The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Rnk | Rider | Team | UCI | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | BANASZEK Alan CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | 7 | 5 | 3:06:20 | |
2 | ARIESEN Johim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 3 | 2 | ,, 0:00 | |
3 | ZIELIńSKI Kamil Domin Sport | Domin Sport | 1 | 1 | ,, 0:00 | |
4 | FRANCZAK Paweł Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
5 | ,, 0:00 | |||||
6 | KOMAR Mateusz Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
7 | STĘPNIAK Grzegorz Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
8 | KAŇKOVSKÝ Alois Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
9 | ,, 0:00 | |||||
10 | ,, 0:00 | |||||
11 | ,, 0:00 | |||||
12 | PODLASKI Michał Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
13 | CIEŚLIK Paweł Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
14 | MARYCZ Jarosław Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
15 | ,, 0:00 | |||||
16 | STÖHR Ján CK Pribram Fany Gastro | CK Pribram Fany Gastro | ,, 0:00 | |||
17 | MALYNIVSKYI Vasyl Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
18 | MATYSIAK Bartłomiej Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
19 | TSISHKOU Raman Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
20 | ,, 0:00 | |||||
21 | ,, 0:00 | |||||
22 | ,, 0:00 | |||||
23 | ,, 0:00 | |||||
24 | LATOŃ Eryk Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
25 | KUREK Adrian CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
26 | BROŻYNA Piotr CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
27 | DEMENTYEV Yegor ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
28 | POLNICKÝ Jiří Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
29 | KANEPEJS Deins Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
30 | HAMELINK Jasper Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
31 | SISR František CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
32 | RUTKIEWICZ Marek Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
33 | JANISZEWSKI Sylwester Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
34 | STACHOWIAK Adam Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
35 | BOGDANOVIČS Māris Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
36 | KAUPAS Gediminas Staki - Technorama | Staki - Technorama | ,, 0:00 | |||
37 | LUKŠEVICS Viesturs Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
38 | GMELICH MEIJLING Jarno Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
39 | ,, 0:00 | |||||
40 | VOSEKALNS Andris Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
41 | ,, 0:00 | |||||
42 | STÖHR Pavel CK Pribram Fany Gastro | CK Pribram Fany Gastro | ,, 0:00 | |||
43 | ČERNÝ Josef Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
44 | KOCH Jonas CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
45 | ,, 0:00 | |||||
46 | ZUBENKO Mykyta ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
47 | ,, 0:00 | |||||
48 | ,, 0:00 | |||||
49 | MORAJKO Jacek Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
50 | ,, 0:00 | |||||
51 | MUZYCHKIN Anton Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
52 | TACIAK Mateusz CCC Sprandi Polkowice | CCC Sprandi Polkowice | ,, 0:00 | |||
53 | HONKISZ Adrian Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
54 | ,, 0:00 | |||||
55 | KOUWENHOVEN Sjoerd Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
56 | BUCHÁČEK Tomáš Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
57 | ,, 0:00 | |||||
58 | BERNAS Paweł Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
59 | NOWACZEK Mateusz Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
60 | KREDER Stefan Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
61 | LAŠINIS Venantas Staki - Technorama | Staki - Technorama | ,, 0:00 | |||
62 | TOMASIAK Konrad Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
63 | GRABIS Mateusz Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
64 | ,, 0:00 | |||||
65 | ,, 0:00 | |||||
66 | BĒCIS Armands Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:00 | |||
67 | ANIOŁKOWSKI Stanisław Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
68 | SENDROS Llibert Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
69 | ,, 0:00 | |||||
70 | MALCHAREK Moritz LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
71 | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
72 | BANASZEK Adrian Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
73 | RĘBIEWSKI Jarosław Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
74 | SOBAL Yauhen Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
75 | RAMANAU Raman Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | ,, 0:00 | |||
76 | ,, 0:00 | |||||
77 | CHARUCKI Pawel Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:00 | |||
78 | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
79 | OBORSKI Dominik Wibatech 7r Fuji | Wibatech 7r Fuji | ,, 0:00 | |||
80 | ,, 0:00 | |||||
81 | KESSLER Robert LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
82 | ,, 0:00 | |||||
83 | ,, 0:00 | |||||
84 | ZHUKOVSKYY Rostyslav ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
85 | ,, 0:00 | |||||
86 | BRATASHCHUK Andrii Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 0:00 | |||
87 | PARMA Krzysztof Voster Uniwheels Team | Voster Uniwheels Team | ,, 0:00 | |||
88 | GUTEK Mikolaj Team Hurom | Team Hurom | ,, 0:00 | |||
89 | VAN TRIJP Maarten Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | |||
90 | JÜRß Malte LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
91 | UDOD Rinat ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 0:00 | |||
92 | ,, 0:00 | |||||
93 | HÄHNEL Frederik LKT Team Brandenburg | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | |||
94 | 0:33 0:33 | |||||
95 | ,, 0:33 | |||||
96 | GAVARS Eriks Toms Rietumu Banka - Riga | Rietumu Banka - Riga | ,, 0:33 | |||
97 | DETKO Artur Domin Sport | Domin Sport | ,, 0:33 | |||
98 | 0:40 0:40 | |||||
99 | ,, 0:40 | |||||
100 | AHIYEVICH Aleh Minsk Cycling Club | Minsk Cycling Club | 1:00 1:00 | |||
101 | SKORENKO Mykyta Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | ,, 1:00 | |||
102 | BANASZEK Norbert Kolss Cycling Team | Kolss Cycling Team | 0:00 0:00 | |||
103 | HAČECKÝ Vojtěch Elkov - Author Cycling Team | Elkov - Author Cycling Team | ,, 0:00 | |||
104 | PUNKRYS Kasparas Staki - Technorama | Staki - Technorama | 7:39 7:39 | |||
105 | SHUMILOV Iurii ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | 13:19 13:19 | |||
106 | JANKAUSKAS Matas Staki - Technorama | Staki - Technorama | ,, 13:19 | |||
107 | SELIVERSTOV Roman ISD-Jorbi Continental Team | ISD-Jorbi Continental Team | ,, 13:19 | |||
108 | 13:59 13:59 | |||||
DNF | ŠIŠKEVIČIUS Paulius Staki - Technorama | Staki - Technorama | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
- Date:28 June 2017
- Start time:-
- Avg. speed winner:39.06 km/h
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:121.3 km
- Points scale:
- UCI scale:
- Parcours type:
- ProfileScore:
- Vert. meters:
- Departure:
- Arrival:
- Race ranking:
- Startlist quality score:
- Won how:
- Avg. temperature: