2019
2017
»
«

2018»26th Baltyk - Karkonosze Tour (2.2)

2018  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
12+1:05 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 753:02:113:02:11
24+2:45 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team320:480:48
35+3:18 Manakov Victor 25110:510:51
43+2:27 Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice ,,0:51
51+0:00 Walsleben Philipp 30,,0:51
67+4:59 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 1:571:57
76+4:18 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,1:57
818+7:52 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus4:334:33
919+7:54 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,4:33
1016+7:31 Kulikov Vladislav 21,,4:33
1121+8:02 Nekrasov Denis 21,,4:33
129+7:07 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City,,4:33
1312+7:16 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice ,,4:33
1410+7:08 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,4:33
1514+7:24 Akhmetov GalymAstana City 23Astana City,,4:33
1620+7:56 Leinau JoannTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 23Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,4:33
1717+7:33 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City,,4:33
1813+7:18 Tsoy VladimirAstana City 21Astana City,,4:33
198+7:05 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice ,,4:33
2011+7:12 Beukeboom DionVlasman Track/Road Continental Cycling Team 29Vlasman Track/Road Continental Cycling Team4:424:42
2123+8:40 Marengo AlbertoKőbánya Cycling Team 24Kőbánya Cycling Team4:454:45
2255+12:59 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon7:317:31
2340+12:02 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 24,,7:31
2432+11:23 Malgay Lukas 27,,7:31
2549+12:37 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,7:31
2645+12:24 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club,,7:31
2741+12:11 Bovenhuis JasperVlasman Track/Road Continental Cycling Team 26Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,7:31
2844+12:23 Ljunggren Carl 21,,7:31
2951+12:40 Vendelin Karl-arnold 21,,7:31
3060+13:38 Franczak PawełCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice ,,7:31
3127+10:57 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team,,7:31
3253+12:50 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,7:31
3363+15:18 Lovassy KrisztiánKőbánya Cycling Team 29Kőbánya Cycling Team,,7:31
3435+11:38 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,7:31
3556+13:00 Clauss Peter 29,,7:31
3642+12:13 van der Burg JoostVlasman Track/Road Continental Cycling Team 24Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,7:31
3715+7:26 Vorobyev Anton 27,,7:31
3837+11:47 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,7:31
3931+11:19 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:31
4052+12:48 Röber Dominik 18,,7:31
4122+8:05 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:31
4236+11:42 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon,,7:31
4326+10:54 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom,,7:31
4458+13:04 Stash Mamyr 25,,7:31
4561+14:03 Schormair FabianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,7:31
4643+12:19 Brandt Nicolas 19,,7:31
4747+12:25 Kostecki Patryk 24,,7:31
4833+11:30 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,7:31
4954+12:59 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus,,7:31
5028+11:02 Bergström Frisk Hannes 22,,7:31
5125+9:52 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City,,7:31
5239+11:52 Duyunov Vladislav 23,,7:31
5334+11:31 Nikitin MatveyAstana City 25Astana City,,7:31
5424+9:51 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:31
5538+11:48 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,7:31
5629+11:02 Nowak FlorianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,7:31
5764+18:45 Ziółkowski Wojciech 33,,7:31
5859+13:16 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City,,7:31
5948+12:33 Brandlmeier Stefan 25,,7:31
6030+11:07 Wójcik Adam 27,,7:31
6146+12:24 Wille Markus 18,,7:31
6250+12:38 Øverland BjørnarKőbánya Cycling Team 22Kőbánya Cycling Team,,7:31
6368+32:06 Kasko David 217:537:53
6457+13:04 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,7:53
6562+14:47 Prostokishin Andrey 2111:1611:16
6665+20:54 Gartner Julius 1814:1314:13
6766+22:31 Dinkler Jonathan 2316:1316:13
6867+27:22 Sazanov Andrey 2417:5917:59
DNF+ - 13:37:13 Münstermann PerTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY--
DNF+ - 13:37:13 Pawlak Tobiasz 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Babic Adrián 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Wihk Jacob 30,,-
