-
2019
»
-

2020»31st Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2)

2020  Stage 1  »  Nisko  ›  Sędziszów Małopolski   (176k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0012 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy754:02:374:02:37
22+0:0420 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U2332,,0:00
35+0:0622 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U2311,,0:00
49+0:1079 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski,,0:00
510+0:1036 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team,,0:00
611+0:10133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team,,0:00
712+0:104 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
813+0:10102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
97+0:0856 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik,,0:00
1014+0:1048 Fiala PetrAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,0:00
118+0:0982 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski,,0:00
1215+0:1081 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski,,0:00
1316+0:1019 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23,,0:00
1417+0:1016 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
1518+0:106 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
166+0:07128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 33Wibatech Merx 7R,,0:00
1719+0:10139 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,0:00
1820+0:10134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:00
1921+0:1068 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:00
2022+0:10148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
2123+0:1062 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:00
2224+0:10130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:00
2325+0:1013 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
2426+0:1024 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:00
2527+0:10109 Pietrula NicolasDukla Praha 25Dukla Praha,,0:00
2628+0:10120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team,,0:00
2729+0:1090 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
2830+0:109 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy,,0:00
2931+0:1043 Stöhr JanAC Sparta Praha 29AC Sparta Praha,,0:00
3032+0:1015 Ottema RickMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 28Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
3133+0:1095 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:00
323+0:0599 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
3334+0:10127 Boguslawski MarceliWibatech Merx 7R 23Wibatech Merx 7R,,0:00
3435+0:1014 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
3536+0:1096 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:00
3637+0:10100 Abrahamsen JonasUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
3738+0:1032 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:00
3839+0:10142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:00
3940+0:10126 Gruber PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 24TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:00
4041+0:101 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
4142+0:1084 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski,,0:00
4243+0:10123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:00
4344+0:1044 Kalojíros TomášAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha,,0:00
4445+0:1072 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:00
4546+0:1088 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
4647+0:107 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy,,0:00
4748+0:10101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
4849+0:1098 Kulset KristianUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
4950+0:1057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:00
5051+0:1059 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:00
5152+0:10129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:00
5253+0:10143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:00
5354+0:1034 Stachowiak AdamVoster ATS Team 31Voster ATS Team,,0:00
544+0:05141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,0:00
5555+0:1018 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
5656+0:1033 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team,,0:00
5757+0:10108 Malovec ĽubošSlovakia 26Slovakia,,0:00
5858+0:1010 Perry BenIsrael Cycling Academy 26Israel Cycling Academy,,0:00
5959+0:1086 Hnik JakubTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
6060+0:1021 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:00
6161+0:1023 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:00
6262+0:10144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:00
6363+0:1960 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik0:090:09
6464+0:1931 Franczak PawełVoster ATS Team 28Voster ATS Team,,0:09
6565+0:4758 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik0:370:37
6666+1:56132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R1:461:46
6767+3:1067 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg3:003:00
6868+3:1070 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,3:00
6969+3:10117 Gönczy GergőEpronex - BSS Oil Team 24Epronex - BSS Oil Team,,3:00
7070+3:2753 Proc BartlomiejPoland 20Poland3:173:17
7171+3:2738 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,3:17
7272+3:2729 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze,,3:17
7373+3:27103 Nota StefanSlovakia 25Slovakia,,3:17
7474+3:27146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:17
7575+3:27122 Lajcha JurajTJ Slávia ŠG Trenčín 26TJ Slávia ŠG Trenčín,,3:17
7676+3:27149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:17
7777+3:27145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:17
7878+3:27140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic,,3:17
7980+5:44135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team5:345:34
8081+5:4493 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:34
8182+5:44112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha,,5:34
8283+5:44138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team,,5:34
8384+5:4426 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,5:34
8485+5:44114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha,,5:34
8586+5:4449 Małkowski ArturPoland 21Poland,,5:34
8687+5:44111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,5:34
8788+5:4461 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,5:34
8889+5:4442 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow,,5:34
8990+5:4494 Kohout MartinTopforex Lapierre Pro Cycling Team 21Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:34
9091+5:4487 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,5:34
9192+5:4440 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow,,5:34
9293+5:44136 Papierski DamianCCC Development Team 20CCC Development Team,,5:34
9394+5:44113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha,,5:34
9495+5:4439 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,5:34
9596+5:4417 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,5:34
