1 20 +0:57 26
17 ACROG-Tormans 20 1:52:22
2 38 +1:25 2
17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 12 ,, 0:00
3 9 +0:47 1
18 NPV-Carl Ras Roskilde Junior 7 ,, 0:00
4 31 +1:15 119
18 NCF Region Sør 5 ,, 0:00
5 35 +1:18 12
17 AVIA - Rudyco Cycling Team 4 ,, 0:00
6 75 +4:08 105
18 Gepla-Watersley R+D Road Team 3 ,, 0:00
7 4 +0:25 10
Sprint 17 AG2R Citroën U19 Team 2 ,, 0:00
8 73 +4:04 101
Sprint 16 Gepla-Watersley R+D Road Team 1 ,, 0:00
9 51 +2:11 5
Sprint 17 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:00
10 2 +0:06 7
Sprint 18 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
11 53 +2:14 46
Sprint 16 Willebrord Wil Vooruit ,, 0:00
12 10 +0:47 106
Sprint 18 Cannibal - Victorious U19 Development Team ,, 0:00
13 43 +1:38 114
Sprint 17 Canada ,, 0:00
14 17 +0:54 38
Sprint 18 Starbikes-Bert Containers ,, 0:00
15 40 +1:29 67
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 0:00
16 11 +0:48 27
Sprint 17 ACROG-Tormans ,, 0:00
17 42 +1:34 126
Sprint 17 Team NTG/Uno-X ,, 0:00
18 101 +7:56 49
Sprint 17 Willebrord Wil Vooruit ,, 0:00
19 74 +4:05 87
Sprint 16 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
20 3 +0:06 48
Sprint 17 Willebrord Wil Vooruit ,, 0:00
21 23 +1:02 43
Sprint 18 Onder Ons Parike ,, 0:00
22 18 +0:55 36
Sprint 18 Starbikes-Bert Containers ,, 0:00
23 19 +0:55 109
Sprint 18 Cannibal - Victorious U19 Development Team ,, 0:00
24 21 +1:00 96
Sprint 17 Team Stadler Niedersachsen ,, 0:00
25 24 +1:05 122
Sprint 17 WV Schijndel ,, 0:00
26 16 +0:54 131
Sprint 16 Streetjump-ABLOC U19 ,, 0:00
27 27 +1:07 24
Sprint 16 JEGG-DJR Academy ,, 0:00
28 13 +0:50 16
Sprint 17 Nordrhein Westfalen ,, 0:00
29 41 +1:32 50
Sprint 17 Willebrord Wil Vooruit ,, 0:00
30 39 +1:26 92
Sprint 17 KNWU Zuid-Nederland ,, 0:00
31 8 +0:41 3
Sprint 16 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 0:00
32 34 +1:17 29
Sprint 17 ACROG-Tormans ,, 0:00
33 70 +3:46 78
Sprint 17 Racing U19 PTC ,, 0:00
34 55 +2:21 161
Sprint 17 Merida Adelaar Development Team ,, 0:00
35 76 +4:09 121
Sprint 17 WV Schijndel ,, 0:00
36 25 +1:05 66
Sprint 16 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 0:00
37 47 +2:01 30
Sprint 18 ACROG-Tormans ,, 0:00
38 56 +2:38 8
Sprint 17 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
39 63 +3:09 42
Sprint 17 Onder Ons Parike ,, 0:00
40 30 +1:12 60
Sprint 17 Westland Wil Vooruit ,, 0:00
41 52 +2:12 163
Sprint 17 Merida Adelaar Development Team ,, 0:00
42 1 +0:00 31
GC 17 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
43 99 +7:29 14
GC 16 AVIA - Rudyco Cycling Team ,, 0:00
44 32 +1:15 47
GC 18 Willebrord Wil Vooruit ,, 0:00
45 48 +2:04 90
GC 18 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
46 49 +2:06 40
GC 18 Starbikes-Bert Containers ,, 0:00
47 36 +1:19 103
GC 17 Gepla-Watersley R+D Road Team ,, 0:00
48 103 +9:09 129
GC 18 Team NTG/Uno-X ,, 0:00
49 37 +1:20 81
GC 17 Germany ,, 0:00
50 46 +1:48 58
GC 18 Westland Wil Vooruit ,, 0:00
51 14 +0:53 32
GC 18 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
52 12 +0:49 136
GC 17 U19 Cycling Project Team Materiel-velo.com ,, 0:00
53 28 +1:07 132
GC 17 Streetjump-ABLOC U19 ,, 0:00
54 26 +1:06 69
GC 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 0:00
55 50 +2:09 141
GC 17 ZRTC Theo Middelkamp ,, 0:00
56 7 +0:30 6
GC 18 AG2R Citroën U19 Team ,, 0:00
57 54 +2:18 39
GC 17 Starbikes-Bert Containers ,, 0:00
58 5 +0:28 104
GC 18 Gepla-Watersley R+D Road Team ,, 0:00
59 6 +0:28 59
GC 17 Westland Wil Vooruit ,, 0:00
60 33 +1:16 133
GC 17 Streetjump-ABLOC U19 ,, 0:00
61 64 +3:12 83
GC 18 Germany ,, 0:00
62 15 +0:53 102
GC 17 Gepla-Watersley R+D Road Team ,, 0:00
63 113 +13:49 28
GC 17 ACROG-Tormans ,, 0:00
64 104 +9:37 21
GC 17 JEGG-DJR Academy ,, 0:00
65 44 +1:42 63
GC 17 District Oost-Nederland ,, 0:00
66 68 +3:29 71
GC 18 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 0:00
