2014
2016
«
»
2015»

Course de la Paix U23 / Závod Míru U23

(2.Ncup)
2015»Stage 3 (Final)»JeseníkJeseník(160k)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
RnkGCTimelagBIBRiderAgeTeamUCIPntTime
12+0:000 VLIEGEN Loïc21853:57:30
23+0:070 EIKING Odd ChristianTeam Joker 20Team Joker 52,,
0:00
35+0:160 MOSCON Gianni2121,,
0:00
41+0:000 MÜHLBERGER GregorTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels ,,
0:00
56+0:240 KÄMNA LennardTeam Stölting 18Team Stölting ,,
0:00
611+0:350 ČERNÝ JosefCCC Sprandi Polkowice 22CCC Sprandi Polkowice 0:06
0:06
77+0:300 PAVLIČ MarkoRadenska Ljubljana22Radenska Ljubljana,,
0:06
88+0:300 PADUN Mark18,,
0:06
94+0:120 DE PLUS Laurens19,,
0:06
1010+0:340 SKAARSETH AndersTeam Joker 20Team Joker ,,
0:06
1120+1:280 DAVIES Scott19,,
0:06
1212+0:380 OLESEN PatrickLeopard Development Team20Leopard Development Team,,
0:06
139+0:330 MAMYKIN MatveyItera - Katusha20Itera - Katusha0:09
0:09
1415+0:480 KNIPP Niels200:13
0:13
1514+0:420 LUNKE SindreTeam Joker 22Team Joker ,,
0:13
1613+0:420 ARSLANOV IldarRusVelo21RusVelo0:18
0:18
1724+1:540 KAMP AlexanderColoQuick 21ColoQuick 0:19
0:19
1816+1:000 STOSZ PatrykCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 0:24
0:24
1939+5:280 MARTIN Guillaume210:26
0:26
2025+2:000 DÍAZ Edward FabiánTeam Colombia20Team Colombia,,
0:26
2117+1:000 MAISON Jérémy21,,
0:26
2218+1:100 FRANKINY Kilian210:28
0:28
2329+3:070 GESBERT Élie190:30
0:30
2419+1:160 ZEMLYAKOV OlegVino 4ever21Vino 4ever0:33
0:33
2527+2:370 GABBURO Davide22,,
0:33
2634+4:520 HOELGAARD MarkusTeam Coop - ØsterHus20Team Coop - ØsterHus0:38
0:38
2721+1:330 VERMEULEN Alexey200:46
0:46
2822+1:400 KACZMAREK JakubCCC Sprandi Polkowice 21CCC Sprandi Polkowice 0:48
0:48
2963+13:420 WEBER JohannesTeam Stuttgart20Team Stuttgart0:57
0:57
3026+2:340 SCHACHMANN MaximilianAWT-GreenWay21AWT-GreenWay,,
0:57
3169+17:080 CULLAIGH Gabriel190:59
0:59
3233+4:380 DE JONG Martijn20,,
0:59
3330+3:380 LEGROS Adrien221:01
1:01
3423+1:530 BRKIC BenjaminTirol Cycling Team18Tirol Cycling Team1:11
1:11
3556+9:470 SLATER AlistairAn Post - Chain Reaction22An Post - Chain Reaction1:23
1:23
3635+5:070 BOUWMAN KoenSEG Racing 21SEG Racing 1:37
1:37
3741+5:380 DE VRIES HartthijsRabobank Development Team18Rabobank Development Team,,
1:37
3871+20:570 O' DONNELL PhilipAxeon Cycling Team19Axeon Cycling Team1:39
1:39
3947+6:540 BROCKHOFF JanAWT-GreenWay20AWT-GreenWay1:52
1:52
4032+4:250 GREGAARD JonasTeam Trefor - Blue Water18Team Trefor - Blue Water,,
1:52
4128+2:410 PETILLI SimoneUnieuro Wilier Trevigiani22Unieuro Wilier Trevigiani2:12
2:12
4258+11:020 VAN ROOY Kenneth212:15
2:15
4331+4:140 LUKKEDAHL ØivindTeam Ringeriks - Kraft 20Team Ringeriks - Kraft 2:37
2:37
4440+5:280 ALMINDSØ RuneColoQuick 19ColoQuick 2:55
2:55
4546+6:190 TUREK DanielCycling Academy Team22Cycling Academy Team,,
