2018
2016
»
«

2017»52nd CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2)

2017  General classification

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
191+27:54 Banaszek AlanCCC Sprandi Polkowice  19CCC Sprandi Polkowice 753:03:313:03:31
253+11:07 Janiszewski SylwesterWibatech 7r Fuji  29Wibatech 7r Fuji 32,,0:00
351+10:59 Fortin FilippoTirol Cycling Team 28Tirol Cycling Team11,,0:00
488+26:48 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil,,0:00
548+9:57 Harper GeorgeOne Pro Cycling 24One Pro Cycling,,0:00
680+20:37 Geßner KonradRad-Net Rose Team 21Rad-Net Rose Team,,0:00
755+11:13 Franczak PawełTeam Hurom 25Team Hurom,,0:00
856+11:13 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,0:00
925+3:05 Paluta MichałCCC Sprandi Polkowice  21CCC Sprandi Polkowice ,,0:00
1022+2:24 Williams PeterOne Pro Cycling 30One Pro Cycling,,0:00
1157+11:13 Kurek AdrianCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice ,,0:00
12111+38:34 Capek Tomas 18,,0:00
1389+26:49 Groß FelixRad-Net Rose Team 18Rad-Net Rose Team,,0:00
141+0:00 Rutkiewicz MarekWibatech 7r Fuji  35Wibatech 7r Fuji ,,0:00
156+0:56 Freienstein RaphaelTeam Lotto - Kern Haus 26Team Lotto - Kern Haus,,0:00
1659+11:13 Gamper PatrickTirol Cycling Team 20Tirol Cycling Team,,0:00
172+0:26 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice ,,0:00
1816+1:43 Hatz ChristopherTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus,,0:00
194+0:38 Bernas PawełDomin Sport 26Domin Sport,,0:00
2090+27:42 Jägeler Robert 21,,0:00
2120+1:57 Kaczmarek JakubCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice ,,0:00
22112+38:34 Latoń ErykTeam Hurom 23Team Hurom,,0:00
2312+1:21 Krizek MatthiasTirol Cycling Team 28Tirol Cycling Team,,0:00
2417+1:57 Schönberger SebastianTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team,,0:00
2568+13:29 Käßmann Fabian 18,,0:00
2679+19:43 Einhaus FrederikTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,0:00
278+1:05 Oram JamesOne Pro Cycling 23One Pro Cycling,,0:00
2887+25:50 Soltasiuk VladyslavKolss Cycling Team 19Kolss Cycling Team,,0:00
2921+2:12 Kuen MaximilianTirol Cycling Team 24Tirol Cycling Team,,0:00
3067+13:17 Reinhardt TheoRad-Net Rose Team 26Rad-Net Rose Team,,0:00
3133+3:45 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,0:00
32110+38:31 Borowski Jedrzej 20,,0:00
3361+11:13 Malík Michal 27,,0:00
343+0:30 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 26Team Hurom,,0:00
355+0:50 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 18Astana City,,0:00
3654+11:10 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,0:00
3731+3:30 Kuzmin AntonAstana City 20Astana City,,0:00
389+1:14 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City,,0:00
3910+1:14 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil,,0:00
4058+11:13 Szostka Pawel 18,,0:00
4115+1:40 Baylis TomOne Pro Cycling 21One Pro Cycling,,0:00
42113+38:34 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team,,0:00
4337+4:19 Katrašnik GašperAdria Mobil 21Adria Mobil,,0:00
447+0:59 Grošelj ŽigaAdria Mobil 23Adria Mobil,,0:00
4574+18:07 Lehky Roman 20,,0:00
4613+1:29 Konwa Piotr 22,,0:00
4718+1:57 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:00
4819+1:57 Neuman Dominik 21,,0:00
4911+1:14 Warchoł BartoszTeam Hurom 25Team Hurom,,0:00
5014+1:37 Wiele Mathias 30,,0:00
51116+39:53 Najs JakubVoster Uniwheels Team 22Voster Uniwheels Team,,0:00
5283+22:53 Wachter AlexanderTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team,,0:00
5360+11:13 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 24Team Lotto - Kern Haus,,0:00
54107+35:51 Zschocke Maximilian 18,,0:00
5569+13:42 Božič JonAdria Mobil 20Adria Mobil,,0:00
5636+4:02 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,0:00
5776+18:17 Stępniak GrzegorzWibatech 7r Fuji  28Wibatech 7r Fuji ,,0:00
5866+12:38 Okrouhlicky Tomas 31,,0:00
5975+18:07 Petruš Jiří 20,,0:00
6038+4:19 Borso AndreaAdria Mobil 22Adria Mobil,,0:00
6177+18:23 Sykala WojciechWibatech 7r Fuji  23Wibatech 7r Fuji ,,0:00
6247+9:49 Hník Karel 25,,0:00
63100+31:53 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team,,0:00
6452+11:04 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 22Voster Uniwheels Team,,0:00
6527+3:21 Honkisz AdrianWibatech 7r Fuji  29Wibatech 7r Fuji ,,0:00
6624+2:51 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 27Voster Uniwheels Team,,0:00
6778+18:23 Kalojíros Tomáš 22,,0:00
6893+28:40 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 34Dauner D&DQ-Akkon,,0:00
6929+3:30 Satlikov MaximAstana City 20Astana City,,0:00
7086+25:30 Tomasiak KonradTeam Hurom 25Team Hurom,,0:00
7135+3:56 Franczak WojciechTeam Hurom 24Team Hurom,,0:00
7249+10:09 Williams SamuelOne Pro Cycling 23One Pro Cycling,,0:00
7397+30:33 Ambrosius CarlosLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:00
7450+10:19 Hunt JoshuaOne Pro Cycling 26One Pro Cycling,,0:00
7564+11:42 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team0:290:29
7630+3:30 Fankhauser ClemensTirol Cycling Team 31Tirol Cycling Team,,0:29
7728+3:22 Salvador EnricoTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team,,0:29
7881+20:50 Natarov YuriyAstana City 20Astana City,,0:29
7923+2:48 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice ,,0:29
8070+14:02 Kuhmel Sandro 36,,0:29
8139+4:39 Bratashchuk AndriiKolss Cycling Team 25Kolss Cycling Team,,0:29
8263+11:39 Soballa CarlLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:29
8326+3:16 Gradek KamilOne Pro Cycling 26One Pro Cycling,,0:29
8442+5:45 Dombrowski FrederikDauner D&DQ-Akkon 25Dauner D&DQ-Akkon,,0:29
8562+11:25 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:29
8640+4:48 Gazvoda GregorAdria Mobil 35Adria Mobil,,0:29
8734+3:50 Charucki PawelDomin Sport 28Domin Sport,,0:29
8871+14:52 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  21CCC Sprandi Polkowice ,,0:29
8965+11:42 Malynivskyi VasylKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team,,0:29
9032+3:34 Haller PatrickRad-Net Rose Team 19Rad-Net Rose Team,,0:29
9184+23:27 Kucharek AdrianDomin Sport 22Domin Sport,,0:29
9241+5:00 Golčer JureAdria Mobil 39Adria Mobil0:410:41
9399+31:52 Weinzheimer RichardTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus0:460:46
94108+36:01 Franz Toni 203:033:03
9595+29:46 Finkler Fernando Augusto 203:393:39
9643+6:08 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team3:443:44
97123+43:37 Banaszek AdrianKolss Cycling Team 23Kolss Cycling Team,,3:44
