Menu▼
Home
Races
▼
Tour de France
Giro d'Italia
La Vuelta ciclista a España
World Championships
Amstel Gold Race
Milano-Sanremo
Tirreno-Adriatico
Liège-Bastogne-Liège
Il Lombardia
La Flèche Wallonne
Paris - Nice
Paris-Roubaix
Volta Ciclista a Catalunya
Critérium du Dauphiné
Tour des Flandres
Gent-Wevelgem in Flanders Fields
Clásica Ciclista San Sebastián
Teams
▼
INEOS Grenadiers
Groupama - FDJ
EF Education-EasyPost
Decathlon AG2R La Mondiale Team
Cofidis
BORA - hansgrohe
Bahrain - Victorious
Astana Qazaqstan Team
Intermarché - Wanty
Lidl - Trek
Movistar Team
Soudal - Quick Step
Team dsm-firmenich PostNL
Team Jayco AlUla
Team Visma | Lease a Bike
UAE Team Emirates
Arkéa - B&B Hotels
Alpecin-Deceuninck
Rankings
Statistics
▼
Overview
Riders
Teams
Grand tours
Game
More
▼
Riders
Contact us
Countdown to 3 billion pageviews
Favorite500
Sitemap
About us
Profile Score
Tutorials
Pro
▼
Dashboard
Lists
❖
login
✱
settings
2017
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1979
1978
1977
1976
1975
1974
1966
1965
2019
- stage -
Stage 1 | Litomerice - Litomerice
Stage 2a (ITT) | Trebenice - Trebenice
Stage 2b | Roudnice nad Labem - Roudnice nad Labem
Stage 3 | Teplice - Altenberg
Stage 4 | Benešov nad Ploučnicí - Terezin
Statistics
GO TO
Stage 4 Results
Startlist▼
Startlist
Top competitors
Startlist quality
Debutants
More
Teams▼
Teams
Top teams
Dropouts
Prizemoney
Nations
Route▼
Stages
All stage profiles
Hardest stages
Climbs
Results▼
Winners and leaders
Won how
Prizemoney ranking
Dropouts
Fastest stages
More
Statistics - Statistics
Startlist - Startlist
Top competitors
Startlist quality
Debutants
More - More
Teams - Teams
Top teams
Dropouts
Prizemoney
Nations - Nations
Route - Route
Stages
All stage profiles
Hardest stages
Climbs
Results - Results
Winners and leaders
Won how
Prizemoney ranking
Dropouts
Fastest stages
Course de la Paix Juniors
»
2018
»
Startlist
menu
2018
»
47th
Course de la Paix Juniors
(2.Ncup)
2018
»
4 Stages
»
Litomerice
›
Terezin
(370.4km)
National startlist quality
National startlist quality.
#
Rider
National ranking position
Points
1
STREGNEV Nikita
0
2
HINDSGAUL Jacob
0
3
BARRÉ Louis
0
4
FEDOROV Yevgeniy
0
5
PRONSKIY Daniil
0
6
KOSTER Adne
0
7
PALM Oskar
0
8
PATTYN Steven
0
9
MICHIELSEN Manuel
0
10
STEININGER Fabian
0
11
GRONDIN Donavan
0
12
OMRZEL Aljaž
0
13
PAPIERSKI Damian
0
14
WALKOWIAK Kacper
0
15
PRIES Cedric
0
16
KLUCKERS Arthur
0
17
WAWRZYNIAK Karol
0
18
SKOK Anže
0
19
WACKER Ludvig Anton
0
20
VAN WILDER Ilan
0
21
FOLTÁN Adam
0
22
MERIAC Tomas
0
23
VANDENABEELE Henri
0
24
AASHEIM Ludvig
0
25
MAYRHOFER Marius
0
26
CARPENE Samuele
0
27
KESS Nicolas
0
28
GONOV Lev
0
29
SYRITSA Gleb
0
30
BLAŠKO Matej
0
31
THIBAUD Samuel
0
32
DEVANNE Antoine
0
33
SKJELMOSE Mattias
0
34
