The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
Rnk | GC | Timelag | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | UCI | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 13 | +0:09 | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | 7 | 5 | 3:55:23 | ||
2 | 1 | +0:00 | 133 | Sprint | ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team | 23 | CCC Development Team | 3 | 2 | ,, 0:00 | ||
3 | 6 | +0:06 | 36 | Sprint | JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team | 32 | Voster ATS Team | 1 | 1 | ,, 0:00 | ||
4 | 16 | +0:10 | 16 | Sprint | VAN DALEN Jason Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 26 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
5 | 4 | +0:05 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
6 | 3 | +0:05 | 128 | Sprint | PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R | 33 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:00 | ||||
7 | 9 | +0:08 | 56 | Sprint | MANDRYSCH John P&S Metalltechnik | 23 | P&S Metalltechnik | ,, 0:00 | ||||
8 | 17 | +0:10 | 148 | Classic | VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:00 | ||||
9 | 15 | +0:10 | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:00 | ||||
10 | 11 | +0:09 | 102 | Classic | RESELL Erik Nordsæter Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
11 | 10 | +0:08 | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:00 | ||||
12 | 68 | +5:44 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | ,, 0:00 | ||||
13 | 18 | +0:10 | 68 | Climber | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | ||||
14 | 2 | +0:00 | 12 | Sprint | EINHORN Itamar Israel Cycling Academy | 22 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | ||||
15 | 19 | +0:10 | 139 | Sprint | FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic | 23 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
16 | 21 | +0:10 | 24 | GC | VANHOOF Ward Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
17 | 20 | +0:10 | 130 | Sprint | SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:00 | ||||
18 | 49 | +1:56 | 132 | Climber | BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:00 | ||||
19 | 36 | +0:10 | 23 | Climber | VAN EETVELT Lennert Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
20 | 51 | +3:27 | 149 | Sprint | KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam | 19 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:00 | ||||
21 | 37 | +0:10 | 21 | GC | PATTYN Steven Lotto - Soudal U23 | 20 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
22 | 5 | +0:05 | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
23 | 28 | +0:10 | 126 | Sprint | GRUBER Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 24 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 0:00 | ||||
24 | 23 | +0:10 | 13 | Sprint | HOHMANN Lars Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
25 | 12 | +0:09 | 82 | GC | KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski | 26 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:00 | ||||
26 | 14 | +0:09 | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | ||||
27 | 32 | +0:10 | 57 | Sprint | LINDNER Tom P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 0:00 | ||||
28 | 22 | +0:10 | 19 | Classic | APERS Ruben Lotto - Soudal U23 | 22 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
29 | 35 | +0:10 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | ,, 0:00 | ||||
30 | 52 | +3:27 | 146 | Classic | VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam | 20 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:00 | ||||
31 | 7 | +0:07 | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | ,, 0:00 | ||||
32 | 30 | +0:10 | 100 | Sprint | ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
33 | 25 | +0:10 | 62 | GC | WALLINDER Wincent Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 0:00 | ||||
34 | 27 | +0:10 | 90 | Sprint | TYRPEKL Karel TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:00 | ||||
35 | 39 | +0:10 | 98 | Sprint | KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
36 | 33 | +0:10 | 84 | GC | RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski | 39 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:00 | ||||
37 | 29 | +0:10 | 15 | Sprint | OTTEMA Rick Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 28 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
38 | 24 | +0:10 | 48 | Sprint | FIALA Petr AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | ,, 0:00 | ||||
39 | 31 | +0:10 | 14 | GC | MARSMAN Tim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
40 | 34 | +0:10 | 32 | TT | BROŻYNA Piotr Voster ATS Team | 25 | Voster ATS Team | ,, 0:00 | ||||
41 | 41 | +0:10 | 101 | GC | TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team | 25 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
42 | 43 | +0:10 | 34 | GC | STACHOWIAK Adam Voster ATS Team | 31 | Voster ATS Team | ,, 0:00 | ||||
43 | 38 | +0:10 | 142 | Classic | POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
44 | 44 | +0:10 | 18 | GC | VAN DER TUUK Danny Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 20 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
45 | 26 | +0:10 | 6 | Sprint | JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:00 | ||||
46 | 50 | +3:25 | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
47 | 45 | +0:10 | 143 | TT | SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic | 19 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
48 | 47 | +0:10 | 144 | TT | PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
