Search:  
topLogin
2020
2018

2019»57th Eschborn-Frankfurt (1.UWT)

2019  One day race  »  Eschborn  ›  Frankfurt   (187.5k)

Startlist changes

Menu
2019-04-30
Added
Modolo Sacha (EF Education First)
Taaramäe Rein (Team Total Direct Energie)
Van Asbroeck Tom (Israel Cycling Academy)
de Kort Koen (Trek - Segafredo)
Delaplace Anthony (Team Arkéa Samsic)
Hansen Adam (Lotto Soudal)
Marczyński Tomasz (Lotto Soudal)
Boivin Guillaume (Israel Cycling Academy)
Agnoli Valerio (Bahrain Merida)
Curvers Roy (Team Sunweb)
Rovny Ivan (Gazprom-RusVelo)
Feillu Brice (Team Arkéa Samsic)
Vallée Boris (Wanty - Gobert Cycling Team)
Gastauer Ben (AG2R La Mondiale)
Jauregui Quentin (AG2R La Mondiale)
Vanbilsen Kenneth (Cofidis, Solutions Crédits)
Touzé Damien (Cofidis, Solutions Crédits)
Lietaer Eliot (Wallonie-Bruxelles)
Warbasse Larry (AG2R La Mondiale)
Tulik Angélo (Team Total Direct Energie)
Paret-Peintre Aurélien (AG2R La Mondiale)
Conci Nicola (Trek - Segafredo)
Vorobyev Anton (Gazprom-RusVelo)
Fortunato Lorenzo (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Minnaard Marco (Wanty - Gobert Cycling Team)
Ledanois Kévin (Team Arkéa Samsic)
Bizhigitov Zhandos (Astana Pro Team)
Davies Scott (Team Dimension Data)
Mertz Rémy (Lotto Soudal)
Van Melsen Kévin (Wanty - Gobert Cycling Team)
Smit Willie (Team Katusha Alpecin)
Chetout Loïc (Cofidis, Solutions Crédits)
van Empel Etienne (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Willems Thimo (Sport Vlaanderen - Baloise)
Paasschens Mathijs (Wallonie-Bruxelles)
Zakharov Artyom (Astana Pro Team)
Molly Kenny (Wallonie-Bruxelles)
Kobernyak Evgeny (Gazprom-RusVelo)
Rosa Massimo (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Removed
Visconti Giovanni (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Breschel Matti (EF Education First)
Barguil Warren (Team Arkéa Samsic)
Vanendert Jelle (Lotto Soudal)
Theuns Edward (Trek - Segafredo)
Bonifazio Niccolò (Team Total Direct Energie)
Bouet Maxime (Team Arkéa Samsic)
Vandenbergh Stijn (AG2R La Mondiale)
Berhane Natnael (Cofidis, Solutions Crédits)
Porsev Alexander (Gazprom-RusVelo)
Lambrecht Bjorg (Lotto Soudal)
Gène Yohann (Team Total Direct Energie)
Venturini Clément (AG2R La Mondiale)
Vliegen Loïc (Wanty - Gobert Cycling Team)
Gruzdev Dmitriy (Astana Pro Team)
Waeytens Zico (Cofidis, Solutions Crédits)
Enger Sondre Holst (Israel Cycling Academy)
García Cortina Iván (Bahrain Merida)
Ávila Edwin (Israel Cycling Academy)
Liepiņš Emīls (Wallonie-Bruxelles)
Van Gestel Dries (Sport Vlaanderen - Baloise)
Nõmmela Aksel (Wallonie-Bruxelles)
Cousin Jérôme (Team Total Direct Energie)
Vervaeke Louis (Team Sunweb)
Bouhanni Rayane (Cofidis, Solutions Crédits)
Godon Dorian (AG2R La Mondiale)
Boev Igor (Gazprom-RusVelo)
Evtushenko Alexander (Gazprom-RusVelo)
Bevilacqua Simone (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Spengler Lukas (Wallonie-Bruxelles)
Natarov Yuriy (Astana Pro Team)
Marengo Umberto (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Le Roux Romain (Team Arkéa Samsic)
2019-04-29
Added
Teuns Dylan (Bahrain Merida)
Mohorič Matej (Bahrain Merida)
Vervaeke Louis (Team Sunweb)
Removed
Arashiro Yukiya (Bahrain Merida)
Würtz Schmidt Mads (Team Katusha Alpecin)
Hindley Jai (Team Sunweb)
De Gendt Aimé (Wanty - Gobert Cycling Team)
Backaert Frederik (Wanty - Gobert Cycling Team)
Janse van Rensburg Jacques (Team Dimension Data)
Wang Meiyin (Bahrain Merida)
Moschetti Matteo (Trek - Segafredo)
Chevrier Clément (AG2R La Mondiale)
Iversen Rasmus (Lotto Soudal)
2019-04-27
Added
Ferrari Roberto (UAE-Team Emirates)
Troia Oliviero (UAE-Team Emirates)
Removed
Molano Juan Sebastián (UAE-Team Emirates)
Riabushenko Alexandr (UAE-Team Emirates)
2019-04-25
Added
Bole Grega (Bahrain Merida)
Barguil Warren (Team Arkéa Samsic)
Sbaragli Kristian (Israel Cycling Academy)
Arashiro Yukiya (Bahrain Merida)
Janse van Rensburg Reinardt (Team Dimension Data)
Bouet Maxime (Team Arkéa Samsic)
Hofland Moreno (EF Education First)
Hardy Romain (Team Arkéa Samsic)
Vachon Florian (Team Arkéa Samsic)
Vermote Julien (Team Dimension Data)
Claeys Dimitri (Cofidis, Solutions Crédits)
Jules Justin (Wallonie-Bruxelles)
Ista Kevyn (Wallonie-Bruxelles)
Gonçalves José (Team Katusha Alpecin)
McLay Daniel (EF Education First)
Boaro Manuele (Astana Pro Team)
Berhane Natnael (Cofidis, Solutions Crédits)
Offredo Yoann (Wanty - Gobert Cycling Team)
Lambrecht Bjorg (Lotto Soudal)
Gène Yohann (Team Total Direct Energie)
Mühlberger Gregor (BORA - hansgrohe)
Venturini Clément (AG2R La Mondiale)
Vliegen Loïc (Wanty - Gobert Cycling Team)
Gruzdev Dmitriy (Astana Pro Team)
Waeytens Zico (Cofidis, Solutions Crédits)
Shalunov Evgeny (Gazprom-RusVelo)
Würtz Schmidt Mads (Team Katusha Alpecin)
Guerreiro Ruben (Team Katusha Alpecin)
Reijnen Kiel (Trek - Segafredo)
Enger Sondre Holst (Israel Cycling Academy)
Power Robert (Team Sunweb)
Velasco Simone (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Gidich Yevgeniy (Astana Pro Team)
Neilands Krists (Israel Cycling Academy)
De Vreese Laurens (Astana Pro Team)
Laengen Vegard Stake (UAE-Team Emirates)
Hollenstein Reto (Team Katusha Alpecin)
Gibbons Ryan (Team Dimension Data)
Hindley Jai (Team Sunweb)
Bystrøm Sven Erik (UAE-Team Emirates)
Riesebeek Oscar (Roompot - Charles)
García Cortina Iván (Bahrain Merida)
De Gendt Aimé (Wanty - Gobert Cycling Team)
Backaert Frederik (Wanty - Gobert Cycling Team)
Ávila Edwin (Israel Cycling Academy)
Ballerini Davide (Astana Pro Team)
Schillinger Andreas (BORA - hansgrohe)
Liepiņš Emīls (Wallonie-Bruxelles)
Benedetti Cesare (BORA - hansgrohe)
Van Hoecke Gijs (CCC Team)
Jensen August (Israel Cycling Academy)
Zardini Edoardo (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Černý Josef (CCC Team)
Molano Juan Sebastián (UAE-Team Emirates)
Kirsch Alex (Trek - Segafredo)
Janse van Rensburg Jacques (Team Dimension Data)
Deltombe Kevin (Sport Vlaanderen - Baloise)
Koch Jonas (CCC Team)
Ghebreigzabhier Amanuel (Team Dimension Data)
Gradek Kamil (CCC Team)
Shilov Sergey (Gazprom-RusVelo)
Riabushenko Alexandr (UAE-Team Emirates)
Nõmmela Aksel (Wallonie-Bruxelles)
Cousin Jérôme (Team Total Direct Energie)
Gogl Michael (Trek - Segafredo)
Pedersen Casper (Team Sunweb)
Wang Meiyin (Bahrain Merida)
Soupe Geoffrey (Cofidis, Solutions Crédits)
Hamilton Chris (Team Sunweb)
Reinders Elmar (Roompot - Charles)
Quéméneur Perrig (Team Total Direct Energie)
Schwarzmann Michael (BORA - hansgrohe)
Sajnok Szymon (CCC Team)
Nych Artem (Gazprom-RusVelo)
Kurianov Stepan (Gazprom-RusVelo)
Wouters Enzo (Lotto Soudal)
Moschetti Matteo (Trek - Segafredo)
Owen Logan (EF Education First)
Verwilst Aaron (Sport Vlaanderen - Baloise)
Bouhanni Rayane (Cofidis, Solutions Crédits)
Peyskens Dimitri (Wallonie-Bruxelles)
Van Gompel Mathias (Sport Vlaanderen - Baloise)
Planckaert Emiel (Sport Vlaanderen - Baloise)
Godon Dorian (AG2R La Mondiale)
Cardis Romain (Team Total Direct Energie)
Bidard François (AG2R La Mondiale)
Naesen Lawrence (Lotto Soudal)
Chevrier Clément (AG2R La Mondiale)
Gabburo Davide (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Frison Frederik (Lotto Soudal)
Boev Igor (Gazprom-RusVelo)
van Ginneken Sjoerd (Roompot - Charles)
Burgaudeau Mathieu (Team Total Direct Energie)
Evtushenko Alexander (Gazprom-RusVelo)
Doubey Fabien (Wanty - Gobert Cycling Team)
Maison Jérémy (Team Arkéa Samsic)
Bevilacqua Simone (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Spengler Lukas (Wallonie-Bruxelles)
Mathis Marco (Cofidis, Solutions Crédits)
Schönberger Sebastian (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Natarov Yuriy (Astana Pro Team)
Frame Alex (Trek - Segafredo)
De Witte Mathias (Roompot - Charles)
Marengo Umberto (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Van Poucke Aaron (Sport Vlaanderen - Baloise)
Le Roux Romain (Team Arkéa Samsic)
Livyns Arjen (Roompot - Charles)
Bennett Sean (EF Education First)
Bouchard Geoffrey (AG2R La Mondiale)
Whelan James (EF Education First)
Iversen Rasmus (Lotto Soudal)
Goldstein Roy (Israel Cycling Academy)
Sellier Simon (Team Total Direct Energie)
Removed
Bennett Sam (BORA - hansgrohe)
Van Asbroeck Tom (Israel Cycling Academy)
Marczyński Tomasz (Lotto Soudal)
2019-04-16
Added
Greipel André (Team Arkéa Samsic)
Boasson Hagen Edvald (Team Dimension Data)
Matthews Michael (Team Sunweb)
Visconti Giovanni (Neri Sottoli - Selle Italia - KTM)
Breschel Matti (EF Education First)
Haussler Heinrich (Bahrain Merida)
Bakelants Jan (Team Sunweb)
Naesen Oliver (AG2R La Mondiale)
Weening Pieter (Roompot - Charles)
Valgren Michael (Team Dimension Data)
Clarke Simon (EF Education First)
Ackermann Pascal (BORA - hansgrohe)
Planckaert Baptiste (Wallonie-Bruxelles)
ten Dam Laurens (CCC Team)
Vanendert Jelle (Lotto Soudal)
Van Asbroeck Tom (Israel Cycling Academy)
Theuns Edward (Trek - Segafredo)
Bonifazio Niccolò (Team Total Direct Energie)
Konrad Patrick (BORA - hansgrohe)
Sieberg Marcel (Bahrain Merida)
Battaglin Enrico (Team Katusha Alpecin)
Cimolai Davide (Israel Cycling Academy)
Baugnies Jérôme (Wanty - Gobert Cycling Team)
Vandenbergh Stijn (AG2R La Mondiale)
Politt Nils (Team Katusha Alpecin)
Porsev Alexander (Gazprom-RusVelo)
Bauhaus Phil (Bahrain Merida)
Selig Rüdiger (BORA - hansgrohe)
Haller Marco (Team Katusha Alpecin)
Vanspeybrouck Pieter (Wanty - Gobert Cycling Team)
Hofstetter Hugo (Cofidis, Solutions Crédits)
Kluge Roger (Lotto Soudal)
Wiśniowski Łukasz (CCC Team)
Sprengers Thomas (Sport Vlaanderen - Baloise)
Van Gestel Dries (Sport Vlaanderen - Baloise)
Timmermans Justin (Roompot - Charles)
Removed
2019-04-15
Added
Nieuwenhuis Joris (Team Sunweb)
Removed
2019-04-01
Added
Sutherland Rory (UAE-Team Emirates)
Removed
2019-02-28
Added
Bennett Sam (BORA - hansgrohe)
Removed
2019-01-31
Added
Degenkolb John (Trek - Segafredo)
Removed
2019-01-12
Added
Marczyński Tomasz (Lotto Soudal)
Removed
2019-01-11
Added
Oliveira Rui (UAE-Team Emirates)
Removed
2019-01-02
Added
Cort Magnus (Astana Pro Team)
Removed
2018-12-25
Added
Kristoff Alexander (UAE-Team Emirates)
Removed
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.05374 sec.