2022»46th

Tour de Gironde International

(2.1)
2022»Stage 1a (ITT)»Saint Pierre-de-BatPorte de Banauge(9.5km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeAvg
11+0:00111
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team200:11:0751.274
22+0:33142
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized120:33
0:33
48.857
33+0:34162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais70:34
0:34
48.787
44+0:4213
APPELBAUM Henri JohannesRadsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen50:42
0:42
48.237
55+0:42195
LESUEUR LoukaUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior4,,
0:42
48.237
66+0:43222
PEACE Oliver Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active30:43
0:43
48.169
77+0:4476
MATTERN CarsonTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U1920:44
0:44
48.101
88+0:44186
THOLLET QuentinEC Saint-Etienne Loire
18EC Saint-Etienne Loire1,,
0:44
48.101
99+0:47235
TAVARES GonçaloCC De Bairrada
17CC De Bairrada0:47
0:47
47.899
1010+0:48233
RODRIGUES RúbenCC De Bairrada
17CC De Bairrada0:48
0:48
47.832
1111+0:50252
TARASKIN MaximKazakhstan
18Kazakhstan0:50
0:50
47.699
1212+0:5094
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
0:50
47.699
1313+0:5341
BREANT RomainPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:53
0:53
47.500
1414+0:53172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
0:53
47.500
1515+0:5481
DUPE Mathieu CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 0:54
0:54
47.434
1616+0:55204
GAILLARD Florian U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 0:55
0:55
47.368
1717+0:56191
BRIAND EnzoUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior0:56
0:56
47.303
1818+0:5842
BARUSSEAU MathéoPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:58
0:58
47.172
1919+0:5944
COLOMBE Maxence Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:59
0:59
47.107
2020+1:01224
COLE Matthew Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active1:01
1:01
46.978
2121+1:02253
KARABUTOV IlyaKazakhstan
17Kazakhstan1:02
1:02
46.914
2222+1:03193
NOUGUE-DESSUS Aaron UC Nantes Atlantique Junior
16UC Nantes Atlantique Junior1:03
1:03
46.849
2323+1:03113
JOWETT Lucas Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
1:03
46.849
2424+1:0461
HAMEL FelixSelection Quebec
18Selection Quebec1:04
1:04
46.785
2525+1:0616
TILGEN Tarin Radsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen1:06
1:06
46.658
2626+1:07241
DELHOMME RafaelTeam Poitou
17Team Poitou1:07
1:07
46.594
2727+1:07196
ORRIERE MartinUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
1:07
46.594
2828+1:073
PEREZ CesarEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
1:07
46.594
2929+1:07232
LIMA Daniel CC De Bairrada
17CC De Bairrada,,
1:07
46.594
3030+1:08272
ROUDIER HugoL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset1:08
1:08
46.531
3131+1:09131
DUPIN MathieuCD Landes
17CD Landes 1:09
1:09
46.467
3232+1:10243
MAINGUENAUD LucasTeam Poitou
18Team Poitou1:10
1:10
46.404
3333+1:1071
ROUANET MaëlTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U19,,
1:10
46.404
3434+1:1193
FABRIES Ugo Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles1:11
1:11
46.341
3535+1:12246
TROGER LucasTeam Poitou
18Team Poitou1:12
1:12
46.279
3636+1:12143
MARIS JesseLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized,,
1:12
46.279
3737+1:12192
LANGELLA LenaicUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
1:12
46.279
3838+1:13221
LIGHTFOOT Mark Tofauti Everyone Active
16Tofauti Everyone Active1:13
1:13
46.216
3939+1:13223
WALKER ZacharyTofauti Everyone Active
18Tofauti Everyone Active,,
1:13
46.216
4040+1:1324
CROISE Gabriel Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:13
46.216
4141+1:13171
BARRILLOT BohémondSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
18SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
1:13
46.216
4242+1:1443
GUERINEL Mathis Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:14
1:14
46.154
4343+1:15141
DORF MackLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized1:15
