2021»39th

SPIE Internationale Juniorendriedaagse

(2.1)
2021»Stage 2a (ITT)»AxelAxel(12.2km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTimeAvg
13+0:5941
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team200:14:2650.716
24+1:1311
SEGAERT AlecGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay120:09
0:09
50.194
36+1:3026
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior70:32
0:32
48.909
47+1:4594
RAVNØY JohanNCF Region Sør
17NCF Region Sør50:46
0:46
48.158
58+1:52159
DEL GROSSO TiborStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team40:53
0:53
47.791
614+2:09120
D'HOLLANDER LucaAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT30:56
0:56
47.636
710+1:5895
SKÅR EmilNCF Region Sør
18NCF Region Sør20:58
0:58
47.532
811+1:5996
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team10:59
0:59
47.481
916+2:1356
BALGENORTH Noah Radsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen1:00
1:00
47.430
1012+2:0421
GIDDINGS JoshuaZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team1:04
1:04
47.226
111+0:0062
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team1:07
1:07
47.074
1224+2:23108
VAN DORP VincentWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland1:09
1:09
46.973
1325+2:2464
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team1:10
1:10
46.923
1426+2:248
KÄLLBERG AxelWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
1:10
46.923
1517+2:1498
DELARUE MaxAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team,,
1:10
46.923
1618+2:1673
WILLEMSEN JustusMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team1:12
1:12
46.823
17112+5:3999
DELAUNAY EstevanAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
1:12
46.823
1815+2:129
ROUFFAER LarsWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit1:13
1:13
46.773
1929+2:27152
LONSDALE JasparBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik1:14
1:14
46.723
2032+2:30117
VAN GENECHTEN JelleAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT1:17
1:17
46.575
2120+2:20157
GRAAT TijmenStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
1:17
46.575
2221+2:21102
JOCHUM Ben FelixNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen,,
1:17
46.575
2353+2:59153
TOFTEMARK LucasBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik1:19
1:19
46.476
2419+2:1951
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team,,
1:19
46.476
25113+5:46100
SANLAVILLE MathiasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team1:20
1:20
46.427
2623+2:221618Germany,,
1:20
46.427
2727+2:248218Team NTG1:21
1:21
46.378
2822+2:211
KONINGS RoanWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner1:22
1:22
46.329
2994+4:17143
CRISTOFANO IyenOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike1:23
1:23
46.280
3028+2:2744
LENNARTSSON HugoFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
1:23
46.280
3130+2:2829
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior1:24
1:24
46.232
3231+2:2816118Team ABC 1:25
1:25
46.183
3336+2:392018Germany1:26
1:26
46.134
34119+6:21104
GEHRKE PaulNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen1:29
1:29
45.990
3533+2:33109
KONING StefWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland1:30
1:30
45.941
3639+2:442
DE JONG NinoWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner1:31
1:31
45.893
3793+4:165
VAN VLIET MichielWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner,,
1:31
45.893
3886+4:0467
REY TimSwitzerland
17Switzerland1:32
1:32
45.846
392+0:3215
HARTEEL JelleGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay1:33
1:33
45.798
4043+2:501817Germany1:36
1:36
45.655
4137+2:4063
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team1:37
1:37
45.607
4234+2:37116
WILLEMS SenneAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
1:37
45.607
4399+4:3557
GEISBRECHT Ole Radsportverband Niedersachsen
18Radsportverband Niedersachsen1:39
1:39
45.513
44109+5:07119
VAN GUCHT YoranAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT,,
1:39
45.513
4535+2:391718Germany,,
1:39
45.513
4665+3:2131
HULSMANS SenneACROG-Tormans
17ACROG-Tormans1:41
