The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
Rnk | GC | Timelag | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | UCI | Pnt | Time | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | +0:00 | 133 | Sprint | ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team | 23 | CCC Development Team | 7 | 5 | 3:34:13 | ||
2 | 2 | +0:09 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | 3 | 2 | ,, 0:00 | ||
3 | 51 | +3:49 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | 1 | 1 | ,, 0:00 | ||
4 | 3 | +0:10 | 12 | Sprint | EINHORN Itamar Israel Cycling Academy | 22 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | ||||
5 | 4 | +0:14 | 36 | Sprint | JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team | 32 | Voster ATS Team | ,, 0:00 | ||||
6 | 86 | +16:24 | 17 | Sprint | VAN BOKHOVEN Ramon Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 21 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
7 | 87 | +16:24 | 87 | Sprint | BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov | 20 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:00 | ||||
8 | 7 | +0:15 | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:00 | ||||
9 | 54 | +3:57 | 79 | Sprint | BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski | 22 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:00 | ||||
10 | 56 | +3:57 | 9 | Sprint | BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy | 21 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | ||||
11 | 66 | +6:56 | 67 | Sprint | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | ||||
12 | 17 | +0:20 | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:00 | ||||
13 | 55 | +3:57 | 109 | TT | PIETRULA Nicolas Dukla Praha | 25 | Dukla Praha | ,, 0:00 | ||||
14 | 19 | +0:20 | 24 | GC | VANHOOF Ward Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
15 | 9 | +0:17 | 16 | Sprint | VAN DALEN Jason Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 26 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
16 | 20 | +0:20 | 130 | Sprint | SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:00 | ||||
17 | 13 | +0:18 | 56 | Sprint | MANDRYSCH John P&S Metalltechnik | 23 | P&S Metalltechnik | ,, 0:00 | ||||
18 | 10 | +0:17 | 19 | Classic | APERS Ruben Lotto - Soudal U23 | 22 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
19 | 14 | +0:19 | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | ,, 0:00 | ||||
20 | 5 | +0:14 | 102 | Classic | RESELL Erik Nordsæter Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
21 | 8 | +0:15 | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
22 | 23 | +0:20 | 126 | Sprint | GRUBER Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 24 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 0:00 | ||||
23 | 30 | +0:20 | 98 | Sprint | KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
24 | 50 | +3:37 | 146 | Classic | VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam | 20 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:00 | ||||
25 | 18 | +0:20 | 148 | Classic | VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:00 | ||||
26 | 27 | +0:20 | 100 | Classic | ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
27 | 57 | +3:57 | 43 | Sprint | STÖHR Ján AC Sparta Praha | 29 | AC Sparta Praha | ,, 0:00 | ||||
28 | 25 | +0:20 | 6 | Sprint | JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:00 | ||||
29 | 32 | +0:20 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | ,, 0:00 | ||||
30 | 68 | +6:57 | 70 | Sprint | ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg | 19 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | ||||
31 | 33 | +0:20 | 84 | GC | RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski | 39 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:00 | ||||
32 | 29 | +0:20 | 14 | GC | MARSMAN Tim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
33 | 22 | +0:20 | 13 | Sprint | HOHMANN Lars Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
34 | 35 | +0:20 | 23 | Climber | VAN EETVELT Lennert Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
35 | 40 | +0:20 | 129 | Climber | BUDZIŃSKI Marcin Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:00 | ||||
36 | 24 | +0:20 | 48 | Sprint | FIALA Petr AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | ,, 0:00 | ||||
37 | 11 | +0:17 | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | ,, 0:00 | ||||
38 | 6 | +0:14 | 128 | Sprint | PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R | 33 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:00 | ||||
39 | 12 | +0:17 | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | ,, 0:00 | ||||
40 | 21 | +0:20 | 139 | Sprint | FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic | 23 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
41 | 69 | +7:14 | 53 | Sprint | PROĆ Bartłomiej Poland | 20 | Poland | ,, 0:00 | ||||
42 | 36 | +0:20 | 57 | Sprint | LINDNER Tom P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 0:00 | ||||
43 | 52 | +3:51 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
44 | 34 | +0:20 | 15 | Sprint | OTTEMA Rick Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 28 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
45 | 31 | +0:20 | 90 | Sprint | TYRPEKL Karel TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:00 | ||||
46 | 28 | +0:20 | 62 | GC | WALLINDER Wincent Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 0:00 | ||||
47 | 58 | +3:57 | 1 | TT | PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 22 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:00 | ||||
