1 1 +0:00 6
18 AG2R Citroën U19 Team 20 2:29:31
2 5 +0:57 81
17 Germany 12 ,, 0:00
3 2 +0:46 122
17 WV Schijndel 7 ,, 0:00
4 4 +0:54 59
17 Westland Wil Vooruit 5 0:41 0:41
5 3 +0:53 104
18 Gepla-Watersley R+D Road Team 4 ,, 0:41
6 9 +2:00 50
17 Willebrord Wil Vooruit 3 0:43 0:43
7 8 +1:41 10
Sprint 17 AG2R Citroën U19 Team 2 1:31 1:31
8 7 +1:22 7
Sprint 18 AG2R Citroën U19 Team 1 ,, 1:31
9 6 +1:13 31
GC 17 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 1:31
10 35 +5:26 56
Sprint 18 Westland Wil Vooruit ,, 1:31
11 10 +2:03 1
Climber 18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 1:31
12 27 +3:54 8
Climber 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 1:31
13 11 +2:03 106
Climber 18 Cannibal - Victorious U19 Development Team ,, 1:31
14 29 +4:28 83
Climber 18 Germany ,, 1:31
15 12 +2:10 38
Climber 18 Starbikes-Bert Containers ,, 1:31
16 19 +2:35 103
Climber 17 Gepla-Watersley R+D Road Team ,, 1:31
17 36 +5:28 105
Climber 18 Gepla-Watersley R+D Road Team 1:35 1:35
18 55 +9:16 49
Climber 17 Willebrord Wil Vooruit ,, 1:35
19 40 +6:18 127
Climber 17 Team NTG/Uno-X ,, 1:35
20 31 +4:50 162
Climber 17 Merida Adelaar Development Team 1:38 1:38
21 20 +2:41 12
Climber 17 AVIA - Rudyco Cycling Team ,, 1:38
22 13 +2:13 16
Climber 17 Nordrhein Westfalen ,, 1:38
23 23 +3:00 126
Climber 17 Team NTG/Uno-X 1:41 1:41
24 37 +5:35 121
Climber 17 WV Schijndel ,, 1:41
25 60 +11:07 9
Climber 17 AG2R Citroën U19 Team 1:43 1:43
26 16 +2:25 26
Climber 17 ACROG-Tormans ,, 1:43
27 15 +2:21 102
Climber 17 Gepla-Watersley R+D Road Team ,, 1:43
28 17 +2:28 96
Climber 17 Team Stadler Niedersachsen ,, 1:43
29 14 +2:17 136
Climber 17 U19 Cycling Project Team Materiel-velo.com ,, 1:43
30 26 +3:46 39
Climber 17 Starbikes-Bert Containers ,, 1:43
31 32 +4:59 37
Climber 17 Starbikes-Bert Containers ,, 1:43
32 22 +2:57 67
Climber 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 1:43
33 25 +3:43 163
Climber 17 Merida Adelaar Development Team 1:46 1:46
34 39 +5:56 167
Climber 16 WAC Team VZW 1:52 1:52
35 18 +2:31 131
Climber 16 Streetjump-ABLOC U19 ,, 1:52
36 28 +4:15 68
Climber 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 1:52
37 33 +5:10 13
Climber 17 AVIA - Rudyco Cycling Team 1:57 1:57
38 42 +7:01 86
Climber 17 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 1:57
39 30 +4:43 44
Climber 18 Onder Ons Parike 2:14 2:14
40 61 +11:16 129
Climber 18 Team NTG/Uno-X 2:22 2:22
41 24 +3:29 132
Climber 17 Streetjump-ABLOC U19 2:37 2:37
42 47 +7:40 77
Climber 17 Racing U19 PTC 2:14 2:14
43 65 +16:11 72
Climber 18 Wielerploeg Groot Amsterdam 3:58 3:58
44 21 +2:54 109
Sprint 18 Cannibal - Victorious U19 Development Team 2:14 2:14
45 34 +5:22 33
Sprint 18 Hot Tubes Development Cycling Team 4:27 4:27
46 51 +8:36 101
Sprint 16 Gepla-Watersley R+D Road Team 4:47 4:47
47 41 +6:41 141
Sprint 17 ZRTC Theo Middelkamp ,, 4:47
48 54 +9:09 41
Sprint 18 Onder Ons Parike 4:49 4:49
49 38 +5:45 125
Sprint 17 WV Schijndel 4:59 4:59
50 48 +7:47 114
Sprint 17 Canada 6:24 6:24
51 43 +7:04 36
Sprint 18 Starbikes-Bert Containers ,, 6:24
52 58 +9:38 71
Sprint 18 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 6:24
53 62 +11:33 25
Sprint 16 JEGG-DJR Academy 6:27 6:27
54 50 +8:30 46