2:55
4638+5:220 REYES Aldemar20,,
2:55
4761+12:500 CHERKASOV Nikolay18,,
2:55
4849+7:120 PASCHE Frank22,,
2:55
4942+5:390 OWSIAN ArkadiuszActiveJet Team21ActiveJet Team,,
2:55
5053+8:030 KOROŠEC RokRadenska Ljubljana21Radenska Ljubljana,,
2:55
5150+7:160 MORABITO MassimoLeopard Development Team22Leopard Development Team2:59
2:59
5244+6:060 MARTINEZ Luis Miguel213:11
3:11
5357+10:190 RAHBEK MadsTeam Trefor - Blue Water19Team Trefor - Blue Water3:13
3:13
5436+5:110 VAN GESTEL Dries203:38
3:38
5566+14:500 CARBONI GiovanniUnieuro Wilier Trevigiani19Unieuro Wilier Trevigiani,,
3:38
5651+7:190 SCHLEGEL MichalAWT-GreenWay20AWT-GreenWay,,
3:38
5762+13:160 PETERS Nans21,,
3:38
5845+6:100 SEMYONOV RomanSeven Rivers Cycling Team22Seven Rivers Cycling Team,,
3:38
5943+6:040 ZMORKA Marlen21,,
3:38
6052+7:300 SCHULZE JulianTeam Stuttgart20Team Stuttgart3:46
3:46
6160+12:340 DECLERCQ Benjamin21,,
3:46
6255+9:370 BELLAN Juraj194:12
4:12
6367+15:280 KOCH JonasRad-Net Rose Team21Rad-Net Rose Team4:16
4:16
6437+5:180 CHAVEZ German Enrique204:26
4:26
6548+7:050 BROŻYNA PiotrCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 5:22
5:22
6672+22:050 JOYCE Colin205:33
5:33
6764+13:520 AKHMETOV GalymSeven Rivers Cycling Team20Seven Rivers Cycling Team6:46
6:46
6854+9:220 PAREDES Wilmar19,,
6:46
6970+19:110 KUKRLE Michael207:15
7:15
7065+14:200 MAIDOS TilegenVino 4ever21Vino 4ever9:12
9:12
7159+11:570 ZHUYKOV DenisItera - Katusha21Itera - Katusha10:20
10:20
7275+23:460 MASNADA Fausto2112:34
12:34
7374+23:460 PACINOTTI Nicolò20,,
12:34
7468+16:040 POWLESS Neilson18,,
12:34
7580+25:070 ZLOTOWICZ Patryk1817:03
17:03
7683+27:490 SCHNYDER Lars2219:01
19:01
7791+40:500 COSNEFROY Benoît19,,
19:01
7884+28:410 TURCHI LucLeopard Development Team19Leopard Development Team,,
19:01
7985+34:510 VALVASORI Larry19,,
19:01
8073+23:140 BARTA WillAxeon Cycling Team19Axeon Cycling Team,,
19:01
8187+36:480 RUČIGAJ ŽigaRadenska Ljubljana19Radenska Ljubljana20:03
20:03
8279+25:060 GROŠELJ Žiga21,,
20:03
8376+24:460 SCHÖNBERGER SebastianTirol Cycling Team21Tirol Cycling Team20:32
20:32
8493+43:410 WALZEL AndreasTeam Vorarlberg20Team Vorarlberg,,
20:32
8577+24:460 PAULUS DennisAmplatz - BMC20Amplatz - BMC,,
20:32
8678+24:480 GOGL MichaelTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels 20:34
20:34
8781+25:090 GUNST DavySEG Racing 20SEG Racing 21:39
21:39
8882+27:470 FRANCZAK Wojciech2223:19
23:19
8995+44:320 NIPL VojtechBohemia Cycling Track Team22Bohemia Cycling Track Team25:30
25:30
9086+35:340 VAN REEK TimonCyclingteam Join's - De Rijke19Cyclingteam Join's - De Rijke,,
25:30
9192+42:030 ZVERKOV Evgeny2227:39
27:39
9297+49:030 LAJCHA JurajKemo Dukla Trencin21Kemo Dukla Trencin,,
27:39
9398+49:070 HARAG TomášCK Banska Bystrica 19CK Banska Bystrica ,,
27:39