48 | 37 | +0:20 | 32 | TT | BROŻYNA Piotr Voster ATS Team | 25 | Voster ATS Team | ,, 0:00 | ||||
49 | 38 | +0:20 | 21 | GC | PATTYN Steven Lotto - Soudal U23 | 20 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:00 | ||||
50 | 88 | +16:24 | 51 | Sprint | HONKISZ Adrian Poland | 32 | Poland | ,, 0:00 | ||||
51 | 46 | +0:20 | 10 | GC | PERRY Benjamin Israel Cycling Academy | 26 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | ||||
52 | 39 | +0:20 | 142 | Classic | POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
53 | 16 | +0:19 | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | ,, 0:00 | ||||
54 | 44 | +0:20 | 18 | GC | VAN DER TUUK Danny Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 20 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:00 | ||||
55 | 41 | +0:20 | 101 | GC | TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team | 25 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
56 | 45 | +0:20 | 143 | TT | SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic | 19 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
57 | 43 | +0:20 | 34 | GC | STACHOWIAK Adam Voster ATS Team | 31 | Voster ATS Team | ,, 0:00 | ||||
58 | 26 | +0:20 | 68 | Climber | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | ||||
59 | 15 | +0:19 | 82 | GC | KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski | 26 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:00 | ||||
60 | 42 | +0:20 | 95 | Sprint | GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:00 | ||||
61 | 79 | +14:07 | 85 | Sprint | BÁRTA Tomáš TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:00 | ||||
62 | 47 | +0:20 | 144 | TT | PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
63 | 60 | +3:57 | 72 | Sprint | GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg | 18 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:00 | ||||
64 | 49 | +3:35 | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:00 | ||||
65 | 59 | +3:57 | 120 | Sprint | ISTLSTEKKER Zsolt Epronex - BSS Oil Team | 22 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 0:00 | ||||
66 | 62 | +4:15 | 88 | TT | ŘEHA Filip TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | 0:18 0:18 | ||||
67 | 89 | +16:42 | 112 | TT | VONEŠ Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 0:18 | ||||
68 | 70 | +7:32 | 38 | Sprint | PYLYPCHUK Vitalii TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 0:18 | ||||
69 | 64 | +4:52 | 58 | TT | OELKE Tim P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 0:18 | ||||
70 | 63 | +4:15 | 44 | Sprint | KALOJÍROS Tomáš AC Sparta Praha | 26 | AC Sparta Praha | ,, 0:18 | ||||
71 | 53 | +3:55 | 149 | Sprint | KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam | 19 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:18 | ||||
72 | 90 | +16:42 | 147 | Classic | VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:18 | ||||
73 | 48 | +2:24 | 132 | Climber | BUDZIŃSKI Tomasz Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:18 | ||||
74 | 81 | +14:25 | 11 | Sprint | DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | ,, 0:18 | ||||
75 | 73 | +9:49 | 93 | GC | BLAŠKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:18 | ||||
76 | 80 | +14:25 | 114 | Climber | VOLTR Martin Dukla Praha | 18 | Dukla Praha | ,, 0:18 | ||||
77 | 112 | +27:50 | 54 | Sprint | KLOC Dawid Poland | 22 | Poland | 0:26 0:26 | ||||
78 | 65 | +6:41 | 97 | Sprint | SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | 0:33 0:33 | ||||
79 | 72 | +9:25 | 123 | GC | OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín | 22 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 0:52 0:52 | ||||
80 | 71 | +8:30 | 145 | Sprint | BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 1:16 1:16 | ||||
81 | 93 | +17:43 | 52 | Sprint | DOMIN Krzysztof Poland | 20 | Poland | 1:19 1:19 | ||||
82 | 75 | +10:54 | 69 | Sprint | WEBER Philip LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | 1:23 1:23 | ||||
83 | 74 | +10:25 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 1:26 1:26 | ||||
84 | 113 | +30:38 | 150 | GC | HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 1:26 | ||||
85 | 76 | +11:29 | 110 | TT | KRAUS Jan Dukla Praha | 27 | Dukla Praha | 1:58 1:58 | ||||
86 | 77 | +11:29 | 3 | Sprint | ANSONS Kristers Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 1:58 | ||||
87 | 95 | +19:23 | 83 | Sprint | PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski | 24 | Mazowsze Serce Polski | 2:59 2:59 | ||||
88 | 67 | +6:56 | 127 | TT | BOGUSŁAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R | 23 | Wibatech Merx 7R | ,, 2:59 | ||||
89 | 92 | +17:06 | 49 | Sprint | MAŁKOWSKI Artur Poland | 21 | Poland | ,, 2:59 | ||||
90 | 82 | +14:32 | 117 | Sprint | GÖNCZY Gergő Epronex - BSS Oil Team | 24 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 2:59 | ||||
91 | 78 | +12:41 | 71 | Sprint | TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg | 20 | LKT Team Brandenburg | 3:10 3:10 | ||||
92 | 61 | +3:57 | 96 | Climber | HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 3:37 3:37 | ||||
93 | 100 | +20:36 | 80 | Sprint | BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski | 23 | Mazowsze Serce Polski | 4:02 4:02 | ||||
94 | 85 | +15:29 | 46 | Sprint | RYBA Jan AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | 5:58 5:58 | ||||
95 | 102 | +22:22 | 55 | Sprint | JÄGELER Robert P&S Metalltechnik | 24 | P&S Metalltechnik | ,, 5:58 | ||||
96 | 94 | +18:12 | 103 | TT | NOTA Stefan Slovakia | 25 | Slovakia | 10:58 10:58 | ||||
