2020
2018
»
-

2019»27th Baltyk - Karkonosze Tour (2.2)

2019  Stage 1  »  Kołobrzeg  ›  Trzcianka   (173.8k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:00 Franczak PawełVoster ATS Team 27Voster ATS Team753:37:053:37:05
22+0:04 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik32,,0:00
33+0:06 Paluta MichałCCC Development Team 23CCC Development Team11,,0:00
49+0:10 Rudolph Poul 20,,0:00
510+0:10 Kessler RobertTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,0:00
68+0:09 Havik YoeriVlasman CT 28Vlasman CT,,0:00
711+0:10 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,0:00
812+0:10 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 25,,0:00
913+0:10 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:00
1014+0:10 Stosz PatrykCCC Development Team 24CCC Development Team,,0:00
1115+0:10 Hestbek Lund Rasmus 25,,0:00
126+0:08 Eikeland Ken Levi 24,,0:00
1316+0:10 Kuzmin AntonAstana City 22Astana City,,0:00
1417+0:10 Fatnes Martin 22,,0:00
1518+0:10 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,0:00
1619+0:10 Banaszek NorbertTeam Hurom 21Team Hurom,,0:00
1720+0:10 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,0:00
1821+0:10 Rips Adrian 24,,0:00
1922+0:10 Pakalski Henrik 20,,0:00
2023+0:10 Mohr Johan Andreas Hole 23,,0:00
2124+0:10 Mazzone Leon 22,,0:00
2225+0:10 Nurlykhassym NurbergenAstana City 19Astana City,,0:00
2326+0:10 Kuklewicz Karol 21,,0:00
2427+0:10 Larsen Richard 29,,0:00
2528+0:10 Bekken Jon-anders 20,,0:00
2629+0:10 Domagalski KarolTeam Hurom 29Team Hurom,,0:00
2730+0:10 Valter AttilaCCC Development Team 20CCC Development Team,,0:00
2831+0:10 Moricz DanielPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team,,0:00
2932+0:10 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,0:00
3033+0:10 Huppertz JoshuaTeam Lotto - Kern Haus 24Team Lotto - Kern Haus,,0:00
3134+0:10 Lübbers DorianTeam Lotto - Kern Haus 22Team Lotto - Kern Haus,,0:00
3235+0:10 Hamm Henrik 21,,0:00
3336+0:10 Brożyna PiotrCCC Development Team 24CCC Development Team,,0:00
3437+0:10 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:00
3538+0:10 Laib SimonDauner D&DQ-Akkon 23Dauner D&DQ-Akkon,,0:00
3639+0:10 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,0:00
3740+0:10 Pluciński LeszekVoster ATS Team 28Voster ATS Team,,0:00
3841+0:10 Förster Peter 23,,0:00
3942+0:10 Clark George 21,,0:00
4043+0:10 Luchshenko SergeyAstana City 24Astana City,,0:00
4144+0:10 Lundmark Emil 19,,0:00
4245+0:10 Dina MártonPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team,,0:00
4346+0:10 Kaczmarek JakubTeam Hurom 25Team Hurom,,0:00
4447+0:10 Mayer Yannick 28,,0:00
4548+0:10 Taciak MateuszVoster ATS Team 34Voster ATS Team,,0:00
4649+0:10 Giessibl Severin 19,,0:00
4750+0:10 Bommel HenningLKT Team Brandenburg 36LKT Team Brandenburg,,0:00
4851+0:10 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:00
4952+0:10 Meyer Maximilian 19,,0:00
5053+0:10 Pawlak TobiaszTeam Hurom 23Team Hurom,,0:00
5154+0:10 Pekala PiotrCCC Development Team 20CCC Development Team,,0:00
5255+0:10 Wiele Mathias 33,,0:00
5356+0:10 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 28Team Hurom,,0:00
5457+0:10 Knotten Iver 20,,0:00
5558+0:10 Akhmetov GalymAstana City 24Astana City,,0:00
5659+0:10 Mazzone Tom 25,,0:00
5760+0:10 Graham Rupert 26,,0:00
5861+0:10 Gieracki Patryk 20,,0:00
597+0:08 Duvigneau BeauVlasman CT 24Vlasman CT,,0:00
6062+0:10 Tallaksen Leif Christian 19,,0:00
6163+0:10 Lindh Vilgot 18,,0:00
6264+0:10 Augustin Hannes 22,,0:00
6365+0:10 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:00
644+0:07 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:00
6566+0:10 Würtz Schmidt Kasper 23,,0:00
6667+0:10 Januskevicius Mantas 20,,0:00
6768+0:10 Bauer Alexander 50,,0:00
6869+0:10 BlÅlid Marius 26,,0:00
6970+0:10 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 36Dauner D&DQ-Akkon,,0:00
7071+0:10 Eide Mikkel 20,,0:00
7172+0:10 Dinmukhametov RamisAstana City 18Astana City,,0:00
7273+0:10 Fröse Marcel 26,,0:00
7374+0:10 Jagerstal Niklas 19,,0:00
7475+0:10 Johansson Gustav 20,,0:00
7576+0:10 Strindin Joachim 25,,0:00
7677+0:10 Banaszek AdrianVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:00
7778+0:10 Van Den Dool KelvinVlasman CT 23Vlasman CT,,0:00
7879+0:10 Krawczyk SzymonVoster ATS Team 20Voster ATS Team,,0:00
7980+0:10 van der Burg JoostVlasman CT 25Vlasman CT,,0:00
8081+0:10 Kelmelis Aristidas 19,,0:00
8182+0:10 Orosz GergőPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,0:00
8283+0:10 Vinkel Jesper Bundgaard 23,,0:00
8384+0:10 Wolfmayr Andreas 20,,0:00
8485+0:10 Yatsenko Ivan 18,,0:00
8586+0:10 Gebauer Oskar 20,,0:00
8687+0:10 Böke Dominic 28,,0:00
8788+0:10 Dversnes Fredrik 22,,0:00
8889+0:10 Hoops Gregor 34,,0:00
8990+0:10 Werner FranzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:00
9091+0:10 Schommartz Halvard 24,,0:00
9192+0:10 Obermann Vitus 19,,0:00
9293+0:10 Käßmann FabianP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:00
9394+0:10 Richter Peter 34,,0:00
9495+0:10 Gilje Tor Arne 21,,0:00
9596+0:10 Dina DanielPannon Cycling Team 21Pannon Cycling Team,,0:00
9697+0:10 Reißig Patrick 24,,0:00
9798+0:10 Kaspera Christoph 24,,0:00
9899+0:10 Frosch Leon 22,,0:00
99100+0:10 Muff Frederik 25,,0:00
100101+0:10 Niesing Timo 26,,0:00
101102+0:10 Konieczny Mikolaj 19,,0:00
102103+0:10 Masiulis Denas 19,,0:00
103104+0:10 Hillerström Rundh Victor 26,,0:00
104105+0:10 Schuppert Fabian 28,,0:00
105106+0:10 Zieliński KamilTeam Hurom 31Team Hurom,,0:00
106107+0:10 Steigner KilianDauner D&DQ-Akkon 18Dauner D&DQ-Akkon,,0:00
107108+0:10 Tuko Edvardt 19,,0:00
108109+0:10 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 23Dauner D&DQ-Akkon,,0:00
109110+0:10 Bieniek Damian 19,,0:00
110111+0:10 Belyakov Sergey 18,,0:00
111120+0:39 Herrmann Matthias 190:290:29
112112+0:10 Schormair FabianP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik0:000:00
113121+1:07 Lord Samuel 190:570:57
114122+1:07 Ahlsson Jacob 20,,0:57
115123+1:07 Hopfgartner Paul 29,,0:57
116124+1:07 Kowalewsky Milan 23,,0:57
117125+1:16 Benedix Anton 251:061:06
118126+1:33 Mai Tom 181:231:23
119127+1:33 Onnecken Jonas 18,,1:23
120128+1:33 Poschadel Ben 19,,1:23