9494+43:420 MALIEIEV TymurISD Continental Team19ISD Continental Team,,
27:39
9589+39:580 UDOD RinatISD Continental Team19ISD Continental Team,,
27:39
96101+53:340 OMOTE Toshiki22,,
27:39
97102+59:530 KRAJICEK Matej20,,
27:39
9896+47:030 KOBASHI Yuri20,,
27:39
9990+40:340 AKITA Takuma2127:50
27:50
10099+49:130 UCHINO Naoya2127:59
27:59
101100+51:230 SAZANOV AndreyGM Cycling Team21GM Cycling Team29:35
29:35
102103+1:02:520 SHIMIZU Ohko2229:57
29:57
10388+37:030 OKA Atsushi1929:58
29:58
DNF0 SISR FrantišekTeam Dukla Praha22Team Dukla Praha-
DNF0 WÜRTZ SCHMIDT MadsColoQuick 21ColoQuick -
DNF0 CURUCHET Juan Ignacio21-
DNF0 TUSVELD MartijnRabobank Development Team21Rabobank Development Team-
DNF0 JANSEN Amund GrøndahlTeam Joker 21Team Joker -
DNF0 GADAY Lucas ManuelUnieuro Wilier Trevigiani22Unieuro Wilier Trevigiani-
DNF0 SHEMYAKIN SergeySeven Rivers Cycling Team19Seven Rivers Cycling Team-
DNF0 MISKULIN JureRadenska Ljubljana20Radenska Ljubljana-
DNF0 KELLY Jake20-
DNF0 GARCÍA Joaquín Gonzalo18-
DNF0 ZUBENKO Mykyta20-
DNF0 BURTON Germain20-
DNF0 SHTEIN GrigoriySeven Rivers Cycling Team19Seven Rivers Cycling Team-
DNF0 NAVARRO Nicolas19-
DNF0 RESTREPO Jhonatan20-
DNF0 STEWART Mark19-
DNF0 BAILLIFARD Valentin21-
DNF0 TRILLINI Sebastian Martin JuniorUnieuro Wilier Trevigiani21Unieuro Wilier Trevigiani-
DNF0 VIVAS Federico19-
DNF0 LANG Alec20-
DNS0 MERTZ RémyColor Code - Aquality Protect 19Color Code - Aquality Protect -
DNS0 BASSETT Stephen20-
DNS0 BUDYAK AnatoliyISD Continental Team19ISD Continental Team-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamUCIPntTimeTime won/lost
11-0 MÜHLBERGER GregorTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels 40259:58:50..
24▲20 VLIEGEN Loïc213018,,
0:00
..
33-0 EIKING Odd ChristianTeam Joker 20Team Joker 16140:07
0:07
..
42▼20 DE PLUS Laurens1912110:12
0:12
..
510▲50 MOSCON Gianni211080:16
0:16
..
67▲10 KÄMNA LennardTeam Stölting 18Team Stölting 860:24
0:24
..
76▼10 PAVLIČ MarkoRadenska Ljubljana22Radenska Ljubljana640:30
0:30
..
89▲10 PADUN Mark1833,,
0:30
..
98▼10 MAMYKIN MatveyItera - Katusha20Itera - Katusha20:33
0:33
..
1011▲10 SKAARSETH AndersTeam Joker 20Team Joker 10:34
0:34
..
1114▲30 ČERNÝ JosefCCC Sprandi Polkowice 22CCC Sprandi Polkowice 0:35
0:35
..
1215▲30 OLESEN PatrickLeopard Development Team20Leopard Development Team0:38
0:38
..
135▼80 ARSLANOV IldarRusVelo21RusVelo0:42
0:42
..
1413▼10 LUNKE SindreTeam Joker 22Team Joker ,,
0:42
..
1517▲20 KNIPP Niels200:48
0:48
..
1618▲20 STOSZ PatrykCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 1:00
1:00
..
1716▼10 MAISON Jérémy21,,
1:00
..
1821▲30 FRANKINY Kilian211:10
1:10
..
1922▲30 ZEMLYAKOV OlegVino 4ever21Vino 4ever1:16
1:16
..
2026▲60 DAVIES Scott191:28
1:28
..
2123▲20 VERMEULEN Alexey201:33
1:33
..
2224▲20 KACZMAREK JakubCCC Sprandi Polkowice 21CCC Sprandi Polkowice 1:40
1:40
..
2320▼30 BRKIC BenjaminTirol Cycling Team18Tirol Cycling Team1:53
1:53
..
2429▲50 KAMP AlexanderColoQuick 21ColoQuick 1:54
1:54
..
2528▲30 DÍAZ Edward FabiánTeam Colombia20Team Colombia2:00
2:00
..
2630▲40 SCHACHMANN MaximilianAWT-GreenWay21AWT-GreenWay2:34
2:34
..
2734▲70 GABBURO Davide222:37
2:37
..
2812▼160 PETILLI SimoneUnieuro Wilier Trevigiani22Unieuro Wilier Trevigiani2:41
2:41
..
2943▲140 GESBERT Élie193:07
3:07
..
3042▲120 LEGROS Adrien223:38
3:38
..
3131-0 LUKKEDAHL ØivindTeam Ringeriks - Kraft 20Team Ringeriks - Kraft 4:14
4:14
..
3239▲70 GREGAARD JonasTeam Trefor - Blue Water18Team Trefor - Blue Water4:25
4:25
..
3350▲170 DE JONG Martijn204:38
4:38
..
3458▲240 HOELGAARD MarkusTeam Coop - ØsterHus20Team Coop - ØsterHus4:52
4:52
..
3548▲130 BOUWMAN KoenSEG Racing 21SEG Racing 5:07
5:07
..
3627▼90 VAN GESTEL Dries205:11
5:11
..
3725▼120 CHAVEZ German Enrique205:18
5:18
..
3836▼20 REYES Aldemar205:22
5:22
..
3963▲240 MARTIN Guillaume215:28
5:28
..
4038▼20 ALMINDSØ RuneColoQuick 19ColoQuick ,,
5:28
..
4153▲120 DE VRIES HartthijsRabobank Development Team18Rabobank Development Team5:38
5:38
..
4244▲20 OWSIAN ArkadiuszActiveJet Team21ActiveJet Team5:39
5:39
..
4335▼80 ZMORKA Marlen216:04
6:04
..
4445▲10 MARTINEZ Luis Miguel216:06
6:06
..
4537▼80 SEMYONOV RomanSeven Rivers Cycling Team22Seven Rivers Cycling Team6:10
6:10
..
4646-0 TUREK DanielCycling Academy Team22Cycling Academy Team6:19
6:19
..
4762▲150 BROCKHOFF JanAWT-GreenWay20AWT-GreenWay6:54
6:54
..
4833▼150 BROŻYNA PiotrCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 7:05
7:05
..
4960▲110 PASCHE Frank227:12
7:12
..
5098▲480 MORABITO MassimoLeopard Development Team22Leopard Development Team7:16
7:16
..
5151-0 SCHLEGEL MichalAWT-GreenWay20AWT-GreenWay7:19
7:19
..
5252-0 SCHULZE JulianTeam Stuttgart20Team Stuttgart7:30
7:30
..
5367▲140 KOROŠEC RokRadenska Ljubljana21Radenska Ljubljana8:03
8:03
..
5440▼140 PAREDES Wilmar199:22
9:22
..
5568▲130 BELLAN Juraj199:37
9:37
..
5674▲180 SLATER AlistairAn Post - Chain Reaction22An Post - Chain Reaction9:47
9:47
..
5772▲150 RAHBEK MadsTeam Trefor - Blue Water19Team Trefor - Blue Water10:19
10:19
..
5878▲200 VAN ROOY Kenneth2111:02
11:02
..
5932▼270 ZHUYKOV DenisItera - Katusha21Itera - Katusha11:57
11:57
..
6076▲160 DECLERCQ Benjamin2112:34
12:34
..
6185▲240 CHERKASOV Nikolay1812:50
12:50
..
6281▲190 PETERS Nans2113:16
13:16
..
6396▲330 WEBER JohannesTeam Stuttgart20Team Stuttgart13:42
13:42
..
6471▲70 AKHMETOV GalymSeven Rivers Cycling Team20Seven Rivers Cycling Team13:52
13:52
..
6565-0 MAIDOS TilegenVino 4ever21Vino 4ever14:20
14:20
..
6690▲240 CARBONI GiovanniUnieuro Wilier Trevigiani19Unieuro Wilier Trevigiani14:50
14:50
..
6791▲240 KOCH JonasRad-Net Rose Team21Rad-Net Rose Team15:28
15:28
..
6849▼190 POWLESS Neilson1816:04
16:04
..
69100▲310 CULLAIGH Gabriel1917:08
17:08
..
7093▲230 KUKRLE Michael2019:11
19:11
..
71109▲380 O' DONNELL PhilipAxeon Cycling Team19Axeon Cycling Team20:57
20:57
..
72102▲300 JOYCE Colin2022:05
22:05
..
7357▼160 BARTA WillAxeon Cycling Team19Axeon Cycling Team23:14
23:14
..
7487▲130 PACINOTTI Nicolò2023:46
23:46
..
7588▲130 MASNADA Fausto21,,
23:46
..
7656▼200 SCHÖNBERGER SebastianTirol Cycling Team21Tirol Cycling Team24:46
24:46
..
7755▼220 PAULUS DennisAmplatz - BMC20Amplatz - BMC,,
24:46
..
7859▼190 GOGL MichaelTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels 24:48
24:48
..
7964▼150 GROŠELJ Žiga2125:06
25:06
..
8073▼70 ZLOTOWICZ Patryk1825:07
25:07
..
8147▼340 GUNST DavySEG Racing 20SEG Racing 25:09
25:09
..
8261▼210 FRANCZAK Wojciech2227:47
27:47
..
8375▼80 SCHNYDER Lars2227:49
27:49
..
8482▼20 TURCHI LucLeopard Development Team19Leopard Development Team28:41
28:41
..
8580▼50 VALVASORI Larry1934:51
34:51
..
8686-0 VAN REEK TimonCyclingteam Join's - De Rijke19Cyclingteam Join's - De Rijke35:34
35:34
..
87103▲160 RUČIGAJ ŽigaRadenska Ljubljana19Radenska Ljubljana36:48
36:48
..
8869▼190 OKA Atsushi1937:03
37:03
..
8994▲50 UDOD RinatISD Continental Team19ISD Continental Team39:58
39:58
..
9095▲50 AKITA Takuma2140:34
40:34
..
91118▲270 COSNEFROY Benoît1940:50
40:50
..
9297▲50 ZVERKOV Evgeny2242:03
42:03
..
93120▲270 WALZEL AndreasTeam Vorarlberg20Team Vorarlberg43:41
43:41
..
9499▲50 MALIEIEV TymurISD Continental Team19ISD Continental Team43:42
43:42
..
95107▲120 NIPL VojtechBohemia Cycling Track Team22Bohemia Cycling Track Team44:32
44:32
..
96110▲140 KOBASHI Yuri2047:03
47:03
..
97113▲160 LAJCHA JurajKemo Dukla Trencin21Kemo Dukla Trencin49:03
49:03
..
98115▲170 HARAG TomášCK Banska Bystrica 19CK Banska Bystrica 49:07
49:07
..
99111▲120 UCHINO Naoya2149:13
49:13
..
100117▲170 SAZANOV AndreyGM Cycling Team21GM Cycling Team51:23
51:23
..
101122▲210 OMOTE Toshiki2253:34
53:34
..
102123▲210 KRAJICEK Matej2059:53
59:53
..