DNF+ - 13:37:13 Keller Hermann 24,,-
DNF+ - 13:37:13 Loki BenceKőbánya Cycling Team 23Kőbánya Cycling Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Mayer Yannick 27,,-
DNF+ - 13:37:13 Rieckmann Tim 27,,-
DNF+ - 13:37:13 Aniołkowski StanisławTeam Hurom 21Team Hurom,,-
DNF+ - 13:37:13 Vahtra Norman 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Tsishkou Raman 23,,-
DNF+ - 13:37:13 Vietense Jesko 33,,-
DNF+ - 13:37:13 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 20Dauner D&DQ-Akkon,,-
DNF+ - 13:37:13 Rębiewski Jarosław 44,,-
DNF+ - 13:37:13 Hloza Michal 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Lienert Thomas 31,,-
DNF+ - 13:37:13 Larsen Richard 28,,-
DNF+ - 13:37:13 Shemetau Mikhail 23,,-
DNF+ - 13:37:13 Sonnleitner Jonas 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Schubert Fritjof ,,-
DNF+ - 13:37:13 Bartkiewicz AndrzejTeam Hurom 26Team Hurom,,-
DNF+ - 13:37:13 Kivistik Gert 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Bochkov Kirill 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Fischer Robin 24,,-
DNF+ - 13:37:13 Altefrohne Patrick ,,-
DNF+ - 13:37:13 Clauss MarcDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon,,-
DNF+ - 13:37:13 Detko Artur 35,,-
DNF+ - 13:37:13 Strmiska Andrej 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Motzkus Silias 24,,-
DNF+ - 13:37:13 Lendowski Jeremy 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Akhramenka Yauheni 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Sukhov Maksim 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Schweizer ChristophTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 32Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,-
DNF+ - 13:37:13 Franz Alexander ,,-
DNF+ - 13:37:13 Prangel Kristo 19,,-
DNF+ - 13:37:13 Tikhonin Evgenii 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Merseburg Dominik 26,,-
DNF+ - 13:37:13 Otto Jan Hendrik 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,-
DNF+ - 13:37:13 Jägeler Robert 22,,-
DNF+ - 13:37:13 Szasz Adam 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Brämer Fabian 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Ahrendt Benjamin 27,,-
DNF+ - 13:37:13 Ahiyevich Aleh 24,,-
DNF+ - 13:37:13 Bauer Alexander 49,,-
DNF+ - 13:37:13 Grosser AaronTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 21Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,-
DNF+ - 13:37:13 Holst Felix 19,,-
DNF+ - 13:37:13 Pung Peeter 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Markov Dmitrii 20,,-
DNF+ - 13:37:13 From Erik 33,,-
DNF+ - 13:37:13 Deutschmann Jan 39,,-
DNF+ - 13:37:13 Bendeguz BernardKőbánya Cycling Team 30Kőbánya Cycling Team,,-
DNF+ - 13:37:13 Aschenbrenner Michel 18,,-
DNF+ - 13:37:13 BÜttner Björn 32,,-
DNF+ - 13:37:13 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom,,-
DNF+ - 13:37:13 Barke Marco 21,,-
DNF+ - 13:37:13 Nagler Patrick 26,,-
DNF+ - 13:37:13 Bialiauski Kanstantsin 20,,-
DNF+ - 13:37:13 Niesing Timo 25,,-
DNS+ - 13:37:13 Banzer Johannes 19,,-
DNS+ - 13:37:13 Muller Alex 31,,-
DNS+ - 13:37:13 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,-
DNS+ - 13:37:13 Schubert Patrick 34,,-
DNS+ - 13:37:13 Kohler Erik 28,,-
DNS+ - 13:37:13 Kirsten Sven 30,,-
DNS+ - 13:37:13 Rudolph Justin 22,,-
DNS+ - 13:37:13 Becker Benedikt 32,,-
DNS+ - 13:37:13 Vanco Filip 21,,-
DNS+ - 13:37:13 Becker Bastian 29,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
1 Walsleben Philipp 304025 13:37:13 13:37:13..
2 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 30181:051:05..
3 Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice 25142:272:27..
4 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team20112:452:45..
5 Manakov Victor 251583:183:18..
6 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang1064:184:18..
7 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 544:594:59..
8 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice 337:057:05..
9 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City327:077:07..
10 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang317:087:08..
11 Beukeboom DionVlasman Track/Road Continental Cycling Team 29Vlasman Track/Road Continental Cycling Team7:127:12..
12 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 7:167:16..
13 Tsoy VladimirAstana City 21Astana City7:187:18..
14 Akhmetov GalymAstana City 23Astana City7:247:24..
15 Vorobyev Anton 277:267:26..
16 Kulikov Vladislav 217:317:31..
17 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City7:337:33..
