2020
«
»
2021»

Five Rings of Moscow

(2.2)
2021»Stage 1»MoscowMoscow(149.6km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0079 FROLOV IgorCSP OVS Moskovskaya Obl.31CSP OVS Moskovskaya Obl.753:47:49
23+0:43130 PUZANOV DmitrySSHOR 7 Samara38SSHOR 7 Samara320:16
0:16
32+0:25139 MAIKIN RomanVolga Union Team30Volga Union Team11,,
0:16
45+3:59144 BEREZNYAK AleksandrVolga Union Team19Volga Union Team3:31
3:31
54+3:45132 GRIGORYAN StepanSSHOR 7 Samara27SSHOR 7 Samara3:32
3:32
66+4:112 KARALIOK YauheniMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club4:06
4:06
77+4:2742 KURIANOV StepanRussia24Russia4:10
4:10
88+4:343 STROKAU VasiliMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club4:15
4:15
913+5:59105 TIKHONIN EvgeniiMGFSO23MGFSO5:28
5:28
1012+5:5529 RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development19Team Novo Nordisk Development5:30
5:30
1114+6:01107 ZUBOV MatveyMGFSO30MGFSO5:34
5:34
1216+6:0580 FOKIN MikhailCSP OVS Moskovskaya Obl.23CSP OVS Moskovskaya Obl.5:39
5:39
1311+5:5314 MAZUR DzianisBelAZ21BelAZ,,
5:39
1419+6:098 LUCHSHENKO SergeyAlmaty Cycling Team26Almaty Cycling Team5:40
5:40
1520+6:1431 OVSYANNIKOV AlexandrVino - Astana Motors24Vino - Astana Motors,,
5:40
1617+6:0925 CEURENS RobbeTeam Novo Nordisk Development19Team Novo Nordisk Development,,
5:40
1710+5:4838 OVECHKIN ArtemRussia34Russia,,
5:40
1815+6:01129 KOMIN AleksandrSSHOR 7 Samara26SSHOR 7 Samara,,
5:40
199+5:45112 IGOSHEV EgorLokosphinx18Lokosphinx,,
5:40
2021+6:1918 KAVALIOU KirylBelAZ20BelAZ5:45
5:45
2118+6:0934 SHTEIN GrigoriyVino - Astana Motors25Vino - Astana Motors5:47
5:47
2222+6:2673 KUGAEVSKI GlebTyumen Region21Tyumen Region5:55
5:55
2323+7:3517 TSISHKOU RamanBelAZ26BelAZ7:17
7:17
2424+7:4961 KIRZHAYKIN NikitaCrimea27Crimea,,
7:17
2529+11:3244 JABRAYILOV SamirAzerbaijan26Azerbaijan11:07
11:07
2628+11:32121 BELYAKOV SergeySestroretsk20Sestroretsk,,
11:07
2725+11:15137 ERSHOV ArturUral31Ural,,
11:07
2830+11:3439 ZOTOV EvgenyRussia26Russia,,
11:07
2927+11:221 SOBAL YauhenMinsk Cycling Club40Minsk Cycling Club,,
11:07
3026+11:2141 ROSTOVTSEV SergeyRussia24Russia,,
11:07
3132+12:3711 MIRALIYEV SultanmuratAlmaty Cycling Team30Almaty Cycling Team12:02
12:02
3233+12:5674 KURIANOV SergeiTyumen Region21Tyumen Region12:09
12:09
3331+12:29115 MANAKOV VictorMoscow UOR-229Moscow UOR-2,,
12:09
3441+13:2988 FATKULLIN ValeriiInex22Inex13:01
13:01
3551+13:5455 STENKOVOY NikitaUzbekistan19Uzbekistan,,
13:01
3648+13:39136 PRONIN KonstantinUral20Ural,,
13:01
3738+13:2787 KHALIKOV BulatInex21Inex,,
13:01
3835+13:2192 ROSANOV DmitriyGuor Shelkovo32Guor Shelkovo,,
13:01
3947+13:34142 SHULCHENKO NikitaVolga Union Team22Volga Union Team13:05
13:05
4036+13:275 SHNYRKO AlexeiMinsk Cycling Club27Minsk Cycling Club,,
13:05
4137+13:2746 ASADOV ElchinAzerbaijan34Azerbaijan,,
13:05
4249+13:404 PIASETSKI AliaksandrMinsk Cycling Club28Minsk Cycling Club,,
13:05
4346+13:3313 RAMANAU RamanBelAZ26BelAZ,,
