Search:  
topLogin
2013
2011
»
«

2012»23rd Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.1)

2012  Stage 6  »  Jaslo  ›  Jaroslaw   (165.2k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamUCIPntTime
152+11:10 Popkov VitaliyISD - Lampre 29ISD - Lampre16203:53:273:53:27
241+8:00 Trusov NikolayRusVelo 27RusVelo11120:060:06
34+0:59 Palini AndreaTeam Idea 23Team Idea67,,0:06
443+8:20 Thömel TinoTeam NSP - Ghost 24Team NSP - Ghost55,,0:06
52+0:05 Huzarski BartoszTeam Netapp 31Team Netapp44,,0:06
654+13:03 Schweizer MichaelNutrixxion ABUS 28Nutrixxion ABUS23,,0:06
764+15:52 Kulyk AndriyKolss Cycling Team 22Kolss Cycling Team2,,0:06
862+14:23 Kolář MichaelDukla Trencin Trek 19Dukla Trencin Trek1,,0:06
914+1:28 Foltyn JakubWibatech - LMGK Ziemia Brzeska 20Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska,,0:06
1034+6:49 Koch MichelLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:06
113+0:37 Pierzga Adam 27,,0:06
1283+27:29 Schulze AndréTeam Netapp 37Team Netapp,,0:06
131+0:00 Witecki MariuszBank BGŻ  31Bank BGŻ 0:020:02
1412+1:19 Sütterlin JashaThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team0:060:06
1528+2:50 Hagenaars LucMetec Continental Cyclingteam 24Metec Continental Cyclingteam,,0:06
1610+1:09 Haddi Soufiane 21,,0:06
1711+1:09 Ratti AristideTeam Idea 30Team Idea,,0:06
1850+10:16 Krotký RostislavAC Sparta Praha 35AC Sparta Praha,,0:06
1945+8:35 Prete JoshuaWhirlpool-Author 20Whirlpool-Author,,0:06
205+1:00 Kump MarkoAdria Mobil 23Adria Mobil,,0:06
2125+2:09 Kowalczyk JaroslawBDC Marcpol 23BDC Marcpol,,0:06
2227+2:37 Schmitt AlexNutrixxion ABUS 22Nutrixxion ABUS,,0:06
2353+12:10 Aadel Reda 21,,0:06
2423+1:42 Ovechkin ArtemRusVelo 25RusVelo,,0:06
2526+2:18 Lahsaini Mouhssine 26,,0:06
2621+1:38 Paďour FrantišekWhirlpool-Author 24Whirlpool-Author,,0:06
2713+1:25 Kirpsza PiotrBDC Marcpol 23BDC Marcpol,,0:06
2816+1:28 Honkisz AdrianCCC Polsat Polkowice 24CCC Polsat Polkowice,,0:06
2930+3:09 Karimov RuslanTeam Idea 26Team Idea,,0:06
3018+1:37 Gottfried AlexanderNutrixxion ABUS 27Nutrixxion ABUS,,0:06
3124+1:50 Schumacher StefanChristina Watches-Onfone 30Christina Watches-Onfone,,0:06
3235+7:04 Schadlich LucasTeam NSP - Ghost 23Team NSP - Ghost,,0:06
337+1:04 Cominelli CristianTeam Idea 24Team Idea,,0:06
3422+1:38 Kováč MarošDukla Trencin Trek 35Dukla Trencin Trek,,0:06
3531+3:54 Baranowski DariuszBDC Marcpol 40BDC Marcpol,,0:06
3655+13:34 Gavenda RobertDukla Trencin Trek 24Dukla Trencin Trek,,0:06
379+1:07 Janiaczyk BłażejBank BGŻ  29Bank BGŻ ,,0:06
386+1:03 Mugerli MatejAdria Mobil 31Adria Mobil,,0:06
3917+1:35 Detko Artur 29,,0:06
4075+22:16 Gawronski PiotrCCC Polsat Polkowice 22CCC Polsat Polkowice,,0:06
418+1:05 Matzka RalfThuringer Energie Team 22Thuringer Energie Team,,0:06
4219+1:38 Barla LucaTeam Idea 24Team Idea,,0:06
4371+20:52 Martynenko OleksandrISD - Lampre 22ISD - Lampre,,0:06
4420+1:38 Kozontchuk DmitryRusVelo 28RusVelo,,0:06
4536+7:05 Karnulin DenisISD - Lampre 21ISD - Lampre,,0:06
