2015
2017
«
»
2016»60th

Okolo Slovenska

(2.2)
2016»Stage 4»ZuberecBojnice(183.7km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
16+1:260 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels 754:07:13
27+1:300 HOLOHAN LiamTeam Wiggins 28Team Wiggins 32,,
0:00
346+4:000 FORTIN FilippoGM Europa Ovini27GM Europa Ovini110:32
0:32
427+2:220 SISR FrantišekKlein Constantia23Klein Constantia,,
0:32
5101+38:130 VIOLA MicheleMeridiana Kamen Team24Meridiana Kamen Team,,
0:32
640+3:070 PLANCKAERT EdwardLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U23,,
0:32
782+22:180 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg,,
0:32
828+2:290 MUCELLI DavideMeridiana Kamen Team29Meridiana Kamen Team,,
0:32
989+33:510 SORM JiriWhirlpool Author 19Whirlpool Author ,,
0:32
1045+3:380 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project30Synergy Baku Cycling Project,,
0:32
119+2:030 PAUWELS KevinMarlux - Napoleon Games32Marlux - Napoleon Games,,
0:32
121+0:000 FINETTO MauroUnieuro Wilier31Unieuro Wilier,,
0:32
1343+3:290 BRONIŠ RomanCK Pribram Fany Gastro39CK Pribram Fany Gastro,,
0:32
1442+3:240 VANTHOURENHOUT DieterMarlux - Napoleon Games30Marlux - Napoleon Games,,
0:32
1513+2:080 HONORÉ Mikkel FrølichLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
0:32
1632+2:430 VAN LUIJK SvenParkhotel Valkenburg CT26Parkhotel Valkenburg CT,,
0:32
1785+28:500 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg,,
0:32
1833+2:460 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg,,
0:32
1934+2:480 VAN DEN BERG JimParkhotel Valkenburg CT30Parkhotel Valkenburg CT,,
0:32
2072+12:170 EL KOURAJI Mohcine18,,
0:32
2149+4:440 GLAJZA Ondrej21,,
0:32
2236+2:500 GAVARS Eriks TomsRietumu - Delfin19Rietumu - Delfin,,
0:32
2347+4:150 STÖHR JánCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro,,
0:32
2414+2:080 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC27Amplatz - BMC,,
0:32
2561+7:330 JOSEPH ThomasMarlux - Napoleon Games19Marlux - Napoleon Games,,
0:32
2641+3:130 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team22Cycling Academy Team,,
0:32
2712+2:060 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife28WSA-Greenlife,,
0:32
2830+2:370 LUKŠEVICS ViestursAlpha Baltic - Maratoni.lv29Alpha Baltic - Maratoni.lv,,
0:32
2910+2:030 SCHULTING PeterParkhotel Valkenburg CT28Parkhotel Valkenburg CT,,
0:32
302+0:070 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team,,
0:32
3173+12:240 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project,,
0:32
3264+9:160 SCHLEMMER LukasWSA-Greenlife21WSA-Greenlife,,
0:32
335+0:190 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins ,,
0:32
3490+33:520 SAHBAOUI Soufiane20,,
0:32
354+0:130 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia,,
0:32
3617+2:090 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
0:32
3737+2:500 BUCHÁČEK TomášWhirlpool Author 38Whirlpool Author ,,
0:32
3825+2:160 KIŠERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team31Meridiana Kamen Team,,
0:32
3920+2:110 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team,,
0:32
4015+2:080 TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica28Dukla Banska Bystrica,,
0:32
413+0:090 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project,,
0:32
4235+2:490 DI SANTE AntonioGM Europa Ovini22GM Europa Ovini,,
0:32
