-
2009
»
-

2013»24th Boucle de l'Artois - Trophée Arras Leader (2.2)

2013  Stage 1  »  Saint Pol  ›  Fruges   (178k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:00 Verhelst LouisEtixx-iHNed 22Etixx-iHNed854:20:554:20:55
22+0:00 Druyts Gerry 2252,,0:00
33+0:00 Cecchin AlbertoTeam Nippo - De Rosa 23Team Nippo - De Rosa21,,0:00
44+0:00 Broge Rolf NyborgTeam Designa Køkken - Knudsgaard 24Team Designa Køkken - Knudsgaard,,0:00
55+0:00 de Vries BerdenCyclingteam Jo Piels 24Cyclingteam Jo Piels,,0:00
66+0:00 Weber SaschaTeam Differdange - Losch 25Team Differdange - Losch,,0:00
77+0:00 Bihel CésarTeam Differdange - Losch 24Team Differdange - Losch,,0:00
88+0:00 Brambilla GiorgioAtlas Personal - Jakroo 24Atlas Personal - Jakroo,,0:00
99+0:00 Kamp AlexanderTeam Cult Energy 19Team Cult Energy,,0:00
1010+0:00 Olsson MichaelTeam People4you - Unaas Cycling 27Team People4you - Unaas Cycling,,0:00
1111+0:00 Meurisse Xandro 21,,0:00
1212+0:00 Reihs MichaelTeam Cult Energy 33Team Cult Energy,,0:00
1313+0:00 Brenterch Erwan 27,,0:00
1414+0:00 Bouvry DieterEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed,,0:00
1515+0:00 Colin Anthony 28,,0:00
1616+0:00 Coenen JohanTeam Differdange - Losch 34Team Differdange - Losch,,0:00
1717+0:00 Frame AlexThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,0:00
1818+0:00 Roosen SjorsCyclingteam Jo Piels 21Cyclingteam Jo Piels,,0:00
1919+0:00 Lhotellerie ClementColba - Superano Ham 27Colba - Superano Ham,,0:00
2020+0:00 Ludvigsson FredrikTeam People4you - Unaas Cycling 18Team People4you - Unaas Cycling,,0:00
2121+0:00 Wiśniowski ŁukaszEtixx-iHNed 21Etixx-iHNed,,0:00
2222+0:00 Landa OscarTeam Oster Hus - Ridley 19Team Oster Hus - Ridley,,0:00
2323+0:00 Moberg ChristianTeam Cult Energy 25Team Cult Energy,,0:00
2424+0:00 Galta Fredrik StrandTeam Oster Hus - Ridley 20Team Oster Hus - Ridley,,0:00
2525+0:00 Sénéchal FlorianEtixx-iHNed 19Etixx-iHNed,,0:00
2626+0:00 Steensen AndréTeam Cult Energy 25Team Cult Energy,,0:00
2727+1:17 Jodts SvenColba - Superano Ham 24Colba - Superano Ham1:171:17
2828+1:20 Van Breussegem EliasDoltcini Flanders 20Doltcini Flanders1:201:20
2929+1:30 van der Weijst GeertCyclingteam Jo Piels 22Cyclingteam Jo Piels1:301:30
3030+1:30 Clancy EdwardRapha Condor 28Rapha Condor,,1:30
3131+1:30 Fobert VictorColba - Superano Ham 23Colba - Superano Ham,,1:30
3232+1:30 Alaphilippe JulianEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed,,1:30
3333+1:30 Nisu Oskar 18,,1:30
3434+1:30 Van Meirhaeghe JefLotto - Ridley Espoirs 21Lotto - Ridley Espoirs,,1:30
3535+1:30 Holt SimonTeam Differdange - Losch 24Team Differdange - Losch,,1:30
3636+1:30 Averin MaksymAtlas Personal - Jakroo 27Atlas Personal - Jakroo,,1:30
3737+1:30 Hansen Lasse NormanBlue Water Cycling 21Blue Water Cycling,,1:30
3838+1:30 Flahaut DenisColba - Superano Ham 34Colba - Superano Ham,,1:30
3939+1:30 Boutte KenzieDoltcini Flanders 20Doltcini Flanders,,1:30
4040+1:30 de Kort BramCyclingteam Jo Piels 21Cyclingteam Jo Piels,,1:30
4141+1:30 Denolf Ritchie 21,,1:30
4242+1:30 Takenouchi YuColba - Superano Ham 24Colba - Superano Ham,,1:30