67 22 +1:01 125
GC 17 WV Schijndel ,, 0:00
68 100 +7:36 88
GC 18 Van Moer Logistics Cycling Team ,, 0:00
69 29 +1:10 33
GC 18 Hot Tubes Development Cycling Team ,, 0:00
70 45 +1:44 154
GC 16 WRV De Peddelaars ,, 0:00
71 112 +12:28 72
GC 18 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 0:00
72 62 +2:54 15
GC 17 AVIA - Rudyco Cycling Team 1:32 1:32
73 78 +4:10 56
Sprint 18 Westland Wil Vooruit 1:34 1:34
74 66 +3:27 162
Sprint 17 Merida Adelaar Development Team ,, 1:34
75 61 +2:47 172
Sprint 17 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team ,, 1:34
76 72 +3:56 100
Sprint 16 Team Stadler Niedersachsen ,, 1:34
77 67 +3:28 13
Sprint 17 AVIA - Rudyco Cycling Team ,, 1:34
78 69 +3:31 37
Sprint 17 Starbikes-Bert Containers ,, 1:34
79 86 +5:04 45
Sprint 17 Onder Ons Parike ,, 1:34
80 83 +4:35 41
Sprint 18 Onder Ons Parike ,, 1:34
81 57 +2:38 68
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 1:34
82 98 +7:03 124
Sprint 17 WV Schijndel ,, 1:34
83 79 +4:18 4
Sprint 16 NPV-Carl Ras Roskilde Junior ,, 1:34
84 60 +2:44 70
Sprint 17 Crabbé Toitures - CC Chevigny Junior ,, 1:34
85 59 +2:44 44
Sprint 18 Onder Ons Parike 1:38 1:38
86 81 +4:31 135
Sprint 18 Streetjump-ABLOC U19 ,, 1:38
87 65 +3:12 151
Sprint 17 WRV De Peddelaars ,, 1:38
88 58 +2:38 171
Sprint 17 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team ,, 1:38
89 77 +4:10 115
Sprint 18 Canada 2:05 2:05
90 71 +3:49 155
Sprint 16 WRV De Peddelaars 2:12 2:12
91 93 +5:25 153
Sprint 17 WRV De Peddelaars 2:28 2:28
92 110 +12:05 17
Sprint 17 Nordrhein Westfalen ,, 2:28
93 80 +4:19 167
Sprint 16 WAC Team VZW 2:41 2:41
94 84 +4:37 123
Sprint 17 WV Schijndel 3:27 3:27
95 87 +5:10 111
Sprint 18 Canada 3:39 3:39
96 82 +4:35 11
Sprint 17 AVIA - Rudyco Cycling Team ,, 3:39
97 114 +14:17 94
Sprint 17 KNWU Zuid-Nederland 3:41 3:41
98 109 +11:33 61
Sprint 16 District Oost-Nederland ,, 3:41
99 85 +4:58 127
Sprint 17 Team NTG/Uno-X ,, 3:41
100 97 +6:47 23
Sprint 17 JEGG-DJR Academy ,, 3:41
101 111 +12:22 157
Sprint Spokes Racing Team ,, 3:41
102 102 +8:16 142
Sprint 18 ZRTC Theo Middelkamp ,, 3:41
103 108 +11:24 91
Sprint 17 KNWU Zuid-Nederland ,, 3:41
104 94 +5:41 77
Sprint 17 Racing U19 PTC ,, 3:41
105 89 +5:16 168
Sprint 17 WAC Team VZW ,, 3:41
106 95 +5:55 97
Sprint 17 Team Stadler Niedersachsen ,, 3:41
107 115 +14:22 79
Sprint 17 Racing U19 PTC ,, 3:41
108 90 +5:18 128
Sprint 16 Team NTG/Uno-X 3:47 3:47
109 92 +5:21 25
Sprint 16 JEGG-DJR Academy 3:48 3:48
110 116 +16:06 175
Sprint 17 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team ,, 3:48
111 96 +6:05 173
Sprint 18 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team ,, 3:48
112 91 +5:19 86
Sprint 17 Van Moer Logistics Cycling Team 3:54 3:54
113 88 +5:15 57
Sprint 16 Westland Wil Vooruit 4:20 4:20
114 105 +9:47 82
Sprint 18 Germany 7:42 7:42
115 106 +9:50 74
Sprint 16 Wielerploeg Groot Amsterdam 8:11 8:11
116 118 +18:15 73
Sprint 16 Wielerploeg Groot Amsterdam ,, 8:11
117 107 +11:19 169
Sprint 16 WAC Team VZW 8:17 8:17
118 117 +16:21 99
Sprint 17 Team Stadler Niedersachsen 8:18 8:18
119 119 +21:25 9
Sprint 17 AG2R Citroën U19 Team 20:05 20:05
120 120 +34:36 89
Sprint 17 Van Moer Logistics Cycling Team 31:22 31:22
DNF 20
Sprint 17 Nordrhein Westfalen -
DNF 22
Sprint 16 JEGG-DJR Academy -
DNF 34
Sprint 17 Hot Tubes Development Cycling Team -
DNF 35
Sprint 17 Hot Tubes Development Cycling Team -
DNF 84
Sprint 17 Germany -
DNF 85
Sprint 16 Germany -
DNF 93
Sprint 16 KNWU Zuid-Nederland -
DNF 108
Sprint 17 Cannibal - Victorious U19 Development Team -
DNF 134
Sprint 17 Streetjump-ABLOC U19 -
DNF 143
Sprint 18 ZRTC Theo Middelkamp -
DNF 152
Sprint 17 WRV De Peddelaars -
DNF 156
Sprint Spokes Racing Team -
DNF 160
Sprint 17 Spokes Racing Team -
DNF 164
Sprint 17 Merida Adelaar Development Team -
DNF 174
Sprint 16 Pool Cantù 1999 - GB Junior Team -