13:05
4440+13:2815 BIALIAUSKI KanstantsinBelAZ23BelAZ,,
13:05
4543+13:30133 VIUNOSHEV MikhailUral19Ural,,
13:05
4642+13:2975 SENOKOSOV Oleg Tyumen Region18Tyumen Region,,
13:05
4750+13:4137 FIRSANOV SergeyRussia38Russia,,
13:05
4839+13:2881 SHERSTNEV TimofeiCSP OVS Moskovskaya Obl.21CSP OVS Moskovskaya Obl.,,
13:05
4944+13:317 GRIDCHIN MaximAlmaty Cycling Team21Almaty Cycling Team,,
13:05
5045+13:31125 SAVEKIN DaniilSestroretsk19Sestroretsk,,
13:05
5134+13:18103 SHAKOTKO AleksandrMGFSO22MGFSO,,
13:05
5252+15:2852 SHEMETAU MikhailBelarus26Belarus15:11
15:11
5353+15:3399 SMIRNOV AleksandrLokomotiv23Lokomotiv,,
15:11
5455+16:0323 LOUICHE VincentFerei - CCN28Ferei - CCN,,
15:11
5554+15:5993 USTINOV ArsentiiGuor Shelkovo19Guor Shelkovo15:25
15:25
5656+16:5376 GANSEVICH BogdanTyumen Region18Tyumen Region16:28
16:28
5757+17:3297 IVANOV ViacheslavLokomotiv18Lokomotiv17:17
17:17
5859+19:22122 POTEKALO NikolaiSestroretsk21Sestroretsk18:56
18:56
5963+19:35101 NIKIFOROV ArsenyLokomotiv23Lokomotiv19:09
19:09
6067+19:4162 KISELYOV SergeyCrimea37Crimea,,
19:09
6173+19:5259 ISMATOV BotirjonUzbekistan19Uzbekistan,,
19:09
6266+19:3927 EVANS LouisTeam Novo Nordisk Development20Team Novo Nordisk Development,,
19:09
6376+20:0058 ELLI KonstantinUzbekistan20Uzbekistan,,
19:09
6468+19:4421 BRICIS DainisFerei - CCN22Ferei - CCN,,
19:09
6560+19:23109 SHICHKIN VlasLokosphinx19Lokosphinx,,
19:09
6664+19:3798 MALNEV SergeyLokomotiv22Lokomotiv,,
19:09
6762+19:3495 ILYIN RomanGuor Shelkovo18Guor Shelkovo,,
19:09
6871+19:4869 KUSTADINCHEV RomanKrasnodar Region25Krasnodar Region,,
19:09
6975+19:5353 ZHAVRID AntonBelarus19Belarus,,
19:09
7072+19:4832 SEMENOV AlexandrVino - Astana Motors22Vino - Astana Motors,,
19:09
7169+19:4551 KAMINSKI ZakharBelarus18Belarus,,
19:09
7270+19:4630 SAIDOV UlugbekTeam Novo Nordisk Development24Team Novo Nordisk Development,,
19:09
7374+19:5360 SUNNATOV AkramjonUzbekistan24Uzbekistan,,
19:09
7465+19:3783 NEKRASOV KonstantinCSP OVS Moskovskaya Obl.22CSP OVS Moskovskaya Obl.,,
19:09
7561+19:3286 BORZOV DmitriiInex21Inex,,
19:09
7658+19:2019 EEFTING RoyFerei - CCN31Ferei - CCN19:13
19:13
7777+20:13123 KHUDYAKOV RuslanSestroretsk19Sestroretsk19:36
19:36
7878+20:26120 EREMIN EvgeniyMoscow UOR-219Moscow UOR-219:51
19:51
7982+20:4963 SERGEEV AlexanderCrimea38Crimea20:01
20:01
8079+20:31131 ZVERKOV EvgenySSHOR 7 Samara28SSHOR 7 Samara20:06
20:06
8181+20:40149 MALKOV KirillNovosibirsk Region18Novosibirsk Region,,
20:06
8280+20:35127 BAIDIKOV IliaSSHOR 7 Samara24SSHOR 7 Samara,,
20:06
8383+20:5443 MIKAYILZADE MusaAzerbaijan22Azerbaijan20:19
20:19
8484+20:5757 ZABIROV DamirUzbekistan20Uzbekistan,,
20:19
8585+21:01124 YULKIN IvanSestroretskSestroretsk20:22
20:22
8686+21:36104 GERASIMOV IvanMGFSO22MGFSO20:56
20:56
8788+21:4071 PISKUNOV MaximKrasnodar Region23Krasnodar Region,,
20:56
8887+21:3950 KASIANKOU VadzimBelarus18Belarus21:04
21:04