4343+1:30 Brockhoff JanThuringer Energie Team 18Thuringer Energie Team,,1:30
4444+1:30 Kinch Llewwellyn 23,,1:30
4545+1:30 Eamon Lucas 20,,1:30
4646+1:30 Tolles Joachim 26,,1:30
4747+1:30 Pelleriaux Nicolas 30,,1:30
4848+1:30 Bouwman KoenCyclingteam Jo Piels 19Cyclingteam Jo Piels,,1:30
4949+1:30 Daniels Wouter 21,,1:30
5050+1:30 Descamps Arnaud 19,,1:30
5151+1:30 Holler NikodemusThuringer Energie Team 21Thuringer Energie Team,,1:30
5252+1:30 Loncin Gilles 19,,1:30
5353+1:30 Tanner JakeDoltcini Flanders 21Doltcini Flanders,,1:30
5454+1:30 Madsen Jacob GyeTeam Designa Køkken - Knudsgaard 23Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30
5555+1:30 Masson Christophe 27,,1:30
5656+1:30 Seynaeve Lander 20,,1:30
5757+1:30 Mccormick Hayden 19,,1:30
5858+1:30 Leseche Jean 19,,1:30
5959+1:30 Schaffner MoritzThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,1:30
6060+1:30 Gingsjö AlexanderTeam People4you - Unaas Cycling 32Team People4you - Unaas Cycling,,1:30
6161+1:30 Chiocca MathieuAtlas Personal - Jakroo 27Atlas Personal - Jakroo,,1:30
6262+1:30 Hermansen Sindre EidTeam Ringeriks - Kraft Look 19Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
6363+1:30 Pinizzotto LeonardoTeam Nippo - De Rosa 26Team Nippo - De Rosa,,1:30
6464+1:30 Sütterlin JashaThuringer Energie Team 20Thuringer Energie Team,,1:30
6565+1:30 Schachmann MaximilianThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,1:30
6666+1:30 Guillou Thibault 21,,1:30
6767+1:30 House KristianRapha Condor 33Rapha Condor,,1:30
6868+1:30 Wormsen KristofferTeam Ringeriks - Kraft Look 21Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
6969+1:30 Jensen AugustTeam Oster Hus - Ridley 21Team Oster Hus - Ridley,,1:30
7070+1:30 Laffille Ludwig 20,,1:30
7171+1:30 Vinther Troels RønningTeam Cult Energy 26Team Cult Energy,,1:30
7272+1:30 Pölder RobertTeam People4you - Unaas Cycling 21Team People4you - Unaas Cycling,,1:30
7373+1:30 Hoelgaard DanielEtixx-iHNed 19Etixx-iHNed,,1:30
7474+1:30 Kørner Max EmilTeam Ringeriks - Kraft Look 21Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
7575+1:30 Lammertink StevenCyclingteam Jo Piels 19Cyclingteam Jo Piels,,1:30
7676+1:30 Baldo NicolasAtlas Personal - Jakroo 28Atlas Personal - Jakroo,,1:30
7777+1:30 Salzinger FlorianAtlas Personal - Jakroo 29Atlas Personal - Jakroo,,1:30
7878+1:30 McCallum JamesRapha Condor 33Rapha Condor,,1:30
7979+1:30 Eidsheim FilipTeam Oster Hus - Ridley 23Team Oster Hus - Ridley,,1:30
8080+1:30 Mørk AlexanderTeam Designa Køkken - Knudsgaard 21Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30
8181+1:30 Hayakawa TomohiroTeam Nippo - De Rosa 23Team Nippo - De Rosa,,1:30
8282+1:30 Campenaerts Victor 21,,1:30
8383+1:30 Kristoffersen AndersTeam Ringeriks - Kraft Look 20Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
8484+1:30 Jørgensen Kasper LindeTeam Cult Energy 28Team Cult Energy,,1:30
8585+1:30 Buggle ArronRapha Condor 22Rapha Condor,,1:30
8686+1:30 Atkins Joshua 20,,1:30
8787+1:30 Grevin Jerome ,,1:30
8888+1:30 Foder Daniel HolmBlue Water Cycling 29Blue Water Cycling,,1:30
8989+1:30 Fukushima ShinichiTeam Nippo - De Rosa 41Team Nippo - De Rosa,,1:30