97 | 122 | +48:16 | 105 | Sprint | KRAMARCIK Pavol Slovakia | 19 | Slovakia | ,, 10:58 | ||||
98 | 107 | +27:22 | 113 | Sprint | JANOŠ Matyáš Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 10:58 | ||||
99 | 105 | +25:05 | 61 | Sprint | WALLINDER Willhelm Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 10:58 | ||||
100 | 116 | +38:22 | 106 | Sprint | CHREN Martin Slovakia | 21 | Slovakia | ,, 10:58 | ||||
101 | 109 | +27:22 | 115 | Sprint | LOVASSY Krisztián Epronex - BSS Oil Team | 32 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 10:58 | ||||
102 | 84 | +14:55 | 86 | Sprint | HNÍK Jakub TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 10:58 | ||||
103 | 111 | +27:22 | 92 | Sprint | HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 10:58 | ||||
104 | 108 | +27:22 | 111 | TT | KAŠPAR Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 10:58 | ||||
105 | 96 | +20:29 | 42 | TT | GIERACKI Patryk TC Chrobry SCOTT Głogów | 21 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 10:58 | ||||
106 | 83 | +14:55 | 108 | Sprint | MALOVEC Ľuboš Slovakia | 26 | Slovakia | ,, 10:58 | ||||
107 | 106 | +25:05 | 29 | Sprint | FIJAK Jan LZS Region Mazowsze | 19 | LZS Region Mazowsze | ,, 10:58 | ||||
108 | 91 | +16:52 | 26 | Sprint | MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | ,, 10:58 | ||||
109 | 98 | +20:29 | 121 | Sprint | STÖHR Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 29 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 10:58 | ||||
110 | 97 | +20:29 | 89 | Sprint | STOČEK Bruno TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 10:58 | ||||
111 | 119 | +43:48 | 124 | Sprint | GAVENDA Miroslav TJ Slávia ŠG Trenčín | 23 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 10:58 | ||||
112 | 110 | +27:22 | 40 | Sprint | MIERZÝNSKI Piotr TC Chrobry SCOTT Głogów | 20 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 10:58 | ||||
113 | 103 | +22:48 | 122 | Sprint | LAJCHA Juraj TJ Slávia ŠG Trenčín | 26 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 10:58 | ||||
114 | 99 | +20:29 | 39 | TT | ZAREBSKI Marcin TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 10:58 | ||||
115 | 115 | +37:41 | 25 | TT | MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze | 21 | LZS Region Mazowsze | ,, 10:58 | ||||
116 | 118 | +43:12 | 118 | Sprint | KISS Gergely Epronex - BSS Oil Team | 39 | Epronex - BSS Oil Team | 12:58 12:58 | ||||
117 | 120 | +46:48 | 107 | TT | GAVENDA Martin Slovakia | 19 | Slovakia | 13:58 13:58 | ||||
118 | 104 | +23:29 | 138 | TT | GAŁKA Michał CCC Development Team | 19 | CCC Development Team | ,, 13:58 | ||||
119 | 121 | +47:57 | 35 | TT | PARMA Krzysztof Voster ATS Team | 33 | Voster ATS Team | 15:07 15:07 | ||||
120 | 101 | +21:01 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | ,, 15:07 | ||||
121 | 114 | +31:31 | 116 | Sprint | SOLYMOSI Marton Epronex - BSS Oil Team | 30 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 15:07 | ||||
122 | 117 | +42:31 | 50 | TT | GRZENKOWICZ Nikodem Poland | 19 | Poland | ,, 15:07 | ||||
DNF | 125 | Sprint | LÍŠKA Andrej TJ Slávia ŠG Trenčín | 19 | TJ Slávia ŠG Trenčín | - | ||||||
DNF | 65 | Sprint | GUSTAFSSON Elias Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | - | ||||||
DNF | 28 | Sprint | RAJTAK Mateusz LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | - | ||||||
DNF | 104 | TT | BANIAR Matús Slovakia | 19 | Slovakia | - | ||||||
DNF | 30 | Sprint | WENGLORZ Michal LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | - | ||||||
DNF | 45 | Sprint | PUSTULA Michal AC Sparta Praha | 21 | AC Sparta Praha | - | ||||||
DNF | 63 | Sprint | ERIKSSON Christoffer Memil - CCN Pro Cycling | 20 | Memil - CCN Pro Cycling | - | ||||||
DNF | 2 | TT | LIVINTSEV Anton Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | - | ||||||
DNF | 94 | Sprint | KOHOUT Martin Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 21 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | - |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | UCI | Time | Time won/lost | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | - | 133 | Sprint | ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team | 23 | CCC Development Team | 1 | 11:31:53 | .. | ||
2 | 4 | ▲2 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | 0:09 0:09 | .. | |||
3 | 2 | ▼1 | 12 | Sprint | EINHORN Itamar Israel Cycling Academy | 22 | Israel Cycling Academy | 0:10 0:10 | .. | |||
4 | 6 | ▲2 | 36 | Sprint | JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team | 32 | Voster ATS Team | 0:14 0:14 | .. | |||
5 | 11 | ▲6 | 102 | Classic | RESELL Erik Nordsæter Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:14 | .. | |||
6 | 3 | ▼3 | 128 | Sprint | PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R | 33 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:14 | .. | |||
7 | 10 | ▲3 | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | 0:15 0:15 | .. | |||
8 | 5 | ▼3 | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:15 | .. | |||
9 | 16 | ▲7 | 16 | Sprint | VAN DALEN Jason Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 26 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 0:17 0:17 | .. | |||
10 | 22 | ▲12 | 19 | Classic | APERS Ruben Lotto - Soudal U23 | 22 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:17 | .. | |||
11 | 7 | ▼4 | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | ,, 0:17 | .. | |||
12 | 8 | ▼4 | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | ,, 0:17 | .. | |||
13 | 9 | ▼4 | 56 | Sprint | MANDRYSCH John P&S Metalltechnik | 23 | P&S Metalltechnik | 0:18 0:18 | .. | |||