9697+5:4411 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,5:34
9798+5:443 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,5:34
9899+5:4428 Rajtak MateuszLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,5:34
99100+5:4485 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,5:34
100101+5:44115 Lovassy KrisztiánEpronex - BSS Oil Team 32Epronex - BSS Oil Team,,5:34
101102+5:4489 Stoček BrunoTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,5:34
102103+5:44116 Solymosi MartonEpronex - BSS Oil Team 30Epronex - BSS Oil Team,,5:34
103104+5:4469 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,5:34
104105+5:4451 Honkisz AdrianPoland 32Poland,,5:34
105106+5:4480 Banaszek NorbertMazowsze Serce Polski 23Mazowsze Serce Polski,,5:34
106107+5:4471 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,5:34
107108+5:4452 Domin KrzysztofPoland 20Poland,,5:34
108109+5:44110 Kraus JanDukla Praha 27Dukla Praha,,5:34
109110+5:4483 Pawlak TobiaszMazowsze Serce Polski 24Mazowsze Serce Polski,,5:34
110111+5:44121 Stöhr PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 29TJ Slávia ŠG Trenčín,,5:34
111112+5:4446 Ryba JanAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,5:34
112113+5:44104 Baniar MatúsSlovakia 19Slovakia,,5:34
113114+5:44147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,5:34
114115+5:4492 Hetfleis PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:34
115116+5:4491 Petruš JiříTopforex Lapierre Pro Cycling Team 24Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:34
11679+5:428 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,5:34
117117+5:4455 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik,,5:34
118118+5:4497 Saugstad LarsUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,5:34
119119+6:0166 Andersson AndreasMemil - CCN Pro Cycling 20Memil - CCN Pro Cycling5:515:51
120120+16:0325 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze15:5315:53
121121+16:0327 Krupa AdrianLZS Region Mazowsze 23LZS Region Mazowsze,,15:53
122122+16:33125 Liska AndrejTJ Slávia ŠG Trenčín 19TJ Slávia ŠG Trenčín16:2316:23
123123+16:4435 Parma KrzysztofVoster ATS Team 33Voster ATS Team16:3416:34
124124+16:44124 Gavenda MiroslavTJ Slávia ŠG Trenčín 23TJ Slávia ŠG Trenčín,,16:34
125125+16:44106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia,,16:34
126126+16:4430 Wenglorz MichalLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,16:34
127127+16:4450 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland,,16:34
128128+16:4454 Kloc DawidPoland 22Poland,,16:34
129129+16:44107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia,,16:34
130130+18:32105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia18:2218:22
131131+18:322 Livintsev AntonTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,18:22
132132+18:32150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,18:22
133133+18:32119 Vas BalázsEpronex - BSS Oil Team 20Epronex - BSS Oil Team,,18:22
134134+19:3463 Eriksson ChristofferMemil - CCN Pro Cycling 20Memil - CCN Pro Cycling19:2419:24
135135+19:34118 Kiss GergelyEpronex - BSS Oil Team 39Epronex - BSS Oil Team,,19:24
136136+19:3445 Pustula MichalAC Sparta Praha 21AC Sparta Praha,,19:24
137137+19:3465 Gustafsson EliasMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,19:24
DNF+ -4:02:2737 Kopiwoda DominikTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow--
DNF+ -4:02:2764 Ljunggren CarlMemil - CCN Pro Cycling 23Memil - CCN Pro Cycling,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkBIBRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
112 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy14:02:274:02:27..
220 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U230:040:04..
399 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team0:050:05..
4141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,0:05..
522 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U230:060:06..
6128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 33Wibatech Merx 7R0:070:07..
756 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik0:080:08..
882 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski0:090:09..
979 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski0:100:10..
1036 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team,,0:10..
11133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team,,0:10..
124 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:10..
13102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,0:10..
1448 Fiala PetrAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,0:10..
1581 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski,,0:10..
1619 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23,,0:10..
1716 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:10..
186 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:10..
19139 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,0:10..
20134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:10..
2168 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:10..
22148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:10..
2362 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:10..
24130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:10..
2513 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:10..
2624 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:10..
27109 Pietrula NicolasDukla Praha 25Dukla Praha,,0:10..
28120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team,,0:10..
2990 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:10..
309 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy,,0:10..
3143 Stöhr JanAC Sparta Praha 29AC Sparta Praha,,0:10..
3215 Ottema RickMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 28Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:10..
3395 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:10..
34127 Boguslawski MarceliWibatech Merx 7R 23Wibatech Merx 7R,,0:10..
3514 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:10..
3696 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:10..
37100 Abrahamsen JonasUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:10..
3832 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:10..
39142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:10..
40126 Gruber PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 24TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:10..
411 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:10..
4284 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski,,0:10..
43123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:10..
4444 Kalojíros TomášAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha,,0:10..
4572 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:10..
4688 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,0:10..
477 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy,,0:10..
48101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team,,0:10..
4998 Kulset KristianUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:10..
5057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:10..