438+1:590 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 31Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:32
4439+3:030 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica,,
0:32
4511+2:040 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia,,
0:32
4619+2:100 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins ,,
0:32
4731+2:420 PÖLL StefanWSA-Greenlife29WSA-Greenlife,,
0:32
4824+2:160 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins ,,
0:32
4926+2:180 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team,,
0:32
5048+4:330 LØVIK Asmund RomstadTeam FixIT.no27Team FixIT.no,,
0:32
5153+5:500 SCHINNAGEL JohannesTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:32
5222+2:140 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia,,
0:32
5344+3:300 HARING MartinDukla Banska Bystrica29Dukla Banska Bystrica,,
0:32
5416+2:090 TURRIN AlexUnieuro Wilier24Unieuro Wilier,,
0:32
5551+5:330 SALVADOR EnricoUnieuro Wilier21Unieuro Wilier,,
0:32
5623+2:140 LAGKUTI SergiyKolss BDC Team31Kolss BDC Team,,
0:32
5729+2:360 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC,,
0:32
5821+2:130 MCLAUGHLIN JamesTeam Felbermayr - Simplon Wels 25Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:32
5918+2:090 WARCHOŁ BartoszWhirlpool Author 24Whirlpool Author ,,
0:32
6063+8:160 BAJC AndiAmplatz - BMC27Amplatz - BMC,,
0:32
6138+3:010 KONONENKO MykhayloKolss BDC Team28Kolss BDC Team0:43
0:43
6250+5:330 PREVAR OleksandrKolss BDC Team25Kolss BDC Team0:49
0:49
6391+33:570 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project1:08
1:08
6457+6:080 KUSZTOR PéterAmplatz - BMC31Amplatz - BMC1:23
1:23
6555+6:020 BEUKEBOOM DionParkhotel Valkenburg CT27Parkhotel Valkenburg CT3:17
3:17
6654+6:010 LIEPIŅŠ EmīlsRietumu - Delfin23Rietumu - Delfin,,
3:17
6792+36:280 HAČECKÝ VojtěchWhirlpool Author 29Whirlpool Author 3:20
3:20
68111+45:440 ZIMANY KristianDukla Banska Bystrica18Dukla Banska Bystrica4:04
4:04
69105+39:080 KARAS Juraj30,,
4:04
7083+25:010 VANREYTEN JoachimLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U23,,
4:04
71114+48:450 KARALIOK Yauheni20,,
4:04
7281+20:090 RUBENIS Klavs19,,
4:04
7352+5:470 SPREAFICO MatteoKolss BDC Team23Kolss BDC Team,,
4:04
7477+17:540 REPŠE UrošMeridiana Kamen Team22Meridiana Kamen Team,,
4:04
7597+37:210 VISNOVSKY Tomas23,,
4:04
7699+37:230 RACIUNAS MykolasStaki - Baltik Vairas Cycling Team21Staki - Baltik Vairas Cycling Team,,
4:04
7779+18:570 DE CLERCQ AngeloMarlux - Napoleon Games24Marlux - Napoleon Games,,
4:04
78108+41:500 SURUTKOVYCH OleksandrSynergy Baku Cycling Project32Synergy Baku Cycling Project,,
4:04
7987+31:100 VASYLYUK AndriyKolss BDC Team28Kolss BDC Team,,
4:04
8086+31:070 UMHALLER AndreasAmplatz - BMC24Amplatz - BMC,,
4:04
8188+33:460 STEIMLE JannikTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
4:04
8276+17:520 STÖHR PavelCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro,,
4:04
83102+38:450 JACOBSEN Andreas SkæjloTeam FixIT.no19Team FixIT.no,,
4:04
8494+37:190 BOGDANOVICS MarisRietumu - Delfin24Rietumu - Delfin,,
4:04
85112+46:150 AKHRAMENKA Yauheni20,,
4:04
8695+37:190 KAŇKOVSKÝ AloisWhirlpool Author 32Whirlpool Author ,,
4:04
8784+26:380 TARAGEL Filip24,,
4:04
8859+6:480 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
4:04
8993+37:150 KOVÁČ MarošDukla Banska Bystrica39Dukla Banska Bystrica,,
4:04
9066+10:270 BAKKER DennisParkhotel Valkenburg CT22Parkhotel Valkenburg CT,,