FANCELLU Alessandro
0
35
RUBINO Samuele
0
36
VERVLOESEM Xandres
0
37
GUERNALEC Victor
0
38
KIRSCH Gilles
0
39
NOTHUM Pol
0
40
VACEK Karel
0
41
MARCELLUSI Martin
0
42
RATAJ Zan
0
43
BENZ Pirmin
0
44
VATER Erik
0
45
HEIDUK Kim
0
46
WERNER Franz
0
47
GRATZER Alexander
0
48
BLEYER Paul
0
49
KAŠPAR Jan
0
50
QUINN Sean
0
51
BARSOV Aleksandr
0
52
PLUIMERS Rick
0
53
KANAKA Oleg
0
54
PARASHCHAK Yaroslav
0
55
KELEMEN Petr
0
56
SILTUMENS Kristaps
0
57
LITLERE Erlend
0
58
NURLYKHASSYM Nurbergen
0
59
KUBIŠ Lukáš
0
60
ĐURIĆ Đorđe
0
61
SIPOS Mate
0
62
FORRAY Andras
0
63
JOTANOVIC Marin
0
64
SRETENOVIC Stefan
0
65
GEßNER Jakob
0
66
VTIURIN Anton
0
67
CHARRIN Aloïs
0
68
SKOT-HANSEN Aksel Bech
0
69
REITER Jakob
0
70
SCHNEIDER Sebestyen
0
71
BRUSSENSKIY Gleb
0
72
VASILOIU Valentin
0
73
VOLLMER Andrew
0
74
FRZOP Roko
0
75
ŘEPA Vojtěch
0
76
SRBIC Toni
0
77
OVERSON Ethan
0
78
EVENEPOEL Remco
0
79
GÖTZINGER Valentin
0
80
DROZHININ Roman
0
81
GELEIJN Owen
0
82
VAN UDEN Casper
0
83
SKIVILD Robin Juel
0
84
FÁBIÁN Csongor
0
85
GAŁKA Michał
0
86
DAHLBLOM Anton
0
87
LEIJNSE Enzo
0
88
MURN Boštjan
0
89
HOLTER Ådne
0
90
POLUDENKO Evgenii
0
91
GAJDULA Marek
0
92
RAZINSKIS Alekss Janis
0
93
KAZIS Daniels
0
94
RUBENIS Pauls
0
95
KRASTS Alekss
0
96
BETTENDORFF Loïc
0
97
GRÅSVOLD Dennis
0
98
KLYVER Hjalmar
0
99
WANDAHL Frederik
0
100
STRELIS Eduards
0
101
BALLERSTEDT Maurice
0
102
KEUP Pierre-Pascal
0
103
MARCU Adi Narcis
0
104
LINDNER Tom
0
105
TOROK Szilard
0
106
JITARU Ciprian
0
107
FRETIN Milan
0
108
TIBERI Antonio
0
109
MARTINELLI Alessio
0
110
JERETINA Marko
0
111
TROTOVŠEK Jan
0
112
JURIŠEVIĆ Carlo
0
113
PYLYPCHUK Vitalii
0
114
KOSHOVIY Ruslan
0
115
SOKOLOVSKYI Maksym
0
116
SILAGHI Vasile-Gabriel
0
117
KABAS Maximilian
0
118
MESZAROS Abel
0
119
SYVERSEN Preben
0
120
ŤOUPALÍK Jakub
0
121
GARRISON Michael
0
122
MIKSANIK Vladimir
0
123
BRYNSRUD Magnus
0
124
BYCZKOWSKI Jakub
0
125
JEŽEK Tomáš
0
126
BOUČEK Jakub
0
127
BOURGOYNE Lucas
0
128
ROTTER Michal
0
129
LINDH Vilgot
0
130
KOLAŠINAC Admir
0
131
KOPIWODA Dominik
0
132
BUGAR Marek
0
133
JOHANSSON Albin
0
134
KHATPIN Nurzhan
0
135
ANDERSON Ian
0
136
MILOSEVIC Bogdan
0
137
MATEJIC Nikola
0
138
JOVANOV Stevan
0
139
TOMKA Boaz
0
140
BUZAN Silviu-Narcis
0
141
LINDGREN Emil
0
142
HNIDASHEV Yaroslaw
0
0
Menu
Startlist
Alphabetical
Changes
Form
Top competitors
Previous performance
Youngest and oldest
Startlist quality
Debutants
Best per specialty
Race ranking
Peloton averages
Contribute to startlist
Statistics team line-ups
Ranked
Top GC riders
Sprinters
TT Specialists
Best classic riders
Climbers
Most KMs
Most wins
More
Top-100 riders competing
National champions
Starting other race
National startlist quality
First first participations
Birthdays during race
Injury history per rider
PCS Pro (3)