Search:  
› English
English
Nederlands
Français
Español
Italiano
Türk
Login/Sign-up
2011
2009
-
«

 2010   »   Circuit De Lorraine Professionnel (2.1)

General Classification

  Remove filter
RnkRiderAgeTeamPntTimeGCGC-Time
1 Roux Anthony23Francaise des Jeux203:29:59 3:29:5911+0:34
2 Felline Fabio20Footon-Servetto12,, ,,1+0:00
3 Mondory Lloyd28AG2R La Mondiale7,, ,,63+4:45
4 Paolini Luca33Acqua & Sapone5,, ,,54+1:42
5 Commeyne Davy30Landbouwkrediet4,, ,,50+1:21
6 Arguelyes Arkimedes21Itera - Katusha3,, ,,40+0:58
7 Vichot Arthur21Francaise des Jeux2,, ,,53+1:38
8 Chtioui Rafaâ24Acqua & Sapone1,, ,,51+1:21
9 Lagutin Sergey29Vacansoleil,, ,,5+0:27
10 Dion Renaud32Roubaix-Dalkia,, ,,14+0:36
11 Colli Daniele28Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, ,,10+0:29
12 Adams Joeri20Rabobank Continental Team,, ,,18+0:42
13 Galland Jeremie27Saur - Sojasun,, ,,19+0:42
14 Retschke Robert29Team Differdange ,, ,,12+0:36
15 Gonzalo Eduardo26Bretagne Schuller,, ,,7+0:29
16 Tronet Steven23Roubaix-Dalkia,, ,,62+4:41
17 Mironov Alexander26Itera - Katusha,, ,,39+0:58
18 Bichot Freddy30Bbox Bouygues Telecom,, ,,8+0:29
19 Girardi Edoardo24Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, ,,13+0:36
20 Bellemakers Dirk26Landbouwkrediet,, ,,29+0:50
21 Carrara Matteo31Vacansoleil,, ,,3+0:20
22 Docker Mitchell23Skil - Shimano,, ,,80+9:49
23 Bailetti Paolo29Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, ,,23+0:42
24 Geschke Simon24Skil - Shimano,, ,,6+0:27
25 Rolland Pierre23Bbox Bouygues Telecom,, ,,2+0:08
26 Harbonnier Sebastien25Team Differdange ,, ,,100+18:47
27 Bouet Maxime23AG2R La Mondiale,, ,,9+0:29
28 Cannone Donato28Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, ,,20+0:42
29 Armée Sander24Topsport Vlaanderen - Mercator,, ,,25+0:42
30 Delfosse Sebastien27,, ,,22+0:42
31 Cohnen Stefan27Team Differdange ,, ,,28+0:42
32 Duret Sebastien29Bretagne Schuller,, ,,48+1:15
33 Doi Yukihiro26Skil - Shimano,, ,,82+9:51
34 Broers Remco22Rabobank Continental Team,, ,,35+0:50
35 Slagter Tom-Jelte20Rabobank Continental Team,, ,,26+0:42
36 Gastauer Ben22AG2R La Mondiale,, ,,46+1:08
37 Verheyen Geert37Landbouwkrediet,, ,,27+0:42
38 Kelderman Wilco19Rabobank Continental Team,, ,,31+0:50
39 Jegou Lilian34Bretagne Schuller,, ,,71+5:32
40 Coenen Johan31Topsport Vlaanderen - Mercator,, ,,36+0:50
41 Ruijgh Rob23Vacansoleil,, ,,57+3:56
42 Van Hecke Preben27Topsport Vlaanderen - Mercator,, ,,16+0:36
43 Feillu Brice24Vacansoleil,, ,,34+0:50
44 Ignatiev Dmitriy21Itera - Katusha,, ,,43+0:58
45 Mederel Maxime29BigMat - Auber 93,, ,,15+0:36
46 Duran Arkaitz24Footon-Servetto,, ,,32+0:50
47 Thire Jonathan24BigMat - Auber 93,, ,,72+6:44
48 Poels Wout22Vacansoleil,, ,,73+8:05
49 Fantini Alessandro24Acqua & Sapone,, ,,55+1:45
50 Lefevre Laurent33Bbox Bouygues Telecom,, ,,38+0:56
51 Roldan Jose Luis24Andalucia-Caja Sur,, ,,65+4:49
52 Goesinnen Floris26Skil - Shimano,, ,,83+10:14
53 Champion Dimitri26AG2R La Mondiale,, ,,69+4:59
54 Pinot Thibaut19Francaise des Jeux,, ,,52+1:27