103125▲220 SHIMIZU Ohko221:02:52
1:02:52
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
11-0 MÜHLBERGER GregorTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels 46+14
27▲50 VLIEGEN Loïc2139+25
36▲30 EIKING Odd ChristianTeam Joker 20Team Joker 36+20
44-0 PAVLIČ MarkoRadenska Ljubljana22Radenska Ljubljana29+9
53▼20 DE PLUS Laurens1927+7
62▼40 CULLAIGH Gabriel1925-
713▲60 MOSCON Gianni2125+16
812▲40 KÄMNA LennardTeam Stölting 18Team Stölting 22+12
95▼40 TUREK DanielCycling Academy Team22Cycling Academy Team16-
1017▲70 PADUN Mark1816+8
118▼30 CHAVEZ German Enrique2014-
1224▲120 ČERNÝ JosefCCC Sprandi Polkowice 22CCC Sprandi Polkowice 13+10
139▼40 KOROŠEC RokRadenska Ljubljana21Radenska Ljubljana12-
1419▲50 SKAARSETH AndersTeam Joker 20Team Joker 12+6
1510▼50 ARSLANOV IldarRusVelo21RusVelo12-
1614▼20 MAMYKIN MatveyItera - Katusha20Itera - Katusha12+3
1711▼60 SISR FrantišekTeam Dukla Praha22Team Dukla Praha10-
1815▼30 GADAY Lucas ManuelUnieuro Wilier Trevigiani22Unieuro Wilier Trevigiani9-
1916▼30 KAMP AlexanderColoQuick 21ColoQuick 8-
2018▼20 VAN ROOY Kenneth216-
2126▲50 OLESEN PatrickLeopard Development Team20Leopard Development Team6+4
22▼220 DAVIES Scott195+5
2320▼30 PETILLI SimoneUnieuro Wilier Trevigiani22Unieuro Wilier Trevigiani5-
2423▼10 LUNKE SindreTeam Joker 22Team Joker 5+1
2521▼40 STOSZ PatrykCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 5-
2622▼40 GABBURO Davide224-
2728▲10 KNIPP Niels203+2
2825▼30 KOCH JonasRad-Net Rose Team21Rad-Net Rose Team3-
2927▼20 NIPL VojtechBohemia Cycling Track Team22Bohemia Cycling Track Team1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBRiderAgeTeamPointsToday
11-0 ZVERKOV Evgeny2220-
212▲100 PETILLI SimoneUnieuro Wilier Trevigiani22Unieuro Wilier Trevigiani11+9
319▲160 PADUN Mark189+8
42▼20 PAREDES Wilmar199-
53▼20 MAISON Jérémy218-
64▼20 MOSCON Gianni215-
7▼70 CHAVEZ German Enrique205+5
8▼80 BROŻYNA PiotrCCC Sprandi Polkowice 20CCC Sprandi Polkowice 5+5
96▼30 MAMYKIN MatveyItera - Katusha20Itera - Katusha4-
10▼100 ARSLANOV IldarRusVelo21RusVelo4+4
11▼110 BOUWMAN KoenSEG Racing 21SEG Racing 4+4
12▼120 ZHUYKOV DenisItera - Katusha21Itera - Katusha4+4
1316▲30 CARBONI GiovanniUnieuro Wilier Trevigiani19Unieuro Wilier Trevigiani4+3
145▼90 O' DONNELL PhilipAxeon Cycling Team19Axeon Cycling Team4-
158▼70 MÜHLBERGER GregorTeam Felbermayr - Simplon Wels 21Team Felbermayr - Simplon Wels 3-
1611▼50 PAVLIČ MarkoRadenska Ljubljana22Radenska Ljubljana3+1
17▼170 OLESEN PatrickLeopard Development Team20Leopard Development Team3+3
18▼180 KNIPP Niels203+3
19▼190 GREGAARD JonasTeam Trefor - Blue Water18Team Trefor - Blue Water3+3
2010▼100 REYES Aldemar203-
217▼140 KOROŠEC RokRadenska Ljubljana21Radenska Ljubljana3-
22▼220 VERMEULEN Alexey202+2
2313▼100 BRKIC BenjaminTirol Cycling Team18Tirol Cycling Team2-
24▼240 SCHACHMANN MaximilianAWT-GreenWay21AWT-GreenWay2+2
2514▼110 LEGROS Adrien222-
26▼260 BARTA WillAxeon Cycling Team19Axeon Cycling Team2+2
27▼270 JOYCE Colin201+1
2817▼110 PAULUS DennisAmplatz - BMC20Amplatz - BMC1-
29▼290 GROŠELJ Žiga211+1
3018▼120 ZLOTOWICZ Patryk181-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTime
11- NorwayNAT 29:58:03
67▲1 Denmark5:24
5:24
86▼2 PolandNAT5:45
5:45
910▲1 Germany6:06
6:06
108▼2 ColombiaNAT9:52
9:52
1212- Czech RepublicNAT12:44
12:44
1315▲2 United StatesNAT14:56
14:56
1414- Kazakhstan17:47
17:47
159▼6 Austria25:16
25:16
1617▲1 Great BritainNAT27:00
27:00
1716▼1 SloveniaNAT32:14
32:14
18▼18 UkraineNAT36:41
36:41
2021▲1 SlovakiaNAT1:46:14
1:46:14
2119▼2 JapanNAT1:55:45
1:55:45
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    31 May 2015
  • Avg. speed winner:
    -
  • Race category:
    MU - Men U23
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Departure:
  • Arrival:
  • Distance:
    0 km
  • Race ranking:
    92

Race profile