-
2019
»
«

2020»31st Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques (2.2)

2020  Stage 4  »  Kielce  ›  Łódź   (200k)

Clear filter
RnkGCGC-TimeBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
12+0:1436 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team754:20:074:20:07
249+4:019 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy32,,0:00
31+0:00133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team11,,0:00
46+0:24102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
599+22:3255 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik,,0:00
617+0:304 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
783+15:3946 Ryba JanAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,0:00
884+16:3417 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
947+3:5922 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:00
1048+4:0120 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:00
113+0:1712 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy,,0:00
125+0:21128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 34Wibatech Merx 7R,,0:00
137+0:2581 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski,,0:00
1461+7:0667 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:00
1519+0:30139 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,0:00
1686+16:52147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
1721+0:306 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:00
1811+0:2719 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23,,0:00
1963+7:2453 Proc BartlomiejPoland 20Poland,,0:00
2020+0:3048 Fiala PetrAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,0:00
2152+4:07109 Pietrula NicolasDukla Praha 25Dukla Praha,,0:00
2278+14:42117 Gönczy GergőEpronex - BSS Oil Team 24Epronex - BSS Oil Team,,0:00
2346+3:47146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
2476+14:1785 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
2522+0:30126 Gruber PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 24TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:00
2614+0:2960 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik,,0:00
278+0:25141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic,,0:00
2813+0:2856 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik,,0:00
2951+4:0779 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski,,0:00
3067+8:40145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
3118+0:30148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
3227+0:3015 Ottema RickMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 28Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
3310+0:2716 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
3425+0:30100 Abrahamsen JonasUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
359+0:267 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy,,0:00
3662+7:06127 Boguslawski MarceliWibatech Merx 7R 23Wibatech Merx 7R,,0:00
374+0:1999 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
3816+0:2982 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski,,0:00
3915+0:2913 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
4012+0:27134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:00
4188+17:0226 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze,,0:00
4289+17:1649 Małkowski ArturPoland 21Poland,,0:00
4332+0:3021 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:00
4430+0:3057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:00
4526+0:3068 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:00
4628+0:3014 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:00
4774+12:5171 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg,,0:00
4838+0:3095 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:00
4977+14:3511 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,0:00
5050+4:05149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:00
5136+0:30129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:00
5234+0:3032 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:00
5329+0:3084 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski,,0:00
5439+0:3034 Stachowiak AdamVoster ATS Team 31Voster ATS Team,,0:00
5554+4:0796 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:00
5669+10:358 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy,,0:00
5737+0:30142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:00
5840+0:30143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:00
59117+48:26105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia,,0:00
60101+25:1561 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:00
6153+4:0743 Stöhr JanAC Sparta Praha 29AC Sparta Praha,,0:00
6223+0:30130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:00
6331+0:3059 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:00
6485+16:3487 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,0:00
6541+0:3010 Perry BenIsrael Cycling Academy 26Israel Cycling Academy,,0:00
6665+7:4238 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,0:00
6733+0:3098 Kulset KristianUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:00
6824+0:3024 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:00
69106+28:0054 Kloc DawidPoland 22Poland,,0:00
7035+0:3023 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:00
71108+31:47116 Solymosi MartonEpronex - BSS Oil Team 30Epronex - BSS Oil Team0:060:06
7242+0:3662 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling,,0:06
7379+14:49114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha0:140:14
74104+27:4640 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow,,0:14
7545+2:48132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:14
7657+5:2158 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik0:190:19
7755+4:2672 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg,,0:19
7856+4:4488 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,0:19
7943+0:4918 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:19
8082+15:24108 Malovec ĽubošSlovakia 26Slovakia,,0:19
8190+17:18112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha0:260:26
82115+43:48118 Kiss GergelyEpronex - BSS Oil Team 39Epronex - BSS Oil Team,,0:26
83105+27:58115 Lovassy KrisztiánEpronex - BSS Oil Team 32Epronex - BSS Oil Team,,0:26
8493+21:05121 Stöhr PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 29TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:26
85102+25:4129 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze,,0:26
86114+43:3850 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland0:570:57
