Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Login/Sign-up
-
2017
»
«

 2018   »   53rd CCC Tour - Grody Piastowskie (2.2)

Stage 4  »  Zlotoryja  ›  Jawor   (144.3k)

« previous  
  Remove filter
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTimeGCGC-Time
1 KatraŠnik Gašper22Adria Mobil753:27:29 3:27:2927+5:41
2 Janiszewski Sylwester30Wibatech Merx 7R32,, ,,71+15:07
3 Detko Artur3511,, ,,37+6:29
4 Podlaski Michal30Voster Uniwheels Team,, ,,22+4:53
5 Cerny Josef25Elkov - Author Cycling Team,, ,,2+0:21
6 Bárta Jan33Elkov - Author Cycling Team,, ,,4+0:32
7 Tratnik Jan28CCC Sprandi Polkowice ,, ,,3+0:27
8 Olsen Beck Mikkel19,, ,,35+6:16
9 Schelling Patrick28Team Vorarlberg Santic,, ,,7+2:03
10 Nikitin Matvey25Astana City,, ,,12+3:10
11 Owsian Lukasz28CCC Sprandi Polkowice ,, ,,1+0:00
12 Markov Dmitrii20,, ,,34+6:12
13 Schormair Fabian23Team Lotto - Kern Haus,, ,,17+4:33
14 Konwa Piotr23Elkov - Author Cycling Team,, ,,6+1:25
15 Grabis Mateusz23Voster Uniwheels Team,, ,,61+13:15
16 Henn Luca20Team Lotto - Kern Haus,, ,,15+4:13
17 Groselj Ziga24Adria Mobil,, ,,5+1:00
18 Polus Piotr28,, ,,+ -9:47:05
19 Bernas Pawel27CCC Sprandi Polkowice ,, ,,9+2:13
20 Per Gorazd21Adria Mobil,, ,,21+4:44
210 Antunes Amaro Manuel 27CCC Sprandi Polkowice ,, ,,10+2:30
22 Polnicky Jiri28Elkov - Author Cycling Team,, ,,40+7:01
23 Taciak Mateusz33CCC Sprandi Polkowice ,, ,,8+2:12
24 Gradek Kamil27CCC Sprandi Polkowice ,, ,,11+2:52
25 Thalmann Roland24Team Vorarlberg Santic0:15 0:1530+6:04
26 Warchoł Bartosz26Wibatech Merx 7R,, 0:1514+3:57
27 Kukrle Michael23Elkov - Author Cycling Team,, 0:1513+3:42
28 Rutkiewicz Marek37Wibatech Merx 7R0:48 0:4867+14:38
29 Akhmetov Galym23Astana City0:50 0:5036+6:26
30 Vasylyuk Andriy30Team Hurom,, 0:5016+4:31
31 Buts Vitaliy31Team Hurom,, 0:5047+9:22
32 Stöhr Jan27Ac Sparta Praha,, 0:5045+7:46
33 Jarc Aljaz19Adria Mobil,, 0:5026+5:39
34 Ruegg Lukas21Team Vorarlberg Santic,, 0:5024+5:07
35 Pietrula Nicolas22Team Dukla Praha,, 0:5025+5:21
36 Murias Jakub20UCI WCC Mens team ,, 0:5054+10:53
37 Sprenger Michael23,, 0:5077+16:30
38 Simon Peter26Pannon Cycling Team,, 0:5041+7:08
39 Shevchuk Taras21,, 0:5096+22:50
40 Schuhler Tomas23Ac Sparta Praha,, 0:5069+14:54
41 Lasinis Venantas21Staki - Technorama,, 0:5070+14:55
42 Tikhonin Evgenii20,, 0:5087+18:50
43 Szollosi Ferenc19Pannon Cycling Team,, 0:5076+16:18
44 Marycz Jaroslaw31Wibatech Merx 7R,, 0:5068+14:41
45 Krotky Rostislav41Ac Sparta Praha,, 0:5056+11:27
46 Mucha Mateusz,, 0:5055+11:22
47 Stash Mamyr25Lokosphinx,, 0:5031+6:09
48 Fiala Petr22Ac Sparta Praha,, 0:5078+16:47