9090+1:30 Van Zummeren Stef 21,,1:30
9191+1:30 Guldhammer RasmusBlue Water Cycling 24Blue Water Cycling,,1:30
9292+1:30 Hafsås Marius AndréTeam Ringeriks - Kraft Look 22Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
9393+1:30 Dominguez DanielDoltcini Flanders 27Doltcini Flanders,,1:30
9494+1:30 O'Leary ConnorBontrager Cycling Team 21Bontrager Cycling Team,,1:30
9595+1:30 Wilson NathanBontrager Cycling Team 22Bontrager Cycling Team,,1:30
9696+1:30 Meyer MadsTeam Designa Køkken - Knudsgaard 23Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30
9797+1:30 Lindau PhilipTeam People4you - Unaas Cycling 21Team People4you - Unaas Cycling,,1:30
9898+1:30 Nordkroggaard JonasTeam Designa Køkken - Knudsgaard 18Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30
9999+1:30 Vernaeckt ThomasDoltcini Flanders 24Doltcini Flanders,,1:30
100100+1:30 HUCHE Thibault 22,,1:30
101101+1:30 de Wilde SjefTeam Differdange - Losch 31Team Differdange - Losch,,1:30
102102+2:05 Müller Philipp 212:052:05
103103+5:28 Ishibashi ManabuTeam Nippo - De Rosa 20Team Nippo - De Rosa5:285:28
104104+5:28 Tokuda TanzoTeam Nippo - De Rosa 20Team Nippo - De Rosa,,5:28
105105+9:01 Vermeulen Emiel 209:019:01
106106+9:11 Van Dorsselaer NielsColba - Superano Ham 21Colba - Superano Ham9:119:11
107107+10:23 Van Immerseel Gert-JanDoltcini Flanders 22Doltcini Flanders10:2310:23
108108+10:23 English FelixRapha Condor 20Rapha Condor,,10:23
109109+11:30 Laverack EdwardRapha Condor 18Rapha Condor11:3011:30
110110+11:30 Vorre Aske LouringBlue Water Cycling 19Blue Water Cycling,,11:30
111111+11:30 Tallonneau Gwenael 23,,11:30
112112+11:30 Eaton Daniel 19,,11:30
113113+11:30 Pedersen Mark SehestedBlue Water Cycling 21Blue Water Cycling,,11:30
114114+22:45 Fiska OysteinTeam Ringeriks - Kraft Look 31Team Ringeriks - Kraft Look22:4522:45
115115+22:45 Glowatzki Micha 26,,22:45
116116+24:08 Mauch Justin 1824:0824:08
DNF+ -4:20:55 Werner Hendrik 29--
DNF+ -4:20:55 Meilleur Steeve 21,,-
DNF+ -4:20:55 Dyrnes KristianTeam Oster Hus - Ridley 20Team Oster Hus - Ridley,,-
DNF+ -4:20:55 Schultheis Simon ,,-
DNF+ -4:20:55 Lesellier Kévin ,,-
DNF+ -4:20:55 Delattre Michaël ,,-
DNF+ -4:20:55 Hammersland NicholasTeam Oster Hus - Ridley 19Team Oster Hus - Ridley,,-
DNF+ -4:20:55 Jung Pierre-Henri 21,,-
DNF+ -4:20:55 Kowalski Dylan 19,,-
DNF+ -4:20:55 Westergaard MathiasTeam Designa Køkken - Knudsgaard 19Team Designa Køkken - Knudsgaard,,-
DNF+ -4:20:55 Bertilsson ChristianTeam People4you - Unaas Cycling 21Team People4you - Unaas Cycling,,-
DNF+ -4:20:55 Van den Abbeele Yoakim 21,,-
DNF+ -4:20:55 Chenaux AdrienAtlas Personal - Jakroo 21Atlas Personal - Jakroo,,-
DNF+ -4:20:55 Paajanen PaavoTeam Differdange - Losch 24Team Differdange - Losch,,-
DNF+ -4:20:55 Wolf Justin 20,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
1 Verhelst LouisEtixx-iHNed 22Etixx-iHNed44:20:554:20:55..
2 Druyts Gerry 22,,0:00..
3 Cecchin AlbertoTeam Nippo - De Rosa 23Team Nippo - De Rosa,,0:00..
4 Broge Rolf NyborgTeam Designa Køkken - Knudsgaard 24Team Designa Køkken - Knudsgaard,,0:00..
5 de Vries BerdenCyclingteam Jo Piels 24Cyclingteam Jo Piels,,0:00..
