1 25
Classic 28 Alessio 20 6:07:13
2 57
Sprint 31 Team Nürnberger 12 0:46 0:46
3 3
Sprint 21 Team Telekom 7 ,, 0:46
4 72
Sprint 24 Team Colpack 5 ,, 0:46
5 128
Sprint 21 Czech Republic 4 ,, 0:46
6 34
Sprint 33 Bankgiroloterij - Batavus 3 ,, 0:46
7 97
Sprint 32 MAT - Ceresit - CCC 2 ,, 0:46
8 64
Sprint 26 Wüstenrot - ZVVZ 1 ,, 0:46
9 91
GC 35 Team Bunte Berte Leipzig ,, 0:46
10 55
Sprint 28 Team Nürnberger 0:59 0:59
11 52
TT 24 Cologne 1:43 1:43
12 93
Sprint 30 Team Bunte Berte Leipzig 2:58 2:58
13 37
Sprint 27 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 2:58
14 65
Sprint 24 Wüstenrot - ZVVZ ,, 2:58
15 43
Sprint 23 KRKA - Telekom Slovenije ,, 2:58
16 75
Sprint 26 Gerolsteiner ,, 2:58
17 8
Sprint 26 Mapei - Quickstep ,, 2:58
18 14
Classic 22 Farm Frites ,, 2:58
19 61
TT 26 Wüstenrot - ZVVZ ,, 2:58
20 99
Sprint 25 MAT - Ceresit - CCC ,, 2:58
21 53
Sprint 32 Cologne ,, 2:58
22 1
Classic 29 Team Telekom ,, 2:58
23 102
Sprint 23 MAT - Ceresit - CCC ,, 2:58
24 41
Sprint 29 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 2:58
25 120
GC 22 Germany ,, 2:58
26 89
TT 24 PSK - Unit Expert ,, 2:58
27 56
TT 31 Team Nürnberger ,, 2:58
28 115
TT 20 Germany ,, 2:58
29 59
Sprint 31 Team Nürnberger ,, 2:58
30 12
GC 22 Mapei - Quickstep ,, 2:58
31 100
Sprint 34 MAT - Ceresit - CCC ,, 2:58
32 13
GC 24 Farm Frites 6:40 6:40
33 130
GC 21 Czech Republic 8:05 8:05
34 10
Sprint 22 Mapei - Quickstep 8:38 8:38
35 6
Sprint 27 Team Telekom 10:42 10:42
36 74
Sprint 26 Gerolsteiner ,, 10:42
37 98
GC 33 MAT - Ceresit - CCC 12:17 12:17
38 67
Classic 22 Team Colpack 13:09 13:09
39 45
TT 24 KRKA - Telekom Slovenije ,, 13:09
40 83
Sprint 24 Agro - Adler - Brandenburg 13:35 13:35
41 27
GC 25 Alessio 20:46 20:46
42 60
Sprint 29 Team Nürnberger 22:27 22:27
43 79
Sprint 34 Agro - Adler - Brandenburg ,, 22:27
44 90
Sprint 29 PSK - Unit Expert ,, 22:27
45 85
Sprint 26 PSK - Unit Expert ,, 22:27
46 38
Sprint 35 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 22:27
47 58
Sprint 31 Team Nürnberger ,, 22:27
48 24
Climber 24 Lampre - Daikin ,, 22:27
49 28
Sprint 30 Alessio ,, 22:27
50 40
Sprint 30 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 22:27
51 117
GC 20 Germany ,, 22:27
52 5
Classic 20 Team Telekom ,, 22:27
53 31
Sprint 24 Bankgiroloterij - Batavus ,, 22:27
54 63
Sprint 23 Wüstenrot - ZVVZ ,, 22:27
55 18
Sprint 23 Farm Frites ,, 22:27
56 66
Sprint 26 Wüstenrot - ZVVZ ,, 22:27
57 131
Sprint 20 Czech Republic ,, 22:27
58 62
Sprint 29 Wüstenrot - ZVVZ ,, 22:27
59 88
Sprint 26 PSK - Unit Expert ,, 22:27
60 7
TT 23 Mapei - Quickstep ,, 22:27
61 92
Sprint 22 Team Bunte Berte Leipzig ,, 22:27
62 126
Sprint 26 Slovakia ,, 22:27
63 4
Sprint 26 Team Telekom ,, 22:27
64 2
GC 24 Team Telekom ,, 22:27
65 95
Sprint 27 Team Bunte Berte Leipzig ,, 22:27
66 50
Sprint 31 Cologne ,, 22:27
67 51
Sprint 22 Cologne ,, 22:27
68 42
Sprint 22 Mróz - Supradyn Witaminy ,, 22:27
69 82
Sprint 23 Agro - Adler - Brandenburg ,, 22:27
70 76
GC 25 Gerolsteiner ,, 22:27
71 44
Sprint 25 KRKA - Telekom Slovenije ,, 22:27
72 49
Sprint 27 Cologne ,, 22:27
73 17
Sprint 26 Farm Frites ,, 22:27
74 69
Classic 23 Team Colpack ,, 22:27
75 26
Sprint 27 Alessio ,, 22:27
76 30
Sprint 21 Alessio ,, 22:27
77 101
Sprint 33 MAT - Ceresit - CCC ,, 22:27
78 20
TT 21 Lampre - Daikin ,, 22:27
79 80
Sprint 30 Agro - Adler - Brandenburg ,, 22:27
80 35
Sprint 28 Bankgiroloterij - Batavus 34:30 34:30
81 119
TT 20 Germany 39:06 39:06
82 70
Classic 25 Team Colpack 40:25 40:25
83 11
Sprint 22 Mapei - Quickstep ,, 40:25
84 112
Classic 23 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 40:25
85 127
Sprint 22 Czech Republic ,, 40:25
86 113
Sprint 23 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 40:25
87 118
TT 32 Germany ,, 40:25
88 111
Sprint 24 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 40:25
89 104
Sprint 22 Legia - Bazyliszek ,, 40:25
90 108
TT 23 Legia - Bazyliszek ,, 40:25
91 36
TT 24 Bankgiroloterij - Batavus ,, 40:25
92 129
Sprint 20 Czech Republic ,, 40:25
93 96
Sprint 25 Team Bunte Berte Leipzig ,, 40:25
94 109
Sprint 29 Atlas - Lukullus - Ambra ,, 40:25
95 107
Sprint 23 Legia - Bazyliszek ,, 40:25
96 46
Classic 35 KRKA - Telekom Slovenije ,, 40:25
97 86
TT 24 PSK - Unit Expert ,, 40:25
98 87
Sprint 24 PSK - Unit Expert ,, 40:25
99 33
Sprint 28 Bankgiroloterij - Batavus ,, 40:25
DNF 16
Sprint 22 Farm Frites -
DNF 47
Sprint 26 KRKA - Telekom Slovenije -
DNF 84
Sprint 24 Agro - Adler - Brandenburg -
DNF 81
Sprint 22 Agro - Adler - Brandenburg -
DNF 110
Sprint 30 Atlas - Lukullus - Ambra -
DNS 48
Sprint 29 KRKA - Telekom Slovenije -