2015
2017
«
»
2016»60th

Okolo Slovenska

(2.2)
2016»Stage 3»Strbske PlesoZuberec(193.2k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
16+1:590 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 31Team Felbermayr - Simplon Wels 754:32:09
231+2:360 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC320:01
0:01
328+2:220 SISR FrantišekKlein Constantia23Klein Constantia11,,
0:01
453+4:040 FORTIN FilippoGM Europa Ovini27GM Europa Ovini,,
0:01
512+2:080 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC27Amplatz - BMC,,
0:01
647+3:170 BEUKEBOOM DionParkhotel Valkenburg CT27Parkhotel Valkenburg CT,,
0:01
735+2:460 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg,,
0:01
827+2:180 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team,,
0:01
946+3:160 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
0:01
1010+2:060 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife28WSA-Greenlife,,
0:01
1174+14:170 GJOLBERG AdrianTeam FixIT.no27Team FixIT.no,,
0:01
1219+2:120 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:01
1382+21:290 VANREYTEN JoachimLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U23,,
0:01
148+2:030 SCHULTING PeterParkhotel Valkenburg CT28Parkhotel Valkenburg CT,,
0:01
1554+4:150 STÖHR JánCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro,,
0:01
1652+3:380 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project30Synergy Baku Cycling Project,,
0:01
1729+2:290 MUCELLI DavideMeridiana Kamen Team29Meridiana Kamen Team,,
0:01
1849+3:240 VANTHOURENHOUT DieterMarlux - Napoleon Games30Marlux - Napoleon Games,,
0:01
1916+2:090 WARCHOŁ BartoszWhirlpool Author 24Whirlpool Author ,,
0:01
205+0:190 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins ,,
0:01
2144+3:130 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team22Cycling Academy Team,,
0:01
2266+7:190 ŠIŠKEVIČIUS PauliusStaki - Baltik Vairas Cycling Team22Staki - Baltik Vairas Cycling Team,,
0:01
2315+2:090 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
0:01
2432+2:370 LUKŠEVICS ViestursAlpha Baltic - Maratoni.lv29Alpha Baltic - Maratoni.lv,,
0:01
2561+5:500 SCHINNAGEL JohannesTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:01
261+0:000 FINETTO MauroUnieuro Wilier31Unieuro Wilier,,
0:01
273+0:090 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project,,
0:01
2837+2:480 VAN DEN BERG JimParkhotel Valkenburg CT30Parkhotel Valkenburg CT,,
0:01
2979+15:250 DE CLERCQ AngeloMarlux - Napoleon Games24Marlux - Napoleon Games,,
0:01
3039+2:500 GAVARS Eriks TomsRietumu - Delfin19Rietumu - Delfin,,
0:01
312+0:070 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team,,
0:01
3234+2:430 VAN LUIJK SvenParkhotel Valkenburg CT26Parkhotel Valkenburg CT,,
0:01
3340+2:500 BUCHÁČEK TomášWhirlpool Author 38Whirlpool Author ,,
0:01
3422+2:140 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia,,
0:01
3521+2:130 MCLAUGHLIN JamesTeam Felbermayr - Simplon Wels 25Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:01
3611+2:080 HONORÉ Mikkel FrølichLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
0:01
3718+2:110 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team,,
0:01
3848+3:240 HUNAL MartinWhirlpool Author 26Whirlpool Author ,,
0:01
397+2:030 PAUWELS KevinMarlux - Napoleon Games32Marlux - Napoleon Games,,
0:01
4020+2:120 HOLOHAN LiamTeam Wiggins 28Team Wiggins ,,
0:01
4124+2:150 SPREAFICO MatteoKolss BDC Team23Kolss BDC Team,,
0:01
4271+9:160 SCHLEMMER LukasWSA-Greenlife21WSA-Greenlife,,
0:01
4323+2:140 LAGKUTI SergiyKolss BDC Team31Kolss BDC Team,,
0:01
4457+4:440 GLAJZA Ondrej21,,
0:01
454+0:130 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia,,
0:01