1:41
45.419
4749+2:5428
HOLM AlbertNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
1:41
45.419
48129+9:4813
DELRUE MaximGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay1:42
1:42
45.372
4995+4:277
BRAND NickWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
1:42
45.372
5038+2:42103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen1:43
1:43
45.325
5140+2:4737
AVERESCH LucasDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland1:44
1:44
45.278
529+1:55144
DE SCHAMPHELEIRE JonasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
1:44
45.278
53117+6:01659
WILLEMIN BastienSwitzerland
18Switzerland1:45
1:45
45.232
5496+4:29164
LEVRING TobiasTeam ABC
16Team ABC ,,
1:45
45.232
5587+4:0565
SMITH BrocktonHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team,,
1:45
45.232
5652+2:5953
BERTELS LennertVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team1:46
1:46
45.185
5744+2:5270
WÜTHRICH EmanuelSwitzerland
18Switzerland1:48
1:48
45.092
5841+2:48160
KRAMER JesseStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team1:49
1:49
45.046
5945+2:52156
DUBA MaximeStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team,,
1:49
45.046
6042+2:4997
KRAEMER LéoAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team,,
1:49
45.046
6146+2:521918Germany,,
1:49
45.046
6247+2:5391
GRANBERG SanderNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
1:49
45.046
63103+4:4714
REMMERIE WoutGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay1:50
1:50
45.000
64107+5:006
KLAVER JenteWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit1:51
1:51
44.954
6550+2:5793
ESKEDAL Vetle TorinNCF Region Sør
18NCF Region Sør1:53
1:53
44.862
66123+7:4392
POLLEN SebastianNCF Region Sør
17NCF Region Sør,,
1:53
44.862
6757+3:0725
HOULIHAN Ben Z Junior Race Team
18Z Junior Race Team1:54
1:54
44.816
6848+2:54118
STERCK JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT1:55
1:55
44.771
6954+2:5933
KOSTER BjornACROG-Tormans
17ACROG-Tormans1:56
1:56
44.725
7060+3:10142
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike,,
1:56
44.725
7113+2:0712
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay1:57
1:57
44.680
72130+9:5861
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team,,
1:57
44.680
7351+2:5710
DE VOS YoupWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
1:57
44.680
7456+3:03132
DORUSSEN Johan District Midden
18District Midden1:59
1:59
44.589
7561+3:1334
VANDENDIJCK RuneACROG-Tormans
16ACROG-Tormans2:00
2:00
44.544
7662+3:1435
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:00
44.544
77101+4:45138
KUYPERS MilanWAC Team
18WAC Team,,
2:00
44.544
7876+3:4145
LARSSON DavidFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team,,
2:00
44.544
7955+3:01125
DE GRUIJTER JorenWRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars2:01
2:01
44.498
80100+4:4340
WOETS MattanjaDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland,,
2:01
44.498
8191+4:13155
LOWTH WilliamBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik2:03
2:03
44.408
8258+3:08146
SPIERO TamarCombinatie Westland/Mol
16Combinatie Westland/Mol2:04
2:04
44.364
8366+3:224
MULDER SvenWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner2:08
2:08
44.185
8467+3:223
KOOPS Thijs WV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner2:09
2:09
44.141
8559+3:09158
BUITER RindertStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team,,
2:09
44.141
86106+4:5432
KNAEPS LowieACROG-Tormans
17ACROG-Tormans2:10
2:10
44.096
8763+3:15137
BAETEN WiebeWAC Team
18WAC Team2:11
2:11
44.052
8869+3:27110
HAMMINGA MaartenWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland2:13
2:13
43.964
8998+4:3579
MOSMULLER MaxDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost2:15
2:15
43.876
9064+3:2052
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team2:16
2:16
43.832
915+1:1823
LIGHTFOOT OwenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team2:17
2:17
43.789
9284+3:5839
VEERMAN JannesDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland,,
2:17
43.789
9371+3:33151
OLSEN Rasmus BisgaardBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik2:19
2:19
43.701
94121+7:07174
ARRIETA Yan LuisStart Junior Team by Java
18Start Junior Team by Java2:20
2:20
43.658
9568+3:25154
BLÆSBJERG LauridsBach Advokater FRB Optik
16Bach Advokater FRB Optik2:22
2:22
43.571
9672+3:368317Team NTG,,
2:22
43.571
97122+7:17147
TEUNISSEN VAN MANEN Rens Combinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol2:23
2:23
43.528
98128+9:3568
TAPPEINER PascalSwitzerland
18Switzerland,,
2:23
43.528
9973+3:3949
HOLLA SanderDistrict Zuid-West
18District Zuid-West2:26
2:26
43.399
10074+3:4016317Team ABC 2:27
2:27
43.356
10177+3:41112
OOSENBRUG Chris Wielerploeg Groot Amsterdam
Wielerploeg Groot Amsterdam2:28
2:28
43.314
10278+3:41126
POLLAERT SvenCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team,,
2:28
43.314
10370+3:3275
VAN DER WAL RikMerida Adelaar Development Team
18Merida Adelaar Development Team,,
2:28
43.314
10479+3:43141
BEIRLAEN JakovOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike2:30
2:30
43.228
10580+3:48128
VAN GORP Mat Combinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team2:35
2:35
43.017
10675+3:4038
FUNKEN Pim District Oost Nederland
18District Oost Nederland2:37
2:37
42.933
10788+4:07122
DOORNBOS Rick WRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars,,
2:37
42.933
108124+8:27123
BOUMA JelleWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars2:38
2:38
42.891
10981+3:5224
BENT Adam Z Junior Race Team
18Z Junior Race Team2:39
2:39
42.849
110104+4:5077
DE VOS Yanick District Zuid-Oost
18District Zuid-Oost,,
2:39
42.849
11183+3:558418Team NTG2:42
2:42
42.724
112126+8:5542
SZKANDERA ThomasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team2:45
2:45
42.599
11385+4:0346
ROKVEN NoëlDistrict Zuid-West
17District Zuid-West2:50
2:50
42.394
11482+3:528517Team NTG2:53
2:53
42.271
115110+5:3813918WAC Team2:54
2:54
42.231
11689+4:0816216Team ABC 2:55
2:55
42.190
117114+5:47135
STOFFELS Ole District Midden
17District Midden2:56
2:56
42.150
118102+4:4548
KORTES Thijs District Zuid-West
17District Zuid-West2:59
2:59
42.029
11992+4:15114
LEEFLANG YoelWielerploeg Groot Amsterdam
18Wielerploeg Groot Amsterdam3:02
3:02
41.908
12090+4:1047
BJØRNSETH Charles SebastianDistrict Zuid-West
17District Zuid-West3:06
3:06
41.749
121115+5:5580
VAN DE SPIJKER YannDistrict Zuid-Oost
16District Zuid-Oost3:11
3:11
41.552
122116+5:56148
SLA JulesCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol3:12
3:12
41.512
123132+13:41121
NAGENGAST JuulWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars3:27
3:27
40.932
124111+5:38170
WULLEMAN MathieuDe Molenspurters
16De Molenspurters3:28
3:28
40.894
12597+4:31167
BAERT Mathis De Molenspurters
17De Molenspurters,,
3:28
40.894
126118+6:1236
SPENKELINK MikeDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland3:31
3:31
40.780
127131+11:3455
PROVOST QuintenVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team3:33
3:33
40.704
128105+4:50168
RIGOLE XanderDe Molenspurters
17De Molenspurters3:37
3:37
40.554
129127+9:20129
THOOLEN Juul Combinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team3:45
3:45
40.257
130108+5:0172
HEZEMAN StijnMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team3:47
3:47
40.183
131125+8:4478
LOUWERENSEN TijnDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost4:02
4:02
39.639
132120+6:3943
EECKHOUT SanderFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team4:14
4:14
39.214
DNS58
KÖBERNIK Tom Radsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen-
DNS107
SCHELVIS NickWielerzone Nederland
18Wielerzone Nederland-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
11-62
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team2:37:24..
22-15
HARTEEL JelleGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay0:32
0:32
..
33-41
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team0:59
0:59
..
44-11
SEGAERT AlecGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay1:13
1:13
..
55-23
LIGHTFOOT OwenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team1:18
1:18
..
66-26
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior1:30
1:30
..