49 | 69 | +5:44 | 26 | Sprint | MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 0:00 | ||||
50 | 8 | +0:07 | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | ,, 0:00 | ||||
51 | 70 | +5:58 | 97 | Sprint | SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | 0:14 0:14 | ||||
52 | 46 | +0:10 | 129 | Climber | BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | 0:00 0:00 | ||||
53 | 48 | +0:10 | 10 | GC | PERRY Benjamin Israel Cycling Academy | 26 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | ||||
54 | 40 | +0:10 | 95 | Sprint | GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
55 | 42 | +0:10 | 96 | Climber | HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
56 | 78 | +8:49 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 3:07 3:07 | ||||
57 | 81 | +9:21 | 89 | Sprint | STOČEK Bruno TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | 3:37 3:37 | ||||
58 | 62 | +3:47 | 108 | Sprint | MALOVEC Ľuboš Slovakia | 26 | Slovakia | ,, 3:37 | ||||
59 | 54 | +3:43 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | ,, 3:37 | ||||
60 | 53 | +3:41 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 3:37 | ||||
61 | 79 | +9:21 | 93 | GC | BLAŠKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 3:37 | ||||
62 | 83 | +9:21 | 69 | Sprint | WEBER Philip LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:37 | ||||
63 | 71 | +6:47 | 70 | Sprint | ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg | 19 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:37 | ||||
64 | 84 | +9:21 | 110 | TT | KRAUS Jan Dukla Praha | 27 | Dukla Praha | ,, 3:37 | ||||
65 | 73 | +7:04 | 145 | Sprint | BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 3:37 | ||||
66 | 86 | +9:21 | 121 | Sprint | STÖHR Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 29 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 3:37 | ||||
67 | 85 | +9:21 | 71 | Sprint | TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg | 20 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:37 | ||||
68 | 80 | +9:21 | 42 | TT | GIERACKI Patryk TC Chrobry SCOTT Głogów | 21 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 3:37 | ||||
69 | 67 | +4:24 | 58 | TT | OELKE Tim P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 3:37 | ||||
70 | 61 | +3:47 | 72 | Sprint | GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg | 18 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:37 | ||||
71 | 72 | +6:47 | 67 | Sprint | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:37 | ||||
72 | 60 | +3:47 | 1 | TT | PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 22 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 3:37 | ||||
73 | 63 | +3:47 | 88 | TT | ŘEHA Filip TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 3:37 | ||||
74 | 89 | +9:21 | 46 | Sprint | RYBA Jan AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | ,, 3:37 | ||||
75 | 56 | +3:47 | 109 | TT | PIETRULA Nicolas Dukla Praha | 25 | Dukla Praha | ,, 3:37 | ||||
76 | 66 | +3:47 | 86 | TT | HNÍK Jakub TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 3:37 | ||||
77 | 57 | +3:47 | 43 | Sprint | STÖHR Ján AC Sparta Praha | 29 | AC Sparta Praha | ,, 3:37 | ||||
78 | 65 | +3:47 | 44 | Sprint | KALOJÍROS Tomáš AC Sparta Praha | 26 | AC Sparta Praha | ,, 3:37 | ||||
79 | 82 | +9:21 | 138 | TT | GAŁKA Michał CCC Development Team | 19 | CCC Development Team | ,, 3:37 | ||||
80 | 59 | +3:47 | 9 | Sprint | BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy | 21 | Israel Cycling Academy | ,, 3:37 | ||||
81 | 58 | +3:47 | 120 | Sprint | ISTLSTEKKER Zsolt Epronex - BSS Oil Team | 22 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 3:37 | ||||
82 | 88 | +9:21 | 3 | Sprint | ANSONS Kristers Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 3:37 | ||||
83 | 87 | +9:21 | 39 | TT | ZAREBSKI Marcin TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 3:37 | ||||
84 | 75 | +7:04 | 103 | TT | NOTA Stefan Slovakia | 25 | Slovakia | ,, 3:37 | ||||
85 | 74 | +7:04 | 38 | Sprint | PYLYPCHUK Vitalii TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 3:37 | ||||
86 | 55 | +3:47 | 79 | Sprint | BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski | 22 | Mazowsze Serce Polski | ,, 3:37 | ||||
87 | 64 | +3:47 | 127 | TT | BOGUSŁAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R | 23 | Wibatech Merx 7R | ,, 3:37 | ||||
88 | 76 | +7:04 | 53 | Sprint | PROĆ Bartłomiej Poland | 20 | Poland | ,, 3:37 | ||||
89 | 96 | +13:57 | 85 | Sprint | BÁRTA Tomáš TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | 8:13 8:13 | ||||
90 | 90 | +11:23 | 117 | Sprint | GÖNCZY Gergő Epronex - BSS Oil Team | 24 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 8:13 | ||||
91 | 92 | +13:57 | 49 | Sprint | MAŁKOWSKI Artur Poland | 21 | Poland | ,, 8:13 | ||||
92 | 91 | +11:40 | 122 | Sprint | LAJCHA Juraj TJ Slávia ŠG Trenčín | 26 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 8:13 | ||||
93 | 93 | +13:57 | 94 | Sprint | KOHOUT Martin Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 21 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 8:13 | ||||
94 | 98 | +13:57 | 28 | Sprint | RAJTAK Mateusz LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 8:13 | ||||
95 | 94 | +13:57 | 61 | Sprint | WALLINDER Willhelm Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 8:13 | ||||
96 | 99 | +13:57 | 11 | Sprint | DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | ,, 8:13 | ||||
