Search:  
topLogin
1999
1997
»
«

1998»Course de la Paix (2.5)

1998  Stage 3

Top 3 per edition

Menu
SeasonWinner2nd3rd
2006 Cheula Giampaolo Tonti Andrea Gasperoni Cristian
2004 Scarponi Michele Kohut Sławomir Beuchat Roger
2003 Wesemann Steffen Sosenka Ondřej Konečný Tomáš
2002 Sosenka Ondřej Garmendia Aitor Chmielewski Piotr
2001 Piil Jakob Storm Garmendia Aitor Romanik Radosław
2000 Wadecki Piotr Przydział Piotr Wesemann Steffen
1999 Wesemann Steffen Rumšas Raimondas Brożyna Tomasz
1998 Ampler Uwe Wesemann Steffen Wadecki Piotr
1997 Wesemann Steffen Henn Christian Voigt Jens
1996 Wesemann Steffen Andersson Michael Ivanov Serguei
1995 Padrnos Pavel Baranowski Dariusz Brożyna Tomasz
1994 Voigt Jens Grabsch Ralf Trkal Frantisek
1993 Bilek Jaroslav Trkal Frantisek Padrnos Pavel
1992 Wesemann Steffen Dietz Bert Brożyna Tomasz
1991 Rjaksinski Viktor Baranowski Dariusz Liptak Miroslav
1990 Svorada Ján Dietz Bert Padrnos Pavel
1989 Ampler Uwe Jentzsch Olaf Jaskula Zenon
1988 Ampler Uwe Pulnikov Vladimir Ugrumov Piotr
1987 Ampler Uwe Petrov Petar Mierzejewski Andrzej
1986 Ludwig Olaf Pulnikov Vladimir Saitov Asiat
1985 Piasecki Lech Mierzejewski Andrzej Ampler Uwe
1984 Soukhoroutchenkov Sergei Stajkov Nenczo Ludwig Olaf
1983 Boden Falk Chuzhda Petrovitch Oleg Ludwig Olaf
1982 Ludwig Olaf Zagretdinov Shakid Barinov Yuri
1981 Zagretdinov Shakid Soukhoroutchenkov Sergei Mitchenko Ivan
1980 Barinov Yuri Winnen Peter Ludwig Olaf
1979 Soukhoroutchenkov Sergei Petermann Andreas Sujka Krysztof
1978 Averin Alexandre Sakharov Iouri Romaşcanu Mircea
1977 Pikkuus Aavo Osokin Vladimir Mytnik Tadeusz
1976 Joachim Hartnick Hans Szozda Stanislas Lauke Gerhard
1975 Szurkowski Ryszard Joachim Hartnick Hans Pikkuus Aavo
1974 Szozda Stanislas Fyodorovich Gorelov Nikolay Hrazdira Milos
1973 Szurkowski Ryszard Szozda Stanislas Likhatchov Valery
1972 Moravec Vlastimil Nelyubin Vladislav Kühn Wolfram
1971 Szurkowski Ryszard Czechowski Zenon Starkov Anatoliy
1970 Szurkowski Ryszard Duchemin Marcel Hanusik Zygmunt
1969 Danguillaume Jean-Pierre Szurkowski Ryszard Gonschorek Dieter
1968 Peschel Axel Vavra Karel Magiera Jan
1967 Maes Marcel Kirilov Anguel Magiera Jan
1966 Guyot Bernard Dochljakov Alexei Peschel Axel
1966
1965 Lebediev Guennadi Doležel Pavel Kudra Jan
1964 Smolík Jan Hoffmann Günter Wiedemann Dieter
1963 Ampler Klaus Verhaegen Auguste Vyncke Camille
1962 Saidchuchin Hainan Afanasyevich Melikhov Yury Gazda Stanislaw
1961 Afanasyevich Melikhov Yury Kapitonov Viktor
1960 Hagen Erich Claes Jean-Baptiste Van Den Berghen Willy
1959 Adolf Schur Gustav Vanderveken René Venturelli Romeo
1958 Damen Piet Biebienin Boris Hermans Alfons
1957 Christov Nentcho Brittain Stan Kapitonov Viktor
1956 Krolak Stanislas Dumitrescu Constantin Kolumbet Nikolai
1955 Adolf Schur Gustav Veselý Jan Brittain Stan
1954 Dalgaard Eluf Růžička Vlastimil Van Meenen René
1953 Pedersen Christian Andresen Hans Adolf Schur Gustav
1952 Steel Ian Veselý Jan Stablinski Jean
1951 Olsen Kaj-allan Meister Lothar Ferri Alberto
1950 Emborg Willy Klabinski Bronislaw Růžička Vlastimil
1949 Veselý Jan Riegert Charles
1948 Prosenik August Siemiński Roman Wójcik Wacław
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.05301 sec.