2020
«
»
2021»

Giro Ciclistico d'Italia

(2.2)
2021»Stage 5»FananoSestola(142km)

clear filter
The time won/lost column displays the gains in time in the GC. Click on the time of any rider to view the relative gains on this rider.
Select two riders to compare.
RnkGCTimelagBIBH2HRiderAgeTeamUCIPntTime
11+0:0021
AYUSO JuanTeam Colpack Ballan
18Team Colpack Ballan753:32:33
22+1:35332
JOHANNESSEN Tobias HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team321:04
1:04
37+2:442
HEALY BenTrinity Racing
20Trinity Racing 11,,
1:04
44+2:231
GLOAG ThomasTrinity Racing
19Trinity Racing 1:21
1:21
53+2:22154
VANDENABEELE HenriDevelopment Team DSM
21Development Team DSM,,
1:21
611+2:52333
JOHANNESSEN Anders HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team,,
1:21
79+2:4762
HELLEMOSE AsbjørnVelo Club Mendrisio
22Velo Club Mendrisio,,
1:21
818+4:02135
VOISARD YannisSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy1:35
1:35
95+2:3125
VERRE AlessandroTeam Colpack Ballan
19Team Colpack Ballan1:52
1:52
1016+3:42164
THOMPSON ReubenEquipe continentale Groupama-FDJ
20Equipe continentale Groupama-FDJ2:18
2:18
116+2:4315
VAN EETVELT LennertLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U232:28
2:28
1226+4:56292
EL GOUZI OmarIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
2:28
1323+4:25201
CASALLAS RINCON Yeisson Ferney Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,
2:28
1415+3:1855
TERCERO FernandoKometa U23
19Kometa U23,,
2:28
1512+3:01211
FRIGO MarcoSEG Racing Academy
21SEG Racing Academy,,
2:28
1619+4:03275
PORTA GabrieleGallina Ecotek Colosio
21Gallina Ecotek Colosio,,
2:28
1717+3:55133
MIFSUD AndreaSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy,,
2:28
18117+38:2834
CIUCCARELLI RiccardoBiesse Arvedi
21Biesse Arvedi,,
2:28
1913+3:1474
TOLIO AlexZalf Euromobil Fior
21Zalf Euromobil Fior2:41
2:41
2024+4:4554
PIGANZOLI DavideKometa U23
18Kometa U23,,
2:41
2139+7:17123
PARISINI NicolòBeltrami TSA - Tre Colli
21Beltrami TSA - Tre Colli 2:46
2:46
2240+7:29192
ETXEBERRIA AsierLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
22Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi,,
2:46
2366+19:06183
MALAVER Brayan EstebanAran Cucine Vejus
19Aran Cucine Vejus,,
2:46
2430+5:29142
GARCIA PabloEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
20Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA,,
2:46
2521+4:09202
GÓMEZ Germán DarioColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
20Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,
2:46
2631+5:34193
IRIBAR UnaiLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
21Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi,,
2:46
2729+5:25181
GINESTRA LorenzoAran Cucine Vejus
20Aran Cucine Vejus,,
2:46
288+2:455
TURNER BenTrinity Racing
22Trinity Racing 2:51
2:51
2910+2:4822
BARONCINI FilippoTeam Colpack Ballan
20Team Colpack Ballan2:53
2:53
3042+8:05215
WOOD HarrisonSEG Racing Academy
20SEG Racing Academy,,
2:53
3141+7:33104
GARZON HERRERA Marlon DavidVelo Plus Racing Team Palazzago
22Velo Plus Racing Team Palazzago3:09
3:09
3237+6:35131
CHARRIN AloïsSwiss Racing Academy
20Swiss Racing Academy3:14
3:14
3344+8:46141
ARRIOLA-BENGOA JulenEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
20Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA3:22
3:22
3453+12:09284
MIGNOLLI GianlucaGeneral Store Essegibi F.lli Curia
20General Store Essegibi F.lli Curia3:23
3:23
3546+10:28145
PIRA Yesid AlbeiroEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
21Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA,,
3:23
3622+4:2273
RACCANI SimoneZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior,,
3:23
3743+8:20241
ANDRADE PedroHagens Berman Axeon
21Hagens Berman Axeon,,
3:23
3834+6:1553
MARTIN AlexKometa U23
21Kometa U23,,
3:23
3955+12:29334
KULSET MagnusUno-X Dare Development Team
20Uno-X Dare Development Team,,
3:23
4014+3:1575
ZAMBANINI EdoardoZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior1:52
1:52
4120+4:0583
MULUBRHAN HenokTeam Qhubeka
21Team Qhubeka3:48
3:48
4227+5:0371
BENEDETTI GabrieleZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior,,
3:48
4333+5:44204
PEÑA Jesús DavidColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,
3:48
4428+5:08214
VAN TRICHT StanSEG Racing Academy
21SEG Racing Academy4:01
4:01
4577+23:2245
SANDRI EdoardoCycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD,,
4:01
4632+5:42203
MERCHAN DidierColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas4:18
4:18
4754+12:16282
CARPENE SamueleGeneral Store Essegibi F.lli Curia
21General Store Essegibi F.lli Curia,,
4:18
4825+4:48162
BALMER AlexandreEquipe continentale Groupama-FDJ
21Equipe continentale Groupama-FDJ,,
4:18
4938+7:0014
VAN DER BEKEN AaronLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U23,,
4:18
5036+6:26191
BERASATEGI XabierLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
20Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi,,
4:18
5192+27:2744
PIETROBON AndreaCycling Team Friuli ASD
22Cycling Team Friuli ASD4:49
4:49
5245+9:16165
VAN DEN BERG MarijnEquipe continentale Groupama-FDJ
21Equipe continentale Groupama-FDJ5:17
5:17
5335+6:20321
BALDACCINI DavidePetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
23Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo,,
5:17
54120+40:34143
HUERA RichardEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
22Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA5:32
5:32
5567+19:0813
PONSAERTS ThibautLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U236:08
6:08
5659+15:33346
GUERRA AndreaRappres va Interregionale
19Rappres va Interregionale6:28
6:28
57116+37:3294
KRIJNSEN JelteHoldsworth Zappi Team
20Holdsworth Zappi Team8:39
8:39
5848+11:08163
RAUGEL AntoineEquipe continentale Groupama-FDJ
22Equipe continentale Groupama-FDJ9:06
9:06
5975+22:29335
SKIVILD Robin JuelUno-X Dare Development Team
