1 55 +15:55 43
TT 28 BIKE AID 7 5 3:52:48
2 38 +8:23 63
Sprint 19 Development Team DSM 3 2 0:55 0:55
3 31 +4:38 183
Classic 18 Côtes d'Armor-Marie Morin-U 1 1 0:58 0:58
4 13 +2:08 203
Sprint 20 Lotto - Soudal U23 1:01 1:01
5 5 +0:09 194
TT 30 Dinan Sport Cycling 1:02 1:02
6 3 +0:04 122
Sprint 30 Riwal Cycling Team ,, 1:02
7 4 +0:09 232
Climber 23 WB - Fybolia Locminé ,, 1:02
8 7 +0:12 135
Climber 25 Swiss Racing Academy ,, 1:02
9 1 +0:00 3
Classic 27 B&B Hotels p/b KTM ,, 1:02
10 9 +0:31 142
Classic 21 Team BridgeLane ,, 1:02
11 2 +0:02 173
Climber 21 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:02
12 6 +0:11 11
Classic 32 Team Arkéa Samsic ,, 1:02
13 15 +2:17 172
Classic 21 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:02
14 39 +8:44 51
GC 30 Black Spoke Pro Cycling Academy 1:09 1:09
15 32 +5:17 214
Sprint 21 Sojasun Espoir - ACNC ,, 1:09
16 17 +2:21 64
Classic 22 Development Team DSM ,, 1:09
17 40 +8:50 34
Classic 22 Equipo Kern Pharma ,, 1:09
18 8 +0:19 192
Sprint 24 Dinan Sport Cycling ,, 1:09
19 20 +2:24 191
TT 32 Dinan Sport Cycling ,, 1:09
20 18 +2:24 95
TT 21 Israel Cycling Academy ,, 1:09
21 19 +2:24 143
TT 24 Team BridgeLane ,, 1:09
22 42 +9:22 152
Sprint 21 Team Qhubeka ,, 1:09
23 53 +15:34 175
Climber 19 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:09
24 23 +2:32 106
Classic 23 Leopard Pro Cycling ,, 1:09
25 14 +2:14 71
Sprint 27 Electro Hiper Europa ,, 1:09
26 93 +39:21 23
Sprint 26 Androni Giocattoli - Sidermec ,, 1:09
27 16 +2:20 205
GC 21 Lotto - Soudal U23 ,, 1:09
28 21 +2:24 36
Climber 22 Equipo Kern Pharma ,, 1:09
29 96 +43:15 75
Climber 27 Electro Hiper Europa ,, 1:09
30 10 +1:30 171
Classic 19 AG2R Citroën U23 Team ,, 1:09
31 22 +2:24 31
GC 25 Equipo Kern Pharma ,, 1:09
32 41 +8:59 72
Sprint 25 Electro Hiper Europa 1:18 1:18
33 27 +3:11 225
Climber 23 Team U Nantes Atlantique 1:19 1:19
34 80 +30:38 213
Climber 20 Sojasun Espoir - ACNC ,, 1:19
35 11 +1:44 61
GC 20 Development Team DSM ,, 1:19
36 45 +9:45 151
Sprint 26 Team Qhubeka ,, 1:19
37 65 +21:34 195
Sprint 23 Dinan Sport Cycling ,, 1:19
38 33 +5:46 202
Sprint 19 Lotto - Soudal U23 ,, 1:19
39 77 +28:04 102
Sprint 24 Leopard Pro Cycling ,, 1:19
40 24 +2:34 132
Classic 22 Swiss Racing Academy ,, 1:19
41 12 +1:45 15
Climber 20 Team Arkéa Samsic 1:24 1:24
42 49 +13:09 163
Sprint 29 Cross Team Legendre ,, 1:24
43 50 +14:33 224
Sprint 27 Team U Nantes Atlantique ,, 1:24
44 34 +6:06 35
Climber 22 Equipo Kern Pharma ,, 1:24
45 88 +35:32 216
Climber 20 Sojasun Espoir - ACNC ,, 1:24
46 47 +12:06 182
GC 22 Côtes d'Armor-Marie Morin-U ,, 1:24
47 92 +38:16 93
Sprint 21 Israel Cycling Academy ,, 1:24
48 44 +9:36 16
GC 23 Team Arkéa Samsic ,, 1:24
49 37 +7:43 153
Climber 21 Team Qhubeka 1:29 1:29
50 30 +4:01 41
TT 25 BIKE AID ,, 1:29
51 91 +37:23 44
GC 28 BIKE AID ,, 1:29
52 26 +2:48 2
Climber 22 B&B Hotels p/b KTM 1:33 1:33
53 64 +21:15 114
TT 24 ProTouch ,, 1:33
54 54 +15:51 235
Sprint 31 WB - Fybolia Locminé 1:39 1:39
55 25 +2:46 13
Classic 24 Team Arkéa Samsic 1:44 1:44
56 29 +3:23 4
Sprint 22 B&B Hotels p/b KTM 1:47 1:47
57 71 +25:41 181
Sprint 32 Côtes d'Armor-Marie Morin-U 2:01 2:01
58 28 +3:16 121
GC 30 Riwal Cycling Team ,, 2:01
59 36 +7:34 53
Classic 23 Black Spoke Pro Cycling Academy 2:12 2:12
60 35 +6:10 5
TT 24 B&B Hotels p/b KTM 2:15 2:15
61 81 +30:48 73
Sprint 30 Electro Hiper Europa 2:46 2:46
62 48 +12:29 134
Climber 26 Swiss Racing Academy 3:03 3:03
63 56 +16:31 94
Climber 21 Israel Cycling Academy ,, 3:03
64 43 +9:25 131
Climber 24 Swiss Racing Academy 3:37 3:37
65 83 +31:15 186
Climber 22 Côtes d'Armor-Marie Morin-U 4:09 4:09
66 51 +14:37 234
Climber 21 WB - Fybolia Locminé 4:13 4:13
67 46 +11:43 161
Sprint 38 Cross Team Legendre 4:32 4:32
68 57 +16:35 123
Sprint 25 Riwal Cycling Team 4:58 4:58
69 69 +23:31 26
Sprint 23 Androni Giocattoli - Sidermec 5:26 5:26
70 97 +45:06 165
Sprint 21 Cross Team Legendre 7:00 7:00
71 74 +27:22 233
Classic 22 WB - Fybolia Locminé 7:07 7:07
72 59 +18:58 74
Climber 20 Electro Hiper Europa 10:01 10:01
73 75 +27:22 193
Classic 21 Dinan Sport Cycling ,, 10:01
74 79 +30:16 211
Classic 20 Sojasun Espoir - ACNC ,, 10:01
75 102 +49:36 32
Sprint 32 Equipo Kern Pharma 10:17 10:17
76 58 +17:52 21
Sprint 23 Androni Giocattoli - Sidermec 10:21 10:21
77 73 +27:13 1
Classic 26 B&B Hotels p/b KTM ,, 10:21
78 52 +14:50 62
Sprint 20 Development Team DSM ,, 10:21
79 82 +31:04 65
GC 18 Development Team DSM ,, 10:21
80 84 +31:16 223
Classic 23 Team U Nantes Atlantique ,, 10:21
81 89 +36:07 45
Sprint 35 BIKE AID 11:14 11:14
82 94 +41:18 46
Sprint 23 BIKE AID ,, 11:14
83 78 +28:12 42
Sprint 27 BIKE AID ,, 11:14
84 63 +20:11 196
Sprint 28 Dinan Sport Cycling 12:09 12:09
85 72 +26:53 125
Sprint 25 Riwal Cycling Team ,, 12:09
86 98 +48:29 103
TT 19 Leopard Pro Cycling ,, 12:09
87 60 +19:09 124
Sprint 29 Riwal Cycling Team ,, 12:09
88 61 +19:50 14
Sprint 21 Team Arkéa Samsic ,, 12:09
89 67 +23:01 12
GC 25 Team Arkéa Samsic ,, 12:09
90 66 +22:50 184
GC 27 Côtes d'Armor-Marie Morin-U ,, 12:09
91 85 +32:24 221
Classic 27 Team U Nantes Atlantique ,, 12:09
92 62 +19:53 231
Classic 24 WB - Fybolia Locminé 12:14 12:14
93 95 +41:31 101
Sprint 20 Leopard Pro Cycling ,, 12:14
94 86 +32:35 222
Sprint 20 Team U Nantes Atlantique ,, 12:14
95 100 +49:11 236
Sprint 19 WB - Fybolia Locminé ,, 12:14
96 99 +48:42 52
TT 23 Black Spoke Pro Cycling Academy 12:15 12:15
97 70 +24:00 111
Climber 25 ProTouch 12:17 12:17
98 68 +23:16 112
Climber 21 ProTouch ,, 12:17
99 90 +37:04 212
Sprint 23 Sojasun Espoir - ACNC 16:49 16:49
100 108 +1:12:00 76
Sprint 24 Electro Hiper Europa 16:51 16:51
101 101 +49:11 215
Sprint 20 Sojasun Espoir - ACNC 16:56 16:56
102 105 +55:21 176
Sprint 20 AG2R Citroën U23 Team ,, 16:56
103 76 +27:28 174
Sprint 19 AG2R Citroën U23 Team ,, 16:56
104 103 +50:29 54
TT 23 Black Spoke Pro Cycling Academy ,, 16:56
105 106 +1:00:40 146
TT 20 Team BridgeLane ,, 16:56
106 109 +1:20:55 144
TT 23 Team BridgeLane ,, 16:56
107 104 +52:16 116
Classic 20 ProTouch ,, 16:56
108 87 +33:05 185
Sprint 26 Côtes d'Armor-Marie Morin-U ,, 16:56
109 107 +1:05:36 133
TT 22 Swiss Racing Academy 18:50 18:50
OTL 136
Sprint 30 Swiss Racing Academy 33:09 33:09
DNF 104
Sprint 23 Leopard Pro Cycling -
DNF 115
TT 22 ProTouch -