Search:  
topLogin
2019
2017
»
«

2018»26th Baltyk - Karkonosze Tour (2.2)

2018  Stage 3  »  Kożuchów  ›  Kowary   (164.5k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
12+0:11 Walsleben Philipp 30753:48:423:48:42
23+0:28 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City320:080:08
31+0:00 Larsen Richard 2811,,0:08
45+0:34 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:08
54+0:34 Vorobyev Anton 27,,0:08
617+3:03 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 2:372:37
754+3:03 Beukeboom DionVlasman Track/Road Continental Cycling Team 29Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,2:37
812+2:59 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,2:37
916+3:03 Franczak PawełCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice ,,2:37
1056+3:03 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team,,2:37
1122+3:03 Vendelin Karl-arnold 21,,2:37
1220+3:03 Vahtra Norman 21,,2:37
1342+3:03 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice ,,2:37
1425+3:03 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,2:37
159+2:52 Lendowski Jeremy 21,,2:37
1619+3:03 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,2:37
1713+3:00 Detko Artur 35,,2:37
1829+3:03 Marengo AlbertoKőbánya Cycling Team 24Kőbánya Cycling Team,,2:37
1984+3:17 Aschenbrenner Michel 18,,2:37
2018+3:03 Grosser AaronTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 21Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,2:37
2123+3:03 Akhramenka Yauheni 22,,2:37
2246+3:03 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom,,2:37
2314+3:01 Pawlak Tobiasz 22,,2:37
2449+3:03 Nekrasov Denis 21,,2:37
2550+3:03 Merseburg Dominik 26,,2:37
2632+3:03 Huppertz JoshuaTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,2:37
2762+3:03 Lovassy KrisztiánKőbánya Cycling Team 29Kőbánya Cycling Team,,2:37
2851+3:03 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club,,2:37
2940+3:03 Dinkler Jonathan 23,,2:37
3060+3:03 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus,,2:37
3127+3:03 Jägeler Robert 22,,2:37
3210+2:56 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team,,2:37
3347+3:03 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,2:37
3428+3:03 Münstermann PerTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,2:37
3538+3:03 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom,,2:37
3631+3:03 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice ,,2:37
3734+3:03 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,2:37
3826+3:03 Nikitin MatveyAstana City 25Astana City,,2:37
3921+3:03 Rips Adrian 23,,2:37
4033+3:03 Akhmetov GalymAstana City 23Astana City,,2:37
4165+3:03 Kivistik Gert 22,,2:37
4239+3:03 Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice ,,2:37
4348+3:03 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice ,,2:37
4443+3:03 Clauss MarcDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon,,2:37
4537+3:03 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,2:37
4624+3:03 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,2:37
4715+3:02 Tsoy Vladimir Astana City 21Astana City,,2:37
4844+3:03 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City,,2:37
4945+3:03 Bovenhuis JasperVlasman Track/Road Continental Cycling Team 26Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,2:37
5035+3:03 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,2:37
517+2:34 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City,,2:37
5274+3:03 Röber Dominik 18,,2:37
5359+3:03 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,2:37
5467+3:03 Brandt Nicolas 19,,2:37
5563+3:03 Øverland BjørnarKőbánya Cycling Team 22Kőbánya Cycling Team,,2:37
5694+3:47 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,2:37
5778+3:03 Ljunggren Carl 21,,2:37
5866+3:03 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,2:37
5911+2:57 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 24,,2:37
6061+3:03 Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,2:37