4615+1:28 Pakhtusov AnatoliyISD - Lampre 27ISD - Lampre,,0:06
4744+8:33 Frei ThomasChristina Watches-Onfone 27Christina Watches-Onfone,,0:06
4857+13:48 Groen DexMetec Continental Cyclingteam 21Metec Continental Cyclingteam0:200:20
4932+4:36 Eskov NikitaRusVelo 29RusVelo,,0:20
5074+21:59 Rasmussen MichaelChristina Watches-Onfone 38Christina Watches-Onfone0:020:02
5148+8:49 Podlaski MichałBank BGŻ  24Bank BGŻ 0:200:20
5237+7:12 Schwarzmann MichaelTeam Netapp 21Team Netapp,,0:20
5338+7:19 Vecera JakubWhirlpool-Author 19Whirlpool-Author,,0:20
5463+15:51 Kaikov ValeryRusVelo 24RusVelo,,0:20
5556+13:48 Smit DennisMetec Continental Cyclingteam 31Metec Continental Cyclingteam,,0:20
5647+8:49 Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team,,0:20
5733+5:22 Sapa MarcinBDC Marcpol 36BDC Marcpol,,0:20
5880+26:12 Dvorsky DavidWhirlpool-Author 20Whirlpool-Author,,0:20
5946+8:39 Smolen TomaszBank BGŻ  29Bank BGŻ ,,0:20
6029+3:08 Radosz RobertBDC Marcpol 37BDC Marcpol,,0:20
6140+7:32 Mahďar MartinDukla Trencin Trek 22Dukla Trencin Trek,,0:20
6258+13:48 Knaup TobiasLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:20
6367+18:43 Bommel HenningLKT Team Brandenburg 29LKT Team Brandenburg,,0:20
6466+18:12 Đurasek KristijanAdria Mobil 24Adria Mobil,,0:20
6559+14:12 Stępniak GrzegorzCCC Polsat Polkowice 23CCC Polsat Polkowice0:440:44
6639+7:30 Nose TomažAdria Mobil 30Adria Mobil1:161:16
6777+23:57 Eichler MarkusTeam Netapp 30Team Netapp1:361:36
6860+14:16 Owsian Arkadiusz 18,,1:36
6968+19:33 Rogina RadoslavAdria Mobil 33Adria Mobil1:421:42
7061+14:21 Arguelyes ArkimedesRusVelo 23RusVelo,,1:42
7184+28:15 PAVLIN SimonAdria Mobil 20Adria Mobil1:521:52
7249+8:51 Tybor PatrikDukla Trencin Trek 24Dukla Trencin Trek,,1:52
7351+10:40 Gomeniuk VolodymyrKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team2:112:11
7481+27:01 Kononenko MykhayloKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team,,2:11
7565+16:10 Bosters JurriënMetec Continental Cyclingteam 21Metec Continental Cyclingteam,,2:11
7642+8:08 Janiszewski SylwesterCCC Polsat Polkowice 24CCC Polsat Polkowice2:432:43
7770+20:44 Vasyliv YuriyLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg3:513:51
7876+22:29 Werda MaximilianThuringer Energie Team 20Thuringer Energie Team,,3:51
7985+30:38 Gluszak Dariusz 215:205:20
8079+25:06 Reihs MichaelChristina Watches-Onfone 33Christina Watches-Onfone5:465:46
8186+33:47 Sobota KristianChristina Watches-Onfone 24Christina Watches-Onfone,,5:46
8269+20:01 Wolski MarcinWibatech - LMGK Ziemia Brzeska 28Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska6:566:56
8372+20:53 Reinders ElmarMetec Continental Cyclingteam 20Metec Continental Cyclingteam7:257:25
8478+24:10 Wrega Wojciech 2010:4210:42
8573+21:26 Haba Grzegorz 20,,10:42
8682+27:01 Migdol KamilWibatech - LMGK Ziemia Brzeska 21Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska,,10:42
8787+34:16 Danacik TomasWhirlpool-Author 21Whirlpool-Author14:4614:46
DNF+ - 21:32:15 Vermeulen JeffMetec Continental Cyclingteam 23Metec Continental Cyclingteam--
DNF+ - 21:32:15 Forke SebastianTeam NSP - Ghost 25Team NSP - Ghost,,-
DNF+ - 21:32:15 Kondrut Vitaliy 28,,-
DNF+ - 21:32:15 Fuchs SergejTeam NSP - Ghost 25Team NSP - Ghost,,-
DNF+ - 21:32:15 Wadecki AdamBDC Marcpol 34BDC Marcpol,,-
DNF+ - 21:32:15 Okrouhlicky TomasAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha,,-
DNF+ - 21:32:15 Pavek OndrejAC Sparta Praha 31AC Sparta Praha,,-
DNF+ - 21:32:15 Dietrich BenjaminThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team,,-
DNF+ - 21:32:15 Viktorín VáclavAC Sparta Praha 18AC Sparta Praha,,-
DNF+ - 21:32:15 Habera MichalDukla Trencin Trek 19Dukla Trencin Trek,,-
DNF+ - 21:32:15 Bürgel BastianThuringer Energie Team 22Thuringer Energie Team,,-
DNF+ - 21:32:15 Czajkowski KonradBank BGŻ  24Bank BGŻ ,,-
DNF+ - 21:32:15 Burkhardt HolgerNutrixxion ABUS 24Nutrixxion ABUS,,-
DNF+ - 21:32:15 Golovash Oleksandr 20,,-
DNF+ - 21:32:15 Furlan AngeloChristina Watches-Onfone 35Christina Watches-Onfone,,-
DNS+ - 21:32:15 Forberger SvenTeam NSP - Ghost 28Team NSP - Ghost,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkPrev▼▲RiderAgeTeamUCIPntTime
11- Witecki MariuszBank BGŻ  31Bank BGŻ 80100 21:32:15 21:32:15
22- Huzarski BartoszTeam Netapp 31Team Netapp56700:050:05
33- Pierzga Adam 2732500:370:37
44- Palini AndreaTeam Idea 23Team Idea24360:590:59
55- Kump MarkoAdria Mobil 23Adria Mobil20281:001:00
66- Mugerli MatejAdria Mobil 31Adria Mobil16241:031:03
77- Cominelli CristianTeam Idea 24Team Idea12201:041:04
88- Matzka RalfThuringer Energie Team 22Thuringer Energie Team8181:051:05
99- Janiaczyk BłażejBank BGŻ  29Bank BGŻ 7161:071:07
1010- Haddi Soufiane 216141:091:09
1111- Ratti AristideTeam Idea 30Team Idea512,,1:09
1212- Sütterlin JashaThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team3101:191:19
1313- Kirpsza PiotrBDC Marcpol 23BDC Marcpol81:251:25
1414- Foltyn JakubWibatech - LMGK Ziemia Brzeska 20Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska71:281:28
1515- Pakhtusov AnatoliyISD - Lampre 27ISD - Lampre6,,1:28
1616- Honkisz AdrianCCC Polsat Polkowice 24CCC Polsat Polkowice5,,1:28
1717- Detko Artur 2941:351:35
1818- Gottfried AlexanderNutrixxion ABUS 27Nutrixxion ABUS31:371:37
1919- Barla LucaTeam Idea 24Team Idea21:381:38
2020- Kozontchuk DmitryRusVelo 28RusVelo1,,1:38
2121- Paďour FrantišekWhirlpool-Author 24Whirlpool-Author,,1:38
2222- Kováč MarošDukla Trencin Trek 35Dukla Trencin Trek,,1:38
2323- Ovechkin ArtemRusVelo 25RusVelo1:421:42
2424- Schumacher StefanChristina Watches-Onfone 30Christina Watches-Onfone1:501:50
2525- Kowalczyk JaroslawBDC Marcpol 23BDC Marcpol2:092:09
2626- Lahsaini Mouhssine 262:182:18
2727- Schmitt AlexNutrixxion ABUS 22Nutrixxion ABUS2:372:37
2828- Hagenaars LucMetec Continental Cyclingteam 24Metec Continental Cyclingteam2:502:50
2929- Radosz RobertBDC Marcpol 37BDC Marcpol3:083:08
3030- Karimov RuslanTeam Idea 26Team Idea3:093:09
3131- Baranowski DariuszBDC Marcpol 40BDC Marcpol3:543:54
3232- Eskov NikitaRusVelo 29RusVelo4:364:36
3333- Sapa MarcinBDC Marcpol 36BDC Marcpol5:225:22
3434- Koch MichelLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg6:496:49
3535- Schadlich LucasTeam NSP - Ghost 23Team NSP - Ghost7:047:04
3636- Karnulin DenisISD - Lampre 21ISD - Lampre7:057:05
3737- Schwarzmann MichaelTeam Netapp 21Team Netapp7:127:12
3838- Vecera JakubWhirlpool-Author 19Whirlpool-Author7:197:19
3939- Nose TomažAdria Mobil 30Adria Mobil7:307:30
4040- Mahďar MartinDukla Trencin Trek 22Dukla Trencin Trek7:327:32
4141- Trusov NikolayRusVelo 27RusVelo8:008:00
4242- Janiszewski SylwesterCCC Polsat Polkowice 24CCC Polsat Polkowice8:088:08
4343- Thömel TinoTeam NSP - Ghost 24Team NSP - Ghost8:208:20
4444- Frei ThomasChristina Watches-Onfone 27Christina Watches-Onfone8:338:33
4545- Prete JoshuaWhirlpool-Author 20Whirlpool-Author8:358:35
4646- Smolen TomaszBank BGŻ  29Bank BGŻ 8:398:39
4747- Vasylyuk AndriyKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team8:498:49
4848- Podlaski MichałBank BGŻ  24Bank BGŻ ,,8:49
4949- Tybor PatrikDukla Trencin Trek 24Dukla Trencin Trek8:518:51
5050- Krotký RostislavAC Sparta Praha 35AC Sparta Praha10:1610:16
5151- Gomeniuk VolodymyrKolss Cycling Team 27Kolss Cycling Team10:4010:40
5252- Popkov VitaliyISD - Lampre 29ISD - Lampre11:1011:10
5353- Aadel Reda 2112:1012:10
5454- Schweizer MichaelNutrixxion ABUS 28Nutrixxion ABUS13:0313:03
5555- Gavenda RobertDukla Trencin Trek 24Dukla Trencin Trek13:3413:34
5656- Smit DennisMetec Continental Cyclingteam 31Metec Continental Cyclingteam13:4813:48
5757- Groen DexMetec Continental Cyclingteam 21Metec Continental Cyclingteam,,13:48
5858- Knaup TobiasLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,13:48
5959- Stępniak GrzegorzCCC Polsat Polkowice 23CCC Polsat Polkowice14:1214:12
6060- Owsian Arkadiusz 1814:1614:16
6161- Arguelyes ArkimedesRusVelo 23RusVelo14:2114:21
6262- Kolář MichaelDukla Trencin Trek 19Dukla Trencin Trek14:2314:23
6363- Kaikov ValeryRusVelo 24RusVelo15:5115:51
6464- Kulyk AndriyKolss Cycling Team 22Kolss Cycling Team15:5215:52
6565- Bosters JurriënMetec Continental Cyclingteam 21Metec Continental Cyclingteam16:1016:10
6666- Đurasek KristijanAdria Mobil 24Adria Mobil18:1218:12
6767- Bommel HenningLKT Team Brandenburg 29LKT Team Brandenburg18:4318:43
6868- Rogina RadoslavAdria Mobil 33Adria Mobil19:3319:33
6969- Wolski MarcinWibatech - LMGK Ziemia Brzeska 28Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska20:0120:01
7070- Vasyliv YuriyLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg20:4420:44
7171- Martynenko OleksandrISD - Lampre 22ISD - Lampre20:5220:52
7272- Reinders ElmarMetec Continental Cyclingteam 20Metec Continental Cyclingteam20:5320:53
7373- Haba Grzegorz 2021:2621:26
7474- Rasmussen MichaelChristina Watches-Onfone 38Christina Watches-Onfone21:5921:59
7575- Gawronski PiotrCCC Polsat Polkowice 22CCC Polsat Polkowice22:1622:16
7676- Werda MaximilianThuringer Energie Team 20Thuringer Energie Team22:2922:29
7777- Eichler MarkusTeam Netapp 30Team Netapp23:5723:57
7878- Wrega Wojciech 2024:1024:10
7979- Reihs MichaelChristina Watches-Onfone 33Christina Watches-Onfone25:0625:06
8080- Dvorsky DavidWhirlpool-Author 20Whirlpool-Author26:1226:12
8181- Kononenko MykhayloKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team27:0127:01
8282- Migdol KamilWibatech - LMGK Ziemia Brzeska 21Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska,,27:01
8383- Schulze AndréTeam Netapp 37Team Netapp27:2927:29
8484- PAVLIN SimonAdria Mobil 20Adria Mobil28:1528:15
8585- Gluszak Dariusz 2130:3830:38
8686- Sobota KristianChristina Watches-Onfone 24Christina Watches-Onfone33:4733:47
8787- Danacik TomasWhirlpool-Author 21Whirlpool-Author34:1634:16
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkRiderAgeTeamToday
1 Schulze AndréTeam Netapp 37Team Netapp-
2 Kump MarkoAdria Mobil 23Adria Mobil-
3 Sapa MarcinBDC Marcpol 36BDC Marcpol-
4 Huzarski BartoszTeam Netapp 31Team Netapp-
5 Janiszewski SylwesterCCC Polsat Polkowice 24CCC Polsat Polkowice-
6 Palini AndreaTeam Idea 23Team Idea-
7 Matzka RalfThuringer Energie Team 22Thuringer Energie Team-
8 Trusov NikolayRusVelo 27RusVelo-
9 Honkisz AdrianCCC Polsat Polkowice 24CCC Polsat Polkowice-
10 Popkov VitaliyISD - Lampre 29ISD - Lampre-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkRiderAgeTeamToday
1 Lahsaini Mouhssine 26-
2 Rasmussen MichaelChristina Watches-Onfone 38Christina Watches-Onfone-
3 Witecki MariuszBank BGŻ  31Bank BGŻ -
4 Huzarski BartoszTeam Netapp 31Team Netapp-
5 Pierzga Adam 27-
6 Pakhtusov AnatoliyISD - Lampre 27ISD - Lampre-
7 Nose TomažAdria Mobil 30Adria Mobil-
8 Arguelyes ArkimedesRusVelo 23RusVelo-
9 Kononenko MykhayloKolss Cycling Team 24Kolss Cycling Team-
10 Kirpsza PiotrBDC Marcpol 23BDC Marcpol-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


RnkGCGC-TimeRiderAgeTeamTime
110+1:09 Haddi Soufiane 21 21:33:24 21:33:24
212+1:19 Sütterlin JashaThuringer Energie Team 19Thuringer Energie Team0:100:10
314+1:28 Foltyn JakubWibatech - LMGK Ziemia Brzeska 20Wibatech - LMGK Ziemia Brzeska0:190:19
434+6:49 Koch MichelLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg5:405:40
537+7:12 Schwarzmann MichaelTeam Netapp 21Team Netapp6:036:03
638+7:19 Vecera JakubWhirlpool-Author 19Whirlpool-Author6:106:10
745+8:35 Prete JoshuaWhirlpool-Author 20Whirlpool-Author7:267:26
858+13:48 Knaup TobiasLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg12:3912:39
960+14:16 Owsian Arkadiusz 1813:0713:07
1062+14:23 Kolář MichaelDukla Trencin Trek 19Dukla Trencin Trek13:1413:14
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result


Race information

Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques logoDate: 8th July 2012
Avg. speed winner: 42.459 km/h
Race category: Men Elite
Start/finish: Jaslo › Jaroslaw
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.1.Stage

Websites:
www.wyscig.com.pl
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.06234 sec.