8791+17:3151 Honkisz AdrianPoland 32Poland,,0:57
8897+21:4380 Banaszek NorbertMazowsze Serce Polski 23Mazowsze Serce Polski,,0:57
89112+38:32106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia0:000:00
9095+21:3642 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow0:570:57
9196+21:3639 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,0:57
9244+1:45144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic1:151:15
93109+32:45150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam1:571:57
9475+13:0169 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,1:57
9592+19:5052 Domin KrzysztofPoland 20Poland,,1:57
9694+21:3083 Pawlak TobiaszMazowsze Serce Polski 24Mazowsze Serce Polski,,1:57
9771+11:5693 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,1:57
98116+45:55124 Gavenda MiroslavTJ Slávia ŠG Trenčín 23TJ Slávia ŠG Trenčín,,1:57
99118+50:20107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia3:223:22
100119+51:4935 Parma KrzysztofVoster ATS Team 33Voster ATS Team3:423:42
101113+41:3325 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze,,3:42
102100+24:53135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team,,3:42
10381+15:213 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,3:42
10498+22:04103 Nota StefanSlovakia 25Slovakia,,3:42
10566+7:49120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team,,3:42
106103+26:40122 Lajcha JurajTJ Slávia ŠG Trenčín 26TJ Slávia ŠG Trenčín,,3:42
10764+7:27140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic,,3:42
108110+32:51113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha5:195:19
109111+32:51111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,5:19
11080+14:54123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín,,5:19
11187+16:58110 Kraus JanDukla Praha 27Dukla Praha,,5:19
11259+5:49101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team,,5:19
11368+9:261 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,5:19
11458+5:4990 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov,,5:19
11572+12:0897 Saugstad LarsUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team,,5:19
11660+5:5533 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team5:285:28
11773+12:3570 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg,,5:28
11870+10:3744 Kalojíros TomášAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha6:126:12
119107+30:47138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team,,6:12
DNF+ - 15:51:5092 Hetfleis PetrTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team--
DNF+ - 15:51:5086 Hnik JakubTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,-
DNF+ - 15:51:5089 Stoček BrunoTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov,,-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkBIBRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
1133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team4025 15:51:50 15:51:50..
236 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team30180:140:14..
312 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy25140:170:17..
499 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team20110:190:19..
5128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 34Wibatech Merx 7R1580:210:21..
6102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team1060:240:24..
781 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski540:250:25..
8141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic33,,0:25..
97 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy320:260:26..
1016 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel310:270:27..
1119 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23,,0:27..
12134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:27..
1356 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik0:280:28..
1460 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik0:290:29..
1513 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:29..
1682 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski,,0:29..
174 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com0:300:30..
18148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam,,0:30..
19139 Finkšt TilenLjubljana Gusto Santic 23Ljubljana Gusto Santic,,0:30..
2048 Fiala PetrAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha,,0:30..
216 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:30..
22126 Gruber PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 24TJ Slávia ŠG Trenčín,,0:30..
23130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:30..
2424 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:30..
25100 Abrahamsen JonasUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:30..
2668 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:30..
2715 Ottema RickMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 28Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:30..
2814 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:30..
2984 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski,,0:30..
3057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:30..
3159 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:30..
3221 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:30..
3398 Kulset KristianUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team,,0:30..
3432 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team,,0:30..
3523 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:30..
36129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:30..
37142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:30..
3895 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:30..
3934 Stachowiak AdamVoster ATS Team 31Voster ATS Team,,0:30..
40143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:30..
4110 Perry BenIsrael Cycling Academy 26Israel Cycling Academy,,0:30..
4262 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling0:360:36..
4318 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel0:490:49..
44144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic1:451:45..
45132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R2:482:48..
46146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam3:473:47..
4722 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U233:593:59..
4820 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U234:014:01..
499 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy,,4:01..
50149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam4:054:05..
5179 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski4:074:07..