6173+3:03 Nowak FlorianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,2:37
6268+3:03 Manakov Victor 25,,2:37
6330+3:03 Stash Mamyr 25,,2:37
6487+3:26 Wille Markus  18,,2:37
658+2:45 Schiewer Franz 27,,2:37
6696+4:37 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,2:37
6772+3:03 Banzer Johannes 19,,2:37
6877+3:03 Sonnleitner Jonas 20,,2:37
6976+3:03 Duyunov Vladislav 23,,2:37
7071+3:03 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,2:37
7191+3:32 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,2:37
7288+3:26 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City,,2:37
7385+3:17 van der Burg JoostVlasman Track/Road Continental Cycling Team 24Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,2:37
7475+3:03 Markov Dmitrii 20,,2:37
7564+3:03 Babic Adrián 21,,2:37
7693+3:37 Schweizer ChristophTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 32Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,2:37
7752+3:03 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon,,2:37
7870+3:03 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 20Dauner D&DQ-Akkon,,2:37
7941+3:03 Gartner Julius ,,2:37
8090+3:26 Clauss Peter ,,2:37
8192+3:33 Rębiewski Jarosław 44,,2:37
8280+3:03 Kostecki Patryk 24,,2:37
8383+3:03 Prostokishin Andrey 21,,2:37
8479+3:03 Malgay Lukas  27,,2:37
8595+4:04 Brandlmeier Stefan 25,,2:37
8669+3:03 Leinau JoannTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 23Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,2:37
8758+3:03 Kulikov Vladislav 21,,2:37
8836+3:03 Sukhov Maksim 21,,2:37
8955+3:03 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,2:37
9089+3:26 Bergström Frisk Hannes 22,,2:37
9197+4:37 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team,,2:37
926+2:27 Schormair FabianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,2:37
9353+3:03 Mayer Yannick 27,,2:37
9498+4:37 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom,,2:37
9582+3:03 Wójcik Adam 27,,2:37
9686+3:23 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,2:37
97107+7:39 Ahiyevich Aleh 246:066:06
98108+7:57 Altefrohne Patrick 6:306:30
99115+8:53 Bialiauski Kanstantsin 20,,6:30
100103+7:21 Rieckmann Tim ,,6:30
101100+6:56 Vanco Filip 21,,6:30
102105+7:32 Muller Alex ,,6:30
103109+8:03 Bramer Fabian 20,,6:30
104113+8:30 Lienert Thomas 31,,6:30
10599+6:53 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team,,6:30
106106+7:34 Ziółkowski Wojciech 33,,6:30
107101+7:01 Keller Hermann 246:356:35
108102+7:01 Latoń ErykTeam Hurom 24Team Hurom,,6:35
109126+11:42 Deutschmann Jan 39,,6:35
110104+7:30 Sazanov Andrey 24,,6:35
11157+3:03 Kohler Erik 2:372:37
112119+9:11 Tikhonin Evgenii 207:387:38
113114+8:42 Pung Peeter 21,,7:38
114110+8:04 Wihk Jacob 30,,7:38
115121+10:16 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team,,7:38
116120+9:27 From Erik 33,,7:38
117116+9:05 Bauer Alexander 49,,7:38
118118+9:09 Bartkiewicz AndrzejTeam Hurom 26Team Hurom,,7:38
119117+9:05 Strmiska Andrej 21,,7:38
120111+8:04 Ahrendt Benjamin  ,,7:38
121112+8:04 Barke Marco 21,,7:38
122123+11:27 Shemetau Mikhail 239:339:33
123122+11:04 Tsishkou Raman 23,,9:33
124127+13:04 Prangel Kristo 1910:0010:00
125124+11:30 Rudolph Justin 2211:0411:04
126125+11:30 Franz Alexander ,,11:04
12781+3:03 Motzkus Silias 242:372:37
128128+17:37 Hloza Michal 2016:0416:04
129131+20:27 Schubert Fritjof  18:3818:38
130137+22:13 Becker Bastian 2918:4018:40
131133+20:40 Szasz Adam 20,,18:40
132135+21:25 Becker Benedikt 32,,18:40
133140+24:29 Loki BenceKőbánya Cycling Team 23Kőbánya Cycling Team,,18:40
134132+20:29 BÜttner Björn ,,18:40
135136+21:31 Bochkov Kirill 22,,18:40
136134+20:56 Kasko David 21,,18:40
137130+20:16 Bendeguz BernardKőbánya Cycling Team 30Kőbánya Cycling Team,,18:40
138129+19:06 Holst Felix 19,,18:40
139139+24:21 Schubert Patrick 3421:5221:52
140143+27:59 Wilhelm Felix 3022:1422:14
141138+23:47 Kirsten Sven 30,,22:14
142141+26:20 Vietense Jesko 33,,22:14
143142+27:56 Niesing Timo 25,,22:14
DNF+ - 10:08:41 Kaczmarek JakubTeam Hurom 24Team Hurom--