4:04
91100+37:290 BERGER LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg,,
4:04
9298+37:220 HEBÍK MartinCK Pribram Fany Gastro33CK Pribram Fany Gastro,,
4:04
9375+17:520 BOUBAL MartinCK Pribram Fany Gastro32CK Pribram Fany Gastro,,
4:04
94110+45:110 TSISHCHANKA Hardzei20,,
4:04
9567+10:360 HERMANSEN Sindre EidTeam FixIT.no22Team FixIT.no,,
4:04
96103+38:460 SOKOL JanWSA-Greenlife25WSA-Greenlife,,
4:04
9760+6:560 HUNAL MartinWhirlpool Author 26Whirlpool Author ,,
4:04
9858+6:200 KASPERKIEWICZ PrzemysławKlein Constantia22Klein Constantia,,
4:04
9980+19:580 SMIRNOVS AndrisAlpha Baltic - Maratoni.lv26Alpha Baltic - Maratoni.lv,,
4:04
100106+41:460 MAHĎAR MartinDukla Banska Bystrica26Dukla Banska Bystrica,,
4:04
10165+9:290 RUSCETTA AndreaGM Europa Ovini26GM Europa Ovini,,
4:04
10274+17:490 GJOLBERG AdrianTeam FixIT.no27Team FixIT.no,,
4:04
10362+7:520 KUEN MaximilianAmplatz - BMC24Amplatz - BMC,,
4:04
10456+6:050 BECKERINGH Derk AbelParkhotel Valkenburg CT23Parkhotel Valkenburg CT,,
4:04
10578+18:320 VAN TICHELT YorbenMarlux - Napoleon Games21Marlux - Napoleon Games,,
4:04
10670+11:210 THOMPSON MichaelTeam Wiggins 21Team Wiggins ,,
4:04
10768+10:510 ŠIŠKEVIČIUS PauliusStaki - Baltik Vairas Cycling Team22Staki - Baltik Vairas Cycling Team,,
4:04
108107+41:490 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro20CK Pribram Fany Gastro,,
4:04
109109+41:550 WOTSCHKE SebastianLKT Team Brandenburg24LKT Team Brandenburg,,
4:04
11096+37:200 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife19WSA-Greenlife,,
4:04
11171+11:470 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife,,
4:04
11269+11:060 PACCHIARDO DavideGM Europa Ovini26GM Europa Ovini4:28
4:28
113117+1:08:320 GINTARAS SvetikasStaki - Baltik Vairas Cycling Team20Staki - Baltik Vairas Cycling Team7:50
7:50
114113+47:380 JENSEN Jan WilliamTeam FixIT.no22Team FixIT.no11:06
11:06
115115+53:530 MALUCELLI MatteoUnieuro Wilier22Unieuro Wilier16:27
16:27
116104+39:010 CACCIOTTI AndreaUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
16:27
117116+54:050 PLEBANI DavideUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
16:27
DNF0 MENTEN MilanLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23-
DNF0 LOWE SamTeam Wiggins 22Team Wiggins -
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11-0 FINETTO MauroUnieuro Wilier31Unieuro Wilier1 16:03:47..
22-0 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team0:07
0:07
..
33-0 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project0:09
0:09
..
44-0 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia0:13
0:13
..
55-0 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins 0:19
0:19
..
619▲130 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels 1:26
1:26
..
720▲130 HOLOHAN LiamTeam Wiggins 28Team Wiggins 1:30
1:30
..
86▼20 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 31Team Felbermayr - Simplon Wels 1:59
1:59
..
97▼20 PAUWELS KevinMarlux - Napoleon Games32Marlux - Napoleon Games2:03
2:03
..
108▼20 SCHULTING PeterParkhotel Valkenburg CT28Parkhotel Valkenburg CT,,
2:03
..
119▼20 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia2:04
2:04
..
1210▼20 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife28WSA-Greenlife2:06
2:06
..
1311▼20 HONORÉ Mikkel FrølichLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U232:08
2:08
..
