2022»46th

Tour de Gironde International

(2.1)
2022»Stage 1b»Porte de BanaugeCenon(81.2km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
163+1:5551
SAUBÈRE Loïs U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy201:42:20
239+1:30197
AUGÉ RonanUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior12,,
0:00
324+1:13145
FETZER Luke LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized7,,
0:00
418+1:08272
ROUDIER HugoL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset5,,
0:00
522+1:12192
LANGELLA LenaicUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior4,,
0:00
623+1:13223
WALKER ZacharyTofauti Everyone Active
18Tofauti Everyone Active3,,
0:00
725+1:13171
BARRILLOT BohémondSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
18SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com2,,
0:00
82+0:33162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais1,,
0:00
982+2:12275
LAMOULINE SamL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
0:00
1076+2:0552
PERISSE ArthurU19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy,,
0:00
1137+1:305
CADENA JoanEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
0:00
1238+1:3015
ROTTMANN Jonathan MalteRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
0:00
1316+1:08243
MAINGUENAUD LucasTeam Poitou
18Team Poitou,,
0:00
1440+1:31183
DAVOINE AchilleEC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire,,
0:00
151+0:00111
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
0:00
1649+1:4174
VILLERONCE AxelTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19,,
0:00
1747+1:39106
TAPIA Adur Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
0:00
183+0:47235
TAVARES GonçaloCC De Bairrada
17CC De Bairrada,,
0:00
1928+1:1443
GUERINEL Mathis Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret,,
0:00
2046+1:36202
COULONDRE GabrielU19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation ,,
0:00
2144+1:3391
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles,,
0:00
2229+1:14232
LIMA Daniel CC De Bairrada
17CC De Bairrada0:07
0:07
2334+1:26115
VORTKAMP Clemens Flanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
0:07
2435+1:2811
JOCHUM Ben FelixRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
0:07
2513+1:03191
BRIAND EnzoUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior,,
0:07
2656+1:4955
EGEA GARCIA Jarod U19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy,,
0:07
2714+1:0542
BARUSSEAU MathéoPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret,,
0:07
2815+1:0644
COLOMBE Maxence Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret,,
0:07
2936+1:2972
CARTY KennyTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19,,
0:07
3083+2:13123
STEFANINI AndreaPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
0:07
3166+1:58121
BARTALESI EdoardoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
0:07
3227+1:14196
ORRIERE MartinUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
0:07
3320+1:10193
NOUGUE-DESSUS Aaron UC Nantes Atlantique Junior
16UC Nantes Atlantique Junior,,
0:07
3432+1:19143
MARIS JesseLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized,,
0:07
3510+1:0041
BREANT RomainPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret,,
0:07
3631+1:1893
FABRIES Ugo Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
0:07
377+0:51186
THOLLET QuentinEC Saint-Etienne Loire
18EC Saint-Etienne Loire,,
0:07
3862+1:53144
BURFORD Craig LUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized,,
0:07
3919+1:09253
KARABUTOV IlyaKazakhstan
17Kazakhstan,,
0:07
4051+1:4426
CHARTEAU DiegoTeam Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
0:07
4142+1:32242
DUBOIS Clement Team Poitou
17Team Poitou,,
0:07
4277+2:0621
LEMPERIERE Jules Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
0:07
4330+1:1771
ROUANET MaëlTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U19,,
0:07
448+0:55233
RODRIGUES RúbenCC De Bairrada
17CC De Bairrada,,
0:07
4512+1:02204
GAILLARD Florian U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation ,,
0:07
464+0:49195
LESUEUR LoukaUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
0:07
4733+1:20221
LIGHTFOOT Mark Tofauti Everyone Active
16Tofauti Everyone Active,,
0:07
4872+2:03132
CARRERE Tristan CD Landes
16CD Landes ,,
0:07
4967+1:582
GARCIA TOMAS PedroEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
18EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
0:07
5085+2:2346
SABATIER Théo Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
18Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret,,
0:07
5189+2:2873
MEUNIER SOW Neriah Team Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19,,
0:07
5279+2:08122
FRIUS AlessioPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
0:07
5375+2:04101
AGUIRRE YagoGipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
0:07
549+0:57252
TARASKIN MaximKazakhstan
18Kazakhstan,,
0:07
5545+1:34103
ERRASTI Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
0:07
5643+1:3264
ROY JustinSelection Quebec
17Selection Quebec,,
0:07
5721+1:1161
HAMEL FelixSelection Quebec
18Selection Quebec,,
0:07
5826+1:14241
DELHOMME RafaelTeam Poitou
17Team Poitou,,
0:07
596+0:5176
MATTERN CarsonTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U19,,
0:07
6058+1:49274
MATHIEU Anthony L'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
0:07
6111+1:00172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
0:07
6270+2:01104
OLANO Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
0:07
635+0:51142
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized0:18
0:18
6417+1:0894
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
0:18
6580+2:1163
TREMBLAY Sasha RenaudSelection Quebec
17Selection Quebec0:20
0:20
6655+1:48125
SERNI MarcoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese,,
0:20
6790+2:2992
RECOULIN Rémi Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
0:20
6857+1:49185
LAURENSON Martin EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire0:24
0:24
6968+1:5933
BANDU AdrienOccitane Cyclisme Formation
17Occitane Cyclisme Formation0:25
0:25
7053+1:46102
GARAIAR BeñatGipuzkoa Selekzioa
18Gipuzkoa Selekzioa,,
0:25
7164+1:56164
RUET SimonVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais,,
0:25
7252+1:464
POLLNER Balázs EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
0:25
7341+1:3116
TILGEN Tarin Radsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
0:25
7478+2:0732
DELMAS Nathan Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation,,
0:25
7591+2:3375
ABDURAKHMANOV DavirjanTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19,,
0:25
7659+1:511
SANROMA Manuel EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
0:25
7787+2:26214
CONANEC MartinBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation,,
0:25
7854+1:46273
LEDEME PierreL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
0:25
7948+1:40251
VAGANOV AlexeyKazakhstan
17Kazakhstan,,
0:25
8069+1:5923
BITEAU Gautier Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
0:25
8165+1:57236
CORDEIRO FranciscoCC De Bairrada
18CC De Bairrada0:29
0:29
8250+1:4224
CROISE Gabriel Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U19,,
0:29
8361+1:5235
BADORC Hugo Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation,,
0:29
8460+1:52211
CORLAY LE BARON MathisBretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation,,
0:29
8586+2:26112
VAN DEN BROEK Gijs Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team,,
0:29
8673+2:04184
JORGE Edgar EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
0:29
8774+2:04201
GINET Erwan U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation ,,
0:29
8892+2:4683
VIERGE MateoCD Pyrénées-Atlantiques
18CD Pyrénées-Atlantiques ,,
0:29
8971+2:02124
PINI Tommaso Polisportiva Monsummanese
17Polisportiva Monsummanese,,
0:29
9081+2:1165
ROY ClovisSelection Quebec
18Selection Quebec0:36
0:36
9188+2:28216
LE NADAN Kenan Bretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation0:37
0:37
9294+3:08165
SMITH SamuelVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais1:00
1:00
9393+2:5231
LAPORTE ClementOccitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation1:06
1:06
9484+2:203
PEREZ CesarEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:13
1:13
9597+3:4662
COUTURE SamuelSelection Quebec
17Selection Quebec2:05
2:05
9696+3:386
POLO Ivan EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador2:22
2:22
9799+4:21105
IRISARRI Ibai Gipuzkoa Selekzioa
16Gipuzkoa Selekzioa,,
2:22
98103+4:35206
BENOIST AurélienU19 Fenioux Formation
18U19 Fenioux Formation 2:28
2:28
99108+5:4854
BELLIO Alban U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy,,
2:28
100107+5:1285
OSPITAL QuentinCD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques ,,
2:28
101102+4:30205
SARRON Gatien U19 Fenioux Formation
16U19 Fenioux Formation ,,
2:28
10295+3:33113
JOWETT Lucas Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team2:30
2:30
103106+4:48166
DEREUX Robin Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais,,
2:30
104101+4:2845
BODEAU Maël Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
16Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret,,
2:30
105104+4:35176
POISOT LukaSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
16SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
2:30
106105+4:43126
SPINELLI Thomas Polisportiva Monsummanese
16Polisportiva Monsummanese,,
2:30
107100+4:2436
LUCAS Corentin Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation,,
2:30
10898+4:0212
SENGSTOCK RobinRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
2:30
109109+5:50215
JOSSO Meddy Bretagne Sud Cyclisme Formation
16Bretagne Sud Cyclisme Formation3:35
3:35
110111+7:0825
VENDAY Antonin Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U194:54
4:54
111116+7:4334
ROUX Damien Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation5:50
5:50
112124+8:38245
NAUDON ClementTeam Poitou
17Team Poitou,,
5:50
113121+8:14173
DUCOTÉ Luan SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
5:50
114110+7:02246
TROGER LucasTeam Poitou
18Team Poitou,,
5:50
115125+8:4582
WALKER Emile CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques ,,
5:50
116120+8:04234
BELCHIOR Tiago CC De Bairrada
17CC De Bairrada5:59
5:59
117118+7:51231
BATISTA Miguel CC De Bairrada
17CC De Bairrada,,
5:59
118115+7:40254
SILYKBEK AslanKazakhstan
17Kazakhstan,,
5:59
119112+7:19255
BELUGIN VadimKazakhstan
17Kazakhstan,,
5:59
120114+7:37256
VOROBYEV MatveyKazakhstan
18Kazakhstan,,
5:59
121113+7:31203
BOUTRON Nathanaël U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 6:04
6:04
122122+8:25213
CHARRIER HouarnoBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation6:16
6:16
123117+7:4922
ROUSSELOT Baptiste Team Vendée Piveteau Bois U19
18Team Vendée Piveteau Bois U196:17
6:17
124123+8:31163
DURET Hugo Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais,,
6:17
125127+8:5896
FESTINO KylianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles,,
6:17
126119+8:0395
GIULIANO Dario Team 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles,,
6:17
127126+8:56146
VEENENDAAL VaughnLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized6:32
6:32
128131+12:09133
DULUCQ Sylvain CD Landes
18CD Landes 9:56
9:56
129128+11:11141
DORF MackLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized,,
9:56
130130+12:02135
LARRIEU Gaëtan CD Landes
18CD Landes ,,
9:56
131132+12:24175
MALCUIT Lukas SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
9:56
132129+11:19224
COLE Matthew Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active10:18
10:18
133133+13:53114
MCEWAN Callum Flanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team11:34
11:34
134134+14:01244
SAMOYEAULT Paul Team Poitou
17Team Poitou,,
11:34
135135+14:59161
BARBIER Timothé Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais12:25
12:25
DNF53
CHEZZI MONTEBRUN Enzo U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy-
DNF56
CASTOR Clément U19 Pyrénées Performance Academy
16U19 Pyrénées Performance Academy-
DNF212
BARRÉ Mathieu Bretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation-
DNF222
PEACE Oliver Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active-
DNF136
LAFON Ethan CD Landes
16CD Landes -
DNF131
DUPIN MathieuCD Landes
17CD Landes -
DNF134
PANCHE Maxime CD Landes
16CD Landes -
DNF81
DUPE Mathieu CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques -
DNF84
LABORDE Jean-Baptiste CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques -
DNF86
HUCTEAU Victor CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques -
DNF13
APPELBAUM Henri JohannesRadsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen-
OTL181
GAUVIN Mathis EC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11-111
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team1:53:27..
23▲1162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais0:33
0:33
..
39▲6235
TAVARES GonçaloCC De Bairrada
17CC De Bairrada0:47
0:47
..
45▲1195
LESUEUR LoukaUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior0:49
0:49
..
52▼3142
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized0:51
0:51
..
67▲176
MATTERN CarsonTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U19,,
0:51
..
78▲1186
THOLLET QuentinEC Saint-Etienne Loire
18EC Saint-Etienne Loire,,
0:51
..
810▲2233
RODRIGUES RúbenCC De Bairrada
17CC De Bairrada0:55
0:55
..
911▲2252
TARASKIN MaximKazakhstan
18Kazakhstan0:57
0:57
..
1013▲341
BREANT RomainPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:00
1:00
..
1114▲3172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
1:00
..
1216▲4204
GAILLARD Florian U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 1:02
1:02
..
1317▲4191
BRIAND EnzoUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior1:03
1:03
..
1418▲442
BARUSSEAU MathéoPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:05
1:05
..
1519▲444
COLOMBE Maxence Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret1:06
1:06
..
1632▲16243
MAINGUENAUD LucasTeam Poitou
18Team Poitou1:08
1:08
..
1712▼594
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles,,
1:08
..
1830▲12272
ROUDIER HugoL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
1:08
..
1921▲2253
KARABUTOV IlyaKazakhstan
17Kazakhstan1:09
1:09
..
2022▲2193
NOUGUE-DESSUS Aaron UC Nantes Atlantique Junior
16UC Nantes Atlantique Junior1:10
1:10
..
2124▲361
HAMEL FelixSelection Quebec
18Selection Quebec1:11
1:11
..
2237▲15192
LANGELLA LenaicUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior1:12
1:12
..
2339▲16223
WALKER ZacharyTofauti Everyone Active
18Tofauti Everyone Active1:13
1:13
..
2444▲20145
FETZER Luke LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized,,
1:13
..
2541▲16171
BARRILLOT BohémondSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
18SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
1:13
..
2626-241
DELHOMME RafaelTeam Poitou
17Team Poitou1:14
1:14
..
2727-196
ORRIERE MartinUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior,,
1:14
..
2842▲1443
GUERINEL Mathis Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret,,
1:14
..
2929-232
LIMA Daniel CC De Bairrada
17CC De Bairrada,,
1:14
..
3033▲371
ROUANET MaëlTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U191:17
1:17
..
3134▲393
FABRIES Ugo Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles1:18
1:18
..
3236▲4143
MARIS JesseLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized1:19
1:19
..
3338▲5221
LIGHTFOOT Mark Tofauti Everyone Active
16Tofauti Everyone Active1:20
1:20
..
3447▲13115
VORTKAMP Clemens Flanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team1:26
1:26
..
3550▲1511
JOCHUM Ben FelixRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen1:28
1:28
..
3653▲1772
CARTY KennyTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:29
1:29
..
3770▲335
CADENA JoanEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:30
1:30
..
3865▲2715
ROTTMANN Jonathan MalteRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
1:30
..
3975▲36197
AUGÉ RonanUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior,,
1:30
..
4066▲26183
DAVOINE AchilleEC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire1:31
1:31
..
4125▼1616
TILGEN Tarin Radsportverband Nordrhein-Westfalen
17Radsportverband Nordrhein-Westfalen,,
1:31
..
4256▲14242
DUBOIS Clement Team Poitou
17Team Poitou1:32
1:32
..
4359▲1664
ROY JustinSelection Quebec
17Selection Quebec,,
1:32
..
4471▲2791
LAGRAVE DorianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles1:33
1:33
..
4562▲17103
ERRASTI Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:34
1:34
..
4679▲33202
COULONDRE GabrielU19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 1:36
1:36
..
4782▲35106
TAPIA Adur Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:39
1:39
..
4845▼3251
VAGANOV AlexeyKazakhstan
17Kazakhstan1:40
1:40
..
4986▲3774
VILLERONCE AxelTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:41
1:41
..
5040▼1024
CROISE Gabriel Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U191:42
1:42
..
5180▲2926
CHARTEAU DiegoTeam Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:44
1:44
..
5249▼34
POLLNER Balázs EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:46
1:46
..
5351▼2102
GARAIAR BeñatGipuzkoa Selekzioa
18Gipuzkoa Selekzioa,,
1:46
..
5452▼2273
LEDEME PierreL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
1:46
..
5564▲9125
SERNI MarcoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese1:48
1:48
..
5687▲3155
EGEA GARCIA Jarod U19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy1:49
1:49
..
5757-185
LAURENSON Martin EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
1:49
..
5889▲31274
MATHIEU Anthony L'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset,,
1:49
..
5960▲11
SANROMA Manuel EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:51
1:51
..
6054▼6211
CORLAY LE BARON MathisBretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation1:52
1:52
..
6155▼635
BADORC Hugo Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation,,
1:52
..
6291▲29144
BURFORD Craig LUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized1:53
1:53
..
63110▲4751
SAUBÈRE Loïs U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy1:55
1:55
..
6467▲3164
RUET SimonVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais1:56
1:56
..
6563▼2236
CORDEIRO FranciscoCC De Bairrada
18CC De Bairrada1:57
1:57
..
6695▲29121
BARTALESI EdoardoPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese1:58
1:58
..
6796▲292
GARCIA TOMAS PedroEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
18EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador,,
1:58
..
6873▲533
BANDU AdrienOccitane Cyclisme Formation
17Occitane Cyclisme Formation1:59
1:59
..
6974▲523
BITEAU Gautier Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U19,,
1:59
..
70100▲30104
OLANO Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa2:01
2:01
..
7172▲1124
PINI Tommaso Polisportiva Monsummanese
17Polisportiva Monsummanese2:02
2:02
..
72101▲29132
CARRERE Tristan CD Landes
16CD Landes 2:03
2:03
..
7377▲4184
JORGE Edgar EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire2:04
2:04
..
7478▲4201
GINET Erwan U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation ,,
2:04
..
75103▲28101
AGUIRRE YagoGipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa,,
2:04
..
76114▲3852
PERISSE ArthurU19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy2:05
2:05
..
77106▲2921
LEMPERIERE Jules Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U192:06
2:06
..
7888▲1032
DELMAS Nathan Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation2:07
2:07
..
79108▲29122
FRIUS AlessioPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese2:08
2:08
..
8094▲1463
TREMBLAY Sasha RenaudSelection Quebec
17Selection Quebec2:11
2:11
..
8176▼565
ROY ClovisSelection Quebec
18Selection Quebec,,
2:11
..
82122▲40275
LAMOULINE SamL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset2:12
2:12
..
83116▲33123
STEFANINI AndreaPolisportiva Monsummanese
18Polisportiva Monsummanese2:13
2:13
..
8428▼563
PEREZ CesarEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador2:20
2:20
..
85128▲4346
SABATIER Théo Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
18Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret2:23
2:23
..
86102▲16112
VAN DEN BROEK Gijs Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team2:26
2:26
..
87109▲22214
CONANEC MartinBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation,,
2:26
..
8893▲5216
LE NADAN Kenan Bretagne Sud Cyclisme Formation
18Bretagne Sud Cyclisme Formation2:28
2:28
..
89132▲4373
MEUNIER SOW Neriah Team Culture Velo U19
17Team Culture Velo U19,,
2:28
..
90121▲3192
RECOULIN Rémi Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles2:29
2:29
..
91118▲2775
ABDURAKHMANOV DavirjanTeam Culture Velo U19
17Team Culture Velo U192:33
2:33
..
92129▲3783
VIERGE MateoCD Pyrénées-Atlantiques
18CD Pyrénées-Atlantiques 2:46
2:46
..
9392▼131
LAPORTE ClementOccitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation2:52
2:52
..
94119▲25165
SMITH SamuelVélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais3:08
3:08
..
9523▼72113
JOWETT Lucas Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team3:33
3:33
..
9646▼506
POLO Ivan EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador3:38
3:38
..
9783▼1462
COUTURE SamuelSelection Quebec
17Selection Quebec3:46
3:46
..
9869▼2912
SENGSTOCK RobinRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen4:02
4:02
..
99105▲6105
IRISARRI Ibai Gipuzkoa Selekzioa
16Gipuzkoa Selekzioa4:21
4:21
..
10099▼136
LUCAS Corentin Occitane Cyclisme Formation
18Occitane Cyclisme Formation4:24
4:24
..
101104▲345
BODEAU Maël Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
16Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret4:28
4:28
..
102111▲9205
SARRON Gatien U19 Fenioux Formation
16U19 Fenioux Formation 4:30
4:30
..
103117▲14206
BENOIST AurélienU19 Fenioux Formation
18U19 Fenioux Formation 4:35
4:35
..
104113▲9176
POISOT LukaSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
16SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com,,
4:35
..
105123▲18126
SPINELLI Thomas Polisportiva Monsummanese
16Polisportiva Monsummanese4:43
4:43
..
106130▲24166
DEREUX Robin Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais4:48
4:48
..
107140▲3385
OSPITAL QuentinCD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 5:12
5:12
..
108144▲3654
BELLIO Alban U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy5:48
5:48
..
109127▲18215
JOSSO Meddy Bretagne Sud Cyclisme Formation
16Bretagne Sud Cyclisme Formation5:50
5:50
..
11035▼75246
TROGER LucasTeam Poitou
18Team Poitou7:02
7:02
..
111126▲1525
VENDAY Antonin Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U197:08
7:08
..
11248▼64255
BELUGIN VadimKazakhstan
17Kazakhstan7:19
7:19
..
11361▼52203
BOUTRON Nathanaël U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 7:31
7:31
..
11481▼33256
VOROBYEV MatveyKazakhstan
18Kazakhstan7:37
7:37
..
11584▼31254
SILYKBEK AslanKazakhstan
17Kazakhstan7:40
7:40
..
11698▼1834
ROUX Damien Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation7:43
7:43
..
11768▼4922
ROUSSELOT Baptiste Team Vendée Piveteau Bois U19
18Team Vendée Piveteau Bois U197:49
7:49
..
11897▼21231
BATISTA Miguel CC De Bairrada
17CC De Bairrada7:51
7:51
..
11990▼2995
GIULIANO Dario Team 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles8:03
8:03
..
120112▼8234
BELCHIOR Tiago CC De Bairrada
17CC De Bairrada8:04
8:04
..
121133▲12173
DUCOTÉ Luan SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com8:14
8:14
..
122120▼2213
CHARRIER HouarnoBretagne Sud Cyclisme Formation
17Bretagne Sud Cyclisme Formation8:25
8:25
..
123125▲2163
DURET Hugo Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais8:31
8:31
..
124141▲17245
NAUDON ClementTeam Poitou
17Team Poitou8:38
8:38
..
125143▲1882
WALKER Emile CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 8:45
8:45
..
126134▲8146
VEENENDAAL VaughnLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized8:56
8:56
..
127139▲1296
FESTINO KylianTeam 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles8:58
8:58
..
12843▼85141
DORF MackLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized11:11
11:11
..
12920▼109224
COLE Matthew Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active11:19
11:19
..
130115▼15135
LARRIEU Gaëtan CD Landes
18CD Landes 12:02
12:02
..
131124▼7133
DULUCQ Sylvain CD Landes
18CD Landes 12:09
12:09
..
132137▲5175
MALCUIT Lukas SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com12:24
12:24
..
133131▼2114
MCEWAN Callum Flanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team13:53
13:53
..
134136▲2244
SAMOYEAULT Paul Team Poitou
17Team Poitou14:01
14:01
..
135138▲3161
BARBIER Timothé Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais14:59
14:59
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11-111
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team26+1
2-51
SAUBÈRE Loïs U19 Pyrénées Performance Academy
18U19 Pyrénées Performance Academy25+25
33-162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais24+8
42▼2142
MOORE ViggoLUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized20-
5-197
AUGÉ RonanUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior20+20
6-145
FETZER Luke LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized16+16
7-272
ROUDIER HugoL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset14+14
85▼3195
LESUEUR LoukaUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior12-
9-192
LANGELLA LenaicUC Nantes Atlantique Junior
17UC Nantes Atlantique Junior12+12
10-223
WALKER ZacharyTofauti Everyone Active
18Tofauti Everyone Active10+10
117▼476
MATTERN CarsonTeam Culture Velo U19
18Team Culture Velo U199-
12-171
BARRILLOT BohémondSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
18SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com9+9
138▼5186
THOLLET QuentinEC Saint-Etienne Loire
18EC Saint-Etienne Loire8-
149▼5235
TAVARES GonçaloCC De Bairrada
17CC De Bairrada7-
15-275
LAMOULINE SamL'Avenir Cycliste de Cusset
17L'Avenir Cycliste de Cusset7+7
1610▼6233
RODRIGUES RúbenCC De Bairrada
17CC De Bairrada6-
17-52
PERISSE ArthurU19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy6+6
1811▼7252
TARASKIN MaximKazakhstan
18Kazakhstan5-
19-5
CADENA JoanEOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador5+5
2012▼894
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles4-
21-15
ROTTMANN Jonathan MalteRadsportverband Nordrhein-Westfalen
18Radsportverband Nordrhein-Westfalen4+4
2213▼941
BREANT RomainPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret3-
23-243
MAINGUENAUD LucasTeam Poitou
18Team Poitou3+3
2414▼10172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com2-
25-183
DAVOINE AchilleEC Saint-Etienne Loire
17EC Saint-Etienne Loire2+2
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
1235
TAVARES GonçaloCC De Bairrada
17CC De Bairrada8+8
241
BREANT RomainPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret6+6
343
GUERINEL Mathis Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret2+2
4143
MARIS JesseLUX/CTS p/b Specialized
18LUX/CTS p/b Specialized2+2
5111
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team1+1
6197
AUGÉ RonanUC Nantes Atlantique Junior
18UC Nantes Atlantique Junior1+1
7113
JOWETT Lucas Flanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-162
FONTAINE Titouan Vélo Club Villefranche Beaujolais
16Vélo Club Villefranche Beaujolais1:54:00..
24▲2172
DAVID AlexisSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com0:27
0:27
..
35▲2204
GAILLARD Florian U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 0:29
0:29
..
46▲242
BARUSSEAU MathéoPôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:32
0:32
..
53▼294
BODET Vincent Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles0:35
0:35
..
68▲2193
NOUGUE-DESSUS Aaron UC Nantes Atlantique Junior
16UC Nantes Atlantique Junior0:37
0:37
..
713▲6145
FETZER Luke LUX/CTS p/b Specialized
16LUX/CTS p/b Specialized0:40
0:40
..
812▲443
GUERINEL Mathis Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
17Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret0:41
0:41
..
99-93
FABRIES Ugo Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles0:45
0:45
..
1010-221
LIGHTFOOT Mark Tofauti Everyone Active
16Tofauti Everyone Active0:47
0:47
..
1117▲6242
DUBOIS Clement Team Poitou
17Team Poitou0:59
0:59
..
1220▲864
ROY JustinSelection Quebec
17Selection Quebec,,
0:59
..
1323▲10103
ERRASTI Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:01
1:01
..
1429▲15106
TAPIA Adur Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:06
1:06
..
1511▼424
CROISE Gabriel Team Vendée Piveteau Bois U19
17Team Vendée Piveteau Bois U191:09
1:09
..
1627▲1126
CHARTEAU DiegoTeam Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:11
1:11
..
1716▼14
POLLNER Balázs EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:13
1:13
..
1832▲1455
EGEA GARCIA Jarod U19 Pyrénées Performance Academy
17U19 Pyrénées Performance Academy1:16
1:16
..
1918▼1185
LAURENSON Martin EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire,,
1:16
..
2021▲11
SANROMA Manuel EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
17EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador1:18
1:18
..
2135▲14144
BURFORD Craig LUX/CTS p/b Specialized
17LUX/CTS p/b Specialized1:20
1:20
..
2225▲323
BITEAU Gautier Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:26
1:26
..
2339▲16104
OLANO Unax Gipuzkoa Selekzioa
17Gipuzkoa Selekzioa1:28
1:28
..
2424-124
PINI Tommaso Polisportiva Monsummanese
17Polisportiva Monsummanese1:29
1:29
..
2540▲15132
CARRERE Tristan CD Landes
16CD Landes 1:30
1:30
..
2626-184
JORGE Edgar EC Saint-Etienne Loire
16EC Saint-Etienne Loire1:31
1:31
..
2743▲1621
LEMPERIERE Jules Team Vendée Piveteau Bois U19
16Team Vendée Piveteau Bois U191:33
1:33
..
2833▲532
DELMAS Nathan Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation1:34
1:34
..
2936▲763
TREMBLAY Sasha RenaudSelection Quebec
17Selection Quebec1:38
1:38
..
3052▲2273
MEUNIER SOW Neriah Team Culture Velo U19
17Team Culture Velo U191:55
1:55
..
3146▲1592
RECOULIN Rémi Team 31 Jolly Cycles
16Team 31 Jolly Cycles1:56
1:56
..
3214▼186
POLO Ivan EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador
16EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto Contador3:05
3:05
..
3342▲9105
IRISARRI Ibai Gipuzkoa Selekzioa
16Gipuzkoa Selekzioa3:48
3:48
..
3441▲745
BODEAU Maël Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret
16Pôle Espoirs Cyclisme de Guéret3:55
3:55
..
3544▲9205
SARRON Gatien U19 Fenioux Formation
16U19 Fenioux Formation 3:57
3:57
..
3645▲9176
POISOT LukaSCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
16SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com4:02
4:02
..
3747▲10126
SPINELLI Thomas Polisportiva Monsummanese
16Polisportiva Monsummanese4:10
4:10
..
3850▲12166
DEREUX Robin Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais4:15
4:15
..
3949▲10215
JOSSO Meddy Bretagne Sud Cyclisme Formation
16Bretagne Sud Cyclisme Formation5:17
5:17
..
4015▼25255
BELUGIN VadimKazakhstan
17Kazakhstan6:46
6:46
..
4122▼19203
BOUTRON Nathanaël U19 Fenioux Formation
17U19 Fenioux Formation 6:58
6:58
..
4230▼12254
SILYKBEK AslanKazakhstan
17Kazakhstan7:07
7:07
..
4338▼534
ROUX Damien Occitane Cyclisme Formation
16Occitane Cyclisme Formation7:10
7:10
..
4437▼7231
BATISTA Miguel CC De Bairrada
17CC De Bairrada7:18
7:18
..
4534▼1195
GIULIANO Dario Team 31 Jolly Cycles
17Team 31 Jolly Cycles7:30
7:30
..
4653▲7173
DUCOTÉ Luan SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com7:41
7:41
..
4748▲1163
DURET Hugo Vélo Club Villefranche Beaujolais
17Vélo Club Villefranche Beaujolais7:58
7:58
..
4857▲982
WALKER Emile CD Pyrénées-Atlantiques
17CD Pyrénées-Atlantiques 8:12
8:12
..
497▼42224
COLE Matthew Tofauti Everyone Active
17Tofauti Everyone Active10:46
10:46
..
5056▲6175
MALCUIT Lukas SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com
17SCO Dijon - Team Matériel - Velo.com11:51
11:51
..
5151-114
MCEWAN Callum Flanderscolor - Galloo Team
16Flanderscolor - Galloo Team13:20
13:20
..
5255▲3244
SAMOYEAULT Paul Team Poitou
17Team Poitou13:28
13:28
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
12▲1 UC Nantes Atlantique JuniorCLUB5:43:09..
23▲1 CC De BairradaCLUB0:08
0:08
..
31▼2 Flanderscolor - Galloo TeamCLUB0:10
0:10
..
56▲1 LUX/CTS p/b SpecializedCLUB0:26
0:26
..
69▲3 Team Culture Velo U19CLUB0:42
0:42
..
78▲1 Radsportverband Nordrhein-WestfalenREG0:53
0:53
..
8- Team PoitouCLUB0:55
0:55
..
97▼2 KazakhstanNAT0:58
0:58
..
10- Team 31 Jolly CyclesCLUB1:11
1:11
..
11- EC Saint-Etienne LoireCLUB1:23
1:23
..
12- EOLO-Kometa Team-Fundacion Alberto ContadorCLUB1:28
1:28
..
13- L'Avenir Cycliste de CussetCLUB1:30
1:30
..
14- U19 Fenioux Formation CLUB1:45
1:45
..
15- Selection QuebecREG1:50
1:50
..
16- Gipuzkoa SelekzioaREG1:53
1:53
..
17- Team Vendée Piveteau Bois U19CLUB2:10
2:10
..
18- Polisportiva MonsummaneseCLUB2:25
2:25
..
19- U19 Pyrénées Performance AcademyCLUB2:26
2:26
..
20- Vélo Club Villefranche BeaujolaisCLUB2:50
2:50
..
21- Occitane Cyclisme FormationCLUB3:10
3:10
..
22- Bretagne Sud Cyclisme FormationCLUB3:58
3:58
..
23- SCO Dijon - Team Matériel - Velo.comCLUB4:00
4:00
..
245▼19 Tofauti Everyone ActiveCLUB10:34
10:34
..
25- CD Pyrénées-Atlantiques REG11:54
11:54
..
26- CD Landes REG21:57
21:57
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result.

Race information

  • Date:
    14 May 2022
  • Start time:
    15:15
  • Avg. speed winner:
    47.609 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    81.2 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    31
  • Vert. meters:
    736
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    218
  • Startlist quality score:
  • Won how:
    Sprint of small group

Race profile