14 | 13 | ▼1 | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | 0:19 0:19 | .. | |||
15 | 12 | ▼3 | 82 | GC | KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski | 26 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:19 | .. | |||
16 | 14 | ▼2 | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | ,, 0:19 | .. | |||
17 | 15 | ▼2 | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 0:20 0:20 | .. | |||
18 | 17 | ▼1 | 148 | Classic | VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 0:20 | .. | |||
19 | 21 | ▲2 | 24 | GC | VANHOOF Ward Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:20 | .. | |||
20 | 20 | - | 130 | Sprint | SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:20 | .. | |||
21 | 19 | ▼2 | 139 | Sprint | FINKŠT Tilen Ljubljana Gusto Santic | 23 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:20 | .. | |||
22 | 23 | ▲1 | 13 | Sprint | HOHMANN Lars Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:20 | .. | |||
23 | 28 | ▲5 | 126 | Sprint | GRUBER Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 24 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 0:20 | .. | |||
24 | 24 | - | 48 | Sprint | FIALA Petr AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | ,, 0:20 | .. | |||
25 | 26 | ▲1 | 6 | Sprint | JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:20 | .. | |||
26 | 18 | ▼8 | 68 | Climber | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:20 | .. | |||
27 | 30 | ▲3 | 100 | Classic | ABRAHAMSEN Jonas Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:20 | .. | |||
28 | 25 | ▼3 | 62 | GC | WALLINDER Wincent Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 0:20 | .. | |||
29 | 31 | ▲2 | 14 | GC | MARSMAN Tim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:20 | .. | |||
30 | 39 | ▲9 | 98 | Sprint | KULSET Kristian Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:20 | .. | |||
31 | 27 | ▼4 | 90 | Sprint | TYRPEKL Karel TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:20 | .. | |||
32 | 35 | ▲3 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | ,, 0:20 | .. | |||
33 | 33 | - | 84 | GC | RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski | 39 | Mazowsze Serce Polski | ,, 0:20 | .. | |||
34 | 29 | ▼5 | 15 | Sprint | OTTEMA Rick Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 28 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:20 | .. | |||
35 | 36 | ▲1 | 23 | Climber | VAN EETVELT Lennert Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:20 | .. | |||
36 | 32 | ▼4 | 57 | Sprint | LINDNER Tom P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 0:20 | .. | |||
37 | 34 | ▼3 | 32 | TT | BROŻYNA Piotr Voster ATS Team | 25 | Voster ATS Team | ,, 0:20 | .. | |||
38 | 37 | ▼1 | 21 | GC | PATTYN Steven Lotto - Soudal U23 | 20 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:20 | .. | |||
39 | 38 | ▼1 | 142 | Classic | POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:20 | .. | |||
40 | 46 | ▲6 | 129 | Climber | BUDZIŃSKI Marcin Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:20 | .. | |||
41 | 41 | - | 101 | GC | TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team | 25 | Uno-X Pro Cycling Team | ,, 0:20 | .. | |||
42 | 40 | ▼2 | 95 | Sprint | GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:20 | .. | |||
43 | 43 | - | 34 | GC | STACHOWIAK Adam Voster ATS Team | 31 | Voster ATS Team | ,, 0:20 | .. | |||
44 | 44 | - | 18 | GC | VAN DER TUUK Danny Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 20 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:20 | .. | |||
45 | 45 | - | 143 | TT | SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic | 19 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:20 | .. | |||
46 | 48 | ▲2 | 10 | GC | PERRY Benjamin Israel Cycling Academy | 26 | Israel Cycling Academy | ,, 0:20 | .. | |||
47 | 47 | - | 144 | TT | PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:20 | .. | |||
48 | 49 | ▲1 | 132 | Climber | BUDZIŃSKI Tomasz Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | 2:24 2:24 | .. | |||
49 | 50 | ▲1 | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | 3:35 3:35 | .. | |||
50 | 52 | ▲2 | 146 | Classic | VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam | 20 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 3:37 3:37 | .. | |||
51 | 54 | ▲3 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | 3:49 3:49 | .. | |||
52 | 53 | ▲1 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | 3:51 3:51 | .. | |||
53 | 51 | ▼2 | 149 | Sprint | KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam | 19 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 3:55 3:55 | .. | |||
54 | 55 | ▲1 | 79 | Sprint | BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski | 22 | Mazowsze Serce Polski | 3:57 3:57 | .. | |||
55 | 56 | ▲1 | 109 | TT | PIETRULA Nicolas Dukla Praha | 25 | Dukla Praha | ,, 3:57 | .. | |||
56 | 59 | ▲3 | 9 | Sprint | BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy | 21 | Israel Cycling Academy | ,, 3:57 | .. | |||
57 | 57 | - | 43 | Sprint | STÖHR Ján AC Sparta Praha | 29 | AC Sparta Praha | ,, 3:57 | .. | |||
58 | 60 | ▲2 | 1 | TT | PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 22 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 3:57 | .. | |||
59 | 58 | ▼1 | 120 | Sprint | ISTLSTEKKER Zsolt Epronex - BSS Oil Team | 22 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 3:57 | .. | |||
60 | 61 | ▲1 | 72 | Sprint | GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg | 18 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:57 | .. | |||
61 | 42 | ▼19 | 96 | Climber | HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 3:57 | .. | |||
62 | 63 | ▲1 | 88 | TT | ŘEHA Filip TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | 4:15 4:15 | .. | |||
63 | 65 | ▲2 | 44 | Sprint | KALOJÍROS Tomáš AC Sparta Praha | 26 | AC Sparta Praha | ,, 4:15 | .. | |||
64 | 67 | ▲3 | 58 | TT | OELKE Tim P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | 4:52 4:52 | .. | |||
65 | 70 | ▲5 | 97 | Sprint | SAUGSTAD Lars Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | 6:41 6:41 | .. | |||
66 | 72 | ▲6 | 67 | Sprint | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | 6:56 6:56 | .. | |||
67 | 64 | ▼3 | 127 | TT | BOGUSŁAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R | 23 | Wibatech Merx 7R | ,, 6:56 | .. | |||
68 | 71 | ▲3 | 70 | Sprint | ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg | 19 | LKT Team Brandenburg | 6:57 6:57 | .. | |||
69 | 76 | ▲7 | 53 | Sprint | PROĆ Bartłomiej Poland | 20 | Poland | 7:14 7:14 | .. | |||
70 | 74 | ▲4 | 38 | Sprint | PYLYPCHUK Vitalii TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | 7:32 7:32 | .. | |||
71 | 73 | ▲2 | 145 | Sprint | BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 8:30 8:30 | .. | |||
72 | 77 | ▲5 | 123 | GC | OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín | 22 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 9:25 9:25 | .. | |||
73 | 79 | ▲6 | 93 | GC | BLAŠKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 9:49 9:49 | .. | |||
74 | 78 | ▲4 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 10:25 10:25 | .. | |||
75 | 83 | ▲8 | 69 | Sprint | WEBER Philip LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | 10:54 10:54 | .. | |||
76 | 84 | ▲8 | 110 | TT | KRAUS Jan Dukla Praha | 27 | Dukla Praha | 11:29 11:29 | .. | |||
77 | 88 | ▲11 | 3 | Sprint | ANSONS Kristers Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 11:29 | .. | |||
78 | 85 | ▲7 | 71 | Sprint | TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg | 20 | LKT Team Brandenburg | 12:41 12:41 | .. | |||
79 | 96 | ▲17 | 85 | Sprint | BÁRTA Tomáš TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | 14:07 14:07 | .. | |||
80 | 95 | ▲15 | 114 | Climber | VOLTR Martin Dukla Praha | 18 | Dukla Praha | 14:25 14:25 | .. | |||
81 | 99 | ▲18 | 11 | Sprint | DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | ,, 14:25 | .. | |||
82 | 90 | ▲8 | 117 | Sprint | GÖNCZY Gergő Epronex - BSS Oil Team | 24 | Epronex - BSS Oil Team | 14:32 14:32 | .. | |||
83 | 62 | ▼21 | 108 | Sprint | MALOVEC Ľuboš Slovakia | 26 | Slovakia | 14:55 14:55 | .. | |||
84 | 66 | ▼18 | 86 | Sprint | HNÍK Jakub TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 14:55 | .. | |||
85 | 89 | ▲4 | 46 | Sprint | RYBA Jan AC Sparta Praha | 25 | AC Sparta Praha | 15:29 15:29 | .. | |||
86 | 104 | ▲18 | 17 | Sprint | VAN BOKHOVEN Ramon Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 21 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 16:24 16:24 | .. | |||
87 | 105 | ▲18 | 87 | Sprint | BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov | 20 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 16:24 | .. | |||
88 | 108 | ▲20 | 51 | Sprint | HONKISZ Adrian Poland | 32 | Poland | ,, 16:24 | .. | |||
89 | 100 | ▲11 | 112 | Sprint | VONEŠ Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | 16:42 16:42 | .. | |||
90 | 111 | ▲21 | 147 | Classic | VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 16:42 | .. | |||
91 | 69 | ▼22 | 26 | Sprint | MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | 16:52 16:52 | .. | |||
92 | 92 | - | 49 | Sprint | MAŁKOWSKI Artur Poland | 21 | Poland | 17:06 17:06 | .. | |||
93 | 112 | ▲19 | 52 | Sprint | DOMIN Krzysztof Poland | 20 | Poland | 17:43 17:43 | .. | |||
94 | 75 | ▼19 | 103 | TT | NOTA Stefan Slovakia | 25 | Slovakia | 18:12 18:12 | .. | |||
95 | 109 | ▲14 | 83 | Sprint | PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski | 24 | Mazowsze Serce Polski | 19:23 19:23 | .. | |||
96 | 80 | ▼16 | 42 | TT | GIERACKI Patryk TC Chrobry SCOTT Głogów | 21 | TC Chrobry SCOTT Głogów | 20:29 20:29 | .. | |||
97 | 81 | ▼16 | 89 | Sprint | STOČEK Bruno TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 20:29 | .. | |||
98 | 86 | ▼12 | 121 | Sprint | STÖHR Pavel TJ Slávia ŠG Trenčín | 29 | TJ Slávia ŠG Trenčín | ,, 20:29 | .. | |||
99 | 87 | ▼12 | 39 | TT | ZAREBSKI Marcin TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 20:29 | .. | |||
100 | 114 | ▲14 | 80 | Sprint | BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski | 23 | Mazowsze Serce Polski | 20:36 20:36 | .. | |||
101 | 68 | ▼33 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | 21:01 21:01 | .. | |||
102 | 113 | ▲11 | 55 | Sprint | JÄGELER Robert P&S Metalltechnik | 24 | P&S Metalltechnik | 22:22 22:22 | .. | |||
103 | 91 | ▼12 | 122 | Sprint | LAJCHA Juraj TJ Slávia ŠG Trenčín | 26 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 22:48 22:48 | .. | |||
104 | 82 | ▼22 | 138 | TT | GAŁKA Michał CCC Development Team | 19 | CCC Development Team | 23:29 23:29 | .. | |||
105 | 94 | ▼11 | 61 | TT | WALLINDER Willhelm Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | 25:05 25:05 | .. | |||
106 | 97 | ▼9 | 29 | TT | FIJAK Jan LZS Region Mazowsze | 19 | LZS Region Mazowsze | ,, 25:05 | .. | |||
107 | 101 | ▼6 | 113 | TT | JANOŠ Matyáš Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | 27:22 27:22 | .. | |||
108 | 102 | ▼6 | 111 | TT | KAŠPAR Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 27:22 | .. | |||