4641+2:500 KONONENKO MykhayloKolss BDC Team28Kolss BDC Team,,
0:01
4726+2:160 KIŠERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team31Meridiana Kamen Team,,
0:01
4845+3:160 LIEPIŅŠ EmīlsRietumu - Delfin23Rietumu - Delfin,,
0:01
4942+3:030 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica,,
0:01
5036+2:480 KASPERKIEWICZ PrzemysławKlein Constantia22Klein Constantia,,
0:01
5130+2:330 BECKERINGH Derk AbelParkhotel Valkenburg CT23Parkhotel Valkenburg CT,,
0:01
5225+2:160 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins ,,
0:01
539+2:040 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia,,
0:01
5413+2:080 TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica28Dukla Banska Bystrica,,
0:01
5517+2:100 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins ,,
0:01
5677+14:220 REPŠE UrošMeridiana Kamen Team22Meridiana Kamen Team,,
0:01
5733+2:420 PÖLL StefanWSA-Greenlife29WSA-Greenlife,,
0:01
5872+12:170 EL KOURAJI Mohcine18,,
0:01
5914+2:090 TURRIN AlexUnieuro Wilier24Unieuro Wilier,,
0:01
6050+3:290 BRONIŠ RomanCK Pribram Fany Gastro39CK Pribram Fany Gastro,,
0:01
6151+3:300 HARING MartinDukla Banska Bystrica29Dukla Banska Bystrica,,
0:01
6260+5:330 SALVADOR EnricoUnieuro Wilier21Unieuro Wilier,,
0:01
6375+14:200 BOUBAL MartinCK Pribram Fany Gastro32CK Pribram Fany Gastro,,
0:01
6468+7:490 THOMPSON MichaelTeam Wiggins 21Team Wiggins ,,
0:01
6538+2:490 DI SANTE AntonioGM Europa Ovini22GM Europa Ovini,,
0:01
6676+14:200 STÖHR PavelCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro,,
0:01
6743+3:070 PLANCKAERT EdwardLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U23,,
0:01
6869+8:160 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife,,
0:01
6964+7:040 HERMANSEN Sindre EidTeam FixIT.no22Team FixIT.no,,
0:01
7070+8:190 BAJC AndiAmplatz - BMC27Amplatz - BMC0:19
0:19
7178+15:000 VAN TICHELT YorbenMarlux - Napoleon Games21Marlux - Napoleon Games0:26
0:26
7281+16:370 RUBENIS Klavs190:40
0:40
7356+4:330 LØVIK Asmund RomstadTeam FixIT.no27Team FixIT.no0:44
0:44
7459+5:190 KUSZTOR PéterAmplatz - BMC31Amplatz - BMC0:46
0:46
7573+12:240 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project0:51
0:51
7655+4:200 KUEN MaximilianAmplatz - BMC24Amplatz - BMC1:02
1:02
7767+7:330 JOSEPH ThomasMarlux - Napoleon Games19Marlux - Napoleon Games1:22
1:22
7880+16:260 SMIRNOVS AndrisAlpha Baltic - Maratoni.lv26Alpha Baltic - Maratoni.lv2:11
2:11
7962+5:570 RUSCETTA AndreaGM Europa Ovini26GM Europa Ovini2:20
2:20
8063+6:550 BAKKER DennisParkhotel Valkenburg CT22Parkhotel Valkenburg CT0:01
0:01
8158+5:160 PREVAR OleksandrKolss BDC Team25Kolss BDC Team2:21
2:21
8265+7:100 PACCHIARDO DavideGM Europa Ovini26GM Europa Ovini2:53
2:53
83106+35:360 KARAS Juraj3019:34
19:34
8492+33:430 HAČECKÝ VojtěchWhirlpool Author 29Whirlpool Author ,,
19:34
8586+27:260 MENTEN MilanLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
19:34
86107+37:040 JENSEN Jan WilliamTeam FixIT.no22Team FixIT.no,,
19:34
87115+41:390 TSISHCHANKA Hardzei20,,
19:34
88114+38:230 WOTSCHKE SebastianLKT Team Brandenburg24LKT Team Brandenburg,,
19:34
8987+27:350 UMHALLER AndreasAmplatz - BMC24Amplatz - BMC,,
19:34
90102+33:520 SAHBAOUI Soufiane20,,
19:34
9196+33:480 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife19WSA-Greenlife,,
19:34
92105+35:140 SOKOL JanWSA-Greenlife25WSA-Greenlife,,
19:34
93103+33:570 BERGER LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg,,
19:34
9495+33:470 KAŇKOVSKÝ AloisWhirlpool Author 32Whirlpool Author ,,
19:34
9593+33:440 KOVÁČ MarošDukla Banska Bystrica39Dukla Banska Bystrica,,
19:34
96101+33:510 RACIUNAS MykolasStaki - Baltik Vairas Cycling Team21Staki - Baltik Vairas Cycling Team,,
19:34