52109 Pietrula NicolasDukla Praha 25Dukla Praha,,4:07..
5343 Stöhr JanAC Sparta Praha 29AC Sparta Praha,,4:07..
5496 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,4:07..
5572 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg4:264:26..
5688 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov4:444:44..
5758 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik5:215:21..
5890 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov5:495:49..
59101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team,,5:49..
6033 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team5:555:55..
6167 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg7:067:06..
62127 Boguslawski MarceliWibatech Merx 7R 23Wibatech Merx 7R,,7:06..
6353 Proc BartlomiejPoland 20Poland7:247:24..
64140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic7:277:27..
6538 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow7:427:42..
66120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team7:497:49..
67145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam8:408:40..
681 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com9:269:26..
698 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy10:3510:35..
7044 Kalojíros TomášAC Sparta Praha 26AC Sparta Praha10:3710:37..
7193 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team11:5611:56..
7297 Saugstad LarsUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team12:0812:08..
7370 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg12:3512:35..
7471 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg12:5112:51..
7569 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg13:0113:01..
7685 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov14:1714:17..
7711 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy14:3514:35..
78117 Gönczy GergőEpronex - BSS Oil Team 24Epronex - BSS Oil Team14:4214:42..
79114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha14:4914:49..
80123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín14:5414:54..
813 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com15:2115:21..
82108 Malovec ĽubošSlovakia 26Slovakia15:2415:24..
8346 Ryba JanAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha15:3915:39..
8417 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel16:3416:34..
8587 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,16:34..
86147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam16:5216:52..
87110 Kraus JanDukla Praha 27Dukla Praha16:5816:58..
8826 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze17:0217:02..
8949 Małkowski ArturPoland 21Poland17:1617:16..
90112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha17:1817:18..
9151 Honkisz AdrianPoland 32Poland17:3117:31..
9252 Domin KrzysztofPoland 20Poland19:5019:50..
93121 Stöhr PavelTJ Slávia ŠG Trenčín 29TJ Slávia ŠG Trenčín21:0521:05..
9483 Pawlak TobiaszMazowsze Serce Polski 24Mazowsze Serce Polski21:3021:30..
9542 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow21:3621:36..
9639 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,21:36..
9780 Banaszek NorbertMazowsze Serce Polski 23Mazowsze Serce Polski21:4321:43..
98103 Nota StefanSlovakia 25Slovakia22:0422:04..
9955 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik22:3222:32..
100135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team24:5324:53..
10161 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling25:1525:15..
10229 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze25:4125:41..
103122 Lajcha JurajTJ Slávia ŠG Trenčín 26TJ Slávia ŠG Trenčín26:4026:40..
10440 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow27:4627:46..
105115 Lovassy KrisztiánEpronex - BSS Oil Team 32Epronex - BSS Oil Team27:5827:58..
10654 Kloc DawidPoland 22Poland28:0028:00..
107138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team30:4730:47..
108116 Solymosi MartonEpronex - BSS Oil Team 30Epronex - BSS Oil Team31:4731:47..
109150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam32:4532:45..
110113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha32:5132:51..
111111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,32:51..
112106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia38:3238:32..
11325 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze41:3341:33..
11450 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland43:3843:38..
115118 Kiss GergelyEpronex - BSS Oil Team 39Epronex - BSS Oil Team43:4843:48..
116124 Gavenda MiroslavTJ Slávia ŠG Trenčín 23TJ Slávia ŠG Trenčín45:5545:55..
117105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia48:2648:26..
118107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia50:2050:20..