DNF+ - 10:08:41 Foltán AdriánDukla Banska Bystrica 20Dukla Banska Bystrica,,-
DNF+ - 10:08:41 Otto Jan Hendrik 20,,-
DNF+ - 10:08:41 Müller ViktorTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 21Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,-
DNF+ - 10:08:41 Giessibl Severin ,,-
DNF+ - 10:08:41 Fischer Robin 24,,-
DNF+ - 10:08:41 Kaspera Christoph 23,,-
DNF+ - 10:08:41 Nagler Patrick 26,,-
DNF+ - 10:08:41 Mosin Sergey 22,,-
DNF+ - 10:08:41 Manowski Mateusz Team Hurom 19Team Hurom,,-
DNF+ - 10:08:41 Jõeäär Marten 18,,-
DNF+ - 10:08:41 Wahner Stefan  ,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamUCITime
12▲1 Larsen Richard 281 10:08:41 10:08:41
255▲53 Walsleben Philipp 300:110:11
331▲28 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City0:280:28
454▲50 Vorobyev Anton 270:340:34
570▲65 Graf AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 32Team Hrinkow Advarics Cycleang,,0:34
61▼5 Schormair FabianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus2:272:27
73▼4 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City2:342:34
84▼4 Schiewer Franz 272:452:45
95▼4 Lendowski Jeremy 212:522:52
108▼2 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team2:562:56
116▼5 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 242:572:57
127▼5 Havik YoeriVlasman Track/Road Continental Cycling Team 27Vlasman Track/Road Continental Cycling Team2:592:59
1320▲7 Detko Artur 353:003:00
1410▼4 Pawlak Tobiasz 223:013:01
1511▼4 Tsoy Vladimir Astana City 21Astana City3:023:02
1613▼3 Franczak PawełCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice 3:033:03
1717- Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice ,,3:03
1812▼6 Grosser AaronTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 21Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,3:03
1915▼4 Hofer AndreasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 27Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:03
2019▼1 Vahtra Norman 21,,3:03
2114▼7 Rips Adrian 23,,3:03
2228▲6 Vendelin Karl-arnold 21,,3:03
2325▲2 Akhramenka Yauheni 22,,3:03
2418▼6 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,3:03
2535▲10 Banaszek AdrianVoster Uniwheels Team 24Voster Uniwheels Team,,3:03
2624▼2 Nikitin MatveyAstana City 25Astana City,,3:03
2727- Jägeler Robert 22,,3:03
2829▲1 Münstermann PerTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,3:03
2939▲10 Marengo AlbertoKőbánya Cycling Team 24Kőbánya Cycling Team,,3:03
3021▼9 Stash Mamyr 25,,3:03
3133▲2 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice ,,3:03
3240▲8 Huppertz JoshuaTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,3:03
3336▲3 Akhmetov GalymAstana City 23Astana City,,3:03
3438▲4 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team,,3:03
3530▼5 Duvigneau BeauVlasman Track/Road Continental Cycling Team 23Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,3:03
3616▼20 Sukhov Maksim 21,,3:03
3737- Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,3:03
3844▲6 Zieliński KamilTeam Hurom 30Team Hurom,,3:03
3942▲3 Cieślik PawełCCC Sprandi Polkowice  32CCC Sprandi Polkowice ,,3:03
4052▲12 Dinkler Jonathan 23,,3:03
4126▼15 Gartner Julius ,,3:03
4259▲17 Taciak MateuszCCC Sprandi Polkowice  33CCC Sprandi Polkowice ,,3:03
4346▲3 Clauss MarcDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon,,3:03
4448▲4 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City,,3:03
4551▲6 Bovenhuis JasperVlasman Track/Road Continental Cycling Team 26Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,3:03
4665▲19 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 27Team Hurom,,3:03
4757▲10 Rapp JonasTeam Hrinkow Advarics Cycleang 23Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:03
4853▲5 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  27CCC Sprandi Polkowice ,,3:03
4968▲19 Nekrasov Denis 21,,3:03
5069▲19 Merseburg Dominik 26,,3:03
5167▲16 Klimiankou KanstantsinMinsk Cycling Club 28Minsk Cycling Club,,3:03
5241▼11 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon,,3:03
