2020
2018
»
«

2019»49th Etoile de Bessèges (2.1)

2019  Stage 3  »  Bessèges  ›  Bessèges   (158k)

Startlist changes

Menu
2019-02-06
Added
Navardauskas Ramūnas
van Genechten Jonas (Vital Concept - B&B Hotels)
Offredo Yoann (Wanty - Gobert Cycling Team)
Vliegen Loïc (Wanty - Gobert Cycling Team)
Ludvigsson Tobias (Groupama - FDJ)
Dombrowski Joe (EF Education First)
Van Gestel Dries (Sport Vlaanderen - Baloise)
Wirtgen Tom (Wallonie-Bruxelles)
Daniel Maxime (Team Arkéa Samsic)
Le Cunff Kévin (St Michel - Auber93)
Maldonado Anthony (St Michel - Auber93)
Colnaghi Luca (Team Colpack)
Guernalec Thibault (Team Arkéa Samsic)
Spengler Lukas (Wallonie-Bruxelles)
Morice Julien (Vital Concept - B&B Hotels)
Bennett Sean (EF Education First)
López-Cózar Juan Antonio (Euskadi Basque Country - Murias)
Mortier Julien (Wallonie-Bruxelles)
Masotto Giulio (Team Colpack)
Belmoukhtar Boualem (Sovac )
Removed
Wellens Tim (Lotto Soudal)
Feillu Romain (St Michel - Auber93)
Hofland Moreno (EF Education First)
Le Bon Johan (Vital Concept - B&B Hotels)
Bonnet William (Groupama - FDJ)
Vachon Florian (Team Arkéa Samsic)
Boeckmans Kris (Vital Concept - B&B Hotels)
Meurisse Xandro (Wanty - Gobert Cycling Team)
Jules Justin (Wallonie-Bruxelles)
Ista Kevyn (Wallonie-Bruxelles)
Eiking Odd Christian (Wanty - Gobert Cycling Team)
Nõmmela Aksel (Wallonie-Bruxelles)
Owen Logan (EF Education First)
Holec Richard (Team Colpack)
Russo Clément (Team Arkéa Samsic)
Ghys Robbe (Sport Vlaanderen - Baloise)
Leveau Jérémy
Bouchlaghem Abderrahmane (Sovac )
Rocchetti Filippo (Team Colpack)
Garavaglia Giacomo (Team Colpack)
Thominet Camille (St Michel - Auber93)
2019-02-05
Added
Removed
Barthe Cyril (Euskadi Basque Country - Murias)
2019-01-28
Added
Devolder Stijn (Corendon - Circus)
Van Asbroeck Tom (Israel Cycling Academy)
Bonifazio Niccolò (Direct Energie)
Sbaragli Kristian (Israel Cycling Academy)
Turgis Anthony (Direct Energie)
Stallaert Joeri (Corendon - Circus)
Pichot Alexandre (Direct Energie)
De Bondt Dries (Corendon - Circus)
Rickaert Jonas (Corendon - Circus)
Jensen August (Israel Cycling Academy)
Dempster Zak (Israel Cycling Academy)
Janssens Jimmy (Corendon - Circus)
Tulik Angélo (Direct Energie)
Cousin Jérôme (Direct Energie)
Vermeulen Emiel (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Vaubourzeix Thomas (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Perry Ben (Israel Cycling Academy)
Cataford Alexander (Israel Cycling Academy)
Vergaerde Otto (Corendon - Circus)
Ourselin Paul (Direct Energie)
Niv Guy (Israel Cycling Academy)
Masson Christophe (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Removed
Antomarchi Julien (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Ferasse Thibault (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Gouault Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
2019-01-24
Added
Jans Roy (Corendon - Circus)
Removed
2019-01-19
Added
Rebellin Davide (Sovac )
Breschel Matti (EF Education First)
Stuyven Jasper (Trek - Segafredo)
Vanmarcke Sep (EF Education First)
Modolo Sacha (EF Education First)
Feillu Romain (St Michel - Auber93)
Pedersen Mads (Trek - Segafredo)
Langeveld Sebastian (EF Education First)
Planckaert Baptiste (Wallonie-Bruxelles)
Dehaes Kenny (Wallonie-Bruxelles)
Hofland Moreno (EF Education First)
Hardy Romain (Team Arkéa Samsic)
Bonnet William (Groupama - FDJ)
Vachon Florian (Team Arkéa Samsic)
Meurisse Xandro (Wanty - Gobert Cycling Team)
Jules Justin (Wallonie-Bruxelles)
Ista Kevyn (Wallonie-Bruxelles)
Capiot Amaury (Sport Vlaanderen - Baloise)
Rovny Ivan (Gazprom-RusVelo)
Porsev Alexander (Gazprom-RusVelo)
Vanspeybrouck Pieter (Wanty - Gobert Cycling Team)
Gesbert Élie (Team Arkéa Samsic)
De Gendt Aimé (Wanty - Gobert Cycling Team)
Shalunov Evgeny (Gazprom-RusVelo)
Eiking Odd Christian (Wanty - Gobert Cycling Team)
Van Lerberghe Bert (Cofidis, Solutions Crédits)
Périchon Pierre-Luc (Cofidis, Solutions Crédits)
Antomarchi Julien (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Lietaer Eliot (Wallonie-Bruxelles)
Degand Thomas (Wanty - Gobert Cycling Team)
Warbasse Larry (AG2R La Mondiale)
Welten Bram (Team Arkéa Samsic)
Nõmmela Aksel (Wallonie-Bruxelles)
Hurel Tony (St Michel - Auber93)
Declercq Benjamin (Sport Vlaanderen - Baloise)
Warlop Jordi (Sport Vlaanderen - Baloise)
Combaud Romain
Jakin Alo (St Michel - Auber93)
Soupe Geoffrey (Cofidis, Solutions Crédits)
Planckaert Edward (Sport Vlaanderen - Baloise)
Allegaert Piet (Sport Vlaanderen - Baloise)
Vorobyev Anton (Gazprom-RusVelo)
Devriendt Tom (Wanty - Gobert Cycling Team)
Menten Milan (Sport Vlaanderen - Baloise)
Domont Axel (AG2R La Mondiale)
Paillot Yoann (St Michel - Auber93)
Nych Artem (Gazprom-RusVelo)
Ledanois Kévin (Team Arkéa Samsic)
Kurianov Stepan (Gazprom-RusVelo)
Covi Alessandro (Team Colpack)
van den Berg Julius (EF Education First)
Owen Logan (EF Education First)
Ficara Pierpaolo (Amore & Vita - Prodir)
Barbier Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Celano Danilo (Amore & Vita - Prodir)
Boev Igor (Gazprom-RusVelo)
Holec Richard (Team Colpack)
Ferasse Thibault (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Russo Clément (Team Arkéa Samsic)
Baldo Nicolas (St Michel - Auber93)
Aristi Mikel (Euskadi Basque Country - Murias)
Evrard Laurent (Sovac )
Guerin Alexis
De Decker Alfdan (Wanty - Gobert Cycling Team)
Ghys Robbe (Sport Vlaanderen - Baloise)
Idjouadiene Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Bernardinetti Marco (Amore & Vita - Prodir)
Chetout Loïc (Cofidis, Solutions Crédits)
Bouchlaghem Abderrahmane (Sovac )
Bagües Aritz (Euskadi Basque Country - Murias)
Barthe Cyril (Euskadi Basque Country - Murias)
Mathis Marco (Cofidis, Solutions Crédits)
Toniatti Andrea (Team Colpack)
Gouault Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Rocchetti Filippo (Team Colpack)
Nika Iltjan (Amore & Vita - Prodir)
Saidi Nassim (Sovac )
Lukševics Viesturs (Amore & Vita - Prodir)