55 Mourey Francis29Francaise des Jeux,, ,,44+0:58
56 Faucon Guillaume23BigMat - Auber 93,, ,,61+4:41
57 Calvente Corbas Manuel33Andalucia-Caja Sur,, ,,68+4:59
58 Rudaskov Sergei25Itera - Katusha,, ,,42+0:58
59 Bulgac Brian22Rabobank Continental Team,, ,,84+10:21
60 Sprick Matthieu28Bbox Bouygues Telecom,, ,,17+0:41
61 VOLKOV Stanislav22Itera - Katusha,, ,,58+4:04
62 Kosyakov Dmitriy24Itera - Katusha,, ,,49+1:17
63 Baugnies Jerome23Topsport Vlaanderen - Mercator,, ,,33+0:50
64 Bessy Cyril23Saur - Sojasun,, ,,47+1:08
65 Pineau Cédric25Roubaix-Dalkia,, ,,4+0:26
66 Vogondy Nicolas32Bbox Bouygues Telecom,, ,,67+4:49
67 Antonov Mikhail24Itera - Katusha,, ,,24+0:42
68 Scheirlinckx Bert35Landbouwkrediet,, ,,37+0:50
69 Mortensen Martin25Vacansoleil,, ,,77+9:13
70 Gołaś Michał26Vacansoleil,, ,,30+0:50
71 Gómez Marchante Jose Angel29Andalucia-Caja Sur,, ,,41+0:58
72 Cazaux Pierre25Francaise des Jeux0:32 0:3288+12:13
73 Piedra Antonio24Andalucia-Caja Sur,, 0:3245+1:08
74 Bar Jocelyn21Roubaix-Dalkia,, 0:3221+0:42
75 Mombaerts Johan25BigMat - Auber 931:30 1:3086+11:21
76 Di Paolo Francesco28Acqua & Sapone,, 1:3056+1:48
77 Haddou Nadir26BigMat - Auber 93,, 1:3081+9:51
78 Gianetti Noe20Footon-Servetto0:51 0:51101+19:15
79 Dressler Frank33Team Differdange ,, 0:5192+13:52
80 Knudsen Morten28Team Differdange ,, 0:5166+4:49
81 Mangel Laurent29Saur - Sojasun,, 0:5174+8:11
82 Poulhies Stéphane24Saur - Sojasun,, 0:5190+13:08
83 Jacobs Pieter23Topsport Vlaanderen - Mercator,, 0:5179+9:30
84 Lodewyck Klaas22Topsport Vlaanderen - Mercator,, 0:5195+14:32
85 Bérard Julien22AG2R La Mondiale,, 0:5191+13:42
86 Veikkanen Jussi29Francaise des Jeux,, 0:5189+12:50
87 Hutarovich Yauheni26Francaise des Jeux,, 0:5175+8:26
88 Belohvosciks Raivis34Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, 0:5194+14:17
89 Smukulis Gatis23AG2R La Mondiale,, 0:5178+9:17
90 Bideau Jean Marc26Bretagne Schuller,, 0:51105+21:53
91 Kneisky Morgan22Roubaix-Dalkia,, 0:5198+16:41
92 Delpech Jean-luc30Bretagne Schuller,, 0:5199+17:37
93 Gautier Cyril22Bbox Bouygues Telecom,, 0:5159+4:27
94 Toribio José Vicente24Andalucia-Caja Sur,, 0:51103+20:10
95 Benitez José Alberto28Footon-Servetto,, 0:5176+8:51
96 Carrasco Sergio25,, 0:5193+14:11
97 Giordani Leonardo32Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, 0:5185+10:56
98 Rossi Enrico28Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, 0:5197+15:47
99 Geniez Alexandre22Skil - Shimano,, 0:5164+4:49
100 Honig Reinier26Acqua & Sapone,, 0:5160+4:41
101 Dockx Bart28Landbouwkrediet,, 0:5170+5:08
102 Coutouly Cedric30Saur - Sojasun,, 0:5196+15:23
103 Goddaert Kristof23AG2R La Mondiale10:02 10:02104+20:22
104 De Gendt Thomas23Topsport Vlaanderen - Mercator,, 10:0287+12:12
105 Markus Barry18Rabobank Continental Team,, 10:02106+40:27
106 Hofland Moreno18Rabobank Continental Team,, 10:02102+19:53
DNF Chainel Steve26Bbox Bouygues Telecom -3:29:59 -3:29:59+ - 18:52:31
DNF Marino Jean-Marc26Saur - Sojasun,, -3:29:59+ - 18:52:31
DNF Hardy Romain21Bretagne Schuller,, -3:29:59+ - 18:52:31
DNF Vachon Florian25Bretagne Schuller,, -3:29:59+ - 18:52:31
RnkRiderAgeTeamPntTimeGCGC-Time
1 Felline Fabio20Footon-Servetto100 18:52:31 18:52:311+0:00
2 Rolland Pierre23Bbox Bouygues Telecom700:08 0:082+0:08
3 Carrara Matteo31Vacansoleil500:20 0:203+0:20
4 Pineau Cédric25Roubaix-Dalkia360:26 0:264+0:26
5 Lagutin Sergey29Vacansoleil280:27 0:275+0:27
6 Geschke Simon24Skil - Shimano24,, 0:276+0:27
7 Gonzalo Eduardo26Bretagne Schuller200:29 0:297+0:29
8 Bichot Freddy30Bbox Bouygues Telecom18,, 0:298+0:29
9 Bouet Maxime23AG2R La Mondiale16,, 0:299+0:29
10 Colli Daniele28Ceramica Flaminia - Bossini Docce14,, 0:2910+0:29
11 Roux Anthony23Francaise des Jeux120:34 0:3411+0:34
12 Retschke Robert29Team Differdange 100:36 0:3612+0:36
13 Girardi Edoardo24Ceramica Flaminia - Bossini Docce8,, 0:3613+0:36
14 Dion Renaud32Roubaix-Dalkia7,, 0:3614+0:36
15 Mederel Maxime29BigMat - Auber 936,, 0:3615+0:36
16 Van Hecke Preben27Topsport Vlaanderen - Mercator5,, 0:3616+0:36
17 Sprick Matthieu28Bbox Bouygues Telecom40:41 0:4117+0:41
18 Adams Joeri20Rabobank Continental Team30:42 0:4218+0:42
19 Galland Jeremie27Saur - Sojasun2,, 0:4219+0:42
20 Cannone Donato28Ceramica Flaminia - Bossini Docce1,, 0:4220+0:42
21 Bar Jocelyn21Roubaix-Dalkia,, 0:4221+0:42
22 Delfosse Sebastien27,, 0:4222+0:42
23 Bailetti Paolo29Ceramica Flaminia - Bossini Docce,, 0:4223+0:42
24 Antonov Mikhail24Itera - Katusha,, 0:4224+0:42
25 Armée Sander24Topsport Vlaanderen - Mercator,, 0:4225+0:42
26 Slagter Tom-Jelte20Rabobank Continental Team,, 0:4226+0:42
27 Verheyen Geert37Landbouwkrediet,, 0:4227+0:42
28 Cohnen Stefan27Team Differdange ,, 0:4228+0:42
29 Bellemakers Dirk26Landbouwkrediet0:50 0:5029+0:50
30 Gołaś Michał26Vacansoleil,, 0:5030+0:50
31 Kelderman Wilco19Rabobank Continental Team,, 0:5031+0:50
32 Duran Arkaitz24Footon-Servetto,, 0:5032+0:50
33 Baugnies Jerome23Topsport Vlaanderen - Mercator,, 0:5033+0:50
34 Feillu Brice24Vacansoleil,, 0:5034+0:50
35 Broers Remco22Rabobank Continental Team,, 0:5035+0:50
36 Coenen Johan31Topsport Vlaanderen - Mercator,, 0:5036+0:50
37 Scheirlinckx Bert35Landbouwkrediet,, 0:5037+0:50
38 Lefevre Laurent33Bbox Bouygues Telecom0:56 0:5638+0:56
39 Mironov Alexander26Itera - Katusha0:58 0:5839+0:58
40 Arguelyes Arkimedes21Itera - Katusha,, 0:5840+0:58
41 Gómez Marchante Jose Angel29Andalucia-Caja Sur,, 0:5841+0:58
42 Rudaskov Sergei25Itera - Katusha,, 0:5842+0:58
43 Ignatiev Dmitriy21Itera - Katusha,, 0:5843+0:58
44 Mourey Francis29Francaise des Jeux,, 0:5844+0:58
45 Piedra Antonio24Andalucia-Caja Sur1:08 1:0845+1:08
46 Gastauer Ben22AG2R La Mondiale,, 1:0846+1:08
47 Bessy Cyril23Saur - Sojasun,, 1:0847+1:08
48 Duret Sebastien29Bretagne Schuller1:15 1:1548+1:15
49 Kosyakov Dmitriy24Itera - Katusha1:17 1:1749+1:17
50 Commeyne Davy30Landbouwkrediet1:21 1:2150+1:21
51 Chtioui Rafaâ24Acqua & Sapone,, 1:2151+1:21
52 Pinot Thibaut19Francaise des Jeux1:27 1:2752+1:27
53 Vichot Arthur21Francaise des Jeux1:38 1:3853+1:38
54 Paolini Luca33Acqua & Sapone1:42 1:4254+1:42
55 Fantini Alessandro24Acqua & Sapone1:45 1:4555+1:45