1:15
46.092
4444+1:15145
FETZER Luke LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized,,
1:15
46.092
4545+1:15251
VAGANOV AlexeyKazakhstan
17Kazakhstan,,
1:15
46.092
4646+1:166
POLO Ivan EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:16
1:16
46.030
4747+1:19115
VORTKAMP Clemens Flanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team1:19
1:19
45.845
4848+1:20255
BELUGIN VadimKazakhstan
17Kazakhstan1:20
1:20
45.783
4949+1:214
POLLNER Balázs EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:21
1:21
45.722
5050+1:2111
JOCHUM Ben FelixRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
1:21
45.722
5151+1:21102
GARAIAR BeñatGipuzkoa Selekzioa
18Gipuzkoa Selekzioa,,
1:21
45.722
5252+1:21273
LEDEME PierreL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
1:21
45.722
5353+1:2272
CARTY KennyTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:22
1:22
45.661
5454+1:23211
CORLAY LE BARON MathisBretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation1:23
1:23
45.600
5555+1:2335
BADORC Hugo Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation,,
1:23
45.600
5656+1:25242
DUBOIS Clement Team Poitou
17Team Poitou1:25
1:25
45.479
5757+1:25185
LAURENSON Martin EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
1:25
45.479
5858+1:2556
CASTOR Clément U19 Pyrénées Performance Academy
16U19 Pyrénées Performance Academy,,
1:25
45.479
5959+1:2564
ROY JustinSelection Quebec
17Selection Quebec,,
1:25
45.479
6060+1:261
SANROMA Manuel EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:26
1:26
45.418
6161+1:27203
BOUTRON Nathanaël U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 1:27
1:27
45.358
6262+1:27103
ERRASTI Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
1:27
45.358
6363+1:28236
CORDEIRO FranciscoCC De Bairrada
18CC De Bairrada1:28
1:28
45.298
6464+1:28125
SERNI MarcoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
1:28
45.298
6565+1:3015
ROTTMANN Jonathan MalteRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen1:30
1:30
45.178
6666+1:31183
DAVOINE AchilleEC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire1:31
1:31
45.119
6767+1:31164
RUET SimonVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais,,
1:31
45.119
6868+1:3222
ROUSSELOT Baptiste Team Vendée Piveteau Bois U19
18Team Vendée Piveteau Bois U191:32
1:32
45.059
6969+1:3212
SENGSTOCK RobinRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
1:32
45.059
7070+1:335
CADENA JoanEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:33
1:33
45.000
7171+1:3391
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles,,
1:33
45.000
7272+1:33124
PINI Tommaso Polisportiva Monsummanese
17Polisportiva Monsummanese,,
1:33
45.000
7373+1:3433
BANDU AdrienOccitane Cyclisme Formation
17Occitane Cyclisme Formation1:34
1:34
44.941
7474+1:3423
BITEAU Gautier Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:34
44.941
7575+1:34197
AUGÉ RonanUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior,,
1:34
44.941
7676+1:3565
ROY ClovisSelection Quebec
18Selection Quebec1:35
1:35
44.882
7777+1:35184
JORGE Edgar EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
1:35
44.882
7878+1:35201
GINET Erwan U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation ,,
1:35
44.882
7979+1:36202
COULONDRE GabrielU19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 1:36
1:36
44.823
8080+1:3726
CHARTEAU DiegoTeam Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:37
1:37
44.764
8181+1:38256
VOROBYEV MatveyKazakhstan
18Kazakhstan1:38
1:38
44.706
8282+1:39106
TAPIA Adur Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:39
1:39
44.648
8383+1:4162
COUTURE SamuelSelection Quebec
17Selection Quebec1:41
1:41
44.531
8484+1:41254
SILYKBEK AslanKazakhstan
17Kazakhstan,,
1:41
44.531
8585+1:41134
PANCHE Maxime CD Landes
16CD Landes ,,
1:41
44.531
8686+1:4174
VILLERONCE AxelTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19,,
1:41
44.531
8787+1:4255
EGEA GARCIA Jarod U19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy1:42
1:42
44.473
8888+1:4232