11935 Parma KrzysztofVoster ATS Team 33Voster ATS Team51:4951:49..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPntToday
11-133 Aniołkowski StanisławCCC Development Team 23CCC Development Team37+12
23▲136 Janiszewski SylwesterVoster ATS Team 32Voster ATS Team26+10
34▲112 Einhorn ItamarIsrael Cycling Academy 22Israel Cycling Academy18+3
42▼299 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team17-
57▲2128 Paterski MaciejWibatech Merx 7R 34Wibatech Merx 7R12+3
610▲4102 Resell Erik NordsaeterUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team12+5
75▼222 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U2312-
86▼260 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik10-
98▼116 Van Dalen JasonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 26Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel8-
109▼120 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U238-
11-9 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy8+8
1211▼181 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski6-
1312▼1141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic5-
1419▲54 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com5+3
1513▼279 Banaszek AlanMazowsze Serce Polski 22Mazowsze Serce Polski5-
1624▲87 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy4+3
1714▼356 Mandrysch JohnP&S Metalltechnik 23P&S Metalltechnik4-
1818-17 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel4+1
19-55 Jägeler RobertP&S Metalltechnik 24P&S Metalltechnik4+4
2015▼5134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team3-
2116▼533 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team3-
2217▼519 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U233-
2320▼3140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic2-
2421▼38 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy2-
25-97 Saugstad LarsUno-X Pro Cycling Team 23Uno-X Pro Cycling Team2+2
26-46 Ryba JanAC Sparta Praha 25AC Sparta Praha2+2
2722▼587 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov2-
28-13 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel1+1
2923▼682 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski1-
3025▼5148 van Wijk OscarWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam1-
3126▼567 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲GCGC-TimeBIBRiderAgeTeamTime
11-11+0:2719 Apers RubenLotto - Soudal U23 22Lotto - Soudal U23 15:52:17 15:52:17
22-12+0:27134 Tracz SzymonCCC Development Team 21CCC Development Team,,0:00
33-14+0:2960 Aschenbrenner MichelP&S Metalltechnik 20P&S Metalltechnik0:020:02
47▲315+0:2913 Hohmann LarsMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:02
54▼117+0:304 Rubenis PaulsTartu 2024 - Balticchaincycling.com 19Tartu 2024 - Balticchaincycling.com0:030:03
68▲221+0:306 Juntunen Antti-JussiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com,,0:03
76▼123+0:30130 Szostka PawelWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:03
85▼324+0:3024 Vanhoof WardLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U23,,0:03
99-26+0:3068 Rudys PaulLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg,,0:03
1011▲128+0:3014 Marsman TimMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 19Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel,,0:03
1115▲430+0:3057 Lindner TomP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik,,0:03
1213▲131+0:3059 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik,,0:03
1316▲332+0:3021 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U23,,0:03
1414-35+0:3023 van Eetvelt LennertLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U23,,0:03