97104+35:130 JACOBSEN Andreas SkæjloTeam FixIT.no19Team FixIT.no,,
19:34
9894+33:470 BOGDANOVICS MarisRietumu - Delfin24Rietumu - Delfin,,
19:34
9989+28:500 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg,,
19:34
10084+23:060 TARAGEL Filip24,,
19:34
10199+33:500 LOWE SamTeam Wiggins 22Team Wiggins ,,
19:34
10297+33:490 VISNOVSKY Tomas23,,
19:34
10398+33:500 HEBÍK MartinCK Pribram Fany Gastro33CK Pribram Fany Gastro,,
19:34
104100+33:510 SORM JiriWhirlpool Author 19Whirlpool Author ,,
19:34
10583+22:180 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg,,
19:34
10688+27:380 VASYLYUK AndriyKolss BDC Team28Kolss BDC Team,,
19:34
10790+30:140 STEIMLE JannikTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
19:34
10885+23:060 CACCIOTTI AndreaUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
19:34
109118+45:130 KARALIOK Yauheni2023:58
23:58
11091+33:210 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project,,
23:58
111116+42:120 ZIMANY KristianDukla Banska Bystrica18Dukla Banska Bystrica,,
23:58
112110+38:130 VIOLA MicheleMeridiana Kamen Team24Meridiana Kamen Team,,
23:58
113112+38:170 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro20CK Pribram Fany Gastro,,
23:58
114111+38:140 MAHĎAR MartinDukla Banska Bystrica26Dukla Banska Bystrica,,
23:58
115119+1:01:140 GINTARAS SvetikasStaki - Baltik Vairas Cycling Team20Staki - Baltik Vairas Cycling Team,,
23:58
116117+42:430 AKHRAMENKA Yauheni20,,
23:58
117108+37:580 MALUCELLI MatteoUnieuro Wilier22Unieuro Wilier,,
23:58
118113+38:180 SURUTKOVYCH OleksandrSynergy Baku Cycling Project32Synergy Baku Cycling Project,,
23:58
119109+38:100 PLEBANI DavideUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
23:58
DNF0 SHEMETAU Mikhail21-
DNF0 ERRAFAI Mohamed27-
DNF0 DI RENZO AndreaGM Europa Ovini21GM Europa Ovini-
DNF0 EIKELAND Ken LeviTeam FixIT.no21Team FixIT.no-
DNF0 LAŠINIS VenantasStaki - Baltik Vairas Cycling Team19Staki - Baltik Vairas Cycling Team-
DNF0 TSISHKOU Raman21-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11-0 FINETTO MauroUnieuro Wilier31Unieuro Wilier1 11:56:02..
22-0 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team0:07
0:07
..
33-0 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project0:09
0:09
..
44-0 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia0:13
0:13
..
55-0 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins 0:19
0:19
..
618▲120 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 31Team Felbermayr - Simplon Wels 1:59
1:59
..
76▼10 PAUWELS KevinMarlux - Napoleon Games32Marlux - Napoleon Games2:03
2:03
..
88-0 SCHULTING PeterParkhotel Valkenburg CT28Parkhotel Valkenburg CT,,
2:03
..
99-0 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia2:04
2:04
..
107▼30 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife28WSA-Greenlife2:06
2:06
..
1110▼10 HONORÉ Mikkel FrølichLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U232:08
2:08
..
1211▼10 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC27Amplatz - BMC,,
2:08
..
1312▼10 TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica28Dukla Banska Bystrica,,
2:08
..
1416▲20 TURRIN AlexUnieuro Wilier24Unieuro Wilier2:09
2:09
..
1513▼20 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
2:09
..
1614▼20 WARCHOŁ BartoszWhirlpool Author 24Whirlpool Author ,,
2:09
..
1715▼20 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 2:10
2:10
..
1817▼10 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team2:11
2:11
..
1919-0 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels 2:12
2:12
..
2020-0 HOLOHAN LiamTeam Wiggins 28Team Wiggins ,,
2:12
..
2121-0 MCLAUGHLIN JamesTeam Felbermayr - Simplon Wels 25Team Felbermayr - Simplon Wels 2:13
2:13
..