5159 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:10..
52129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:10..
53143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:10..
5434 Stachowiak AdamVoster ATS Team 31Voster ATS Team,,0:10..
5518 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:10..
5633 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team,,0:10..
57108 Malovec ĽubošSlovakia 26Slovakia,,0:10..
5810 Perry BenIsrael Cycling Academy 26Israel Cycling Academy,,0:10..
5986 Hnik JakubTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,0:10..
6021 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:10..
6123 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:10..
62144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:10..
6360 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik0:190:19..
6431 Franczak PawełVoster ATS Team 28Voster ATS Team,,0:19..
6558 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik0:470:47..
66132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R1:561:56..
6767 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg3:103:10..
6870 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,3:10..
69117 Gönczy GergőEpronex - BSS Oil Team 24Epronex - BSS Oil Team,,3:10..
7053 Proc BartlomiejPoland 20Poland3:273:27..
7138 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,3:27..
7229 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze,,3:27..
73103 Nota StefanSlovakia 25Slovakia,,3:27..
74146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:27..
75122 Lajcha JurajTJ Slávia ŠG Trenčín 26TJ Slávia ŠG Trenčín,,3:27..
76149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:27..
77145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:27..
78140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic,,3:27..
798 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy5:425:42..
80135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team5:445:44..
8193 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:44..
82112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha,,5:44..
83138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team,,5:44..
8426 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,5:44..
85114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha,,5:44..
8649 Małkowski ArturPoland 21Poland,,5:44..
87111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,5:44..
8861 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,5:44..
8942 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow,,5:44..
9094 Kohout MartinTopforex Lapierre Pro Cycling Team 21Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:44..
9187 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,5:44..
9240 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow,,5:44..
93136 Papierski DamianCCC Development Team 20CCC Development Team,,5:44..
94113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha,,5:44..
9539 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,5:44..
9617 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,5:44..
9711 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,5:44..
983 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,5:44..
9928 Rajtak MateuszLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,5:44..
10085 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,5:44..
101115 Lovassy KrisztiánEpronex - BSS Oil Team 32Epronex - BSS Oil Team,,5:44..
10289 Stoček BrunoTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,5:44..
103116 Solymosi MartonEpronex - BSS Oil Team 30Epronex - BSS Oil Team,,5:44..
10469 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,5:44..
10551 Honkisz AdrianPoland 32Poland,,5:44..
10680 Banaszek NorbertMazowsze Serce Polski 23Mazowsze Serce Polski,,5:44..
10771 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,5:44..
10852 Domin KrzysztofPoland 20Poland,,5:44..
109110 Kraus JanDukla Praha 27Dukla Praha,,5:44..
11083 Pawlak TobiaszMazowsze Serce Polski 24Mazowsze Serce Polski,,5:44..
111121 Stöhr PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 29TJ Slávia ŠG Trenčín,,5:44..
11246 Ryba JanAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,5:44..
113104 Baniar MatúsSlovakia 19Slovakia,,5:44..
114147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,5:44..
11592 Hetfleis PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:44..
11691 Petruš JiříTopforex Lapierre Pro Cycling Team 24Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:44..
11755 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik,,5:44..
11897 Saugstad LarsUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,5:44..
11966 Andersson AndreasMemil - CCN Pro Cycling 20Memil - CCN Pro Cycling6:016:01..
12025 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze16:0316:03..
12127 Krupa AdrianLZS Region Mazowsze 23LZS Region Mazowsze,,16:03..
122125 Liska AndrejTJ Slávia ŠG Trenčín 19TJ Slávia ŠG Trenčín16:3316:33..
12335 Parma KrzysztofVoster ATS Team 33Voster ATS Team16:4416:44..
124124 Gavenda MiroslavTJ Slávia ŠG Trenčín 23TJ Slávia ŠG Trenčín,,16:44..
125106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia,,16:44..
12630 Wenglorz MichalLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,16:44..
12750 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland,,16:44..
12854 Kloc DawidPoland 22Poland,,16:44..
129107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia,,16:44..
130105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia18:3218:32..
1312 Livintsev AntonTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,18:32..
132150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,18:32..
133119 Vas BalázsEpronex - BSS Oil Team 20Epronex - BSS Oil Team,,18:32..
13463 Eriksson ChristofferMemil - CCN Pro Cycling 20Memil - CCN Pro Cycling19:3419:34..
135118 Kiss GergelyEpronex - BSS Oil Team 39Epronex - BSS Oil Team,,19:34..
13645 Pustula MichalAC Sparta Praha 21AC Sparta Praha,,19:34..
13765 Gustafsson EliasMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,19:34..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkBIBRiderAgeTeamPntToday
112 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy10+10
220 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U238+8
322 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U236+6
499 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team5+5
5141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic5+5
679 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski5+5
736 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team4+4
8128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 33Wibatech Merx 7R3+3
9133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team3+3
1056 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik2+2
114 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com2+2
128 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy2+2
1382 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski1+1
14102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
12+0:0420 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U234:02:314:02:31
25+0:0622 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U230:020:02
312+0:104 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com0:060:06
416+0:1019 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23,,0:06
518+0:106 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:06
620+0:10134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:06
721+0:1068 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:06
823+0:1062 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:06
924+0:10130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:06
1025+0:1013 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:06
1126+0:1024 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:06
1228+0:10120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team,,0:06
1329+0:1090 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:06
1430+0:109 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy,,0:06
1533+0:1095 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:06
1635+0:1014 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:06
1736+0:1096 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:06
1839+0:10142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:06
1941+0:101 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:06
2043+0:10123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:06
2145+0:1072 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:06
2246+0:1088 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,0:06
2350+0:1057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:06
2451+0:1059 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:06
2552+0:10129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:06
2653+0:10143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:06
2755+0:1018 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:06
2859+0:1086 Hnik JakubTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,0:06
2960+0:1021 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:06
3061+0:1023 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:06
3162+0:10144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:06
3263+0:1960 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik0:150:15
3365+0:4758 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik0:430:43
3466+1:56132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R1:521:52
3567+3:1067 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg3:063:06
3668+3:1070 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,3:06
3770+3:2753 Proc BartlomiejPoland 20Poland3:233:23
3871+3:2738 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,3:23
3972+3:2729 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze,,3:23
4074+3:27146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:23
4176+3:27149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:23
4277+3:27145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,3:23
4379+5:428 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy5:385:38
4480+5:44135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team5:405:40
4581+5:4493 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:40
4682+5:44112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha,,5:40
4783+5:44138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team,,5:40
4884+5:4426 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,5:40
4985+5:44114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha,,5:40
5086+5:4449 Małkowski ArturPoland 21Poland,,5:40
5187+5:44111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,5:40
5288+5:4461 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,5:40
5389+5:4442 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow,,5:40
5490+5:4494 Kohout MartinTopforex Lapierre Pro Cycling Team 21Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:40
5591+5:4487 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,5:40
5692+5:4440 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow,,5:40
5793+5:44136 Papierski DamianCCC Development Team 20CCC Development Team,,5:40
5894+5:44113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha,,5:40
5995+5:4439 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,5:40
6096+5:4417 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,5:40
6197+5:4411 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,5:40
6298+5:443 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,5:40
6399+5:4428 Rajtak MateuszLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,5:40
64100+5:4485 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,5:40
65102+5:4489 Stoček BrunoTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,5:40
66104+5:4469 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,5:40
67107+5:4471 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,5:40
68108+5:4452 Domin KrzysztofPoland 20Poland,,5:40
69113+5:44104 Baniar MatúsSlovakia 19Slovakia,,5:40
70114+5:44147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,5:40
71115+5:4492 Hetfleis PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,5:40
72119+6:0166 Andersson AndreasMemil - CCN Pro Cycling 20Memil - CCN Pro Cycling5:575:57
73120+16:0325 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze15:5915:59
74122+16:33125 Liska AndrejTJ Slávia ŠG Trenčín 19TJ Slávia ŠG Trenčín16:2916:29
75125+16:44106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia16:4016:40
76126+16:4430 Wenglorz MichalLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,16:40
77127+16:4450 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland,,16:40
78128+16:4454 Kloc DawidPoland 22Poland,,16:40
79129+16:44107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia,,16:40
80130+18:32105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia18:2818:28
81131+18:322 Livintsev AntonTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,18:28
82132+18:32150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,18:28
83133+18:32119 Vas BalázsEpronex - BSS Oil Team 20Epronex - BSS Oil Team,,18:28
84134+19:3463 Eriksson ChristofferMemil - CCN Pro Cycling 20Memil - CCN Pro Cycling19:3019:30
85136+19:3445 Pustula MichalAC Sparta Praha 21AC Sparta Praha,,19:30
86137+19:3465 Gustafsson EliasMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,19:30
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkBIBRiderAgeTeamPntToday
1141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic15+15
299 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team6+6
38 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy5+5
459 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik3+3
581 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski2+2
67 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy1+1
7135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques logoDate: 9th September 2020
Avg. speed winner: 43.53 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2.Stage
Start/finish: NiskoSędziszów Małopolski

Race profile



Websites:
www.wyscig.com.pl

Race ranking position
129th
30 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.