1518▲336+0:30129 Budzinski MarcinWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R,,0:03
1617▲137+0:30142 Potočki ViktorLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic,,0:03
1719▲238+0:3095 Gajdula MarekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 19Topforex Lapierre Pro Cycling Team,,0:03
1821▲340+0:30143 Skok AnžeLjubljana Gusto Santic 19Ljubljana Gusto Santic,,0:03
1910▼942+0:3662 Wallinder WincentMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling0:090:09
2020-43+0:4918 van der Tuuk DannyMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 20Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel0:220:22
2122▲144+1:45144 Prah AljažLjubljana Gusto Santic 21Ljubljana Gusto Santic1:181:18
2223▲145+2:48132 Budzinski TomaszWibatech Merx 7R 22Wibatech Merx 7R2:212:21
2324▲146+3:47146 Van Gestel LuukWielerploeg Groot Amsterdam 20Wielerploeg Groot Amsterdam3:203:20
2425▲147+3:5922 Van De Paar JarneLotto - Soudal U23 19Lotto - Soudal U233:323:32
2526▲148+4:0120 Marit ArneLotto - Soudal U23 21Lotto - Soudal U233:343:34
2628▲249+4:019 Ben Moshe YuvalIsrael Cycling Academy 21Israel Cycling Academy,,3:34
2727-50+4:05149 Krijnsen JelteWielerploeg Groot Amsterdam 19Wielerploeg Groot Amsterdam3:383:38
2832▲454+4:0796 Honsa FrantišekTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team3:403:40
2931▲255+4:2672 Gathemann AlbertLKT Team Brandenburg 18LKT Team Brandenburg3:593:59
3033▲356+4:4488 Řeha FilipTufo - Pardus Prostějov 19Tufo - Pardus Prostějov4:174:17
3134▲357+5:2158 Oelke TimP&S Metalltechnik 19P&S Metalltechnik4:544:54
3212▼2058+5:4990 Tyrpekl KarelTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov5:225:22
3335▲261+7:0667 Banusch RichardLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg6:396:39
3437▲363+7:2453 Proc BartlomiejPoland 20Poland6:576:57
3538▲365+7:4238 Pylypchuk VitaliiTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow7:157:15
3630▼666+7:49120 Istlstekker ZsoltEpronex - BSS Oil Team 22Epronex - BSS Oil Team7:227:22
3739▲267+8:40145 Boele NielsWielerploeg Groot Amsterdam 22Wielerploeg Groot Amsterdam8:138:13
3829▼968+9:261 Peltonen Ukko IisakkiTartu 2024 - Balticchaincycling.com 22Tartu 2024 - Balticchaincycling.com8:598:59
3942▲369+10:358 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy10:0810:08
4041▲171+11:5693 Blasko MatejTopforex Lapierre Pro Cycling Team 20Topforex Lapierre Pro Cycling Team11:2911:29
4136▼573+12:3570 Zetzsche TheoLKT Team Brandenburg 19LKT Team Brandenburg12:0812:08
4245▲374+12:5171 Taebling PaulLKT Team Brandenburg 20LKT Team Brandenburg12:2412:24
4343-75+13:0169 Weber PhilipLKT Team Brandenburg 22LKT Team Brandenburg12:3412:34
4446▲276+14:1785 Barta TomasTufo - Pardus Prostějov 21Tufo - Pardus Prostějov13:5013:50
4548▲377+14:3511 Davidzon LahavIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy14:0814:08
4647▲179+14:49114 Voltr MartinDukla Praha 18Dukla Praha14:2214:22
4740▼780+14:54123 Oros SamuelTJ Slávia ŠG Trenčín 22TJ Slávia ŠG Trenčín14:2714:27
4844▼481+15:213 Ansons KristersTartu 2024 - Balticchaincycling.com 21Tartu 2024 - Balticchaincycling.com14:5414:54
4950▲184+16:3417 Van Bokhoven RamonMetec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel 21Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel16:0716:07
5051▲185+16:3487 Babor DanielTufo - Pardus Prostějov 20Tufo - Pardus Prostějov,,16:07
5153▲286+16:52147 Veling QuintenWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam16:2516:25
5254▲288+17:0226 Miazga JanLZS Region Mazowsze 20LZS Region Mazowsze16:3516:35
5355▲289+17:1649 Małkowski ArturPoland 21Poland16:4916:49
5452▼290+17:18112 Voneš JanDukla Praha 19Dukla Praha16:5116:51
