-
2019
»
«

2020»31st Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2)

2020  Stage 3  »  Sucha Beskidzka  ›  Jaworzno   (156.6k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:00133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team753:34:133:34:13
22+0:0999 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team32,,0:00
351+3:4922 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U2311,,0:00
43+0:1012 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy,,0:00
54+0:1436 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team,,0:00
686+16:2417 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
787+16:2487 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
87+0:1581 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski,,0:00
954+3:5779 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski,,0:00
1056+3:579 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy,,0:00
1166+6:5667 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:00
1217+0:204 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
1355+3:57109 Pietrula NicolasDukla Praha 25Dukla Praha,,0:00
1419+0:2024 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:00
159+0:1716 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
1620+0:20130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:00
1713+0:1856 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik,,0:00
1810+0:1719 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23,,0:00
1914+0:1960 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:00
205+0:14102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
218+0:15141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,0:00
2223+0:20126 Gruber PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 24TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:00
2330+0:2098 Kulset KristianUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
2450+3:37146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
2518+0:20148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
2627+0:20100 Abrahamsen JonasUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
2757+3:5743 Stöhr JanAC Sparta Praha 29AC Sparta Praha,,0:00
2825+0:206 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
2932+0:2059 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:00
3068+6:5770 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,0:00
3133+0:2084 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski,,0:00
3229+0:2014 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
3322+0:2013 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
3435+0:2023 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:00
3540+0:20129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:00
3624+0:2048 Fiala PetrAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,0:00
3711+0:17134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:00
386+0:14128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 33Wibatech Merx 7R,,0:00
3912+0:1733 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team,,0:00
4021+0:20139 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,0:00
4169+7:1453 Proc BartlomiejPoland 20Poland,,0:00
4236+0:2057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:00
4352+3:5120 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:00
4434+0:2015 Ottema RickMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 28Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
4531+0:2090 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
4628+0:2062 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:00
4758+3:571 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
4837+0:2032 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:00
4938+0:2021 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:00
5088+16:2451 Honkisz AdrianPoland 32Poland,,0:00
5146+0:2010 Perry BenIsrael Cycling Academy 26Israel Cycling Academy,,0:00
5239+0:20142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:00
5316+0:197 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy,,0:00
5444+0:2018 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
5541+0:20101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
5645+0:20143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:00
5743+0:2034 Stachowiak AdamVoster ATS Team 31Voster ATS Team,,0:00
5826+0:2068 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:00
5915+0:1982 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski,,0:00
6042+0:2095 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:00
6179+14:0785 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
6247+0:20144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:00
6360+3:5772 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:00
6449+3:35140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic,,0:00
6559+3:57120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team,,0:00
6662+4:1588 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov0:180:18
6789+16:42112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha,,0:18
6870+7:3238 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,0:18
6964+4:5258 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:18
7063+4:1544 Kalojíros TomášAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha,,0:18
7153+3:55149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:18
7290+16:42147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:18
7348+2:24132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:18
7481+14:2511 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,0:18
7573+9:4993 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:18
7680+14:25114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha,,0:18
77112+27:5054 Kloc DawidPoland 22Poland0:260:26
7865+6:4197 Saugstad LarsUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team0:330:33
7972+9:25123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín0:520:52
8071+8:30145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam1:161:16
8193+17:4352 Domin KrzysztofPoland 20Poland1:191:19
8275+10:5469 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg1:231:23
8374+10:258 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy1:261:26
84113+30:38150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,1:26
8576+11:29110 Kraus JanDukla Praha 27Dukla Praha1:581:58
8677+11:293 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,1:58
8795+19:2383 Pawlak TobiaszMazowsze Serce Polski 24Mazowsze Serce Polski2:592:59
8867+6:56127 Boguslawski MarceliWibatech Merx 7R 23Wibatech Merx 7R,,2:59
8992+17:0649 Małkowski ArturPoland 21Poland,,2:59
9082+14:32117 Gönczy GergőEpronex - BSS Oil Team 24Epronex - BSS Oil Team,,2:59
9178+12:4171 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg3:103:10
9261+3:5796 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team3:373:37
93100+20:3680 Banaszek NorbertMazowsze Serce Polski 23Mazowsze Serce Polski4:024:02
9485+15:2946 Ryba JanAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha5:585:58
95102+22:2255 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik,,5:58
9694+18:12103 Nota StefanSlovakia 25Slovakia10:5810:58
97122+48:16105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia,,10:58
98107+27:22113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha,,10:58
99105+25:0561 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,10:58
100116+38:22106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia,,10:58