DELMAS Nathan Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation,,
1:42
44.473
8989+1:42274
MATHIEU Anthony L'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
1:42
44.473
9090+1:4695
GIULIANO Dario Team 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles1:46
1:46
44.243
9191+1:46144
BURFORD Craig LUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
1:46
44.243
9292+1:4631
LAPORTE ClementOccitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation,,
1:46
44.243
9393+1:51216
LE NADAN Kenan Bretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation1:51
1:51
43.959
9494+1:5163
TREMBLAY Sasha RenaudSelection Quebec
17Selection Quebec,,
1:51
43.959
9595+1:51121
BARTALESI EdoardoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
1:51
43.959
9696+1:512
GARCIA TOMAS PedroEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
18EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
1:51
43.959
9797+1:52231
BATISTA Miguel CC De Bairrada
17CC De Bairrada1:52
1:52
43.902
9898+1:5334
ROUX Damien Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation1:53
1:53
43.846
9999+1:5436
LUCAS Corentin Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation1:54
1:54
43.790
100100+1:54104
OLANO Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
1:54
43.790
101101+1:56132
CARRERE Tristan CD Landes
16CD Landes 1:56
1:56
43.678
102102+1:57112
VAN DEN BROEK Gijs Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team1:57
1:57
43.622
103103+1:57101
AGUIRRE YagoGipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
1:57
43.622
104104+1:5845
BODEAU Maël Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
16Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:58
1:58
43.567
105105+1:59105
IRISARRI Ibai Gipuzkoa Selekzioa
16Gipuzkoa Selekzioa1:59
1:59
43.511
106106+1:5921
LEMPERIERE Jules Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:59
43.511
107107+2:0053
CHEZZI MONTEBRUN Enzo U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy2:00
2:00
43.456
108108+2:01122
FRIUS AlessioPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese2:01
2:01
43.401
109109+2:01214
CONANEC MartinBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation,,
2:01
43.401
110110+2:0151
SAUBÈRE Loïs U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy,,
2:01
43.401
111111+2:02205
SARRON Gatien U19 Fenioux Formation
16U19 Fenioux Formation 2:02
2:02
43.346
112112+2:05234
BELCHIOR Tiago CC De Bairrada
17CC De Bairrada2:05
2:05
43.182
113113+2:05176
POISOT LukaSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
16SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
2:05
43.182
114114+2:0552
PERISSE ArthurU19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy,,
2:05
43.182
115115+2:06135
LARRIEU Gaëtan CD Landes
18CD Landes 2:06
2:06
43.127
116116+2:06123
STEFANINI AndreaPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
2:06
43.127
117117+2:07206
BENOIST AurélienU19 Fenioux Formation
18U19 Fenioux Formation 2:07
2:07
43.073
118118+2:0875
ABDURAKHMANOV DavirjanTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U192:08
2:08
43.019
119119+2:08165
SMITH SamuelVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais,,
2:08
43.019
120120+2:09213
CHARRIER HouarnoBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation2:09
2:09
42.965
121121+2:0992
RECOULIN Rémi Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
2:09
42.965
122122+2:12275
LAMOULINE SamL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset2:12
2:12
42.804
123123+2:13126
SPINELLI Thomas Polisportiva Monsummanese
16Polisportiva Monsummanese2:13
2:13
42.750
124124+2:13133
DULUCQ Sylvain CD Landes
18CD Landes ,,
2:13
42.750
125125+2:14163
DURET Hugo Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais2:14
2:14
42.697
126126+2:1425
VENDAY Antonin Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U19,,
2:14
42.697
127127+2:15215
JOSSO Meddy Bretagne Sud Cyclisme Formation
16Bretagne Sud Cyclisme Formation2:15
2:15
42.643
128128+2:1646
SABATIER Théo Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
18Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret2:16
2:16
42.590
129129+2:1783
VIERGE MateoCD Pyrénées-Atlantiques
18CD Pyrénées-Atlantiques 2:17
2:17
42.537
130130+2:18166
DEREUX Robin Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais2:18
2:18
42.484
131131+2:19114
MCEWAN Callum Flanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team2:19
2:19
42.432
132132+2:2173
MEUNIER SOW Neriah Team Culture Velo U19
17Team Culture Velo U192:21
2:21
42.327
133133+2:24173
DUCOTÉ Luan SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com2:24
2:24
42.170
134134+2:24146
VEENENDAAL VaughnLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
2:24
42.170
135135+2:25181
GAUVIN Mathis EC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire2:25
2:25
42.118
136136+2:27244
SAMOYEAULT Paul Team Poitou
17Team Poitou2:27
2:27
42.015
137137+2:28175
MALCUIT Lukas SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com2:28
2:28
41.963
138138+2:34161
BARBIER Timothé Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais2:34
2:34
41.657
139139+2:4196
FESTINO KylianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles2:41
2:41
41.304
140140+2:4485
OSPITAL QuentinCD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 2:44
2:44
41.155
141141+2:48245
NAUDON ClementTeam Poitou
17Team Poitou2:48
2:48
40.958
142142+2:5086
HUCTEAU Victor CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 2:50
2:50
40.860
143143+2:5582
WALKER Emile CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 2:55
2:55
40.618
144144+3:2054
BELLIO Alban U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy3:20
3:20
39.446
145145+3:27136
LAFON Ethan CD Landes
16CD Landes 3:27
3:27
39.130
146146+3:3484
LABORDE Jean-Baptiste CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 3:34
3:34
38.820
147147+5:48212
BARRÉ Mathieu Bretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation5:48
5:48
33.695
DNF174
LEGROS Thibault SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com-
DNS154
TUCKWELL LukeAustralia
17Australia-
DNS152
MCKENZIE HamishAustralia
17Australia-
DNS155
PALMER CampbellAustralia
17Australia-
DNS153
EAVES WilliamAustralia
17Australia-
DNS151
ROGERS CameronAustralia
17Australia-
DNS15617Australia-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
1111
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team0:11:07..
2142
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized0:33
0:33
..
3162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais0:34
0:34
..
413
APPELBAUM Henri JohannesRadsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen0:42
0:42
..
5195
LESUEUR LoukaUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
0:42
..
6222
PEACE Oliver Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active0:43
0:43
..
776
MATTERN CarsonTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U190:44
0:44
..
8186
THOLLET QuentinEC Saint-Etienne Loire
18EC Saint-Etienne Loire,,
0:44
..
9235
TAVARES GonçaloCC De Bairrada
17CC De Bairrada0:47
0:47
..
10233
RODRIGUES RúbenCC De Bairrada
17CC De Bairrada0:48
0:48
..
11252
TARASKIN MaximKazakhstan
18Kazakhstan0:50
0:50
..
1294
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
0:50
..
1341
BREANT RomainPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:53
0:53
..
14172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
0:53
..
1581
DUPE Mathieu CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 0:54
0:54
..
16204
GAILLARD Florian U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 0:55
0:55
..
17191
BRIAND EnzoUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior0:56
0:56
..
1842
BARUSSEAU MathéoPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:58
0:58
..
1944
COLOMBE Maxence Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:59
0:59
..
20224
COLE Matthew Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active1:01
1:01
..
21253
KARABUTOV IlyaKazakhstan
17Kazakhstan1:02
1:02
..
22193
NOUGUE-DESSUS Aaron UC Nantes Atlantique Junior
16UC Nantes Atlantique Junior1:03
1:03
..