109 | 107 | ▼2 | 115 | Sprint | LOVASSY Krisztián Epronex - BSS Oil Team | 32 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 27:22 | .. | |||
110 | 103 | ▼7 | 40 | Sprint | MIERZÝNSKI Piotr TC Chrobry SCOTT Głogów | 20 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 27:22 | .. | |||
111 | 110 | ▼1 | 92 | Sprint | HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 27:22 | .. | |||
112 | 119 | ▲7 | 54 | Sprint | KLOC Dawid Poland | 22 | Poland | 27:50 27:50 | .. | |||
113 | 121 | ▲8 | 150 | GC | HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 30:38 30:38 | .. | |||
114 | 106 | ▼8 | 116 | Sprint | SOLYMOSI Marton Epronex - BSS Oil Team | 30 | Epronex - BSS Oil Team | 31:31 31:31 | .. | |||
115 | 116 | ▲1 | 25 | Sprint | MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze | 21 | LZS Region Mazowsze | 37:41 37:41 | .. | |||
116 | 118 | ▲2 | 106 | Sprint | CHREN Martin Slovakia | 21 | Slovakia | 38:22 38:22 | .. | |||
117 | 117 | - | 50 | TT | GRZENKOWICZ Nikodem Poland | 19 | Poland | 42:31 42:31 | .. | |||
118 | 122 | ▲4 | 118 | Sprint | KISS Gergely Epronex - BSS Oil Team | 39 | Epronex - BSS Oil Team | 43:12 43:12 | .. | |||
119 | 125 | ▲6 | 124 | Sprint | GAVENDA Miroslav TJ Slávia ŠG Trenčín | 23 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 43:48 43:48 | .. | |||
120 | 126 | ▲6 | 107 | TT | GAVENDA Martin Slovakia | 19 | Slovakia | 46:48 46:48 | .. | |||
121 | 124 | ▲3 | 35 | TT | PARMA Krzysztof Voster ATS Team | 33 | Voster ATS Team | 47:57 47:57 | .. | |||
122 | 131 | ▲9 | 105 | Sprint | KRAMARCIK Pavol Slovakia | 19 | Slovakia | 48:16 48:16 | .. |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | Points | Today |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | - | 133 | Sprint | ANIOŁKOWSKI Stanisław CCC Development Team | 23 | CCC Development Team | 25 | +25 | |
2 | 5 | ▲3 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | 17 | +17 | |
3 | 4 | ▲1 | 36 | Sprint | JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team | 32 | Voster ATS Team | 16 | +16 | |
4 | 2 | ▼2 | 12 | Sprint | EINHORN Itamar Israel Cycling Academy | 22 | Israel Cycling Academy | 15 | +15 | |
5 | 8 | ▲3 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | 12 | +12 | |
6 | 3 | ▼3 | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | 10 | +10 | |
7 | 6 | ▼1 | 128 | Sprint | PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R | 33 | Wibatech Merx 7R | 9 | +9 | |
8 | 10 | ▲2 | 16 | Sprint | VAN DALEN Jason Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 26 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 8 | +8 | |
9 | 7 | ▼2 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | 8 | +8 | |
10 | 16 | ▲6 | 102 | Classic | RESELL Erik Nordsæter Uno-X Pro Cycling Team | 23 | Uno-X Pro Cycling Team | 7 | +7 | |
11 | 15 | ▲4 | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | 6 | +6 | |
12 | 9 | ▼3 | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | 5 | +5 | |
13 | 11 | ▼2 | 79 | Sprint | BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski | 22 | Mazowsze Serce Polski | 5 | +5 | |
14 | 12 | ▼2 | 56 | Sprint | MANDRYSCH John P&S Metalltechnik | 23 | P&S Metalltechnik | 4 | +4 | |
15 | 13 | ▼2 | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | 3 | +3 | |
16 | 14 | ▼2 | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | 3 | +3 | |
17 | - | 19 | Classic | APERS Ruben Lotto - Soudal U23 | 22 | Lotto - Soudal U23 | 3 | +3 | ||
18 | - | 17 | Sprint | VAN BOKHOVEN Ramon Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 21 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 3 | +3 | ||
19 | 17 | ▼2 | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 2 | +2 | |
20 | 18 | ▼2 | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | 2 | +2 | |
21 | 19 | ▼2 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 2 | +2 | |
22 | - | 87 | Sprint | BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov | 20 | TUFO - Pardus Prostějov | 2 | +2 | ||
23 | 20 | ▼3 | 82 | GC | KACZMAREK Jakub Mazowsze Serce Polski | 26 | Mazowsze Serce Polski | 1 | +1 | |
24 | 21 | ▼3 | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | 1 | +1 | |
25 | 22 | ▼3 | 148 | Classic | VAN WIJK Oscar Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 1 | +1 | |
26 | - | 67 | Sprint | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | 1 | +1 |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | Time | Time won/lost |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 7 | ▲6 | 19 | Classic | APERS Ruben Lotto - Soudal U23 | 22 | Lotto - Soudal U23 | 11:32:10 | .. | |
2 | 1 | ▼1 | 134 | TT | TRACZ Szymon CCC Development Team | 21 | CCC Development Team | ,, 0:00 | .. | |
3 | 2 | ▼1 | 60 | Sprint | ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik | 20 | P&S Metalltechnik | 0:02 0:02 | .. | |
4 | 3 | ▼1 | 4 | Sprint | RUBENIS Pauls Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 19 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 0:03 0:03 | .. | |
5 | 6 | ▲1 | 24 | GC | VANHOOF Ward Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:03 | .. | |
6 | 5 | ▼1 | 130 | Sprint | SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:03 | .. | |
7 | 8 | ▲1 | 13 | Sprint | HOHMANN Lars Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:03 | .. | |
8 | 10 | ▲2 | 6 | Sprint | JUNTUNEN Antti-Jussi Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 0:03 | .. | |
9 | 4 | ▼5 | 68 | Climber | RUDYS Paul LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | ,, 0:03 | .. | |