101109+27:22115 Lovassy KrisztiánEpronex - BSS Oil Team 32Epronex - BSS Oil Team,,10:58
10284+14:5586 Hnik JakubTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,10:58
103111+27:2292 Hetfleis PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,10:58
104108+27:22111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,10:58
10596+20:2942 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow,,10:58
10683+14:55108 Malovec ĽubošSlovakia 26Slovakia,,10:58
107106+25:0529 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze,,10:58
10891+16:5226 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,10:58
10998+20:29121 Stöhr PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 29TJ Slávia ŠG Trenčín,,10:58
11097+20:2989 Stoček BrunoTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,10:58
111119+43:48124 Gavenda MiroslavTJ Slávia ŠG Trenčín 23TJ Slávia ŠG Trenčín,,10:58
112110+27:2240 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow,,10:58
113103+22:48122 Lajcha JurajTJ Slávia ŠG Trenčín 26TJ Slávia ŠG Trenčín,,10:58
11499+20:2939 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,10:58
115115+37:4125 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze,,10:58
116118+43:12118 Kiss GergelyEpronex - BSS Oil Team 39Epronex - BSS Oil Team12:5812:58
117120+46:48107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia13:5813:58
118104+23:29138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team,,13:58
119121+47:5735 Parma KrzysztofVoster ATS Team 33Voster ATS Team15:0715:07
120101+21:01135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team,,15:07
121114+31:31116 Solymosi MartonEpronex - BSS Oil Team 30Epronex - BSS Oil Team,,15:07
122117+42:3150 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland,,15:07
DNF+ - 11:31:5394 Kohout MartinTopforex Lapierre Pro Cycling Team 21Topforex Lapierre Pro Cycling Team--
DNF+ - 11:31:5330 Wenglorz Michal 20,,-
DNF+ - 11:31:53104 Baniar Matús 19,,-
DNF+ - 11:31:5345 Pustula MichalAC Sparta Praha 21AC Sparta Praha,,-
DNF+ - 11:31:53125 Liska Andrej 19,,-
DNF+ - 11:31:5363 Eriksson ChristofferMemil - CCN Pro Cycling 20Memil - CCN Pro Cycling,,-
DNF+ - 11:31:532 Livintsev AntonTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,-
DNF+ - 11:31:5365 Gustafsson Elias 19,,-
DNF+ - 11:31:5328 Rajtak Mateusz 20,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11-133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team1 11:31:53 11:31:53..
24▲299 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team0:090:09..
32▼112 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy0:100:10..
46▲236 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team0:140:14..
511▲6102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,0:14..
63▼3128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 33Wibatech Merx 7R,,0:14..
710▲381 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski0:150:15..
85▼3141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,0:15..
916▲716 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel0:170:17..
1022▲1219 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23,,0:17..
117▼4134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:17..
128▼433 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team,,0:17..
139▼456 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik0:180:18..
1413▼160 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik0:190:19..
1512▼382 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski,,0:19..
1614▼27 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy,,0:19..
1715▼24 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com0:200:20..
1817▼1148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:20..
1921▲224 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:20..
2020-130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:20..
2119▼2139 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,0:20..
2223▲113 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:20..
2328▲5126 Gruber PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 24TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:20..
2424-48 Fiala PetrAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,0:20..
2526▲16 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:20..
2618▼868 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:20..
2730▲3100 Abrahamsen JonasUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:20..
2825▼362 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:20..
2931▲214 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:20..
3039▲998 Kulset KristianUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:20..
3127▼490 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:20..
3235▲359 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:20..
3333-84 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski,,0:20..
3429▼515 Ottema RickMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 28Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:20..
3536▲123 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:20..
3632▼457 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:20..
3734▼332 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:20..
3837▼121 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:20..
3938▼1142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:20..
4046▲6129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:20..
4141-101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team,,0:20..
4240▼295 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:20..
4343-34 Stachowiak AdamVoster ATS Team 31Voster ATS Team,,0:20..
4444-18 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:20..
4545-143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:20..
4648▲210 Perry BenIsrael Cycling Academy 26Israel Cycling Academy,,0:20..
4747-144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:20..
4849▲1132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R2:242:24..
4950▲1140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic3:353:35..
5052▲2146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam3:373:37..
5154▲322 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U233:493:49..
5253▲120 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U233:513:51..
5351▼2149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam3:553:55..
5455▲179 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski3:573:57..
5556▲1109 Pietrula NicolasDukla Praha 25Dukla Praha,,3:57..
5659▲39 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy,,3:57..
5757-43 Stöhr JanAC Sparta Praha 29AC Sparta Praha,,3:57..
5860▲21 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,3:57..
5958▼1120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team,,3:57..
6061▲172 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,3:57..
6142▼1996 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,3:57..
6263▲188 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov4:154:15..
6365▲244 Kalojíros TomášAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha,,4:15..
6467▲358 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik4:524:52..
6570▲597 Saugstad LarsUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team6:416:41..
6672▲667 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg6:566:56..
6764▼3127 Boguslawski MarceliWibatech Merx 7R 23Wibatech Merx 7R,,6:56..