77-94
RAVNØY JohanNCF Region Sør
17NCF Region Sør1:45
1:45
..
88-159
DEL GROSSO TiborStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team1:52
1:52
..
99-144
DE SCHAMPHELEIRE JonasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike1:55
1:55
..
1010-95
SKÅR EmilNCF Region Sør
18NCF Region Sør1:58
1:58
..
1111-96
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team1:59
1:59
..
1212-21
GIDDINGS JoshuaZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team2:04
2:04
..
1313-12
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay2:07
2:07
..
1414-120
D'HOLLANDER LucaAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT2:09
2:09
..
1515-9
ROUFFAER LarsWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit2:12
2:12
..
1616-56
BALGENORTH Noah Radsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen2:13
2:13
..
1717-98
DELARUE MaxAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team2:14
2:14
..
1818-73
WILLEMSEN JustusMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team2:16
2:16
..
1920▲151
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team2:19
2:19
..
2036▲16157
GRAAT TijmenStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team2:20
2:20
..
2188▲67102
JOCHUM Ben FelixNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen2:21
2:21
..
2219▼31
KONINGS RoanWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner,,
2:21
..
2321▼21618Germany2:22
2:22
..
2422▼2108
VAN DORP VincentWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland2:23
2:23
..
2523▼264
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team2:24
2:24
..
2624▼28
KÄLLBERG AxelWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
2:24
..
2725▼28218Team NTG,,
2:24
..
2827▼144
LENNARTSSON HugoFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team2:27
2:27
..
2928▼1152
LONSDALE JasparBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik,,
2:27
..
3029▼129
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior2:28
2:28
..
3126▼516118Team ABC ,,
2:28
..
3230▼2117
VAN GENECHTEN JelleAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT2:30
2:30
..
3331▼2109
KONING StefWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland2:33
2:33
..
3432▼2116
WILLEMS SenneAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT2:37
2:37
..
3533▼21718Germany2:39
2:39
..
3634▼22018Germany,,
2:39
..
3735▼263
SCURIATTI LucaHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team2:40
2:40
..
3837▼1103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen2:42
2:42
..
3938▼12
DE JONG NinoWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner2:44
2:44
..
4039▼137
AVERESCH LucasDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland2:47
2:47
..
4140▼1160
KRAMER JesseStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team2:48
2:48
..
4241▼197
KRAEMER LéoAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team2:49
2:49
..
4342▼11817Germany2:50
2:50
..
44-70
WÜTHRICH EmanuelSwitzerland
18Switzerland2:52
2:52
..
4543▼2156
DUBA MaximeStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team,,
2:52
..
4644▼21918Germany,,
2:52
..
4745▼291
GRANBERG SanderNCF Region Sør
17NCF Region Sør2:53
2:53
..
4846▼2118
STERCK JoppeAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT2:54
2:54
..
49103▲5428
HOLM AlbertNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior,,
2:54
..
5047▼393
ESKEDAL Vetle TorinNCF Region Sør
18NCF Region Sør2:57
2:57
..
5148▼310
DE VOS YoupWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit,,
2:57
..
52102▲5053
BERTELS LennertVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team2:59
2:59
..
53114▲61153
TOFTEMARK LucasBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik,,
2:59
..
5449▼533
KOSTER BjornACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:59
..
5550▼5125
DE GRUIJTER JorenWRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars3:01
3:01
..
5651▼5132
DORUSSEN Johan District Midden
18District Midden3:03
3:03
..
5752▼525
HOULIHAN Ben Z Junior Race Team
18Z Junior Race Team3:07
3:07
..
5862▲4146
SPIERO TamarCombinatie Westland/Mol
16Combinatie Westland/Mol3:08
3:08
..
59101▲42158
BUITER RindertStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team3:09
3:09
..
6053▼7142
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike3:10
3:10
..
6154▼734
VANDENDIJCK RuneACROG-Tormans
16ACROG-Tormans3:13
3:13
..
6255▼735
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3:14
3:14
..
6356▼7137
BAETEN WiebeWAC Team
18WAC Team3:15
3:15
..