6 Weber SaschaTeam Differdange - Losch 25Team Differdange - Losch,,0:00..
7 Bihel CésarTeam Differdange - Losch 24Team Differdange - Losch,,0:00..
8 Brambilla GiorgioAtlas Personal - Jakroo 24Atlas Personal - Jakroo,,0:00..
9 Kamp AlexanderTeam Cult Energy 19Team Cult Energy,,0:00..
10 Olsson MichaelTeam People4you - Unaas Cycling 27Team People4you - Unaas Cycling,,0:00..
11 Meurisse Xandro 21,,0:00..
12 Reihs MichaelTeam Cult Energy 33Team Cult Energy,,0:00..
13 Brenterch Erwan 27,,0:00..
14 Bouvry DieterEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed,,0:00..
15 Colin Anthony 28,,0:00..
16 Coenen JohanTeam Differdange - Losch 34Team Differdange - Losch,,0:00..
17 Frame AlexThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,0:00..
18 Roosen SjorsCyclingteam Jo Piels 21Cyclingteam Jo Piels,,0:00..
19 Lhotellerie ClementColba - Superano Ham 27Colba - Superano Ham,,0:00..
20 Ludvigsson FredrikTeam People4you - Unaas Cycling 18Team People4you - Unaas Cycling,,0:00..
21 Wiśniowski ŁukaszEtixx-iHNed 21Etixx-iHNed,,0:00..
22 Landa OscarTeam Oster Hus - Ridley 19Team Oster Hus - Ridley,,0:00..
23 Moberg ChristianTeam Cult Energy 25Team Cult Energy,,0:00..
24 Galta Fredrik StrandTeam Oster Hus - Ridley 20Team Oster Hus - Ridley,,0:00..
25 Sénéchal FlorianEtixx-iHNed 19Etixx-iHNed,,0:00..
26 Steensen AndréTeam Cult Energy 25Team Cult Energy,,0:00..
27 Jodts SvenColba - Superano Ham 24Colba - Superano Ham1:171:17..
28 Van Breussegem EliasDoltcini Flanders 20Doltcini Flanders1:201:20..
29 van der Weijst GeertCyclingteam Jo Piels 22Cyclingteam Jo Piels1:301:30..
30 Clancy EdwardRapha Condor 28Rapha Condor,,1:30..
31 Fobert VictorColba - Superano Ham 23Colba - Superano Ham,,1:30..
32 Alaphilippe JulianEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed,,1:30..
33 Nisu Oskar 18,,1:30..
34 Van Meirhaeghe JefLotto - Ridley Espoirs 21Lotto - Ridley Espoirs,,1:30..
35 Holt SimonTeam Differdange - Losch 24Team Differdange - Losch,,1:30..
36 Averin MaksymAtlas Personal - Jakroo 27Atlas Personal - Jakroo,,1:30..
37 Hansen Lasse NormanBlue Water Cycling 21Blue Water Cycling,,1:30..
38 Flahaut DenisColba - Superano Ham 34Colba - Superano Ham,,1:30..
39 Boutte KenzieDoltcini Flanders 20Doltcini Flanders,,1:30..
40 de Kort BramCyclingteam Jo Piels 21Cyclingteam Jo Piels,,1:30..