97 | 77 | +8:23 | 123 | GC | OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín | 22 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 8:13 | ||||
98 | 95 | +13:57 | 114 | Climber | VOLTR Martin Dukla Praha | 18 | Dukla Praha | ,, 8:13 | ||||
99 | 121 | +29:02 | 150 | GC | HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 10:30 10:30 | ||||
100 | 117 | +27:14 | 50 | TT | GRZENKOWICZ Nikodem Poland | 19 | Poland | ,, 10:30 | ||||
101 | 100 | +16:14 | 112 | TT | VONEŠ Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 10:30 | ||||
102 | 101 | +16:14 | 113 | TT | JANOŠ Matyáš Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 10:30 | ||||
103 | 118 | +27:14 | 106 | Sprint | CHREN Martin Slovakia | 21 | Slovakia | ,, 10:30 | ||||
104 | 119 | +27:14 | 54 | Sprint | KLOC Dawid Poland | 22 | Poland | ,, 10:30 | ||||
105 | 116 | +26:33 | 25 | Sprint | MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze | 21 | LZS Region Mazowsze | ,, 10:30 | ||||
106 | 110 | +16:14 | 92 | Sprint | HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 10:30 | ||||
107 | 122 | +30:04 | 118 | Sprint | KISS Gergely Epronex - BSS Oil Team | 39 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 10:30 | ||||
108 | 111 | +16:14 | 147 | Classic | VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 10:30 | ||||
109 | 106 | +16:14 | 116 | Sprint | SOLYMOSI Marton Epronex - BSS Oil Team | 30 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 10:30 | ||||
110 | 109 | +16:14 | 83 | Sprint | PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski | 24 | Mazowsze Serce Polski | ,, 10:30 | ||||
111 | 108 | +16:14 | 51 | Sprint | HONKISZ Adrian Poland | 32 | Poland | ,, 10:30 | ||||
112 | 104 | +16:14 | 17 | Sprint | VAN BOKHOVEN Ramon Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 21 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 10:30 | ||||
113 | 107 | +16:14 | 115 | Sprint | LOVASSY Krisztián Epronex - BSS Oil Team | 32 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 10:30 | ||||
114 | 103 | +16:14 | 40 | Sprint | MIERZÝNSKI Piotr TC Chrobry SCOTT Głogów | 20 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 10:30 | ||||
115 | 120 | +27:14 | 30 | Sprint | WENGLORZ Michal LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 10:30 | ||||
116 | 113 | +16:14 | 55 | Sprint | JÄGELER Robert P&S Metalltechnik | 24 | P&S Metalltechnik | ,, 10:30 | ||||
117 | 97 | +13:57 | 29 | Sprint | FIJAK Jan LZS Region Mazowsze | 19 | LZS Region Mazowsze | ,, 10:30 | ||||
118 | 102 | +16:14 | 111 | TT | KAŠPAR Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 10:30 | ||||
119 | 112 | +16:14 | 52 | TT | DOMIN Krzysztof Poland | 20 | Poland | ,, 10:30 | ||||
120 | 105 | +16:14 | 87 | Sprint | BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov | 20 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 10:30 | ||||
121 | 114 | +16:24 | 80 | Sprint | BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski | 23 | Mazowsze Serce Polski | 10:40 10:40 | ||||
122 | 124 | +32:40 | 35 | Sprint | PARMA Krzysztof Voster ATS Team | 33 | Voster ATS Team | 15:56 15:56 | ||||
123 | 125 | +32:40 | 124 | Sprint | GAVENDA Miroslav TJ Slávia ŠG Trenčín | 23 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 15:56 | ||||
124 | 126 | +32:40 | 107 | TT | GAVENDA Martin Slovakia | 19 | Slovakia | ,, 15:56 | ||||
125 | 115 | +21:40 | 104 | TT | BANIAR Matús Slovakia | 19 | Slovakia | ,, 15:56 | ||||
126 | 123 | +32:29 | 125 | Sprint | LÍŠKA Andrej TJ Slávia ŠG Trenčín | 19 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 15:56 | ||||
127 | 127 | +35:30 | 45 | Sprint | PUSTULA Michal AC Sparta Praha | 21 | AC Sparta Praha | ,, 15:56 | ||||
128 | 129 | +37:02 | 63 | Sprint | ERIKSSON Christoffer Memil - CCN Pro Cycling | 20 | Memil - CCN Pro Cycling | 17:28 17:28 | ||||
129 | 130 | +37:06 | 65 | Sprint | GUSTAFSSON Elias Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | 17:32 17:32 | ||||
130 | 128 | +36:04 | 2 | TT | LIVINTSEV Anton Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 17:32 | ||||
131 | 131 | +37:08 | 105 | Sprint | KRAMARCIK Pavol Slovakia | 19 | Slovakia | 18:36 18:36 | ||||
DNF | 136 | TT | PAPIERSKI Damian CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | - | ||||||
DNF | 31 | Sprint | FRANCZAK Paweł Voster ATS Team | 28 | Voster ATS Team | - | ||||||
DNF | 66 | GC | ANDERSSON Andreas Memil - CCN Pro Cycling | 20 | Memil - CCN Pro Cycling | - | ||||||
DNF | 119 | TT | VAS Balázs Epronex - BSS Oil Team | 20 | Epronex - BSS Oil Team | - | ||||||
DNF | 27 | TT | KRUPA Adrian LZS Region Mazowsze | 23 | LZS Region Mazowsze | - | ||||||
DNS | 91 | Sprint | PETRUŠ Jiří Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 24 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | UCI | Time | Time won/lost | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 11 | ▲10 | 133 | Sprint | ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team | 23 | CCC Development Team | 1 | 7:57:50 | .. | ||
2 | 1 | ▼1 | 12 | Sprint | EINHORN Itamar Israel Cycling Academy | 22 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | .. | |||
3 | 6 | ▲3 | 128 | Sprint | PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R | 33 | Wibatech Merx 7R | 0:05 0:05 | .. | |||
4 | 3 | ▼1 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:05 | .. | |||
5 | 4 | ▼1 | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:05 | .. | |||
6 | 10 | ▲4 | 36 | Sprint | JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team | 32 | Voster ATS Team | 0:06 0:06 | .. | |||
7 | 20 | ▲13 | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | 0:07 0:07 | .. | |||