6457▼752
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:20
3:20
..
6558▼731
HULSMANS SenneACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3:21
3:21
..
6659▼74
MULDER SvenWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner3:22
3:22
..
6772▲53
KOOPS Thijs WV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner,,
3:22
..
6860▼8154
BLÆSBJERG LauridsBach Advokater FRB Optik
16Bach Advokater FRB Optik3:25
3:25
..
6961▼8110
HAMMINGA MaartenWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland3:27
3:27
..
7063▼775
VAN DER WAL RikMerida Adelaar Development Team
18Merida Adelaar Development Team3:32
3:32
..
7164▼7151
OLSEN Rasmus BisgaardBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik3:33
3:33
..
7265▼78317Team NTG3:36
3:36
..
7366▼749
HOLLA SanderDistrict Zuid-West
18District Zuid-West3:39
3:39
..
7467▼716317Team ABC 3:40
3:40
..
7568▼738
FUNKEN Pim District Oost Nederland
18District Oost Nederland,,
3:40
..
7669▼745
LARSSON DavidFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team3:41
3:41
..
7770▼7112
OOSENBRUG Chris Wielerploeg Groot Amsterdam
Wielerploeg Groot Amsterdam,,
3:41
..
7871▼7126
POLLAERT SvenCombinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team,,
3:41
..
7973▼6141
BEIRLAEN JakovOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike3:43
3:43
..
8074▼6128
VAN GORP Mat Combinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team3:48
3:48
..
8175▼624
BENT Adam Z Junior Race Team
18Z Junior Race Team3:52
3:52
..
8276▼68517Team NTG,,
3:52
..
83-8418Team NTG3:55
3:55
..
8477▼739
VEERMAN JannesDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland3:58
3:58
..
8578▼746
ROKVEN NoëlDistrict Zuid-West
17District Zuid-West4:03
4:03
..
86-67
REY TimSwitzerland
17Switzerland4:04
4:04
..
8779▼865
SMITH BrocktonHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team4:05
4:05
..
8880▼8122
DOORNBOS Rick WRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars4:07
4:07
..
89-16216Team ABC 4:08
4:08
..
90104▲1447
BJØRNSETH Charles SebastianDistrict Zuid-West
17District Zuid-West4:10
4:10
..
91117▲26155
LOWTH WilliamBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik4:13
4:13
..
92105▲13114
LEEFLANG YoelWielerploeg Groot Amsterdam
18Wielerploeg Groot Amsterdam4:15
4:15
..
9381▼125
VAN VLIET MichielWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner4:16
4:16
..
9482▼12143
CRISTOFANO IyenOnder Ons Parike
18Onder Ons Parike4:17
4:17
..
9583▼127
BRAND NickWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit4:27
4:27
..
9684▼12164
LEVRING TobiasTeam ABC
16Team ABC 4:29
4:29
..
97120▲23167
BAERT Mathis De Molenspurters
17De Molenspurters4:31
4:31
..
9885▼1379
MOSMULLER MaxDistrict Zuid-Oost
18District Zuid-Oost4:35
4:35
..
99-57
GEISBRECHT Ole Radsportverband Niedersachsen
18Radsportverband Niedersachsen,,
4:35
..
100106▲640
WOETS MattanjaDistrict Oost Nederland
17District Oost Nederland4:43
4:43
..
10186▼15138
KUYPERS MilanWAC Team
18WAC Team4:45
4:45
..
10287▼1548
KORTES Thijs District Zuid-West
17District Zuid-West,,
4:45
..
10394▼914
REMMERIE WoutGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay4:47
4:47
..
10489▼1577
DE VOS Yanick District Zuid-Oost
18District Zuid-Oost4:50
4:50
..
10590▼15168
RIGOLE XanderDe Molenspurters
17De Molenspurters,,
4:50
..
10691▼1532
KNAEPS LowieACROG-Tormans
17ACROG-Tormans4:54
4:54
..
10792▼156
KLAVER JenteWillebrord Wil Vooruit
18Willebrord Wil Vooruit5:00
5:00
..
108-72
HEZEMAN StijnMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team5:01
5:01
..
10993▼16119
VAN GUCHT YoranAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT5:07
5:07
..
11098▼1213918WAC Team5:38
5:38
..
111109▼2170
WULLEMAN MathieuDe Molenspurters
16De Molenspurters,,
5:38
..
112119▲799
DELAUNAY EstevanAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team5:39
5:39
..
11395▼18100
SANLAVILLE MathiasAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team5:46
5:46
..
11496▼18135
STOFFELS Ole District Midden
17District Midden5:47
5:47
..
11597▼1880
VAN DE SPIJKER YannDistrict Zuid-Oost
16District Zuid-Oost5:55
5:55
..
116110▼6148
SLA JulesCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol5:56
5:56
..
11799▼18659
WILLEMIN BastienSwitzerland
18Switzerland6:01
6:01
..
118112▼636
SPENKELINK MikeDistrict Oost Nederland
18District Oost Nederland6:12
6:12
..
119-104
GEHRKE PaulNordrhein Westfalen
18Nordrhein Westfalen6:21
6:21
..
120100▼2043
EECKHOUT SanderFlanderscolor - Galloo Team
18Flanderscolor - Galloo Team6:39
6:39
..
121121-174
ARRIETA Yan LuisStart Junior Team by Java
18Start Junior Team by Java7:07
7:07
..
122113▼9147
TEUNISSEN VAN MANEN Rens Combinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol7:17
7:17
..
123122▼192
POLLEN SebastianNCF Region Sør
17NCF Region Sør7:43
7:43
..
124115▼9123
BOUMA JelleWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars8:27
8:27
..
125107▼1878
LOUWERENSEN TijnDistrict Zuid-Oost
17District Zuid-Oost8:44
8:44
..
126108▼1842
SZKANDERA ThomasFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team8:55
8:55
..
127124▼3129
THOOLEN Juul Combinatie BK-Team
18Combinatie BK-Team9:20
9:20
..
128123▼568
TAPPEINER PascalSwitzerland
18Switzerland9:35
9:35
..
129111▼1813
DELRUE MaximGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay9:48
9:48
..
130-61
JULIEN MatisseHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team9:58
9:58
..
131118▼1355
PROVOST QuintenVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team11:34
11:34
..
132116▼16121
NAGENGAST JuulWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars13:41
13:41
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
119▲1862
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team30+16
24▲226
HANSEN Alexander ArntNPV-Carl Ras Roskilde Junior
18NPV-Carl Ras Roskilde Junior29+-8
37▲441
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team27-
42▼295
SKÅR EmilNCF Region Sør
18NCF Region Sør27+-18
51▼4159
DEL GROSSO TiborStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team26+-20
63▼321
GIDDINGS JoshuaZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team26+-16
710▲394
RAVNØY JohanNCF Region Sør
17NCF Region Sør21-
88-15
HARTEEL JelleGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay19+-7
911▲211
SEGAERT AlecGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay19-
1013▲323
LIGHTFOOT OwenZ Junior Race Team
18Z Junior Race Team18-
1114▲3144
DE SCHAMPHELEIRE JonasOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike17-
1215▲312
VAN DYCK JanGaverzicht - Be Okay
18Gaverzicht - Be Okay16-
1317▲4120
D'HOLLANDER LucaAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT15-
149▼51
KONINGS RoanWV De Jonge Renner
18WV De Jonge Renner14+-11
156▼996
GRÉGOIRE RomainAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team13+-15
1621▲556
BALGENORTH Noah Radsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen12-
175▼12103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen12+-17
1824▲6108
VAN DORP VincentWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland9-
1926▲7158
BUITER RindertStreetjump-Forte Development Team
18Streetjump-Forte Development Team9-
2027▲764
WIENKE BrooksHot Tubes Development Cycling Team
18Hot Tubes Development Cycling Team8-
2123▲2116
WILLEMS SenneAVIA - Rudyco - Janatrans CT
18AVIA - Rudyco - Janatrans CT8+-2
2228▲68
KÄLLBERG AxelWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit7-
2330▲798
DELARUE MaxAG2R Citroën U19 Team
18AG2R Citroën U19 Team6-
2431▲7160
KRAMER JesseStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team6-
2529▲49
ROUFFAER LarsWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit5+-1
2633▲773
WILLEMSEN JustusMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team5-
2718▼951
DE MEESTER MilanVan Moer Logistics Cycling Team
18Van Moer Logistics Cycling Team5+-10
2836▲899
DELAUNAY EstevanAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team4-
2916▼13125
DE GRUIJTER JorenWRV De Peddelaars
18WRV De Peddelaars3+-13
3038▲8152
LONSDALE JasparBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik2-
3139▲8117
VAN GENECHTEN JelleAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT1-
3240▲88517Team NTG1-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-62
SHMIDT ArtemHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team2:37:24..
22-41
TARLING JoshuaFlanderscolor - Galloo Team
17Flanderscolor - Galloo Team0:59
0:59
..
33-56
BALGENORTH Noah Radsportverband Niedersachsen
17Radsportverband Niedersachsen2:13
2:13
..
44-73
WILLEMSEN JustusMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team2:16
2:16
..
528▲23102
JOCHUM Ben FelixNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen2:21
2:21
..
65▼1108
VAN DORP VincentWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland2:23
2:23
..
76▼129
SVARRE TobiasNPV-Carl Ras Roskilde Junior
17NPV-Carl Ras Roskilde Junior2:28
2:28
..
87▼1109
KONING StefWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland2:33
2:33
..
98▼1103
ROTTMANN Jonathan MalteNordrhein Westfalen
17Nordrhein Westfalen2:42
2:42
..
109▼11817Germany2:50
2:50
..
1110▼1156
DUBA MaximeStreetjump-Forte Development Team
17Streetjump-Forte Development Team2:52
2:52
..
1211▼191
GRANBERG SanderNCF Region Sør
17NCF Region Sør2:53
2:53
..
1337▲24153
TOFTEMARK LucasBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik2:59
2:59
..
1412▼233
KOSTER BjornACROG-Tormans
17ACROG-Tormans,,
2:59
..
1519▲4146
SPIERO TamarCombinatie Westland/Mol
16Combinatie Westland/Mol3:08
3:08
..
1613▼3142
BORREMANS TysonOnder Ons Parike
17Onder Ons Parike3:10
3:10
..
1714▼334
VANDENDIJCK RuneACROG-Tormans
16ACROG-Tormans3:13
3:13
..
1815▼335
VERHAGEN XanderACROG-Tormans
17ACROG-Tormans3:14
3:14
..
1916▼352
BAART ThomasVan Moer Logistics Cycling Team
17Van Moer Logistics Cycling Team3:20
3:20
..
2017▼3154
BLÆSBJERG LauridsBach Advokater FRB Optik
16Bach Advokater FRB Optik3:25
3:25
..
2118▼3110
HAMMINGA MaartenWielerzone Nederland
17Wielerzone Nederland3:27
3:27
..
2220▼28517Team NTG3:52
3:52
..
2321▼246
ROKVEN NoëlDistrict Zuid-West
17District Zuid-West4:03
4:03
..
24-67
REY TimSwitzerland
17Switzerland4:04
4:04
..
2522▼365
SMITH BrocktonHot Tubes Development Cycling Team
17Hot Tubes Development Cycling Team4:05
4:05
..
2623▼3122
DOORNBOS Rick WRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars4:07
4:07
..
27-16216Team ABC 4:08
4:08
..
2833▲547
BJØRNSETH Charles SebastianDistrict Zuid-West
17District Zuid-West4:10
4:10
..
2940▲11155
LOWTH WilliamBach Advokater FRB Optik
17Bach Advokater FRB Optik4:13
4:13
..
3024▼65
VAN VLIET MichielWV De Jonge Renner
17WV De Jonge Renner4:16
4:16
..
3125▼67
BRAND NickWillebrord Wil Vooruit
17Willebrord Wil Vooruit4:27
4:27
..