6871▲370 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg6:576:57..
6976▲753 Proc BartlomiejPoland 20Poland7:147:14..
7074▲438 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow7:327:32..
7173▲2145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam8:308:30..
7277▲5123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín9:259:25..
7379▲693 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team9:499:49..
7478▲48 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy10:2510:25..
7583▲869 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg10:5410:54..
7684▲8110 Kraus JanDukla Praha 27Dukla Praha11:2911:29..
7788▲113 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,11:29..
7885▲771 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg12:4112:41..
7996▲1785 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov14:0714:07..
8095▲15114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha14:2514:25..
8199▲1811 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,14:25..
8290▲8117 Gönczy GergőEpronex - BSS Oil Team 24Epronex - BSS Oil Team14:3214:32..
8362▼21108 Malovec ĽubošSlovakia 26Slovakia14:5514:55..
8466▼1886 Hnik JakubTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,14:55..
8589▲446 Ryba JanAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha15:2915:29..
86104▲1817 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel16:2416:24..
87105▲1887 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,16:24..
88108▲2051 Honkisz AdrianPoland 32Poland,,16:24..
89100▲11112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha16:4216:42..
90111▲21147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,16:42..
9169▼2226 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze16:5216:52..
9292-49 Małkowski ArturPoland 21Poland17:0617:06..
93112▲1952 Domin KrzysztofPoland 20Poland17:4317:43..
9475▼19103 Nota StefanSlovakia 25Slovakia18:1218:12..
95109▲1483 Pawlak TobiaszMazowsze Serce Polski 24Mazowsze Serce Polski19:2319:23..
9680▼1642 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow20:2920:29..
9781▼1689 Stoček BrunoTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,20:29..
9886▼12121 Stöhr PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 29TJ Slávia ŠG Trenčín,,20:29..
9987▼1239 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,20:29..
100114▲1480 Banaszek NorbertMazowsze Serce Polski 23Mazowsze Serce Polski20:3620:36..
10168▼33135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team21:0121:01..
102113▲1155 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik22:2222:22..
10391▼12122 Lajcha JurajTJ Slávia ŠG Trenčín 26TJ Slávia ŠG Trenčín22:4822:48..
10482▼22138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team23:2923:29..
10594▼1161 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling25:0525:05..
10697▼929 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze,,25:05..
107101▼6113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha27:2227:22..
108102▼6111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,27:22..
109107▼2115 Lovassy KrisztiánEpronex - BSS Oil Team 32Epronex - BSS Oil Team,,27:22..
110103▼740 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow,,27:22..
111110▼192 Hetfleis PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,27:22..
112119▲754 Kloc DawidPoland 22Poland27:5027:50..
113121▲8150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam30:3830:38..
114106▼8116 Solymosi MartonEpronex - BSS Oil Team 30Epronex - BSS Oil Team31:3131:31..
115116▲125 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze37:4137:41..
116118▲2106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia38:2238:22..
117117-50 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland42:3142:31..
118122▲4118 Kiss GergelyEpronex - BSS Oil Team 39Epronex - BSS Oil Team43:1243:12..
119125▲6124 Gavenda MiroslavTJ Slávia ŠG Trenčín 23TJ Slávia ŠG Trenčín43:4843:48..
120126▲6107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia46:4846:48..
121124▲335 Parma KrzysztofVoster ATS Team 33Voster ATS Team47:5747:57..