56 Di Paolo Francesco28Acqua & Sapone1:48 1:4856+1:48
57 Ruijgh Rob23Vacansoleil3:56 3:5657+3:56
58 VOLKOV Stanislav22Itera - Katusha4:04 4:0458+4:04
59 Gautier Cyril22Bbox Bouygues Telecom4:27 4:2759+4:27
60 Honig Reinier26Acqua & Sapone4:41 4:4160+4:41
61 Faucon Guillaume23BigMat - Auber 93,, 4:4161+4:41
62 Tronet Steven23Roubaix-Dalkia,, 4:4162+4:41
63 Mondory Lloyd28AG2R La Mondiale4:45 4:4563+4:45
64 Geniez Alexandre22Skil - Shimano4:49 4:4964+4:49
65 Roldan Jose Luis24Andalucia-Caja Sur,, 4:4965+4:49
66 Knudsen Morten28Team Differdange ,, 4:4966+4:49
67 Vogondy Nicolas32Bbox Bouygues Telecom,, 4:4967+4:49
68 Calvente Corbas Manuel33Andalucia-Caja Sur4:59 4:5968+4:59
69 Champion Dimitri26AG2R La Mondiale,, 4:5969+4:59
70 Dockx Bart28Landbouwkrediet5:08 5:0870+5:08
71 Jegou Lilian34Bretagne Schuller5:32 5:3271+5:32
72 Thire Jonathan24BigMat - Auber 936:44 6:4472+6:44
73 Poels Wout22Vacansoleil8:05 8:0573+8:05
74 Mangel Laurent29Saur - Sojasun8:11 8:1174+8:11
75 Hutarovich Yauheni26Francaise des Jeux8:26 8:2675+8:26
76 Benitez José Alberto28Footon-Servetto8:51 8:5176+8:51
77 Mortensen Martin25Vacansoleil9:13 9:1377+9:13
78 Smukulis Gatis23AG2R La Mondiale9:17 9:1778+9:17
79 Jacobs Pieter23Topsport Vlaanderen - Mercator9:30 9:3079+9:30
80 Docker Mitchell23Skil - Shimano9:49 9:4980+9:49
81 Haddou Nadir26BigMat - Auber 939:51 9:5181+9:51
82 Doi Yukihiro26Skil - Shimano,, 9:5182+9:51
83 Goesinnen Floris26Skil - Shimano10:14 10:1483+10:14
84 Bulgac Brian22Rabobank Continental Team10:21 10:2184+10:21
85 Giordani Leonardo32Ceramica Flaminia - Bossini Docce10:56 10:5685+10:56
86 Mombaerts Johan25BigMat - Auber 9311:21 11:2186+11:21
87 De Gendt Thomas23Topsport Vlaanderen - Mercator12:12 12:1287+12:12
88 Cazaux Pierre25Francaise des Jeux12:13 12:1388+12:13
89 Veikkanen Jussi29Francaise des Jeux12:50 12:5089+12:50
90 Poulhies Stéphane24Saur - Sojasun13:08 13:0890+13:08
91 Bérard Julien22AG2R La Mondiale13:42 13:4291+13:42
92 Dressler Frank33Team Differdange 13:52 13:5292+13:52
93 Carrasco Sergio2514:11 14:1193+14:11
94 Belohvosciks Raivis34Ceramica Flaminia - Bossini Docce14:17 14:1794+14:17
95 Lodewyck Klaas22Topsport Vlaanderen - Mercator14:32 14:3295+14:32
96 Coutouly Cedric30Saur - Sojasun15:23 15:2396+15:23
97 Rossi Enrico28Ceramica Flaminia - Bossini Docce15:47 15:4797+15:47
98 Kneisky Morgan22Roubaix-Dalkia16:41 16:4198+16:41
99 Delpech Jean-luc30Bretagne Schuller17:37 17:3799+17:37
100 Harbonnier Sebastien25Team Differdange 18:47 18:47100+18:47
101 Gianetti Noe20Footon-Servetto19:15 19:15101+19:15
102 Hofland Moreno18Rabobank Continental Team19:53 19:53102+19:53
103 Toribio José Vicente24Andalucia-Caja Sur20:10 20:10103+20:10
104 Goddaert Kristof23AG2R La Mondiale20:22 20:22104+20:22
105 Bideau Jean Marc26Bretagne Schuller21:53 21:53105+21:53
106 Markus Barry18Rabobank Continental Team40:27 40:27106+40:27

Race information

Date: 23rd May 2010
Race category: Men Elite
PCS point scale: 2.1

Advertisement

All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.
  0.08529 sec.