3226▼6164
LEVRING TobiasTeam ABC
16Team ABC 4:29
4:29
..
3343▲10167
BAERT Mathis De Molenspurters
17De Molenspurters4:31
4:31
..
3427▼748
KORTES Thijs District Zuid-West
17District Zuid-West4:45
4:45
..
3529▼632
KNAEPS LowieACROG-Tormans
17ACROG-Tormans4:54
4:54
..
36-72
HEZEMAN StijnMerida Adelaar Development Team
17Merida Adelaar Development Team5:01
5:01
..
3730▼7119
VAN GUCHT YoranAVIA - Rudyco - Janatrans CT
17AVIA - Rudyco - Janatrans CT5:07
5:07
..
3834▼4170
WULLEMAN MathieuDe Molenspurters
16De Molenspurters5:38
5:38
..
3942▲399
DELAUNAY EstevanAG2R Citroën U19 Team
17AG2R Citroën U19 Team5:39
5:39
..
4031▼9135
STOFFELS Ole District Midden
17District Midden5:47
5:47
..
4132▼980
VAN DE SPIJKER YannDistrict Zuid-Oost
16District Zuid-Oost5:55
5:55
..
4235▼7148
SLA JulesCombinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol5:56
5:56
..
4336▼7147
TEUNISSEN VAN MANEN Rens Combinatie Westland/Mol
17Combinatie Westland/Mol7:17
7:17
..
4444-92
POLLEN SebastianNCF Region Sør
17NCF Region Sør7:43
7:43
..
4538▼7123
BOUMA JelleWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars8:27
8:27
..
4641▼555
PROVOST QuintenVan Moer Logistics Cycling Team
16Van Moer Logistics Cycling Team11:34
11:34
..
4739▼8121
NAGENGAST JuulWRV De Peddelaars
17WRV De Peddelaars13:41
13:41
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- Gaverzicht - Be Okay7:55:57..
22- Hot Tubes Development Cycling Team1:32
1:32
..
33- AG2R Citroën U19 Team2:44
2:44
..
44- Z Junior Race Team2:49
2:49
..
55- NCF Region Sør2:51
2:51
..
619▲13 NPV-Carl Ras Roskilde Junior3:09
3:09
..
76▼1 Streetjump-Forte Development Team3:11
3:11
..
87▼1 AVIA - Rudyco - Janatrans CT3:17
3:17
..
98▼1 Flanderscolor - Galloo Team3:22
3:22
..
109▼1 Willebrord Wil Vooruit3:33
3:33
..
1110▼1 GermanyNAT3:43
3:43
..
1211▼1 Onder Ons ParikeCLUB3:56
3:56
..
1312▼1 WV De Jonge RennerCLUB4:05
4:05
..
1413▼1 Bach Advokater FRB Optik4:20
4:20
..
1514▼1 Wielerzone Nederland4:38
4:38
..
1621▲5 Van Moer Logistics Cycling Team4:53
4:53
..
1716▼1 Team ABC 5:21
5:21
..
1815▼3 ACROG-TormansCLUB,,
5:21
..
1917▼2 Team NTG5:56
5:56
..
2018▼2 District Oost Nederland6:05
6:05
..
21- Merida Adelaar Development Team7:04
7:04
..
22- Nordrhein Westfalen7:39
7:39
..
2320▼3 District Zuid-West7:59
7:59
..
24- Switzerland9:12
9:12
..
2522▼3 WAC Team9:53
9:53
..
2627▲1 De MolenspurtersCLUB11:14
11:14
..
2723▼4 District Zuid-Oost11:35
11:35
..
2824▼4 WRV De PeddelaarsCLUB11:50
11:50
..
2925▼4 Combinatie Westland/Mol12:36
12:36
..
3026▼4 Combinatie BK-Team13:04
13:04
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    09 October 2021
  • Avg. speed winner:
    50.716 km/h
  • Race category:
    MJ - Men Juniors
  • Distance:
    12.2 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Vert. meters:
    16
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    207
  • Won how:

Race profile

Sites