122131▲9105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia48:1648:16..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPntToday
11-133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team25+10
25▲399 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team17+8
34▲136 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team16+6
42▼212 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy15+5
58▲322 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U2312+6
63▼360 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik10-
76▼1128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 33Wibatech Merx 7R9+1
810▲216 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel8+3
97▼220 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U238-
1016▲6102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team7+5
1115▲481 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski6+4
129▼3141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic5-
1311▼279 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski5-
1412▼256 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik4-
1513▼2134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team3-
1614▼233 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team3-
17-19 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U233+3
18-17 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel3+3
1917▼24 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com2-
2018▼2140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic2-
2119▼28 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy2-
22-87 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov2+2
2320▼382 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski1-
2421▼37 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy1-
2522▼3148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam1-
26-67 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
17▲610+0:1719 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23 11:32:10 11:32:10
21▼111+0:17134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:00
32▼114+0:1960 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik0:020:02
43▼117+0:204 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com0:030:03
56▲119+0:2024 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:03
65▼120+0:20130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:03
78▲122+0:2013 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:03
810▲225+0:206 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:03
94▼526+0:2068 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:03
109▼128+0:2062 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:03
1112▲129+0:2014 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:03
1211▼131+0:2090 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:03
1314▲132+0:2059 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:03
1415▲135+0:2023 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:03
1513▼236+0:2057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:03
1616-38+0:2021 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:03
1717-39+0:20142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:03
1822▲440+0:20129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:03
1918▼142+0:2095 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:03
2020-44+0:2018 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:03
2121-45+0:20143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:03
2223▲147+0:20144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:03
2324▲148+2:24132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R2:072:07
2426▲250+3:37146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam3:203:20
2528▲351+3:4922 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U233:323:32
2627▲152+3:5120 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U233:343:34
2725▼253+3:55149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam3:383:38
2830▲256+3:579 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy3:403:40
2931▲258+3:571 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,3:40
3029▼159+3:57120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team,,3:40
3132▲160+3:5772 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,3:40
3219▼1361+3:5796 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,3:40
3333-62+4:1588 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov3:583:58
3435▲164+4:5258 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik4:354:35
3539▲466+6:5667 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg6:396:39
3638▲268+6:5770 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg6:406:40
3742▲569+7:1453 Proc BartlomiejPoland 20Poland6:576:57
3841▲370+7:3238 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow7:157:15
3940▲171+8:30145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam8:138:13
4043▲372+9:25123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín9:089:08
4145▲473+9:4993 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team9:329:32
4244▲274+10:258 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy10:0810:08
4349▲675+10:5469 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg10:3710:37
4452▲877+11:293 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com11:1211:12
4550▲578+12:4171 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg12:2412:24
4657▲1179+14:0785 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov13:5013:50
4756▲980+14:25114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha14:0814:08
4860▲1281+14:2511 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,14:08
4934▼1584+14:5586 Hnik JakubTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov14:3814:38
5065▲1586+16:2417 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel16:0716:07
5166▲1587+16:2487 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,16:07
5261▲989+16:42112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha16:2516:25
5368▲1590+16:42147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,16:25
5437▼1791+16:5226 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze16:3516:35
5553▼292+17:0649 Małkowski ArturPoland 21Poland16:4916:49
5669▲1393+17:4352 Domin KrzysztofPoland 20Poland17:2617:26
5746▼1196+20:2942 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow20:1220:12
5847▼1197+20:2989 Stoček BrunoTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,20:12
5951▼899+20:2939 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,20:12
6036▼24101+21:01135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team20:4420:44
6148▼13104+23:29138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team23:1223:12
6255▼7105+25:0561 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling24:4824:48
6358▼5106+25:0529 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze,,24:48
6462▼2107+27:22113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha27:0527:05
6563▼2108+27:22111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,27:05
6664▼2110+27:2240 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow,,27:05
6767-111+27:2292 Hetfleis PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,27:05
6874▲6112+27:5054 Kloc DawidPoland 22Poland27:3327:33
6976▲7113+30:38150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam30:2130:21
7071▲1115+37:4125 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze37:2437:24
7173▲2116+38:22106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia38:0538:05
7272-117+42:3150 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland42:1442:14
7378▲5120+46:48107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia46:3146:31
7483▲9122+48:16105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia47:5947:59
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPntToday
12▲133 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team23+7
21▼1141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic22+5
33-140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic10-
48▲4101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team10+6
54▼199 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team6-
65▼184 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski6-
76▼132 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team5-
87▼18 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy5-
910▲181 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski3+1
1012▲27 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy3+2
119▼259 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik3-
1211▼1135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team2-
13-21 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U231+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Lotto - Soudal U23  34:36:39 34:36:39
22- P&S Metalltechnik ,,0:00
34▲1 Mazowsze Serce Polski ,,0:00
45▲1 Uno-X Pro Cycling Team ,,0:00
53▼2 Wibatech Merx 7R ,,0:00
66- Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,0:00
77- Israel Cycling Academy ,,0:00
89▲1 Voster ATS Team ,,0:00
98▼1 Ljubljana Gusto Santic ,,0:00
1010- Tartu 2024 - Balticchaincycling.com 3:373:37
1112▲1 Wielerploeg Groot Amsterdam 6:526:52
1214▲2 Tufo - Pardus Prostějov 7:147:14
1313- AC Sparta Praha 7:327:32
1416▲2 LKT Team Brandenburg 10:1410:14
1515- Topforex Lapierre Pro Cycling Team 13:0613:06
1611▼5 CCC Development Team 19:3219:32
1717- TJ Slávia ŠG Trenčín 26:5726:57
18- Dukla Praha 27:1127:11
1923▲4 Poland 37:1137:11
2021▲1 Epronex - BSS Oil Team 44:5144:51
2118▼3 Tc Chrobry Scott Glogow 47:3047:30
2220▼2 Slovakia 59:2959:29
2322▼1 LZS Region Mazowsze 1:06:021:06:02
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques logoDate: 11th September 2020
Avg. speed winner: 43.86 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2.Stage
Start/finish: Sucha BeskidzkaJaworzno

Race profile



Websites:
www.wyscig.com.pl

Race ranking position
129th
30 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.