1412▼20 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC27Amplatz - BMC,,
2:08
..
1513▼20 TYBOR PatrikDukla Banska Bystrica28Dukla Banska Bystrica,,
2:08
..
1614▼20 TURRIN AlexUnieuro Wilier24Unieuro Wilier2:09
2:09
..
1715▼20 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
2:09
..
1816▼20 WARCHOŁ BartoszWhirlpool Author 24Whirlpool Author ,,
2:09
..
1917▼20 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 2:10
2:10
..
2018▼20 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team2:11
2:11
..
2121-0 MCLAUGHLIN JamesTeam Felbermayr - Simplon Wels 25Team Felbermayr - Simplon Wels 2:13
2:13
..
2222-0 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia2:14
2:14
..
2323-0 LAGKUTI SergiyKolss BDC Team31Kolss BDC Team,,
2:14
..
2425▲10 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins 2:16
2:16
..
2526▲10 KIŠERLOVSKI EmanuelMeridiana Kamen Team31Meridiana Kamen Team,,
2:16
..
2627▲10 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team2:18
2:18
..
2728▲10 SISR FrantišekKlein Constantia23Klein Constantia2:22
2:22
..
2829▲10 MUCELLI DavideMeridiana Kamen Team29Meridiana Kamen Team2:29
2:29
..
2931▲20 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC2:36
2:36
..
3032▲20 LUKŠEVICS ViestursAlpha Baltic - Maratoni.lv29Alpha Baltic - Maratoni.lv2:37
2:37
..
3133▲20 PÖLL StefanWSA-Greenlife29WSA-Greenlife2:42
2:42
..
3234▲20 VAN LUIJK SvenParkhotel Valkenburg CT26Parkhotel Valkenburg CT2:43
2:43
..
3335▲20 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg2:46
2:46
..
3437▲30 VAN DEN BERG JimParkhotel Valkenburg CT30Parkhotel Valkenburg CT2:48
2:48
..
3538▲30 DI SANTE AntonioGM Europa Ovini22GM Europa Ovini2:49
2:49
..
3639▲30 GAVARS Eriks TomsRietumu - Delfin19Rietumu - Delfin2:50
2:50
..
3740▲30 BUCHÁČEK TomášWhirlpool Author 38Whirlpool Author ,,
2:50
..
3841▲30 KONONENKO MykhayloKolss BDC Team28Kolss BDC Team3:01
3:01
..
3942▲30 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica3:03
3:03
..
4043▲30 PLANCKAERT EdwardLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U233:07
3:07
..
4144▲30 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team22Cycling Academy Team3:13
3:13
..
4249▲70 VANTHOURENHOUT DieterMarlux - Napoleon Games30Marlux - Napoleon Games3:24
3:24
..
4350▲70 BRONIŠ RomanCK Pribram Fany Gastro39CK Pribram Fany Gastro3:29
3:29
..
4451▲70 HARING MartinDukla Banska Bystrica29Dukla Banska Bystrica3:30
3:30
..
4552▲70 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project30Synergy Baku Cycling Project3:38
3:38
..
4653▲70 FORTIN FilippoGM Europa Ovini27GM Europa Ovini4:00
4:00
..
4754▲70 STÖHR JánCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro4:15
4:15
..
4856▲80 LØVIK Asmund RomstadTeam FixIT.no27Team FixIT.no4:33
4:33
..
4957▲80 GLAJZA Ondrej214:44
4:44
..
5058▲80 PREVAR OleksandrKolss BDC Team25Kolss BDC Team5:33
5:33
..
5160▲90 SALVADOR EnricoUnieuro Wilier21Unieuro Wilier,,
5:33
..
5224▼280 SPREAFICO MatteoKolss BDC Team23Kolss BDC Team5:47
5:47
..
5361▲80 SCHINNAGEL JohannesTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 5:50
5:50
..
5445▼90 LIEPIŅŠ EmīlsRietumu - Delfin23Rietumu - Delfin6:01
6:01
..