8 | 56 | ▲48 | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | ,, 0:07 | .. | |||
9 | 7 | ▼2 | 56 | Sprint | MANDRYSCH John P&S Metalltechnik | 23 | P&S Metalltechnik | 0:08 0:08 | .. | |||
10 | 15 | ▲5 | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:08 | .. | |||
11 | 13 | ▲2 | 102 | Classic | RESELL Erik Nordsæter Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | 0:09 0:09 | .. | |||
12 | 8 | ▼4 | 82 | GC | KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski | 26 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:09 | .. | |||
13 | 63 | ▲50 | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | ,, 0:09 | .. | |||
14 | 47 | ▲33 | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | ,, 0:09 | .. | |||
15 | 12 | ▼3 | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 0:10 0:10 | .. | |||
16 | 17 | ▲1 | 16 | Sprint | VAN DALEN Jason Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 26 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:10 | .. | |||
17 | 22 | ▲5 | 148 | Classic | VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:10 | .. | |||
18 | 21 | ▲3 | 68 | Climber | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:10 | .. | |||
19 | 19 | - | 139 | Sprint | FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic | 23 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:10 | .. | |||
20 | 24 | ▲4 | 130 | Sprint | SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:10 | .. | |||
21 | 26 | ▲5 | 24 | GC | VANHOOF Ward Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:10 | .. | |||
22 | 16 | ▼6 | 19 | Classic | APERS Ruben Lotto - Soudal U23 | 22 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:10 | .. | |||
23 | 25 | ▲2 | 13 | Sprint | HOHMANN Lars Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:10 | .. | |||
24 | 14 | ▼10 | 48 | Sprint | FIALA Petr AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | ,, 0:10 | .. | |||
25 | 23 | ▼2 | 62 | GC | WALLINDER Wincent Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 0:10 | .. | |||
26 | 18 | ▼8 | 6 | Sprint | JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:10 | .. | |||
27 | 29 | ▲2 | 90 | Sprint | TYRPEKL Karel TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:10 | .. | |||
28 | 40 | ▲12 | 126 | Sprint | GRUBER Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 24 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 0:10 | .. | |||
29 | 32 | ▲3 | 15 | Sprint | OTTEMA Rick Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 28 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:10 | .. | |||
30 | 37 | ▲7 | 100 | Sprint | ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:10 | .. | |||
31 | 35 | ▲4 | 14 | GC | MARSMAN Tim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:10 | .. | |||
32 | 50 | ▲18 | 57 | Sprint | LINDNER Tom P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 0:10 | .. | |||
33 | 42 | ▲9 | 84 | GC | RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski | 39 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:10 | .. | |||
34 | 38 | ▲4 | 32 | TT | BROŻYNA Piotr Voster ATS Team | 25 | Voster ATS Team | ,, 0:10 | .. | |||
35 | 51 | ▲16 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | ,, 0:10 | .. | |||
36 | 61 | ▲25 | 23 | Climber | VAN EETVELT Lennert Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:10 | .. | |||
37 | 60 | ▲23 | 21 | GC | PATTYN Steven Lotto - Soudal U23 | 20 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:10 | .. | |||
38 | 39 | ▲1 | 142 | Classic | POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:10 | .. | |||
39 | 49 | ▲10 | 98 | Sprint | KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:10 | .. | |||
40 | 33 | ▼7 | 95 | Sprint | GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:10 | .. | |||
41 | 48 | ▲7 | 101 | GC | TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team | 25 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:10 | .. | |||
42 | 36 | ▼6 | 96 | Climber | HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:10 | .. | |||
43 | 54 | ▲11 | 34 | GC | STACHOWIAK Adam Voster ATS Team | 31 | Voster ATS Team | ,, 0:10 | .. | |||
44 | 55 | ▲11 | 18 | GC | VAN DER TUUK Danny Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 20 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:10 | .. | |||
45 | 53 | ▲8 | 143 | TT | SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic | 19 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:10 | .. | |||
46 | 52 | ▲6 | 129 | Climber | BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:10 | .. | |||
47 | 62 | ▲15 | 144 | TT | PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:10 | .. | |||
48 | 58 | ▲10 | 10 | GC | PERRY Benjamin Israel Cycling Academy | 26 | Israel Cycling Academy | ,, 0:10 | .. | |||
49 | 66 | ▲17 | 132 | Climber | BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | 1:56 1:56 | .. | |||
50 | 78 | ▲28 | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | 3:25 3:25 | .. | |||
51 | 76 | ▲25 | 149 | Sprint | KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam | 19 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 3:27 3:27 | .. | |||
52 | 74 | ▲22 | 146 | Classic | VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam | 20 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 3:27 | .. | |||
53 | 2 | ▼51 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | 3:41 3:41 | .. | |||
54 | 5 | ▼49 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | 3:43 3:43 | .. | |||
55 | 9 | ▼46 | 79 | Sprint | BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski | 22 | Mazowsze Serce Polski | 3:47 3:47 | .. | |||
56 | 27 | ▼29 | 109 | TT | PIETRULA Nicolas Dukla Praha | 25 | Dukla Praha | ,, 3:47 | .. | |||
57 | 31 | ▼26 | 43 | Sprint | STÖHR Ján AC Sparta Praha | 29 | AC Sparta Praha | ,, 3:47 | .. | |||
58 | 28 | ▼30 | 120 | Sprint | ISTLSTEKKER Zsolt Epronex - BSS Oil Team | 22 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 3:47 | .. | |||
59 | 30 | ▼29 | 9 | Sprint | BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy | 21 | Israel Cycling Academy | ,, 3:47 | .. | |||
60 | 41 | ▼19 | 1 | TT | PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 22 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 3:47 | .. | |||
61 | 45 | ▼16 | 72 | Sprint | GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg | 18 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:47 | .. | |||
62 | 57 | ▼5 | 108 | Sprint | MALOVEC Ľuboš Slovakia | 26 | Slovakia | ,, 3:47 | .. | |||
63 | 46 | ▼17 | 88 | TT | ŘEHA Filip TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 3:47 | .. | |||
64 | 34 | ▼30 | 127 | TT | BOGUSŁAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R | 23 | Wibatech Merx 7R | ,, 3:47 | .. | |||
65 | 44 | ▼21 | 44 | Sprint | KALOJÍROS Tomáš AC Sparta Praha | 26 | AC Sparta Praha | ,, 3:47 | .. | |||
66 | 59 | ▼7 | 86 | Sprint | HNÍK Jakub TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 3:47 | .. | |||
67 | 65 | ▼2 | 58 | TT | OELKE Tim P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | 4:24 4:24 | .. | |||
68 | 80 | ▲12 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | 5:44 5:44 | .. | |||
69 | 84 | ▲15 | 26 | Sprint | MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 5:44 | .. | |||
70 | 118 | ▲48 | 97 | Sprint | SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | 5:58 5:58 | .. | |||
71 | 68 | ▼3 | 70 | Sprint | ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg | 19 | LKT Team Brandenburg | 6:47 6:47 | .. | |||
72 | 67 | ▼5 | 67 | Sprint | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 6:47 | .. | |||
73 | 77 | ▲4 | 145 | Sprint | BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 7:04 7:04 | .. | |||
74 | 71 | ▼3 | 38 | Sprint | PYLYPCHUK Vitalii TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 7:04 | .. | |||
75 | 73 | ▼2 | 103 | TT | NOTA Stefan Slovakia | 25 | Slovakia | ,, 7:04 | .. | |||
76 | 70 | ▼6 | 53 | Sprint | PROĆ Bartłomiej Poland | 20 | Poland | ,, 7:04 | .. | |||
77 | 43 | ▼34 | 123 | GC | OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín | 22 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 8:23 8:23 | .. | |||
78 | 79 | ▲1 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 8:49 8:49 | .. | |||
79 | 81 | ▲2 | 93 | GC | BLAŠKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 9:21 9:21 | .. | |||
80 | 89 | ▲9 | 42 | TT | GIERACKI Patryk TC Chrobry SCOTT Głogów | 21 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 9:21 | .. | |||
81 | 102 | ▲21 | 89 | Sprint | STOČEK Bruno TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 9:21 | .. | |||
82 | 83 | ▲1 | 138 | TT | GAŁKA Michał CCC Development Team | 19 | CCC Development Team | ,, 9:21 | .. | |||
83 | 104 | ▲21 | 69 | Sprint | WEBER Philip LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 9:21 | .. | |||
84 | 109 | ▲25 | 110 | TT | KRAUS Jan Dukla Praha | 27 | Dukla Praha | ,, 9:21 | .. | |||
85 | 107 | ▲22 | 71 | Sprint | TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg | 20 | LKT Team Brandenburg | ,, 9:21 | .. | |||
86 | 111 | ▲25 | 121 | Sprint | STÖHR Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 29 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 9:21 | .. | |||
87 | 95 | ▲8 | 39 | TT | ZAREBSKI Marcin TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 9:21 | .. | |||
88 | 98 | ▲10 | 3 | Sprint | ANSONS Kristers Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 9:21 | .. | |||
89 | 112 | ▲23 | 46 | Sprint | RYBA Jan AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | ,, 9:21 | .. | |||
90 | 69 | ▼21 | 117 | Sprint | GÖNCZY Gergő Epronex - BSS Oil Team | 24 | Epronex - BSS Oil Team | 11:23 11:23 | .. | |||
91 | 75 | ▼16 | 122 | Sprint | LAJCHA Juraj TJ Slávia ŠG Trenčín | 26 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 11:40 11:40 | .. | |||
92 | 86 | ▼6 | 49 | Sprint | MAŁKOWSKI Artur Poland | 21 | Poland | 13:57 13:57 | .. | |||
93 | 90 | ▼3 | 94 | Sprint | KOHOUT Martin Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 21 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 13:57 | .. | |||
94 | 88 | ▼6 | 61 | Sprint | WALLINDER Willhelm Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 13:57 | .. | |||
95 | 85 | ▼10 | 114 | Climber | VOLTR Martin Dukla Praha | 18 | Dukla Praha | ,, 13:57 | .. | |||
96 | 100 | ▲4 | 85 | Sprint | BÁRTA Tomáš TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 13:57 | .. | |||
97 | 72 | ▼25 | 29 | Sprint | FIJAK Jan LZS Region Mazowsze | 19 | LZS Region Mazowsze | ,, 13:57 | .. | |||
98 | 99 | ▲1 | 28 | Sprint | RAJTAK Mateusz LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 13:57 | .. | |||
99 | 97 | ▼2 | 11 | Sprint | DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | ,, 13:57 | .. | |||
100 | 82 | ▼18 | 112 | Sprint | VONEŠ Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | 16:14 16:14 | .. | |||
101 | 94 | ▼7 | 113 | Sprint | JANOŠ Matyáš Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 16:14 | .. | |||
102 | 87 | ▼15 | 111 | TT | KAŠPAR Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 16:14 | .. | |||