41 Denolf Ritchie 21,,1:30..
42 Takenouchi YuColba - Superano Ham 24Colba - Superano Ham,,1:30..
43 Brockhoff JanThuringer Energie Team 18Thuringer Energie Team,,1:30..
44 Kinch Llewwellyn 23,,1:30..
45 Eamon Lucas 20,,1:30..
46 Tolles Joachim 26,,1:30..
47 Pelleriaux Nicolas 30,,1:30..
48 Bouwman KoenCyclingteam Jo Piels 19Cyclingteam Jo Piels,,1:30..
49 Daniels Wouter 21,,1:30..
50 Descamps Arnaud 19,,1:30..
51 Holler NikodemusThuringer Energie Team 21Thuringer Energie Team,,1:30..
52 Loncin Gilles 19,,1:30..
53 Tanner JakeDoltcini Flanders 21Doltcini Flanders,,1:30..
54 Madsen Jacob GyeTeam Designa Køkken - Knudsgaard 23Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30..
55 Masson Christophe 27,,1:30..
56 Seynaeve Lander 20,,1:30..
57 Mccormick Hayden 19,,1:30..
58 Leseche Jean 19,,1:30..
59 Schaffner MoritzThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,1:30..
60 Gingsjö AlexanderTeam People4you - Unaas Cycling 32Team People4you - Unaas Cycling,,1:30..
61 Chiocca MathieuAtlas Personal - Jakroo 27Atlas Personal - Jakroo,,1:30..
62 Hermansen Sindre EidTeam Ringeriks - Kraft Look 19Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30..
63 Pinizzotto LeonardoTeam Nippo - De Rosa 26Team Nippo - De Rosa,,1:30..
64 Sütterlin JashaThuringer Energie Team 20Thuringer Energie Team,,1:30..
65 Schachmann MaximilianThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,1:30..
66 Guillou Thibault 21,,1:30..
67 House KristianRapha Condor 33Rapha Condor,,1:30..
68 Wormsen KristofferTeam Ringeriks - Kraft Look 21Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30..
69 Jensen AugustTeam Oster Hus - Ridley 21Team Oster Hus - Ridley,,1:30..
70 Laffille Ludwig 20,,1:30..
71 Vinther Troels RønningTeam Cult Energy 26Team Cult Energy,,1:30..
72 Pölder RobertTeam People4you - Unaas Cycling 21Team People4you - Unaas Cycling,,1:30..
73 Hoelgaard DanielEtixx-iHNed 19Etixx-iHNed,,1:30..
74 Kørner Max EmilTeam Ringeriks - Kraft Look 21Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30..
75 Lammertink StevenCyclingteam Jo Piels 19Cyclingteam Jo Piels,,1:30..
76 Baldo NicolasAtlas Personal - Jakroo 28Atlas Personal - Jakroo,,1:30..
77 Salzinger FlorianAtlas Personal - Jakroo 29Atlas Personal - Jakroo,,1:30..
78 McCallum JamesRapha Condor 33Rapha Condor,,1:30..
79 Eidsheim FilipTeam Oster Hus - Ridley 23Team Oster Hus - Ridley,,1:30..
80 Mørk AlexanderTeam Designa Køkken - Knudsgaard 21Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30..
81 Hayakawa TomohiroTeam Nippo - De Rosa 23Team Nippo - De Rosa,,1:30..
82 Campenaerts Victor 21,,1:30..
83 Kristoffersen AndersTeam Ringeriks - Kraft Look 20Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30..
84 Jørgensen Kasper LindeTeam Cult Energy 28Team Cult Energy,,1:30..
85 Buggle ArronRapha Condor 22Rapha Condor,,1:30..
86 Atkins Joshua 20,,1:30..
87 Grevin Jerome ,,1:30..
88 Foder Daniel HolmBlue Water Cycling 29Blue Water Cycling,,1:30..
89 Fukushima ShinichiTeam Nippo - De Rosa 41Team Nippo - De Rosa,,1:30..
90 Van Zummeren Stef 21,,1:30..
91 Guldhammer RasmusBlue Water Cycling 24Blue Water Cycling,,1:30..
92 Hafsås Marius AndréTeam Ringeriks - Kraft Look 22Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30..
93 Dominguez DanielDoltcini Flanders 27Doltcini Flanders,,1:30..
94 O'Leary ConnorBontrager Cycling Team 21Bontrager Cycling Team,,1:30..
95 Wilson NathanBontrager Cycling Team 22Bontrager Cycling Team,,1:30..
96 Meyer MadsTeam Designa Køkken - Knudsgaard 23Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30..
97 Lindau PhilipTeam People4you - Unaas Cycling 21Team People4you - Unaas Cycling,,1:30..
98 Nordkroggaard JonasTeam Designa Køkken - Knudsgaard 18Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30..
99 Vernaeckt ThomasDoltcini Flanders 24Doltcini Flanders,,1:30..
100 HUCHE Thibault 22,,1:30..
101 de Wilde SjefTeam Differdange - Losch 31Team Differdange - Losch,,1:30..