49 Buchácek Tomás40Elkov - Author Cycling Team,, 0:5019+4:38
50 Jagiela Adam19,, 0:5042+7:23
51 Honkisz Adrian30Wibatech Merx 7R,, 0:5081+17:14
52 Dina Daniel20Pannon Cycling Team,, 0:5051+10:22
53 Thanner Stefan ,, 0:5050+10:07
54 Kankovsky Alois34Elkov - Author Cycling Team,, 0:5063+13:38
55 Tsoy Vladimir 21Astana City,, 0:5048+9:32
56 Vorobyev Anton27,, 0:5018+4:38
57 Kulikov Vladislav21,, 0:5032+6:09
58 Wójcik Adam27,, 0:5038+6:48
59 Stibingr Matej20Team Dukla Praha,, 0:5043+7:28
60 Szostka Pawel,, 0:5089+19:19
61 Szatmary Andras27Pannon Cycling Team,, 0:5060+13:14
62 Wojtanek Bartlomiej20,, 0:5044+7:33
63 Westmattelmann Daniel30Team Lotto - Kern Haus,, 0:5029+5:46
64 Górecki Patryk21,, 0:5033+6:12
65 Piaskowy Emanuel27Team Hurom,, 0:5028+5:44
66 Gazvoda Gregor36Adria Mobil,, 0:5020+4:42
67 Meiler Lukas23Team Vorarlberg Santic,, 0:5039+6:50
68 Kessler Robert22Team Lotto - Kern Haus,, 0:5082+17:31
69 Orrico Davide28Team Vorarlberg Santic,, 0:5083+17:42
70 Stepniak Grzegorz29Wibatech Merx 7R,, 0:5072+15:11
71 Badilatti Matteo25Team Vorarlberg Santic3:41 3:4146+9:04
72 Reiter Daniel263:57 3:5785+18:18
73 Gladysh Roman22,, 3:5779+17:07
74 Wurm Philipp20,, 3:5790+20:26
75 Klimiankou Kanstantsin28Minsk Cycling Club,, 3:5753+10:40
76 Kalojiros Tomas23Ac Sparta Praha,, 3:5784+18:13
77 Vasilyev Maksym28Lviv Cycling Team,, 3:5759+12:19
78 Kraus Jan25Team Dukla Praha,, 3:5793+21:08
79 Dzhus Volodymyr24Lviv Cycling Team,, 3:5749+9:38
80 Szabo Miklos19Pannon Cycling Team,, 3:57100+29:28
810 Muff Frederik24,, 3:5780+17:13
82 Madsen Jacob Gye28,, 3:5786+18:20
83 Edemann Thomas23,, 3:5764+14:12
84 Kaczmarek Jakub24Team Hurom6:47 6:4752+10:27
85 Luchshenko Sergey23Astana City7:42 7:4274+15:52
86 Kuzmin Anton21Astana City,, 7:4262+13:24
87 Rajovic Dušan20Adria Mobil,, 7:42101+30:49
88 Bozic Jon21Adria Mobil,, 7:4275+16:00
89 Laton Eryk24Team Hurom,, 7:4291+20:55
90 Sajnok Szymon20CCC Sprandi Polkowice ,, 7:4288+19:06
91 Pawlak Tobiasz22,, 7:4273+15:24
92 Stachowiak Adam28Voster Uniwheels Team,, 7:4257+12:01
93 Koller Jan,, 7:4295+22:23
94 Komar Mateusz32Voster Uniwheels Team,, 7:4294+21:17
95 Shcherban Vladyslav 20,, 7:4297+23:09
96 Paterski Maciej31Wibatech Merx 7R,, 7:4265+14:17
97 Kohout Michal22Team Dukla Praha,, 7:4298+24:42
98 Zieliński Kamil30Team Hurom,, 7:4292+21:06
99 Ulysbayev Dinmukhammed19Astana City,, 7:4258+12:17
100 Stöhr Pavel27Ac Sparta Praha,, 7:4266+14:30
101 Aregger Marcel27,, 7:42+ -9:47:05
DNF Tsishchanka Hardzei22 -3:27:29 -3:27:29+ -9:47:05
DNF Ahiyevich Aleh24,, -3:27:29+ -9:47:05
DNF Solinski Patryk22,, -3:27:29+ -9:47:05
RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTimeGCGC-Time
1 Owsian Lukasz28CCC Sprandi Polkowice 40259:47:05 9:47:051+0:00
2 Cerny Josef25Elkov - Author Cycling Team30180:21 0:212+0:21
3 Tratnik Jan28CCC Sprandi Polkowice 25140:27 0:273+0:27
4 Bárta Jan33Elkov - Author Cycling Team20110:32 0:324+0:32
5 Groselj Ziga24Adria Mobil1581:00 1:005+1:00
6 Konwa Piotr23Elkov - Author Cycling Team1061:25 1:256+1:25
7 Schelling Patrick28Team Vorarlberg Santic542:03 2:037+2:03
8 Taciak Mateusz33CCC Sprandi Polkowice 332:12 2:128+2:12
9 Bernas Pawel27CCC Sprandi Polkowice 322:13 2:139+2:13
100 Antunes Amaro Manuel 27CCC Sprandi Polkowice 312:30 2:3010+2:30
11 Gradek Kamil27CCC Sprandi Polkowice 2:52 2:5211+2:52
12 Nikitin Matvey25Astana City3:10 3:1012+3:10
13 Kukrle Michael23Elkov - Author Cycling Team3:42 3:4213+3:42
14 Warchoł Bartosz26Wibatech Merx 7R3:57 3:5714+3:57
15 Henn Luca20Team Lotto - Kern Haus4:13 4:1315+4:13
16 Vasylyuk Andriy30Team Hurom4:31 4:3116+4:31
17 Schormair Fabian23Team Lotto - Kern Haus4:33 4:3317+4:33
18 Vorobyev Anton274:38 4:3818+4:38
19 Buchácek Tomás40Elkov - Author Cycling Team,, 4:3819+4:38
20 Gazvoda Gregor36Adria Mobil4:42 4:4220+4:42
21 Per Gorazd21Adria Mobil4:44 4:4421+4:44
22 Podlaski Michal30Voster Uniwheels Team4:53 4:5322+4:53
23 Pekala Piotr194:59 4:5923+4:59
24 Ruegg Lukas21Team Vorarlberg Santic5:07 5:0724+5:07
25 Pietrula Nicolas22Team Dukla Praha5:21 5:2125+5:21
26 Jarc Aljaz19Adria Mobil5:39 5:3926+5:39
27 KatraŠnik Gašper22Adria Mobil5:41 5:4127+5:41
28 Piaskowy Emanuel27Team Hurom5:44 5:4428+5:44
29 Westmattelmann Daniel30Team Lotto - Kern Haus5:46 5:4629+5:46
30 Thalmann Roland24Team Vorarlberg Santic6:04 6:0430+6:04
31 Stash Mamyr25Lokosphinx6:09 6:0931+6:09
32 Kulikov Vladislav21,, 6:0932+6:09
33 Górecki Patryk216:12 6:1233+6:12
34 Markov Dmitrii20,, 6:1234+6:12
35 Olsen Beck Mikkel196:16 6:1635+6:16
36 Akhmetov Galym23Astana City6:26 6:2636+6:26
37 Detko Artur356:29 6:2937+6:29
38 Wójcik Adam276:48 6:4838+6:48
39 Meiler Lukas23Team Vorarlberg Santic6:50 6:5039+6:50
40 Polnicky Jiri28Elkov - Author Cycling Team7:01 7:0140+7:01
41 Simon Peter26Pannon Cycling Team7:08 7:0841+7:08
42 Jagiela Adam197:23 7:2342+7:23
43 Stibingr Matej20Team Dukla Praha7:28 7:2843+7:28
44 Wojtanek Bartlomiej207:33 7:3344+7:33
45 Stöhr Jan27Ac Sparta Praha7:46 7:4645+7:46
46 Badilatti Matteo25Team Vorarlberg Santic9:04 9:0446+9:04
47 Buts Vitaliy31Team Hurom9:22 9:2247+9:22
48 Tsoy Vladimir 21Astana City9:32 9:3248+9:32
49 Dzhus Volodymyr24Lviv Cycling Team9:38 9:3849+9:38
50 Thanner Stefan 10:07 10:0750+10:07
51 Dina Daniel20Pannon Cycling Team10:22 10:2251+10:22
52 Kaczmarek Jakub24Team Hurom10:27 10:2752+10:27
53 Klimiankou Kanstantsin28Minsk Cycling Club10:40 10:4053+10:40
54 Murias Jakub20UCI WCC Mens team 10:53 10:5354+10:53
55 Mucha Mateusz11:22 11:2255+11:22
56 Krotky Rostislav41Ac Sparta Praha11:27 11:2756+11:27
57 Stachowiak Adam28Voster Uniwheels Team12:01 12:0157+12:01
58 Ulysbayev Dinmukhammed19Astana City12:17 12:1758+12:17
59 Vasilyev Maksym28Lviv Cycling Team12:19 12:1959+12:19
60 Szatmary Andras27Pannon Cycling Team13:14 13:1460+13:14
61 Grabis Mateusz23Voster Uniwheels Team13:15 13:1561+13:15
62 Kuzmin Anton21Astana City13:24 13:2462+13:24
63 Kankovsky Alois34Elkov - Author Cycling Team13:38 13:3863+13:38
64 Edemann Thomas2314:12 14:1264+14:12
65 Paterski Maciej31Wibatech Merx 7R14:17 14:1765+14:17
66 Stöhr Pavel27Ac Sparta Praha14:30 14:3066+14:30
67 Rutkiewicz Marek37Wibatech Merx 7R14:38 14:3867+14:38
68 Marycz Jaroslaw31Wibatech Merx 7R14:41 14:4168+14:41
69 Schuhler Tomas23Ac Sparta Praha14:54 14:5469+14:54
70 Lasinis Venantas21Staki - Technorama14:55 14:5570+14:55
71 Janiszewski Sylwester30Wibatech Merx 7R15:07 15:0771+15:07
72 Stepniak Grzegorz29Wibatech Merx 7R15:11 15:1172+15:11
73 Pawlak Tobiasz2215:24 15:2473+15:24
74 Luchshenko Sergey23Astana City15:52 15:5274+15:52
75 Bozic Jon21Adria Mobil16:00 16:0075+16:00
76 Szollosi Ferenc19Pannon Cycling Team16:18 16:1876+16:18
77 Sprenger Michael2316:30 16:3077+16:30
78 Fiala Petr22Ac Sparta Praha16:47 16:4778+16:47
79 Gladysh Roman2217:07 17:0779+17:07
800 Muff Frederik2417:13 17:1380+17:13
81 Honkisz Adrian30Wibatech Merx 7R17:14 17:1481+17:14
82 Kessler Robert22Team Lotto - Kern Haus17:31 17:3182+17:31
83 Orrico Davide28Team Vorarlberg Santic17:42 17:4283+17:42
84 Kalojiros Tomas23Ac Sparta Praha18:13 18:1384+18:13
85 Reiter Daniel2618:18 18:1885+18:18
86 Madsen Jacob Gye2818:20 18:2086+18:20
87 Tikhonin Evgenii2018:50 18:5087+18:50
88 Sajnok Szymon20CCC Sprandi Polkowice 19:06 19:0688+19:06
89 Szostka Pawel19:19 19:1989+19:19
90 Wurm Philipp2020:26 20:2690+20:26
91 Laton Eryk24Team Hurom20:55 20:5591+20:55
92 Zieliński Kamil30Team Hurom21:06 21:0692+21:06
93 Kraus Jan25Team Dukla Praha21:08 21:0893+21:08
94 Komar Mateusz32Voster Uniwheels Team21:17 21:1794+21:17
95 Koller Jan22:23 22:2395+22:23
96 Shevchuk Taras2122:50 22:5096+22:50
97 Shcherban Vladyslav 2023:09 23:0997+23:09
98 Kohout Michal22Team Dukla Praha24:42 24:4298+24:42
99 Dörrie Marc21Team Lotto - Kern Haus25:34 25:3499+25:34
100 Szabo Miklos19Pannon Cycling Team29:28 29:28100+29:28
101 Rajovic Dušan20Adria Mobil30:49 30:49101+30:49
RnkBIBRiderAgeTeamTimeGCGC-Time
1 Henn Luca20Team Lotto - Kern Haus9:51:18 9:51:1815+4:13
2 Per Gorazd21Adria Mobil0:31 0:3121+4:44
3 Pekala Piotr190:46 0:4623+4:59
4 Ruegg Lukas21Team Vorarlberg Santic0:54 0:5424+5:07
5 Pietrula Nicolas22Team Dukla Praha1:08 1:0825+5:21
6 Jarc Aljaz19Adria Mobil1:26 1:2626+5:39
7 Kulikov Vladislav211:56 1:5632+6:09
8 Górecki Patryk211:59 1:5933+6:12
9 Markov Dmitrii20,, 1:5934+6:12
10 Olsen Beck Mikkel192:03 2:0335+6:16
11 Jagiela Adam193:10 3:1042+7:23
12 Stibingr Matej20Team Dukla Praha3:15 3:1543+7:28
13 Wojtanek Bartlomiej203:20 3:2044+7:33
14 Tsoy Vladimir 21Astana City5:19 5:1948+9:32
15 Dina Daniel20Pannon Cycling Team6:09 6:0951+10:22
16 Murias Jakub20UCI WCC Mens team 6:40 6:4054+10:53
17 Mucha Mateusz7:09 7:0955+11:22
18 Ulysbayev Dinmukhammed19Astana City8:04 8:0458+12:17
19 Kuzmin Anton21Astana City9:11 9:1162+13:24
20 Lasinis Venantas21Staki - Technorama10:42 10:4270+14:55
21 Bozic Jon21Adria Mobil11:47 11:4775+16:00
22 Szollosi Ferenc19Pannon Cycling Team12:05 12:0576+16:18
23 Tikhonin Evgenii2014:37 14:3787+18:50
24 Sajnok Szymon20CCC Sprandi Polkowice 14:53 14:5388+19:06
25 Szostka Pawel15:06 15:0689+19:19
26 Wurm Philipp2016:13 16:1390+20:26
27 Koller Jan18:10 18:1095+22:23
28 Shevchuk Taras2118:37 18:3796+22:50
29 Shcherban Vladyslav 2018:56 18:5697+23:09
30 Dörrie Marc21Team Lotto - Kern Haus21:21 21:2199+25:34
31 Szabo Miklos19Pannon Cycling Team25:15 25:15100+29:28
32 Rajovic Dušan20Adria Mobil26:36 26:36101+30:49
RnkBIBTeamTimeGCGC-Time
1 CCC Sprandi Polkowice 29:22:56 29:22:56+ -9:47:05
2 Elkov - Author Cycling Team0:02 0:02+ -9:47:05
3 Adria Mobil7:18 7:18+ -9:47:05
4 Team Vorarlberg Santic10:37 10:37+ -9:47:05
5 Astana City12:21 12:21+ -9:47:05
6 Team Lotto - Kern Haus12:51 12:51+ -9:47:05
7 Team Hurom13:02 13:02+ -9:47:05
8 Russia14:25 14:25+ -9:47:05
9 Ac Sparta Praha21:48 21:48+ -9:47:05
10 Tc Chrobry Scott Glogow22:22 22:22+ -9:47:05
11 Wibatech Merx 7R23:29 23:29+ -9:47:05
12 Domin Sport24:52 24:52+ -9:47:05
13 Pannon Cycling Team26:07 26:07+ -9:47:05
14 Voster Uniwheels Team28:38 28:38+ -9:47:05
15 Team Dukla Praha31:16 31:16+ -9:47:05
16 Ukraine33:56 33:56+ -9:47:05
17 Team Aura Energi-ck Aarhus34:22 34:22+ -9:47:05
18 Union Raiffeisen Radteam Tirol41:17 41:17+ -9:47:05

Race information

Date: 13th May 2018
Avg. speed winner: 41.73 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Zlotoryja › Jawor
PCS point scale: 2.2.Stage

Websites:
grody.com.pl

Advertisement

All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.23053 sec.