23113
JOWETT Lucas Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
1:03
..
2461
HAMEL FelixSelection Quebec
18Selection Quebec1:04
1:04
..
2516
TILGEN Tarin Radsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen1:06
1:06
..
26241
DELHOMME RafaelTeam Poitou
17Team Poitou1:07
1:07
..
27196
ORRIERE MartinUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
1:07
..
283
PEREZ CesarEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
1:07
..
29232
LIMA Daniel CC De Bairrada
17CC De Bairrada,,
1:07
..
30272
ROUDIER HugoL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset1:08
1:08
..
31131
DUPIN MathieuCD Landes
17CD Landes 1:09
1:09
..
32243
MAINGUENAUD LucasTeam Poitou
18Team Poitou1:10
1:10
..
3371
ROUANET MaëlTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U19,,
1:10
..
3493
FABRIES Ugo Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles1:11
1:11
..
35246
TROGER LucasTeam Poitou
18Team Poitou1:12
1:12
..
36143
MARIS JesseLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized,,
1:12
..
37192
LANGELLA LenaicUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
1:12
..
38221
LIGHTFOOT Mark Tofauti Everyone Active
16Tofauti Everyone Active1:13
1:13
..
39223
WALKER ZacharyTofauti Everyone Active
18Tofauti Everyone Active,,
1:13
..
4024
CROISE Gabriel Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:13
..
41171
BARRILLOT BohémondSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
18SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
1:13
..
4243
GUERINEL Mathis Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:14
1:14
..
43141
DORF MackLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized1:15
1:15
..
44145
FETZER Luke LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized,,
1:15
..
45251
VAGANOV AlexeyKazakhstan
17Kazakhstan,,
1:15
..
466
POLO Ivan EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:16
1:16
..
47115
VORTKAMP Clemens Flanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team1:19
1:19
..
48255
BELUGIN VadimKazakhstan
17Kazakhstan1:20
1:20
..
494
POLLNER Balázs EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:21
1:21
..
5011
JOCHUM Ben FelixRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
1:21
..
51102
GARAIAR BeñatGipuzkoa Selekzioa
18Gipuzkoa Selekzioa,,
1:21
..
52273
LEDEME PierreL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
1:21
..
5372
CARTY KennyTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:22
1:22
..
54211
CORLAY LE BARON MathisBretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation1:23
1:23
..
5535
BADORC Hugo Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation,,
1:23
..
56242
DUBOIS Clement Team Poitou
17Team Poitou1:25
1:25
..
57185
LAURENSON Martin EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
1:25
..
5856
CASTOR Clément U19 Pyrénées Performance Academy
16U19 Pyrénées Performance Academy,,
1:25
..
5964
ROY JustinSelection Quebec
17Selection Quebec,,
1:25
..
601
SANROMA Manuel EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:26
1:26
..
61203
BOUTRON Nathanaël U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 1:27
1:27
..
62103
ERRASTI Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
1:27
..
63236
CORDEIRO FranciscoCC De Bairrada
18CC De Bairrada1:28
1:28
..
64125
SERNI MarcoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
1:28
..
6515
ROTTMANN Jonathan MalteRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen1:30
1:30
..
66183
DAVOINE AchilleEC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire1:31
1:31
..
67164
RUET SimonVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais,,
1:31
..
6822
ROUSSELOT Baptiste Team Vendée Piveteau Bois U19
18Team Vendée Piveteau Bois U191:32
1:32
..
6912
SENGSTOCK RobinRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
1:32
..
705
CADENA JoanEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:33
1:33
..
7191
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles,,
1:33
..
72124
PINI Tommaso Polisportiva Monsummanese
17Polisportiva Monsummanese,,
1:33
..
7333
BANDU AdrienOccitane Cyclisme Formation
17Occitane Cyclisme Formation1:34
1:34
..
7423
BITEAU Gautier Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:34
..
75197
AUGÉ RonanUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior,,
1:34
..
7665
ROY ClovisSelection Quebec
18Selection Quebec1:35
1:35
..
77184
JORGE Edgar EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
1:35
..
78201
GINET Erwan U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation ,,
1:35
..
79202
COULONDRE GabrielU19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 1:36
1:36
..
8026
CHARTEAU DiegoTeam Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:37
1:37
..
81256
VOROBYEV MatveyKazakhstan
18Kazakhstan1:38
1:38
..
82106
TAPIA Adur Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:39
1:39
..
8362
COUTURE SamuelSelection Quebec
17Selection Quebec1:41
1:41
..
84254
SILYKBEK AslanKazakhstan
17Kazakhstan,,
1:41
..
85134
PANCHE Maxime CD Landes
16CD Landes ,,
1:41
..
8674
VILLERONCE AxelTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19,,
1:41
..
8755
EGEA GARCIA Jarod U19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy1:42
1:42
..
8832
DELMAS Nathan Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation,,
1:42
..
89274
MATHIEU Anthony L'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
1:42
..
9095
GIULIANO Dario Team 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles1:46
1:46
..
91144
BURFORD Craig LUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
1:46
..
9231
LAPORTE ClementOccitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation,,
1:46
..
93216
LE NADAN Kenan Bretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation1:51
1:51
..
9463
TREMBLAY Sasha RenaudSelection Quebec
17Selection Quebec,,
1:51
..
95121
BARTALESI EdoardoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
1:51
..
962
GARCIA TOMAS PedroEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
18EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
1:51
..
97231
BATISTA Miguel CC De Bairrada
17CC De Bairrada1:52
1:52
..
9834
ROUX Damien Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation1:53
1:53
..
9936
LUCAS Corentin Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation1:54
1:54
..
100104
OLANO Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
1:54
..
101132
CARRERE Tristan CD Landes
16CD Landes 1:56
1:56
..
102112
VAN DEN BROEK Gijs Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team1:57
1:57
..
103101
AGUIRRE YagoGipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
1:57
..
10445
BODEAU Maël Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
16Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:58
1:58
..
105105
IRISARRI Ibai Gipuzkoa Selekzioa
16Gipuzkoa Selekzioa1:59
1:59
..
10621
LEMPERIERE Jules Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:59
..
10753
CHEZZI MONTEBRUN Enzo U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy2:00
2:00
..
108122
FRIUS AlessioPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese2:01
2:01
..
109214
CONANEC MartinBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation,,
2:01
..
11051
SAUBÈRE Loïs U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy,,
2:01
..
111205
SARRON Gatien U19 Fenioux Formation
16U19 Fenioux Formation 2:02
2:02
..
112234
BELCHIOR Tiago CC De Bairrada
17CC De Bairrada2:05
2:05
..
113176
POISOT LukaSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
16SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
2:05
..
11452
PERISSE ArthurU19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy,,
2:05
..
115135
LARRIEU Gaëtan CD Landes
18CD Landes 2:06
2:06
..
116123
STEFANINI AndreaPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
2:06
..
117206
BENOIST AurélienU19 Fenioux Formation
18U19 Fenioux Formation 2:07
2:07
..
11875
ABDURAKHMANOV DavirjanTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U192:08
2:08
..
119165
SMITH SamuelVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais,,
2:08
..
120213
CHARRIER HouarnoBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation2:09
2:09
..
12192
RECOULIN Rémi Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
2:09
..
122275
LAMOULINE SamL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset2:12
2:12
..
123126
SPINELLI Thomas Polisportiva Monsummanese
16Polisportiva Monsummanese2:13
2:13
..
124133
DULUCQ Sylvain CD Landes
18CD Landes ,,
2:13
..
125163
DURET Hugo Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais2:14
2:14
..
12625
VENDAY Antonin Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U19,,
2:14
..
127215
JOSSO Meddy Bretagne Sud Cyclisme Formation
16Bretagne Sud Cyclisme Formation2:15
2:15
..
12846
SABATIER Théo Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
18Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret2:16
2:16
..
12983
VIERGE MateoCD Pyrénées-Atlantiques
18CD Pyrénées-Atlantiques 2:17
2:17
..
130166
DEREUX Robin Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais2:18
2:18
..
131114
MCEWAN Callum Flanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team2:19
2:19
..
13273
MEUNIER SOW Neriah Team Culture Velo U19
17Team Culture Velo U192:21
2:21
..
133173
DUCOTÉ Luan SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com2:24
2:24
..
134146
VEENENDAAL VaughnLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
2:24
..
135181
GAUVIN Mathis EC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire2:25
2:25
..
136244
SAMOYEAULT Paul Team Poitou
17Team Poitou2:27
2:27
..
137175
MALCUIT Lukas SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com2:28
2:28
..
138161
BARBIER Timothé Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais2:34
2:34
..
13996
FESTINO KylianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles2:41
2:41
..
14085
OSPITAL QuentinCD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 2:44
2:44
..
141245
NAUDON ClementTeam Poitou
17Team Poitou2:48
2:48
..
14286
HUCTEAU Victor CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 2:50
2:50
..
14382
WALKER Emile CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 2:55
2:55
..
14454
BELLIO Alban U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy3:20
3:20
..
145136
LAFON Ethan CD Landes
16CD Landes 3:27
3:27
..
14684
LABORDE Jean-Baptiste CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 3:34
3:34
..
147212
BARRÉ Mathieu Bretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation5:48
5:48
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
1111
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team25+25
2142
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized20+20
3162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais16+16
413
APPELBAUM Henri JohannesRadsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen14+14
5195
LESUEUR LoukaUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior12+12
6222
PEACE Oliver Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active10+10
776
MATTERN CarsonTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U199+9
8186
THOLLET QuentinEC Saint-Etienne Loire
18EC Saint-Etienne Loire8+8
9235
TAVARES GonçaloCC De Bairrada
17CC De Bairrada7+7
10233
RODRIGUES RúbenCC De Bairrada
17CC De Bairrada6+6
11252
TARASKIN MaximKazakhstan
18Kazakhstan5+5
1294
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles4+4
1341
BREANT RomainPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret3+3
14172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com2+2
1581
DUPE Mathieu CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
1162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais0:11:41..
2222
PEACE Oliver Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active0:09
0:09
..
394
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles0:16
0:16
..
4172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com0:19
0:19
..
5204
GAILLARD Florian U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 0:21
0:21
..
642
BARUSSEAU MathéoPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:24
0:24
..
7224
COLE Matthew Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active0:27
0:27
..
8193
NOUGUE-DESSUS Aaron UC Nantes Atlantique Junior
16UC Nantes Atlantique Junior0:29
0:29
..
993
FABRIES Ugo Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles0:37
0:37
..
10221
LIGHTFOOT Mark Tofauti Everyone Active
16Tofauti Everyone Active0:39
0:39
..
1124
CROISE Gabriel Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U19,,
0:39
..
1243
GUERINEL Mathis Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:40
0:40
..
13145
FETZER Luke LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized0:41
0:41
..
146
POLO Ivan EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador0:42
0:42
..
15255
BELUGIN VadimKazakhstan
17Kazakhstan0:46
0:46
..
164
POLLNER Balázs EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador0:47
0:47
..
17242
DUBOIS Clement Team Poitou
17Team Poitou0:51
0:51
..
18185
LAURENSON Martin EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
0:51
..
1956
CASTOR Clément U19 Pyrénées Performance Academy
16U19 Pyrénées Performance Academy,,
0:51
..
2064
ROY JustinSelection Quebec
17Selection Quebec,,
0:51
..
211
SANROMA Manuel EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador0:52
0:52
..
22203
BOUTRON Nathanaël U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 0:53
0:53
..
23103
ERRASTI Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
0:53
..
24124
PINI Tommaso Polisportiva Monsummanese
17Polisportiva Monsummanese0:59
0:59
..
2523
BITEAU Gautier Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:00
1:00
..
26184
JORGE Edgar EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire1:01
1:01
..
2726
CHARTEAU DiegoTeam Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:03
1:03
..
28256
VOROBYEV MatveyKazakhstan
18Kazakhstan1:04
1:04
..
29106
TAPIA Adur Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:05
1:05
..
30254
SILYKBEK AslanKazakhstan
17Kazakhstan1:07
1:07
..
31134
PANCHE Maxime CD Landes
16CD Landes ,,
1:07
..
3255
EGEA GARCIA Jarod U19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy1:08
1:08
..
3332
DELMAS Nathan Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation,,
1:08
..
3495
GIULIANO Dario Team 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles1:12
1:12
..
35144
BURFORD Craig LUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
1:12
..
3663
TREMBLAY Sasha RenaudSelection Quebec
17Selection Quebec1:17
1:17
..
37231
BATISTA Miguel CC De Bairrada
17CC De Bairrada1:18
1:18
..
3834
ROUX Damien Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation1:19
1:19
..
39104
OLANO Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:20
1:20
..
40132
CARRERE Tristan CD Landes
16CD Landes 1:22
1:22
..
4145
BODEAU Maël Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
16Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:24
1:24
..
42105
IRISARRI Ibai Gipuzkoa Selekzioa
16Gipuzkoa Selekzioa1:25
1:25
..
4321
LEMPERIERE Jules Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:25
..
44205
SARRON Gatien U19 Fenioux Formation
16U19 Fenioux Formation 1:28
1:28
..
45176
POISOT LukaSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
16SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com1:31
1:31
..
4692
RECOULIN Rémi Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles1:35
1:35
..
47126
SPINELLI Thomas Polisportiva Monsummanese
16Polisportiva Monsummanese1:39
1:39
..
48163
DURET Hugo Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais1:40
1:40
..
49215
JOSSO Meddy Bretagne Sud Cyclisme Formation
16Bretagne Sud Cyclisme Formation1:41
1:41
..
50166
DEREUX Robin Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais1:44
1:44
..
51114
MCEWAN Callum Flanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team1:45
1:45
..
5273
MEUNIER SOW Neriah Team Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:47
1:47
..
53173
DUCOTÉ Luan SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com1:50
1:50
..
54181
GAUVIN Mathis EC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire1:51
1:51
..
55244
SAMOYEAULT Paul Team Poitou
17Team Poitou1:53
1:53
..
56175
MALCUIT Lukas SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com1:54
1:54
..
5782
WALKER Emile CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 2:21
2:21
..
58136
LAFON Ethan CD Landes
16CD Landes 2:53
2:53
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkTeamClassTimeTime won/lost
1 Flanderscolor - Galloo TeamCLUB0:35:43..
2 UC Nantes Atlantique JuniorCLUB0:19
0:19
..
3 CC De BairradaCLUB0:20
0:20
..
4 Nouvelle AquitaineREG0:28
0:28
..
5 Tofauti Everyone ActiveCLUB0:35
0:35
..
6 LUX/CTS p/b SpecializedCLUB0:38
0:38
..
7 KazakhstanNAT0:45
0:45
..
8 Radsportverband Nordrhein-WestfalenREG0:47
0:47
..
9 Team Culture Velo U19CLUB0:54
0:54
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Race information

  • Date:
    14 May 2022
  • Start time:
    09:00
  • Avg. speed winner:
    51.274 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    9.5 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    1
  • Vert. meters:
    117
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    218
  • Startlist quality score:
  • Won how:

Race profile