18 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus7:527:52..
19 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team7:547:54..
20 Leinau JoannTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 23Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY7:567:56..
21 Nekrasov Denis 218:028:02..
22 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang8:058:05..
23 Marengo AlbertoKőbánya Cycling Team 24Kőbánya Cycling Team8:408:40..
24 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang9:519:51..
25 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City9:529:52..
26 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom10:5410:54..
27 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team10:5710:57..
28 Bergström Frisk Hannes 2211:0211:02..
29 Nowak FlorianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,11:02..
30 Wójcik Adam 2711:0711:07..
31 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang11:1911:19..
32 Malgay Lukas 2711:2311:23..
33 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 11:3011:30..
34 Nikitin MatveyAstana City 25Astana City11:3111:31..
35 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team11:3811:38..
36 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon11:4211:42..
37 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus11:4711:47..
38 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon11:4811:48..
39 Duyunov Vladislav 2311:5211:52..
40 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 2412:0212:02..
41 Bovenhuis JasperVlasman Track/Road Continental Cycling Team 26Vlasman Track/Road Continental Cycling Team12:1112:11..
42 van der Burg JoostVlasman Track/Road Continental Cycling Team 24Vlasman Track/Road Continental Cycling Team12:1312:13..
43 Brandt Nicolas 1912:1912:19..
44 Ljunggren Carl 2112:2312:23..
45 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club12:2412:24..
46 Wille Markus 18,,12:24..
47 Kostecki Patryk 2412:2512:25..
48 Brandlmeier Stefan 2512:3312:33..
49 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team12:3712:37..
50 Øverland BjørnarKőbánya Cycling Team 22Kőbánya Cycling Team12:3812:38..
51 Vendelin Karl-arnold 2112:4012:40..
52 Röber Dominik 1812:4812:48..
53 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY12:5012:50..
54 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus12:5912:59..
55 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,12:59..
56 Clauss Peter 2913:0013:00..
57 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang13:0413:04..
58 Stash Mamyr 25,,13:04..
59 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City13:1613:16..
60 Franczak PawełCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice 13:3813:38..
61 Schormair FabianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus14:0314:03..
62 Prostokishin Andrey 2114:4714:47..
63 Lovassy KrisztiánKőbánya Cycling Team 29Kőbánya Cycling Team15:1815:18..
64 Ziółkowski Wojciech 3318:4518:45..
65 Gartner Julius 1820:5420:54..
66 Dinkler Jonathan 2322:3122:31..
67 Sazanov Andrey 2427:2227:22..
68 Kasko David 2132:0632:06..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
11-9+7:07 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City 13:44:20 13:44:20
22-13+7:18 Tsoy VladimirAstana City 21Astana City0:110:11
33-16+7:31 Kulikov Vladislav 210:240:24
44-17+7:33 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City0:260:26
55-18+7:52 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus0:450:45
67▲121+8:02 Nekrasov Denis 210:550:55
76▼127+10:57 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team3:503:50
811▲333+11:30 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 4:234:23
913▲437+11:47 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus4:404:40
1016▲643+12:19 Brandt Nicolas 195:125:12
1118▲744+12:23 Ljunggren Carl 215:165:16
1219▲746+12:24 Wille Markus 185:175:17
1321▲851+12:40 Vendelin Karl-arnold 215:335:33
1422▲852+12:48 Röber Dominik 185:415:41
1524▲953+12:50 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY5:435:43
1625▲955+12:59 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon5:525:52
1730▲1359+13:16 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City6:096:09
188▼1062+14:47 Prostokishin Andrey 217:407:40
1934▲1565+20:54 Gartner Julius 1813:4713:47
2049▲2968+32:06 Kasko David 2124:5924:59
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPntToday
1- Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice 20+20
2- Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice 12+12
31▼2 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City10+10
4- Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team9+9
5- Walsleben Philipp 307+7
6- Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 5+5
7- Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 5+5
83▼5 Vorobyev Anton 274+4
9- Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang3+3
10- Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City1+1
11- Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲TeamTime
12▲1 CCC Sprandi Polkowice   40:59:46 40:59:46
21▼1 Team Hrinkow Advarics Cycleang 10:4110:41
33- Astana City 11:1911:19
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Baltyk - Karkonosze Tour logoDate: 20th May 2018
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2/U23

Websites:
www.bktrace.pl