2222-0 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia2:14
2:14
..
2323-0 LAGKUTI SergiyKolss BDC Team31Kolss BDC Team,,
2:14
..
2424-0 SPREAFICO MatteoKolss BDC Team23Kolss BDC Team2:15
2:15
..
2526▲10 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins 2:16
2:16
..
2625▼10 KIŠERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team31Meridiana Kamen Team,,
2:16
..
2727-0 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team2:18
2:18
..
2828-0 SISR FrantišekKlein Constantia23Klein Constantia2:22
2:22
..
2929-0 MUCELLI DavideMeridiana Kamen Team29Meridiana Kamen Team2:29
2:29
..
3031▲10 BECKERINGH Derk AbelParkhotel Valkenburg CT23Parkhotel Valkenburg CT2:33
2:33
..
3130▼10 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC2:36
2:36
..
3232-0 LUKŠEVICS ViestursAlpha Baltic - Maratoni.lv29Alpha Baltic - Maratoni.lv2:37
2:37
..
3333-0 PÖLL StefanWSA-Greenlife29WSA-Greenlife2:42
2:42
..
3434-0 VAN LUIJK SvenParkhotel Valkenburg CT26Parkhotel Valkenburg CT2:43
2:43
..
3536▲10 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg2:46
2:46
..
3637▲10 KASPERKIEWICZ PrzemysławKlein Constantia22Klein Constantia2:48
2:48
..
3738▲10 VAN DEN BERG JimParkhotel Valkenburg CT30Parkhotel Valkenburg CT,,
2:48
..
3839▲10 DI SANTE AntonioGM Europa Ovini22GM Europa Ovini2:49
2:49
..
3940▲10 GAVARS Eriks TomsRietumu - Delfin19Rietumu - Delfin2:50
2:50
..
4041▲10 BUCHÁČEK TomášWhirlpool Author 38Whirlpool Author ,,
2:50
..
4142▲10 KONONENKO MykhayloKolss BDC Team28Kolss BDC Team,,
2:50
..
4244▲20 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica3:03
3:03
..
4345▲20 PLANCKAERT EdwardLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U233:07
3:07
..
4446▲20 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team22Cycling Academy Team3:13
3:13
..
4547▲20 LIEPIŅŠ EmīlsRietumu - Delfin23Rietumu - Delfin3:16
3:16
..
4648▲20 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
3:16
..
4749▲20 BEUKEBOOM DionParkhotel Valkenburg CT27Parkhotel Valkenburg CT3:17
3:17
..
4851▲30 HUNAL MartinWhirlpool Author 26Whirlpool Author 3:24
3:24
..
4952▲30 VANTHOURENHOUT DieterMarlux - Napoleon Games30Marlux - Napoleon Games,,
3:24
..
5053▲30 BRONIŠ RomanCK Pribram Fany Gastro39CK Pribram Fany Gastro3:29
3:29
..
5154▲30 HARING MartinDukla Banska Bystrica29Dukla Banska Bystrica3:30
3:30
..
5258▲60 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project30Synergy Baku Cycling Project3:38
3:38
..
5361▲80 FORTIN FilippoGM Europa Ovini27GM Europa Ovini4:04
4:04
..
5462▲80 STÖHR JánCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro4:15
4:15
..
5550▼50 KUEN MaximilianAmplatz - BMC24Amplatz - BMC4:20
4:20
..
5660▲40 LØVIK Asmund RomstadTeam FixIT.no27Team FixIT.no4:33
4:33
..
5765▲80 GLAJZA Ondrej214:44
4:44
..
5843▼150 PREVAR OleksandrKolss BDC Team25Kolss BDC Team5:16
5:16
..
5964▲50 KUSZTOR PéterAmplatz - BMC31Amplatz - BMC5:19
5:19
..
6066▲60 SALVADOR EnricoUnieuro Wilier21Unieuro Wilier5:33
5:33
..
6167▲60 SCHINNAGEL JohannesTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 5:50
5:50
..
6259▼30 RUSCETTA AndreaGM Europa Ovini26GM Europa Ovini5:57
5:57
..
6369▲60 BAKKER DennisParkhotel Valkenburg CT22Parkhotel Valkenburg CT6:55
6:55
..
6470▲60 HERMANSEN Sindre EidTeam FixIT.no22Team FixIT.no7:04
7:04
..
