2014
2018
«
»
2017»

Okolo Jižních Čech / Tour of South Bohemia

(2.2)
2017»Stage 2»Ceske BudejoviceTabor(135k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
139+0:1445 VAN DALEN JasonDelta Cycling Rotterdam23Delta Cycling Rotterdam753:22:24
25+0:03232 BRØCHNER NicolaiRiwal Platform Cycling Team24Riwal Platform Cycling Team32,,
0:00
32+0:0253 FOLSACH CasperTeam Giant - Castelli24Team Giant - Castelli11,,
0:00
43+0:0371 KOROŠEC RokAmplatz - BMC23Amplatz - BMC,,
0:00
510+0:04104 POLNICKÝ JiříElkov - Author Cycling Team27Elkov - Author Cycling Team,,
0:00
64+0:034 MENTEN MilanLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
0:00
711+0:04103 KAŇKOVSKÝ AloisElkov - Author Cycling Team34Elkov - Author Cycling Team,,
0:00
813+0:0654 PEDERSEN Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli24Team Giant - Castelli,,
0:00
940+0:14111 BOUBAL MartinCK Pribram Fany Gastro33CK Pribram Fany Gastro,,
0:00
1047+0:16195 NEUMAN DominikTopforex La Pierre21Topforex La Pierre,,
0:00
1165+0:2484 SELENATI NicoSwitzerland21Switzerland,,
0:00
1231+0:13215 AUER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 22Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
1366+0:2495 SHTEIN GrigoriyAstana City21Astana City,,
0:00
1441+0:1422 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife21WSA-Greenlife,,
0:00
1572+0:27114 STÖHR JánCK Pribram Fany Gastro26CK Pribram Fany Gastro,,
0:00
1614+0:0651 QUAADE RasmusTeam Giant - Castelli27Team Giant - Castelli,,
0:00
1758+0:2011 BAIS MattiaCycling Team Friuli20Cycling Team Friuli,,
0:00
1821+0:09226 ANIOŁKOWSKI StanisławTeam Hurom20Team Hurom,,
0:00
1980+0:49181 ÖRKEN AhmetTurkey24Turkey,,
0:00
2055+0:19252 HOFER AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
2149+0:1742 MULHERN MitchellDelta Cycling Rotterdam26Delta Cycling Rotterdam,,
0:00
2248+0:16171 TYBOR PatrikSlovakia29Slovakia,,
0:00
2315+0:0656 IVERSEN RasmusTeam Giant - Castelli19Team Giant - Castelli,,
0:00
246+0:036 VEREECKEN ThomasLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
0:00
2559+0:2014 DONEGÀ MatteoCycling Team Friuli19Cycling Team Friuli,,
0:00
267+0:0376 BAJC AndiAmplatz - BMC28Amplatz - BMC,,
0:00
2750+0:1741 VAN SCHIP Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam23Delta Cycling Rotterdam,,
0:00
2867+0:2491 AKHMETOV GalymAstana City22Astana City,,
0:00
291+0:0062 FRIESECKE GianTeam Vorarlberg22Team Vorarlberg,,
0:00
3076+0:36141 PODLASKI MichałVoster Uniwheels Team29Voster Uniwheels Team,,
0:00
3122+0:09231 AAEN JØRGENSEN JonasRiwal Platform Cycling Team31Riwal Platform Cycling Team,,
0:00
3232+0:13122 ROGINA RadoslavAdria Mobil38Adria Mobil,,
0:00
3333+0:13212 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 26Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
3434+0:13125 GROŠELJ ŽigaAdria Mobil24Adria Mobil,,
0:00
3535+0:13123 RAJOVIĆ DušanAdria Mobil19Adria Mobil,,
0:00
3623+0:09233 VINTHER Troels RønningRiwal Platform Cycling Team30Riwal Platform Cycling Team,,
0:00
3774+0:3193 PRONSKIY VadimAstana City19Astana City,,
0:00
3812+0:04102 ČERNÝ JosefElkov - Author Cycling Team24Elkov - Author Cycling Team,,
0:00
3951+0:17203 SEKANINA AdamTJ Favorit Brno22TJ Favorit Brno,,
0:00
4061+0:2015 PESSOT AlessandroCycling Team Friuli22Cycling Team Friuli,,
0:00
4126+0:12261 BROCKHOFF JanLeopard Pro Cycling 22Leopard Pro Cycling ,,
0:00