8989+21:5549 IVANCHANKA DzmitryBelarus18Belarus21:16
21:16
9090+22:1320 BESAHA MikhailFerei - CCN31Ferei - CCN21:35
21:35
9193+22:3512 POPUGAYEV MaximAlmaty Cycling Team19Almaty Cycling Team22:01
22:01
9291+22:286 BIALIAUSKI VasiliMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club,,
22:01
9392+22:3184 KAPUSTIN KirillCSP OVS Moskovskaya Obl.18CSP OVS Moskovskaya Obl.22:13
22:13
9494+22:5816 AKHRAMENKA YauheniBelAZ25BelAZ22:35
22:35
9595+23:3067 SUCHKOV VasiliyKrasnodar Region26Krasnodar Region22:47
22:47
9696+23:3310 AZEN MadiAlmaty Cycling Team26Almaty Cycling Team22:53
22:53
DNF118 LAUSHKIN LevMoscow UOR-218Moscow UOR-2-
DNF64 KULIKOV SergeiCrimea24Crimea-
DNF110 NOVOLODSKII IvanLokosphinx19Lokosphinx-
DNF147 CHERNORUTSKIY VladislavNovosibirsk Region20Novosibirsk Region-
DNF40 EVTUSHENKO AlexanderRussia27Russia-
DNF89 STRELKOV NikitaInex19Inex-
DNF140 GUSEV JakovVolga Union Team20Volga Union Team-
DNF26 DE SOTA NigelTeam Novo Nordisk Development25Team Novo Nordisk Development-
DNF119 KURAKSA MikhailMoscow UOR-219Moscow UOR-2-
DNF65 OVCHAROV ValeriiCrimea20Crimea-
DNF111 DENISOV DenisLokosphinx18Lokosphinx-
DNF148 EREMKIN ArkadiyNovosibirsk Region25Novosibirsk Region-
DNF45 ABDULAZIZLI AmralAzerbaijan19Azerbaijan-
DNF90 KOSMACHEV GlebInex21Inex-
DNF141 SAVELEV DenisVolga Union Team19Volga Union Team-
DNF28 KOTULSKI PrzemyslawTeam Novo Nordisk Development21Team Novo Nordisk Development-
DNF128 GRISHIN MaksimSSHOR 7 Samara24SSHOR 7 Samara-
DNF68 PLAKUSHKIN SergeiKrasnodar Region24Krasnodar Region-
DNF113 SCHEGOLKOV IliaLokosphinx19Lokosphinx-
DNF47 MAMMADOV MahmudAzerbaijan21Azerbaijan-
DNF94 MAKAROV IvanGuor Shelkovo30Guor Shelkovo-
DNF143 DOLMATOV ViktorVolga Union Team21Volga Union Team-
DNF33 NIKITIN MatveyVino - Astana Motors28Vino - Astana Motors-
DNF134 OVCHINNIKOV EvgeniiUral20Ural-
DNF70 SERDIUKOV EvgeniyKrasnodar Region20Krasnodar Region-
DNF116 POPOV AntonMoscow UOR-221Moscow UOR-2-
DNF48 EYVAZOV ShahinAzerbaijan20Azerbaijan-
DNF100 POLOZOV ViacheslavLokomotiv19Lokomotiv-
DNF145 TERESHENOK VitaliiNovosibirsk Region19Novosibirsk Region-
DNF35 MULAGALEYEV VladimirVino - Astana Motors19Vino - Astana Motors-
DNF135 ULYANOV ArtyomUral19Ural-
DNF82 CHIRUKHIN MikhailCSP OVS Moskovskaya Obl.21CSP OVS Moskovskaya Obl.-
DNF117 ZATCEPIN SergeyMoscow UOR-220Moscow UOR-2-
DNF56 EVDOKIMOV DanilUzbekistan21Uzbekistan-
DNF106 CHASOVNIKOV ArtemMGFSO19MGFSO-
DNF146 STARCHENKO NikitaNovosibirsk Region22Novosibirsk Region-
DNF36 VAGNER KirillVino - Astana Motors18Vino - Astana Motors-
DNF85 ISLAMOV ValeriiInex19Inex-
DNF138 KOMAROV EgorUral18Ural-
DNF9 ULYSBAYEV DinmukhammedAlmaty Cycling Team22Almaty Cycling Team-
DNS22 KLIMIANKOU KanstantsinFerei - CCN31Ferei - CCN-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
Timelimit 8%, or 4:06:03 (+18:14)
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
113▲1279 FROLOV IgorCSP OVS Moskovskaya Obl.31CSP OVS Moskovskaya Obl.13:52:20..