5332▼21 Mayer Yannick 27,,3:03
5478▲24 Beukeboom DionVlasman Track/Road Continental Cycling Team 29Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,3:03
5545▼10 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,3:03
5687▲31 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team,,3:03
5734▼23 Kohler Erik ,,3:03
5847▼11 Kulikov Vladislav 21,,3:03
5962▲3 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,3:03
6079▲19 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus,,3:03
6161- Hrinkow DominikTeam Hrinkow Advarics Cycleang 29Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:03
6286▲24 Lovassy KrisztiánKőbánya Cycling Team 29Kőbánya Cycling Team,,3:03
6372▲9 Øverland BjørnarKőbánya Cycling Team 22Kőbánya Cycling Team,,3:03
6458▼6 Babic Adrián 21,,3:03
6581▲16 Kivistik Gert 22,,3:03
6674▲8 Freiberger MarkusTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang,,3:03
6777▲10 Brandt Nicolas 19,,3:03
6873▲5 Manakov Victor 25,,3:03
6960▼9 Leinau JoannTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 23Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,3:03
7075▲5 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 20Dauner D&DQ-Akkon,,3:03
7180▲9 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,3:03
7285▲13 Banzer Johannes 19,,3:03
7390▲17 Nowak FlorianTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,3:03
7493▲19 Röber Dominik 18,,3:03
7584▲9 Markov Dmitrii 20,,3:03
7689▲13 Duyunov Vladislav 23,,3:03
7792▲15 Sonnleitner Jonas 20,,3:03
7894▲16 Ljunggren Carl 21,,3:03
7982▲3 Malgay Lukas  27,,3:03
8091▲11 Kostecki Patryk 24,,3:03
8171▼10 Motzkus Silias 24,,3:03
8288▲6 Wójcik Adam 27,,3:03
8396▲13 Prostokishin Andrey 21,,3:03
8498▲14 Aschenbrenner Michel 183:173:17
8597▲12 van der Burg JoostVlasman Track/Road Continental Cycling Team 24Vlasman Track/Road Continental Cycling Team,,3:17
8699▲13 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon3:233:23
87102▲15 Wille Markus  183:263:26
88104▲16 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City,,3:26
89101▲12 Bergström Frisk Hannes 22,,3:26
90105▲15 Clauss Peter ,,3:26
91110▲19 Eichinger DanielTeam Hrinkow Advarics Cycleang 22Team Hrinkow Advarics Cycleang3:323:32
92111▲19 Rębiewski Jarosław 443:333:33
93112▲19 Schweizer ChristophTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 32Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY3:373:37
94116▲22 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus3:473:47
95120▲25 Brandlmeier Stefan 254:044:04
96136▲40 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 4:374:37
97137▲40 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 23Voster Uniwheels Team,,4:37
98138▲40 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom,,4:37
999▼90 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 32Voster Uniwheels Team6:536:53
10064▼36 Vanco Filip 216:566:56
10123▼78 Keller Hermann 247:017:01
10222▼80 Latoń ErykTeam Hurom 24Team Hurom,,7:01
103106▲3 Rieckmann Tim 7:217:21
104107▲3 Sazanov Andrey 247:307:30
105113▲8 Muller Alex 7:327:32
106115▲9 Ziółkowski Wojciech 337:347:34
107126▲19 Ahiyevich Aleh 247:397:39
108118▲10 Altefrohne Patrick 7:577:57
109123▲14 Bramer Fabian 208:038:03
11049▼61 Wihk Jacob 308:048:04
11156▼55 Ahrendt Benjamin  ,,8:04
11263▼49 Barke Marco 21,,8:04
113135▲22 Lienert Thomas 318:308:30
114114- Pung Peeter 218:428:42
115140▲25 Bialiauski Kanstantsin 208:538:53
116119▲3 Bauer Alexander 499:059:05
117117- Strmiska Andrej 21,,9:05
118121▲3 Bartkiewicz AndrzejTeam Hurom 26Team Hurom9:099:09
119124▲5 Tikhonin Evgenii 209:119:11
120131▲11 From Erik 339:279:27
121143▲22 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team10:1610:16
122122- Tsishkou Raman 2311:0411:04
123133▲10 Shemetau Mikhail 2311:2711:27
12443▼81 Rudolph Justin 2211:3011:30
12583▼42 Franz Alexander ,,11:30
126151▲25 Deutschmann Jan 3911:4211:42
127146▲19 Prangel Kristo 1913:0413:04
128125▼3 Hloza Michal 2017:3717:37
12976▼53 Holst Felix 1919:0619:06
130128▼2 Bendeguz BernardKőbánya Cycling Team 30Kőbánya Cycling Team20:1620:16