121129+1:33 Becker Benedikt 33,,1:23
122130+1:33 Becker Bastian 30,,1:23
123131+1:33 Pelikán JánosPannon Cycling Team 24Pannon Cycling Team,,1:23
124132+1:33 Szabo MiklosPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,1:23
125133+1:33 Scheinpflug Axel 24,,1:23
126134+1:33 Hoffmann Tristan 21,,1:23
127135+1:33 Langer Fabian 26,,1:23
128136+1:39 Grebner Philipp 231:291:29
129113+0:10 Mierzynski Piotr 190:000:00
130137+1:48 Dredge Chris 251:381:38
131138+2:12 Kasprzyk Pawel 182:022:02
132114+0:10 Benz-kuch Max 180:000:00
133139+2:39 Bondarchuk Nikita 202:292:29
134140+2:39 Potekalo Nikolai 19,,2:29
135141+2:39 Kuras Laurynas 18,,2:29
136142+2:39 Reineck Marian 20,,2:29
137115+0:10 Waage Markus 230:000:00
138116+0:10 Małecki KamilCCC Development Team 23CCC Development Team,,0:00
139144+3:04 Eland Lasse 272:542:54
140143+3:03 Kooijman JaapVlasman CT 26Vlasman CT,,2:54
141145+3:04 Fiebig Christoph 32,,2:54
142117+0:10 Muller Alex 320:000:00
143146+3:33 Sonnleitner JonasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik3:233:23
144147+3:33 Voss Pepe 18,,3:23
145148+3:33 Schubert Patrick 35,,3:23
1465+0:07 Stachowiak AdamVoster ATS Team 29Voster ATS Team0:000:00
147118+0:10 Polansek Eric 26,,0:00
148119+0:10 Glameyer Johannes 20,,0:00
149149+5:40 Ochsenhofer Peter 315:305:30
150150+5:49 Vietense Jesko 345:395:39
DNF+ -3:36:55 Walker Charles 21--
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
1 Franczak PawełVoster ATS Team 27Voster ATS Team13:36:553:36:55..
2 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik0:040:04..
3 Paluta MichałCCC Development Team 23CCC Development Team0:060:06..
4 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg0:070:07..
5 Stachowiak AdamVoster ATS Team 29Voster ATS Team,,0:07..
6 Eikeland Ken Levi 240:080:08..
7 Duvigneau BeauVlasman CT 24Vlasman CT,,0:08..
8 Havik YoeriVlasman CT 28Vlasman CT0:090:09..
9 Rudolph Poul 200:100:10..
10 Kessler RobertTeam Lotto - Kern Haus 23Team Lotto - Kern Haus,,0:10..
11 Thurau SvenDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,0:10..
12 Bjerkestrand Haugsvær Sindre 25,,0:10..
13 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:10..
14 Stosz PatrykCCC Development Team 24CCC Development Team,,0:10..
15 Hestbek Lund Rasmus 25,,0:10..
16 Kuzmin AntonAstana City 22Astana City,,0:10..
17 Fatnes Martin 22,,0:10..
18 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,0:10..
19 Banaszek NorbertTeam Hurom 21Team Hurom,,0:10..
20 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,0:10..
21 Rips Adrian 24,,0:10..
22 Pakalski Henrik 20,,0:10..
23 Mohr Johan Andreas Hole 23,,0:10..
24 Mazzone Leon 22,,0:10..
25 Nurlykhassym NurbergenAstana City 19Astana City,,0:10..
26 Kuklewicz Karol 21,,0:10..
27 Larsen Richard 29,,0:10..
28 Bekken Jon-anders 20,,0:10..
29 Domagalski KarolTeam Hurom 29Team Hurom,,0:10..
30 Valter AttilaCCC Development Team 20CCC Development Team,,0:10..
31 Moricz DanielPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team,,0:10..
32 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,0:10..
33 Huppertz JoshuaTeam Lotto - Kern Haus 24Team Lotto - Kern Haus,,0:10..
34 Lübbers DorianTeam Lotto - Kern Haus 22Team Lotto - Kern Haus,,0:10..
35 Hamm Henrik 21,,0:10..
36 Brożyna PiotrCCC Development Team 24CCC Development Team,,0:10..
37 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:10..
38 Laib SimonDauner D&DQ-Akkon 23Dauner D&DQ-Akkon,,0:10..
39 Heider ChristopherDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,0:10..
40 Pluciński LeszekVoster ATS Team 28Voster ATS Team,,0:10..
41 Förster Peter 23,,0:10..
42 Clark George 21,,0:10..
43 Luchshenko SergeyAstana City 24Astana City,,0:10..
44 Lundmark Emil 19,,0:10..
45 Dina MártonPannon Cycling Team 23Pannon Cycling Team,,0:10..
46 Kaczmarek JakubTeam Hurom 25Team Hurom,,0:10..
47 Mayer Yannick 28,,0:10..
48 Taciak MateuszVoster ATS Team 34Voster ATS Team,,0:10..
49 Giessibl Severin 19,,0:10..
50 Bommel HenningLKT Team Brandenburg 36LKT Team Brandenburg,,0:10..
51 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:10..
52 Meyer Maximilian 19,,0:10..
53 Pawlak TobiaszTeam Hurom 23Team Hurom,,0:10..
54 Pekala PiotrCCC Development Team 20CCC Development Team,,0:10..
55 Wiele Mathias 33,,0:10..
56 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 28Team Hurom,,0:10..
57 Knotten Iver 20,,0:10..
58 Akhmetov GalymAstana City 24Astana City,,0:10..
59 Mazzone Tom 25,,0:10..
60 Graham Rupert 26,,0:10..
61 Gieracki Patryk 20,,0:10..
62 Tallaksen Leif Christian 19,,0:10..
63 Lindh Vilgot 18,,0:10..
64 Augustin Hannes 22,,0:10..
65 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:10..
66 Würtz Schmidt Kasper 23,,0:10..
67 Januskevicius Mantas 20,,0:10..
68 Bauer Alexander 50,,0:10..
69 BlÅlid Marius 26,,0:10..
70 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 36Dauner D&DQ-Akkon,,0:10..
71 Eide Mikkel 20,,0:10..
72 Dinmukhametov RamisAstana City 18Astana City,,0:10..
73 Fröse Marcel 26,,0:10..
74 Jagerstal Niklas 19,,0:10..
75 Johansson Gustav 20,,0:10..
76 Strindin Joachim 25,,0:10..
77 Banaszek AdrianVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:10..
78 Van Den Dool KelvinVlasman CT 23Vlasman CT,,0:10..
79 Krawczyk SzymonVoster ATS Team 20Voster ATS Team,,0:10..
80 van der Burg JoostVlasman CT 25Vlasman CT,,0:10..
81 Kelmelis Aristidas 19,,0:10..
82 Orosz GergőPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,0:10..
83 Vinkel Jesper Bundgaard 23,,0:10..
84 Wolfmayr Andreas 20,,0:10..
85 Yatsenko Ivan 18,,0:10..
86 Gebauer Oskar 20,,0:10..
87 Böke Dominic 28,,0:10..
88 Dversnes Fredrik 22,,0:10..
89 Hoops Gregor 34,,0:10..
90 Werner FranzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:10..
91 Schommartz Halvard 24,,0:10..
92 Obermann Vitus 19,,0:10..
93 Käßmann FabianP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:10..
94 Richter Peter 34,,0:10..
95 Gilje Tor Arne 21,,0:10..
96 Dina DanielPannon Cycling Team 21Pannon Cycling Team,,0:10..
97 Reißig Patrick 24,,0:10..
98 Kaspera Christoph 24,,0:10..
99 Frosch Leon 22,,0:10..
100 Muff Frederik 25,,0:10..
101 Niesing Timo 26,,0:10..
102 Konieczny Mikolaj 19,,0:10..
103 Masiulis Denas 19,,0:10..
104 Hillerström Rundh Victor 26,,0:10..
105 Schuppert Fabian 28,,0:10..
106 Zieliński KamilTeam Hurom 31Team Hurom,,0:10..
107 Steigner KilianDauner D&DQ-Akkon 18Dauner D&DQ-Akkon,,0:10..
108 Tuko Edvardt 19,,0:10..
109 Braun JulianDauner D&DQ-Akkon 23Dauner D&DQ-Akkon,,0:10..
110 Bieniek Damian 19,,0:10..
111 Belyakov Sergey 18,,0:10..
112 Schormair FabianP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik,,0:10..
113 Mierzynski Piotr 19,,0:10..
114 Benz-kuch Max 18,,0:10..
115 Waage Markus 23,,0:10..
116 Małecki KamilCCC Development Team 23CCC Development Team,,0:10..
117 Muller Alex 32,,0:10..
118 Polansek Eric 26,,0:10..
119 Glameyer Johannes 20,,0:10..
120 Herrmann Matthias 190:390:39..
121 Lord Samuel 191:071:07..
122 Ahlsson Jacob 20,,1:07..
123 Hopfgartner Paul 29,,1:07..
124 Kowalewsky Milan 23,,1:07..
125 Benedix Anton 251:161:16..
126 Mai Tom 181:331:33..
127 Onnecken Jonas 18,,1:33..
128 Poschadel Ben 19,,1:33..
129 Becker Benedikt 33,,1:33..
130 Becker Bastian 30,,1:33..
131 Pelikán JánosPannon Cycling Team 24Pannon Cycling Team,,1:33..
132 Szabo MiklosPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,1:33..
133 Scheinpflug Axel 24,,1:33..
134 Hoffmann Tristan 21,,1:33..
135 Langer Fabian 26,,1:33..
136 Grebner Philipp 231:391:39..
137 Dredge Chris 251:481:48..
138 Kasprzyk Pawel 182:122:12..
139 Bondarchuk Nikita 202:392:39..
140 Potekalo Nikolai 19,,2:39..
141 Kuras Laurynas 18,,2:39..
142 Reineck Marian 20,,2:39..
143 Kooijman JaapVlasman CT 26Vlasman CT3:033:03..
144 Eland Lasse 273:043:04..
145 Fiebig Christoph 32,,3:04..
146 Sonnleitner JonasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik3:333:33..
147 Voss Pepe 18,,3:33..
148 Schubert Patrick 35,,3:33..
149 Ochsenhofer Peter 315:405:40..
150 Vietense Jesko 345:495:49..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamTime
14+0:07 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg3:37:023:37:02
29+0:10 Rudolph Poul 200:030:03
318+0:10 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,0:03
419+0:10 Banaszek NorbertTeam Hurom 21Team Hurom,,0:03
520+0:10 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,0:03
622+0:10 Pakalski Henrik 20,,0:03
725+0:10 Nurlykhassym NurbergenAstana City 19Astana City,,0:03
826+0:10 Kuklewicz Karol 21,,0:03