5556▲192+19:5052 Domin KrzysztofPoland 20Poland19:2319:23
5657▲195+21:3642 Gieracki PatrykTc Chrobry Scott Glogow 21Tc Chrobry Scott Glogow21:0921:09
5759▲296+21:3639 Zarebski MarcinTc Chrobry Scott Glogow 19Tc Chrobry Scott Glogow,,21:09
5860▲2100+24:53135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team24:2624:26
5962▲3101+25:1561 Wallinder WillhelmMemil - CCN Pro Cycling 19Memil - CCN Pro Cycling24:4824:48
6063▲3102+25:4129 Fijak JanLZS Region Mazowsze 19LZS Region Mazowsze25:1425:14
6166▲5104+27:4640 Mierzynski PiotrTc Chrobry Scott Glogow 20Tc Chrobry Scott Glogow27:1927:19
6268▲6106+28:0054 Kloc DawidPoland 22Poland27:3327:33
6361▼2107+30:47138 Gałka MichałCCC Development Team 19CCC Development Team30:2030:20
6469▲5109+32:45150 Hoppezak VincentWielerploeg Groot Amsterdam 21Wielerploeg Groot Amsterdam32:1832:18
6564▼1110+32:51113 Janoš MatyášDukla Praha 19Dukla Praha32:2432:24
6665▼1111+32:51111 Kašpar JanDukla Praha 19Dukla Praha,,32:24
6771▲4112+38:32106 Chren MartinSlovakia 21Slovakia38:0538:05
6870▲2113+41:3325 Manowski MateuszLZS Region Mazowsze 21LZS Region Mazowsze41:0641:06
6972▲3114+43:3850 Grzenkowicz NikodemPoland 19Poland43:1143:11
7074▲4117+48:26105 Kramarcik PavolSlovakia 19Slovakia47:5947:59
7173▲2118+50:20107 Gavenda MartinSlovakia 19Slovakia49:5349:53
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPntToday
12▲1141 Korošec RokLjubljana Gusto Santic 26Ljubljana Gusto Santic27+5
21▼133 Grabis MateuszVoster ATS Team 26Voster ATS Team26+3
33-140 Grošelj MaticLjubljana Gusto Santic 24Ljubljana Gusto Santic10-
44-101 Træen TorsteinUno-X Pro Cycling Team 25Uno-X Pro Cycling Team10-
57▲232 Brożyna PiotrVoster ATS Team 25Voster ATS Team7+2
65▼199 Wærsted SyverUno-X Pro Cycling Team 24Uno-X Pro Cycling Team6-
76▼184 Rutkiewicz MarekMazowsze Serce Polski 39Mazowsze Serce Polski6-
88-8 Plamondon RobinIsrael Cycling Academy 20Israel Cycling Academy5-
99-81 Bernas PawełMazowsze Serce Polski 30Mazowsze Serce Polski3-
1010-7 Turek DanielIsrael Cycling Academy 27Israel Cycling Academy3-
1111-59 Nolde TobiasP&S Metalltechnik 21P&S Metalltechnik3-
1212-135 Wawrzyniak KarolCCC Development Team 20CCC Development Team2-
13-82 Kaczmarek JakubMazowsze Serce Polski 26Mazowsze Serce Polski1+1
1413▼121 Pattyn StevenLotto - Soudal U23 20Lotto - Soudal U231-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

RnkPrev▼▲BIBTeamTime
11- Lotto - Soudal U23  47:37:00 47:37:00
22- P&S Metalltechnik ,,0:00
33- Mazowsze Serce Polski ,,0:00
44- Uno-X Pro Cycling Team ,,0:00
57▲2 Israel Cycling Academy ,,0:00
65▼1 Wibatech Merx 7R ,,0:00
76▼1 Metec - TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel ,,0:00
88- Voster ATS Team ,,0:00
99- Ljubljana Gusto Santic ,,0:00
1011▲1 Wielerploeg Groot Amsterdam 6:526:52
1110▼1 Tartu 2024 - Balticchaincycling.com 7:197:19
1213▲1 AC Sparta Praha 7:327:32
1312▼1 Tufo - Pardus Prostějov 7:337:33
1414- LKT Team Brandenburg 10:1410:14
1515- Topforex Lapierre Pro Cycling Team 15:0315:03
1616- CCC Development Team 23:1423:14
1718▲1 Dukla Praha 27:5127:51
1817▼1 TJ Slávia ŠG Trenčín 29:2029:20
1919- Poland 37:1137:11
2020- Epronex - BSS Oil Team 45:2345:23
2121- Tc Chrobry Scott Glogow 48:4148:41
2222- Slovakia 59:4859:48
2323- LZS Region Mazowsze 1:10:101:10:10
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

Course Cycliste de Solidarnosc et des Champions Olympiques logoDate: 12th September 2020
Avg. speed winner: 46.13 km/h
Race category: Men Elite
Parcours type: 0*
PCS point scale: 2.2.Stage
Start/finish: KielceŁódź

Race profile



Websites:
www.wyscig.com.pl

Race ranking position
129th
30 pnt
rankingbreakdown
Position and points as on startdate of race.