19Uno-X Dare Development Team9:09
9:09
6056+13:14205
ROJAS VEGA Brandon AlejandroColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
18Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas,,
9:09
6149+11:38151
GAROFOLI GianmarcoDevelopment Team DSM
18Development Team DSM,,
9:09
62123+41:03125
PESENTI ThomasBeltrami TSA - Tre Colli
21Beltrami TSA - Tre Colli ,,
9:09
63110+34:14254
STEPANOV AndreiGazprom-Rusvelo U23
22Gazprom-Rusvelo U23,,
9:09
6452+12:0793
HOEKS DaanHoldsworth Zappi Team
21Holdsworth Zappi Team,,
9:09
6551+11:47101
ABENANTE PasqualeVelo Plus Racing Team Palazzago
23Velo Plus Racing Team Palazzago9:28
9:28
6663+18:17152
HEINSCHKE LeonDevelopment Team DSM
21Development Team DSM,,
9:28
6797+29:30324
GHIGINO ValterPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
20Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo9:54
9:54
6862+16:13344
GALIMBERTI FrancescoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale9:58
9:58
69115+37:10323
FERRI EdoardoPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
21Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo,,
9:58
7050+11:4165
SANTAROMITA AlessandroVelo Club Mendrisio
21Velo Club Mendrisio,,
9:58
7157+13:1531
BELLERI MichaelBiesse Arvedi
22Biesse Arvedi10:01
10:01
7258+13:4923
GAZZOLI MicheleTeam Colpack Ballan
22Team Colpack Ballan,,
10:01
7384+24:5223518UC Monaco10:22
10:22
7447+10:55331
CHARMIG AnthonUno-X Dare Development Team
23Uno-X Dare Development Team10:46
10:46
75112+35:59305
RUBINO SamueleLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro11:01
11:01
7660+15:4261
GAFFURI MattiaVelo Club Mendrisio
21Velo Club Mendrisio11:03
11:03
7790+26:59341
CAROLLO FrancescoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale11:14
11:14
7872+21:33342
CORTESE JacopoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale,,
11:14
7979+23:4163
KNUDSEN OliverVelo Club Mendrisio
22Velo Club Mendrisio12:28
12:28
80129+44:1843
PETRELLI GabrieleCycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD,,
12:28
81154+1:00:213
LAMPERTI LukeTrinity Racing
18Trinity Racing ,,
12:28
8264+18:20153
MAYRHOFER MariusDevelopment Team DSM
20Development Team DSM,,
12:28
8387+26:0584
PRITZEN Marc OliverTeam Qhubeka
21Team Qhubeka,,
12:28
8465+18:40132
FROIDEVAUX RobinSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy,,
12:28
8569+20:01161
PITHIE LaurenceEquipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ,,
12:28
8668+19:2111
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U23,,
12:28
8783+24:36194
ISASA XabierLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
19Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi,,
12:28
88107+33:31212
CHROMY KyleSEG Racing Academy
19SEG Racing Academy,,
12:28
8999+29:5592
GILBERTSON TheoHoldsworth Zappi Team
20Holdsworth Zappi Team,,
12:28
90140+48:11144
LÓPEZ DE ABETXUKO AndoniEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
21Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA,,
12:28
91101+30:26242
DRIZNERS JarradHagens Berman Axeon
22Hagens Berman Axeon,,
12:28
92145+50:084
REES OliverTrinity Racing
20Trinity Racing ,,
12:28
9361+15:55155
WILKSCH HannesDevelopment Team DSM
19Development Team DSM,,
12:28
94111+34:55195
RUIZ DE ARCAUTE IbaiLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
20Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi,,
12:28
95109+33:52243
GARRISON MichaelHagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon,,
12:28
96137+46:3923221UC Monaco15:02
15:02
97133+46:1995
SENS ConnorHoldsworth Zappi Team
21Holdsworth Zappi Team15:46
15:46
9895+28:5791
AGROTIS AlexandrosHoldsworth Zappi Team
22Holdsworth Zappi Team,,
15:46
99100+30:19304
RIZZA StefanoLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
20LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro,,
15:46
10088+26:09213
HOOLE DaanSEG Racing Academy
22SEG Racing Academy15:52
15:52
101131+45:09121
GRENDENE MarcoBeltrami TSA - Tre Colli
20Beltrami TSA - Tre Colli ,,
15:52
102127+42:5181
BONALDO KevinTeam Qhubeka
20Team Qhubeka,,
15:52
103124+41:0842
CARRETTA RiccardoCycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD,,
15:52
10471+20:3833
CARBONI MatteoBiesse Arvedi
21Biesse Arvedi16:07
16:07
10585+25:29283
MENEGOTTO JacopoGeneral Store Essegibi F.lli Curia
20General Store Essegibi F.lli Curia,,
16:07
106153+1:00:03223
KIRYEVICH ArturMinsk CC U23
20Minsk CC U2316:26
16:26
107122+40:50255
YATSENKO IvanGazprom-Rusvelo U23
20Gazprom-Rusvelo U2316:38
16:38
108132+45:5751
BENNASSAR JoanKometa U23
22Kometa U2317:20
17:20
109144+49:5072
GUZZO FedericoZalf Euromobil Fior
19Zalf Euromobil Fior18:01
18:01
11098+29:48113
COLNAGHI LucaUC Trevigiani - Campana Imballaggi
22UC Trevigiani - Campana Imballaggi,,
18:01
111143+49:24233
MEHAGNOUL MarcUC Monaco
22UC Monaco,,
18:01
112103+32:46122
MILESI LorenzoBeltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli ,,
18:01
113135+46:33291
BAGATIN ChristianIseo Serrature - Rime - Carnovali
18Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
18:01
114118+38:4764
MOTTI AlessandroVelo Club Mendrisio
20Velo Club Mendrisio,,
18:01
115152+57:5485
PUPPIO AntonioTeam Qhubeka
22Team Qhubeka,,
18:01
11674+22:21302
CAVALLO LucaLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro,,
18:01
11776+22:51281
AGOSTINI NicholasGeneral Store Essegibi F.lli Curia
20General Store Essegibi F.lli Curia,,
18:01
118150+55:41325
NENCINI TommasoPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
20Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo,,
18:01
11989+26:29303
RIGOLLET LaurentLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro,,
18:01
120139+47:40343
DI BERNARDO NicoloRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale,,
18:01
12173+22:13322
CERVELLERA AndreaPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
22Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo,,
18:01
12270+20:2641
BURATTI NicoloCycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD,,
18:01
123166+1:10:17301
CARRO SimoneLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
20LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro19:23
19:23
12482+24:06315
NIERI AlessioMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali19:45
19:45
125142+48:45264
PATIES MONTAGNER EricWork Service Marchiol Vega
18Work Service Marchiol Vega19:58
19:58
12693+27:5812
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U2320:03
20:03
12796+29:28171
ANSALONI Emanuele#inEmiliaRomagna Cycling Team
21#inEmiliaRomagna Cycling Team20:05
20:05
128130+45:06263
DI BENEDETTO StefanoWork Service Marchiol Vega
23Work Service Marchiol Vega,,
20:05
129104+32:53175
TAROZZI Manuele#inEmiliaRomagna Cycling Team
22#inEmiliaRomagna Cycling Team,,
20:05
130126+42:44314
MOLINI FedericoMastromarco Sensi Nibali
22Mastromarco Sensi Nibali,,
20:05
13181+24:02312
MAGLI FilippoMastromarco Sensi Nibali
22Mastromarco Sensi Nibali20:25
20:25
13286+25:59271
CALZONI WalterGallina Ecotek Colosio
19Gallina Ecotek Colosio21:12
21:12
13378+23:3432
BONELLI AlessioBiesse Arvedi
19Biesse Arvedi,,
21:12
134114+36:57173
DAPPORTO Davide#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team,,
21:12
13580+23:5335
SERRANO JavierBiesse Arvedi
20Biesse Arvedi,,
21:12
136138+46:52182
LOLLI MarcoAran Cucine Vejus
21Aran Cucine Vejus,,
21:12
137136+46:37345
DRAGHI GuidoRappres va Interregionale
19Rappres va Interregionale23:06
23:06
138125+41:50134
MÜLLER RetoSwiss Racing Academy
23Swiss Racing Academy23:28
23:28
139108+33:44293
MASOTTO LeandroIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali23:35
23:35
140113+36:09295
ZAMBELLI SamueleIseo Serrature - Rime - Carnovali
23Iseo Serrature - Rime - Carnovali23:46
23:46
14191+27:13294
RAIMONDI AlexIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali,,
23:46
142147+51:3982
COATI LucaTeam Qhubeka
21Team Qhubeka,,
23:46
143157+1:02:20124
PESCHI LorenzoBeltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli ,,
23:46
144161+1:03:58224
MARCHUK DzianisMinsk CC U23
21Minsk CC U23,,
23:46
145102+30:57115
PELLEGRINI CristoferUC Trevigiani - Campana Imballaggi
19UC Trevigiani - Campana Imballaggi,,
23:46
14694+28:57111
BUSATTO FrancescoUC Trevigiani - Campana Imballaggi
18UC Trevigiani - Campana Imballaggi,,
23:46
147148+52:07273
BELLONI ManuelGallina Ecotek Colosio
23Gallina Ecotek Colosio,,
23:46
148167+1:13:54112
CASSOL DanielUC Trevigiani - Campana Imballaggi
18UC Trevigiani - Campana Imballaggi,,
23:46
149160+1:03:55114
ONGARO DavideUC Trevigiani - Campana Imballaggi
19UC Trevigiani - Campana Imballaggi,,
23:46
150159+1:03:00313
VENTURINI AlessandroMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali,,
23:46
151141+48:37174
GALLO Andrea#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team,,
23:46
152119+40:33103
D' ANIELLO ImmanuelVelo Plus Racing Team Palazzago
19Velo Plus Racing Team Palazzago,,
23:46
153156+1:02:10252
POPOV AntonGazprom-Rusvelo U23
22Gazprom-Rusvelo U23,,
23:46
154146+50:55251
MARTYNOV NikitaGazprom-Rusvelo U23
21Gazprom-Rusvelo U23,,
23:46
155163+1:04:50222
GRINKEVICH MarkMinsk CC U23
20Minsk CC U23,,
23:46
156105+33:18272
BAUCE DavideGallina Ecotek Colosio
21Gallina Ecotek Colosio,,
23:46
157121+40:40311
SPINELLI NicholasMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali23:51
23:51
158134+46:29265
ZECCHIN MichaelWork Service Marchiol Vega
19Work Service Marchiol Vega25:00
25:00
159149+54:51262
BOBBO RiccardoWork Service Marchiol Vega
22Work Service Marchiol Vega,,
25:00
160155+1:01:37261
MENTIL PatrickWork Service Marchiol Vega
20Work Service Marchiol Vega,,
25:00
161106+33:23172
CANTONI Andrea#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team,,
25:00
162158+1:02:47102
CONSOLARO ChristopherVelo Plus Racing Team Palazzago
21Velo Plus Racing Team Palazzago,,
25:00
163151+56:06105
FANTONI MatteoVelo Plus Racing Team Palazzago
21Velo Plus Racing Team Palazzago,,
25:00
164165+1:10:10184
MARZIALE LucaAran Cucine Vejus
19Aran Cucine Vejus,,
25:00
165164+1:05:46274
LEONI AlbertoGallina Ecotek Colosio
20Gallina Ecotek Colosio25:06
25:06
166162+1:04:49231
SANCHEZ PabloUC Monaco
18UC Monaco25:11
25:11
167128+43:3823418UC Monaco,,
25:11
DNF185
PARRAVANO FrancescoAran Cucine Vejus
20Aran Cucine Vejus-
DNF221
HARBACH ArtsiomMinsk CC U23
21Minsk CC U23-
DNF285
ROCCHETTA CristianGeneral Store Essegibi F.lli Curia
23General Store Essegibi F.lli Curia-
DNF24
MARTINELLI AlessioTeam Colpack Ballan
20Team Colpack Ballan-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamUCITimeTime won/lost
14▲321
AYUSO JuanTeam Colpack Ballan
18Team Colpack Ballan1 13:59:37..
210▲8332
JOHANNESSEN Tobias HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team1:35
1:35
..
314▲11154
VANDENABEELE HenriDevelopment Team DSM
21Development Team DSM2:22
2:22
..
415▲111
GLOAG ThomasTrinity Racing
19Trinity Racing 2:23
2:23
..
511▲625
VERRE AlessandroTeam Colpack Ballan
19Team Colpack Ballan2:31
2:31
..
65▼115
VAN EETVELT LennertLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U232:43
2:43
..
728▲212
HEALY BenTrinity Racing
20Trinity Racing 2:44
2:44
..
81▼75
TURNER BenTrinity Racing
22Trinity Racing 2:45
2:45
..
923▲1462
HELLEMOSE AsbjørnVelo Club Mendrisio
22Velo Club Mendrisio2:47
2:47
..
102▼822
BARONCINI FilippoTeam Colpack Ballan
20Team Colpack Ballan2:48
2:48
..
1125▲14333
JOHANNESSEN Anders HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team2:52
2:52
..
128▼4211
FRIGO MarcoSEG Racing Academy
21SEG Racing Academy3:01
3:01
..
139▼474
TOLIO AlexZalf Euromobil Fior
21Zalf Euromobil Fior3:14
3:14
..
1419▲575
ZAMBANINI EdoardoZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior3:15
3:15
..
1512▼355
TERCERO FernandoKometa U23
19Kometa U233:18
3:18
..
1621▲5164
THOMPSON ReubenEquipe continentale Groupama-FDJ
20Equipe continentale Groupama-FDJ3:42
3:42
..
1724▲7133
MIFSUD AndreaSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy3:55
3:55
..
1837▲19135
VOISARD YannisSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy4:02
4:02
..
1926▲7275
PORTA GabrieleGallina Ecotek Colosio
21Gallina Ecotek Colosio4:03
4:03
..
206▼1483
MULUBRHAN HenokTeam Qhubeka
21Team Qhubeka4:05
4:05
..
2120▼1202
GÓMEZ Germán DarioColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
20Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas4:09
4:09
..
2213▼973
RACCANI SimoneZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior4:22
4:22
..
2330▲7201
CASALLAS RINCON Yeisson Ferney Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas4:25
4:25
..
2432▲854
PIGANZOLI DavideKometa U23
18Kometa U234:45
4:45
..
257▼18162
BALMER AlexandreEquipe continentale Groupama-FDJ
21Equipe continentale Groupama-FDJ4:48
4:48
..
2638▲12292
EL GOUZI OmarIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali4:56
4:56
..
2718▼971
BENEDETTI GabrieleZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior5:03
5:03
..
2817▼11214
VAN TRICHT StanSEG Racing Academy
21SEG Racing Academy5:08
5:08
..
2940▲11181
GINESTRA LorenzoAran Cucine Vejus
20Aran Cucine Vejus5:25
5:25
..
3043▲13142
GARCIA PabloEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
20Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA5:29
5:29
..
3144▲13193
IRIBAR UnaiLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
21Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi5:34
5:34
..
3222▼10203
MERCHAN DidierColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas5:42
5:42
..
3329▼4204
PEÑA Jesús DavidColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas5:44
5:44
..
3445▲1153
MARTIN AlexKometa U23
21Kometa U236:15
6:15
..
3516▼19321
BALDACCINI DavidePetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
23Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo6:20
6:20
..
3633▼3191
BERASATEGI XabierLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
20Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi6:26
6:26
..
3748▲11131
CHARRIN AloïsSwiss Racing Academy
20Swiss Racing Academy6:35
6:35
..
3842▲414
VAN DER BEKEN AaronLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U237:00
7:00
..
3959▲20123
PARISINI NicolòBeltrami TSA - Tre Colli
21Beltrami TSA - Tre Colli 7:17
7:17
..
4062▲22192
ETXEBERRIA AsierLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
22Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi7:29
7:29
..
4158▲17104
GARZON HERRERA Marlon DavidVelo Plus Racing Team Palazzago
22Velo Plus Racing Team Palazzago7:33
7:33
..
4267▲25215
WOOD HarrisonSEG Racing Academy
20SEG Racing Academy8:05
8:05
..
4365▲22241
ANDRADE PedroHagens Berman Axeon
21Hagens Berman Axeon8:20
8:20
..
4468▲24141
ARRIOLA-BENGOA JulenEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
20Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA8:46
8:46
..
4553▲8165
VAN DEN BERG MarijnEquipe continentale Groupama-FDJ
21Equipe continentale Groupama-FDJ9:16
9:16
..
4673▲27145
PIRA Yesid AlbeiroEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
21Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA10:28
10:28
..
473▼44331
CHARMIG AnthonUno-X Dare Development Team
23Uno-X Dare Development Team10:55
10:55
..
4831▼17163
RAUGEL AntoineEquipe continentale Groupama-FDJ
22Equipe continentale Groupama-FDJ11:08
11:08
..
4939▼10151
GAROFOLI GianmarcoDevelopment Team DSM
18Development Team DSM11:38
11:38
..
5027▼2365
SANTAROMITA AlessandroVelo Club Mendrisio
21Velo Club Mendrisio11:41
11:41
..
5134▼17101
ABENANTE PasqualeVelo Plus Racing Team Palazzago
23Velo Plus Racing Team Palazzago11:47
11:47
..
5246▼693
HOEKS DaanHoldsworth Zappi Team
21Holdsworth Zappi Team12:07
12:07
..
5380▲27284
MIGNOLLI GianlucaGeneral Store Essegibi F.lli Curia
20General Store Essegibi F.lli Curia12:09
12:09
..
5477▲23282
CARPENE SamueleGeneral Store Essegibi F.lli Curia
21General Store Essegibi F.lli Curia12:16
12:16
..
5583▲28334
KULSET MagnusUno-X Dare Development Team
20Uno-X Dare Development Team12:29
12:29
..
5654▼2205
ROJAS VEGA Brandon AlejandroColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
18Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas13:14
13:14
..
5747▼1031
BELLERI MichaelBiesse Arvedi
22Biesse Arvedi13:15
13:15
..
5852▼623
GAZZOLI MicheleTeam Colpack Ballan
22Team Colpack Ballan13:49
13:49
..
5982▲23346
GUERRA AndreaRappres va Interregionale
19Rappres va Interregionale15:33
15:33
..
6061▲161
GAFFURI MattiaVelo Club Mendrisio
21Velo Club Mendrisio15:42
15:42
..
6149▼12155
WILKSCH HannesDevelopment Team DSM
19Development Team DSM15:55
15:55
..
6271▲9344
GALIMBERTI FrancescoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale16:13
16:13
..
6381▲18152
HEINSCHKE LeonDevelopment Team DSM
21Development Team DSM18:17
18:17
..
6469▲5153
MAYRHOFER MariusDevelopment Team DSM
20Development Team DSM18:20
18:20
..
6570▲5132
FROIDEVAUX RobinSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy18:40
18:40
..
66104▲38183
MALAVER Brayan EstebanAran Cucine Vejus
19Aran Cucine Vejus19:06
19:06
..
6795▲2813
PONSAERTS ThibautLotto - Soudal U23
20Lotto - Soudal U2319:08
19:08
..
6872▲411
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2319:21
19:21
..
6975▲6161
PITHIE LaurenceEquipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ20:01
20:01
..
7036▼3441
BURATTI NicoloCycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD20:26
20:26
..
7160▼1133
CARBONI MatteoBiesse Arvedi
21Biesse Arvedi20:38
20:38
..
7289▲17342
CORTESE JacopoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale21:33
21:33
..
7355▼18322
CERVELLERA AndreaPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
22Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo22:13
22:13
..
7456▼18302
CAVALLO LucaLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro22:21
22:21
..
7597▲22335
SKIVILD Robin JuelUno-X Dare Development Team
19Uno-X Dare Development Team22:29
22:29
..
7664▼12281
AGOSTINI NicholasGeneral Store Essegibi F.lli Curia
20General Store Essegibi F.lli Curia22:51
22:51
..
77111▲3445
SANDRI EdoardoCycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD23:22
23:22
..
7835▼4332
BONELLI AlessioBiesse Arvedi
19Biesse Arvedi23:34
23:34
..
7990▲1163
KNUDSEN OliverVelo Club Mendrisio
22Velo Club Mendrisio23:41
23:41
..
8041▼3935
SERRANO JavierBiesse Arvedi
20Biesse Arvedi23:53
23:53
..
8151▼30312
MAGLI FilippoMastromarco Sensi Nibali
22Mastromarco Sensi Nibali24:02
24:02
..
8257▼25315
NIERI AlessioMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali24:06
24:06
..
8392▲9194
ISASA XabierLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
19Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi24:36
24:36
..
8499▲1523518UC Monaco24:52
24:52
..
8584▼1283
MENEGOTTO JacopoGeneral Store Essegibi F.lli Curia
20General Store Essegibi F.lli Curia25:29
25:29
..
8663▼23271
CALZONI WalterGallina Ecotek Colosio
19Gallina Ecotek Colosio25:59
25:59
..
8798▲1184
PRITZEN Marc OliverTeam Qhubeka
21Team Qhubeka26:05
26:05
..
8888-213
HOOLE DaanSEG Racing Academy
22SEG Racing Academy26:09
26:09
..
8979▼10303
RIGOLLET LaurentLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro26:29
26:29
..
90102▲12341
CAROLLO FrancescoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale26:59
26:59
..
9150▼41294
RAIMONDI AlexIseo Serrature - Rime - Carnovali
21Iseo Serrature - Rime - Carnovali27:13
27:13
..
92119▲2744
PIETROBON AndreaCycling Team Friuli ASD
22Cycling Team Friuli ASD27:27
27:27
..
9376▼1712
VAN BOVEN LucaLotto - Soudal U23
21Lotto - Soudal U2327:58
27:58
..
9466▼28111
BUSATTO FrancescoUC Trevigiani - Campana Imballaggi
18UC Trevigiani - Campana Imballaggi28:57
28:57
..
9596▲191
AGROTIS AlexandrosHoldsworth Zappi Team
22Holdsworth Zappi Team,,
28:57
..
9685▼11171
ANSALONI Emanuele#inEmiliaRomagna Cycling Team
21#inEmiliaRomagna Cycling Team29:28
29:28
..
97112▲15324
GHIGINO ValterPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
20Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo29:30
29:30
..
9891▼7113
COLNAGHI LucaUC Trevigiani - Campana Imballaggi
22UC Trevigiani - Campana Imballaggi29:48
29:48
..
99107▲892
GILBERTSON TheoHoldsworth Zappi Team
20Holdsworth Zappi Team29:55
29:55
..
100100-304
RIZZA StefanoLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
20LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro30:19
30:19
..
101108▲7242
DRIZNERS JarradHagens Berman Axeon
22Hagens Berman Axeon30:26
30:26
..
10274▼28115
PELLEGRINI CristoferUC Trevigiani - Campana Imballaggi
19UC Trevigiani - Campana Imballaggi30:57
30:57
..
103101▼2122
MILESI LorenzoBeltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli 32:46
32:46
..
10494▼10175
TAROZZI Manuele#inEmiliaRomagna Cycling Team
22#inEmiliaRomagna Cycling Team32:53
32:53
..
10586▼19272
BAUCE DavideGallina Ecotek Colosio
21Gallina Ecotek Colosio33:18
33:18
..
10678▼28172
CANTONI Andrea#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team33:23
33:23
..
107115▲8212
CHROMY KyleSEG Racing Academy
19SEG Racing Academy33:31
33:31
..
10887▼21293
MASOTTO LeandroIseo Serrature - Rime - Carnovali
22Iseo Serrature - Rime - Carnovali33:44
33:44
..
109116▲7243
GARRISON MichaelHagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon33:52
33:52
..
110127▲17254
STEPANOV AndreiGazprom-Rusvelo U23
22Gazprom-Rusvelo U2334:14
34:14
..
111118▲7195
RUIZ DE ARCAUTE IbaiLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
20Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi34:55
34:55
..
112125▲13305
RUBINO SamueleLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro35:59
35:59
..
11393▼20295
ZAMBELLI SamueleIseo Serrature - Rime - Carnovali
23Iseo Serrature - Rime - Carnovali36:09
36:09
..
114103▼11173
DAPPORTO Davide#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team36:57
36:57
..
115132▲17323
FERRI EdoardoPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
21Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo37:10
37:10
..
116139▲2394
KRIJNSEN JelteHoldsworth Zappi Team
20Holdsworth Zappi Team37:32
37:32
..
117153▲3634
CIUCCARELLI RiccardoBiesse Arvedi
21Biesse Arvedi38:28
38:28
..
118114▼464
MOTTI AlessandroVelo Club Mendrisio
20Velo Club Mendrisio38:47
38:47
..
119105▼14103
D' ANIELLO ImmanuelVelo Plus Racing Team Palazzago
19Velo Plus Racing Team Palazzago40:33
40:33
..
120151▲31143
HUERA RichardEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
22Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA40:34
40:34
..
121106▼15311
SPINELLI NicholasMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali40:40
40:40
..
122123▲1255
YATSENKO IvanGazprom-Rusvelo U23
20Gazprom-Rusvelo U2340:50
40:50
..
123150▲27125
PESENTI ThomasBeltrami TSA - Tre Colli
21Beltrami TSA - Tre Colli 41:03
41:03
..
124128▲442
CARRETTA RiccardoCycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD41:08
41:08
..
125109▼16134
MÜLLER RetoSwiss Racing Academy
23Swiss Racing Academy41:50
41:50
..
126120▼6314
MOLINI FedericoMastromarco Sensi Nibali
22Mastromarco Sensi Nibali42:44
42:44
..
127130▲381
BONALDO KevinTeam Qhubeka
20Team Qhubeka42:51
42:51
..
128110▼1823418UC Monaco43:38
43:38
..
129149▲2043
PETRELLI GabrieleCycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD44:18
44:18
..
130126▼4263
DI BENEDETTO StefanoWork Service Marchiol Vega
23Work Service Marchiol Vega45:06
45:06
..
131140▲9121
GRENDENE MarcoBeltrami TSA - Tre Colli
20Beltrami TSA - Tre Colli 45:09
45:09
..
132136▲451
BENNASSAR JoanKometa U23
22Kometa U2345:57
45:57
..
133143▲1095
SENS ConnorHoldsworth Zappi Team
21Holdsworth Zappi Team46:19
46:19
..
134117▼17265
ZECCHIN MichaelWork Service Marchiol Vega
19Work Service Marchiol Vega46:29
46:29
..
135135-291
BAGATIN ChristianIseo Serrature - Rime - Carnovali
18Iseo Serrature - Rime - Carnovali46:33
46:33
..
136121▼15345
DRAGHI GuidoRappres va Interregionale
19Rappres va Interregionale46:37
46:37
..
137147▲1023221UC Monaco46:39
46:39
..