6563▼20 PACCHIARDO DavideGM Europa Ovini26GM Europa Ovini7:10
7:10
..
6671▲50 ŠIŠKEVIČIUS PauliusStaki - Baltik Vairas Cycling Team22Staki - Baltik Vairas Cycling Team7:19
7:19
..
6768▲10 JOSEPH ThomasMarlux - Napoleon Games19Marlux - Napoleon Games7:33
7:33
..
6872▲40 THOMPSON MichaelTeam Wiggins 21Team Wiggins 7:49
7:49
..
6977▲80 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife8:16
8:16
..
7074▲40 BAJC AndiAmplatz - BMC27Amplatz - BMC8:19
8:19
..
7179▲80 SCHLEMMER LukasWSA-Greenlife21WSA-Greenlife9:16
9:16
..
7284▲120 EL KOURAJI Mohcine1812:17
12:17
..
7383▲100 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project12:24
12:24
..
7496▲220 GJOLBERG AdrianTeam FixIT.no27Team FixIT.no14:17
14:17
..
75103▲280 BOUBAL MartinCK Pribram Fany Gastro32CK Pribram Fany Gastro14:20
14:20
..
76105▲290 STÖHR PavelCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro,,
14:20
..
77107▲300 REPŠE UrošMeridiana Kamen Team22Meridiana Kamen Team14:22
14:22
..
7891▲130 VAN TICHELT YorbenMarlux - Napoleon Games21Marlux - Napoleon Games15:00
15:00
..
79109▲300 DE CLERCQ AngeloMarlux - Napoleon Games24Marlux - Napoleon Games15:25
15:25
..
8093▲130 SMIRNOVS AndrisAlpha Baltic - Maratoni.lv26Alpha Baltic - Maratoni.lv16:26
16:26
..
81113▲320 RUBENIS Klavs1916:37
16:37
..
82120▲380 VANREYTEN JoachimLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U2321:29
21:29
..
8335▼480 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg22:18
22:18
..
8456▼280 TARAGEL Filip2423:06
23:06
..
8557▼280 CACCIOTTI AndreaUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
23:06
..
8673▼130 MENTEN MilanLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U2327:26
27:26
..
8775▼120 UMHALLER AndreasAmplatz - BMC24Amplatz - BMC27:35
27:35
..
8876▼120 VASYLYUK AndriyKolss BDC Team28Kolss BDC Team27:38
27:38
..
8980▼90 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg28:50
28:50
..
9082▼80 STEIMLE JannikTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 30:14
30:14
..
9181▼100 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project33:21
33:21
..
9288▼40 HAČECKÝ VojtěchWhirlpool Author 29Whirlpool Author 33:43
33:43
..
9386▼70 KOVÁČ MarošDukla Banska Bystrica39Dukla Banska Bystrica33:44
33:44
..
9489▼50 BOGDANOVICS MarisRietumu - Delfin24Rietumu - Delfin33:47
33:47
..
9590▼50 KAŇKOVSKÝ AloisWhirlpool Author 32Whirlpool Author ,,
33:47
..
9692▼40 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife19WSA-Greenlife33:48
33:48
..
9795▼20 VISNOVSKY Tomas2333:49
33:49
..
9897▼10 HEBÍK MartinCK Pribram Fany Gastro33CK Pribram Fany Gastro33:50
33:50
..
9999-0 LOWE SamTeam Wiggins 22Team Wiggins ,,
33:50
..
100100-0 SORM JiriWhirlpool Author 19Whirlpool Author 33:51
33:51
..
101101-0 RACIUNAS MykolasStaki - Baltik Vairas Cycling Team21Staki - Baltik Vairas Cycling Team,,
33:51
..
102102-0 SAHBAOUI Soufiane2033:52
33:52
..
103108▲50 BERGER LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg33:57
33:57
..
104110▲60 JACOBSEN Andreas SkæjloTeam FixIT.no19Team FixIT.no35:13
35:13
..
105111▲60 SOKOL JanWSA-Greenlife25WSA-Greenlife35:14
35:14
..
106114▲80 KARAS Juraj3035:36
35:36
..
107115▲80 JENSEN Jan WilliamTeam FixIT.no22Team FixIT.no37:04
37:04
..
10885▼230 MALUCELLI MatteoUnieuro Wilier22Unieuro Wilier37:58
37:58
..
10987▼220 PLEBANI DavideUnieuro Wilier19Unieuro Wilier38:10
38:10
..
11094▼160 VIOLA MicheleMeridiana Kamen Team24Meridiana Kamen Team38:13
38:13
..
11198▼130 MAHĎAR MartinDukla Banska Bystrica26Dukla Banska Bystrica38:14
38:14
..
112104▼80 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro20CK Pribram Fany Gastro38:17
38:17
..
113106▼70 SURUTKOVYCH OleksandrSynergy Baku Cycling Project32Synergy Baku Cycling Project38:18
38:18
..
114118▲40 WOTSCHKE SebastianLKT Team Brandenburg24LKT Team Brandenburg38:23
38:23
..
115121▲60 TSISHCHANKA Hardzei2041:39
41:39
..
116116-0 ZIMANY KristianDukla Banska Bystrica18Dukla Banska Bystrica42:12
42:12
..
117117-0 AKHRAMENKA Yauheni2042:43
42:43
..
118119▲10 KARALIOK Yauheni2045:13
45:13
..
119123▲40 GINTARAS SvetikasStaki - Baltik Vairas Cycling Team20Staki - Baltik Vairas Cycling Team1:01:14
1:01:14
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
18▲70 SISR FrantišekKlein Constantia23Klein Constantia16+8
25▲30 FORTIN FilippoGM Europa Ovini27GM Europa Ovini16+7
31▼20 FINETTO MauroUnieuro Wilier31Unieuro Wilier13-
4-0 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 31Team Felbermayr - Simplon Wels 12+12
53▼20 MALUCELLI MatteoUnieuro Wilier22Unieuro Wilier11+1
62▼40 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia11-
76▼10 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team10+2
84▼40 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project10-
9-0 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC9+9
107▼30 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins 8-
119▼20 KAŇKOVSKÝ AloisWhirlpool Author 32Whirlpool Author 7-
12-0 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC27Amplatz - BMC6+6
1310▼30 PREVAR OleksandrKolss BDC Team25Kolss BDC Team5-
1411▼30 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team5-
15-0 BEUKEBOOM DionParkhotel Valkenburg CT27Parkhotel Valkenburg CT5+5
1612▼40 VIOLA MicheleMeridiana Kamen Team24Meridiana Kamen Team5-
1725▲80 SCHULTING PeterParkhotel Valkenburg CT28Parkhotel Valkenburg CT4+3
1829▲110 HAČECKÝ VojtěchWhirlpool Author 29Whirlpool Author 4+3
1914▼50 PAUWELS KevinMarlux - Napoleon Games32Marlux - Napoleon Games4-
2019▼10 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife28WSA-Greenlife4+1
2127▲60 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team4+3
2222-0 LUKŠEVICS ViestursAlpha Baltic - Maratoni.lv29Alpha Baltic - Maratoni.lv4+2
23-0 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg4+4
2416▼80 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife4-
2515▼100 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg4-
26-0 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia3+3
2717▼100 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica3-
2818▼100 MENTEN MilanLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U233-
2920▼90 MUCELLI DavideMeridiana Kamen Team29Meridiana Kamen Team3-
3021▼90 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 2-
31-0 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U232+2
3223▼90 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project2-
33-0 TURRIN AlexUnieuro Wilier24Unieuro Wilier1+1
3426▼80 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U231-
35-0 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins 1+1
3628▼80 KOVÁČ MarošDukla Banska Bystrica39Dukla Banska Bystrica1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamTime
11-0 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia 11:56:15
22-0 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia1:51
1:51
33-0 HONORÉ Mikkel FrølichLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U231:55
1:55
44-0 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U231:56
1:56
55-0 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 1:57
1:57
66-0 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia2:01
2:01
77-0 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins 2:03
2:03
89▲10 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg2:33
2:33
910▲10 KASPERKIEWICZ PrzemysławKlein Constantia22Klein Constantia2:35
2:35
1011▲10 GAVARS Eriks TomsRietumu - Delfin19Rietumu - Delfin2:37
2:37
1112▲10 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica2:50
2:50
1213▲10 PLANCKAERT EdwardLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U232:54