98104+34:57 Braun JulianTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus3:513:51
99118+42:25 Kloc Dawid 18,,3:51
100105+35:08 Bondarenko PavloKolss Cycling Team 20Kolss Cycling Team,,3:51
101114+38:37 Migdał WojciechTeam Hurom 26Team Hurom,,3:51
10273+15:04 Morajko JacekWibatech 7r Fuji  36Wibatech 7r Fuji ,,3:51
103119+42:25 Bartkiewicz AndrzejWibatech 7r Fuji  25Wibatech 7r Fuji ,,3:51
104103+34:57 WewiÓr Dominik 21,,3:51
10545+7:12 Oborski DominikWibatech 7r Fuji  25Wibatech 7r Fuji ,,3:51
10698+30:40 Zieliński KamilDomin Sport 29Domin Sport,,3:51
10772+15:04 Kostecki PatrykDomin Sport 23Domin Sport,,3:51
10846+7:44 Harnisch Daniel 24,,3:51
109128+51:28 van Puyvelde JanDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon,,3:51
11085+24:10 Sendros LlibertKolss Cycling Team 25Kolss Cycling Team,,3:51
11192+27:57 Wsol Damian 19,,3:51
112120+42:25 Rębiewski JarosławDomin Sport 43Domin Sport,,3:51
11382+21:44 Wotschke SebastianLKT Team Brandenburg 25LKT Team Brandenburg,,3:51
11496+30:23 Mechsner Josh 18,,3:51
115117+42:08 Turek Kamil 21,,3:51
116101+32:11 Skarzynski Piotr 26,,3:51
117124+44:23 Gieracki Dawid 20,,3:51
118106+35:48 Jürß MalteLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg,,3:51
11944+6:15 Dinkler Jonathan 21,,3:51
120122+43:18 Haupt Tarik 19,,3:51
121115+38:52 Wolf JustinDauner D&DQ-Akkon 24Dauner D&DQ-Akkon6:456:45
122102+33:34 Backofen MoritzDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon,,6:45
123126+46:38 Walecki Kamil 21,,6:45
124125+45:33 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team6:596:59
125127+47:19 Rudolph Poul 18,,6:59
12694+29:31 Malcharek MoritzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg7:547:54
127109+36:41 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon9:529:52
128121+42:32 Fiege LorenzDauner D&DQ-Akkon 24Dauner D&DQ-Akkon,,9:52
DNF+ - 10:38:08 Adamczyk Dawid 21--
DNF+ - 10:38:08 Arriagada Matias Fernando 21,,-
DNF+ - 10:38:08 Domagalski KarolOne Pro Cycling 27One Pro Cycling,,-
DNF+ - 10:38:08 WewiÓr Patryk 21,,-
DNS+ - 10:38:08 Kretschy Florian 22,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11- Rutkiewicz MarekWibatech 7r Fuji  35Wibatech 7r Fuji 4025 10:38:08 10:38:08..
22- Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice 30180:260:26..
33- Piaskowy EmanuelTeam Hurom 26Team Hurom25140:300:30..
44- Bernas PawełDomin Sport 26Domin Sport20110:380:38..
55- Ulysbayev DinmukhammedAstana City 18Astana City1580:500:50..
66- Freienstein RaphaelTeam Lotto - Kern Haus 26Team Lotto - Kern Haus1060:560:56..
77- Grošelj ŽigaAdria Mobil 23Adria Mobil540:590:59..
88- Oram JamesOne Pro Cycling 23One Pro Cycling331:051:05..
99- Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City321:141:14..
1010- Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil31,,1:14..
1112▲1 Warchoł BartoszTeam Hurom 25Team Hurom,,1:14..
1211▼1 Krizek MatthiasTirol Cycling Team 28Tirol Cycling Team1:211:21..
1313- Konwa Piotr 221:291:29..
1414- Wiele Mathias 301:371:37..
1515- Baylis TomOne Pro Cycling 21One Pro Cycling1:401:40..
1616- Hatz ChristopherTeam Lotto - Kern Haus 25Team Lotto - Kern Haus1:431:43..
1719▲2 Schönberger SebastianTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team1:571:57..
1817▼1 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,1:57..
1918▼1 Neuman Dominik 21,,1:57..
2020- Kaczmarek JakubCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice ,,1:57..
2121- Kuen MaximilianTirol Cycling Team 24Tirol Cycling Team2:122:12..
2222- Williams PeterOne Pro Cycling 30One Pro Cycling2:242:24..
2325▲2 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 2:482:48..
2428▲4 Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 27Voster Uniwheels Team2:512:51..
2531▲6 Paluta MichałCCC Sprandi Polkowice  21CCC Sprandi Polkowice 3:053:05..
2626- Gradek KamilOne Pro Cycling 26One Pro Cycling3:163:16..
2732▲5 Honkisz AdrianWibatech 7r Fuji  29Wibatech 7r Fuji 3:213:21..
2827▼1 Salvador EnricoTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team3:223:22..
2935▲6 Satlikov MaximAstana City 20Astana City3:303:30..
3029▼1 Fankhauser ClemensTirol Cycling Team 31Tirol Cycling Team,,3:30..
3136▲5 Kuzmin AntonAstana City 20Astana City,,3:30..
3230▼2 Haller PatrickRad-Net Rose Team 19Rad-Net Rose Team3:343:34..
3337▲4 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 3:453:45..
3434- Charucki PawelDomin Sport 28Domin Sport3:503:50..
3539▲4 Franczak WojciechTeam Hurom 24Team Hurom3:563:56..
3640▲4 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus4:024:02..
3742▲5 Katrašnik GašperAdria Mobil 21Adria Mobil4:194:19..
3844▲6 Borso AndreaAdria Mobil 22Adria Mobil,,4:19..
3941▲2 Bratashchuk AndriiKolss Cycling Team 25Kolss Cycling Team4:394:39..
4046▲6 Gazvoda GregorAdria Mobil 35Adria Mobil4:484:48..
4145▲4 Golčer JureAdria Mobil 39Adria Mobil5:005:00..
4247▲5 Dombrowski FrederikDauner D&DQ-Akkon 25Dauner D&DQ-Akkon5:455:45..
4323▼20 Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team6:086:08..
4424▼20 Dinkler Jonathan 216:156:15..
4533▼12 Oborski DominikWibatech 7r Fuji  25Wibatech 7r Fuji 7:127:12..
4638▼8 Harnisch Daniel 247:447:44..
4748▲1 Hník Karel 259:499:49..
4849▲1 Harper GeorgeOne Pro Cycling 24One Pro Cycling9:579:57..
4950▲1 Williams SamuelOne Pro Cycling 23One Pro Cycling10:0910:09..
5051▲1 Hunt JoshuaOne Pro Cycling 26One Pro Cycling10:1910:19..
5153▲2 Fortin FilippoTirol Cycling Team 28Tirol Cycling Team10:5910:59..
5254▲2 Grabis MateuszVoster Uniwheels Team 22Voster Uniwheels Team11:0411:04..
5367▲14 Janiszewski SylwesterWibatech 7r Fuji  29Wibatech 7r Fuji 11:0711:07..
5455▲1 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg11:1011:10..
5557▲2 Franczak PawełTeam Hurom 25Team Hurom11:1311:13..
5658▲2 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus,,11:13..
5761▲4 Kurek AdrianCCC Sprandi Polkowice  29CCC Sprandi Polkowice ,,11:13..
5860▲2 Szostka Pawel 18,,11:13..
5966▲7 Gamper PatrickTirol Cycling Team 20Tirol Cycling Team,,11:13..
6062▲2 Knaup TobiasTeam Lotto - Kern Haus 24Team Lotto - Kern Haus,,11:13..
6165▲4 Malík Michal 27,,11:13..
6252▼10 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg11:2511:25..
6356▼7 Soballa CarlLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg11:3911:39..
6459▼5 Podlaski MichałVoster Uniwheels Team 28Voster Uniwheels Team11:4211:42..
6563▼2 Malynivskyi VasylKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team,,11:42..
6669▲3 Okrouhlicky Tomas 3112:3812:38..
6770▲3 Reinhardt TheoRad-Net Rose Team 26Rad-Net Rose Team13:1713:17..
6871▲3 Käßmann Fabian 1813:2913:29..
6973▲4 Božič JonAdria Mobil 20Adria Mobil13:4213:42..
7072▲2 Kuhmel Sandro 3614:0214:02..
7174▲3 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  21CCC Sprandi Polkowice 14:5214:52..
7264▼8 Kostecki PatrykDomin Sport 23Domin Sport15:0415:04..
7368▼5 Morajko JacekWibatech 7r Fuji  36Wibatech 7r Fuji ,,15:04..
7478▲4 Lehky Roman 2018:0718:07..
7577▲2 Petruš Jiří 20,,18:07..
7679▲3 Stępniak GrzegorzWibatech 7r Fuji  28Wibatech 7r Fuji 18:1718:17..
7781▲4 Sykala WojciechWibatech 7r Fuji  23Wibatech 7r Fuji 18:2318:23..
7880▲2 Kalojíros Tomáš 22,,18:23..
7982▲3 Einhaus FrederikTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus19:4319:43..
8085▲5 Geßner KonradRad-Net Rose Team 21Rad-Net Rose Team20:3720:37..
8184▲3 Natarov YuriyAstana City 20Astana City20:5020:50..
8276▼6 Wotschke SebastianLKT Team Brandenburg 25LKT Team Brandenburg21:4421:44..
8388▲5 Wachter AlexanderTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team22:5322:53..
8489▲5 Kucharek AdrianDomin Sport 22Domin Sport23:2723:27..
8583▼2 Sendros LlibertKolss Cycling Team 25Kolss Cycling Team24:1024:10..
8691▲5 Tomasiak KonradTeam Hurom 25Team Hurom25:3025:30..
8792▲5 Soltasiuk VladyslavKolss Cycling Team 19Kolss Cycling Team25:5025:50..
8895▲7 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil26:4826:48..
8996▲7 Groß FelixRad-Net Rose Team 18Rad-Net Rose Team26:4926:49..
90100▲10 Jägeler Robert 2127:4227:42..
91101▲10 Banaszek AlanCCC Sprandi Polkowice  19CCC Sprandi Polkowice 27:5427:54..
9290▼2 Wsol Damian 1927:5727:57..
93103▲10 Mamos PhilippDauner D&DQ-Akkon 34Dauner D&DQ-Akkon28:4028:40..
9486▼8 Malcharek MoritzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg29:3129:31..
9593▼2 Finkler Fernando Augusto 2029:4629:46..
9694▼2 Mechsner Josh 1830:2330:23..
97104▲7 Ambrosius CarlosLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg30:3330:33..
9897▼1 Zieliński KamilDomin Sport 29Domin Sport30:4030:40..
99107▲8 Weinzheimer RichardTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus31:5231:52..
100109▲9 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team31:5331:53..
101102▲1 Skarzynski Piotr 2632:1132:11..
10299▼3 Backofen MoritzDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon33:3433:34..
103105▲2 WewiÓr Dominik 2134:5734:57..
104106▲2 Braun JulianTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,34:57..
105108▲3 Bondarenko PavloKolss Cycling Team 20Kolss Cycling Team35:0835:08..
106110▲4 Jürß MalteLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg35:4835:48..
107115▲8 Zschocke Maximilian 1835:5135:51..
108113▲5 Franz Toni 2036:0136:01..
10998▼11 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon36:4136:41..
110118▲8 Borowski Jedrzej 2038:3138:31..
111119▲8 Capek Tomas 1838:3438:34..
112120▲8 Latoń ErykTeam Hurom 23Team Hurom,,38:34..
113125▲12 Komar MateuszVoster Uniwheels Team 31Voster Uniwheels Team,,38:34..
114114- Migdał WojciechTeam Hurom 26Team Hurom38:3738:37..
115111▼4 Wolf JustinDauner D&DQ-Akkon 24Dauner D&DQ-Akkon38:5238:52..
116130▲14 Najs JakubVoster Uniwheels Team 22Voster Uniwheels Team39:5339:53..
117116▼1 Turek Kamil 2142:0842:08..
118121▲3 Kloc Dawid 1842:2542:25..
119122▲3 Bartkiewicz AndrzejWibatech 7r Fuji  25Wibatech 7r Fuji ,,42:25..
120126▲6 Rębiewski JarosławDomin Sport 43Domin Sport,,42:25..
121112▼9 Fiege LorenzDauner D&DQ-Akkon 24Dauner D&DQ-Akkon42:3242:32..
122127▲5 Haupt Tarik 1943:1843:18..
123129▲6 Banaszek AdrianKolss Cycling Team 23Kolss Cycling Team43:3743:37..
124132▲8 Gieracki Dawid 2044:2344:23..
125124▼1 Parma KrzysztofVoster Uniwheels Team 30Voster Uniwheels Team45:3345:33..
126128▲2 Walecki Kamil 2146:3846:38..
127131▲4 Rudolph Poul 1847:1947:19..
128133▲5 van Puyvelde JanDauner D&DQ-Akkon 35Dauner D&DQ-Akkon51:2851:28..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPntToday
11- Rutkiewicz MarekWibatech 7r Fuji  35Wibatech 7r Fuji 10-
22- Fortin FilippoTirol Cycling Team 28Tirol Cycling Team10+3
313▲10 Banaszek AlanCCC Sprandi Polkowice  19CCC Sprandi Polkowice 10+7
4- Warchoł BartoszTeam Hurom 25Team Hurom7+7
512▲7 Gradek KamilOne Pro Cycling 26One Pro Cycling7+4
6- Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 5+5
73▼4 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice 5-
8- Janiszewski SylwesterWibatech 7r Fuji  29Wibatech 7r Fuji 5+5
94▼5 Stępniak GrzegorzWibatech 7r Fuji  28Wibatech 7r Fuji 5-
105▼5 Haller PatrickRad-Net Rose Team 19Rad-Net Rose Team4-
116▼5 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team4-
127▼5 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg3-
138▼5 Krizek MatthiasTirol Cycling Team 28Tirol Cycling Team3-
149▼5 Soballa CarlLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg3-
1510▼5 Natarov YuriyAstana City 20Astana City3-
1611▼5 Piaskowy EmanuelTeam Hurom 26Team Hurom3-
1721▲4 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil3+2
1814▼4 Borowski Jedrzej 203-
1915▼4 Bernas PawełDomin Sport 26Domin Sport2-
20- Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 27Voster Uniwheels Team2+2
2116▼5 Paluta MichałCCC Sprandi Polkowice  21CCC Sprandi Polkowice 2-
2217▼5 Dombrowski FrederikDauner D&DQ-Akkon 25Dauner D&DQ-Akkon2-
2318▼5 Franczak PawełTeam Hurom 25Team Hurom2-
2419▼5 Migdał WojciechTeam Hurom 26Team Hurom2-
2520▼5 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 18Astana City1-
26- Harper GeorgeOne Pro Cycling 24One Pro Cycling1+1
2722▼5 Gieracki Dawid 201-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲RiderAgeTeamPntToday
11- Dombrowski FrederikDauner D&DQ-Akkon 25Dauner D&DQ-Akkon27-
22- Schönberger SebastianTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team26-
33- Natarov YuriyAstana City 20Astana City23-
44- Bernas PawełDomin Sport 26Domin Sport15-
55- Prevar OleksandrKolss Cycling Team 26Kolss Cycling Team15-
66- Kessler RobertLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg15-
712▲5 Gradek KamilOne Pro Cycling 26One Pro Cycling14+6
87▼1 Nowaczek MateuszVoster Uniwheels Team 26Voster Uniwheels Team13-
98▼1 Krizek MatthiasTirol Cycling Team 28Tirol Cycling Team10-
109▼1 Salvador EnricoTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team10-
1110▼1 Rogina RadoslavAdria Mobil 38Adria Mobil10-
1211▼1 Haller PatrickRad-Net Rose Team 19Rad-Net Rose Team10-
1316▲3 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 8+3
1413▼1 Migdał WojciechTeam Hurom 26Team Hurom8-
1514▼1 Soballa CarlLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg7-
16- Warchoł BartoszTeam Hurom 25Team Hurom5+5
1715▼2 Baylis TomOne Pro Cycling 21One Pro Cycling5-
1817▼1 Honkisz AdrianWibatech 7r Fuji  29Wibatech 7r Fuji 5-
19- Stachowiak AdamVoster Uniwheels Team 27Voster Uniwheels Team4+4
2018▼2 Stosz PatrykCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 3-
2119▼2 Rutkiewicz MarekWibatech 7r Fuji  35Wibatech 7r Fuji 2-
2220▼2 Pluciński LeszekCCC Sprandi Polkowice  26CCC Sprandi Polkowice 2-
2321▼2 Kaczmarek JakubCCC Sprandi Polkowice  23CCC Sprandi Polkowice 2-
2422▼2 Sendros LlibertKolss Cycling Team 25Kolss Cycling Team2-
2523▼2 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil2-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲GCGC-TimeRiderAgeTeamTime
11-5+0:50 Ulysbayev DinmukhammedAstana City 18Astana City 10:38:58 10:38:58
22-9+1:14 Shtein GrigoriyAstana City 21Astana City0:240:24
33-13+1:29 Konwa Piotr 220:390:39
44-15+1:40 Baylis TomOne Pro Cycling 21One Pro Cycling0:500:50
55-18+1:57 Koch ChristianLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg1:071:07
66-19+1:57 Neuman Dominik 21,,1:07
78▲123+2:48 Brożyna PiotrCCC Sprandi Polkowice  22CCC Sprandi Polkowice 1:581:58
810▲225+3:05 Paluta MichałCCC Sprandi Polkowice  21CCC Sprandi Polkowice 2:152:15
911▲229+3:30 Satlikov MaximAstana City 20Astana City2:402:40
1012▲231+3:30 Kuzmin AntonAstana City 20Astana City,,2:40
119▼232+3:34 Haller PatrickRad-Net Rose Team 19Rad-Net Rose Team2:442:44
1213▲136+4:02 Henn LucaTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus3:123:12
1314▲137+4:19 Katrašnik GašperAdria Mobil 21Adria Mobil3:293:29
147▼744+6:15 Dinkler Jonathan 215:255:25
1516▲154+11:10 Kessler RobertLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg10:2010:20
1617▲156+11:13 Rutsch JonasTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus10:2310:23
1718▲158+11:13 Szostka Pawel 18,,10:23
1819▲159+11:13 Gamper PatrickTirol Cycling Team 20Tirol Cycling Team,,10:23
1915▼462+11:25 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg10:3510:35
2020-68+13:29 Käßmann Fabian 1812:3912:39
2121-69+13:42 Božič JonAdria Mobil 20Adria Mobil12:5212:52
2222-71+14:52 Małecki KamilCCC Sprandi Polkowice  21CCC Sprandi Polkowice 14:0214:02
2325▲274+18:07 Lehky Roman 2017:1717:17
2424-75+18:07 Petruš Jiří 20,,17:17
2526▲179+19:43 Einhaus FrederikTeam Lotto - Kern Haus 19Team Lotto - Kern Haus18:5318:53