4216+0:0665 SCHELLING PatrickTeam Vorarlberg27Team Vorarlberg,,
0:00
4327+0:12263 MANDRYSCH JohnLeopard Pro Cycling 20Leopard Pro Cycling ,,
0:00
4471+0:25196 KALOJÍROS TomášTopforex La Pierre23Topforex La Pierre,,
0:00
458+0:031 DE PESTEL SanderLotto - Soudal U2318Lotto - Soudal U23,,
0:00
4617+0:0663 LIENHARD FabianTeam Vorarlberg23Team Vorarlberg,,
0:00
4762+0:2012 DE MARCHI MattiaCycling Team Friuli26Cycling Team Friuli,,
0:00
4828+0:12241 JENKO RobertMeblojogi Kult Solkan27Meblojogi Kult Solkan,,
0:00
4953+0:1872 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC29Amplatz - BMC,,
0:00
5068+0:2481 FROIDEVAUX RobinSwitzerland18Switzerland,,
0:00
5177+0:36144 KOMAR MateuszVoster Uniwheels Team32Voster Uniwheels Team,,
0:00
5286+1:1446 BAKKER DennisDelta Cycling Rotterdam23Delta Cycling Rotterdam,,
0:00
5378+0:36145 STACHOWIAK AdamVoster Uniwheels Team28Voster Uniwheels Team,,
0:00
5418+0:0652 VINJEBO EmilTeam Giant - Castelli23Team Giant - Castelli,,
0:00
5536+0:13211 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 32Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
5673+0:3013 ORLANDI MassimoCycling Team Friuli18Cycling Team Friuli,,
0:00
5760+0:205 INKELAAR KevinLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
0:00
5864+0:22192 OKROUHLICKY TomasTopforex La Pierre31Topforex La Pierre,,
0:00
5924+0:09221 PIASKOWY EmanuelTeam Hurom26Team Hurom,,
0:00
6052+0:17265 REKITA SzymonLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling ,,
0:00
6143+0:1424 LODERER TimonWSA-Greenlife26WSA-Greenlife,,
0:00
6256+0:19256 MAGER ChristianTeam Hrinkow Advarics Cycleang25Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
6329+0:12243 OBAL PrimožMeblojogi Kult Solkan26Meblojogi Kult Solkan,,
0:00
6475+0:3196 ULYSBAYEV DinmukhammedAstana City19Astana City,,
0:00
6557+0:19253 HRINKOW DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:00
6642+0:14106 CIEŚLIK PawełElkov - Author Cycling Team31Elkov - Author Cycling Team,,
0:00
6738+0:1344 BUGTER LuucDelta Cycling Rotterdam24Delta Cycling Rotterdam,,
0:00
6819+0:0655 BØJE NicklasTeam Giant - Castelli22Team Giant - Castelli,,
0:00
6937+0:13213 LEHNER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 23Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
709+0:032 GROOT MitchLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
0:00
7144+0:14101 BUCHÁČEK TomášElkov - Author Cycling Team39Elkov - Author Cycling Team,,
0:00
7254+0:183 HUYS LaurensLotto - Soudal U2318Lotto - Soudal U23,,
0:00
7346+0:14116 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro21CK Pribram Fany Gastro,,
0:00
7445+0:1423 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife34WSA-Greenlife,,
0:00
7569+0:2486 THIÈRY CyrilleSwitzerland26Switzerland,,
0:00
7625+0:09223 MATYSIAK BartłomiejTeam Hurom32Team Hurom,,
0:00
7791+1:56142 GRABIS MateuszVoster Uniwheels Team23Voster Uniwheels Team,,
0:00
7820+0:0666 ZURITA FrancescTeam Vorarlberg25Team Vorarlberg,,
0:00
7970+0:2482 PAROZ JustinSwitzerland21Switzerland,,
0:00
8063+0:21124 HORVAT ŽigaAdria Mobil18Adria Mobil,,
0:00
8179+0:4461 BOSCH ManuelTeam Vorarlberg28Team Vorarlberg0:18
0:18
8290+1:2743 GROEN IkeDelta Cycling Rotterdam25Delta Cycling Rotterdam0:36
0:36
8387+1:1574 UMHALLER ThomasAmplatz - BMC22Amplatz - BMC0:50
0:50
8482+1:0873 FIDLER GerdAmplatz - BMC20Amplatz - BMC,,
0:50
8589+1:2192 NATAROV YuriyAstana City20Astana City,,