2:54
1314▲10 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team22Cycling Academy Team3:00
3:00
1415▲10 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U233:03
3:03
1518▲30 GLAJZA Ondrej214:31
4:31
1619▲30 SALVADOR EnricoUnieuro Wilier21Unieuro Wilier,,
4:31
1720▲30 SCHINNAGEL JohannesTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 5:37
5:37
1821▲30 JOSEPH ThomasMarlux - Napoleon Games19Marlux - Napoleon Games7:20
7:20
1922▲30 THOMPSON MichaelTeam Wiggins 21Team Wiggins 7:36
7:36
2025▲50 SCHLEMMER LukasWSA-Greenlife21WSA-Greenlife9:03
9:03
2129▲80 EL KOURAJI Mohcine1812:04
12:04
2228▲60 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project12:11
12:11
2331▲80 VAN TICHELT YorbenMarlux - Napoleon Games21Marlux - Napoleon Games14:47
14:47
2440▲160 RUBENIS Klavs1916:24
16:24
2545▲200 VANREYTEN JoachimLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U2321:16
21:16
268▼180 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg22:05
22:05
2717▼100 CACCIOTTI AndreaUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
22:05
2823▼50 MENTEN MilanLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U2327:13
27:13
2926▼30 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg28:37
28:37
3027▼30 STEIMLE JannikTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 30:01
30:01
3132▲10 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife19WSA-Greenlife33:35
33:35
3233▲10 LOWE SamTeam Wiggins 22Team Wiggins 33:37
33:37
3334▲10 SORM JiriWhirlpool Author 19Whirlpool Author 33:38
33:38
3435▲10 RACIUNAS MykolasStaki - Baltik Vairas Cycling Team21Staki - Baltik Vairas Cycling Team,,
33:38
3536▲10 SAHBAOUI Soufiane2033:39
33:39
3638▲20 BERGER LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg33:44
33:44
3739▲20 JACOBSEN Andreas SkæjloTeam FixIT.no19Team FixIT.no35:00
35:00
3841▲30 JENSEN Jan WilliamTeam FixIT.no22Team FixIT.no36:51
36:51
3930▼90 PLEBANI DavideUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
36:51
4037▼30 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro20CK Pribram Fany Gastro38:04
38:04
4146▲50 TSISHCHANKA Hardzei2041:26
41:26
4242-0 ZIMANY KristianDukla Banska Bystrica18Dukla Banska Bystrica41:59
41:59
4343-0 AKHRAMENKA Yauheni2042:30
42:30
4444-0 KARALIOK Yauheni2045:00
45:00
4548▲30 GINTARAS SvetikasStaki - Baltik Vairas Cycling Team20Staki - Baltik Vairas Cycling Team1:01:01
1:01:01
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
11-0 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife19+3
23▲10 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia15+10
36▲30 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team11+7
42▼20 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia8-
511▲60 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels 6+4
64▼20 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team6+1
75▼20 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins 4-
810▲20 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 4+2
97▼20 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team3-
108▼20 HOLOHAN LiamTeam Wiggins 28Team Wiggins 3-
1112▲10 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project1-
12-0 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTime
11- Klein ConstantiaCT 35:52:34
22- Kolss BDC TeamCT0:13
0:13
33- Team Wiggins CT,,
0:13
44- Unieuro WilierCT1:19
1:19
55- Team Felbermayr - Simplon Wels CT1:57
1:57
66- Meridiana Kamen TeamCT2:06
2:06
77- Parkhotel Valkenburg CTCT2:45
2:45
88- Lotto - Soudal U23CLUB2:53
2:53
99- Amplatz - BMCCT3:48
3:48
1010- Whirlpool Author CT,,
3:48
1111- LatviaNAT4:11
4:11
1212- Dukla Banska BystricaCT4:12
4:12
1314▲1 Marlux - Napoleon GamesCT7:06
7:06
1413▼1 GM Europa OviniCT8:23
8:23
1515- WSA-GreenlifeCT8:31
8:31
1616- Synergy Baku Cycling ProjectCT9:33
9:33
1718▲1 CK Pribram Fany GastroCT17:30
17:30
1820▲2 Team FixIT.noCT21:20
21:20
1917▼2 LKT Team BrandenburgCT49:24
49:24
2019▼1 Staki - Baltik Vairas Cycling TeamCT1:04:06
1:04:06
2121- Region West Slovakia1:28:03
1:28:03
2223▲1 Belarus1:58:52
1:58:52
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    10 June 2016
  • Avg. speed winner:
    42.59 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    193.2 km
  • Race ranking:
    249

Race profile