5547▼80 BEUKEBOOM DionParkhotel Valkenburg CT27Parkhotel Valkenburg CT6:02
6:02
..
5630▼260 BECKERINGH Derk AbelParkhotel Valkenburg CT23Parkhotel Valkenburg CT6:05
6:05
..
5759▲20 KUSZTOR PéterAmplatz - BMC31Amplatz - BMC6:08
6:08
..
5836▼220 KASPERKIEWICZ PrzemysławKlein Constantia22Klein Constantia6:20
6:20
..
5946▼130 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U236:48
6:48
..
6048▼120 HUNAL MartinWhirlpool Author 26Whirlpool Author 6:56
6:56
..
6167▲60 JOSEPH ThomasMarlux - Napoleon Games19Marlux - Napoleon Games7:33
7:33
..
6255▼70 KUEN MaximilianAmplatz - BMC24Amplatz - BMC7:52
7:52
..
6370▲70 BAJC AndiAmplatz - BMC27Amplatz - BMC8:16
8:16
..
6471▲70 SCHLEMMER LukasWSA-Greenlife21WSA-Greenlife9:16
9:16
..
6562▼30 RUSCETTA AndreaGM Europa Ovini26GM Europa Ovini9:29
9:29
..
6663▼30 BAKKER DennisParkhotel Valkenburg CT22Parkhotel Valkenburg CT10:27
10:27
..
6764▼30 HERMANSEN Sindre EidTeam FixIT.no22Team FixIT.no10:36
10:36
..
6866▼20 ŠIŠKEVIČIUS PauliusStaki - Baltik Vairas Cycling Team22Staki - Baltik Vairas Cycling Team10:51
10:51
..
6965▼40 PACCHIARDO DavideGM Europa Ovini26GM Europa Ovini11:06
11:06
..
7068▼20 THOMPSON MichaelTeam Wiggins 21Team Wiggins 11:21
11:21
..
7169▼20 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife11:47
11:47
..
7272-0 EL KOURAJI Mohcine1812:17
12:17
..
7373-0 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project12:24
12:24
..
7474-0 GJOLBERG AdrianTeam FixIT.no27Team FixIT.no17:49
17:49
..
7575-0 BOUBAL MartinCK Pribram Fany Gastro32CK Pribram Fany Gastro17:52
17:52
..
7676-0 STÖHR PavelCK Pribram Fany Gastro25CK Pribram Fany Gastro,,
17:52
..
7777-0 REPŠE UrošMeridiana Kamen Team22Meridiana Kamen Team17:54
17:54
..
7878-0 VAN TICHELT YorbenMarlux - Napoleon Games21Marlux - Napoleon Games18:32
18:32
..
7979-0 DE CLERCQ AngeloMarlux - Napoleon Games24Marlux - Napoleon Games18:57
18:57
..
8080-0 SMIRNOVS AndrisAlpha Baltic - Maratoni.lv26Alpha Baltic - Maratoni.lv19:58
19:58
..
8181-0 RUBENIS Klavs1920:09
20:09
..
8283▲10 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg22:18
22:18
..
8382▼10 VANREYTEN JoachimLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U2325:01
25:01
..
8484-0 TARAGEL Filip2426:38
26:38
..
8589▲40 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg28:50
28:50
..
8687▲10 UMHALLER AndreasAmplatz - BMC24Amplatz - BMC31:07
31:07
..
8788▲10 VASYLYUK AndriyKolss BDC Team28Kolss BDC Team31:10
31:10
..
8890▲20 STEIMLE JannikTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 33:46
33:46
..
89100▲110 SORM JiriWhirlpool Author 19Whirlpool Author 33:51
33:51
..
90102▲120 SAHBAOUI Soufiane2033:52
33:52
..
9191-0 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project33:57
33:57
..
9292-0 HAČECKÝ VojtěchWhirlpool Author 29Whirlpool Author 36:28
36:28
..
9393-0 KOVÁČ MarošDukla Banska Bystrica39Dukla Banska Bystrica37:15
37:15
..