0:50
8684+1:1031 HAMETNER PatrickTeam Feldbinder Owayo Ktm19Team Feldbinder Owayo Ktm,,
0:50
8783+1:09234 SØRENSEN Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team32Riwal Platform Cycling Team,,
0:50
8885+1:13182 BAKIRCI NazimTurkey31Turkey,,
0:50
8988+1:18214 MANGERTSEDER MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels 18Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:50
9081+1:02242 PAVLIČ MarkoMeblojogi Kult Solkan24Meblojogi Kult Solkan,,
0:50
9193+3:00255 GRAF AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang32Team Hrinkow Advarics Cycleang1:45
1:45
9292+2:56183 ATALAY MuhammedTurkey28Turkey2:24
2:24
9394+3:05126 BOŽIČ JonAdria Mobil20Adria Mobil2:36
2:36
9430+0:12264 NÕMMELA AkselLeopard Pro Cycling 22Leopard Pro Cycling 0:00
0:00
9595+4:0026 SALZMANN JodokWSA-Greenlife22WSA-Greenlife3:46
3:46
9697+5:23185 AKDILEK AhmetTurkey29Turkey5:00
5:00
9796+5:1421 FRIEDRICH MarcoWSA-Greenlife19WSA-Greenlife,,
5:00
98103+8:37194 MALÍK MichalTopforex La Pierre28Topforex La Pierre8:21
8:21
99124+8:57163 PIETRULA NicolasDukla Praha22Dukla Praha8:24
8:24
100108+8:41201 KUNT LukasTJ Favorit Brno19TJ Favorit Brno,,
8:24
101114+8:46193 CAPEK TomasTopforex La Pierre18Topforex La Pierre,,
8:24
102122+8:53176 VLČÁK MartinSlovakia19Slovakia,,
8:24
103125+8:57166 STRUPEK MatyasDukla Praha19Dukla Praha,,
8:24
104128+9:02205 CIHLAR AdamTJ Favorit Brno19TJ Favorit Brno,,
8:24
105117+8:4734 RECKENDORFER LukasTeam Feldbinder Owayo Ktm20Team Feldbinder Owayo Ktm,,
8:24
106127+9:00143 NOWACZEK MateuszVoster Uniwheels Team26Voster Uniwheels Team,,
8:24
107112+8:4416 VENCHIARUTTI NicolaCycling Team Friuli18Cycling Team Friuli,,
8:24
108120+8:49173 CULLY Ján AndrejSlovakia21Slovakia,,
8:24
10998+8:2775 PELIKÁN JánosAmplatz - BMC22Amplatz - BMC,,
8:24
110109+8:41266 WIRTGEN LucLeopard Pro Cycling 19Leopard Pro Cycling ,,
8:24
111106+8:40174 BELLAN JurajSlovakia21Slovakia,,
8:24
112126+8:59113 MALIK RobertCK Pribram Fany Gastro23CK Pribram Fany Gastro,,
8:24
113115+8:47224 MIGDAł WojciechTeam Hurom26Team Hurom,,
8:24
114107+8:40172 MALOVEC ĽubošSlovakia23Slovakia,,
8:24
115136+10:20165 KRAUS JanDukla Praha24Dukla Praha,,
8:24
116116+8:47225 FRANCZAK WojciechTeam Hurom24Team Hurom,,
8:24
117131+9:04146 PARMA KrzysztofVoster Uniwheels Team30Voster Uniwheels Team,,
8:24
118101+8:36244 ROŠKAR TimMeblojogi Kult Solkan19Meblojogi Kult Solkan,,
8:24
119129+9:0385 SUTER GaëlSwitzerland25Switzerland,,
8:24
120135+9:25115 STÖHR PavelCK Pribram Fany Gastro26CK Pribram Fany Gastro,,
8:24
121102+8:37121 PER GorazdAdria Mobil20Adria Mobil,,
8:24
122105+8:38112 HEBÍK MartinCK Pribram Fany Gastro34CK Pribram Fany Gastro,,
8:24
123100+8:3064 MEILER MartinTeam Vorarlberg19Team Vorarlberg,,
8:24
124104+8:38236 KONGSTAD TobiasRiwal Platform Cycling Team20Riwal Platform Cycling Team,,
8:24
125130+9:04235 STOKBRO AndreasRiwal Platform Cycling Team20Riwal Platform Cycling Team,,
8:24
126110+8:43254 FRIEDL NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang20Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
8:24
127111+8:43251 BOSMAN PatrickTeam Hrinkow Advarics Cycleang23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
8:24
128118+8:47184 ÖZGÜR BatuhanTurkey19Turkey,,
8:24
129119+8:47186 BALKAN OnurTurkey21Turkey,,
8:24
130113+8:4433 HAMMERSCHMID RaphaelTeam Feldbinder Owayo Ktm21Team Feldbinder Owayo Ktm,,