Dernies Tom (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Hamza Abderrahmane Mehdi (Sovac )
Garavaglia Giacomo (Team Colpack)
Moncassin Maxence (Amore & Vita - Prodir)
Van Niekerk Morne (St Michel - Auber93)
Thominet Camille (St Michel - Auber93)
Baccio Paolo (Team Colpack)
Six Franklin (Wallonie-Bruxelles)
Bouzidi Mohamed (Sovac )
Leroux Samuel (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Duranti Jalel (Team Colpack)
Berrade Urko (Euskadi Basque Country - Murias)
Irizar Julen (Euskadi Basque Country - Murias)
Rodríguez Sergio (Euskadi Basque Country - Murias)
Barrenetxea Ander (Euskadi Basque Country - Murias)
Aurignac Samy (Sovac )
Freuler Jan-André (Amore & Vita - Prodir)
Removed
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
Taminiaux Lionel (Wallonie-Bruxelles)
Centrone Ivan (Team Differdange - GeBa)
2019-01-17
Added
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
Coquard Bryan (Vital Concept - B&B Hotels)
Rolland Pierre (Vital Concept - B&B Hotels)
Gautier Cyril (Vital Concept - B&B Hotels)
Le Bon Johan (Vital Concept - B&B Hotels)
Boeckmans Kris (Vital Concept - B&B Hotels)
Grosu Eduard-Michael
Delage Mickaël (Groupama - FDJ)
Šiškevičius Evaldas
Pacher Quentin (Vital Concept - B&B Hotels)
Reza Kévin (Vital Concept - B&B Hotels)
Kasperkiewicz Przemysław
Leveau Jérémy
Seigle Romain (Groupama - FDJ)
Armirail Bruno (Groupama - FDJ)
Trarieux Julien
Removed
2019-01-15
Added
Laporte Christophe (Cofidis, Solutions Crédits)
Removed
2019-01-13
Added
Geniez Alexandre (AG2R La Mondiale)
Jauregui Quentin (AG2R La Mondiale)
Removed
2019-01-08
Added
Taminiaux Lionel (Wallonie-Bruxelles)
Removed
2019-01-07
Added
Removed
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
2019-01-06
Added
Venturini Clément (AG2R La Mondiale)
Removed
2019-01-05
Added
Theuns Edward (Trek - Segafredo)
Waeytens Zico (Cofidis, Solutions Crédits)
Bidard François (AG2R La Mondiale)
Removed
2019-01-04
Added
Bernard Julien (Trek - Segafredo)
Removed
2019-01-03
Added
Duchesne Antoine (Groupama - FDJ)
Removed
2018-12-31
Added
Hivert Jonathan (Direct Energie)
Centrone Ivan (Team Differdange - Losch)
Removed
2018-12-28
Added
Armée Sander (Lotto Soudal)
Wouters Enzo (Lotto Soudal)
Naesen Lawrence (Lotto Soudal)
van Goethem Brian (Lotto Soudal)
Mertz Rémy (Lotto Soudal)
Removed
Deruette Thomas (Team Differdange - Losch)
2018-12-27
Added
Felline Fabio (Trek - Segafredo)
Removed
2018-12-26
Added
Removed
Centrone Ivan (Team Differdange - Losch)
2018-12-25
Added
Feillu Brice (Team Fortuneo - Samsic)
Gastauer Ben (AG2R La Mondiale)
Deruette Thomas (Team Differdange - Losch)
Removed
2018-12-24
Added
Mollema Bauke (Trek - Segafredo)
Monfort Maxime (Lotto Soudal)
Madouas Valentin (Groupama - FDJ)
Kirsch Alex (Trek - Segafredo)
Centrone Ivan (Team Differdange - Losch)
Removed
2018-12-21
Added
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
Removed
2018-12-20
Added
Sarreau Marc (Groupama - FDJ)
Removed
2018-12-16
Added
Wellens Tim (Lotto Soudal)
Removed