103 | 92 | ▼11 | 40 | Sprint | MIERZÝNSKI Piotr TC Chrobry SCOTT Głogów | 20 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 16:14 | .. | |||
104 | 96 | ▼8 | 17 | Sprint | VAN BOKHOVEN Ramon Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 21 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 16:14 | .. | |||
105 | 91 | ▼14 | 87 | Sprint | BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov | 20 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 16:14 | .. | |||
106 | 103 | ▼3 | 116 | Sprint | SOLYMOSI Marton Epronex - BSS Oil Team | 30 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 16:14 | .. | |||
107 | 101 | ▼6 | 115 | Sprint | LOVASSY Krisztián Epronex - BSS Oil Team | 32 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 16:14 | .. | |||
108 | 105 | ▼3 | 51 | Sprint | HONKISZ Adrian Poland | 32 | Poland | ,, 16:14 | .. | |||
109 | 110 | ▲1 | 83 | Sprint | PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski | 24 | Mazowsze Serce Polski | ,, 16:14 | .. | |||
110 | 115 | ▲5 | 92 | Sprint | HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 16:14 | .. | |||
111 | 114 | ▲3 | 147 | Classic | VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 16:14 | .. | |||
112 | 108 | ▼4 | 52 | Classic | DOMIN Krzysztof Poland | 20 | Poland | ,, 16:14 | .. | |||
113 | 117 | ▲4 | 55 | Sprint | JÄGELER Robert P&S Metalltechnik | 24 | P&S Metalltechnik | ,, 16:14 | .. | |||
114 | 106 | ▼8 | 80 | Sprint | BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski | 23 | Mazowsze Serce Polski | 16:24 16:24 | .. | |||
115 | 113 | ▼2 | 104 | TT | BANIAR Matús Slovakia | 19 | Slovakia | 21:40 21:40 | .. | |||
116 | 120 | ▲4 | 25 | TT | MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze | 21 | LZS Region Mazowsze | 26:33 26:33 | .. | |||
117 | 127 | ▲10 | 50 | TT | GRZENKOWICZ Nikodem Poland | 19 | Poland | 27:14 27:14 | .. | |||
118 | 125 | ▲7 | 106 | Sprint | CHREN Martin Slovakia | 21 | Slovakia | ,, 27:14 | .. | |||
119 | 128 | ▲9 | 54 | Sprint | KLOC Dawid Poland | 22 | Poland | ,, 27:14 | .. | |||
120 | 126 | ▲6 | 30 | Sprint | WENGLORZ Michal LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 27:14 | .. | |||
121 | 132 | ▲11 | 150 | GC | HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 29:02 29:02 | .. | |||
122 | 135 | ▲13 | 118 | Sprint | KISS Gergely Epronex - BSS Oil Team | 39 | Epronex - BSS Oil Team | 30:04 30:04 | .. | |||
123 | 122 | ▼1 | 125 | Sprint | LÍŠKA Andrej TJ Slávia ŠG Trenčín | 19 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 32:29 32:29 | .. | |||
124 | 123 | ▼1 | 35 | Sprint | PARMA Krzysztof Voster ATS Team | 33 | Voster ATS Team | 32:40 32:40 | .. | |||
125 | 124 | ▼1 | 124 | Sprint | GAVENDA Miroslav TJ Slávia ŠG Trenčín | 23 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 32:40 | .. | |||
126 | 129 | ▲3 | 107 | TT | GAVENDA Martin Slovakia | 19 | Slovakia | ,, 32:40 | .. | |||
127 | 136 | ▲9 | 45 | TT | PUSTULA Michal AC Sparta Praha | 21 | AC Sparta Praha | 35:30 35:30 | .. | |||
128 | 131 | ▲3 | 2 | TT | LIVINTSEV Anton Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 36:04 36:04 | .. | |||
129 | 134 | ▲5 | 63 | TT | ERIKSSON Christoffer Memil - CCN Pro Cycling | 20 | Memil - CCN Pro Cycling | 37:02 37:02 | .. | |||
130 | 137 | ▲7 | 65 | TT | GUSTAFSSON Elias Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | 37:06 37:06 | .. | |||
131 | 130 | ▼1 | 105 | Sprint | KRAMARCIK Pavol Slovakia | 19 | Slovakia | 37:08 37:08 | .. |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | Points | Today |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 9 | ▲8 | 133 | Sprint | ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team | 23 | CCC Development Team | 15 | +15 | |
2 | 1 | ▼1 | 12 | Sprint | EINHORN Itamar Israel Cycling Academy | 22 | Israel Cycling Academy | 10 | +10 | |
3 | - | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | 10 | +10 | ||
4 | 7 | ▲3 | 36 | Sprint | JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team | 32 | Voster ATS Team | 10 | +10 | |
5 | 4 | ▼1 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | 9 | +9 | |
6 | 8 | ▲2 | 128 | Sprint | PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R | 33 | Wibatech Merx 7R | 8 | +8 | |
7 | 2 | ▼5 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | 8 | +8 | |
8 | 3 | ▼5 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | 6 | +6 | |
9 | 5 | ▼4 | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | 5 | +5 | |
10 | - | 16 | Sprint | VAN DALEN Jason Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 26 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 5 | +5 | ||
11 | 6 | ▼5 | 79 | Sprint | BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski | 22 | Mazowsze Serce Polski | 5 | +5 | |
12 | 10 | ▼2 | 56 | Sprint | MANDRYSCH John P&S Metalltechnik | 23 | P&S Metalltechnik | 4 | +4 | |
13 | - | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | 3 | +3 | ||
14 | - | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | 3 | +3 | ||
15 | - | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | 2 | +2 | ||
16 | 14 | ▼2 | 102 | Classic | RESELL Erik Nordsæter Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | 2 | +2 | |
17 | 11 | ▼6 | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 2 | +2 | |
18 | - | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | 2 | +2 | ||
19 | 12 | ▼7 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 2 | +2 | |
20 | 13 | ▼7 | 82 | GC | KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski | 26 | Mazowsze Serce Polski | 1 | +1 | |
21 | - | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | 1 | +1 | ||
22 | - | 148 | Classic | VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 1 | +1 |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | Time | Time won/lost |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 6 | ▲5 | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | 7:57:57 | .. | |
2 | 32 | ▲30 | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | 0:02 0:02 | .. | |
3 | 3 | - | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 0:03 0:03 | .. | |
4 | 7 | ▲3 | 68 | Climber | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:03 | .. | |
5 | 9 | ▲4 | 130 | Sprint | SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:03 | .. | |
6 | 11 | ▲5 | 24 | GC | VANHOOF Ward Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:03 | .. | |
7 | 4 | ▼3 | 19 | Classic | APERS Ruben Lotto - Soudal U23 | 22 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:03 | .. | |
8 | 10 | ▲2 | 13 | Sprint | HOHMANN Lars Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:03 | .. | |
9 | 8 | ▼1 | 62 | GC | WALLINDER Wincent Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 0:03 | .. | |
10 | 5 | ▼5 | 6 | Sprint | JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:03 | .. | |
11 | 13 | ▲2 | 90 | Sprint | TYRPEKL Karel TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:03 | .. | |
12 | 16 | ▲4 | 14 | GC | MARSMAN Tim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:03 | .. | |
13 | 23 | ▲10 | 57 | Sprint | LINDNER Tom P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 0:03 | .. | |
14 | 24 | ▲10 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | ,, 0:03 | .. | |
15 | 30 | ▲15 | 23 | Climber | VAN EETVELT Lennert Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:03 | .. | |
16 | 29 | ▲13 | 21 | GC | PATTYN Steven Lotto - Soudal U23 | 20 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:03 | .. | |
17 | 18 | ▲1 | 142 | Classic | POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:03 | .. | |
18 | 15 | ▼3 | 95 | Sprint | GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:03 | .. | |
19 | 17 | ▼2 | 96 | Climber | HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:03 | .. | |
20 | 27 | ▲7 | 18 | GC | VAN DER TUUK Danny Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 20 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:03 | .. | |
21 | 26 | ▲5 | 143 | TT | SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic | 19 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:03 | .. | |
22 | 25 | ▲3 | 129 | Climber | BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:03 | .. | |
23 | 31 | ▲8 | 144 | TT | PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:03 | .. | |
24 | 34 | ▲10 | 132 | Climber | BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | 1:49 1:49 | .. | |
25 | 41 | ▲16 | 149 | Sprint | KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam | 19 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 3:20 3:20 | .. | |
26 | 40 | ▲14 | 146 | Classic | VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam | 20 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 3:20 | .. | |
27 | 1 | ▼26 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | 3:34 3:34 | .. | |
28 | 2 | ▼26 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | 3:36 3:36 | .. | |
29 | 12 | ▼17 | 120 | Sprint | ISTLSTEKKER Zsolt Epronex - BSS Oil Team | 22 | Epronex - BSS Oil Team | 3:40 3:40 | .. | |
30 | 14 | ▼16 | 9 | Sprint | BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy | 21 | Israel Cycling Academy | ,, 3:40 | .. | |
31 | 19 | ▼12 | 1 | TT | PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 22 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 3:40 | .. | |
32 | 21 | ▼11 | 72 | Sprint | GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg | 18 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:40 | .. | |
33 | 22 | ▼11 | 88 | TT | ŘEHA Filip TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 3:40 | .. | |
34 | 28 | ▼6 | 86 | TT | HNÍK Jakub TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 3:40 | .. | |
35 | 33 | ▼2 | 58 | TT | OELKE Tim P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | 4:17 4:17 | .. | |
36 | 44 | ▲8 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | 5:37 5:37 | .. | |
37 | 48 | ▲11 | 26 | Sprint | MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 5:37 | .. | |
38 | 36 | ▼2 | 70 | Sprint | ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg | 19 | LKT Team Brandenburg | 6:40 6:40 | .. | |
39 | 35 | ▼4 | 67 | Sprint | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 6:40 | .. | |
40 | 42 | ▲2 | 145 | Sprint | BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 6:57 6:57 | .. | |
41 | 38 | ▼3 | 38 | Sprint | PYLYPCHUK Vitalii TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 6:57 | .. | |
42 | 37 | ▼5 | 53 | Sprint | PROĆ Bartłomiej Poland | 20 | Poland | ,, 6:57 | .. | |
43 | 20 | ▼23 | 123 | GC | OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín | 22 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 8:16 8:16 | .. | |
44 | 43 | ▼1 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 8:42 8:42 | .. | |
45 | 45 | - | 93 | GC | BLAŠKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 9:14 9:14 | .. | |
46 | 53 | ▲7 | 42 | TT | GIERACKI Patryk TC Chrobry SCOTT Głogów | 21 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 9:14 | .. | |
47 | 65 | ▲18 | 89 | Sprint | STOČEK Bruno TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 9:14 | .. | |