10 | 9 | ▼1 | 62 | GC | WALLINDER Wincent Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | ,, 0:03 | .. | |
11 | 12 | ▲1 | 14 | GC | MARSMAN Tim Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 19 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:03 | .. | |
12 | 11 | ▼1 | 90 | Sprint | TYRPEKL Karel TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 0:03 | .. | |
13 | 14 | ▲1 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | ,, 0:03 | .. | |
14 | 15 | ▲1 | 23 | Climber | VAN EETVELT Lennert Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:03 | .. | |
15 | 13 | ▼2 | 57 | Sprint | LINDNER Tom P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | ,, 0:03 | .. | |
16 | 16 | - | 21 | GC | PATTYN Steven Lotto - Soudal U23 | 20 | Lotto - Soudal U23 | ,, 0:03 | .. | |
17 | 17 | - | 142 | Classic | POTOČKI Viktor Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:03 | .. | |
18 | 22 | ▲4 | 129 | Climber | BUDZIŃSKI Marcin Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | ,, 0:03 | .. | |
19 | 18 | ▼1 | 95 | Sprint | GAJDULA Marek Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 0:03 | .. | |
20 | 20 | - | 18 | GC | VAN DER TUUK Danny Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 20 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | ,, 0:03 | .. | |
21 | 21 | - | 143 | TT | SKOK Anže Ljubljana Gusto Santic | 19 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:03 | .. | |
22 | 23 | ▲1 | 144 | TT | PRAH Aljaž Ljubljana Gusto Santic | 21 | Ljubljana Gusto Santic | ,, 0:03 | .. | |
23 | 24 | ▲1 | 132 | Climber | BUDZIŃSKI Tomasz Wibatech Merx 7R | 22 | Wibatech Merx 7R | 2:07 2:07 | .. | |
24 | 26 | ▲2 | 146 | Classic | VAN GESTEL Luuk Wielerploeg Groot Amsterdam | 20 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 3:20 3:20 | .. | |
25 | 28 | ▲3 | 22 | Sprint | VAN DE PAAR Jarne Lotto - Soudal U23 | 19 | Lotto - Soudal U23 | 3:32 3:32 | .. | |
26 | 27 | ▲1 | 20 | Classic | MARIT Arne Lotto - Soudal U23 | 21 | Lotto - Soudal U23 | 3:34 3:34 | .. | |
27 | 25 | ▼2 | 149 | Sprint | KRIJNSEN Jelte Wielerploeg Groot Amsterdam | 19 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 3:38 3:38 | .. | |
28 | 30 | ▲2 | 9 | Sprint | BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy | 21 | Israel Cycling Academy | 3:40 3:40 | .. | |
29 | 31 | ▲2 | 1 | TT | PELTONEN Ukko Iisakki Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 22 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | ,, 3:40 | .. | |
30 | 29 | ▼1 | 120 | Sprint | ISTLSTEKKER Zsolt Epronex - BSS Oil Team | 22 | Epronex - BSS Oil Team | ,, 3:40 | .. | |
31 | 32 | ▲1 | 72 | Sprint | GATHEMANN Albert LKT Team Brandenburg | 18 | LKT Team Brandenburg | ,, 3:40 | .. | |
32 | 19 | ▼13 | 96 | Climber | HONSA František Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 3:40 | .. | |
33 | 33 | - | 88 | TT | ŘEHA Filip TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | 3:58 3:58 | .. | |
34 | 35 | ▲1 | 58 | TT | OELKE Tim P&S Metalltechnik | 19 | P&S Metalltechnik | 4:35 4:35 | .. | |
35 | 39 | ▲4 | 67 | Sprint | BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | 6:39 6:39 | .. | |
36 | 38 | ▲2 | 70 | Sprint | ZETZSCHE Theo LKT Team Brandenburg | 19 | LKT Team Brandenburg | 6:40 6:40 | .. | |
37 | 42 | ▲5 | 53 | Sprint | PROĆ Bartłomiej Poland | 20 | Poland | 6:57 6:57 | .. | |
38 | 41 | ▲3 | 38 | Sprint | PYLYPCHUK Vitalii TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | 7:15 7:15 | .. | |
39 | 40 | ▲1 | 145 | Sprint | BOELE Niels Wielerploeg Groot Amsterdam | 22 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 8:13 8:13 | .. | |
40 | 43 | ▲3 | 123 | GC | OROS Samuel TJ Slávia ŠG Trenčín | 22 | TJ Slávia ŠG Trenčín | 9:08 9:08 | .. | |
41 | 45 | ▲4 | 93 | GC | BLAŠKO Matej Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 20 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 9:32 9:32 | .. | |
42 | 44 | ▲2 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 10:08 10:08 | .. | |
43 | 49 | ▲6 | 69 | Sprint | WEBER Philip LKT Team Brandenburg | 22 | LKT Team Brandenburg | 10:37 10:37 | .. | |
44 | 52 | ▲8 | 3 | Sprint | ANSONS Kristers Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 21 | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | 11:12 11:12 | .. | |
45 | 50 | ▲5 | 71 | Sprint | TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg | 20 | LKT Team Brandenburg | 12:24 12:24 | .. | |
46 | 57 | ▲11 | 85 | Sprint | BÁRTA Tomáš TUFO - Pardus Prostějov | 21 | TUFO - Pardus Prostějov | 13:50 13:50 | .. | |
47 | 56 | ▲9 | 114 | Climber | VOLTR Martin Dukla Praha | 18 | Dukla Praha | 14:08 14:08 | .. | |
48 | 60 | ▲12 | 11 | Sprint | DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | ,, 14:08 | .. | |
49 | 34 | ▼15 | 86 | Sprint | HNÍK Jakub TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | 14:38 14:38 | .. | |
50 | 65 | ▲15 | 17 | Sprint | VAN BOKHOVEN Ramon Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 21 | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | 16:07 16:07 | .. | |
51 | 66 | ▲15 | 87 | Sprint | BABOR Daniel TUFO - Pardus Prostějov | 20 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 16:07 | .. | |
52 | 61 | ▲9 | 112 | Sprint | VONEŠ Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | 16:25 16:25 | .. | |
53 | 68 | ▲15 | 147 | Classic | VELING Quinten Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | ,, 16:25 | .. | |
54 | 37 | ▼17 | 26 | Sprint | MIAZGA Jan LZS Region Mazowsze | 20 | LZS Region Mazowsze | 16:35 16:35 | .. | |
55 | 53 | ▼2 | 49 | Sprint | MAŁKOWSKI Artur Poland | 21 | Poland | 16:49 16:49 | .. | |
56 | 69 | ▲13 | 52 | Sprint | DOMIN Krzysztof Poland | 20 | Poland | 17:26 17:26 | .. | |
57 | 46 | ▼11 | 42 | TT | GIERACKI Patryk TC Chrobry SCOTT Głogów | 21 | TC Chrobry SCOTT Głogów | 20:12 20:12 | .. | |
58 | 47 | ▼11 | 89 | Sprint | STOČEK Bruno TUFO - Pardus Prostějov | 19 | TUFO - Pardus Prostějov | ,, 20:12 | .. | |
59 | 51 | ▼8 | 39 | TT | ZAREBSKI Marcin TC Chrobry SCOTT Głogów | 19 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 20:12 | .. | |
60 | 36 | ▼24 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | 20:44 20:44 | .. | |
61 | 48 | ▼13 | 138 | TT | GAŁKA Michał CCC Development Team | 19 | CCC Development Team | 23:12 23:12 | .. | |
62 | 55 | ▼7 | 61 | TT | WALLINDER Willhelm Memil - CCN Pro Cycling | 19 | Memil - CCN Pro Cycling | 24:48 24:48 | .. | |
63 | 58 | ▼5 | 29 | TT | FIJAK Jan LZS Region Mazowsze | 19 | LZS Region Mazowsze | ,, 24:48 | .. | |
64 | 62 | ▼2 | 113 | TT | JANOŠ Matyáš Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | 27:05 27:05 | .. | |
65 | 63 | ▼2 | 111 | TT | KAŠPAR Jan Dukla Praha | 19 | Dukla Praha | ,, 27:05 | .. | |
66 | 64 | ▼2 | 40 | Sprint | MIERZÝNSKI Piotr TC Chrobry SCOTT Głogów | 20 | TC Chrobry SCOTT Głogów | ,, 27:05 | .. | |
67 | 67 | - | 92 | Sprint | HETFLEIS Petr Topforex Lapierre Pro Cycling Team | 19 | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | ,, 27:05 | .. | |
68 | 74 | ▲6 | 54 | Sprint | KLOC Dawid Poland | 22 | Poland | 27:33 27:33 | .. | |
69 | 76 | ▲7 | 150 | GC | HOPPEZAK Vincent Wielerploeg Groot Amsterdam | 21 | Wielerploeg Groot Amsterdam | 30:21 30:21 | .. | |
70 | 71 | ▲1 | 25 | GC | MANOWSKI Mateusz LZS Region Mazowsze | 21 | LZS Region Mazowsze | 37:24 37:24 | .. | |
71 | 73 | ▲2 | 106 | Sprint | CHREN Martin Slovakia | 21 | Slovakia | 38:05 38:05 | .. | |
72 | 72 | - | 50 | TT | GRZENKOWICZ Nikodem Poland | 19 | Poland | 42:14 42:14 | .. | |
73 | 78 | ▲5 | 107 | TT | GAVENDA Martin Slovakia | 19 | Slovakia | 46:31 46:31 | .. | |
74 | 83 | ▲9 | 105 | Sprint | KRAMARCIK Pavol Slovakia | 19 | Slovakia | 47:59 47:59 | .. |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | BIB | H2H | Specialty | Rider | Age | Team | Points | Today |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | ▲1 | 33 | Sprint | GRABIS Mateusz Voster ATS Team | 26 | Voster ATS Team | 23 | +23 | |
2 | 1 | ▼1 | 141 | Sprint | KOROŠEC Rok Ljubljana Gusto Santic | 26 | Ljubljana Gusto Santic | 22 | +22 | |
3 | 3 | - | 140 | Sprint | GROŠELJ Matic Ljubljana Gusto Santic | 24 | Ljubljana Gusto Santic | 10 | +10 | |
4 | 8 | ▲4 | 101 | GC | TRÆEN Torstein Uno-X Pro Cycling Team | 25 | Uno-X Pro Cycling Team | 10 | +10 | |
5 | 4 | ▼1 | 99 | Sprint | WÆRSTED Syver Uno-X Pro Cycling Team | 24 | Uno-X Pro Cycling Team | 6 | +6 | |
6 | 5 | ▼1 | 84 | GC | RUTKIEWICZ Marek Mazowsze Serce Polski | 39 | Mazowsze Serce Polski | 6 | +6 | |
7 | 6 | ▼1 | 32 | TT | BROŻYNA Piotr Voster ATS Team | 25 | Voster ATS Team | 5 | +5 | |
8 | 7 | ▼1 | 8 | Climber | PLAMONDON Robin Israel Cycling Academy | 20 | Israel Cycling Academy | 5 | +5 | |
9 | 10 | ▲1 | 81 | Sprint | BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski | 30 | Mazowsze Serce Polski | 3 | +3 | |
10 | 12 | ▲2 | 7 | GC | TUREK Daniel Israel Cycling Academy | 27 | Israel Cycling Academy | 3 | +3 | |
11 | 9 | ▼2 | 59 | Sprint | NOLDE Tobias P&S Metalltechnik | 21 | P&S Metalltechnik | 3 | +3 | |
12 | 11 | ▼1 | 135 | Sprint | WAWRZYNIAK Karol CCC Development Team | 20 | CCC Development Team | 2 | +2 | |
13 | - | 21 | GC | PATTYN Steven Lotto - Soudal U23 | 20 | Lotto - Soudal U23 | 1 | +1 |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Rnk | Prev | ▼▲ | Team | Class | Time | Time won/lost |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | - | Lotto - Soudal U23 | CLUB | 34:36:39 | .. |
2 | 2 | - | P&S Metalltechnik | CT | ,, 0:00 | .. |
3 | 4 | ▲1 | Mazowsze Serce Polski | CT | ,, 0:00 | .. |
4 | 5 | ▲1 | Uno-X Pro Cycling Team | PRT | ,, 0:00 | .. |
5 | 3 | ▼2 | Wibatech Merx 7R | CT | ,, 0:00 | .. |
6 | 6 | - | Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel | CT | ,, 0:00 | .. |
7 | 7 | - | Israel Cycling Academy | CT | ,, 0:00 | .. |
8 | 9 | ▲1 | Voster ATS Team | CT | ,, 0:00 | .. |
9 | 8 | ▼1 | Ljubljana Gusto Santic | CT | ,, 0:00 | .. |
10 | 10 | - | Tartu 2024 - Balticchaincycling.com | CT | 3:37 3:37 | .. |
11 | 12 | ▲1 | Wielerploeg Groot Amsterdam | CLUB | 6:52 6:52 | .. |
12 | 14 | ▲2 | TUFO - Pardus Prostějov | CT | 7:14 7:14 | .. |
13 | 13 | - | AC Sparta Praha | CT | 7:32 7:32 | .. |
14 | 16 | ▲2 | LKT Team Brandenburg | CT | 10:14 10:14 | .. |
15 | 15 | - | Topforex Lapierre Pro Cycling Team | CT | 13:06 13:06 | .. |
16 | 11 | ▼5 | CCC Development Team | CT | 19:32 19:32 | .. |
17 | 17 | - | TJ Slávia ŠG Trenčín | CLUB | 26:57 26:57 | .. |
18 | - | Dukla Praha | 27:11 27:11 | .. | ||
19 | 23 | ▲4 | Poland | NAT | 37:11 37:11 | .. |
20 | 21 | ▲1 | Epronex - BSS Oil Team | CLUB | 44:51 44:51 | .. |
21 | 18 | ▼3 | TC Chrobry SCOTT Głogów | CLUB | 47:30 47:30 | .. |
22 | 20 | ▼2 | Slovakia | NAT | 59:29 59:29 | .. |
23 | 22 | ▼1 | LZS Region Mazowsze | CLUB | 1:06:02 1:06:02 | .. |
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result / NR=No result Rider wearing the jersey >50% of race distance in group before peloton
Race information
- Date:11 September 2020
- Start time:-
- Avg. speed winner:43.86 km/h
- Race category:ME - Men Elite
- Distance:156.6 km
- Points scale:
- UCI scale:
- Parcours type:
- ProfileScore:22
- Vert. meters:1565
- Departure:
- Arrival:
- Race ranking:
- Startlist quality score:
- Won how:
- Avg. temperature: