2018»12th Arno Wallaard Memorial (1.2)

2018  One day race  »  Meerkerk  ›  Meerkerk   (184k)

Debutants

Menu
Pos.RiderTeamAge
1 Arensman ThymenSEG Racing Academy18y + 139d
2 Verboom MinneSEG Racing Academy18y + 186d
3 Andersson AndreasT.Palm - Pole Continental Wallon18y + 196d
4 Vanoverberghe JensDevelopment Team Sunweb18y + 212d
5 Knolle JonTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY18y + 223d
6 Hodapp JohannesTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY18y + 225d
7 Stemper RickTeam Differdange - Losch18y + 228d
8 Hollmann JuriHeizomat Rad-Net18y + 235d
9 Blummel RobinDESTIL - Parkhotel Valkenburg18y + 316d
10 Zijlaard MaikelHagens Berman Axeon18y + 325d
11 Kockelmann RaphaelTeam Differdange - Losch18y + 347d
12 de Jong TimoDESTIL - Parkhotel Valkenburg19y + 24d
13 Märkl NiklasDevelopment Team Sunweb19y + 49d
14 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY19y + 63d
15 Münstermann PerTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY19y + 71d
16 Hoppezak VincentDelta Cycling Rotterdam19y + 78d
17 Bjerg MikkelHagens Berman Axeon19y + 169d
18 Clauss MarcDauner D&DQ-Akkon19y + 212d
19 Quarterman CharlieLeopard Pro Cycling 19y + 227d
20 Mobach JarnoDevelopment Team Sunweb19y + 247d
21 Meeus JordiSEG Racing Academy19y + 294d
22 Philipsen JasperHagens Berman Axeon20y + 50d
23 Tulner RensDelta Cycling Rotterdam20y + 54d
24 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus20y + 87d
25 Eekhoff NilsDevelopment Team Sunweb20y + 88d
26 Pluto MartinsMonkey Town Continental Team20y + 98d
27 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus20y + 124d
28 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon20y + 138d
29 Salmon MartinDevelopment Team Sunweb20y + 174d
30 Kooistra MartenSEG Racing Academy20y + 185d
31 van Wijk OscarDESTIL - Parkhotel Valkenburg20y + 210d
32 Spengler MarioLeopard Pro Cycling 20y + 242d
33 Brown JonnyHagens Berman Axeon21y + 1d
34 Lund Thomas BrayanTarteletto - Isorex21y + 17d
35 De Groote ArneTarteletto - Isorex21y + 19d
36 Dörrie MarcTeam Lotto - Kern Haus21y + 28d
37 Tu SergioDevelopment Team Sunweb21y + 56d
38 Treubel PascalHeizomat Rad-Net21y + 66d
39 Walsh EdwardT.Palm - Pole Continental Wallon21y + 150d
40 Boussaer BryanTarteletto - Isorex21y + 153d
41 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon21y + 161d
42 Mandrysch JohnDauner D&DQ-Akkon21y + 185d
43 Grosser AaronTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY21y + 197d
44 Oliveira RuiHagens Berman Axeon21y + 228d
45 Reutter SvenHeizomat Rad-Net21y + 251d
46 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon21y + 283d
47 Frahm JasperHeizomat Rad-Net22y + 45d
48 Maas JanSEG Racing Academy22y + 62d
49 Janssen AdriaanDelta Cycling Rotterdam22y + 131d
50 van der Kooij BasAlecto Cycling Team 22y + 157d
51 Lamb RossT.Palm - Pole Continental Wallon22y + 192d
52 Kuesters AlexanderDauner D&DQ-Akkon22y + 209d
53 Looij AndréMonkey Town Continental Team22y + 332d
54 Rohde LeonHeizomat Rad-Net22y + 347d
55 Pagnaer ArthurT.Palm - Pole Continental Wallon22y + 362d
56 Chursin PavelDESTIL - Parkhotel Valkenburg23y + 0d
57 Leinau LouisTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY23y + 19d
58 Tietema BasBEAT Cycling Club 23y + 82d
59 Hoeyberghs DaanBEAT Cycling Club 23y + 215d
60 Van Dyck WesleyBEAT Cycling Club 23y + 218d
61 Havik PiotrBEAT Cycling Club 23y + 288d
62 Grigoryan StepanDESTIL - Parkhotel Valkenburg24y + 25d
63 van der Burg JoostVlasman Track/Road Continental Cycling Team24y + 131d
64 Kleiman WimMonkey Town Continental Team25y + 33d
65 Desale NahomBEAT Cycling Club 25y + 139d
66 Eamon LucasDelta Cycling Rotterdam25y + 188d
67 Bouvry DieterCibel - Cebon25y + 264d
68 Cant JelleTarteletto - Isorex25y + 306d
69 Sefa YlberTarteletto - Isorex27y + 69d
70 Jans RoyCibel - Cebon27y + 218d
71 Gmelich Meijling JarnoMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel28y + 304d
72 Tzortzakis PolychronisTarteletto - Isorex29y + 108d
73 Schweizer ChristophTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY32y + 48d
74 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon35y + 136d
75 Retschke RobertTeam Lotto - Kern Haus37y + 125d