221▲19139 MAIKIN RomanVolga Union Team30Volga Union Team0:25
0:25
..
397▲94130 PUZANOV DmitrySSHOR 7 Samara38SSHOR 7 Samara0:43
0:43
..
48▲4132 GRIGORYAN StepanSSHOR 7 Samara27SSHOR 7 Samara3:45
3:45
..
562▲57144 BEREZNYAK AleksandrVolga Union Team19Volga Union Team3:59
3:59
..
62▼42 KARALIOK YauheniMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club4:11
4:11
..
719▲1242 KURIANOV StepanRussia24Russia4:27
4:27
..
825▲173 STROKAU VasiliMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club4:34
4:34
..
93▼6112 IGOSHEV EgorLokosphinx18Lokosphinx5:45
5:45
..
106▼438 OVECHKIN ArtemRussia34Russia5:48
5:48
..
1112▲114 MAZUR DzianisBelAZ21BelAZ5:53
5:53
..
1242▲3029 RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development19Team Novo Nordisk Development5:55
5:55
..
1374▲61105 TIKHONIN EvgeniiMGFSO23MGFSO5:59
5:59
..
1455▲41107 ZUBOV MatveyMGFSO30MGFSO6:01
6:01
..
1529▲14129 KOMIN AleksandrSSHOR 7 Samara26SSHOR 7 Samara,,
6:01
..
1650▲3480 FOKIN MikhailCSP OVS Moskovskaya Obl.23CSP OVS Moskovskaya Obl.6:05
6:05
..
1764▲4725 CEURENS RobbeTeam Novo Nordisk Development19Team Novo Nordisk Development6:09
6:09
..
1833▲1534 SHTEIN GrigoriyVino - Astana Motors25Vino - Astana Motors,,
6:09
..
1968▲498 LUCHSHENKO SergeyAlmaty Cycling Team26Almaty Cycling Team,,
6:09
..
2086▲6631 OVSYANNIKOV AlexandrVino - Astana Motors24Vino - Astana Motors6:14
6:14
..
2187▲6618 KAVALIOU KirylBelAZ20BelAZ6:19
6:19
..
2273▲5173 KUGAEVSKI GlebTyumen Region21Tyumen Region6:26
6:26
..
2322▼117 TSISHKOU RamanBelAZ26BelAZ7:35
7:35
..
2476▲5261 KIRZHAYKIN NikitaCrimea27Crimea7:49
7:49
..
255▼20137 ERSHOV ArturUral31Ural11:15
11:15
..
2611▼1541 ROSTOVTSEV SergeyRussia24Russia11:21
11:21
..
2716▼111 SOBAL YauhenMinsk Cycling Club40Minsk Cycling Club11:22
11:22
..
2843▲15121 BELYAKOV SergeySestroretsk20Sestroretsk11:32
11:32
..
2945▲1644 JABRAYILOV SamirAzerbaijan26Azerbaijan,,
11:32
..
3058▲2839 ZOTOV EvgenyRussia26Russia11:34
11:34
..
3126▼5115 MANAKOV VictorMoscow UOR-229Moscow UOR-212:29
12:29
..
3293▲6111 MIRALIYEV SultanmuratAlmaty Cycling Team30Almaty Cycling Team12:37
12:37
..
33128▲9574 KURIANOV SergeiTyumen Region21Tyumen Region12:56
12:56
..
349▼25103 SHAKOTKO AleksandrMGFSO22MGFSO13:18
13:18
..
3527▼892 ROSANOV DmitriyGuor Shelkovo32Guor Shelkovo13:21
13:21
..
3631▼55 SHNYRKO AlexeiMinsk Cycling Club27Minsk Cycling Club13:27
13:27
..
3734▼346 ASADOV ElchinAzerbaijan34Azerbaijan,,
13:27
..
3854▲1687 KHALIKOV BulatInex21Inex,,
13:27
..
3938▼181 SHERSTNEV TimofeiCSP OVS Moskovskaya Obl.21CSP OVS Moskovskaya Obl.13:28
13:28
..