8:24
131121+8:5136 WOLFMAYR AndreasTeam Feldbinder Owayo Ktm19Team Feldbinder Owayo Ktm,,
8:24
132123+8:55206 DRDEK DominikTJ Favorit Brno19TJ Favorit Brno,,
8:24
133133+9:07164 KOHOUT MichalDukla Praha21Dukla Praha,,
8:24
13499+8:28105 KUKRLE MichaelElkov - Author Cycling Team22Elkov - Author Cycling Team,,
8:24
135134+9:16202 URBAŠEK JanTJ Favorit Brno23TJ Favorit Brno8:45
8:45
136132+9:0532 HAMMERSCHMID MarvinTeam Feldbinder Owayo Ktm21Team Feldbinder Owayo Ktm,,
8:45
137137+19:1083 PASCHE FrankSwitzerland24Switzerland17:49
17:49
138140+21:50162 HOCHMANN JiříDukla Praha30Dukla Praha20:49
20:49
139141+21:53131 LAJCHA JurajSpartak Tlmace Regional Team23Spartak Tlmace Regional Team,,
20:49
140139+21:1625 KOLB StefanWSA-Greenlife20WSA-Greenlife,,
20:49
141138+21:06204 ZECHMEISTER TomasTJ Favorit Brno24TJ Favorit Brno,,
20:49
DNF161 SMIDA MartinDukla Praha19Dukla Praha-
DNF133 HLOZA MichalSpartak Tlmace Regional Team19Spartak Tlmace Regional Team-
DNF154 KOVACIK VladimirProefekt Team19Proefekt Team-
DNF136 PERSON TomášSpartak Tlmace Regional Team18Spartak Tlmace Regional Team-
DNF153 VALA DusanProefekt Team18Proefekt Team-
DNF222 FRANCZAK PawełTeam Hurom25Team Hurom-
DNF151 KARAS JurajProefekt Team32Proefekt Team-
DNF152 SZASZ AdamProefekt Team19Proefekt Team-
DNF191 HNÍK KarelTopforex La Pierre26Topforex La Pierre-
DNF94 SATLIKOV MaximAstana City20Astana City-
DNF175 SZABO MiklosSlovakia18Slovakia-
DNF132 KRAJICEK MatejSpartak Tlmace Regional Team22Spartak Tlmace Regional Team-
DNS35 WIENEROITHER MatthiasTeam Feldbinder Owayo Ktm26Team Feldbinder Owayo Ktm-
DNS262 KRIEGER AlexanderLeopard Pro Cycling 25Leopard Pro Cycling -
OTL134 VOJTEK MilošSpartak Tlmace Regional Team18Spartak Tlmace Regional Team,,
-4:0-23:0-24
OTL135 VANCO FilipSpartak Tlmace Regional Team21Spartak Tlmace Regional Team,,
-4:0-23:0-24
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
119▲1862 FRIESECKE GianTeam Vorarlberg22Team Vorarlberg13:25:59..
213▲1153 FOLSACH CasperTeam Giant - Castelli24Team Giant - Castelli0:02
0:02
..
36▲371 KOROŠEC RokAmplatz - BMC23Amplatz - BMC0:03
0:03
..
42▼24 MENTEN MilanLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
0:03
..
527▲22232 BRØCHNER NicolaiRiwal Platform Cycling Team24Riwal Platform Cycling Team,,
0:03
..
63▼36 VEREECKEN ThomasLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
0:03
..
75▼276 BAJC AndiAmplatz - BMC28Amplatz - BMC,,
0:03
..
84▼41 DE PESTEL SanderLotto - Soudal U2318Lotto - Soudal U23,,
0:03
..
91▼82 GROOT MitchLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U23,,
0:03
..
109▼1104 POLNICKÝ JiříElkov - Author Cycling Team27Elkov - Author Cycling Team0:04
0:04
..
118▼3103 KAŇKOVSKÝ AloisElkov - Author Cycling Team34Elkov - Author Cycling Team,,
0:04
..
1211▼1102 ČERNÝ JosefElkov - Author Cycling Team24Elkov - Author Cycling Team,,
0:04
..
1312▼154 PEDERSEN Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli24Team Giant - Castelli0:06
0:06
..
1414-51 QUAADE RasmusTeam Giant - Castelli27Team Giant - Castelli,,
0:06
..
1517▲256 IVERSEN RasmusTeam Giant - Castelli19Team Giant - Castelli,,
0:06
..
1621▲565 SCHELLING PatrickTeam Vorarlberg27Team Vorarlberg,,
0:06
..
1718▲163 LIENHARD FabianTeam Vorarlberg23Team Vorarlberg,,
0:06
..
1815▼352 VINJEBO EmilTeam Giant - Castelli23Team Giant - Castelli,,
0:06
..
