Search:  
topLogin
2020
2018
»
«

2019»65th 4 Jours de Dunkerque / Grand Prix des Hauts de France (2.HC)

2019  General classification

Grand tour debutants

Menu
Pos.RiderTeamAge
1 Van Poucke AaronSport Vlaanderen - Baloise21y + 40d
2 Dewulf StanLotto Soudal21y + 145d
3 Viejo José DanielEuskadi Basque Country - Murias21y + 157d
4 Berrade UrkoEuskadi Basque Country - Murias21y + 167d
5 Barbier PierreNatura4Ever - Roubaix Lille Métropole21y + 231d
6 Welten BramTeam Arkéa Samsic22y + 46d
7 Eenkhoorn PascalTeam Jumbo-Visma22y + 95d
8 Ghys RobbeSport Vlaanderen - Baloise22y + 123d
9 Geniets KevinGroupama - FDJ22y + 125d
10 Touzé DamienCofidis, Solutions Crédits22y + 311d
11 Godon DorianAG2R La Mondiale22y + 354d
12 Taminiaux LionelWallonie-Bruxelles22y + 358d
13 Wouters EnzoLotto Soudal23y + 53d
14 Leysen SenneRoompot - Charles23y + 56d
15 Barthe CyrilEuskadi Basque Country - Murias23y + 89d
16 Ermenault CorentinVital Concept - B&B Hotels23y + 107d
17 Idjouadiene PierreNatura4Ever - Roubaix Lille Métropole23y + 128d
18 Swift ConnorTeam Arkéa Samsic23y + 196d
19 Irizar JulenEuskadi Basque Country - Murias24y + 49d
20 Morin EmmanuelCofidis, Solutions Crédits24y + 62d
21 Planckaert EdwardSport Vlaanderen - Baloise24y + 102d
22 Allegaert PietSport Vlaanderen - Baloise24y + 114d
23 Sellier SimonTeam Total Direct Energie24y + 130d
24 Leroux SamuelNatura4Ever - Roubaix Lille Métropole24y + 168d
25 Nõmmela AkselWallonie-Bruxelles24y + 204d
26 van Schip Jan-WillemRoompot - Charles24y + 267d
27 De Gendt AiméWanty - Gobert Cycling Team24y + 331d
28 Robeet LudovicWallonie-Bruxelles24y + 357d
29 Armirail BrunoGroupama - FDJ25y + 33d
30 Mathis MarcoCofidis, Solutions Crédits25y + 37d
31 Kasperkiewicz PrzemysławDelko Marseille Provence25y + 74d
32 Rickaert JonasCorendon - Circus25y + 96d
33 Declercq BenjaminSport Vlaanderen - Baloise25y + 99d
34 van der Hoorn TacoTeam Jumbo-Visma25y + 161d
35 van Trijp MaartenCorendon - Circus25y + 220d
36 Räim MihkelIsrael Cycling Academy25y + 315d
37 Capiot AmaurySport Vlaanderen - Baloise25y + 323d
38 Vermeulen EmielNatura4Ever - Roubaix Lille Métropole26y + 87d
39 Riesebeek OscarRoompot - Charles26y + 142d
40 Barbier RudyIsrael Cycling Academy26y + 147d
41 van Ginneken SjoerdRoompot - Charles26y + 189d
42 Liepiņš EmīlsWallonie-Bruxelles26y + 197d
43 Trarieux JulienDelko Marseille Provence26y + 268d
44 Cam MaximeVital Concept - B&B Hotels26y + 309d
45 van der Poel DavidCorendon - Circus26y + 333d
46 Barrenetxea AnderEuskadi Basque Country - Murias27y + 45d
47 Carisey ClémentIsrael Cycling Academy27y + 51d
48 Reinders ElmarRoompot - Charles27y + 60d
49 Devriendt TomWanty - Gobert Cycling Team27y + 197d
50 Jensen AugustIsrael Cycling Academy27y + 258d
51 De Bondt DriesCorendon - Circus27y + 314d
52 Paillot YoannSt Michel - Auber9327y + 351d
53 van Goethem BrianLotto Soudal28y + 28d
54 Maldonado AnthonySt Michel - Auber9328y + 35d
55 Combaud RomainDelko Marseille Provence28y + 43d
56 Maurelet FlavienSt Michel - Auber9328y + 59d
57 Dernies TomNatura4Ever - Roubaix Lille Métropole28y + 173d
58 Kreder WesleyWanty - Gobert Cycling Team28y + 191d
59 Jans RoyCorendon - Circus28y + 241d
60 Asselman JesperRoompot - Charles29y + 63d
61 Sprengers ThomasSport Vlaanderen - Baloise29y + 98d
62 Šiškevičius EvaldasDelko Marseille Provence30y + 135d
63 Van Staeyen MichaelRoompot - Charles30y + 274d
64 Le Cunff KévinSt Michel - Auber9331y + 58d
65 Jakin AloSt Michel - Auber9332y + 181d
66 Masson ChristopheNatura4Ever - Roubaix Lille Métropole33y + 250d
67 Ista KevynWallonie-Bruxelles34y + 173d
68 Baldo NicolasSt Michel - Auber9334y + 338d
69 Antomarchi JulienNatura4Ever - Roubaix Lille Métropole34y + 363d
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.83809 sec.