102 Müller Philipp 212:052:05..
103 Ishibashi ManabuTeam Nippo - De Rosa 20Team Nippo - De Rosa5:285:28..
104 Tokuda TanzoTeam Nippo - De Rosa 20Team Nippo - De Rosa,,5:28..
105 Vermeulen Emiel 209:019:01..
106 Van Dorsselaer NielsColba - Superano Ham 21Colba - Superano Ham9:119:11..
107 Van Immerseel Gert-JanDoltcini Flanders 22Doltcini Flanders10:2310:23..
108 English FelixRapha Condor 20Rapha Condor,,10:23..
109 Laverack EdwardRapha Condor 18Rapha Condor11:3011:30..
110 Vorre Aske LouringBlue Water Cycling 19Blue Water Cycling,,11:30..
111 Tallonneau Gwenael 23,,11:30..
112 Eaton Daniel 19,,11:30..
113 Pedersen Mark SehestedBlue Water Cycling 21Blue Water Cycling,,11:30..
114 Fiska OysteinTeam Ringeriks - Kraft Look 31Team Ringeriks - Kraft Look22:4522:45..
115 Glowatzki Micha 26,,22:45..
116 Mauch Justin 1824:0824:08..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamPntToday
1 Verhelst LouisEtixx-iHNed 22Etixx-iHNed25+25
2 Druyts JessyTopsport Vlaanderen - Bioracer 19Topsport Vlaanderen - Bioracer20+20
3 Cecchin AlbertoTeam Nippo - De Rosa 23Team Nippo - De Rosa16+16
4 Broge Rolf NyborgTeam Designa Køkken - Knudsgaard 24Team Designa Køkken - Knudsgaard14+14
5 de Vries BerdenCyclingteam Jo Piels 24Cyclingteam Jo Piels12+12
6 Weber SaschaTeam Differdange - Losch 25Team Differdange - Losch10+10
7 Bihel CésarTeam Differdange - Losch 24Team Differdange - Losch9+9
8 Brambilla GiorgioAtlas Personal - Jakroo 24Atlas Personal - Jakroo8+8
9 Kamp AlexanderTeam Cult Energy 19Team Cult Energy7+7
10 Olsson MichaelTeam People4you - Unaas Cycling 27Team People4you - Unaas Cycling6+6
11 Meurisse Xandro 215+5
12 Reihs MichaelTeam Cult Energy 33Team Cult Energy4+4
13 Brenterch Erwan 273+3
14 Bouvry DieterEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed2+2
15 Colin Anthony 281+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamTime
12+0:00 Druyts Gerry 224:20:554:20:55
29+0:00 Kamp AlexanderTeam Cult Energy 19Team Cult Energy,,0:00
311+0:00 Meurisse Xandro 21,,0:00
414+0:00 Bouvry DieterEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed,,0:00
517+0:00 Frame AlexThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,0:00
618+0:00 Roosen SjorsCyclingteam Jo Piels 21Cyclingteam Jo Piels,,0:00
720+0:00 Ludvigsson FredrikTeam People4you - Unaas Cycling 18Team People4you - Unaas Cycling,,0:00
821+0:00 Wiśniowski ŁukaszEtixx-iHNed 21Etixx-iHNed,,0:00
922+0:00 Landa OscarTeam Oster Hus - Ridley 19Team Oster Hus - Ridley,,0:00
1024+0:00 Galta Fredrik StrandTeam Oster Hus - Ridley 20Team Oster Hus - Ridley,,0:00
1125+0:00 Sénéchal FlorianEtixx-iHNed 19Etixx-iHNed,,0:00
1228+1:20 Van Breussegem EliasDoltcini Flanders 20Doltcini Flanders1:201:20
1332+1:30 Alaphilippe JulianEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed1:301:30
1433+1:30 Nisu Oskar 18,,1:30
1534+1:30 Van Meirhaeghe JefLotto - Ridley Espoirs 21Lotto - Ridley Espoirs,,1:30
1637+1:30 Hansen Lasse NormanBlue Water Cycling 21Blue Water Cycling,,1:30
1739+1:30 Boutte KenzieDoltcini Flanders 20Doltcini Flanders,,1:30
1840+1:30 de Kort BramCyclingteam Jo Piels 21Cyclingteam Jo Piels,,1:30
1941+1:30 Denolf Ritchie 21,,1:30
2043+1:30 Brockhoff JanThuringer Energie Team 18Thuringer Energie Team,,1:30
2145+1:30 Eamon Lucas 20,,1:30
2248+1:30 Bouwman KoenCyclingteam Jo Piels 19Cyclingteam Jo Piels,,1:30
2349+1:30 Daniels Wouter 21,,1:30
2450+1:30 Descamps Arnaud 19,,1:30