48 | 47 | ▼1 | 138 | TT | GAŁKA Michał CCC Development Team | 19 | CCC Development Team | ,, 9:14 | .. | |
49 | 66 | ▲17 | 69 | Sprint | WEBER Philip LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 9:14 | .. | |
50 | 67 | ▲17 | 71 | Sprint | TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg | 20 | LKT Team Brandenburg | ,, 9:14 | .. | |
51 | 59 | ▲8 | 39 | TT | ZAREBSKI Marcin TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 9:14 | .. | |
52 | 62 | ▲10 | 3 | Sprint | ANSONS Kristers Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 9:14 | .. | |
53 | 50 | ▼3 | 49 | Sprint | MAŁKOWSKI Artur Poland | 21 | Poland | 13:50 13:50 | .. | |
54 | 54 | - | 94 | Sprint | KOHOUT Martin Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 21 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 13:50 | .. | |
55 | 52 | ▼3 | 61 | Sprint | WALLINDER Willhelm Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 13:50 | .. | |
56 | 49 | ▼7 | 114 | Climber | VOLTR Martin Dukla Praha | 18 | Dukla Praha | ,, 13:50 | .. | |
57 | 64 | ▲7 | 85 | Sprint | BÁRTA Tomáš TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 13:50 | .. | |
58 | 39 | ▼19 | 29 | Sprint | FIJAK Jan LZS Region Mazowsze | 19 | LZS Region Mazowsze | ,, 13:50 | .. | |
59 | 63 | ▲4 | 28 | Sprint | RAJTAK Mateusz LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 13:50 | .. | |
60 | 61 | ▲1 | 11 | Sprint | DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | ,, 13:50 | .. | |
61 | 46 | ▼15 | 112 | Sprint | VONEŠ Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | 16:07 16:07 | .. | |
62 | 58 | ▼4 | 113 | Sprint | JANOŠ Matyáš Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 16:07 | .. | |
63 | 51 | ▼12 | 111 | TT | KAŠPAR Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 16:07 | .. | |
64 | 56 | ▼8 | 40 | Sprint | MIERZÝNSKI Piotr TC Chrobry SCOTT Głogów | 20 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 16:07 | .. | |
65 | 60 | ▼5 | 17 | Sprint | VAN BOKHOVEN Ramon Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 21 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 16:07 | .. | |
66 | 55 | ▼11 | 87 | Sprint | BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov | 20 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 16:07 | .. | |
67 | 71 | ▲4 | 92 | Sprint | HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 16:07 | .. | |
68 | 70 | ▲2 | 147 | Classic | VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 16:07 | .. | |
69 | 68 | ▼1 | 52 | Classic | DOMIN Krzysztof Poland | 20 | Poland | ,, 16:07 | .. | |
70 | 69 | ▼1 | 104 | TT | BANIAR Matús Slovakia | 19 | Slovakia | 21:33 21:33 | .. | |
71 | 73 | ▲2 | 25 | TT | MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze | 21 | LZS Region Mazowsze | 26:26 26:26 | .. | |
72 | 77 | ▲5 | 50 | TT | GRZENKOWICZ Nikodem Poland | 19 | Poland | 27:07 27:07 | .. | |
73 | 75 | ▲2 | 106 | Sprint | CHREN Martin Slovakia | 21 | Slovakia | ,, 27:07 | .. | |
74 | 78 | ▲4 | 54 | Sprint | KLOC Dawid Poland | 22 | Poland | ,, 27:07 | .. | |
75 | 76 | ▲1 | 30 | Sprint | WENGLORZ Michal LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 27:07 | .. | |
76 | 82 | ▲6 | 150 | GC | HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 28:55 28:55 | .. | |
77 | 74 | ▼3 | 125 | Sprint | LÍŠKA Andrej TJ Slávia ŠG Trenčín | 19 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 32:22 32:22 | .. | |
78 | 79 | ▲1 | 107 | TT | GAVENDA Martin Slovakia | 19 | Slovakia | 32:33 32:33 | .. | |
79 | 85 | ▲6 | 45 | TT | PUSTULA Michal AC Sparta Praha | 21 | AC Sparta Praha | 35:23 35:23 | .. | |
80 | 81 | ▲1 | 2 | TT | LIVINTSEV Anton Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 35:57 35:57 | .. | |
81 | 84 | ▲3 | 63 | TT | ERIKSSON Christoffer Memil - CCN Pro Cycling | 20 | Memil - CCN Pro Cycling | 36:55 36:55 | .. | |
82 | 86 | ▲4 | 65 | TT | GUSTAFSSON Elias Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | 36:59 36:59 | .. | |
83 | 80 | ▼3 | 105 | Sprint | KRAMARCIK Pavol Slovakia | 19 | Slovakia | 37:01 37:01 | .. |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | Points | Today |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | - | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | 17 | +17 | |
2 | - | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | 16 | +16 | ||
3 | - | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | 10 | +10 | ||
4 | 2 | ▼2 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | 6 | +6 | |
5 | - | 84 | GC | RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski | 39 | Mazowsze Serce Polski | 6 | +6 | ||
6 | - | 32 | TT | BROŻYNA Piotr Voster ATS Team | 25 | Voster ATS Team | 5 | +5 | ||
7 | 3 | ▼4 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 5 | +5 | |
8 | - | 101 | GC | TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team | 25 | Uno-X Pro Cycling Team | 4 | +4 | ||
9 | 4 | ▼5 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | 3 | +3 | |
10 | 5 | ▼5 | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | 2 | +2 | |
11 | 7 | ▼4 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | 2 | +2 | |
12 | 6 | ▼6 | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | 1 | +1 |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
- Date:10 September 2020
- Start time:-
- Avg. speed winner:39.43 km/h
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:154.7 km
- Points scale:
- UCI scale:
- Parcours type:
- ProfileScore:64
- Vert. meters:1956
- Departure:
- Arrival:
- Race ranking:
- Startlist quality score:
- Won how:
- Avg. temperature: