Search:  
topLogin
2020
2018
»
«

2019»49th Etoile de Bessèges (2.1)

2019  Stage 4 (ITT)  »  Alès  ›  Alès   (10.7k)

Startlist changes

Menu
2019-02-06
Added
Navardauskas Ramūnas
van Genechten Jonas (Vital Concept - B&B Hotels)
Offredo Yoann (Wanty - Gobert Cycling Team)
Dombrowski Joe (EF Education First)
Ludvigsson Tobias (Groupama - FDJ)
Vliegen Loïc (Wanty - Gobert Cycling Team)
Van Gestel Dries (Sport Vlaanderen - Baloise)
Wirtgen Tom (Wallonie-Bruxelles)
Daniel Maxime (Team Arkéa Samsic)
Le Cunff Kévin (St Michel - Auber93)
Maldonado Anthony (St Michel - Auber93)
Colnaghi Luca (Team Colpack)
Spengler Lukas (Wallonie-Bruxelles)
Guernalec Thibault (Team Arkéa Samsic)
Morice Julien (Vital Concept - B&B Hotels)
Bennett Sean (EF Education First)
Mortier Julien (Wallonie-Bruxelles)
López-Cózar Juan Antonio (Euskadi Basque Country - Murias)
Masotto Giulio (Team Colpack)
Belmoukhtar Boualem (Sovac )
Removed
Wellens Tim (Lotto Soudal)
Feillu Romain (St Michel - Auber93)
Hofland Moreno (EF Education First)
Le Bon Johan (Vital Concept - B&B Hotels)
Bonnet William (Groupama - FDJ)
Vachon Florian (Team Arkéa Samsic)
Boeckmans Kris (Vital Concept - B&B Hotels)
Meurisse Xandro (Wanty - Gobert Cycling Team)
Jules Justin (Wallonie-Bruxelles)
Ista Kevyn (Wallonie-Bruxelles)
Eiking Odd Christian (Wanty - Gobert Cycling Team)
Nõmmela Aksel (Wallonie-Bruxelles)
Owen Logan (EF Education First)
Holec Richard (Team Colpack)
Russo Clément (Team Arkéa Samsic)
Ghys Robbe (Sport Vlaanderen - Baloise)
Bouchlaghem Abderrahmane (Sovac )
Leveau Jérémy
Rocchetti Filippo (Team Colpack)
Garavaglia Giacomo (Team Colpack)
Thominet Camille (St Michel - Auber93)
2019-02-05
Added
Removed
Barthe Cyril (Euskadi Basque Country - Murias)
2019-01-28
Added
Devolder Stijn (Corendon - Circus)
Van Asbroeck Tom (Israel Cycling Academy)
Bonifazio Niccolò (Direct Energie)
Sbaragli Kristian (Israel Cycling Academy)
Turgis Anthony (Direct Energie)
Stallaert Joeri (Corendon - Circus)
Pichot Alexandre (Direct Energie)
De Bondt Dries (Corendon - Circus)
Dempster Zak (Israel Cycling Academy)
Jensen August (Israel Cycling Academy)
Janssens Jimmy (Corendon - Circus)
Tulik Angélo (Direct Energie)
Rickaert Jonas (Corendon - Circus)
Cousin Jérôme (Direct Energie)
Vermeulen Emiel (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Vaubourzeix Thomas (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Perry Ben (Israel Cycling Academy)
Cataford Alexander (Israel Cycling Academy)
Vergaerde Otto (Corendon - Circus)
Ourselin Paul (Direct Energie)
Niv Guy (Israel Cycling Academy)
Masson Christophe (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Removed
Antomarchi Julien (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Ferasse Thibault (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Gouault Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
2019-01-24
Added
Jans Roy (Corendon - Circus)
Removed
2019-01-19
Added
Rebellin Davide (Sovac )
Breschel Matti (EF Education First)
Stuyven Jasper (Trek - Segafredo)
Vanmarcke Sep (EF Education First)
Modolo Sacha (EF Education First)
Feillu Romain (St Michel - Auber93)
Langeveld Sebastian (EF Education First)
Pedersen Mads (Trek - Segafredo)
Planckaert Baptiste (Wallonie-Bruxelles)
Dehaes Kenny (Wallonie-Bruxelles)
Hofland Moreno (EF Education First)
Bonnet William (Groupama - FDJ)
Vachon Florian (Team Arkéa Samsic)
Hardy Romain (Team Arkéa Samsic)
Meurisse Xandro (Wanty - Gobert Cycling Team)
Jules Justin (Wallonie-Bruxelles)
Ista Kevyn (Wallonie-Bruxelles)
Porsev Alexander (Gazprom-RusVelo)
Rovny Ivan (Gazprom-RusVelo)
Capiot Amaury (Sport Vlaanderen - Baloise)
Gesbert Élie (Team Arkéa Samsic)
Vanspeybrouck Pieter (Wanty - Gobert Cycling Team)
Shalunov Evgeny (Gazprom-RusVelo)
Eiking Odd Christian (Wanty - Gobert Cycling Team)
Antomarchi Julien (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Périchon Pierre-Luc (Cofidis, Solutions Crédits)
Van Lerberghe Bert (Cofidis, Solutions Crédits)
De Gendt Aimé (Wanty - Gobert Cycling Team)
Degand Thomas (Wanty - Gobert Cycling Team)
Lietaer Eliot (Wallonie-Bruxelles)
Warbasse Larry (AG2R La Mondiale)
Welten Bram (Team Arkéa Samsic)
Hurel Tony (St Michel - Auber93)
Nõmmela Aksel (Wallonie-Bruxelles)
Combaud Romain
Jakin Alo (St Michel - Auber93)
Warlop Jordi (Sport Vlaanderen - Baloise)
Vorobyev Anton (Gazprom-RusVelo)
Declercq Benjamin (Sport Vlaanderen - Baloise)
Planckaert Edward (Sport Vlaanderen - Baloise)
Soupe Geoffrey (Cofidis, Solutions Crédits)
Devriendt Tom (Wanty - Gobert Cycling Team)
Paillot Yoann (St Michel - Auber93)
Domont Axel (AG2R La Mondiale)
Menten Milan (Sport Vlaanderen - Baloise)
Nych Artem (Gazprom-RusVelo)
Allegaert Piet (Sport Vlaanderen - Baloise)
Kurianov Stepan (Gazprom-RusVelo)
van den Berg Julius (EF Education First)
Owen Logan (EF Education First)
Ficara Pierpaolo (Amore & Vita - Prodir)
Ledanois Kévin (Team Arkéa Samsic)
Barbier Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Celano Danilo (Amore & Vita - Prodir)
Covi Alessandro (Team Colpack)
Holec Richard (Team Colpack)
Boev Igor (Gazprom-RusVelo)
Ferasse Thibault (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Baldo Nicolas (St Michel - Auber93)
Russo Clément (Team Arkéa Samsic)
Aristi Mikel (Euskadi Basque Country - Murias)
Evrard Laurent (Sovac )
Ghys Robbe (Sport Vlaanderen - Baloise)
Idjouadiene Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
De Decker Alfdan (Wanty - Gobert Cycling Team)
Bernardinetti Marco (Amore & Vita - Prodir)
Chetout Loïc (Cofidis, Solutions Crédits)
Bouchlaghem Abderrahmane (Sovac )
Bagües Aritz (Euskadi Basque Country - Murias)
Guerin Alexis
Mathis Marco (Cofidis, Solutions Crédits)
Toniatti Andrea (Team Colpack)
Gouault Pierre (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Rocchetti Filippo (Team Colpack)
Barthe Cyril (Euskadi Basque Country - Murias)
Nika Iltjan (Amore & Vita - Prodir)
Saidi Nassim (Sovac )
Lukševics Viesturs (Amore & Vita - Prodir)
Dernies Tom (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Hamza Abderrahmane Mehdi (Sovac )
Garavaglia Giacomo (Team Colpack)
Moncassin Maxence (Amore & Vita - Prodir)
Van Niekerk Morne (St Michel - Auber93)
Thominet Camille (St Michel - Auber93)
Six Franklin (Wallonie-Bruxelles)
Baccio Paolo (Team Colpack)
Bouzidi Mohamed (Sovac )
Duranti Jalel (Team Colpack)
Leroux Samuel (Natura4Ever - Roubaix Lille Métropole)
Irizar Julen (Euskadi Basque Country - Murias)
Rodríguez Sergio (Euskadi Basque Country - Murias)
Barrenetxea Ander (Euskadi Basque Country - Murias)
Berrade Urko (Euskadi Basque Country - Murias)
Aurignac Samy (Sovac )
Freuler Jan-André (Amore & Vita - Prodir)
Removed
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
Taminiaux Lionel (Wallonie-Bruxelles)
Centrone Ivan (Team Differdange - GeBa)
2019-01-17
Added
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
Coquard Bryan (Vital Concept - B&B Hotels)
Rolland Pierre (Vital Concept - B&B Hotels)
Gautier Cyril (Vital Concept - B&B Hotels)
Le Bon Johan (Vital Concept - B&B Hotels)
Boeckmans Kris (Vital Concept - B&B Hotels)
Delage Mickaël (Groupama - FDJ)
Grosu Eduard-Michael
Šiškevičius Evaldas
Pacher Quentin (Vital Concept - B&B Hotels)
Reza Kévin (Vital Concept - B&B Hotels)
Kasperkiewicz Przemysław
Leveau Jérémy
Seigle Romain (Groupama - FDJ)
Armirail Bruno (Groupama - FDJ)
Trarieux Julien
Removed
2019-01-15
Added
Laporte Christophe (Cofidis, Solutions Crédits)
Removed
2019-01-13
Added
Geniez Alexandre (AG2R La Mondiale)
Jauregui Quentin (AG2R La Mondiale)
Removed
2019-01-08
Added
Taminiaux Lionel (Wallonie-Bruxelles)
Removed
2019-01-07
Added
Removed
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
2019-01-06
Added
Venturini Clément (AG2R La Mondiale)
Removed
2019-01-05
Added
Theuns Edward (Trek - Segafredo)
Waeytens Zico (Cofidis, Solutions Crédits)
Bidard François (AG2R La Mondiale)
Removed
2019-01-04
Added
Bernard Julien (Trek - Segafredo)
Removed
2019-01-03
Added
Duchesne Antoine (Groupama - FDJ)
Removed
2018-12-31
Added
Hivert Jonathan (Direct Energie)
Centrone Ivan (Team Differdange - Losch)
Removed
2018-12-28
Added
Armée Sander (Lotto Soudal)
Wouters Enzo (Lotto Soudal)
Naesen Lawrence (Lotto Soudal)
van Goethem Brian (Lotto Soudal)
Mertz Rémy (Lotto Soudal)
Removed
Deruette Thomas (Team Differdange - Losch)
2018-12-27
Added
Felline Fabio (Trek - Segafredo)
Removed
2018-12-26
Added
Removed
Centrone Ivan (Team Differdange - Losch)
2018-12-25
Added
Feillu Brice (Team Fortuneo - Samsic)
Gastauer Ben (AG2R La Mondiale)
Deruette Thomas (Team Differdange - Losch)
Removed
2018-12-24
Added
Mollema Bauke (Trek - Segafredo)
Monfort Maxime (Lotto Soudal)
Madouas Valentin (Groupama - FDJ)
Kirsch Alex (Trek - Segafredo)
Centrone Ivan (Team Differdange - Losch)
Removed
2018-12-21
Added
Gallopin Tony (AG2R La Mondiale)
Removed
2018-12-20
Added
Sarreau Marc (Groupama - FDJ)
Removed
2018-12-16
Added
Wellens Tim (Lotto Soudal)
Removed
All information and specifications shown on this website are based upon the latest available information provided by race organizations, teams and riders. No rights can be withdrawn from rankings, results or statistics as presented on this website.   0.0655 sec.