2551+1:30 Holler NikodemusThuringer Energie Team 21Thuringer Energie Team,,1:30
2652+1:30 Loncin Gilles 19,,1:30
2753+1:30 Tanner JakeDoltcini Flanders 21Doltcini Flanders,,1:30
2856+1:30 Seynaeve Lander 20,,1:30
2957+1:30 Mccormick Hayden 19,,1:30
3058+1:30 Leseche Jean 19,,1:30
3159+1:30 Schaffner MoritzThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,1:30
3262+1:30 Hermansen Sindre EidTeam Ringeriks - Kraft Look 19Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
3364+1:30 Sütterlin JashaThuringer Energie Team 20Thuringer Energie Team,,1:30
3465+1:30 Schachmann MaximilianThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,1:30
3566+1:30 Guillou Thibault 21,,1:30
3668+1:30 Wormsen KristofferTeam Ringeriks - Kraft Look 21Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
3769+1:30 Jensen AugustTeam Oster Hus - Ridley 21Team Oster Hus - Ridley,,1:30
3870+1:30 Laffille Ludwig 20,,1:30
3972+1:30 Pölder RobertTeam People4you - Unaas Cycling 21Team People4you - Unaas Cycling,,1:30
4073+1:30 Hoelgaard DanielEtixx-iHNed 19Etixx-iHNed,,1:30
4174+1:30 Kørner Max EmilTeam Ringeriks - Kraft Look 21Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
4275+1:30 Lammertink StevenCyclingteam Jo Piels 19Cyclingteam Jo Piels,,1:30
4380+1:30 Mørk AlexanderTeam Designa Køkken - Knudsgaard 21Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30
4482+1:30 Campenaerts Victor 21,,1:30
4583+1:30 Kristoffersen AndersTeam Ringeriks - Kraft Look 20Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
4686+1:30 Atkins Joshua 20,,1:30
4790+1:30 Van Zummeren Stef 21,,1:30
4892+1:30 Hafsås Marius AndréTeam Ringeriks - Kraft Look 22Team Ringeriks - Kraft Look,,1:30
4994+1:30 O'Leary ConnorBontrager Cycling Team 21Bontrager Cycling Team,,1:30
5095+1:30 Wilson NathanBontrager Cycling Team 22Bontrager Cycling Team,,1:30
5197+1:30 Lindau PhilipTeam People4you - Unaas Cycling 21Team People4you - Unaas Cycling,,1:30
5298+1:30 Nordkroggaard JonasTeam Designa Køkken - Knudsgaard 18Team Designa Køkken - Knudsgaard,,1:30
53102+2:05 Müller Philipp 212:052:05
54103+5:28 Ishibashi ManabuTeam Nippo - De Rosa 20Team Nippo - De Rosa5:285:28
55104+5:28 Tokuda TanzoTeam Nippo - De Rosa 20Team Nippo - De Rosa,,5:28
56105+9:01 Vermeulen Emiel 209:019:01
57106+9:11 Van Dorsselaer NielsColba - Superano Ham 21Colba - Superano Ham9:119:11
58108+10:23 English FelixRapha Condor 20Rapha Condor10:2310:23
59109+11:30 Laverack EdwardRapha Condor 18Rapha Condor11:3011:30
60110+11:30 Vorre Aske LouringBlue Water Cycling 19Blue Water Cycling,,11:30
61112+11:30 Eaton Daniel 19,,11:30
62113+11:30 Pedersen Mark SehestedBlue Water Cycling 21Blue Water Cycling,,11:30
63116+24:08 Mauch Justin 1824:0824:08
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkRiderAgeTeamPntToday
1 Verhelst LouisEtixx-iHNed 22Etixx-iHNed12+12
2 de Kort BramCyclingteam Jo Piels 21Cyclingteam Jo Piels12+12
3 Pelleriaux Nicolas 307+7
4 Sénéchal FlorianEtixx-iHNed 19Etixx-iHNed4+4
5 Weber SaschaTeam Differdange - Losch 25Team Differdange - Losch3+3
6 Bouvry DieterEtixx-iHNed 20Etixx-iHNed3+3
7 Coenen JohanTeam Differdange - Losch 34Team Differdange - Losch1+1
8 Reihs MichaelTeam Cult Energy 33Team Cult Energy1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 30th March 2013
Avg. speed winner: 40.93 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2.Stage
Start/finish: Saint Pol › Fruges

Websites:
www.boucledelartois.fr/