138129▼9182
LOLLI MarcoAran Cucine Vejus
21Aran Cucine Vejus46:52
46:52
..
139141▲2343
DI BERNARDO NicoloRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale47:40
47:40
..
140152▲12144
LÓPEZ DE ABETXUKO AndoniEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
21Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA48:11
48:11
..
141124▼17174
GALLO Andrea#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team48:37
48:37
..
142137▼5264
PATIES MONTAGNER EricWork Service Marchiol Vega
18Work Service Marchiol Vega48:45
48:45
..
143146▲3233
MEHAGNOUL MarcUC Monaco
22UC Monaco49:24
49:24
..
144148▲472
GUZZO FedericoZalf Euromobil Fior
19Zalf Euromobil Fior49:50
49:50
..
145155▲104
REES OliverTrinity Racing
20Trinity Racing 50:08
50:08
..
146131▼15251
MARTYNOV NikitaGazprom-Rusvelo U23
21Gazprom-Rusvelo U2350:55
50:55
..
147133▼1482
COATI LucaTeam Qhubeka
21Team Qhubeka51:39
51:39
..
148134▼14273
BELLONI ManuelGallina Ecotek Colosio
23Gallina Ecotek Colosio52:07
52:07
..
149142▼7262
BOBBO RiccardoWork Service Marchiol Vega
22Work Service Marchiol Vega54:51
54:51
..
150156▲6325
NENCINI TommasoPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
20Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo55:41
55:41
..
151145▼6105
FANTONI MatteoVelo Plus Racing Team Palazzago
21Velo Plus Racing Team Palazzago56:06
56:06
..
152162▲1085
PUPPIO AntonioTeam Qhubeka
22Team Qhubeka57:54
57:54
..
153167▲14223
KIRYEVICH ArturMinsk CC U23
20Minsk CC U231:00:03
1:00:03
..
154169▲153
LAMPERTI LukeTrinity Racing
18Trinity Racing 1:00:21
1:00:21
..
155154▼1261
MENTIL PatrickWork Service Marchiol Vega
20Work Service Marchiol Vega1:01:37
1:01:37
..
156158▲2252
POPOV AntonGazprom-Rusvelo U23
22Gazprom-Rusvelo U231:02:10
1:02:10
..
157159▲2124
PESCHI LorenzoBeltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli 1:02:20
1:02:20
..
158157▼1102
CONSOLARO ChristopherVelo Plus Racing Team Palazzago
21Velo Plus Racing Team Palazzago1:02:47
1:02:47
..
159160▲1313
VENTURINI AlessandroMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali1:03:00
1:03:00
..
160163▲3114
ONGARO DavideUC Trevigiani - Campana Imballaggi
19UC Trevigiani - Campana Imballaggi1:03:55
1:03:55
..
161164▲3224
MARCHUK DzianisMinsk CC U23
21Minsk CC U231:03:58
1:03:58
..
162161▼1231
SANCHEZ PabloUC Monaco
18UC Monaco1:04:49
1:04:49
..
163166▲3222
GRINKEVICH MarkMinsk CC U23
20Minsk CC U231:04:50
1:04:50
..
164165▲1274
LEONI AlbertoGallina Ecotek Colosio
20Gallina Ecotek Colosio1:05:46
1:05:46
..
165168▲3184
MARZIALE LucaAran Cucine Vejus
19Aran Cucine Vejus1:10:10
1:10:10
..
166171▲5301
CARRO SimoneLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
20LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro1:10:17
1:10:17
..
167170▲3112
CASSOL DanielUC Trevigiani - Campana Imballaggi
18UC Trevigiani - Campana Imballaggi1:13:54
1:13:54
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
11-21
AYUSO JuanTeam Colpack Ballan
18Team Colpack Ballan65+15
22-172
CANTONI Andrea#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team50-
33-25
VERRE AlessandroTeam Colpack Ballan
19Team Colpack Ballan37+2
44-262
BOBBO RiccardoWork Service Marchiol Vega
22Work Service Marchiol Vega35-
55-32
BONELLI AlessioBiesse Arvedi
19Biesse Arvedi25-
66-83
MULUBRHAN HenokTeam Qhubeka
21Team Qhubeka25-
77-243
GARRISON MichaelHagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon25-
88-41
BURATTI NicoloCycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD23-
99-5
TURNER BenTrinity Racing
22Trinity Racing 22-
1010-214
VAN TRICHT StanSEG Racing Academy
21SEG Racing Academy21-
1111-22
BARONCINI FilippoTeam Colpack Ballan
20Team Colpack Ballan18-
1212-113
COLNAGHI LucaUC Trevigiani - Campana Imballaggi
22UC Trevigiani - Campana Imballaggi18-
1313-341
CAROLLO FrancescoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale14-
1432▲18332
JOHANNESSEN Tobias HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team13+12
1514▼1323
FERRI EdoardoPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
21Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo13-
1615▼1322
CERVELLERA AndreaPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
22Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo12-
1716▼175
ZAMBANINI EdoardoZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior10-
1817▼111
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2310-
1931▲121
GLOAG ThomasTrinity Racing
19Trinity Racing 9+7
20-2
HEALY BenTrinity Racing
20Trinity Racing 9+9
2118▼3175
TAROZZI Manuele#inEmiliaRomagna Cycling Team
22#inEmiliaRomagna Cycling Team8-
22-154
VANDENABEELE HenriDevelopment Team DSM
21Development Team DSM6+6
2319▼415
VAN EETVELT LennertLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U236-
2420▼4193
IRIBAR UnaiLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
21Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi6-
2521▼4242
DRIZNERS JarradHagens Berman Axeon
22Hagens Berman Axeon6-
26-333
JOHANNESSEN Anders HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team5+5
2722▼571
BENEDETTI GabrieleZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior5-
2823▼5161
PITHIE LaurenceEquipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ5-
2924▼5303
RIGOLLET LaurentLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro5-
30-62
HELLEMOSE AsbjørnVelo Club Mendrisio
22Velo Club Mendrisio4+4
3125▼6162
BALMER AlexandreEquipe continentale Groupama-FDJ
21Equipe continentale Groupama-FDJ4-
3226▼6151
GAROFOLI GianmarcoDevelopment Team DSM
18Development Team DSM4-
3327▼631
BELLERI MichaelBiesse Arvedi
22Biesse Arvedi4-
3428▼6133
MIFSUD AndreaSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy3-
35-135
VOISARD YannisSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy3+3
3629▼7101
ABENANTE PasqualeVelo Plus Racing Team Palazzago
23Velo Plus Racing Team Palazzago3-
3730▼735
SERRANO JavierBiesse Arvedi
20Biesse Arvedi3-
38-164
THOMPSON ReubenEquipe continentale Groupama-FDJ
20Equipe continentale Groupama-FDJ1+1
3933▼6273
BELLONI ManuelGallina Ecotek Colosio
23Gallina Ecotek Colosio1-
4034▼6201
CASALLAS RINCON Yeisson Ferney Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas-20-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamPointsToday
12▲131
BELLERI MichaelBiesse Arvedi
22Biesse Arvedi40+11
21▼1113
COLNAGHI LucaUC Trevigiani - Campana Imballaggi
22UC Trevigiani - Campana Imballaggi38-
310▲721
AYUSO JuanTeam Colpack Ballan
18Team Colpack Ballan29+24
4-2
HEALY BenTrinity Racing
20Trinity Racing 28+28
53▼2322
CERVELLERA AndreaPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
22Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo24-
64▼2175
TAROZZI Manuele#inEmiliaRomagna Cycling Team
22#inEmiliaRomagna Cycling Team23-
7-154
VANDENABEELE HenriDevelopment Team DSM
21Development Team DSM22+22
85▼3193
IRIBAR UnaiLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
21Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi21-
912▲3332
JOHANNESSEN Tobias HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team20+17
106▼4303
RIGOLLET LaurentLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
21LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro20-
11-1
GLOAG ThomasTrinity Racing
19Trinity Racing 16+16
127▼5133
MIFSUD AndreaSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy15-
13-333
JOHANNESSEN Anders HallandUno-X Dare Development Team
21Uno-X Dare Development Team14+14
14-23
GAZZOLI MicheleTeam Colpack Ballan
22Team Colpack Ballan10+10
158▼7172
CANTONI Andrea#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team10-
16-135
VOISARD YannisSwiss Racing Academy
22Swiss Racing Academy10+10
17-72
GUZZO FedericoZalf Euromobil Fior
19Zalf Euromobil Fior9+9
18-321
BALDACCINI DavidePetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
23Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo8+8
199▼1022
BARONCINI FilippoTeam Colpack Ballan
20Team Colpack Ballan7-
20-44
PIETROBON AndreaCycling Team Friuli ASD
22Cycling Team Friuli ASD7+7
21-62
HELLEMOSE AsbjørnVelo Club Mendrisio
22Velo Club Mendrisio6+6
22-284
MIGNOLLI GianlucaGeneral Store Essegibi F.lli Curia
20General Store Essegibi F.lli Curia6+6
23-275
PORTA GabrieleGallina Ecotek Colosio
21Gallina Ecotek Colosio5+5
2411▼1332
BONELLI AlessioBiesse Arvedi
19Biesse Arvedi5-
2513▼12152
HEINSCHKE LeonDevelopment Team DSM
21Development Team DSM3-
2614▼12341
CAROLLO FrancescoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale3-
2715▼12243
GARRISON MichaelHagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon3-
2816▼12153
MAYRHOFER MariusDevelopment Team DSM
20Development Team DSM2-
2917▼12323
FERRI EdoardoPetroli Firenze - Hopplà - Don Camillo
21Petroli Firenze - Hopplà - Don Camillo2-
3018▼1275
ZAMBANINI EdoardoZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior1-
3119▼12155
WILKSCH HannesDevelopment Team DSM
19Development Team DSM1-
3220▼12262
BOBBO RiccardoWork Service Marchiol Vega
22Work Service Marchiol Vega1-
3321▼12201
CASALLAS RINCON Yeisson Ferney Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
21Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas-12-
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲BIBH2HRiderAgeTeamTimeTime won/lost
11-21
AYUSO JuanTeam Colpack Ballan
18Team Colpack Ballan 13:59:37..
26▲41
GLOAG ThomasTrinity Racing
19Trinity Racing 2:23
2:23
..
33-25
VERRE AlessandroTeam Colpack Ballan
19Team Colpack Ballan2:31
2:31
..
42▼215
VAN EETVELT LennertLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U232:43
2:43
..
57▲275
ZAMBANINI EdoardoZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior3:15
3:15
..
64▼255
TERCERO FernandoKometa U23
19Kometa U233:18
3:18
..
79▲2164
THOMPSON ReubenEquipe continentale Groupama-FDJ
20Equipe continentale Groupama-FDJ3:42
3:42
..
88-202
GÓMEZ Germán DarioColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
20Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas4:09
4:09
..
95▼473
RACCANI SimoneZalf Euromobil Fior
20Zalf Euromobil Fior4:22
4:22
..
1010-54
PIGANZOLI DavideKometa U23
18Kometa U234:45
4:45
..
1115▲4142
GARCIA PabloEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
20Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA5:29
5:29
..
1221▲9141
ARRIOLA-BENGOA JulenEquipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA
20Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGA8:46
8:46
..
1313-151
GAROFOLI GianmarcoDevelopment Team DSM
18Development Team DSM11:38
11:38
..
1417▲3205
ROJAS VEGA Brandon AlejandroColombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas
18Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas13:14
13:14
..
1526▲11346
GUERRA AndreaRappres va Interregionale
19Rappres va Interregionale15:33
15:33
..
1616-155
WILKSCH HannesDevelopment Team DSM
19Development Team DSM15:55
15:55
..
1722▲5344
GALIMBERTI FrancescoRappres va Interregionale
20Rappres va Interregionale16:13
16:13
..
1833▲15183
MALAVER Brayan EstebanAran Cucine Vejus
19Aran Cucine Vejus19:06
19:06
..
1923▲411
DE LIE ArnaudLotto - Soudal U23
19Lotto - Soudal U2319:21
19:21
..
2025▲5161
PITHIE LaurenceEquipe continentale Groupama-FDJ
18Equipe continentale Groupama-FDJ20:01
20:01
..
2112▼941
BURATTI NicoloCycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD20:26
20:26
..
2228▲6335
SKIVILD Robin JuelUno-X Dare Development Team
19Uno-X Dare Development Team22:29
22:29
..
2336▲1345
SANDRI EdoardoCycling Team Friuli ASD
19Cycling Team Friuli ASD23:22
23:22
..
2411▼1332
BONELLI AlessioBiesse Arvedi
19Biesse Arvedi23:34
23:34
..
2514▼1135
SERRANO JavierBiesse Arvedi
20Biesse Arvedi23:53
23:53
..
2618▼8315
NIERI AlessioMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali24:06
24:06
..
2727-194
ISASA XabierLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
19Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi24:36
24:36
..
2829▲123518UC Monaco24:52
24:52
..
2919▼10271
CALZONI WalterGallina Ecotek Colosio
19Gallina Ecotek Colosio25:59
25:59
..
3020▼10111
BUSATTO FrancescoUC Trevigiani - Campana Imballaggi
18UC Trevigiani - Campana Imballaggi28:57
28:57
..
3130▼1304
RIZZA StefanoLAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro
20LAN Service - GranMonferrato - Zheroquadro30:19
30:19
..
