2021»
Belgrade Banjaluka
(2.1)2021»Stage 4 (Final)»Prijedor›Banjaluka(163.5km)
Complementary results
Overview of intermediate sprints, KOM sprints, daily classifications etc.
KOM sprint | Crna Dolina (7.5 km)
(view location)
Sprint | Bosanska Gradiška (77.1 km)
(view location)
Sprint | Laktaši (123.5 km)
(view location)
Final sprint classification
Team day classification
Youth day classification
Rnk | Rider | Team | Time |
1 | Heming Mika | Maloja Pushbikers | 3:32:43 |
2 | Vančo Tobias | Dukla Banska Bystrica | ,, |
3 | Gratzer Alexander | WSA KTM Graz | ,, |
4 | Jarc Aljaž | Adria Mobil | ,, |
5 | Veselinović Dušan | Serbia | ,, |
6 | Sinza Raul-Antonio | Giotti Victoria - Savini Due | ,, |
7 | Maksimović Sergej | Bosnia and Herzegovina | ,, |
8 | Štajnar Mihael | Slovenia | ,, |
9 | Ponomar Andrii | Androni Giocattoli - Sidermec | ,, |
10 | Wollenberg Tim | Maloja Pushbikers | ,, |
11 | Semenov Alexandr | Vino - Astana Motors | ,, |
12 | Harbach Artsiom | Minsk Cycling Club | ,, |
13 | Marchuk Dzianis | Minsk Cycling Club | 0:10 |
14 | Papanov Martin | Bulgaria | 0:24 |
15 | Grinkevich Mark | Minsk Cycling Club | ,, |
16 | Pronskiy Daniil | Vino - Astana Motors | 0:32 |
17 | Ćatović Nermin | Serbia | 0:35 |
18 | Ryustemov Deniz | Bulgaria | ,, |
19 | Selimović Husein | Bosnia and Herzegovina | ,, |
20 | Čemažar Nik | Slovenia | 0:43 |
21 | Schmidbauer Maximilian | WSA KTM Graz | ,, |
22 | Zhaparuly Bauyrzhan | Vino - Astana Motors | 0:57 |
23 | Marbler Stefan | WSA KTM Graz | 1:14 |
24 | Omrzel Aljaž | Adria Mobil | 1:24 |
25 | Pahlke Jasper Levi | BIKE AID | 1:33 |
26 | Gałka Michał | Maloja Pushbikers | 1:43 |
27 | Irvine Declan | Team Novo Nordisk | 1:58 |
28 | Piskule Žiga | Adria Mobil | 2:39 |
29 | Kubiš Lukáš | Dukla Banska Bystrica | 0:00 |
30 | Dostiyev Ilkhan | Vino - Astana Motors | 3:40 |
31 | Kondić Marko | Bosnia and Herzegovina | 3:45 |
32 | Stojčevski Bojan | North Macedonia | ,, |
33 | Divnić Jovan | Serbia | ,, |
34 | Chren Martin | Dukla Banska Bystrica | ,, |
35 | Jolidon Nicola | Massi Vivo - Conecta | ,, |
36 | Jolidon Luca | Massi Vivo - Conecta | ,, |
37 | Charniauski Ivan | Minsk Cycling Club | ,, |
38 | Taebling Paul | Maloja Pushbikers | 0:00 |
39 | Schlachter Franz | Maloja Pushbikers | ,, |
40 | Mol Wesley | XSpeed United Continental | 5:40 |
41 | Götzinger Valentin | WSA KTM Graz | 7:13 |
42 | Foltán Adam | Dukla Banska Bystrica | 8:06 |
43 | Vanchevski Kristijan | North Macedonia | 10:10 |
44 | Vanchevski Viktor | North Macedonia | 11:11 |
DNF | Lukić Siniša | Bosnia and Herzegovina | |