2628▲280+20:37 Geßner KonradRad-Net Rose Team 21Rad-Net Rose Team19:4719:47
2727-81+20:50 Natarov YuriyAstana City 20Astana City20:0020:00
2823▼582+21:44 Wotschke SebastianLKT Team Brandenburg 25LKT Team Brandenburg20:5420:54
2931▲283+22:53 Wachter AlexanderTirol Cycling Team 22Tirol Cycling Team22:0322:03
3033▲387+25:50 Soltasiuk VladyslavKolss Cycling Team 19Kolss Cycling Team25:0025:00
3136▲588+26:48 Rajović DušanAdria Mobil 19Adria Mobil25:5825:58
3237▲589+26:49 Groß FelixRad-Net Rose Team 18Rad-Net Rose Team25:5925:59
3340▲790+27:42 Jägeler Robert 2126:5226:52
3441▲791+27:54 Banaszek AlanCCC Sprandi Polkowice  19CCC Sprandi Polkowice 27:0427:04
3532▼392+27:57 Wsol Damian 1927:0727:07
3629▼794+29:31 Malcharek MoritzLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg28:4128:41
3734▼395+29:46 Finkler Fernando Augusto 2028:5628:56
3835▼396+30:23 Mechsner Josh 1829:3329:33
3942▲397+30:33 Ambrosius CarlosLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg29:4329:43
4045▲599+31:52 Weinzheimer RichardTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus31:0231:02
4139▼2102+33:34 Backofen MoritzDauner D&DQ-Akkon 22Dauner D&DQ-Akkon32:4432:44
4243▲1103+34:57 WewiÓr Dominik 2134:0734:07
4344▲1104+34:57 Braun JulianTeam Lotto - Kern Haus 21Team Lotto - Kern Haus,,34:07
4446▲2105+35:08 Bondarenko PavloKolss Cycling Team 20Kolss Cycling Team34:1834:18
4547▲2106+35:48 Jürß MalteLKT Team Brandenburg 21LKT Team Brandenburg34:5834:58
4649▲3107+35:51 Zschocke Maximilian 1835:0135:01
4748▲1108+36:01 Franz Toni 2035:1135:11
4838▼10109+36:41 Bauer DominikDauner D&DQ-Akkon 19Dauner D&DQ-Akkon35:5135:51
4952▲3110+38:31 Borowski Jedrzej 2037:4137:41
5053▲3111+38:34 Capek Tomas 1837:4437:44
5150▼1117+42:08 Turek Kamil 2141:1841:18
5254▲2118+42:25 Kloc Dawid 1841:3541:35
5356▲3122+43:18 Haupt Tarik 1942:2842:28
5459▲5124+44:23 Gieracki Dawid 2043:3343:33
5557▲2126+46:38 Walecki Kamil 2145:4845:48
5658▲2127+47:19 Rudolph Poul 1846:2946:29
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲TeamTime
11- CCC Sprandi Polkowice   31:59:17 31:59:17
22- One Pro Cycling 0:160:16
33- Tirol Cycling Team 0:400:40
44- Astana City 0:410:41
55- Team Hurom 0:580:58
66- Adria Mobil 1:391:39
77- Team Lotto - Kern Haus 1:481:48
88- Wibatech 7r Fuji  2:022:02
99- Domin Sport 11:1711:17
1010- Kolss Cycling Team 13:5213:52
1111- Topforex - Lapierre 17:4617:46
1213▲1 LKT Team Brandenburg 19:1319:13
1312▼1 Team Ur-krostizer Biehler 21:4121:41
1414- Rad-Net Rose Team 24:1124:11
1515- P&s Thuringen 25:0225:02
1616- TC Chrobry Scott Głogów 30:0430:04
1717- Voster Uniwheels Team 41:0141:01
1818- Dauner D&DQ-Akkon 52:2952:29
1919- Krismar Big Silvant Team 1:27:051:27:05
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Date: 7th May 2017
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2/U23
CCC Tour - Grody Piastowskie logo

Race profile



Websites:
grody.com.pl

Race ranking position
298th
14 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.