9494-0 BOGDANOVICS MarisRietumu - Delfin24Rietumu - Delfin37:19
37:19
..
9595-0 KAŇKOVSKÝ AloisWhirlpool Author 32Whirlpool Author ,,
37:19
..
9696-0 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife19WSA-Greenlife37:20
37:20
..
9797-0 VISNOVSKY Tomas2337:21
37:21
..
9898-0 HEBÍK MartinCK Pribram Fany Gastro33CK Pribram Fany Gastro37:22
37:22
..
99101▲20 RACIUNAS MykolasStaki - Baltik Vairas Cycling Team21Staki - Baltik Vairas Cycling Team37:23
37:23
..
100103▲30 BERGER LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg37:29
37:29
..
101110▲90 VIOLA MicheleMeridiana Kamen Team24Meridiana Kamen Team38:13
38:13
..
102104▲20 JACOBSEN Andreas SkæjloTeam FixIT.no19Team FixIT.no38:45
38:45
..
103105▲20 SOKOL JanWSA-Greenlife25WSA-Greenlife38:46
38:46
..
10485▼190 CACCIOTTI AndreaUnieuro Wilier19Unieuro Wilier39:01
39:01
..
105106▲10 KARAS Juraj3039:08
39:08
..
106111▲50 MAHĎAR MartinDukla Banska Bystrica26Dukla Banska Bystrica41:46
41:46
..
107112▲50 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro20CK Pribram Fany Gastro41:49
41:49
..
108113▲50 SURUTKOVYCH OleksandrSynergy Baku Cycling Project32Synergy Baku Cycling Project41:50
41:50
..
109114▲50 WOTSCHKE SebastianLKT Team Brandenburg24LKT Team Brandenburg41:55
41:55
..
110115▲50 TSISHCHANKA Hardzei2045:11
45:11
..
111116▲50 ZIMANY KristianDukla Banska Bystrica18Dukla Banska Bystrica45:44
45:44
..
112117▲50 AKHRAMENKA Yauheni2046:15
46:15
..
113107▼60 JENSEN Jan WilliamTeam FixIT.no22Team FixIT.no47:38
47:38
..
114118▲40 KARALIOK Yauheni2048:45
48:45
..
115108▼70 MALUCELLI MatteoUnieuro Wilier22Unieuro Wilier53:53
53:53
..
116109▼70 PLEBANI DavideUnieuro Wilier19Unieuro Wilier54:05
54:05
..
117119▲20 GINTARAS SvetikasStaki - Baltik Vairas Cycling Team20Staki - Baltik Vairas Cycling Team1:08:32
1:08:32
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
12▲10 FORTIN FilippoGM Europa Ovini27GM Europa Ovini24+8
21▼10 SISR FrantišekKlein Constantia23Klein Constantia23+7
3-0 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels 14+14
43▼10 FINETTO MauroUnieuro Wilier31Unieuro Wilier13-
5-0 HOLOHAN LiamTeam Wiggins 28Team Wiggins 13+13
64▼20 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 31Team Felbermayr - Simplon Wels 12-
75▼20 MALUCELLI MatteoUnieuro Wilier22Unieuro Wilier11-
86▼20 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia11-
916▲70 VIOLA MicheleMeridiana Kamen Team24Meridiana Kamen Team11+6
107▼30 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team10-
118▼30 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project10-
129▼30 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC9-
1310▼30 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins 8-
1425▲110 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg8+4
1518▲30 HAČECKÝ VojtěchWhirlpool Author 29Whirlpool Author 7+3
1611▼50 KAŇKOVSKÝ AloisWhirlpool Author 32Whirlpool Author 7-
1712▼50 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC27Amplatz - BMC7+1
1829▲110 MUCELLI DavideMeridiana Kamen Team29Meridiana Kamen Team6+3
1913▼60 PREVAR OleksandrKolss BDC Team25Kolss BDC Team5-
2014▼60 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team5-
21-0 PLANCKAERT EdwardLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U235+5
2215▼70 BEUKEBOOM DionParkhotel Valkenburg CT27Parkhotel Valkenburg CT5-
2324▲10 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife5+1
2417▼70 SCHULTING PeterParkhotel Valkenburg CT28Parkhotel Valkenburg CT4-
2519▼60 PAUWELS KevinMarlux - Napoleon Games32Marlux - Napoleon Games4-
2620▼60 BISSINGER FlorianWSA-Greenlife28WSA-Greenlife4-
2721▼60 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team4-
2822▼60 LUKŠEVICS ViestursAlpha Baltic - Maratoni.lv29Alpha Baltic - Maratoni.lv4-
2923▼60 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg4-
3026▼40 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia3-
3127▼40 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica3-
32-0 BAJC AndiAmplatz - BMC27Amplatz - BMC3+3
3330▼30 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 2-
34-0 KUSZTOR PéterAmplatz - BMC31Amplatz - BMC2+2
3531▼40 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U232-
3632▼40 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project2-
37-0 SORM JiriWhirlpool Author 19Whirlpool Author 2+2
3836▼20 KOVÁČ MarošDukla Banska Bystrica39Dukla Banska Bystrica2+1
3933▼60 TURRIN AlexUnieuro Wilier24Unieuro Wilier1-
4034▼60 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U231-
4135▼60 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins 1-
42-0 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project30Synergy Baku Cycling Project1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamTime
11-0 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia 16:04:00
22-0 SCHACHMANN MaximilianKlein Constantia22Klein Constantia1:51
1:51
33-0 HONORÉ Mikkel FrølichLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U231:55
1:55
44-0 SHAW JamesLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U231:56
1:56
55-0 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 1:57
1:57
66-0 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia2:01
2:01
77-0 PEARSON DanielTeam Wiggins 22Team Wiggins 2:03
2:03
88-0 SCHORMAIR FabianLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg2:33
2:33
910▲10 GAVARS Eriks TomsRietumu - Delfin19Rietumu - Delfin2:37
2:37
1011▲10 BELLAN JurajDukla Banska Bystrica20Dukla Banska Bystrica2:50
2:50
1112▲10 PLANCKAERT EdwardLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U232:54
2:54
1213▲10 MALOVEC ĽubošCycling Academy Team22Cycling Academy Team3:00
3:00
1315▲20 GLAJZA Ondrej214:31
4:31
1416▲20 SALVADOR EnricoUnieuro Wilier21Unieuro Wilier,,
4:31
1517▲20 SCHINNAGEL JohannesTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 5:37
5:37
169▼70 KASPERKIEWICZ PrzemysławKlein Constantia22Klein Constantia6:07
6:07
1714▼30 PLANCKAERT EmielLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U236:35
6:35
1818-0 JOSEPH ThomasMarlux - Napoleon Games19Marlux - Napoleon Games7:20
7:20
1920▲10 SCHLEMMER LukasWSA-Greenlife21WSA-Greenlife9:03
9:03
2019▼10 THOMPSON MichaelTeam Wiggins 21Team Wiggins 11:08
11:08
2121-0 EL KOURAJI Mohcine1812:04
12:04
2222-0 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project21Synergy Baku Cycling Project12:11
12:11
2323-0 VAN TICHELT YorbenMarlux - Napoleon Games21Marlux - Napoleon Games18:19
18:19
2424-0 RUBENIS Klavs1919:56
19:56
2526▲10 ROHDE LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg22:05
22:05
2625▼10 VANREYTEN JoachimLotto - Soudal U2321Lotto - Soudal U2324:48
24:48
2729▲20 KOCH ChristianLKT Team Brandenburg19LKT Team Brandenburg28:37
28:37
2830▲20 STEIMLE JannikTeam Felbermayr - Simplon Wels 20Team Felbermayr - Simplon Wels 33:33
33:33
2933▲40 SORM JiriWhirlpool Author 19Whirlpool Author 33:38
33:38
3035▲50 SAHBAOUI Soufiane2033:39
33:39
3131-0 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife19WSA-Greenlife37:07
37:07
3234▲20 RACIUNAS MykolasStaki - Baltik Vairas Cycling Team21Staki - Baltik Vairas Cycling Team37:10
37:10
3336▲30 BERGER LeonLKT Team Brandenburg21LKT Team Brandenburg37:16
37:16
3437▲30 JACOBSEN Andreas SkæjloTeam FixIT.no19Team FixIT.no38:32
38:32
3527▼80 CACCIOTTI AndreaUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
38:32
3640▲40 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro20CK Pribram Fany Gastro41:36
41:36
3741▲40 TSISHCHANKA Hardzei2044:58
44:58
3842▲40 ZIMANY KristianDukla Banska Bystrica18Dukla Banska Bystrica45:31
45:31
3943▲40 AKHRAMENKA Yauheni2046:02
46:02
4038▼20 JENSEN Jan WilliamTeam FixIT.no22Team FixIT.no47:25
47:25
4144▲30 KARALIOK Yauheni2048:32
48:32
4239▼30 PLEBANI DavideUnieuro Wilier19Unieuro Wilier,,
48:32
4345▲20 GINTARAS SvetikasStaki - Baltik Vairas Cycling Team20Staki - Baltik Vairas Cycling Team1:08:19
1:08:19
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
11-0 TRETTWER HelmutWSA-Greenlife32WSA-Greenlife28+9
22-0 NARVÁEZ JhonatanKlein Constantia19Klein Constantia15-
35▲20 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 24Team Felbermayr - Simplon Wels 13+7
43▼10 SANTORO AntonioMeridiana Kamen Team26Meridiana Kamen Team11-
54▼10 SCHREURS HamishKlein Constantia22Klein Constantia8-
66-0 RABOTTINI MatteoMeridiana Kamen Team28Meridiana Kamen Team6-
710▲30 HOLOHAN LiamTeam Wiggins 28Team Wiggins 5+2
87▼10 CHRISTIAN MarkTeam Wiggins 25Team Wiggins 4-
98▼10 KNOX JamesTeam Wiggins 20Team Wiggins 4-
109▼10 BUTS VitaliyKolss BDC Team29Kolss BDC Team3-
11-0 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project29Synergy Baku Cycling Project3+3
1211▼10 POZDNYAKOV KirillSynergy Baku Cycling Project27Synergy Baku Cycling Project1-
1312▼10 TRATNIK JanAmplatz - BMC26Amplatz - BMC1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTime
13▲2 Team Wiggins CT 48:15:30
21▼1 Klein ConstantiaCT0:19
0:19
32▼1 Kolss BDC TeamCT0:43
0:43
44- Unieuro WilierCT1:38
1:38
55- Team Felbermayr - Simplon Wels CT1:44
1:44
66- Meridiana Kamen TeamCT2:25
2:25
77- Parkhotel Valkenburg CTCT3:04
3:04
88- Lotto - Soudal U23CLUB3:12
3:12
99- Amplatz - BMCCT4:07
4:07
1010- Whirlpool Author CT,,
4:07
1112▲1 Dukla Banska BystricaCT4:31
4:31
1211▼1 LatviaNAT7:15
7:15
1313- Marlux - Napoleon GamesCT7:25
7:25
1415▲1 WSA-GreenlifeCT8:50
8:50
1516▲1 Synergy Baku Cycling ProjectCT9:52
9:52
1614▼2 GM Europa OviniCT12:14
12:14
1717- CK Pribram Fany GastroCT21:21
21:21
1818- Team FixIT.noCT28:43
28:43
1919- LKT Team BrandenburgCT49:43
49:43
2020- Staki - Baltik Vairas Cycling TeamCT1:18:47
1:18:47
2121- Region West Slovakia1:38:58
1:38:58
2222- Belarus2:09:47
2:09:47
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    11 June 2016, 13:30
  • Avg. speed winner:
    44.58 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    183.7 km
  • Race ranking:
    249
  • Points scale:
  • Won how:

Race profile