Sprint 16 Willebrord Wil Vooruit 6:31 6:31
55 44 +7:22 43
Sprint 18 Onder Ons Parike 6:35 6:35
56 57 +9:36 151
Sprint 17 WRV De Peddelaars 6:39 6:39
57 63 +11:40 57
Sprint 16 Westland Wil Vooruit 6:40 6:40
58 56 +9:34 42
Sprint 17 Onder Ons Parike ,, 6:40
59 46 +7:37 60
Sprint 17 Westland Wil Vooruit ,, 6:40
60 53 +9:09 70
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 6:40
61 68 +18:34 17
Sprint 17 Nordrhein Westfalen 6:44 6:44
62 45 +7:32 32
Sprint 18 Hot Tubes Development Cycling Team 6:54 6:54
63 64 +14:11 14
Sprint 16 AVIA - Rudyco Cycling Team 6:57 6:57
64 52 +8:49 40
Sprint 18 Starbikes-Bert Containers 6:58 6:58
65 66 +18:16 61
Sprint 16 District Oost-Nederland ,, 6:58
66 59 +10:44 100
Sprint 16 Team Stadler Niedersachsen 7:03 7:03
67 67 +18:24 89
Sprint 17 Van Moer Logistics Cycling Team 7:05 7:05
68 49 +8:11 133
Sprint 17 Streetjump-ABLOC U19 7:10 7:10
DNF 2
Sprint 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior -
DNF 3
Sprint 16 NPV-Carl Ras Roskilde Junior -
DNF 4
Sprint 16 NPV-Carl Ras Roskilde Junior -
DNF 5
Sprint 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior -
DNF 11
Sprint 17 AVIA - Rudyco Cycling Team -
DNF 21
Sprint 17 JEGG-DJR Academy -
DNF 23
Sprint 17 JEGG-DJR Academy -
DNF 24
Sprint 16 JEGG-DJR Academy -
DNF 27
Sprint 17 ACROG-Tormans -
DNF 28
Sprint 17 ACROG-Tormans -
DNF 29
Sprint 17 ACROG-Tormans -
DNF 30
Sprint 18 ACROG-Tormans -
DNF 45
Sprint 17 Onder Ons Parike -
DNF 47
Sprint 18 Willebrord Wil Vooruit -
DNF 48
Sprint 17 Willebrord Wil Vooruit -
DNF 58
Sprint 18 Westland Wil Vooruit -
DNF 63
Sprint 17 District Oost-Nederland -
DNF 66
Sprint 16 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior -
DNF 69
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior -
DNF 73
Sprint 16 Wielerploeg Groot Amsterdam -
DNF 74
Sprint 16 Wielerploeg Groot Amsterdam -
DNF 78
Sprint 17 Racing U19 PTC -
DNF 79
Sprint 17 Racing U19 PTC -
DNF 82
Sprint 18 Germany -
DNF 87
Sprint 16 Van Moer Logistics Cycling Team -
DNF 88
Sprint 18 Van Moer Logistics Cycling Team -
DNF 90
Sprint 18 Van Moer Logistics Cycling Team -
DNF 91
Sprint 17 KNWU Zuid-Nederland -
DNF 92
Sprint 17 KNWU Zuid-Nederland -
DNF 94
Sprint 17 KNWU Zuid-Nederland -
DNF 97
Sprint 17 Team Stadler Niedersachsen -
DNF 99
Sprint 17 Team Stadler Niedersachsen -
DNF 111
Sprint 18 Canada -
DNF 115
Sprint 18 Canada -
DNF 119
Sprint 18 NCF Region Sør -
DNF 124
Sprint 17 WV Schijndel -
DNF 128
Sprint 16 Team NTG/Uno-X -
DNF 135
Sprint 18 Streetjump-ABLOC U19 -
DNF 142
Sprint 18 ZRTC Theo Middelkamp -
DNF 153
Sprint 17 WRV De Peddelaars -
DNF 154
Sprint 16 WRV De Peddelaars -
DNF 155
Sprint 16 WRV De Peddelaars -
DNF 157
Sprint Spokes Racing Team -
DNF 161
Sprint 17 Merida Adelaar Development Team -
DNF 168
Sprint 17 WAC Team VZW -
DNF 169
Sprint 16 WAC Team VZW -
DNF 171
Sprint 17 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team -
DNF 172
Sprint 17 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team -
DNF 173
Sprint 18 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team -
DNF 175
Sprint 17 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team -
DNS 123
Sprint 17 WV Schijndel -
DSQ 15
Sprint 17 AVIA - Rudyco Cycling Team -