4040-15 BIALIAUSKI KanstantsinBelAZ23BelAZ,,
13:28
..
4163▲2288 FATKULLIN ValeriiInex22Inex13:29
13:29
..
4241▼175 SENOKOSOV Oleg Tyumen Region18Tyumen Region,,
13:29
..
4347▲4133 VIUNOSHEV MikhailUral19Ural13:30
13:30
..
4451▲77 GRIDCHIN MaximAlmaty Cycling Team21Almaty Cycling Team13:31
13:31
..
4553▲8125 SAVEKIN DaniilSestroretsk19Sestroretsk,,
13:31
..
4659▲1313 RAMANAU RamanBelAZ26BelAZ13:33
13:33
..
4767▲20142 SHULCHENKO NikitaVolga Union Team22Volga Union Team13:34
13:34
..
48108▲60136 PRONIN KonstantinUral20Ural13:39
13:39
..
4992▲434 PIASETSKI AliaksandrMinsk Cycling Club28Minsk Cycling Club13:40
13:40
..
50100▲5037 FIRSANOV SergeyRussia38Russia13:41
13:41
..
51134▲8355 STENKOVOY NikitaUzbekistan19Uzbekistan13:54
13:54
..
5218▼3452 SHEMETAU MikhailBelarus26Belarus15:28
15:28
..
5335▼1899 SMIRNOV AleksandrLokomotiv23Lokomotiv15:33
15:33
..
5480▲2693 USTINOV ArsentiiGuor Shelkovo19Guor Shelkovo15:59
15:59
..
5575▲2023 LOUICHE VincentFerei - CCN28Ferei - CCN16:03
16:03
..
5644▼1276 GANSEVICH BogdanTyumen Region18Tyumen Region16:53
16:53
..
5715▼4297 IVANOV ViacheslavLokomotiv18Lokomotiv17:32
17:32
..
584▼5419 EEFTING RoyFerei - CCN31Ferei - CCN19:20
19:20
..
5952▼7122 POTEKALO NikolaiSestroretsk21Sestroretsk19:22
19:22
..
6014▼46109 SHICHKIN VlasLokosphinx19Lokosphinx19:23
19:23
..
6137▼2486 BORZOV DmitriiInex21Inex19:32
19:32
..
6248▼1495 ILYIN RomanGuor Shelkovo18Guor Shelkovo19:34
19:34
..
6349▼14101 NIKIFOROV ArsenyLokomotiv23Lokomotiv19:35
19:35
..
6460▼498 MALNEV SergeyLokomotiv22Lokomotiv19:37
19:37
..
6561▼483 NEKRASOV KonstantinCSP OVS Moskovskaya Obl.22CSP OVS Moskovskaya Obl.,,
19:37
..
6670▲427 EVANS LouisTeam Novo Nordisk Development20Team Novo Nordisk Development19:39
19:39
..
6778▲1162 KISELYOV SergeyCrimea37Crimea19:41
19:41
..
6895▲2721 BRICIS DainisFerei - CCN22Ferei - CCN19:44
19:44
..
69103▲3451 KAMINSKI ZakharBelarus18Belarus19:45
19:45
..
70105▲3530 SAIDOV UlugbekTeam Novo Nordisk Development24Team Novo Nordisk Development19:46
19:46
..
71113▲4269 KUSTADINCHEV RomanKrasnodar Region25Krasnodar Region19:48
19:48
..
72115▲4332 SEMENOV AlexandrVino - Astana Motors22Vino - Astana Motors,,
19:48
..
73119▲4659 ISMATOV BotirjonUzbekistan19Uzbekistan19:52
19:52
..
74122▲4860 SUNNATOV AkramjonUzbekistan24Uzbekistan19:53
19:53
..
75126▲5153 ZHAVRID AntonBelarus19Belarus,,
19:53
..
76132▲5658 ELLI KonstantinUzbekistan20Uzbekistan20:00
20:00
..
77104▲27123 KHUDYAKOV RuslanSestroretsk19Sestroretsk20:13
20:13
..
7890▲12120 EREMIN EvgeniyMoscow UOR-219Moscow UOR-220:26
20:26
..
7946▼33131 ZVERKOV EvgenySSHOR 7 Samara28SSHOR 7 Samara20:31
20:31
..
8065▼15127 BAIDIKOV IliaSSHOR 7 Samara24SSHOR 7 Samara20:35
20:35
..
8188▲7149 MALKOV KirillNovosibirsk Region18Novosibirsk Region20:40
20:40
..
82130▲4863 SERGEEV AlexanderCrimea38Crimea20:49
20:49
..
8391▲843 MIKAYILZADE MusaAzerbaijan22Azerbaijan20:54
20:54
..
84107▲2357 ZABIROV DamirUzbekistan20Uzbekistan20:57
20:57
..
85112▲27124 YULKIN IvanSestroretskSestroretsk21:01
21:01
..
86117▲31104 GERASIMOV IvanMGFSO22MGFSO21:36
21:36
..
8794▲750 KASIANKOU VadzimBelarus18Belarus21:39
21:39
..
88124▲3671 PISKUNOV MaximKrasnodar Region23Krasnodar Region21:40
21:40
..
89114▲2549 IVANCHANKA DzmitryBelarus18Belarus21:55
21:55
..
90110▲2020 BESAHA MikhailFerei - CCN31Ferei - CCN22:13
22:13
..
9157▼346 BIALIAUSKI VasiliMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club22:28
22:28
..
9223▼6984 KAPUSTIN KirillCSP OVS Moskovskaya Obl.18CSP OVS Moskovskaya Obl.22:31
22:31
..
9381▼1212 POPUGAYEV MaximAlmaty Cycling Team19Almaty Cycling Team22:35
22:35
..
9439▼5516 AKHRAMENKA YauheniBelAZ25BelAZ22:58
22:58
..
95120▲2567 SUCHKOV VasiliyKrasnodar Region26Krasnodar Region23:30
23:30
..
96116▲2010 AZEN MadiAlmaty Cycling Team26Almaty Cycling Team23:33
23:33
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkBIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
179 FROLOV IgorCSP OVS Moskovskaya Obl.31CSP OVS Moskovskaya Obl.29+29
2130 PUZANOV DmitrySSHOR 7 Samara38SSHOR 7 Samara23+23
3139 MAIKIN RomanVolga Union Team30Volga Union Team21+21
4144 BEREZNYAK AleksandrVolga Union Team19Volga Union Team14+14
5132 GRIGORYAN StepanSSHOR 7 Samara27SSHOR 7 Samara12+12
62 KARALIOK YauheniMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club10+10
742 KURIANOV StepanRussia24Russia9+9
83 STROKAU VasiliMinsk Cycling Club25Minsk Cycling Club8+8
9105 TIKHONIN EvgeniiMGFSO23MGFSO7+7
1029 RIDOLFO FilippoTeam Novo Nordisk Development19Team Novo Nordisk Development6+6
11107 ZUBOV MatveyMGFSO30MGFSO5+5
1280 FOKIN MikhailCSP OVS Moskovskaya Obl.23CSP OVS Moskovskaya Obl.4+4
1314 MAZUR DzianisBelAZ21BelAZ3+3
148 LUCHSHENKO SergeyAlmaty Cycling Team26Almaty Cycling Team2+2
1531 OVSYANNIKOV AlexandrVino - Astana Motors24Vino - Astana Motors1+1
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTime
17▲6 SSHOR 7 Samara 11:47:27
211▲9 Volga Union Team7:30
7:30
34▲1 BelAZCT9:09
9:09
45▲1 CSP OVS Moskovskaya Obl.9:12
9:12
53▼2 Minsk Cycling ClubCT9:40
9:40
61▼5 RussiaNAT10:56
10:56
78▲1 MGFSO14:42
14:42
818▲10 Team Novo Nordisk DevelopmentCT21:16
21:16
919▲10 Vino - Astana MotorsCT21:35
21:35
1022▲12 Almaty Cycling TeamCT21:49
21:49
1116▲5 Tyumen RegionCLUB22:02
22:02
129▼3 UralCLUB27:48
27:48
1314▲1 SestroretskCLUB33:58
33:58
1417▲3 AzerbaijanNAT35:26
35:26
1512▼3 Inex35:56
35:56
1623▲7 CrimeaCLUB37:36
37:36
1715▼2 Guor Shelkovo38:27
38:27
1810▼8 Lokomotiv42:13
42:13
1925▲6 UzbekistanNAT42:50
42:50
2013▼7 Ferei - CCNCT44:20
44:20
2120▼1 Belarus44:30
44:30
2224▲2 Krasnodar RegionCLUB54:16
54:16
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    10 June 2021, 12:00
  • Avg. speed winner:
    39.4 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    149.6 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    0
  • Vert. meters:
    2981
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    191
  • Won how:

Race profile

Sites