131130▼1 Schubert Fritjof  20:2720:27
132132- BÜttner Björn 20:2920:29
133134▲1 Szasz Adam 2020:4020:40
134139▲5 Kasko David 2120:5620:56
135144▲9 Becker Benedikt 3221:2521:25
136145▲9 Bochkov Kirill 2221:3121:31
137148▲11 Becker Bastian 2922:1322:13
138127▼11 Kirsten Sven 3023:4723:47
139141▲2 Schubert Patrick 3424:2124:21
140154▲14 Loki BenceKőbánya Cycling Team 23Kőbánya Cycling Team24:2924:29
141149▲8 Vietense Jesko 3326:2026:20
142152▲10 Niesing Timo 2527:5627:56
143153▲10 Wilhelm Felix 3027:5927:59
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
11-7+2:34 Kuzmin AntonAstana City 21Astana City 10:11:15 10:11:15
22-9+2:52 Lendowski Jeremy 210:180:18
33-15+3:02 Tsoy Vladimir Astana City 21Astana City0:280:28
44-18+3:03 Grosser AaronTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 21Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY0:290:29
57▲220+3:03 Vahtra Norman 21,,0:29
610▲422+3:03 Vendelin Karl-arnold 21,,0:29
76▼124+3:03 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,0:29
89▲127+3:03 Jägeler Robert 22,,0:29
911▲228+3:03 Münstermann PerTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,0:29
105▼536+3:03 Sukhov Maksim 21,,0:29
1112▲137+3:03 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,0:29
128▼441+3:03 Gartner Julius ,,0:29
1314▲143+3:03 Clauss MarcDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon,,0:29
1416▲244+3:03 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 19Astana City,,0:29
1522▲749+3:03 Nekrasov Denis 21,,0:29
1613▼355+3:03 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon 21Dauner D&DQ-Akkon,,0:29
1730▲1356+3:03 Krawczyk SzymonVoster Uniwheels Team 19Voster Uniwheels Team,,0:29
1815▼358+3:03 Kulikov Vladislav 21,,0:29
1918▼159+3:03 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,0:29
2017▼364+3:03 Babic Adrián 21,,0:29
2127▲665+3:03 Kivistik Gert 22,,0:29
2225▲367+3:03 Brandt Nicolas 19,,0:29
2323-70+3:03 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 20Dauner D&DQ-Akkon,,0:29
2426▲271+3:03 Giesselmann MichelTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY 19Team Sauerland NRW p/b SKS GERMANY,,0:29
2529▲472+3:03 Banzer Johannes 19,,0:29
2632▲674+3:03 Röber Dominik 18,,0:29
2728▲175+3:03 Markov Dmitrii 20,,0:29
2831▲377+3:03 Sonnleitner Jonas 20,,0:29
2933▲478+3:03 Ljunggren Carl 21,,0:29
3035▲583+3:03 Prostokishin Andrey 21,,0:29
3136▲584+3:17 Aschenbrenner Michel 180:430:43
3237▲587+3:26 Wille Markus  180:520:52
3338▲588+3:26 Zaitsev IvanAstana City 19Astana City,,0:52
3441▲794+3:47 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus1:131:13
3549▲1496+4:37 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 2:032:03
3650▲1498+4:37 Aniolkowski Stanislaw Team Hurom 21Team Hurom,,2:03
3720▼17100+6:56 Vanco Filip 214:224:22
3843▲5109+8:03 Bramer Fabian 205:295:29
3919▼20112+8:04 Barke Marco 215:305:30
4040-114+8:42 Pung Peeter 216:086:08
4152▲11115+8:53 Bialiauski Kanstantsin 206:196:19
4242-117+9:05 Strmiska Andrej 216:316:31
4344▲1119+9:11 Tikhonin Evgenii 206:376:37
4455▲11127+13:04 Prangel Kristo 1910:3010:30
4545-128+17:37 Hloza Michal 2015:0315:03
4624▼22129+19:06 Holst Felix 1916:3216:32
4747-131+20:27 Schubert Fritjof  17:5317:53
4848-133+20:40 Szasz Adam 2018:0618:06
4951▲2134+20:56 Kasko David 2118:2218:22
5054▲4136+21:31 Bochkov Kirill 2218:5718:57
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkRiderAgeTeamPnt
1 Luchshenko SergeyAstana City 23Astana City10
2 Larsen Richard 284
3 Vorobyev Anton 274
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


RnkPrev▼▲TeamTime
13▲2 Astana City  30:32:22 30:32:22
22- Ryska Posten SK ,,,,
3- P&s Thuringen 0:130:13
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit


Race information

Baltyk - Karkonosze Tour logoDate: 18th May 2018
Avg. speed winner: 43.16 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Kożuchów › Kowary
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
www.bktrace.pl
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.08363 sec.