1916▼355 BØJE NicklasTeam Giant - Castelli22Team Giant - Castelli,,
0:06
..
2020-66 ZURITA FrancescTeam Vorarlberg25Team Vorarlberg,,
0:06
..
2126▲5226 ANIOŁKOWSKI StanisławTeam Hurom20Team Hurom0:09
0:09
..
2228▲6231 AAEN JØRGENSEN JonasRiwal Platform Cycling Team31Riwal Platform Cycling Team,,
0:09
..
2329▲6233 VINTHER Troels RønningRiwal Platform Cycling Team30Riwal Platform Cycling Team,,
0:09
..
2425▲1221 PIASKOWY EmanuelTeam Hurom26Team Hurom,,
0:09
..
2524▼1223 MATYSIAK BartłomiejTeam Hurom32Team Hurom,,
0:09
..
2636▲10261 BROCKHOFF JanLeopard Pro Cycling 22Leopard Pro Cycling 0:12
0:12
..
2737▲10263 MANDRYSCH JohnLeopard Pro Cycling 20Leopard Pro Cycling ,,
0:12
..
2831▲3241 JENKO RobertMeblojogi Kult Solkan27Meblojogi Kult Solkan,,
0:12
..
2930▲1243 OBAL PrimožMeblojogi Kult Solkan26Meblojogi Kult Solkan,,
0:12
..
3034▲4264 NÕMMELA AkselLeopard Pro Cycling 22Leopard Pro Cycling ,,
0:12
..
3138▲7215 AUER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 22Team Felbermayr - Simplon Wels 0:13
0:13
..
3243▲11122 ROGINA RadoslavAdria Mobil38Adria Mobil,,
0:13
..
3339▲6212 RABITSCH StephanTeam Felbermayr - Simplon Wels 26Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:13
..
3444▲10125 GROŠELJ ŽigaAdria Mobil24Adria Mobil,,
0:13
..
3542▲7123 RAJOVIĆ DušanAdria Mobil19Adria Mobil,,
0:13
..
3641▲5211 EIBEGGER MarkusTeam Felbermayr - Simplon Wels 32Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:13
..
3740▲3213 LEHNER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 23Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:13
..
3868▲3044 BUGTER LuucDelta Cycling Rotterdam24Delta Cycling Rotterdam,,
0:13
..
39100▲6145 VAN DALEN JasonDelta Cycling Rotterdam23Delta Cycling Rotterdam0:14
0:14
..
4055▲15111 BOUBAL MartinCK Pribram Fany Gastro33CK Pribram Fany Gastro,,
0:14
..
4150▲922 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife21WSA-Greenlife,,
0:14
..
4246▲4106 CIEŚLIK PawełElkov - Author Cycling Team31Elkov - Author Cycling Team,,
0:14
..
4352▲924 LODERER TimonWSA-Greenlife26WSA-Greenlife,,
0:14
..
4447▲3101 BUCHÁČEK TomášElkov - Author Cycling Team39Elkov - Author Cycling Team,,
0:14
..
4551▲623 LEOPOLD Hans-JörgWSA-Greenlife34WSA-Greenlife,,
0:14
..
4656▲10116 GRUBER PavelCK Pribram Fany Gastro21CK Pribram Fany Gastro,,
0:14
..
4762▲15195 NEUMAN DominikTopforex La Pierre21Topforex La Pierre0:16
0:16
..
4857▲9171 TYBOR PatrikSlovakia29Slovakia,,
0:16
..
4969▲2042 MULHERN MitchellDelta Cycling Rotterdam26Delta Cycling Rotterdam0:17
0:17
..
5070▲2041 VAN SCHIP Jan-WillemDelta Cycling Rotterdam23Delta Cycling Rotterdam,,
0:17
..
5166▲15203 SEKANINA AdamTJ Favorit Brno22TJ Favorit Brno,,
0:17
..
5263▲11265 REKITA SzymonLeopard Pro Cycling 23Leopard Pro Cycling ,,
0:17
..
5372▲1972 ČANECKÝ MarekAmplatz - BMC29Amplatz - BMC0:18
0:18
..
5471▲173 HUYS LaurensLotto - Soudal U2318Lotto - Soudal U23,,
0:18
..
5578▲23252 HOFER AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang26Team Hrinkow Advarics Cycleang0:19
0:19
..
5675▲19256 MAGER ChristianTeam Hrinkow Advarics Cycleang25Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:19
..
5777▲20253 HRINKOW DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
0:19
..
5883▲2511 BAIS MattiaCycling Team Friuli20Cycling Team Friuli0:20
0:20
..
5985▲2614 DONEGÀ MatteoCycling Team Friuli19Cycling Team Friuli,,
0:20
..
6080▲205 INKELAAR KevinLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U23,,
0:20
..
6182▲2115 PESSOT AlessandroCycling Team Friuli22Cycling Team Friuli,,
0:20
..
6284▲2212 DE MARCHI MattiaCycling Team Friuli26Cycling Team Friuli,,
0:20
..
6390▲27124 HORVAT ŽigaAdria Mobil18Adria Mobil0:21
0:21
..
6492▲28192 OKROUHLICKY TomasTopforex La Pierre31Topforex La Pierre0:22
0:22
..
65101▲3684 SELENATI NicoSwitzerland21Switzerland0:24
0:24
..
66106▲4095 SHTEIN GrigoriyAstana City21Astana City,,
0:24
..
67107▲4091 AKHMETOV GalymAstana City22Astana City,,
0:24
..
68102▲3481 FROIDEVAUX RobinSwitzerland18Switzerland,,
0:24
..
69104▲3586 THIÈRY CyrilleSwitzerland26Switzerland,,
0:24
..
70103▲3382 PAROZ JustinSwitzerland21Switzerland,,
0:24
..
71110▲39196 KALOJÍROS TomášTopforex La Pierre23Topforex La Pierre0:25
0:25
..
72113▲41114 STÖHR JánCK Pribram Fany Gastro26CK Pribram Fany Gastro0:27
0:27
..
73120▲4713 ORLANDI MassimoCycling Team Friuli18Cycling Team Friuli0:30
0:30
..
74124▲5093 PRONSKIY VadimAstana City19Astana City0:31
0:31
..
75126▲5196 ULYSBAYEV DinmukhammedAstana City19Astana City,,
0:31
..
76132▲56141 PODLASKI MichałVoster Uniwheels Team29Voster Uniwheels Team0:36
0:36
..
77135▲58144 KOMAR MateuszVoster Uniwheels Team32Voster Uniwheels Team,,
0:36
..
78133▲55145 STACHOWIAK AdamVoster Uniwheels Team28Voster Uniwheels Team,,
0:36
..
79111▲3261 BOSCH ManuelTeam Vorarlberg28Team Vorarlberg0:44
0:44
..
80146▲66181 ÖRKEN AhmetTurkey24Turkey0:49
0:49
..
8133▼48242 PAVLIČ MarkoMeblojogi Kult Solkan24Meblojogi Kult Solkan1:02
1:02
..
8273▼973 FIDLER GerdAmplatz - BMC20Amplatz - BMC1:08
1:08
..
8374▼9234 SØRENSEN Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team32Riwal Platform Cycling Team1:09
1:09
..
8488▲431 HAMETNER PatrickTeam Feldbinder Owayo Ktm19Team Feldbinder Owayo Ktm1:10
1:10
..
8598▲13182 BAKIRCI NazimTurkey31Turkey1:13
1:13
..
86152▲6646 BAKKER DennisDelta Cycling Rotterdam23Delta Cycling Rotterdam1:14
1:14
..
87108▲2174 UMHALLER ThomasAmplatz - BMC22Amplatz - BMC1:15
1:15
..
88115▲27214 MANGERTSEDER MatthiasTeam Felbermayr - Simplon Wels 18Team Felbermayr - Simplon Wels 1:18
1:18
..
89125▲3692 NATAROV YuriyAstana City20Astana City1:21
1:21
..
90147▲5743 GROEN IkeDelta Cycling Rotterdam25Delta Cycling Rotterdam1:27
1:27
..
91157▲66142 GRABIS MateuszVoster Uniwheels Team23Voster Uniwheels Team1:56
1:56
..
92127▲35183 ATALAY MuhammedTurkey28Turkey2:56
2:56
..
93153▲60255 GRAF AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang32Team Hrinkow Advarics Cycleang3:00
3:00
..
94121▲27126 BOŽIČ JonAdria Mobil20Adria Mobil3:05
3:05
..
9549▼4626 SALZMANN JodokWSA-Greenlife22WSA-Greenlife4:00
4:00
..
9653▼4321 FRIEDRICH MarcoWSA-Greenlife19WSA-Greenlife5:14
5:14
..
9799▲2185 AKDILEK AhmetTurkey29Turkey5:23
5:23
..
987▼9175 PELIKÁN JánosAmplatz - BMC22Amplatz - BMC8:27
8:27
..
9910▼89105 KUKRLE MichaelElkov - Author Cycling Team22Elkov - Author Cycling Team8:28
8:28
..
10022▼7864 MEILER MartinTeam Vorarlberg19Team Vorarlberg8:30
8:30
..
10132▼69244 ROŠKAR TimMeblojogi Kult Solkan19Meblojogi Kult Solkan8:36
8:36
..
10245▼57121 PER GorazdAdria Mobil20Adria Mobil8:37
8:37
..
10360▼43194 MALÍK MichalTopforex La Pierre28Topforex La Pierre,,
8:37
..
10448▼56236 KONGSTAD TobiasRiwal Platform Cycling Team20Riwal Platform Cycling Team8:38
8:38
..
10554▼51112 HEBÍK MartinCK Pribram Fany Gastro34CK Pribram Fany Gastro,,
8:38
..
10658▼48174 BELLAN JurajSlovakia21Slovakia8:40
8:40
..
10759▼48172 MALOVEC ĽubošSlovakia23Slovakia,,
8:40
..
10867▼41201 KUNT LukasTJ Favorit Brno19TJ Favorit Brno8:41
8:41
..
10964▼45266 WIRTGEN LucLeopard Pro Cycling 19Leopard Pro Cycling ,,
8:41
..
11079▼31254 FRIEDL NilsTeam Hrinkow Advarics Cycleang20Team Hrinkow Advarics Cycleang8:43
8:43
..
11176▼35251 BOSMAN PatrickTeam Hrinkow Advarics Cycleang23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,
8:43
..
11281▼3116 VENCHIARUTTI NicolaCycling Team Friuli18Cycling Team Friuli8:44
8:44
..
11386▼2733 HAMMERSCHMID RaphaelTeam Feldbinder Owayo Ktm21Team Feldbinder Owayo Ktm,,
8:44
..
11491▼23193 CAPEK TomasTopforex La Pierre18Topforex La Pierre8:46
8:46
..
11594▼21224 MIGDAł WojciechTeam Hurom26Team Hurom8:47
8:47
..
11693▼23225 FRANCZAK WojciechTeam Hurom24Team Hurom,,
8:47
..
11795▼2234 RECKENDORFER LukasTeam Feldbinder Owayo Ktm20Team Feldbinder Owayo Ktm,,
8:47
..
11896▼22184 ÖZGÜR BatuhanTurkey19Turkey,,
8:47
..
11997▼22186 BALKAN OnurTurkey21Turkey,,
8:47
..
120109▼11173 CULLY Ján AndrejSlovakia21Slovakia8:49
8:49
..
121114▼736 WOLFMAYR AndreasTeam Feldbinder Owayo Ktm19Team Feldbinder Owayo Ktm8:51
8:51
..
122119▼3176 VLČÁK MartinSlovakia19Slovakia8:53
8:53
..
123122▼1206 DRDEK DominikTJ Favorit Brno19TJ Favorit Brno8:55
8:55
..
124130▲6163 PIETRULA NicolasDukla Praha22Dukla Praha8:57
8:57
..
125129▲4166 STRUPEK MatyasDukla Praha19Dukla Praha,,
8:57
..
126131▲5113 MALIK RobertCK Pribram Fany Gastro23CK Pribram Fany Gastro8:59
8:59
..
127134▲7143 NOWACZEK MateuszVoster Uniwheels Team26Voster Uniwheels Team9:00
9:00
..
128136▲8205 CIHLAR AdamTJ Favorit Brno19TJ Favorit Brno9:02
9:02
..
129138▲985 SUTER GaëlSwitzerland25Switzerland9:03
9:03
..
130139▲9235 STOKBRO AndreasRiwal Platform Cycling Team20Riwal Platform Cycling Team9:04
9:04
..
131140▲9146 PARMA KrzysztofVoster Uniwheels Team30Voster Uniwheels Team,,
9:04
..
13287▼4532 HAMMERSCHMID MarvinTeam Feldbinder Owayo Ktm21Team Feldbinder Owayo Ktm9:05
9:05
..
133144▲11164 KOHOUT MichalDukla Praha21Dukla Praha9:07
9:07
..
134123▼11202 URBAŠEK JanTJ Favorit Brno23TJ Favorit Brno9:16
9:16
..
135148▲13115 STÖHR PavelCK Pribram Fany Gastro26CK Pribram Fany Gastro9:25
9:25
..
136156▲20165 KRAUS JanDukla Praha24Dukla Praha10:20
10:20
..
137155▲1883 PASCHE FrankSwitzerland24Switzerland19:10
19:10
..
13865▼73204 ZECHMEISTER TomasTJ Favorit Brno24TJ Favorit Brno21:06
21:06
..
139112▼2725 KOLB StefanWSA-Greenlife20WSA-Greenlife21:16
21:16
..
140149▲9162 HOCHMANN JiříDukla Praha30Dukla Praha21:50
21:50
..
141150▲9131 LAJCHA JurajSpartak Tlmace Regional Team23Spartak Tlmace Regional Team21:53
21:53
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
145 VAN DALEN JasonDelta Cycling Rotterdam23Delta Cycling Rotterdam25+25
2232 BRØCHNER NicolaiRiwal Platform Cycling Team24Riwal Platform Cycling Team20+20
353 FOLSACH CasperTeam Giant - Castelli24Team Giant - Castelli16+16
471 KOROŠEC RokAmplatz - BMC23Amplatz - BMC14+14
5104 POLNICKÝ JiříElkov - Author Cycling Team27Elkov - Author Cycling Team12+12
662 FRIESECKE GianTeam Vorarlberg22Team Vorarlberg10+10
74 MENTEN MilanLotto - Soudal U2320Lotto - Soudal U2310+10
8103 KAŇKOVSKÝ AloisElkov - Author Cycling Team34Elkov - Author Cycling Team9+9
954 PEDERSEN Nicklas AmdiTeam Giant - Castelli24Team Giant - Castelli8+8
10111 BOUBAL MartinCK Pribram Fany Gastro33CK Pribram Fany Gastro7+7
1144 BUGTER LuucDelta Cycling Rotterdam24Delta Cycling Rotterdam6+6
12195 NEUMAN DominikTopforex La Pierre21Topforex La Pierre6+6
1384 SELENATI NicoSwitzerland21Switzerland5+5
142 GROOT MitchLotto - Soudal U2319Lotto - Soudal U234+4
15215 AUER DanielTeam Felbermayr - Simplon Wels 22Team Felbermayr - Simplon Wels 4+4
1695 SHTEIN GrigoriyAstana City21Astana City3+3
1722 KOPFAUF MarkusWSA-Greenlife21WSA-Greenlife2+2
18126 BOŽIČ JonAdria Mobil20Adria Mobil2+2
19114 STÖHR JánCK Pribram Fany Gastro26CK Pribram Fany Gastro1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBRiderAgeTeamPointsToday
126 SALZMANN JodokWSA-Greenlife22WSA-Greenlife7+7
2126 BOŽIČ JonAdria Mobil20Adria Mobil5+5
344 BUGTER LuucDelta Cycling Rotterdam24Delta Cycling Rotterdam4+4
496 ULYSBAYEV DinmukhammedAstana City19Astana City4+4
562 FRIESECKE GianTeam Vorarlberg22Team Vorarlberg3+3
682 PAROZ JustinSwitzerland21Switzerland3+3
711 BAIS MattiaCycling Team Friuli20Cycling Team Friuli2+2
8234 SØRENSEN Chris AnkerRiwal Platform Cycling Team32Riwal Platform Cycling Team1+1
9182 BAKIRCI NazimTurkey31Turkey1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTime
11- Lotto - Soudal U23CLUB 10:18:07
22- Amplatz - BMCCT0:01
0:01
33- Elkov - Author Cycling TeamCT0:02
0:02
44- Team Giant - CastelliCT0:08
0:08
55- Team VorarlbergCT0:10
0:10
66- Team HuromCT0:17
0:17
77- Riwal Platform Cycling TeamCT0:19
0:19
89▲1 Leopard Pro Cycling CT0:28
0:28
910▲1 Team Felbermayr - Simplon Wels CT0:30
0:30
1011▲1 Adria MobilCT0:31
0:31
1112▲1 WSA-GreenlifeCT0:33
0:33
1213▲1 CK Pribram Fany GastroCT0:35
0:35
1315▲2 Topforex La Pierre0:40
0:40
1417▲3 Delta Cycling RotterdamCT0:44
0:44
1518▲3 Team Hrinkow Advarics CycleangCT0:48
0:48
1619▲3 Cycling Team FriuliNAT0:51
0:51
1722▲5 Switzerland1:03
1:03
1823▲5 Astana CityCT1:04
1:04
198▼11 Meblojogi Kult Solkan1:17
1:17
2026▲6 Voster Uniwheels TeamCT1:39
1:39
2121- TurkeyNAT4:14
4:14
2214▼8 SlovakiaNAT17:28
17:28
2316▼7 TJ Favorit BrnoCLUB17:31
17:31
2420▼4 Team Feldbinder Owayo Ktm18:30
18:30
2525- Dukla Praha26:44
26:44
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    31 August 2017
  • Avg. speed winner:
    40.02 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    135 km
  • Race ranking:
    228

Race profile