928+0:10 Bekken Jon-anders 20,,0:03
1030+0:10 Valter AttilaCCC Development Team 20CCC Development Team,,0:03
1132+0:10 Hugger JanTeam Lotto - Kern Haus 20Team Lotto - Kern Haus,,0:03
1234+0:10 Lübbers DorianTeam Lotto - Kern Haus 22Team Lotto - Kern Haus,,0:03
1335+0:10 Hamm Henrik 21,,0:03
1437+0:10 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:03
1542+0:10 Clark George 21,,0:03
1644+0:10 Lundmark Emil 19,,0:03
1749+0:10 Giessibl Severin 19,,0:03
1851+0:10 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:03
1952+0:10 Meyer Maximilian 19,,0:03
2054+0:10 Pekala PiotrCCC Development Team 20CCC Development Team,,0:03
2157+0:10 Knotten Iver 20,,0:03
2261+0:10 Gieracki Patryk 20,,0:03
2362+0:10 Tallaksen Leif Christian 19,,0:03
2463+0:10 Lindh Vilgot 18,,0:03
2564+0:10 Augustin Hannes 22,,0:03
2665+0:10 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:03
2767+0:10 Januskevicius Mantas 20,,0:03
2871+0:10 Eide Mikkel 20,,0:03
2972+0:10 Dinmukhametov RamisAstana City 18Astana City,,0:03
3074+0:10 Jagerstal Niklas 19,,0:03
3175+0:10 Johansson Gustav 20,,0:03
3279+0:10 Krawczyk SzymonVoster ATS Team 20Voster ATS Team,,0:03
3381+0:10 Kelmelis Aristidas 19,,0:03
3482+0:10 Orosz GergőPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,0:03
3584+0:10 Wolfmayr Andreas 20,,0:03
3685+0:10 Yatsenko Ivan 18,,0:03
3786+0:10 Gebauer Oskar 20,,0:03
3888+0:10 Dversnes Fredrik 22,,0:03
3990+0:10 Werner FranzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:03
4092+0:10 Obermann Vitus 19,,0:03
4193+0:10 Käßmann FabianP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:03
4295+0:10 Gilje Tor Arne 21,,0:03
4396+0:10 Dina DanielPannon Cycling Team 21Pannon Cycling Team,,0:03
44102+0:10 Konieczny Mikolaj 19,,0:03
45103+0:10 Masiulis Denas 19,,0:03
46107+0:10 Steigner KilianDauner D&DQ-Akkon 18Dauner D&DQ-Akkon,,0:03
47108+0:10 Tuko Edvardt 19,,0:03
48110+0:10 Bieniek Damian 19,,0:03
49111+0:10 Belyakov Sergey 18,,0:03
50113+0:10 Mierzynski Piotr 19,,0:03
51114+0:10 Benz-kuch Max 18,,0:03
52119+0:10 Glameyer Johannes 20,,0:03
53120+0:39 Herrmann Matthias 190:320:32
54121+1:07 Lord Samuel 191:001:00
55122+1:07 Ahlsson Jacob 20,,1:00
56126+1:33 Mai Tom 181:261:26
57127+1:33 Onnecken Jonas 18,,1:26
58128+1:33 Poschadel Ben 19,,1:26
59132+1:33 Szabo MiklosPannon Cycling Team 20Pannon Cycling Team,,1:26
60134+1:33 Hoffmann Tristan 21,,1:26
61138+2:12 Kasprzyk Pawel 182:052:05
62139+2:39 Bondarchuk Nikita 202:322:32
63140+2:39 Potekalo Nikolai 19,,2:32
64141+2:39 Kuras Laurynas 18,,2:32
65142+2:39 Reineck Marian 20,,2:32
66146+3:33 Sonnleitner JonasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik3:263:26
67147+3:33 Voss Pepe 18,,3:26
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkTeamTime
1 Team Lotto - Kern Haus  10:51:15 10:51:15
2 CCC Development Team ,,0:00
3 Astana City ,,0:00
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Baltyk - Karkonosze Tour logoDate: 22nd May 2019
Avg. speed winner: 48.037 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2.Stage
Start/finish: KołobrzegTrzcianka

Websites:
www.bktrace.pl

Race ranking position
259th
12 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.