Ringeriks - Kraft 1:19
1:19
..
3436▲20 FROLOV IgorItera - Katusha25Itera - Katusha,,
1:19
..
3534▼10 HERNÁNDEZ José TitoGM Cycling Team20GM Cycling Team1:20
1:20
..
3635▼10 TAFERNER MichaelWSA-Greenlife21WSA-Greenlife1:22
1:22
..
3737-0 KACZMAREK JakubCCC Sprandi Polkowice 21CCC Sprandi Polkowice 1:24
1:24
..
3838-0 SCHLEGEL MichalAWT-GreenWay19AWT-GreenWay,,
1:24
..
3939-0 MALTAR BrunoMeridiana Kamen Team20Meridiana Kamen Team1:26
1:26
..
4040-0 MÜHLBERGER GregorTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 1:28
1:28
..
4141-0 VAN WINDEN DennisSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project,,
1:28
..
4242-0 FRISCHKNECHT Andri201:29
1:29
..
4343-0 BRÜNGGER NicoRoth - Skoda26Roth - Skoda1:32
1:32
..
4444-0 FLÜCKIGER Lukas311:33
1:33
..
4545-0 VANGSTAD AndreasTeam Sparebanken Sør22Team Sparebanken Sør1:35
1:35
..
4646-0 D'URBANO MarcoGM Cycling Team23GM Cycling Team1:36
1:36
..
4747-0 WORMSEN KristofferTeam Ringeriks - Kraft 23Team Ringeriks - Kraft ,,
1:36
..
4848-0 DI FRANCESCO Gian MarcoMG.Kvis Vega 25MG.Kvis Vega 1:37
1:37
..
4949-0 GAUGL FlorianWSA-Greenlife24WSA-Greenlife1:38
1:38
..
5050-0 MAMYKIN MatveyItera - Katusha20Itera - Katusha1:39
1:39
..
5151-0 KOUDELA TomasSKC Tufo Prostějov22SKC Tufo Prostějov1:40
1:40
..
5252-0 PIASKOWY EmanuelCycling Academy Team24Cycling Academy Team,,
1:40
..
5353-0 BUCHÁČEK TomášWhirlpool Author 37Whirlpool Author ,,
1:40
..
5454-0 RYBAKOV AlexanderRusVelo26RusVelo1:41
1:41
..
5555-0 GAZZARA MicheleMG.Kvis Vega 24MG.Kvis Vega 1:42
1:42
..
5657▲10 GROŠELJ Žiga211:43
1:43
..
5758▲10 BROCKHOFF JanAWT-GreenWay20AWT-GreenWay2:08
2:08
..
5859▲10 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg18LKT Team Brandenburg2:10
2:10
..
5960▲10 KUSZTOR PéterAmplatz - BMC30Amplatz - BMC,,
2:10
..
6061▲10 MEIJERS JeroenRabobank Development Team22Rabobank Development Team,,
2:10
..
6162▲10 BUGGE Vegard RobinsonTeam Sparebanken Sør25Team Sparebanken Sør2:11
2:11
..
6263▲10 CUADROS ÁlvaroAWT-GreenWay19AWT-GreenWay2:12
2:12
..
6364▲10 MEIER AlexanderTeam Hrinkow Advarics Cycleang23Team Hrinkow Advarics Cycleang2:13
2:13
..
6465▲10 SÜßEMILCH EricMLP Team Bergstraße20MLP Team Bergstraße2:14
2:14
..
6566▲10 PALUTA MichałCCC Sprandi Polkowice 19CCC Sprandi Polkowice 2:15
2:15
..
6667▲10 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife31WSA-Greenlife2:16
2:16
..
6768▲10 FRANKOVIC MateoMeridiana Kamen Team20Meridiana Kamen Team2:18
2:18
..
6869▲10 PAULUS DennisAmplatz - BMC20Amplatz - BMC2:19
2:19
..
6970▲10 FERNANDEZ HiginioTeam Ecuador26Team Ecuador2:21
2:21
..
7071▲10 BOUHANNI RayaneAWT-GreenWay19AWT-GreenWay2:22
2:22
..
7172▲10 GASPAR JoãoTeam Ecuador23Team Ecuador2:24
2:24
..
7273▲10 HUNAL MartinWhirlpool Author 25Whirlpool Author ,,
2:24
..
7374▲10 FAJT KristjanAdria Mobil32Adria Mobil2:25
2:25
..
7475▲10 DOLEZEL RadovanSKC Tufo Prostějov21SKC Tufo Prostějov2:26
2:26
..
7576▲10 ZAHÁLKA MatějSKC Tufo Prostějov21SKC Tufo Prostějov2:29
2:29
..
7677▲10 ZWINGENBERGER PhilippTeam Heizomat 21Team Heizomat 2:43
2:43
..
7778▲10 SCHORMAIR FabianTeam Heizomat 20Team Heizomat ,,
2:43
..
7879▲10 MANDRYSCH JohnMLP Team Bergstraße18MLP Team Bergstraße2:44
2:44
..
7980▲10 JENSEN ChristerTeam Ringeriks - Kraft 25Team Ringeriks - Kraft ,,
2:44
..
8081▲10 PARRA JordanGM Cycling Team20GM Cycling Team,,
2:44
..
8182▲10 BAJC AndiAmplatz - BMC26Amplatz - BMC2:45
2:45
..
8283▲10 SAMOKHVALOV DmitriiItera - Katusha28Itera - Katusha2:46
2:46
..
8384▲10 POKIDOV MaximItera - Katusha25Itera - Katusha,,
2:46
..
8485▲10 KOROŠEC RokRadenska Ljubljana21Radenska Ljubljana,,
2:46
..
8586▲10 SAMOKHVALOV AntonItera - Katusha28Itera - Katusha2:47
2:47
..
8687▲10 KØRNER Max EmilTeam Ringeriks - Kraft 23Team Ringeriks - Kraft 2:50
2:50
..
8788▲10 EGGER MikeMLP Team Bergstraße22MLP Team Bergstraße2:53
2:53
..
8889▲10 SCHAFBAUER Josef322:54
2:54
..
8990▲10 VETSCH Enea21,,
2:54
..
9091▲10 KOEP ThomasTeam Stölting 24Team Stölting 2:55
2:55
..
9192▲10 RAZINGAR Matej202:59
2:59
..
9293▲10 ZAKARIN Aydar20,,
2:59
..
9394▲10 HATSUYAMA ShoBridgestone Anchor Cycling Team26Bridgestone Anchor Cycling Team3:01
3:01
..
9495▲10 CARBONELL IsaacTeam Ecuador20Team Ecuador3:06
3:06
..
9596▲10 NOVAK DomenAdria Mobil19Adria Mobil3:08
3:08
..
9697▲10 BERGER LeonLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg3:15
3:15
..
9798▲10 FORTIN FilippoGM Cycling Team26GM Cycling Team3:35
3:35
..
9899▲10 KRITSKIY Timofey283:37
3:37
..
99100▲10 TYBOR PatrikKemo Dukla Trencin27Kemo Dukla Trencin3:38
3:38
..
100101▲10 KUEN MaximilianAmplatz - BMC22Amplatz - BMC3:40
3:40
..
101102▲10 REPŠE UrošMeridiana Kamen Team21Meridiana Kamen Team,,
3:40
..
102104▲20 ZANELLI RenzoKemo Dukla Trencin26Kemo Dukla Trencin3:41
3:41
..
103105▲20 DINKLER Jonathan193:48
3:48
..
104103▼10 HOFER AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang24Team Hrinkow Advarics Cycleang4:01
4:01
..
105106▲10 TERASAKI TakeroBridgestone Anchor Cycling Team23Bridgestone Anchor Cycling Team4:08
4:08
..
106107▲10 CAMBIANICA EneaMeridiana Kamen Team25Meridiana Kamen Team4:12
4:12
..
107108▲10 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team21Cycling Academy Team4:15
4:15
..
108109▲10 BROŻYNA PiotrCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 4:17
4:17
..
109110▲10 DAŠKO MárioCycling Academy Team20Cycling Academy Team4:18
4:18
..
110111▲10 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project4:28
4:28
..
111114▲30 TAMOURIDIS IoannisSynergy Baku Cycling Project34Synergy Baku Cycling Project4:30
4:30
..
112112-0 JURČO MatejKemo Dukla Trencin30Kemo Dukla Trencin,,
4:30
..
113115▲20 KOVÁČ MarošKemo Dukla Trencin37Kemo Dukla Trencin4:36
4:36
..
114118▲40 OBERSTEINER Florian194:44
4:44
..
115119▲40 MONIER DamienBridgestone Anchor Cycling Team32Bridgestone Anchor Cycling Team4:48
4:48
..
116120▲40 SOKOL JanWSA-Greenlife24WSA-Greenlife4:57
4:57
..
117122▲50 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 23Team Felbermayr - Simplon Wels 4:58
4:58
..
118123▲50 KATRAŠNIK Gašper195:02
5:02
..
119125▲60 ERLAND AndreasTeam Sparebanken Sør22Team Sparebanken Sør5:14
5:14
..
120126▲60 FUßNEGGER MoritzMLP Team Bergstraße19MLP Team Bergstraße5:38
5:38
..
121127▲60 KALOJÍROS TomášWhirlpool Author 20Whirlpool Author 5:40
5:40
..
122128▲60 TALAGA PatrykCycling Academy Team19Cycling Academy Team5:44
5:44
..
123130▲70 VIGANÒ DavideTeam Idea 2010 ASD30Team Idea 2010 ASD5:50
5:50
..
124131▲70 BALDAUF SebastianTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang5:58
5:58
..
125132▲70 BENETSEDER JosefTeam Hrinkow Advarics Cycleang32Team Hrinkow Advarics Cycleang5:59
5:59
..
126133▲70 CAVASIN DanieleGM Cycling Team26GM Cycling Team6:11
6:11
..
127134▲70 SCHIEWER FranzLKT Team Brandenburg24LKT Team Brandenburg6:14
6:14
..
128135▲70 JENKO RobertRadenska Ljubljana24Radenska Ljubljana6:17
6:17
..
129136▲70 MIGDAł WojciechCycling Academy Team23Cycling Academy Team6:18
6:18
..
130137▲70 GROŠELJ Matic186:28
6:28
..
131138▲70 REIMER MartinLKT Team Brandenburg27LKT Team Brandenburg6:31
6:31
..
132139▲70 SIPOS Marek196:44
6:44
..
133140▲70 MISKULIN JureRadenska Ljubljana20Radenska Ljubljana6:48
6:48
..
134121▼130 TIZZA MarcoTeam Idea 2010 ASD23Team Idea 2010 ASD7:00
7:00
..
135141▲60 POLJANEC Miha197:08
7:08
..
136143▲70 EDMÜLLER BenjaminTeam Heizomat 27Team Heizomat 7:35
7:35
..
137144▲70 BURKHARDT HolgerTeam Heizomat 27Team Heizomat 7:37
7:37
..
138146▲80 WILLWOHL WilliLKT Team Brandenburg20LKT Team Brandenburg8:48
8:48
..
139147▲80 HAGEN Carl FredrikTeam Sparebanken Sør23Team Sparebanken Sør8:50
8:50
..
140148▲80 LUKKEDAHL ØivindTeam Ringeriks - Kraft 20Team Ringeriks - Kraft 9:14
9:14
..
141150▲90 MALUCELLI MatteoTeam Idea 2010 ASD21Team Idea 2010 ASD9:28
9:28
..
142151▲90 OTONICAR MartinRadenska Ljubljana20Radenska Ljubljana9:42
9:42
..
143152▲90 SVAB Jernej1910:11
10:11
..
144153▲90 PER DavidAdria Mobil20Adria Mobil13:51
13:51
..
145154▲90 RUMAC JosipAdria Mobil20Adria Mobil13:57
13:57
..
146142▼40 RUSCETTA AndreaGM Cycling Team25GM Cycling Team14:47
14:47
..
147157▲100 GIAMPAOLO MorenoMG.Kvis Vega 23MG.Kvis Vega 14:51
14:51
..
148158▲100 AUER DanielWSA-Greenlife20WSA-Greenlife15:07
15:07
..
149159▲100 TSUBAKI HiroshiBridgestone Anchor Cycling Team23Bridgestone Anchor Cycling Team15:13
15:13
..
150160▲100 HOFSTEDE LennardRabobank Development Team20Rabobank Development Team15:17
15:17
..
151164▲130 BENHAMOUDA Mehdi2017:04
17:04
..
152166▲140 GEßNER Konrad1917:38
17:38
..
153167▲140 DAMIANO MaurizioTeam Idea 2010 ASD21Team Idea 2010 ASD17:44
17:44
..
154168▲140 IMHOF Claudio2417:52
17:52
..
155169▲140 SOBALLA CarlLKT Team Brandenburg20LKT Team Brandenburg17:53
17:53
..
156170▲140 LICHNOVSKÝ LudekSKC Tufo Prostějov20SKC Tufo Prostějov18:18
18:18
..
157171▲140 ASGREEN KasperMLP Team Bergstraße20MLP Team Bergstraße18:28
18:28
..
158173▲150 BARNICK JonasMLP Team Bergstraße18MLP Team Bergstraße18:57
18:57
..
159174▲150 STOSZ PatrykCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 19:10
19:10
..
160175▲150 AASVOLD KristianTeam Sparebanken Sør19Team Sparebanken Sør19:31
19:31
..
161176▲150 ŠAFARIC MaticRadenska Ljubljana19Radenska Ljubljana21:30
21:30
..
162178▲160 HOLOMEK MilanKemo Dukla Trencin19Kemo Dukla Trencin21:48
21:48
..
163180▲170 SCARTEZZINI MicheleMG.Kvis Vega 23MG.Kvis Vega 22:49
22:49
..
164185▲210 DUBEN MartinKemo Dukla Trencin20Kemo Dukla Trencin25:25
25:25
..
165179▲140 VALOGNES Quentin1829:03
29:03
..
166186▲200 JÄGELER Robert1829:33
29:33
..
167187▲200 STEGER Lukas1929:59
29:59
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
11-0 OTONICAR MartinRadenska Ljubljana20Radenska Ljubljana11+5
23▲10 KUMP MarkoAdria Mobil26Adria Mobil8+3
3-0 OOMEN SamRabobank Development Team19Rabobank Development Team6+6
42▼20 ROGLIČ PrimožAdria Mobil25Adria Mobil5-
5-0 FROLOV IgorItera - Katusha25Itera - Katusha5+5
64▼20 KATRAŠNIK Gašper195-
7-0 PÖSTLBERGER LukasTirol Cycling Team23Tirol Cycling Team4+4
87▼10 PAVLIČ MarkoRadenska Ljubljana22Radenska Ljubljana3-
96▼30 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project3-
10-0 TAMOURIDIS IoannisSynergy Baku Cycling Project34Synergy Baku Cycling Project3+3
115▼60 STOSZ PatrykCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 3-
128▼40 SVAB Jernej193-
13-0 NIKOLAEV SergeyItera - Katusha27Itera - Katusha1+1
1410▼40 KOROŠEC RokRadenska Ljubljana21Radenska Ljubljana1-
1511▼40 ŠAFARIC MaticRadenska Ljubljana19Radenska Ljubljana1-
169▼70 KALOJÍROS TomášWhirlpool Author 20Whirlpool Author 1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
11-0 GASPAR JoãoTeam Ecuador23Team Ecuador9-
22-0 KVASINA MatijaTeam Felbermayr - Simplon Wels 33Team Felbermayr - Simplon Wels 4-
3-0 REDA FrancescoTeam Idea 2010 ASD32Team Idea 2010 ASD3+3
44-0 TUREK DanielCycling Academy Team22Cycling Academy Team3-
53▼20 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team21Cycling Academy Team3-
66-0 BALDAUF SebastianTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang2-
7-0 MÜHLBERGER GregorTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 2+2
85▼30 FLØTTEN Audun BrekkeTeam Ringeriks - Kraft 24Team Ringeriks - Kraft 2-
97▼20 ASGREEN KasperMLP Team Bergstraße20MLP Team Bergstraße1-
10-0 HERKLOTZ SilvioTeam Stölting 20Team Stölting 1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTime
11- Team Felbermayr - Simplon Wels CT 32:18:58
22- Rabobank Development TeamCT0:18
0:18
33- Itera - KatushaCT0:50
0:50
44- AWT-GreenWayCT0:54
0:54
55- MG.Kvis Vega CT0:59
0:59
66- Adria MobilCT1:18
1:18
77- PolandNAT1:24
1:24
88- WSA-GreenlifeCT1:45
1:45
99- Amplatz - BMCCT1:57
1:57
11- Team Hrinkow Advarics CycleangCT2:14
2:14
12- Meridiana Kamen TeamCT2:32
2:32
13- Whirlpool Author CT2:38
2:38
14- Team Ringeriks - Kraft CT2:56
2:56
15- Team EcuadorCT3:02
3:02
16- GM Cycling TeamCT3:17
3:17
17- Synergy Baku Cycling ProjectCT3:55
3:55
18- SKC Tufo ProstějovCT4:16
4:16
19- Team Heizomat CT4:17
4:17
20- Bridgestone Anchor Cycling TeamCT4:35
4:35
21- Cycling Academy TeamCT4:53
4:53
22- LKT Team BrandenburgCT5:16
5:16
23- MLP Team BergstraßeCT5:31
5:31
24- SavaCLUB,,
5:31
25- Radenska LjubljanaCT5:54
5:54
27- Team Sparebanken SørCT6:41
6:41
28- Team Idea 2010 ASDCT7:54
7:54
29- Kemo Dukla TrencinCT8:06
8:06
30- P&S Team ThüringenCLUB42:25
42:25
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    15 March 2015
  • Avg. speed winner:
    45.63 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    156 km
  • Race ranking:
    229

Race profile

Sites