3224▼8115
PELLEGRINI CristoferUC Trevigiani - Campana Imballaggi
19UC Trevigiani - Campana Imballaggi30:57
30:57
..
3331▼2122
MILESI LorenzoBeltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli 32:46
32:46
..
3438▲4212
CHROMY KyleSEG Racing Academy
19SEG Racing Academy33:31
33:31
..
3539▲4243
GARRISON MichaelHagens Berman Axeon
19Hagens Berman Axeon33:52
33:52
..
3641▲5195
RUIZ DE ARCAUTE IbaiLaboral Kutxa - Fundacion Euskadi
20Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi34:55
34:55
..
3732▼5173
DAPPORTO Davide#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team36:57
36:57
..
3847▲994
KRIJNSEN JelteHoldsworth Zappi Team
20Holdsworth Zappi Team37:32
37:32
..
3934▼5103
D' ANIELLO ImmanuelVelo Plus Racing Team Palazzago
19Velo Plus Racing Team Palazzago40:33
40:33
..
4044▲442
CARRETTA RiccardoCycling Team Friuli ASD
20Cycling Team Friuli ASD41:08
41:08
..
4135▼623418UC Monaco43:38
43:38
..
4240▼2265
ZECCHIN MichaelWork Service Marchiol Vega
19Work Service Marchiol Vega46:29
46:29
..
4345▲2291
BAGATIN ChristianIseo Serrature - Rime - Carnovali
18Iseo Serrature - Rime - Carnovali46:33
46:33
..
4442▼2345
DRAGHI GuidoRappres va Interregionale
19Rappres va Interregionale46:37
46:37
..
4543▼2174
GALLO Andrea#inEmiliaRomagna Cycling Team
20#inEmiliaRomagna Cycling Team48:37
48:37
..
4646-264
PATIES MONTAGNER EricWork Service Marchiol Vega
18Work Service Marchiol Vega48:45
48:45
..
4748▲172
GUZZO FedericoZalf Euromobil Fior
19Zalf Euromobil Fior49:50
49:50
..
4850▲24
REES OliverTrinity Racing
20Trinity Racing 50:08
50:08
..
4957▲83
LAMPERTI LukeTrinity Racing
18Trinity Racing 1:00:21
1:00:21
..
5049▼1261
MENTIL PatrickWork Service Marchiol Vega
20Work Service Marchiol Vega1:01:37
1:01:37
..
5151-124
PESCHI LorenzoBeltrami TSA - Tre Colli
19Beltrami TSA - Tre Colli 1:02:20
1:02:20
..
5252-313
VENTURINI AlessandroMastromarco Sensi Nibali
20Mastromarco Sensi Nibali1:03:00
1:03:00
..
5354▲1114
ONGARO DavideUC Trevigiani - Campana Imballaggi
19UC Trevigiani - Campana Imballaggi1:03:55
1:03:55
..
5453▼1231
SANCHEZ PabloUC Monaco
18UC Monaco1:04:49
1:04:49
..
5555-222
GRINKEVICH MarkMinsk CC U23
20Minsk CC U231:04:50
1:04:50
..
5656-184
MARZIALE LucaAran Cucine Vejus
19Aran Cucine Vejus1:10:10
1:10:10
..
5758▲1112
CASSOL DanielUC Trevigiani - Campana Imballaggi
18UC Trevigiani - Campana Imballaggi1:13:54
1:13:54
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result
RnkPrev▼▲TeamClassTimeTime won/lost
11- Team Colpack BallanCT 42:04:36..
23▲1 Trinity Racing CT2:11
2:11
..
32▼1 Uno-X Dare Development TeamCT2:20
2:20
..
44- Zalf Euromobil FiorCT4:58
4:58
..
57▲2 Kometa U237:35
7:35
..
66- Colombia Tierra de Atletas - GW BicicletasCLUB8:21
8:21
..
78▲1 SEG Racing AcademyCT8:32
8:32
..
810▲2 Swiss Racing AcademyCT8:52
8:52
..
95▼4 Equipe continentale Groupama-FDJCT10:04
10:04
..
1013▲3 Laboral Kutxa - Fundacion Euskadi13:44
13:44
..
1114▲3 Lotto - Soudal U23CLUB16:59
16:59
..
1216▲4 Equipo Amateur Caja Rural - Serguros RGACLUB18:07
18:07
..
139▼4 Development Team DSMCT20:09
20:09
..
1411▼3 Velo Club MendrisioCLUB24:12
24:12
..
1512▼3 Biesse ArvediCLUB31:18
31:18
..
1618▲2 General Store Essegibi F.lli CuriaCT34:09
34:09
..
1724▲7 Petroli Firenze - Hopplà - Don CamilloCLUB43:52
43:52
..
1822▲4 Rappres va Interregionale44:48
44:48
..
1928▲9 Cycling Team Friuli ASDCT47:45
47:45
..
2015▼5 Iseo Serrature - Rime - CarnovaliCT49:24
49:24
..
2127▲6 Aran Cucine VejusCLUB51:49
51:49
..
2221▼1 Velo Plus Racing Team PalazzagoCLUB53:24
53:24
..
2326▲3 Holdsworth Zappi TeamCLUB54:18
54:18
..
2417▼7 Gallina Ecotek ColosioCLUB57:35
57:35
..
2520▼5 LAN Service - GranMonferrato - ZheroquadroCLUB1:01:25
1:01:25
..
2629▲3 Team QhubekaCT1:04:18
1:04:18
..
2730▲3 Hagens Berman AxeonCT1:06:58
1:06:58
..
2831▲3 Beltrami TSA - Tre Colli CT1:10:16
1:10:16
..
2919▼10 Mastromarco Sensi NibaliCLUB1:15:16
1:15:16
..
3025▼5 #inEmiliaRomagna Cycling TeamCLUB1:22:41
1:22:41
..
3123▼8 UC Trevigiani - Campana Imballaggi1:23:54
1:23:54
..
3232- UC MonacoCLUB1:30:19
1:30:19
..
3334▲1 Gazprom-Rusvelo U23CLUB1:58:37
1:58:37
..
3433▼1 Work Service Marchiol VegaCT2:12:39
2:12:39
..
3535- Minsk CC U232:35:22
2:35:22
..
DNF=Did not finish / DNS=Did not start / OTL = Outside time limit / DF=Did finish, no result

Race information

  • Date:
    07 June 2021, 10:50
  • Avg. speed winner:
    40.085 km/h
  • Race category:
    ME - Men Elite
  • Distance:
    142 km
  • Points scale:
  • Parcours type:
  • ProfileScore:
    196
  • Vert. meters:
    2542
  • Departure:
  • Arrival:
  • Race ranking:
    205
  • Won how:
    5 km solo

Race profile